Alleen bouwvakkers bruinen dit jaar in open Valleibad Sleutelwedstrijd D.O.V.O.-Veenendaal veteranentoernooi Kleuter speelde met lucifers Bijna honderd varkens omgekomen Soldaten breken tijdens oefening boerderijtje af Tegenslag voor bouwers en wwemlustigen 0 P E L CHEVROLET Vanavond op Panhuis Kansen voor jong en oud op speelveld Geslaagd Vonnis krijgsraad Arnhem Brandweerdag in Kesteren interwerk Glijdende Werkweek Werkcom missie Betuwe Gekozen Uitstapje Conferentie Voetbal Achter Kerkkoor Informatie Kimberly-Clark viert 13 juni eerste lustrum Burgemeester ontsteekt Olympische vlam D.Y.J. organiseert Avondvierdaagse Koor uit Heerde in oude kerk V.A.B. KIRPESTEIN WOUT BLAUWKOUS ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 5 JUNI 1970 ADVERTENTIE fMfflMPAAL CITY-MOTOAS KOK „Ais het er op aankomt vind momenteel voor die tentoonstelling ik het werk dat al die mensen ifi Ede leveren heel wat fijner alles wat de lui doen die op öfc moment dag in dag uit met d'r kop- i in de krant staan op verkiezingspa - san die ze zonder te vragen bij je in bus douwen. Ik vind, ja hoe zal ik Het aeggen, maar ik heb eigenlijk al ge- »igd, ik vind het fijner dan het politie tip werk. Al die mensen die alleen maar *bor d'r zui/vere pleeier dingen maken, waar je eigenlijk niks aan hebt maar die zo mooi zijn om naar te kijken. Dat kun je nou allemaal zien op die toon stelling in Ede. Die mensen hoeven niet, maar ze doen 'et. Nou kun je zeggen, dat die politieke gasten ook niks en van niemand in de gemeenteraad hoeven te gaan zitten, maar ze menen van wel.' Ze denken waarachtig dat ze door het algemene belang geroepen worden, maar ik heb er nog nooit om gevraagd.. Of jullie wel soms Hij keek strijdlustig '1 kringetje pa tiënten in de wachtkamer rond, gereed om iedere handschoen op te nemen die Hem mocht worden toegeworpen. Een behoorlijk aantal pluspunten vanaf z'n vijfenzestigste was hem duidelijk aan t» zien, maar hij bezat het elan van ie mand die nog een fors stuk mensenle ven heeft te besteden. De kring liet de vraag onbeantwoord. De zaak had hun interesse niet of ze waren te zeer verdiept in de manke menten die hen naar het spreekuur van de dokter had gedreven. Een niet al te vooruitstrevende medicijnman want big liet de hela lijdende bubs nog in 1 vol uur opdraven. De mogelijkheid van consult op afspraak mocht dan misschien wei tot hem zijn doorgedrongen, hij ging kennelijk nog uit van het systeem dat een hele wachtkamer vol verbeu zelde tijd minder kostbaar moest zijn dan het vermorsen van enkele minuten tussen twee afspraken in door de ge- noesheer zelf. De klantenkring onderging 't zonder morren. Van de lectuurmap werd slechts gebruik gemaakt door een klein jongetje met vernielzuchtige neigingen. De vrouw onder wiens geleide het ke reltje was binnengekomen, kon de overjarige inhoud nog juist van totale destructie redden door er een periodiek te lichten dat tot haar opluchting een minder fatale interesse van het ventje bleek te prikkelen. Het was een belegen nummer van het lijfblad van de artsen-automobilistenvereniging waarin diverse merken stonden afge beeld die het prille geheugentje nog niet waren binnengetreden, maar die voor hem de moeite van een nadere kennismaking waard bleken te zijn. De wagen van de dokter is dan ook niet de eerste de beste automobiel... De oude had deze concurrentie niet voorzien. Aanvankelijk nam hij het ge lsten, maar hij bleef zichtbaar popelen om de draad weer op te pakken. Tij dens een studie van het jongetje zag hij z'n kans schoon. „Dachten jullie soms", hervatte hij z'n vraag, ..dat die lui niet voor d'r eigen plezier aan politiek doen? Ze moeten mij niet proberen wat wijs te maken. D'r zijn d'r die janken •en deuntje als ze gewipt worden. Nee, geef mij de mensen die wat moois maken. Kleine circussies en spoortrein- tjes en houtsnijwerk en zo. Als je me vraagt wat heb je d'r an, dan mot ik eerlijk zeggen niks. Boontjes poten, dat