AVONDSCHOOL LTS REIKT DIPLOMA'S UIT „Mentaliteit van burger ten nadele 99 Mr. Deen wil niet langer in gemeenteraad een assistent een administratief medewerkster een assistente Voor t laatst op oude manier: van zaalhandbalvereniging STEUN ONZE VERENIGING I WORD LID OF DONATEUR Wedvlucht Verloren en gevonden Monsterzege Forellen W. v. d. Haar na 25 jaar politiewerk: Plotseling besluit van socialistisch wethouder: Bijna 500 wandelaars aangemeld B. Valkenburg verliet directie „De Driekleur" Vrouwen uit Scherpenzeel op tegenbezoek in Duitsland VEENENDAAL „Ireneschool" op zoek naar invallers Ruiterdemonstratie in Renswoude JEUGD EN OUDEREN IEDEREEN IS WELKOM TOEGANG GRATIS Vrijdag 5 juni a.s. Aanvang 20.00 uur in het Rode Kruis-gebouw. Tijdens deze vergadering zal U duidelijk uitgelegd worden wat nu precies zaalhandbal is, daarom zal er ook een instructieve zaalhand balfilm van 20 min. worden vertoond. Een zekere toekomst in een groeiend bedrijf CAROLAN (Holland) N.V. Industrielaan 38 Veenendaal. Onze internationaal georiënteerde onderne ming biedt jongelui met een HBS-, HAVO-, ULO- of MAVO-opleiding een goede kans in een prettige werkkring. In de administratieve sector kunnen wij plaatsen 1Voor de voorraadadministratie Voor deze functie zoeken wij een jonge man, die de militaire dienstplicht heeft vervuld of daarvan is vrijgesteld. 2. Op de afdeling boekhouding en het be drijfsbureau Voor de kwaliteitscontrole en de re search zoeken wij 3. Op het Centraal Laboratorium De afdeling personeelszaken is dagelijks ge opend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. Op deze afdeling worden u alle inlichtingen verstrekt over arbeidsvoorwaarden, aard van het werk en vooruitzichten. WOENSDAG 3 JUNI 1970 VEENENDAAL In een overvolle aula van de Chr. Technische School „Talma- sehool" vond gisteravond de uitreiking plaats van de diploma's voor de Avond school en diverse aanvullende cursussen. Veenendaal bezit aan haar technische school één der grootste afdelingen avondonderwijs van Nederland. Ruini 500 cur sisten volgden er 't afgelopen jaar een vervolgopleiding. Dit is temeer een unicum daar van hogerhand de laatste jaren sterk wordt aangedrongen op dagonderwijs. Het volgend seizoen zal hier dan ook te beginnen op de ITO-afdeling de part time worden omgezet in een semi-part-timc-opleiding, wat inhoudt dat de jongens één dag per week naar school gaan. Dit jaar was het voor het laatst dat in deze vorm de theoriediploma's werden uitgereikt. De volgende cursussen wor den met een landelijk examen afgeslo ten, waarin praktijk en theorie samen gaan. De diploma's worden dan op an dere tijden overhandigd terwijl alle ad- spirant-cursussen, die nu nog op drie avonden gegeven zijn, worden omgezet in cursussen van één middag en 2 avon den. Dit alles werd gisteravond bekend gemaakt door C. Th. Kroes, directeur van de Talmaschool. De heer H. v. Ma nen had eerder op de avond namens he< bestuur de bijeenkomst met een kort woord geopend, waarin hij memo reerde dat nu alle inspanning en door zettingsvermogen werd beloond. Hij waarschuwde de geslaagden ech ter voor het feit dat zij een maat schappij instappen die