RUUD GEELS NAAR GO AHEAD Meeste trainers tippen Engeland als favoriet Mexicanen en Russen loven elkanders spel DOS fusioneert met Elinkwijk Excelsior promoveerde en sit meteen in financiële problemen DURE KOK Wielerzeges in België Dancelli won weer etappe Amateurs spelen halve competitie Velox kan er later nog bij ANDER HOTEL Ove Kindvall op schot Taxichauffeurs gewaarschuwd Roemeense keeper gestraft Okker versloeg Tony Roche Zuidema heeft aan remise al voldoende Goven en Kodes in halve finale Pustjens wint in Oostenrijk Marokko tegen Lau van Ravens Voorselectie Tour-ploeg Will. II/Gazelle Twee records voor VZC ■MANK De Koning nog steeds tweede Feijenoord won van La Gantoise MET EMMERTJE WATERLOOSTRAAT AFLOPEN NOOIT ZOVEEL mm- EERZUCHT NIET BANG DINSDAG 2 JUNI 19/0 Ruud Geels: mogelijk bij Go Ahead meer waardering LEON Het voetbalelftal van Peru heeft de beschikking over de duurste kok. Senor Manuel Miranda is namelijk multi-mil jonnair, bezit in Lima diverse restaurants en heeft zelf al enkele ja ren niet meer in de keuken gestaan. Na een toevallige ontmoeting met trai ner Didi van het Peruviaanse elftal in Los Angeles, was hij op diens verzoek bereid gedurende het wereldkampioen schap voetbal weer eens de witte koks muts op te zetten, LEON Het Peruviaanse voetbal elftal is van hotel veranderd. De reden daarvan is: teveel lawaai en een over maat aan afleiding in de vorm van aantrekkelijke meisjes in mini-jurkjes. Trainer Didi is zelfs van mening, dat de meisjes met opzet in het hotel zijn gestationeerd. Hij is met zijn spelers vertrokken naar de vroegere verblijf plaats van de Brazilianen, op veertig kilometer afstand van Leon. Didi onthulde, dat de Bulgaren in hun hotel dezelfde ervaringen hebben ondergaan. De coach van de Bulgaren, Stefan Bozkof, een trainer van de strenge stempel heeft zijn spelers on der dreiging van disciplinaire maatre gelen opdracht gegeven uit de buurt van de meisjes te blijven. Het lawaai was kennelijk zo erg niet. TOLUCA De Feijenoorder Ove Kindvall heeft in de laatste oefenwed strijd van het Zweedse elftal in Mexico de toekomstige tegenstanders Uruguay, Israël en Italië aan het schrikken ge maakt. Met twee gave treffers tegen de Mexicaanse eerste-divisieclub Necaxa bewees hij zijn schotvaardigheid. De derde Zweedse treffer kwam voort uit een strafschop, genomen door Ericson. Toch stond het Zweedse team, dat met 3-0 won, bloot aan scherpe kritiek. Vol gens enkele kranten zouden de Zweedse spelers zich hebben misdragen door op zettelijk de bal weg te schieten nadat er voor overtredingen was gefloten. In één van de bladen werden de Zweden zelfs vergeleken met tanks. GUADALAJARA De autoriteiten in Mexico houden niet van halve maat regelen. Zo hebben de taxichauffeurs van de gouverneur van de staat Jalisco, de heer Fransisco Medina Ascencio, te ho ren gekregen, dat ze tijdens het wereld kampioenschap niet de euvele moed moeten hebben hun prijzen te veel op te drijven. Bij overtreding zullen ze worden aangeklaagd wegens diefstal. En daar staan heel wat jaren voor in de Mexicaanse wetgeving. MEXICO-STAÖ In het Roemeense elftal zal doelman Redaueanu stellig niet worden opgesteld. Hij is zondag door trainer Niculescu disciplinair ge- «traft. Voorts is het waarschijnlijk, dat de aanvalskracht van de Roemenen is aangetast door de enkelblessure van Dumitrache. De 