levert wat op, en spinazie zaaien. Ik heb 'et m'n hele le ven gedaan tot we naar een flatje gin gen omdat moeder-de-vrouw 't steeds erger in d'r botten kreeg. Wat moest ik doen? Ik had beslist hier en daar houten wandjes kunnen gaan timmeren of deuren glad maken, want al zeg ik het zelf m'n handen staan nergens verkeerd voor. Maar ik zeg tegen m'n eigen, „Gijp, dat doe je niet". Je gaat gewoon wat maken. Dat nergens voor nodig is. Ik ben begonnen met een mo lentje. Dat staat nou bij m'n dochter in 'et tuintje. Het kan warempel nog draaien ook. Toen heb ik drie schemerlampjes in mekaar geknutseld. Allemaal weggege ven, want m'n vrouw wist niet waar ze ze neer moest hangen. Maar dat kan me niks schelen. Ik doet het allemaal voor m'n p lezier en het hoeft mijn geen cent op te brengen. En dat kun je van daag de dag niet van zo heel veel men sen meer zegen Daarom is zo'n tentoon stelling zo mooi..." „Dat'see n reno", zei 't jongetje. De verzameling ziektegevallen glimlachte ontspannen. Als de gezamenlijke lijst trekkers nu de verkiezingsuitslag gele verd is. WOUT BLAUWKOUS ADVERTENTIE Veenendaal De dienst voor de artsen G. M. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon en W. Remme wordt waargenomen op: za terdag 6 juni: H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, telefoon 12481, zondag 7 juni: S. T. Heij. De Komp, telefoon 98387-200. Dienst voor de artsen N, Rijlaarsdam. G. J. Verschoor en J. Schilperoort wordt waargenomen door dr. Rijlaars dam, Boompjesgoed 221, tel. 10885. ApotheekZuiderapotheek, dr. Sote maker de Bruineplein 7, tel. 10714. Wijkverpleging: zr. J. P. G. Hajer, Boompjesgoed 19. tel. 12655. Woudenberg en Scherpenzeel Arts: M. Pon. Holevoetsplein 291, Scherpenzeel, tel. 03497-1250. Rhenen Artsen: zat. dr. Alemekinders, Heren straat 59. Tel. 2432. zond. dr. Wijchers, Achterbergsestraatweg, tel. 2328. Apotheek: voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apotheek in Wageningen. Amerongen. Eist en Leersum Arts: dr. Bakker, Rijksstraatweg 172a, Leersum. Tel. 03434-1495. Wijkverple ging: Amerongen-Zr. Reuijl, Kon. Wil- helmina 67. tel. 03434-1759. Leersum - Zr. van Rijsbergen, Kon. Julianalaan 50, tel. 03434-1423. Ederveen Renswoude en de klomp Arts: Th. S. ter velde, Oude Holleweg 4. Renswoude. Tel. 08387-450. Midden-Betuwe Opheusden De praktijken van de doktoren Bud- dingh, Jonker en Tromp worden waar genomen door dr. van Silfhout in Och- ten. Tel. 03444-433. Wijkverpleging: zr. H. Budding, Dodewaard. Tel. 08885-218. Resteren De praktijken van de doktoren Gue- pin, Keur en Van der Veen worden waargenomen door dr. Eikelenboom in Ochten. Tel. 03444-220. Wijkverpleging: zr. Heiwegen, Lienden. Tel. 03443-400. Tandartsen Veenendaal en Rhenen: Voor spoed gevallen bellen: 08385-19049. VEENENDAAL Niet minder dan drie wedstrijden worden vanavond ge speeld in het Veteranentoernooi. Om /.even uur begint de wedstrijd Unitaa- VSW, om kwart voor acht DOVO-Veenendaal en om acht uur de strijd tussen GVVV en Boxal. Het tweede duel /al ongetwijfeld de meeste belangstelling trekken, aangezien hieruit de poule-winnaar moet komen van groep B. Hoewel het Veteranentoernooi voor kort een min of meer gezellige sfeer had. die overigens nog steeds aanwezig is, gaat het de laatste jaren steeds meer op een echt voetbaltoernooi lijken. De overwinningseer telt voor een aantal spelers zo zwaar dat men het doel van deze serie wedstrijden tijdelijk uit het ocg verliest. Voor de ontmoeting tussen DOVO en Veenendaal gaat het bij heel wat oude re clubsupporters bovendien om een brokje vroegere rivaliteit. De spelers zelf zijn vaak te zeer bevriend om er een prestige-kwestie van te maken maar niet voor niets zijn het juist DOVO en Veenendaal die steeds weer de meeste belangstelling krijgen. Gelet op het in deze serie vertoonde spel moet DOVO regelrecht op de ze ge afgaan. Veenendaal neemt echter geen genoegen met een strijd om de derde en vierde plaats en zal