enorm in bewe ging is. „Daar dient U rekening rpee te houden en dat houdt in, dat U er nog niet bent. Op dit diploma moet méér volgen, wilt U bijblijven", aldus de heer Van Manen. Directeur Kroes maakte van de gele genheid gebruik nog eens duidelijk te wijzen op de betekenis van het nijver heidsonderwijs. „Velen praten tegen woordig op een laatdunkende wijze over het nijverheidsonderwijs van wel eer en over de avondopleidingen van nu in het bijzonder. Dit prikkelt mij want zij maken daarbij enke'e grote fouten omdat men niet ter zake kundig is. Vast staat, dat het nijverheidsavon- onderwijs van 1860 tot heden van gro te betekenis is geweest voor de techni sche kennis en het vakmanschap in ons land. „Men vergeet", zo vervolgde de heer Kroes, „maar al te gauw dat juist de mensen die aan deze cursussen deelna men dit naast hun normale dagtaak moesten doen. Vroeger was die dagtaak zes hele dagen, maar ook nu brengt men het op om, in het begin zelfs 5 avonden per week een zware vervolg cursus te volgen. Juist dit soo t mensen met wilskracht en doorzettingsvermo gen heeft onze maatschappij van mor gen nodig". Na nog gewezen te hebben op het feit dat men nu dit diploma waér moet ma ken in de werkkring waarin rr.en ge steld is, besloot de heer Kroes deze kor te bijeenkomst, waarna tot de uitrei king van de diploma's werd overgegaan. De geslaagden zijn: 2-jarige ver volgopleiding Bouwkunde: P. R. Baars, Rhenen; J. A. v.d. Broek, Renswoude; C. van Bruggen Scherpenzeel; J. Croes, Veenendaal; W. van Geerenstein, Vee nendaal; Gerrit ter Haar, RhenenT. C. van Hasselaar, Veenendaal; G. Hen ken Veenendaal; E. F. Jansen, Veenen daal; W. Jochemsen Renswoude; S. J. de Jong, Veenendaal; M. Pater, Rens woude; T. de Ridder. Woudenberg; G. A. Veldhuizen, Scherpenzeel; G. P. Veldhuizen, Veenendaal; R. Versteeg, Rhenen; G. Wagens veld; Veenendaal; C. J. Westeneng, Scherpenzeel; H. van Wolfswinkel, Renswoude; J. H. van Zetten, Veenendaal. 2-jarige vervolgopleiding Bouwkunde afd. ITO: H. van Brummelen, Eder- veen; S. Gunther Veenendaal; D. Hen- I driks, Veenendaal; J. H. Weyers, Vee nendaal. 2-jarige vervolgopleiding Werktuig bouwkunde Constructie: H. v.d. Broek. Renswoude; R. K. Coopman. Rhenen; F. Deurlo, Veenendaal; H. K. Ditewig. Eist; G. van Egdom, Veenendaal; W. Hootsen, Veenendaal; A. J. Imbos, Vee nendaal; J. J. Janssen, Rhenen; G. G. Mulder, Rhenen; G. J. van Schaik, Vee nendaal; G. T. Vink, Veenendaal; A. Vlastuin, Veenendaal. 2-jarige vervolgopleiding werktuig bouwkunde Machinale: G. van Ingen, Rhenen; H. van Leeuwen, Veenendaal; O. v.d. Pest, Veenendaal; C. A. Rebel, Veenendaal; T. van Schaik, Veenen daal; H. v.d. Scheur, Veenendaal; R. Versteeg. Renswoude. Elektrisch lassen beginners: J. van Barneveld, Veenendaal; J. H. v.d. Berg, Veenendaal; M. J. Hoofdakker, Keste- ren; Z. G. van Ingen, Rhenen; D. H. Janssen, Kesteren; J. van Kooten, Eist; W. H. Reede, Amerongen; G. A. Val kenburg, Renswoude; W. Versteeg, Vee nendaal; A. v.d. Zandschulp. Overlerg; J. W. Hardeman. Overberg; G. W. Bos, Veenendaal; H. Bruggink, Renswoude; D. A. van Ginkel, Veenendaal; J. W. Grootveld, Overberg; H. T. v.d. Haar, Veenendaal; D. H. Heikamp, Veenen