Italië had veel moeite met agressief Zweden Briljant Brazilië liep ijverige Tsjechen na rust onder de voet Margaret Court door Helga Nilssen geklopt Duitsers tegen Marokko lang op achterstand Vultink verloor na mentale klap Oosterhof in elfde positie Okker door Rosewall op tactiek verslagen Merckx geeft leiding niet uit handen Fluitconcert voor winnend maar matig spelend België Vitesse krijgt weer geld Nieuws van de transfermarkt Naidenor overleden Tussenstand toto Caballero Tour naar Ernstig ongeluk in Midi Libre De Koning bleef op derde plaates Europees kampioenschap 47/2 Ook wil Birchenal en Tambling naar Chrystal Palace Schaaktitel voor Scholl BALBEZIT DONDERDAG 4 JUNI 1970 sncwt TOLUCA Een zeer fel gestart Ita lië is er in de tweede helft in geslaagd een uiterst agressief Zweden van zich af te houden en zodoende een 1O-zege in 't negende wereldkampioenschap te Mexico te behalen. Na een eerste helft, waarin Italië voortdurend domineerde, moesten de Azurri na de hervatting met liefst acht man de door Domenghi ver- i...„at kregen voorsprong verdedigen. Maar de Zweden faalden in de afwerking, waardoor de treffer van Angelo Do- menghi wel van zeer bijzondere waarde bleek. Italië trok van stond af aan in het offensief. De slechts 15.000 toe- ivivi-S schouwers zagen een moeizaam op gang komend Zweden, dat door vertragende handelingen trachtte een eigen systeem op te bouwen. Maar de Zweedse defen- s'e ^ad bijzonder moeilijk tegen de stormachtige aanvallen van de Italia- nen, die voornamelijk geleid werden door Riva en De Sisti. Reeds na zeven minuten ontsnapte Zweden aan een achterstand toen het harde schot van Bertini, gelost uit een voorzet van Mazzola, op de paal dreun de. Maar het bleek uitstel te zijn. Vier minuten later ondernam Facchetti een van zijn befaamde rushes en ontregel de de gehele Zweedse verdediging. Hij speelde de bal door naar Domenghi, die vanaf zestien meter hard inschoot, doch beslist niet onhoudbaar. De onzekere Zweedse doelman Ronnie Hellström liet de bal echter uit zijn handen vallen, die daarna tergend langzaam over de doel lijn rolde, (1-0). De Italianen beheersten het spel volkomen, al kregen de Zwe den en vooral Ove Kindvall unie ke kansen op de gelijkmaker. Maar de schoten van de Feijenoorder waren te onzuiver gericht om doelman Albertosi in verlegenheid te brengen. Na ruim een half uur moest Niccolai na een harde botsing met Kindvall het veld verlaten. Hij werd vervangen door Ro- sato, die echter ook geen wijziging meer in de stand kon aanbrengen. In de tweede helft wilden de Italia nen door op balbezit te spelen de zege gaan consolideren. Zij hadden daarbij ook de bedoeling de Zweden uit hun ritme te halen, wat inderdaad aardig gelukte. Weliswaar forceerden de DEVENTER De Deventer voetbal club Go Ahead heeft de linksbuiten van NEC, de 25-jarige Lambert Ver donk, gekocht. Ook Jaap Houtkooper (28), doelman van Haarlem, en Henk Koenders, achterspeler van de Graaf schap, werden zoals we al eerder vermeldden door Go Ahead gecon tracteerd. De 23-jarige Dick Beek van Telstar maakt eveneens een grote kans bij de Deventer vereniging te komen. De besprekingen met het bestuur van Telstar zijn voor 99 procent rond. De rechtsbuiten van Go Ahead, de 25-jarige Gerrie de Goede, zal hoogst waarschijnlijk volgend' seizoen in de kleuren van Haarlem voetballen. De besprekingen over De Goede schijnen bijna'rond te zijn. Slechts over het be drag dat Haarlem, dat immers Hout kooper aan Go Ahead verkoopt, moet bijbetalen is nog geen overeenstemming bereikt. Ajax heeft de reservespeler Johnny van Wensveen (21) op de transferlijst geplaatst. De keeper van het B-elftal van Ajax, Bob Hoogenboom (21), komt op eigen verzoek op de