er naar men mag verwachten alles aan doen om als eerste te zegevieren. Scheidsrechter is de heer R. Sohoeman. De wedstrijd tussen Unitas en VSW (7 uur) is van geen belang meer voor een finaleplaats. Wel brengt Unitas al tijd een eigen sfeer mee en is het voor de toeschouwers zonder meer de club VEENENDAAL Het /iet er niet naar uit dat het open Valleibad nog dit seizoen in gebruik genomen gaat worden. De verwachtingen, die bij de start van de bouw zijn uitgesproken, dat het nieuw 50-meter bad voor of tijdens het zomerseizoen van dit jaar de zwemlustigen zou kunnen ontvan gen, kunnen niet worden bewaarheid. Voornaamste zaak hiervan is, dat de bouwonderneming, die met het pro ject is beiast ver op het tijdschema achter is geraakt, door de vele onwerk bare dagen in het winterseizoen. Op verschillende plaatsen is men welis waar begonnen met het wegbreken van de betonbekisting, maar in andere delen van het bad in wording, zijn de draadvlechters nog bezig met de be wapening. Ook al zou het storten van beton voor het gehele complex deze maand zijn voltooid, dan nog vergt de afwerking van het geheel zoveel tijd, dat de zwemlustigen er dit jaar niet op behoeven te rekenen zich in het Vallei bad te kunnen laten bruinen. Dat is voorlopig alleen voorbehou den aan de bouwvakkers. De bouw van de sporthal is inmiddels zover gevorderd, dat er een redelijke kans bestaat, dat deze in september in ge bruik kan worden genomen. RHENEN Gistermiddag is de varkensloods van de landbouwer-veehouder Van G. aan de Zuidelijke Meentsteeg in Achterberg tot aan de grond toe afgebrand. Bijna honderd varkens kwamen in de vlammen om. De brand is ontstaan doordat het vierjarig zoontje van de veehouder in een onbewaakt ogenblik een doosje lu cifers te pakken kreeg en daarmee is gaan spelen met het bovenomschreven noodlottig gevolg. De schade wordt ge schat op 75.000. De eigenaar is niet tegen brandschade verzekerd. De Achterbergse brandweer verricht te de blussingswerkzaamheden. Gisteravond werd opnieuw alarm ge geven. De verkoolde resten van de gro te loods waren gaan smeulen. Hiermee hadden de spuitgasten echter geen moeite. De verslagenheid bij de familie Van G. was groot. Het gezin woont sinds zes jaar in Achterberg. VEENENDAAL Het bestuur van de wijkgemeenschap „De Engelenburg" heeft van de gemeente bericht gekre gen dat op het verharde speelveld tus sen Patmengrift cn Boompjesgoed zo spoedig mogelijk palen, enz. zullen worden geplaatst, zodat er volleybal, basketball en badminton op beoefend kan worden. De opdracht aan de hierin gespeciali seerde firma is gegeven, het wachten is nu op de uitvoering. Andere werk zaamheden om het speelveld voor deze sporten geschikt te maken behoeven niet te worden genomen omdat de belij ning direct na het verharden al is aan gebracht. De zorg over losse attributen zoals netten, enz. zal worden toevertrouwd aan leden van de wijkgemeenschap. Het speelveld, dat ook door jeugd en oude ren uit het Schrijverspark kan worden gebruikt zal door deze voorzieningen wellicht ook in de belangstelling komen et staan b\j de „trim-bewuste" ouderen. LEERSUM Aan de modevakschool te Haarlem slaagden de dames Mevr. M. Mastenhoek en mevr. J. Scheffers uit Leersum en mej. B. Kapaan uit Rhenen. Zij ontvingen hun opleiding van mevr. M. van de Garde. tot die vaak voor de vrolijke noot zorgt. GVW is dit jaar minder sterk dan vo- voorheen maar kan in de wedstrijd te gen Boxal (8 uur) wel tot winst komen. RESTEREN Op zaterdag 6 juni wordt landelijk voor de tweede maal de Nationale Brandvveerdag gehouden. De bedoeling hiervan is om de burge rij dichter bij de hulpverlenende orga nisaties van de overheid te brengen. Men krijgt op deze dag de gelegenheid om te zien wat de brandweer kan doen en welk materiaal haar hiervoor ter be schikking staat. Verder geeft zij voor lichting bij preventieve brandbestrij ding. Voor al deze dingen heeft de ge meente Kesteren de beschikking over 2 tankautospuiten. 