daal; J. Legemaat, Overberg: A. van Nw. Amerongen. Rhenen; C. Overeem, Renswoude; J. Schoeman, Veenendaal; C. van Voskuilen, Veenendaal; W. v.d. Waal. Veenendaal; M. v.d. Weerdhof, Veenendaal; M. Doornenbal, Veenen daal; E. T. van Gent, Veenendaal; M. de Leeuw. Overberg; D. v.d. Brink, Vee nendaal; J. v.d. Linden. Rhenen: A. A. Mondria, Lunteren; O. Norder, Veenen daal: A. Rijlaarsdam, Woudenberg; W. F. Smit, Ederveen; A. Ziermans, Rhe nen; A. ter Haar, Veenendaal; H. G. van Beek, Wageningen; A. v.d. Bos, Veenendaal; H. M. Bos. Veenendaal: C. G. van Doorn, Veenendaal; D. J. Dor- resteyn. Scherpenzeel; G. v.d. Haar, Renswoude; H. A. van Leusden. Beyine- kom; L. L. van Mechelen. Ede; E. C. Meurs. Ederveen; A. L. Rebergen, Vee nendaal; J. Ruisch, Rhenen; G. Ter- schegget. Amerongen; F. T. van Stein Callenfels, Ede. Autogeenlassen beginne.s: E. Nijburg, Renswoude; J. du Pré. Rhenen; G. v.d. Weetering. Rhenen; N. Bouwmeester, Veenendaal; P. J. Coenen, Veenendaal; W. A. Diergaarde, Veenendaal; J. van Dijk. Eist; H. Janssen, Eist; G. van Laar. Eist; J. G. v.d. Pol. Veenendaal; M. van Voorst, Veenendaal; R. van Woudenberg, G. J. Beukhof, Veenen daal; H. van Ravenswaay, Veenendaa1; G. de Leeuw. Overberg; A. van Ojik, Veenendaal; H. Schoeman, Veenendaal; H. E. Vervat, Kesteren; P. C. Wagtho, Ederveen; S. Henzen. Amerongen; H. Ruys, Veenendaal; W. F. Smit, Eder veen: H. v.d. Vliert, Woudenberg. Elcktrischlasscn Gevorderden: A. v.d. Berg. Veenendaal; M. ter Burg, Rhenen; G. v.d. Haar, Veenendaal; A. v.d. Haar, Veenendaal; J. Lindner, Rhenen; P. Re- bergen. Veenendaal; W. van Soest, Vee nendaal; C. v.d. Voort. Rhenen; H. H. Weigraven, Ede; C. J. Aalbers, Veenen daal; A. v.d. Berg, Veenendaal; C. A. Re bel, Veenendaal; F. Deurloo, Veenen daal; H. K. Ditewig, Eist; J. van Dijk, Veenendaal; G. van Egdom, Veenen daal; G. G. Mulder, Rhenen; A. C. Prins, Veenendaal; H. Verwoert, Rhe nen; G. T. Vink, Veenendaal; M. Ger- rits, Rhenen; J. J. Jansen, Rhenen; D. van Laar, Rhenen; J. de Man, Veenen- SCHERPENZEEL De heer B. Val kenburg, directeur van de N.V. Stoom weverij „de Driekleur" C.W'. Anton Co voorheen gebrs. J. en T. Valkenburg heeft zijn functie per 1 juni jl. neerge legd. Er is woensdagmiddag 10 juni in ho tel ..de Witte Holevoet" gelegenheid af scheid van hem te nemen, waarbij men tevens kan kennismaken met de nieuwe directie bestaande uit de heren T. Val kenburg en M. Seijdell. daal; J. Pallada, Rhenen; J. G. v.d. Pol, Veenendaal; H. A. Quint, Rhenen; M. Davelaar. Ederveen; R. Versteeg, Rens woude; A. Vlastuin, Veenendaal; J. T. Westeneng, Scherpenzeel. Autogeenlassen Gevorderden: C. An- beek, Veenendaal; G. van Burken, Vee nendaal; J. van Dijk. Veenendaal; G. v.d. Garde. Veenendaal; A. v.d. Haar. Veenendaal; J. W. Jansen, Veenendaal; G. v.d. Haar. Veenendaal; J. Kampert, Veenendaal; P. van Schuppen, Rhenen: M. J. Sukkel. Veenendaal; A. A. Tak ken, Veenendaal. RENSWOUDE Zaterdagavond 20 juni geven de „Luna-ruiters" en de po nyclub de „Luna-ruitertjes een demon stratie in Renswoude. op het terrein van de heer J. Vermeer. Om half zeven starten amazones en ruiters vanaf de Coöperatie en maken eerst een rondgang door het dorp, waarbij ze geassisteerd worden door de muziekvereniging „Ons Genoegen". Enkele punten van het programma zijn: Parade, dressuur, diverse spring - nummers enz. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeclsc afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen heeft vorige week een tegenbezoek gebracht aan haar Duitse zustervereniging in Stendorff. De 35 plattelandsvrouwen werden door de presidente daar wel kom geheten, nadat de Scherpenzeelse afvaardiging tulpen had aangeboden. De eerste avond van het buiten landse verblijf werd verzorgd door het plaatselijk muziekkorps. Dat de Nederlandse dames zich ook niet on betuigd wilden laten, bleek wel uit het feit dat de dames Zwaan. Veenendaal en Iprenburg hun zangtalenten ge bruikten. De avond werd besloten met volksdansen. De tweede dag werd besteed aan het bezichtigen van een kerkje, daterend ,uit het jaar 1000. Na een rondleiding in een weverij, hierop volgend, werd er gedineerd. Alvorens de terugtocht te aanvaar den, werd er door de Scherpenzeelse afdeling de gastvrouwen een gezellig koffie-uurtje aangeboden. Dit tegenbe zoek heeft bijgedragen tot het verstevi gen van de vorig jaar gelegde vriend schapsbanden. RENSWOUDE Afgelopen week werd een vlucht voor duiven gehouden vanaf Corbeil, 437 km, de duiven wer den om 6.20 uur in vrijheid gesteld, de eerste duif bereikte reeds om 12.37.06 uur zijn hok en behaalde een snelheid van 1160.0 meter per min. De uitslag van dit concours is B. H. E. Schuurman 1, 10, 13, 15, 17, 19; A. v. d. Bovenkamp 2. 11, 16, 21; H. v. Kooten 3, 12; W. J. v. Dam 4. 5, 6. 18; Barneveld-Tanis 7; Gebr. Spies 8; J. W. v. Schaik 9; H. Beijk 14. Voor de vlucht van Tergnier a.s. zondag is het inkorven a.s. vrijdag avond van 19 tot 20 uur dus niet zater dagmorgen zoals het programma aan geeft. ELST Verloren: gouden polsket tinkje, zwarte herenschoenen en heren regenjas. Gevonden: regenbroek, huissleutel en damesregenjas, inlichtingen Ijkspolitie te Eist (Utr.). RHENEN Gisteravond speelden de jongens-adspiranten van de RZ en PC „De Forellen" tegen de adspiranten van IJsselstein in natuurbad Ouwehand. Dit werd de derde en tevens grootste over winning voor de jongens van dit sei zoen. Zij wonnen met niet minder dan 18-0. Er werd knap gecombineerd en door de enorme snelheid had bijna iedere aanval succes. De rust ging in met 80. Na de hervatting speelde de hele strijd zich af op de speelhelft van IJZPC. De doelpunten kwamen van Johan Tim merman (7), Wim van de Heuvel (6), Daan van Winsum (3), Henk Drost (1) en Kees van der Stelt (1). De meisjes speelden tegen VZC-Vee- nendaal. De Forellen-meisjes gingen goed van start en namen een 10 voor sprong. VZC kwam goed terug en de rust ging in met 13 voor de gasten. Na de hervatting vielen aan beide kanten doelpunten. Forellen kwam net een klein beetje adem tekort en de eindstand werd 45 in het voordeel van VZC. Van de drie Forellen-doelpunten wer den er twee gescoord door Hanny van de Heyde, terwijl Ina Bor en Marjan Liefferink er ieder één voor hun reke ning namen. RHENEN „Och. ik ben nu vijfentwintig jaar in dienst en ik heb helemaal