Brand bij Recticel Commentaren uit Rhenen Gekozenen in de omgeving Na felle debatten Twee nieuwelingen in Gedep. Staten dacht ik Z& Oude vertrouwde en nieuwe gezichten Meisje zoek: toch thuis (K)ouwetje in Rhenen VEILING KESTEREN Bosbrand in kiem gesmoord Ophalen grof vuil „Samuel" vierde koperen feest Oefening ging in r< M>k op EDE SCHERPENZEEL KESTEREN LEERSUM AMERONGEN RENSWOUDE NAÏEF GERIXG DONDERDAG 4 JUNI 1970 RHENEN Goedlachs zoals al- tijd vervulde Rhenens wethouder 5 5 mr. .f. Deen (tweede van rechts) j 1 zijn functie gisteren in een stem- J bureau. Hij bedankte dinsdag voor S het lidmaatschap van de raad. die j nog tot september functioneert. Voor de nieuwe raad is hij weer gekozen. Nog steeds tast men in het S duister omtrent zijn houding, waar- l op hij weigert toelichting te geven. Meer over de heer Deen, uit de 5 mond van collega-wethouder Van Lienden, in „Commentaren uit Rhe- nen RESTEREN Gisteravond'rond 9 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in een van de opslagruimten van de Rerticel fabriek te Resteren. Binnen enkele minuten stond het voorste ge deelte van het gebouw in lichter laaie. Dankzij de gemeentelijke brandweer en de brandweer van de Recticel kon het vuur reeds spoedig worden inge toomd. De schade aan bet gebouw is groot. VEENENDAAL /onder een vinger te verroeren bleek dc Vee- nendaalse politie dinsdagavond in staat om een 10-jarig meisje op te sporen, van wie niemand' meer wist waar het was. Het kind logeerde een weekje bij een tante, die ook haar zusje onder de hoede had. De tante kwam het jongere zusje dinsdagmiddag uit school halen, en zag de 10-jarige op de speelplaats lopen. Zij begaf zich naar huis, en het laatste dat zij van het kind zag, was dat het de Vendel- seweg opliep. Toen verloor zij het uit 't oog. Het meisje bleef weg, en om tien uur 's avonds bleek de vader het, na lange zoeken in de omgeving, toch maar verstandiger om de politie in te schakelen. Op het bureau adviseerde men hem toch maar eens thuis te kijken of zijn spruit soms daar was. Dat bleek inderdaad het geyal te zijn: het meisje lag onder haar eigen bed in diepe rust. Ze was kennelijk lie ver thuis dan bij tante. Tellingsvereeniging Resteren Om streken" D.d. 3 juni 1970 waren de prijzen als volgt: Goudreinette: I 65-75: 28-35, I 75-85: 50-59, I 85-95: 48-52, aanvoer 45 ton. Jonathan: I 60-65: 22-27, I 65-70:30-46. I 70 80: 34-53, aanvoer 18 ton. Golden Delicious: I 70-80: 40-48; II 60-70: 26-33, II 70-80: 31-39, II 80-90: 41-42, aanvoer 35 ton. Lombar tscalvil Ie: I 60-70: 28-36. I 70-80: 40-46, I 80-90: 33-36, aanvoer II ton. Winston: I 60-65: 40, I 65-70: 52, I 70-75: 64, aanvoer 4 ton. Conference: I 55-65: 81-86, I 65-75: 91-94, aanvoer 4 ton. Aardbeien: EI 50-64 per doosje 200 gram; II 37-50 per doosje a 200 gram, aanvoer 24.500 doosjes. Prijzen genoteerd in centen per kg tenzij anders is vermeld. RHENEN De heer A. Jansen (VVD): „Wij mogen beslist niet ontevreden zijn. We hadden zeker niet op een derde zetel gerekend. Het is me niet tegen gevallen." De heer H. J. van Wijk (SGP): „We zijn ontzettend blij, dat we een zetel gewonnen hebben." De heer Van Donsclaar (CHU): „We hadden natuurlijk gehoopt op 4 zetels. Verder zijn er bijzonder weinig verschuivingen. Veel stemmen van de Boeren partij zijn dus nu naar de SGP gegaan, waardoor die partij een zetel won. Bij de Statenverkiezingen bleek al dat er voor D'66 een zetel in zat. Het is eigenlijk helemaal de lijn van de Statenverkiezingen. Gerekend naar het buitenland is het vrij normaal, dat 30 procent van de kiezers niet is opgeko men. Daaraan zullen we in ons land nog moeten wennen". Ook wethouder T. van Lienden (CHU) verklaarde zeer tevreden te zijn met de stembusuitslag. Als ingezetene van Eist kreeg de heer Van Lienden 190 voor keurstemmen. Over het plotseling verschenen be richt van aftreden van wethouder Deen zei wethouder van Lienden: „We