3 motorspuiten, 2 bluspoederwagens, adembeschermende apparatuur en 1 wagen die speciaal H ingericht voor hulp bij ongevallen. Zaterdagmiddag wordt de bevolking dan ook in de gelegenheid gesteld dit alles te zien op het Industrieterrein. Daar zal in de brandweergarage van de bedrijfsbrandweer „Recticel" het vol gende programma worden afgewerkt. 14.00-15.00 uur Bezichtiging met uit leg van het materiaal. 15.00-16.00 uur De jeugd en ook oude ren zullen zelf hun capaciteiten kunnen tonen op het blussen van brandend schuimplastic met blusmateriaal van de ARNHEM Met een salvo uit een automatisch geweer, donderbussen en uit de muur gerukte koperen waterlei dingbuis hebben soldaten van het 43e pantserinfanteriebataljon uit Assen tij dens de oefening „Parachute" bij Smil- de het interieur van 'n oud boerderijtje kort en klein geslagen. Ze zeggen uit verveling aan het afbreken te zijn ge gaan; „Het was toch maar een oud ge val voor de sloop". „Het was in een soort vechtpsychose", zo omschreef mr. H. G. Brinkert, een van de raadslieden van de soldaten, die zich gisteren voor de krijgsraad in Arn hem moesten verantwoorden, de woeste afbreek partij. „Ze troffen een situatie aan die in oorlogstijd een ideale dek king was geweest. Daarbij zijn ze zich te buiten gegaan zoals we in oorlogen vaak hebben gezien". Auditeur militair mr. W. A. de Saint Aulaire beschreef twee van de drie die terecht stonden als negatieve, treiterige knapen. De 21-jarige Theo B. uit Lutje- broek stond bovendien te boek als een habituele dronkaard. Met de even oude Bale B. uit Aduard gaf hij de toon aan bij de vernielingen. De eveneens 21-ja rige Leendert van der S. uit Rotterdam werd door de auditeur meer als meelo per beschouwd. Mr. De Saint Aulaire beklaagde zich er over dat het incident het aanzien van de landmacht geen goed heeft gedaan. „Vooral niet nu er tot in de Kamer toe bezwaar bestaat tegen militaire oefe ningen", zo zei hij. De president, mr. J. van Slooten, noemde de schadeclaim voor het totaal kort en klein geslagen interieur van het voor verbouwing tot tweede woning be stemde boerderijtje, drieduizend, over dreven. Met hetdrietal stond ook de 21-jarige korporaal Peter B. uit Heerhugowaard terecht. Hem verweet de auditeur dat hij geen melding had gemaakt van de vernielingen, zoals hij dat „van ambts wege verplicht" was. De krijgsraad sprak de korporaal vrij, na een eis van een week voor waardelijk Nieuwereluis. Theo B. en Bate B. werden overeenkomstig de eis tot drie weken voorwaardelijke gevan genisstraf en honderd gulden boete veroordeeld. Van der S. kreeg eveneens overeenkomstig de eis 75 gulden boete. Voor Theo B. was er bovendien nog eens zestig gulden boete omdat hij na een bierrijk avondje in Groningen in de trein naar Assen een hoofdconducteur uiteohold. kwijtmoesten. De kerkeraad kwam er niet uit en besliste maar, dat de milddadigheid een zaak des harten van ieder per soonlijk was. Niettemin zag de pre dikant er aanleiding in om eens on gezouten van de kansel af te donde ren hoe zijn geliefde toehoorders twee en dertig gulden voor een kilo boter van hongerige arme stedelin gen durfden te vragen. Zei de ene boer tegen de andere bij het uitgaan van de kerk „Wist jij dat? We lopen achter, ik vraag nog steeds dertig gulden..." De commissie winterwerk van de hervormde gemeente „Sola Fide" en de gereformeerde kerk te Veenen daal heeft nu de hoofdlijnen al weer klaar voor het programma van de aanstaande winter. In september en oktober worden diensten gehouden die de vrede als thema hebben, in januari en fe bruari van het volgende jaar gaat het om de vraag in hoeverre de maatschappij een kwade invloed heeft op de kerk en of er in het ker kelijk leven belemmeringen zijn voor de voortgang van het evangelie. Na behandeling van het onder werp in kerkdiensten zal dit in de daaropvolgende week in gespreks- kringen aan de orde worden gesteld. Daarna wordt met die kringen geza menlijk