21-jarige spitsspeler is weliswaar genezen verklaard, maar het is de vraag, hoe de enkel zich zal hou den onder de meedogenloze tackles van de Britten. De waarschijnlijke opstel ling van het Roemeense elftal luidt: Adamache; Satmareanu, Lupescu, Dinu, Mocanu; Coe, Nunweiller, Dembrowski; Tataru, Dumitrache en Lucescu. NEW YORK Tom Okker heeft maandagmorgen in de Madison Square Garden in New York de Australiër Tony Roche verslagen in een vijfsetter, die 2 uur en 32 minuten duurde. De cij fers: 6—3, 3—6, 7—5, 3—6 en 64. In een tweede wedstrijd won Ken Rosewall (Austr.) in vier sets van zijn landgenoot Fred Stolle. De cijfers wa ren: 5—7, 6—0, 64 en 6—1. Okker en Roswall ontmoeten elkaar vanavond in de finale. De winnaar ont vangt een bedrag van 10.000 dollar. ROTTERDAM Ruud Geels, de 21- jarige aanvaller van Feijenoord, heeft een contract voor drie jaar getekend bij het Deventer Go ahead. De transfersom voor de Rotterdamse voetballer zou on geveer tweehonderduizend gulden be dragen. Ter compensatie van het verlies van Dick Schneider naar Feijenoord trok Go Ahead ook nog een verdediger aan. Het is de 23-jarige Henk Koenders van De Graafschap. Met deze transactie zou een bedrag van ongeveer 140.000 gulden gemoeid zijn. Behalve Schneider verloor Go Ahead ook een aanvaller. Van Tilburg zal vol gend seizoen uitkomen voor PSV. Go Ahead trok verder aanvaller Dick Beek van Telstar aan. Het vertrek van Jan van Beveren van Sparta naar PSV is officieel bekrachtigd. Het tekenen van de contracten betekende voor PSV's-doelman Pim Doesburg, dat hij weer terug gaat naar zijn oude vereni ging Sparta. Drie voetballers wensen PSV te ver laten. De Deen Kristen Bjerre, Ab Fa- fie en John Fredrix hebben zich op de transferlijst laten plaatsen. Inhoud DWS blijkt belangstelling te hebben voor De Goede van Go Ahead. Speu rend naar spelers, die de aanval van de Amsterdamse club inhoud kunnen ge ven, viel het oog op deze speler, die en kele seizoenen geleden werd ontdekt in een club in de afdeling Amsterdam. RCH raakt waarschijlijk centrale verdediger Neeskens aan Ajax kwijt. De vraagprijs voor de speler van het jeugdteam (het elftal, dat in Schotland de finale van het toernooi van de Euro pese Voetbal Unie haalde) zou ongeveer driehonderdduizend gulden zijn. Voorts zou Ajax belangstelling hebben voor Chris Dekker, middenvelder van AZ'67. Bij Blauw Wit hebben zes spelers zich op de transferlijst laten plaatsen. Het zijn onder andere doelman Boom gaard, de middenvelders De Jong en Muller; voor De Jong zouden PSV en NEC belangstelling hebben. MEXICO-CITY Dertien van de zestien trainers, betrokken bij het eind- toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, geven Engeland de meeste kans op het behalen van de titel. Brazilië, dat in 1958 en 1962 de titel veroverde, werd bij een enquête onder de trainers twaalfmaal als finalist ge noemd. Ovar Bergmark (Zweden), Josef Marko (Tsjecho-SIowakije) en Didi (Peru), waren de enigen, die Engeland helemaal niet in hun prognoses betrok ken. Bij de enquête bleken ook West- Duitsland (elf stemmen), Italië (zeven) en Tsjecho-SIowakije (vijf) hoog geno teerd te staan. Uruguay kreeg twee stemmen en Bulgarije, Roemenië en Mexico elk één stem. Overigens waren de meeste trainers erg vaag, toen zij openlijk antwoord moesten geven op de vraag: „Wie bereiken de finale?". De Westduits^ trainer Helmut Schön noemde het allemaal speculaties. „Vol gens mij is er helemaal geen favoriet. Ik schat Engeland opnieuw hoog en wellicht wordt Italië de verrassing". Aanvankelijk wilde Schön over de kansen van zijn eigen ploeg niet praten, maar later gaf hij toe, dat het geluk Duitsland niet in de steek had gelaten. „Na de gunstige loting, hebben we nu het geluk met de Nederlander Van Ra vens, de Spanjaard Ortiz de Mendibil en de Mexicaan Aguilar als uitstekend arbitraal trio. We moeten alleen nog maar winnen..." De Mexicaanse coach Cardenas was van mening, dat men voor het doen van prognoses over goddelijke gaven zou moeten beschikken. Voor hem waren Brazilië, West-Duitsland, Italië en En geland de grote favorieten. Het waren dezelfde favorieten als die van de Bel gische coach Raymond Goethals en de Russische coach Katsjalin. De Italiaanse trainer Valcareggi stél de, dat nog nooit zoveel landen kans op de titel hebben gehad. Zonder zijn ei- ZAFFELARE De Nederlandse wielrenner Henri van Leeuwen heeft maandag in de Belgische plaats Zaffe- lare een wegwedstrijd voor amateurs gewonnen. Hij legde de 100 kilometer af in 2 uur 55 minuten. De Engelsman Seamus Kennedy eindigde als tweede. De derde plaats was voor Peter Vonck. Jozef van Beers won in St. Niklaas een wedstrijd voor beroepsrenners, vóór een andere Nederlander, Richard Bu- kacki. Van Beers maakte over de 150 kilometer een tijd van 3 uur en 42 mi nuten. LEEUWARDEN Nadat in de och tenduren de vierde matchpartij van de tweekamp om het Nederlands schaak kampioenschap in Leeuwarden tussen Zuidema en Scholl door laatstgenoemde\ zonder verder spelen gewonnen was ge geven, is 's maandagmiddags de vijfde ontmoeting gespeeld. Na 41 zetten be sloten beide spelers tot remise. De stand is thans 3-2 in het voordeel van Zuide ma. Hij heeft vandaag wit in de zesde en laatste partij. Als hij remise maakt, is hij Nederlands kampioen. Bij de stand 3-3 wordt opnieuw geloot en wor den maximaal twee partijen extra ge speeld met dien verstande, dat een winstpartij direct beslissend is. CACIANA TERME De Italiaan Michele Dancelli behaalde in de Ronde van Italië zijn derde etappe-overwin ning in vier dagen. Hij won de sprint van het peloton in de laagste rit van de ronde. De veertiende etappe ging over 218 km van Faenza naar Caciana Ter- me. Eddy Merckx liet zich nu en dan vooraan zien en dat weerhield iedereen in de warmte wel van overmoedige uit looppogingen. Dancelli maakte zich kort voor het slot van de rit wat los en won met drie seconden voorsprong op de Belg Vandenbossche. De rest van de groep kreeg dezelfde tijd: 5.44.58. Merckx werd vijfde en zijn naaste belager in het niet veranderde alge meen klassement, de Deen Ritter, werd achtste. Het algemeen klassement na de veer tiende etappe luidt: 1. Eddy Merckx (Belg) 60.26.16 (gem. 37.427 km/uur); 2. Ole Ritter (Den) op 2.41; 3. Felice Gimondi (It) op 2.52; 4. Martin Vandenbossche (Belg) op 4.29; 5. Italo Zilioli (It) op 5.08; 6. Michele Dan celli (It) op 5.41; 7. Vittorio Adorni (It) op 5.43; 8. Gosta Pettersson (Zweden) op 6.49: 9. Miguel Lasa (Sp) op 7.36; 10. Franco Vianelli (It) op 8.40. gen land als favoriet te tippen, hoopte hij dat één van de Europese landen de wereldbeker zou veroveren. De meeste trainers vonden het gok spelletje wel aardig. Toch waren zij bij het bepalen van hun