heb ben 4 jaar op een bijzonder prettige manier samengewerkt. Ik kan geen re den opgeven waarom de heer Deen plotseling heeft bedankt. Misschien is hij wat overspannen, maar nogmaals ik weet het niet. Het spijt me dat hij die paar weken niet is aangebleven. Maar hij kan zijn bedankbrief nog intrekken. Ik persoonlijk zou dat zeer op prijs RHENEN Gistermiddag brak op Prattenburg nabij Het Koetshuis bos brand uit. De brandweerkorpsen uit Eist en Rhenen wisten in korte tijd deze brand in de kiem te smoren. Er ging plm. 70 vierkante meter bos verlo ren. stellen. Van een conflict is geen sprake geweest". De heer H. Griffioen (ARP), die van lijsttrekker naar de vierde plaats was verhuisd, kreeg maar liefst 239 voor keurstemmen. In totaal werden op de AR-lijst uitgebracht 595 stemmen, zodat het toch wel respectabele aantal voor keurstemmen niet voldoende was om de heer Griffioen in de raad te laten te rugkeren. RHENEN Op dinsdag 9, woensdag .10 en donderdag 11 juni 1970 is er gele genheid om grof tuin- en huishoudaf- val mee te geven. Hierbij dient heit vol gende in acht te worden genomen: le. alle vuil dient netjes te worden ver pakt en gebundeld; 2e ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder wegen dan 15 kg.; 3e er wordt geen grotere hoeveelheid meegenomen dan lm3 meegenomen; 4e men dient het grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten. Degene, die meer dan lm3 grof vuil heeft mee te geven, dient dit aan ge meentewerken op te geven vóór de le of 3e donderdag van de maand, waarna dit vuil tegen betaling van 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke, is een bedrag van 5,- per m3 verschuldigd. Rhenen, 2 juni 1970. B. en W. van Rhenen. De sec. W. C. Pieters, Burg. L. Bosch v. Rosenthal. In onze omgeving itfn gisteren de vol - gende kandidaten voor de raad geko zen: Voor de C.H.U. en A.R.P. H. Alberts te Bennekom; R. Bos; Drs. E. Broekhuis. G. van de Kamp te Bennekom; A. En gelen te Lunteren; H. van Manen; G. Hardeman te Ederveen; H. J. Robijn te Lunteren; B. Brons te Otterlo; P. Aal- bers te Bennekom; G. Beukhof; K. Lop- persum en mevr. G. M. Geerling-Lijs- ter. Voor de Boerenpartij: H. Koekoek te Bennekom. Voor de S.G.P.: B. J. Soetendaal te Lunteren; N. D van Wijk; G. Burgers te Harskarpp; J. van Ginkel te Eder veen. E. van Schothorst te Lunteren; A. van Steenbergen te Bennekom. Voor de P.v.d.A. en P.S.P.: A. van Loon te Lunteren; mevr. A. Wijngaard- Hartkroon; J. Redeker. Voor Gemeentebelangen: J. Klok en H. J. Schoonhagen. Voor de K.V.P.dr. P. J. de Koning en G. J. A. Wernink. Voor de V.V.D.: G. W. Bos; M. van Gestel, G. Koster te Bennekom; J. Jo- n||M Voor D'66: C. Lit. Voor lijst 8: A. Roseboom te Benne kom; H. Brunekreef te Otterlo; mevr. W. A. Sijl-Kling. Voor de A R P. H. Vermeulen Voor Gemeentebelangen: G. van Raay en L. Stutvoet. Voor P.v.d.A. en D'66: E. Zweers Voor de C.H.U./A.R.P.: G. van Root- selaar. J. van der Brake, J. Schimmel, D. Kroodsma, G. van Kampen. Voor de P.v.d.A.: A. van Bruggen, P. de Jonge, G. J. Deunk. Voor de V.V.D: mevr. A. Zwaanden Hertog. Voor de S.G.P.: J. H. E. Sterk, N. J. van Egdom. Voor Gemeentebelangen 1970: M. Os- nabrugge Pzn. Voor de S.G.P.: P. Schaap, G. H. Jan sen Schuiling, T. van Eldik, P. C. van Tuyl, J. van Eek. Voor de P.v.d.A.: R. de Jongh, Th. J. B. Haan, H. C. de Gier en K. E. Voskuil. Voor de A.R.P. A. Vos. Voor de C.D.P.: J. Appeldoorn. Joh. Huiberts, L. W. van Houwelingen. F,DERVEEN Bijna honderd leden, afgevaardigden en belangstellenden waren aanwezig in het Verenigingsge bouw van de N.H. Kerk waar de kna- penvereniging „Samuel" het 12V»-jarig bestaan vierde. De vereniging werd 26 november 1957 opgericht door H. v. Wijde, J. Weste- neng en ds. C. Treure. Laatstgenoemde thans predikant te Katwijk leidde deze avond. In een vraaggesprek werd door zes bestuursleden het financieel verslag en het jaarverslag uitgebracht. Dank zij