transferlijst. Miel Pijs (28), over wie lange tijd het gerucht ging, dat hij naar PSV zou gaan, heeft zijn contract verlengd bij NEC. Ook Jörgen Jendrossek (22) zal volgend seizoen bij NEC blijven. De be sprekingen tussen De Graafschap en PSV over Hiddink vlotten nog niet erg. PSV schijnt niet bereid te zijn aan de financiële eisen van De Graafschap te gemoet te komen. DAMASKUS De voormalige doel- verdediger van het Bulgaarse voetbal elftal, Georgi Naidenov, is tijdens een toemee van zijn club Maritza in Syrië aan een hartverlamming overleden. GUADALAJARA Twintig mi nuten lang heeft het Tsjechische voetbal kunnen dromen van een gewel dige verrassing. Twintig minuten weer stonden de Tsjechen, voornamelijk door hun geweldige inzet, Brazilië. In die periode liep Brazilië een achter stand van 0-1 op, maar daarna wer den de Tsjechen feitelijk onder de voet gelopen. De Tsjechoslowaakse achterhoede, die in de eerste helft de wapens bezat om de Braziliaanse aanvallen op te vangen, werd keer op keer uit positie gehaald door de speelse Brazilianen en moest na de gelijkmaker van Rie- iino (halverwege de eerste helft) nog drie treffers incasseren; een van ko ning Pele, twee van de ongrijpbare Jairzinho. Brazilië was briljant, onweerstaan baar, meesterlijk. Brazilië speelde voet bal van 'n heel andere orde van groot te dan Tsjecho-Slowakije, dat niette min tot sterk en soms zelfs tot zeer sterk spel kwam. Maar waar de Tsje chen begaafd bleken, waren de Brazi- (Dobias^ Hagara), ook nadat de Tsjechen PARIJS Niet de maar al te vaak in belangrijke toernooien teleurstellende Britse Virginia Wade is als enige Euro pese speelster overgebleven bij de laat ste vier van de internationale tennis kampioenschappen van Frankrijk, maar de Westduitse Helga Niessen. Temijl Virginia Wade haar hoge plaatsing (derde)tegen de lange Australische ka ren Krantzcke niet waar maakte (2-6, 6-1, 3-6) versloeg het Westduitse meisje de als tweede geplaatste Billie Jean King (2-6, 8-6, 6-1). Een op zichzelf al verrassende ontwikkeling, die nog een dramatisch tintje kreeg doordat Billie Jean in het begin van de derde set hard met het racket tegen de eigen knie sloeg en zich vanaf dat moment half kreupel over de baan bewoog. Als gevolg van één en ander ontmoe ten Karen Krantzcke en Helga Niessen elkaar in de halve-finales. De andere halve-eindstrijd gaat tussen de als eerste geplaatste Margaret Court (7-5, 6-2 tegen Rosemary Casals)en de num mer vier van het schema, de Ameri kaanse Julie Heldman. Deze won met i weemaal 6-1 van de zuster van Jan Kodes, Vista Vopickova. Helga Niessen is een van die verdedi gende speelsters, die braaf elke bal te rugslaat zonder veel risico te nemen. Toch had Billie Jean King op tempo ruimschoots van haar kunnen winnen. Ze leek trouwens ook hard onderweg, met een overtuigende eerste set. Daarna ging het echter op de kritieke momen ten net mis. Van de zestien kansen, die MITTERSILL De Oostenrijkse wielrenner Roman Humenberger heeft woensdag de vijfde etappe van de Ron de van Oostenrijk voor amateurs ge wonnen. Hij legde de afstand Villach naar Mittersill (194 kilometer) af in 6 uur 6 minuten en 35 seconden. De Oos tenrijker Rudolf Mitterregger werd tweede. Hij was, na als eerste over de Groszglockner te zijn gekomen, samen met Humenberger meer dan twee mi nuten uitgelopen op het peloton. De gele trui werd woensdag veroverd door de Oostenrijker Siegfried Denk. Het algemeen klassement ziet er na de vijfde etappe als volgt uit: 1. Denk (Oost) 21.23,56; 2. Kretz (Oost) 21.32,57, 3. Csenar (Tsj) 21.33,10, 4. Hu menberger (Oost) 21.33,58, 5. Oberndor- fer (Oost) 21.34,16. 