keuze zeer serieus. Ovar Bergmark bijvoorbeeld was ervan overtuigd, dat één van de Zuidameri- kaanse landen de gouden beker mee naar huis zou nemen. Sir Alf Ramsey had diverse favorie ten, waaronder zijn eigen ploeg. Als outsider en niet de minst gevaarlijke beschouwde hij Mexico, dat in eigen land de steun van het publiek heeft. En wat dat waard is heeft de Engelse trai ner vier jaar geleden ervaren. Mario Zagalo van Brazilië: „Wij wil len voor de derde maal wereldkam pioen worden. Misschien is titelhouder Engeland niet alleen tegenstander in de poule, maar ook in de finale. Dat zou geweldig zijn". DEN HAAG Maandagavond is het programma van de kampioenscompeti tie voor de amateurs samengesteld. Er wordt gespeeld op vijf zondagen vanaf 7 juni tot en met 5 juli. Voor de wed strijden op 5 juli is geloot, welke club uit en welke culb thuis speelt. Het programma luidt: 7 juni: TSC (Oosterhout) De Treffers (Groes- beek); Uithoorn Sanderbout (Kerkre de); Sneek Papendrecht. 14 juni: Sanderbout TSC; Papendrecht Uithoorn; De Treffers Sneek. 21 juni: Sanderbout De Treffers; TSC Papendrecht; Uithoorn Smeek. 28 juni: Papendrecht Sanderbout; Sneek TSC; De Treffers Uit hoorn. 5 juli: Papendrecht De Tref fers, Sneek Sanderbout; Uithoorn TSC. Wanneer twee of meer clubs gelijk eindigen, moeten besLissingswedstijden worden gespeeld. Het doelgemiddelde is in dit geval niet van belang. MEXICO-CITY De grootste krant van Noorwegen, Aftenposten, is waar schijnlijk de enige krant ter wereld, die de openingswedstrijd van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal niet saai en oninteressant vond. Het blad noemde de wedstrijd zelfs kleurrijk en spannend. De Prawda, het enige Moskouse blad. dat 's maandags verschijnt, vestigde de aandacht op het warme weer en het feit, dat de spelers van beide ploegen erg nerveus waren. In het verslag, dat inderhaast vlak na de wedstrijd was geschreven, werd niets gezegd over de kwaliteit van het spel of de wijze waarop het duel werd geleid. De Prawda schreef: „De temperatuur bedroeg dertig graden en in de tweede helft ging de hitte de spelers steeds meer beïnvloeden. Zij bewogen zich als in een film, die versneld is opgenomen en op normale snelheid wordt afge draaid." Het commentaar van de Mexicaanse coach Rail Cardenas op de wedstrijd luidde: „We speelden goed, maar kon den geen doelpunten maken. Het gelijke spel is geen slecht resultaat. De Russi sche aanvallers Asatiani en Sjesternev waren schitterende spelers, die het ons erg moeilijk maakten. Ook de scheids rechter was erg goed." Zijn Russische collega Gavril Katsja lin: „Mexico was heel goed en heeft denk ik een heel grote kans op de wereldbeker. De hoogte en de hitte zijn de ernstigste problemen voor alle ploe gen. De beste speler was de Mexicaanse achterspeler Pena". Katsjalin wilde geen oordeel vellen over scheidsrechter Tschencher. De Mexicaanse bladen waren een en al lof voor het Russische elftal. Het blad Excelsior complimenteerde de PARIJS De Franse hoop Georges Goven en de Tsjech Jan Kodes zullen elkaar ontmoeten in de halve-finales van de internationale Franse tennis kampioenschappen. De als zevende ge plaatste Kodes versloeg de Italiaanse Australiër Martin Mulligen met 6-1. 