geen hekel aan mijn werk, maar er is in de wereld wel wat veranderd vergeleken bij vroeger. En dan bedoel ik meer speciaal de verhou ding van de burger ten opzichte van de politieman". Dat is de mening van wachtmeester eerste klas W. v.d. Haar. die vandaag zijn zilveren jubileum viert. ..Kijk. we zijn er ten dienste van het publiek, maar velen waarderen dat niet of zien het over het hoofd. Hei valt niet mee om het iedereen naar de zin te maken. Er gens zijn er grenzen. Het wordt voor ons steeds moei lijker. Vroeger was het heel wat gemoedelijker. De men taliteit van de burger is mijns inziens ten nadele van de goede verstandhouding veranderd. Er moeten grote ver anderingen komen, anders zie ik de toekomst somber in", aldus de jubilaris. De heer Van de Haar (46) werd in Veenendaal gebo ren. waar hij in 1945. na vier jaar onderduiken en ille galiteit. een aanstelling kreeg bij de gemeentepolitie al daar. Hij diende Veenendaal twee jaar en stapte toen over naar de rijkspolitie. Acht jaar werkte hij bij de groep Montfoort met standplaats Willescop. Ln 1955 be gon hij aan zijn Rhenense jaren. Toen kwam Van de Haar in Achterberg, waar hij elf jaar postcommandant was. In 1966 werd hij overgeplaatst naar Rhenen-Stad. waar hij nu al weer vier jaar naast het politiebureau woont. De jubilaris heeft verschillende hobby's, zoals voetballen en atletiek, maar gezien zijn leeftijd komt het zeli actief beoefenen van deze takken van sport wel wat in het gedrang. Maar daarnaast heeft hij nóg een liefhebberij, waarin hij zich geheel kan uitleven, namelijk politiehon- dendressuur. De heer Van de Haar is al jaren bestuurslid van de afdeling Rhenen van de Koninklijke Neder landse Politiehondenvereniging en sedert. 1961 zelfs voorzitter. Talrijke honden heeft hij gedresseerd. „Ik zou niet eens meer weten hoe veel van die trouwe viervoeters ik heb gehad, het zijn er zeer veel ge weest". Hij heeft er menigmaal suc cessen mee geboekt. Eén van zijn honden is zelfs enkele malen reser ve-kampioen van Nederland geweest. Dat is een hele prestatie. Dat was de Hollandse herder „Lion". Nu heeft hij „Barry", een gekruiste Mechelse herder, die al kampioen is van de provincie Utrecht. Daarvan zegt de heer Van de Haar dat het de beste hond is die hij ooit heeft gehad. On getwijfeld komt „Barry'- nog wel meer in het nieuws. Misschien wel als kampioen van Nederland, dat zou voor de zilveren jubilaris van vandaag een bekroning zijn van zijn mooie hobby. 13 HENEN Mr. ,f. Deen, de Rhenense wethouder van publieke werken en onderwijs, heeft gisteren aan de vooravond van de verkiezingen, ver klaard per 2 juni zijn wethoudersfunctie en zijn raadslidmaatschap als beëin digd te beschouwen. De heer Deen deelde dit laat in de avond telefonisch mee, en was niet bereid een nadere toelichting te geven. ..Ik zit woensdag gewoon op het stembureau", zei hij. Op de vraag hoe zijn positie vandaag dan verder zou zijn hij is lijsttrekker van de Partij van de Arbeid antwoordde mr. Deen slechts dat hij voor de „oude" raad bedankte. Hoewel hij ook hier over geen nadere mededelingen wilde doen. kan eruit worden afgeleid dat de heer Deen in september