11. Oosterhof (Ned) 21.36,36. In het ploegenklassement staat Ne derland op de tweede plaats achter Oos tenrijk. ze kreeg om met één slag Niessen's op slag te doorbreken, benutte ze er geen. En toen Billie Jean's loopsnelheid in de derde set ernstig terugliep, behoefde het Duitse meisje de bal slechts in het spel te houden om met overtuigende cijfers te winnen. Ook Margaret Court kende tegen de uitbundig achter elke bal aanjagende Rosemary Casals moeilijkheden. In de eerste set liep de service van Court niet, zoals gewoonlijk als gevolg van de tamelijk sterke, dwars over de baan staande wind. Het Amerikaantje kwam met 5-4 voor en kreeg zelfs setpoint. Margaret Court herstelde zich echter, greep de set en domineerde volledig in de tweede met uitstekend netspel. DEN HAAG De tussenstand van de Nederlandse sporttoto van zondag is als volgt. 1 deelnemer met 13 goed, 73 deelnemers met 12 goed, 980 met elf goed, 513 met de eerste acht goed. LIDO Dl JESOLO Nog slechts vier dagen hebben de naaste belagers van Eddy Merckx de tijd om het „onmoge lijke" te presteren. Felice Gimondi en Ole Ritter hebben nog de beschikking over vier ritten om de Belgische vedette uit de wielen te rijden. Waarschijnlijk lukt dit niet. Merckx is zelf voortdu rend in de slag, hetzij om vluchters tot de orde te roepen, hetzij om concurren ten door middel van schijnontsnappin gen af te matten. Voorts zijn daar nog altijd de gewillige knechten, die kar weitjes voor de meester willen opknap pen. De verzamelde internationale wie- lerelite, met de Italianen aan het hoofd, lijkt de moet dan ook te hebben opgege ven. Slechts Bitossi toonde woensdag nog strijdlust, zonder nochtans bij de eerste tien te eindigen. De Italiaan Dino Zandagu won de 16e etappe, die ging over 195 km in 4.52.16. Tweede was de Belg Guido Rey- broeck en derde de Italiaan "Marino Basso. Het algemeen klassement na de zes tiende etappe: 1. Merckx (Belg) 71 uur, 27 minuten 30 seconden; 2. Ritter (Den) op 2 min. 41 sec.; 3. Gimondi (It) op 2.52; 4. Van- denbossche (Belg) op 4.59; 5. Zilioli (It) op 5.08; 6. Adomi (It) op 5.43; 7. Dancel- li (It) op 5.46; 8. G. Petterson (Zwe) op 6.49; 9. M. Lasa (Spa) op 7.36; 10. Via- nelli (It) op 8.40. soms een verrassing in hun spelpatroon invlochten, was zeker de helft van de Braziliaanse acties geladen met surpri ses. Tsjecho-Slowakije speelde niet laf. De ploeg durfde in de aanval te gaan (Dobias, Hagara), ook nadat de Tsechen in de eerste minuten al langs de rand van de afgrond waren gegaan. Brazilië keek in die fase wat vreemd op tegen het snelle, rechtlijnige voetbal van de Tsjechen, die de vleugelspelers Franti- sek Vesely en Karei Jokl overlaadden met werk en zuiver en sterk combina tiespel afwisselden met subtiel dribbel- werk in de aanval. Maar het was voetbal, dat de krach ten sloopte. Het vroeg van de spelers een enorme inzet en het eiste van ie dere man een grote loopafstandm Die speelwijze kon Tsjecho-Slowakije niet volhouden. Die speelwijze zou geen en kele ploeg in Guadalajara, zelfs niet in de eerste wedstrijd van het toernooi, hebben kunnen handhaven. Brazilië bleef nuchter onder de Oosteuropese storm en sloeg terug toen de eerste Tsjechische vonken waren gedoofd. Brazilië voetbalde in die eerste minuten al gemakkelijker, maar de wilskrachtige Tsjechen hadden de macht voor snelle tegenstoten en in de elfde minuut ver raste zo'n actie de verdediging. Adamec plaatste de val naar Petras, die door Piazza op zijn huid werd gezeten en door Brito naar een moeilijke hoek werd gedrongen. De Tsjech schoot toch en zijn poging leverde een schitterende voltreffer op: 01. Tsjecho-Slowakije had niet alleen de eerste moeilijke minuten goed door staan, de ploeg had zelfs keihard „ge counterd". Maar Brazilië was niet aan geslagen. Integendeel. Geen