acties met oud papier en verkoop van lepeltjes bezit de vereniging een bank saldo van circa f 1600,-. Verder werd een terugblik gegeven op de afgelopen 12Vs jaar. In de pauze werd gelegnheid gegeven het bestuur te complimenteren. Door de N.H. jeugdraad werd een voetbalspel aangeboden. Na de pauze werd een vraag- en ant- woordspel opgevoerd door J. v.d. Kraats en Ko de Gooyer waarvoor een drietal prijzen beschikbaar werden gesteld. Door leider A. Methorst werden nog filmflitsen getoond van de vereniging in het verleden waarmee de avond be sloten werd. AlvS aandenken kregen alle leden en oud-leiders een medaille aan geboden met inscriptie. DS'70 E. P. v. Dijk Voor de CHU/ARP: drs. A. G. W. Schapenk, J. van Doorn en G. Blom. Voor PH '70: A. Takken en mevr. E. G. Schenk-Klein Kranenbarg. Voor de VVD: J. F. Benink. Voor de SGP: C. de Lange. Voor Leersums Belang: J. G. C. Dell, H. P. Vogelesang en J. Verleun. Voor Binding Rechts: W. J. van Soest en W. M. Harselaar. Voor de ARP: G. J. van Barneveld, H. Doornenbal te Overberg en A. Put man. Voor de CHU: C. A. Klinkenberg, A. Harsselaar te Overberg en J. J. Eyffens. Voor de PvdA: A. van der Veer en G. J. Buis. Voor de WD: Ir. Joh. Tangs en J. Bredius. Voor de SGP: A. van den Dikkenberg te Overberg, Voor de C.H.U.J. T. Wollenwinkel, C. Aalbers en E. Stoer. VEENENDAAL De bewoners van het Jan RoeckpJantsoen moesten in de nacht van dinsdag op woensdag met ge sloten ramen slapen, als gevolg van een oefening die de brandweer dinsdag avond aan de Valleistraat hield. Er werd daar een onbewoonbaar boerderijtje in brand gestoken met de bedoeling het binnen de kortste keren te blussen. Een en ander ging echter gepaard met enorme rookontwikkeling, die men niet zo snel onder de knie wist te krijgen. UTRECHT De Provinciale Staten van Utrecht, die gisteren voor het eerst in nieuwe samenstelling bijeen waren, hebben twee nieuwelingen tot gede puteerde gekozen. De heer Letschert (PAK) verkreeg de gedeputeerde-zetel, die tot gisteren door KVP'er Van der Gun bezet werd, jhr. mr. Hooft Graaf land (VVD) werd gekozen in de vacature, die door het vertrek van gedepu teerde Verhoef (PvdA) ontstaan was. De overige vier gedeputeerden ir. Sik- kes (KVP), mevr. Tellegen-Veldstra (PAK), jhr. mr. De Geer van Oudegein (CHU) en mr. Van der Sluis (AR) werden herkozen. Aan de stemmingen gingen langduri ge en felle debatten vooraf, waarin het vooral ging om de zetel van de heer Van der Gun. Voor deze zetel had zowel de KVP-fractie als het PAK een kandi- 1mlifcyeoeyd Met bijzondere belangstelling heb ik d« verslagen gelezen van uw vraagge sprekken met die leden van de gemeen teraad, die zich herkiesbaar hebben ge steld. Uit de woorden van wethouder Ant. de Ruiter treedt ons een figuur te gemoet die zich op bijna onvoorstelbare wijze heeft ingezet voor het algemeen beiang. Hij heeft zijn taak vervuld op een wijze, die bewondering afdwingt en die tot. grote dank verplicht. Begrij pelijk is het dan ook. dat hij zijn werk met een zekere weemoed neerlegt en verheugend is het, dat hij aan die ar beid ook zelf met dankbaarheid terug denkt. In schirlle tegenstelling daarmee is, wat een drietal aftredende raadsleden zegt. De een deelt mee, dat hij, als hij nog eens opnieuw kon beginnen, zeker niet meer de partij zou gaan dienen, die hij jarenlang heeft vertegenwoordigd. Voorwaar een fraaie houding tegenover hen. die door op deze partij te stemmen mede hem een vertrouwensvotum ga ver». Een tweede deelt ons mee. dat er bij vele raadsleden echt geen sprake is van een behoefte zich dienstbaar te maken aan de gemeenschap, maar dat ze hun lidmaatschap van de raad alleen zien als statussymbool of erger nog als mogelijkheid hun machtswellust (1) bot te vieren. Een derde ziet als schaduwzijde ver bonden aan zijn lidmaatschap van de gemeenteraad, dat hij omringd was door zoveel mensen wier deskundigheid om gekeerd evenredig was aan