weer terug keert in de bestuurscolleges. Rhenens gemeentesecretaris, de heer W. C. Pieters, wist van niets toen hem gisteravond om commentaar werd ge vraagd. „De heer Deen zal in elk geval moeten aanblijven tot in zjjn opvolging is voorzien", zei hy. „My is van zyn vertrek niets bekend. Er is geen schry- ven van hem binnengekomen". OPRICHTINGSVERGADERING OPERATIE '70 Het bestuur van de PvdA In Rhenen was niet voor commentaar bereikbaar. Wat de heer Deen tot zyn besluit kan hebben gedreven biyft onzeker. Tydens de vergadering van B. en W. gister middag hebben zich, zo wordt verno men. geen bijzonderheden voorgedaan, die ermee in verband kunnen worden gebracht. AMERONGEN De schoolvorderin gentest op de Prinses Ireneschool heeft een positief saldo te zien gegeven. Acht leerlingen voldeden aan dc middelbare school-eisen (een leerling scoorde zelfs honderd procent), terwijl 12 kinderen het MAVO-niveau haalden. De schoolreis voor de klassen 4, 5 en 6 is vastgesteld op maandag 8 juni. Reisdoel is het Haringvliet en de Del tawerken. De drie laagste klassen gaan op donderdag 18 juni naar Amersfoort en omgeving. De afscheidsavond van du zesde- klassers, die in de school wordt gehou den. is vastgesteld op dinsdag 23 juni. De leerlingen zullen onder andere een kindermisical en Joegoslavische dansen ten tonele brengen. Voor het. nieuwe schooljaar hebben zich inmiddels dertig leerlingen laten inschrijven. Het hoofd van dc: school, de heer F. van Bergen, heeft alle reden met genoegen op het bijna beëindigde- schooljaar terug te zien. Toch heeft hij nog een wens. Om het onderwijs ook in gevallen van ziekte of ander plotseling verzuim te laten voortgaan zou hij op de hoogte willen zijn van onderwijzers en onderwijzeressen, die eventueel kun nen invallen. Opgaven kunnen aan zijn adres worden verstrekt: Burg. v. d. Boschstraat 2, Amerongen. C7 VEENENDAAL De Vecnendaalse onderafdeling van de Stichtse Gooise Wandelsport Bond organiseert van 8-11 juni een avondvierdaagse. De uitge schreven wandelroute per avond voor deelnemers tot 14 jaai is 10 km. Deel nemers van 14 jaar en ouder kunnen een route van 15 km afleggen. Starttij den voor de eerste groep iedere avond is om 6 uur. De tweede groep start op 8, 9 en 10 juni om 7 uur. Donderdag 11 juni is de aanvang van de wandeltocht voor de 15 km op 6 uur gesteld. Een ieder, die met de avondvierdaag se heeft meegelopen, ontvangt als aan denken een medaille terwijl er tevens enkele medailles als groepsprijs be schikbaar worden gesteld. Na de intocht, waaraan een bloemen hulde vooraf kan gaan op De Groene Velden om 7.30 uur, zullen door burge meester P. Bode de medailles worden uitgereikt op het raadhuisplein. Het aantal tot nu toe ingeschrevenen bena dert de 500. Inschrijving voor de avond vierdaagse kan nog geschieden op za terdag 6 juni in gebouw „de Instuif", J. C. Sandbrinkstraat 7. Tussen 3-5 uur kan men zich hier opgeven. Voor verdere informatie kan men zich wenden tot. de organisatoren van deze wandeltocht, de heren Breek veld en Heijkamp. Muzikale begeleiding za! door een tweetal Veenendaalse muziek- #ereriigingen worden verzorgd. 4

De Vallei | 1970 | | pagina 15