minuut la ter liet Tostao een goede kans onge bruikt en Viktor moest kort daarop al les geven om een kogelhard schot van Rivelino te overmeesteren. Stap voor stap moesten de Tsjechen terug. En spoedig waren de Brazilianen op gelijke hoogte. Pele had Hrdlicka van zich af geschud en Migas kon hem net buiten het strafschopgebied stuiten. Onregel- mentair. De „soepele" arbiter Baretto Ruiz gaf een vrije schop en Rivelino verraste de complete muur en doelman Viktor: 11. De gelijkmaker werd gevolgd door een niet meer aflatend offensief, dat de moedige Tsjechen langzaam wurgde. Het was een wreed spel van kat en muis. Af en toe lieten de Brazilianen hun tegenstanders even de ruimte, maar als de witte muis wilde wegren nen kreeg hij op slag een tik op zijn neus. Niet te hard, niet te pijnlijk. De nagels bleven nog ingetrokken, het spel was nog niet afgelopen. De tweede helft begon zoals de eer ste. De Tsjechen hadden nieuwe krach ten opgedaan en spartelden weer even flink tegen. Petras maakte het Felix weer even moeilijk. Maar Gerson raak te aan de andere kant de paal kogel- hard en Jair miste een volkomen vrije kans. Na een kwartier dook Pele einde lijk zelf op in de spits. Hij ving de bal uit een hoge voorzet van Gerson met de borst op, maakte Hagara daarmee kans loos en vuurde vervolgens beheerst langs Viktor: 21. Drie minuten later kregen de Tsje chen hun tweede bijna niet te missen kans. Uit een hoekschop van Adames kreeg Krasnak via Petras, vrij voor doel de bal voor de voeten gespeeld. Van vier meter vuurde hij hoog over. Onmiddellijk daarop, bij de volgende aanval, scoorde Jair voor Brazilië uit een verre pass. De Tsjechen protesteer den verwoed bij scheidsrechter Baretto Ruiz en grensrechter Yamasaki Manal- do voor buitenspel, maar de treffer bleef.' De strijd was afgelopen. Brazilië speelde met de Tsjechen, draaide de ploeg dol in grote en kleine driehoeken. Jair maakte negen minuten voor tijd nog een doelpunt na een rush, die hem van de middenlijn in een vloeiende be weging langs al zijn tegenstanders (vijf) bracht, die hij tot vlak bij doel ontmoette: 41. Tsjecho-Slowakije had gestreden voor wat het waard was, Brazilië had 61.000 toeschouwers onvergelijkelijk voetbal laten zien. Scandinaviërs een drietal hoekschop pen, maar treffers kwamen er niet uit voort. Het spel werd voornamelijk op het middenveld gespeeld. Toch kreeg Kindvall opnieuw een prachtige kans, maar weer was zijn schot te onzuiver. De Zweedse coach verving Eriksson door Ejderstedt en even had het de schijn, dat Zweden een goede greep had gedaan. Maar ook Ejderstedt bleef on der de maat bij de afwerking. De druk van de Zweden werd steeds groter, maar de beheersing steeds minder. Wel iswaar was de Engelse scheidsrechter Taylor uiterst mild in zijn beoordelin gen, doch in de 57e minuut van het duel werd het ook hem te bar en kreeg Claes Conquist een officiële waarschuwing, na een te harde charge tegen de Ita liaanse back Facchetti. Toch bleken de uitvallen van de Italianen zeer gevaar- Strijd om dê bal tussen de Italiaan Burgnich (links) en de Zweed Grahn. lijk, hoewel Riva geen schaduw meer was van de kwikzilverachtige speler van voor de rust. Maar de stugge ver dediging, die hij zich moest laten wel gevallen van Axelsson en Nordquist, zal daar wel niet vreemd aan zijn geweest. Twee levensgrote kansen werden nog gemist door Boninsegna en Mazzola, maar ook aan Zweedse kant miste Bo Larsson tweemaal voor open doel. Het waren overigens de laatste op windende momenten uit dit treffen, waarin de Italianen door een schitte rende verdediging twee kostbare pun ten veroverden. LEON De kille cijfers gaven Marokko geen kans. Maar liefst met een notering van 500 tegen één