6- 3, 7-5. Goven, die naam maakte met zijn zege op Santana, won met 8-6, 6-8, 6-2, 6-1 van zijn landgenoot Francois Jaüffret. Jauffret was elfde geplaatst, Goven veertiende. Geen van beide par tijen reikte tot grote hoogte. Om ver schillende redenen. Mulligan, die de laatste jaren weinig speelt, kwam slag kracht tekort om Kodes ook maar enigszins in moeilijkheden te brengen. In het duel tussen Goven en Jauffret speelde het nationale prestige zo'n rol. dat beide spelers door de zenuwen niet in staat waren enig initiatief te onder nemen. Goven had de partij in drie sets moeten beslissen. Hij had in de tweede set drie setpoints. Inplaats echter van met 6-4 te winnen, verloor bij de set met 6-8. Goven heeft thans de kans als eerste Fransman de finale te bereiken na Pierre Darmon, die in 1963 in de fi nale door Roy Emerson werd yerslagen. GRAZ De Nederlandse amateur wielrenner Mathieu Pustjens won de derde etappe van de Oostenrijkse ron de. Hij klopte de Oostenrijker Eberl in de sprint in de etappe van Knittelfeld naar Graz (135 km). Zijn tijd: 3.21.59. Jan Aling werd vierde op 33 sec.; Oos terhof en Schuer bezetten ex aequo de tiende plaats. De stand in het algemeen klassement: 1. Eberl in 10.50.55. 6. Oosterhof 10.51.19, 11. Schuer 10.51.27. 16. Pustjens 10.51.57, 18. Aling 10.52.20. Nederland is derde in het ploegenklassement. Russen, omdat ze in de gloeihitte een tempo konden volhouden, dat een be proeving was voor hart en longen. De Mexicanen konden volgens het blad, in tegenstelling tot de Russen, niet op te gen de omstandigheden. Dat bleek vooral in de tweede helft. Pim Doesburg: nest terug naar het oude MEXICO-CITY De aanwijzing van de Nederlandse scheidsrechter Lau van Ravens voor de wedstrijd West-Duits land Marokko, die morgen in de strijd om het wereldkampioenschap wordt gespeeld, heeft van Marokkaanse zijde een protest ontlokt. De leiders van het Marokkaanse elf tal gaven „de anti-Arabische politiek van Nederland" op als reden voor hun protest. De scheidsrechterscommissie van de Internationale Voetbalfederatie (FIFA) heeft het protest als ongegrond van de hand gewezen. Zowel het organisatiecomité als ande ren vertegenwoordigers van Afrikaanse landen bij de FIFA waren verbaasd over het Marokkaanse protest. APELDOORN Ton Vissers, ploeg leider van Willem II-Gazelle, maakte de voorselectie van de Tour de Fran- ce-ploeg 1970 bekend. Opgenomen werden: Eef Dolman; Frits Hoogerheide; Jan van Katwijk; Harm Ottenbros; Leen Poortvliet; René Pijnen; Jan Serpenti; Jos van der Vleu ten; Riny Wagtmans; Jules van der Flaas (Belg); Rik van Looy (Belg.); Vic. Nuclant (Belg.); Ward Seis (Belg); Jos Timmerman (Belg.). Na de Ronde van Luxemburg (15 juni) zal de definitieve ploeg (10 en 2 reserves) geformeerd worden. De voor stelling van de Tour de France-ploeg zal plaatsvinden te Oisterwijk. VLAARDINGEN Bij de openings wedstrijden van het nieuwe open zwembad „De Zeehond" op Rozenburg heeft de Vlaardingse vereniging VZC twee estafetterecords gevestigd. Aller eerst dat op de incourante 5 x 50 meter vrije slag. Het vijftal Cora van der Veer, Cora Schouten, Wilma Pors, Cor- rie Mulder en Frieke Buys maakte een tijd van 2.31.2, ruim een seconde onder het met 2.32.3 reeds op naam van VZC staande record. Verder stelden Marjan Vermaat,Petra But, Frieke Buys en Cora Schouten het aspirantenrecord op de 4 x 100 meter wisselslag scherper. De ploeg kwam tot 4.56.1. Het oude record stond met vijf minuten rond ook reeds op naam van VZC. SL sp ort UTRECHT Reeds enkele weken hebben de besturen van de Utrechtse voetbalclubs DOS, Elinkwijk en Velox in het geheim besprekingen gevoerd om alsnog te komen tot een fusie tussen deze clubs. Gisteravond kwamen DOS en Elink wijk tot overeenstemming. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft zijn steun toegezegd aan een nieuw te stichten combinatie. De ge meente is bereid financiële steun te verlenen ter grootte van twintig pro cent van de bruto-recettes met een maximum van honderdduizend gulden. Tevens wil de gemeente garant staan voor betaling en aflossing van één of meer door de nieuwe combinatie te sluiten geldleningen tot een bedrag van maximaal 325.000 gulden. Het gemeentebestuur is ook bereid de GREAT MALVERN De Ierse wiel renner Doyle won de negende etappe van de Ronde van Engeland. Hij reed de 157 km van Birmingham naar Great Malvern in 3.49.42. In de sprint klopte hij de Engelsman Sargent en de Neder lander Duyker. De Pool Mikolajzyk bleef leider in het algemeen klassement voor de Ne derlander De Koning, de Tsjech Kenec- ny en Tino Tabak. In het ploegenklas sement leidt Polen voor Nederland. eigendommen van Elinkwijk en Velox over te nemen en deze aan de amateur afdelingen van de verenigingen te ver huren. Mr. Kernkamp, voorzitter van DOS: „DOS staat hier positief tegenover. Het bestuur van Elinkwijk is ook voor. Ook het standpunt van Velox is geen pro bleem". „De tijd om tot een algehele fusie te komen is echter te kort. De eerste stap zal daarom voor ons moeten zijn een fusie tussen DOS en Elinkwijk. Vol gend jaar kan Velox alsnog in de nieuw te vormen stichting worden opgeno men." RIJSSEL Feijenoord heeft maan dagavond in Rijssel een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Belgische ver eniging La Gantoise met 24 gewon nen. De ontmoeting was georganiseerd om het voetbal in Frankrijk weer po pulair te maken. De Rotterdammers hebben daartoe zeker een bijdrage gele verd. In een attractieve wedstrijd lieten zij de ruim 6000 toeschouwers genieten van snel en technisch spel. La Gantoise bood behoorlijk tegen stand, maar de Belgen konden niet ver hinderen, dat Feijenoord voor rust door Wery en Van Daele een voorsprong nam van 02. Direct na de hervatting gaf Van Hanegem de Europese kam pioenen zelfs met 03 de leiding. Daarna liet Feijenoord de teugels wat vieren, zodat de Belgen door treffers van Sztany en Wery konden terugko men. Een kwartier voor tijd stelde Van Daele, die Kindvall uitstekend verving, door zijn tweede en Feijenoords vierde doelpunt de zege veilig. ROTTERDAM „Met een emmertje zal ik de Waterloostraat af moeten lo pen voor een guldentje, maar geld zal er moeten komen. Hoe dan ook. Geld, hoe naar het ook klinkt, is de basis voor een voortbestaan in de eredivisie." Oefenmeester Bob Janse, die zondag met zijn eerste elftal van Excelsior de promotie naar de eredivisie mocht bele ven, blijft de zaken nuchter beschou wen. Na de dag vol vreugde kijkt reeds nu de zakelijke tronie van een allesverslin- dend monster om de hoek. Er komt een begrijpelijke vraag. Wat nu Excelsior? Het antwoord: „Een basisverbreding is noodzakelijk. We zullen echter niet ver der springen dan de po'sstok lang is". Zondag 31 mei stapt Excelsior een op zichzelf aangewezen voetbalclub uit Rotterdam, glimlachend Nederlands hoogste voetbalafdeling binnen. Zondag 31 mei