hun eigen dunk. Natuurlijk zou je aan deze uitla tingen wijsgerig glimlachend voorbij kunnen gaan. Dat is echter niet juist. We leven in een tijd waarin het de grootste moeite kost de hoge waarden van een waarachtige democratie onge rept te bewaren. Wanneer de bestrij ding er van niet beperkt blijft tot de „buitenwacht" maar wanneer de onder mijning en uitholling van binnenuit ge schieden. is het toch wel de hoogste tijd het sein op onveilig te zetten. Op te roepen tot bezinning en waak zaamheid, waar het gaat om dingen, die we tijdens de jaren van bezetting maar al te smartelijk hebben moeten missen is dan ook de enige bedoeling van J. G. Thoomes, Kerkewijk 55, V'daal. daat. De KVP'ers stelden de heer Van der Gun weer kandidaat en bepleitten bij monde van fractievoorzitter Mid- delweerd het behoud van een tweede KVP-zetel terwille van de continuïteit van het beleid. Mevr. mr. Venzelaar-De Boer (PAK) bracht daar tegenin dat het college van GS een afspiegeling moest zijn van de samenstelling van de staten. „Dat bete kent in dit geval dat CHU, AR en KVP samen recht hebben op drie zetels, het PAK op twee zetels en de WD op één zetel", aldus de PAK-woordvoerster. „En aangezien CHU AR'KVP niet tot een gezamenlijk stellen van drie kandi daten zijn gekomen, zal het PAK één kandidaat van ieder van deze fracties steunen". Het PAK stelde de voormali ge PvdA-fractievoorzitter Letschert kandidaat voor de zetel van Van der Gun. Ir. Denig, de voorzitter van de nieu we, vijf man sterke D'66-fractie, vond dat men niet altijd een beroep op de continuïteit moest doen, omdat er dan nooit verschuivingen plaats zouden hebben. D'66 stelde aanvankelijk geen kandidaten, omdat zij daar op grond van het evenredigheidsbeginsel geen recht toe meende te hebben. Toen ech ter slechts de PAK-kandidaten bereid bleken de door D'66 aan alle kandidaten gestelde vragen te beantwoorden, ver klaarde de fractievoorzitter nog slechts de PAK-kandidaten te zullen steunen en stelde hij zelfs, na de verkiezing van de beide PAK-kandidaten, namens D'66 nog twee kandidaten. De woordvoerders van WD. KVP en CHU/AR hadden tevoren geweigerd de vragen van D'66 te beantwoorden, om dat zij van mening waren dat dit een soort examen was. Bovendien vond men de vragen erg naief. Zij verwezen voor de antwoorden op de vragen naar de respectievelijke par tijprogramma's. „Die verwijzing naar de partijprogramma's is nog veel nae- ver," aldus ir. Denig (D'66). „Partijen staan immers niet altijd achter alles wat in hun programma staat. De VVD is in haar programma vóór openheid, maar op de vorige statenvergadering stemde juist de WD-fractie als enige tegen de openbaarheid van de afde lingsvergaderingen bij de begrotingsbe handeling." Bij de stemming voor de omstreden gedeputeerde-zetel bleek de voorsprong van de heer Letschert (PAK) op KVP'er Van der Gun slechts gering. De uitein delijke uitslag was: Letschert 23 stem men, Van der Gun 24 stemmen. Hooft Graafland 2 stemmen en blanco 3 stemmen. VEENENDAAL Ambtenaren en (betaalde) vrijwilligers die de zeventien stembureaus in Veenen- daal hebben bemand konden de toeloop van de kiezers gemakkelijk bijbenen. Pieken voor zover daarvan gesproken kon worden ook al omdat 27,5 procent thuis bleef waren de vroege morgen uren en rond half zes 's avonds. Het meeste plezier beleefde ,,de be manning" van de Juliana van Stol- bergschool waar een oud moeder tje na haar stem te hebben uitge bracht en het lokaal te hebben ver laten plotseling weer verscheen. Uit haar handtasje diepte zij voor ieder van de drie heren een pakje kauwgom op. Waarschijnlijk om de ergenis over de vele wegblij vers te verbijten P.v.d.A. In deze serie foto's ontbreekt door overmacht jammer genoeg de foto van de heer W. E. van Laar uit Rhe nen, die voor de S.G.P. in de raad zit ting zal nemen. D'66/P.P.P mevr. 1. E. Clous A.R.P. H H v. Doesburg

De Vallei | 1970 | | pagina 9