was de formatie uit Afrika niet slechts een outsider, eerder nog een volkomen kansloze. Desondanks leidden de schijnbaar onvermoeibare Afrikanen in de wedstrijd tegen West-Duitsland, finalist in 1966, tot in de tweede helft met 0-1, dank zij een treffer van Jarir Houman. De Westduitse verslag gevers zeiden het eerlijk na afloop, toen met 2-1 de zege nog juist naar de ploeg van Helmut Schön was gegaan: „Een blamage was voorkomen". Overigens dient gezegd te worden, dat de treffer van Jarir Houman niet ontstond door sterk spél van de Marok kaanse aanval. Een grové fout in de Duitse defensie was er eerder de oor zaak van. Horst Hötgges wilde de bal op doelman Sepp Maier terugkoppen. Hij bracht echter Jarir Houman in vrije positie voor Maier. De Marokkaan maakte geen fout en schoot van drie meter afstand moeiteloos in. Nog geloofden de „Schlachtenbumm- lem" niet, dat W.-Duitsland voor grote problemen zou komen te staan. Naar- Met een fraaie kopbal speelde Löhr de bal door naar Muller, die op zijn beurt koppend de Marokkaanse doelman zou verslaan. NIMES De Belgische wielrenner Dierickx heeft woensdag de eerste etappe gewonnen van de Grote Prijs van de „Midi libre", een etappewed strijd voor beroepsrenners in Zuid- Frankrijk. Hij legde de 184 km van Montpellier naar Nimes af in 4 uur 4(5 minuten en 22 seconden. De Belg ver sloeg in de eindsprint de Italiaan Boi- fava en de Engelsman Hoban. Tijdens deze etappe deed zich een ernstig ongeluk voor. Bij de afdaling van de Col Paraque kwamen Gerard Besnard en Jacques Cadiou ten val. Besnard liep daarbij een schedelbasis- fractuur op. Hij werd met de ambulan ce naar Ales vervoerd en vandaar per helikopter naar het ziekenhuis van Montpellier. Volgens de doktoren be staat er geen onmiddellijk levensge vaar. Cadiou kwam eraf met schaaf wonden en een geblesseerde heup. Het ongeval deed zich voor op een smal bruggetje, dat door de renners met te grote snelheid werd genomen. In de eerste etappe eindigde Van Hidden op de 88e plaats in 5.20.54. Rini Wagtmans staakte de strijd. WEYMOUTH De Westduitse wiel renner Johannes Knab heeft voensdag de elfde etappe van de Ronde van Enge land gewonnen. Knab legde de 190 kilo meter van Weston Super Mare naar Weymouth af in 5 uur zeven minuten en 58 sec. Tweede was de Italiaan Franco On ga rato en derde de Engels man John Varley. Na de elfde etappe is het algemeen klassement: 1. Mainus (Tsj) 42 uur 17 minuten 51 seconden.; 2 Mikolajczyk (Pol) 42.18.39; De Koning (Ned.) 42.20.46; 4. Konecky (Tsj) 42.21.43. 5. Tabak (Ned) 42.22,48. In het algemeen ploegenklassement staat Nederland op de derde laats ach ter Polen en Tsjecho-Slowakije. mate de wedstrijd vorderde werd hun luidruchtig zelfvertrouwen echter dui delijk aangetast. Marokko de eerste Afrikaanse ploeg in de eindronden sinds 1934 toen Egypte de achtste finales van het toer nooi om de wereldbeker bereikte wist van geen wijken. Bijzonder zelf bewust trad het West-Duitsland, een van de favorieten voor de titel, tege moet. Gerd Müller kreeg van Kassem Slimani geen meter vrijheid. Ook de grote Uwe Seeler kon vrijwel geen duel met Boujemaa in zijn voordeel beslis sen. Steeds duidelijker werden de be wijzen van afkeuring van de Duitse supporters, die eenvoudig een doelpunt eisten. Veel verder dan 'n schot van Gerd Mül ler, dat door de lat werd gekeerd, kwa men de Duitsers voor de rust niet. „On begrijpelijk" was het commentaar van Didi, de grote Brziliaanse voetbalarchi tect en thans coach van Peru, „de Duit sers speelden als waren zij in trance. Ze dachten maar, dat alleen de weg door het centrum succes kon brengen". Een unieke kans kreeg Duitsland di rect na de hervatting. Arbiter Lau van Ravens kende de ploeg een