wordt datzelfde Excelsior ge confronteerd met de vele haken en ogen, die de promotie vooral financieel met zich brengt. Na een dag van nuchter denken is er dan ook niet meer de uitgelaten stem ming, maar is er reeds het besef, dat moeilijkheden dienen te worden opge lost. Dynamisch voorzitter van de bloeien de club Henk Zon (53), hoofdbestuurs lid en lid van het sectiebestuur van de KNVB en gehard in vele voetbalzaken, is realist genoeg om de zaken naar zijn proporties te beoordelen. „We zullen", zo zegt hij, „het vrijwel met hetzelfde elftal moeten doen. Geld om te kopen is er momenteel nog niet". „Velen denken misschien, dat wij zo de eredivisie zijn ingerold, maar wij hebben wel degelijk vooruit gedacht. We zijn kerngezond, we hebben geen schulden en dat moet zo blijven. Daar om zullen we ook geen schulden ma ken." „Woudestein", het terrein waar Ex celsior zijn thuiswedstrijden speelt, zal moeten worden aangepast. Henk Zon: „We hebben een renteloze lening bij de gemeente aangevraagd van driehonderdduizend gulden voor de verbouwing van de hoofdtribune. Het aantal zitplaatsen zal verdubbeld moe ten worden. Dat is nog een haalbare kaart. We zullen echter nooit financiële Trainer Bob Janse: keltje „een soort ruin- die we niet concequenties aangaan, kunnen overzien". Steun bedrijfsleven? „In Kralingen is geen bedrijfsleven. Maar alle hulp is welkom". Het meest urgente probleem voor Ex celsior? Dat is de basisverbreding. Van het gedegradeerde SVV hebben we veel kunnen leren". Voor trainer Bob Janse gelden andere maatstaven. Zonder meer worden van hem, ook in de eredivisie, successen ge vraagd. Bob Janse: „Ik lach me rot om de buitenstaander. Die heeft blijkbaar meer zorgen dan wij. Iedereen begint je voor te kauwen wat er moet gaan ge beuren. Het is moeilijk gebleken om met wei nig middelen ver te komen. Dat kan als er eerzucht is waarmee metèen de fi nanciële belangen naar de achtergrond worden geschoven. Die dringen zich pas op als je promoveert. Maar dan moet je er ook flink over nadenken." Bang voor de toekomst? „Ach, als je in mijn hart kijkt, dan moet ik bekennen, dat de zaken wel an ders zijn komen te liggen. Ik kan niet meer terug. En tenslotte geeft het ook de nodige voldoening". Lenen van Feijenoord? „Noem het een soort winkeltje. We hebben een gesprek gehad met voorzit ter Couwenberg van Feijenoord. Ik moet zeggen, ze hebben begrip voor onze moeilijkheden. Ze zien het echt breed, maar tot hoever kan Feijenoord gaan? Voor mij staat wel vast, dat Feijen oord erbij gebaat zou zijn. Spelers, die niet in aanmerking komen voor het eerste elftal daar, kunnen bij een ander Voorzitter Henk Zon: ,,geen jinanciële risico's nemen groeien. Waar dan nog bijkomt, dat die speler ook in waarde stijgt. Het grote voorbeeld voor mij is wel Jan Bos kamp. Die is bij Holland Sport veel be ter gaan spelen. Nu kan Feijenoord daar de vruchten van plukken." Is Bob Janse niet bang voor de over gang? „Werken met een mogelijke afgang voor je neus is geen prettig vooruit zicht. Je begint in feite degradatiewed strijden te spelen. Van de eerste dag af wordt het een examen afleggen". Zien wat het wordt mag ik niet stel len. Dat zou niet eerlijk zijn. Een af gang kan het trouwens moeilijk wor den. Ieder succes wordt in het eerste jaar tenslotte beschouwd als een groot succes".

De Vallei | 1970 | | pagina 11