vrije trap toe. Keeper Allal Ben Kassou was op dat moment nog op weg van de kleed kamer naar zijn doel. Maar ook die kans werd niet in een doelpunt omge zet. Een pass van Müller bereikte See ler, die hard inschoot: 11. Een verwoed offensief van de Duit sers volgde. Het uiterste van de zenu wen van spelers en supporters werd geëist. En de winnende treffer kwam, al was het in de slotfase, tien minuten voordat Van Ravens het eindsignaal gaf. Löhr kopte de bal door naar Mül ler, die met een gerichte kopstoot goally Allal Ben Kassou geen kans gaf: 21. „Ik ben tevreden met de twee punten, die we veroverd hebben", zei coach Schön n^ afloop eerlijk, „maar dan ook echt niet meer dan dat....". SAN SEBASTIAN Het toernooi om het Europese kampioenschap ankerka der 47/2 in het zonovergoten San Sebas tian is voor de Nederlandse kampioen Hans Vultink minder zonnig begonnen. De ballen, die in het hem toegezonden schrijven stonden vermeld als die waarmee zou worden gespeeld, lagen niet op de tafel in het majestueuze, met krachtige muurschilderingen „aange klede" gewelfde kerkgebouw van het Museo del Telmo. „Ik heb met ballen, waarop een ovaaltje staat, getraind en op deze staat een rondje. Het verschil is, dat de aan gekondigde ballen wat zwaarder zijn dan die waarmee we nu moeten spe len", aldus een boze Hans Vultink, die zijn beklag ging doen bij bondsafge- vaardigde Walda. Het bleek, dat op de dozen, waarin de ballen vanuit Brussel waren verzonden, inderdaad een ovaal tje stond, doch dat de ballen met een rondje zijn gemerkt. Ofschoon het ge wicht volgens de officials gelijk is, was Vultink door deze „vergissing" al bij voorbaat verslagen toen hij voor zijn eerste partij - mentaal geknakt - aan tafel kwam. Zijn tegenstander was de Voor de Fransman Dufetelle ingevallen Duitser Dieter Müller. Ofschoon onze landgenoot in de eerste vier beurten wel een lichte voorsprong nam, (1551) was toen toch al duidelijk, dat hij zeer kwetsbaar was. Zijn spel hield geen moment enige belofte in en toen Müller in de vijfde beurt een mooie serie van 84 construeerde, die hij drie beurten la ter liet volgen door een nog mooiere reeks van 113 met veel klein spel op en rond de kaderlijnen, gebonden door op maat gesneden korte en lange rappels, zat Vultink geheel in de hoek, waar de klappen vallen. Müller stond daarmee op 240 en met de 13 (afgebroken door een mislukte trekstoot) welke Vultink liet volgen op Müller's 113, stond de Nederlander op 72Met een tweede serie van boven de honderd (110) gaf Müller zijn zege de glans, die deze toch verdiende. Ver kwam de Duitser achter in de schaduw bij de Spanjaard José Galvez, die uit achterstand (16-124) in de zeven de beurt met een magistrale serie van 384 de Duitse kampioen Siegfried Spielmann versloeg. Tony Schrauwen versloeg de Oostenrijker Stangel: 400- 223. Later op de avond moest Vultink op nieuw een nederlaag incasseren. Toen moest hij zijn meerdere erkennen in de Duitser Spielmann, die de 400 carambo les bereikte toen onze landgenoot nog maar aan 260 was. NEW YORK Tom Okker, Neder lands sterkste tennisser, heeft dinsdag avond in New York de halve-finales van het „200.000-dollartoemooi" niet overleefd. Hij verloor van de Austra liër Ken Rosewall, die hem in tactisch opzicht volledig de baas was. Het meest opvallende van de partij was, dat de Nederlander zich voortdurend liet ver leiden aan het net te gaan spelen en dan vervolgens keer op keer kansloos was tegen de sublieme passeerslagen van Rosewall. De setstanden waren: 6-2, 6-4, 6-2. In de andere halve-finale versloeg de Australiër Rod Laver de 42-jarige vete raan Pancho Gonzalez (VS). De 8000 toeschouwers, die naar hun aanmoe digingen te oordelen in stilte hadden gehoopt op een herhaling van Gonzalez' overwinning op Laver in de openings wedstrijd van dit toernooi werden in die verwachting teleurgesteld. De rood harige Laver was in een zodanige vorm, dat Gonzalez slechts 15 keer kon scoren wanneer zijn tegenstander aan service was. Ook op de backhand-volleys van Laver, die als zweepslagen over de baan knalden, moest Gonzalez het ant woord schuldig blijven. Hij verloor ten slotte met 6-3, 6-3, 6-1. De halve-finalewinnaars konden ie der 12.500 dollar in ontvangst nemen. PARIJS Manager Van den Enden en ploegleider Peters hebben woensdag in Parijs de wielerploeg „Caballero" officieel kandidaat gesteld voor deel neming aan de 57e ronde van Frank rijk, die van 29 juni tot 19 juli wordt gereden. Na afloop van de besprekingen ver klaarde de heer Felix Levitan, mede directeur van de tour: „Wij hebben de laatste tijd de verrichtingen van de jonge Nederlandse coureurs met be langstelling gade geslagen. De defini tieve selectie van de ploegen vindt ech ter pas 12 juni plaats, zodat het voorba rig zou zijn de deelneming van een tweede Nederlandse ploeg Willem II Gazelle is de eerste te bevestigen. LONDEN Twee voorhoedespelers van de Engelse bekerwinnaar Chelsea hebben woensdag een contract getekend bij Crystal Palace, ook een club uit Londen. Het zijn Alan Birchenall en Bobby Tambling, voor wie Crystal Pa lace in totaal 140.000 pond sterling (1.250.000 miljoen gulden) heeft moeten betalen. MEXICO-STAD Al in zijn eerste wedstrijd liet El Salvador er bij de neutrale toeschouwers geen twijfel over bestaan, dat de ploeg in de eind ronden van het toernooi om de Coupe Jules Rimet beslist niet thuis hoort. In een zeer eenzijdige wedstrijd versloe gen de Belgen in het Azteken-stadion van Mexico-Stad de formatie van El Salvador met 30. Maar één kans kre gen de Middenamerikanen. Halverwege de tweede helft kwam linksbuiten Aparicio vrij te staan voor doelman Piot. Hij faalde echter toen het op schieten aankwam. Slechts één speler van El Salvador kon zich meten met zijn tegenstanders: schakelspeler Fla menco. Bij de Belgen waren Dewalque, Van Moer en Puis de beste spelers. Ondanks de volkomen verdiende overwinning van de Belgen ontlaadde zich een oorverdovend fluitconcert van de weinig objectieve toeschouwers op de tribunes toen de ploeg het veld ver liet. De Belgische zege had overigens aanmerkelijk hoger kunnen zijn als aanvoerder Van Himst beter op schot was geweest. Bij herhaling richtte hij meters verkeerd. Met een afstandsschot van Wilfried van Moer opende België na een klein kwartier de score. Doelman Magana bleek volkomen verrast en liet de bal onder het lichaam doorglippen. Ook bij de tweede treffer ging doel man Magana lang niet vrijuit. Na een hoekschop van Lambert werkte hij de bal slecht weg, wat Van Moer een unie ke kans gaf om voor de tweede maal te doelpunten. Een grove overtreding van Cortez tegen Semmeling binnen de lij nen van het strafschopgebied leverde België tien minuten voor tijd eenpe nalty op, die Raoul Lambert beheerst inschoot: 30. ARNHEM De voetbalclub Vitesse, die uitkomt in de eerste divisie, heeft van de gemeente Arnhem een voorschot van 100.000 gulden gekregen op de ga rantie voor de exploitatietekorten van afgelopen en komend seizoen. Ook een grote industrie in Arnhem steunt Vites se door 100.000 gulden schuld kwijt te schelden. LEEUWARDEN De 25-jarige Eddie Scholl uit Leeuwarden is woensdagmid dag in zijn woonplaats schaakkampioen van Nederland geworden. Hij versloeg met zwart in de beslissingspartij na een tweekamp de internationale meester uit Amstelveen Coen Zuidema. Scholl nam de titel over van Hans Ree, die sindi 1967 Nederlands kampioen is geweest.

De Vallei | 1970 | | pagina 13