vergaderd en zal een forum de gerezen vragen beantwoorden. De wijkraden van de gerefor meerde kerk te Veenendaal hebben zich beraden over de continu-werk week. Dit naar aanleiding van het plan van één van de Veenendaalse bedrijven om de glijdende werkweek in te voeren. De gereformeerde ker keraad voor algemene zaken vond het toch wel dienstig om ook nog één van de voormannen van hel CNV uit te nodigen om over deze zaak van gedachten te wisselen. De werkcommissie bestaande uit leden van de gereformeerde kerk te Veenendaal die zich ten doel heeft gesteld om zoveel mogelijk geld in te zamelen ter dekking van de schuld op de restauratie van de Brugkerk heeft een eind-overzicht van de tot nu toe gevoerde acties gegeven. Er kwam op die manier ruim 24,00(1 gulden binnen. Tot kerkeraadsleden van de gere formeerde kerk te Amerongen zijn gekozen mej. W. Gouma en de heren W. Veldhuizen, A. Oskamp (ouder lingen) en W. Drost (diaken) Op verzoek van de commissie voor de midden-Betuwe van de gerefor meerde kerk te Rhenen zullen bij wijze van proef in deze streek enke le kerkdiensten worden gehouden onder verantwoordelijkheid van de Rhenense kerkeraad. De eerste heeft inmiddels plaats gehad. Het is de bedoeling om in het najaar op drie opeenvolgende zonda gen een dergelijke dienst te houden. Men hoopt op die manier de be langstelling in de Betuwe te kunnen peilen. De jongelings- en meisjes vereni ging van de hervormde gemeente te Ederveen gaan gemengd op stap. Woensdag 17 juni wordt een dagreis gemaakt naar de Belgische Arden nen. Deze maand belegt de hervormde bond voor inwendige zending (evan gelisatie) op gereformeerde grond slag een conferentie op Woudscho- ten te Zeist. Drs. B. J. Wiegeraad zal spreken over het probleem van het ongeloof, prof. dr. G. A. Lindeboom te Am sterdam over „onze houding tegen over de homofilie en de homofielen en de heer A. A. Kleijne, evangelist te Gent zal een causerie houden over het evangelisatiewerk in België. Prof. dr. H. Jonker sluit de rij van sprekers met het onderwerp „leve de kerk!" Onder de „Veluwse vlinders", het cursiefje van het orgaan van de chr. geref. kerken van de classis Amers foort „Om Sions Wil" was een ver haaltje uit de oorlogsjaren opgeno men. In Elspeet waren de collecten abnormaal hoog en de kerkeraad ging zich erop bezinnen of er soms gemeenteleden waren die zwart geld De gereformeerde kerkeraad van Rhenen heeft de uitdaging van de gereformeerde jeugdvereniging ..Perspectief", om een voetbalwed strijd te spelen aanvaard. Echter, het elftal van de ambtsdragers is nog niet op de sterkte die nodig is om tussen de lijnen te kunnen komen. Zeven eerwaarde heren gaven zich op, waaronder de voorzitter. Normaliter zijn er elf nodig. Het pas opgerichte kerkkoor van de Hervormde gemeente te Overberg gaat het goed. Op eerste Pinksterdag verleende het koor op feestelijke wijze medewerking aan 'een kerk dienst waarvoor grote belangstelling bestond. Concerten in het Zendings- diaconessenhuis en het bejaarden centrum „De Ridderhof" te Ameron gen staan nog op het programma. De kerkeraad van de hervormde gemeente te Leersum heeft een nieuw informatieboekje voor de ge meenteleden laten drukken. In dit werkje zijn allerlei gegevens over de Ivfersumse gemeente opgenomen. gemeente. 16.00-16.30 uur Demonstratie van snij- en breekwerk met gereedschappen van de ongevalswagen. 16.30-17.00 uur Grote blusdemonstra tie door de brandweer op een po- lyeterbrand. VEENENDAAL Rimberly Clark Holland nv gaat zaterdag 13 juni het eerste lustrum vieren. Personeel en di rectie gaan dit doen met een voetbal wedstrijd, een koffietafel en een feest avond. De voetbalwedstrijd is de ouverture van het feest. Op het terrein van „De Merino's" treden tegen elkaar in d« arena de „Kleenex Boys" en de ,„Kim- by Plus Rangers-' met als inzet de Kim- berly Cup. In „De Korenbeurs'' wordt daarna een koffietafel aangericht. Sluitstuk is een feestavond in het NW-gebouw. D« muzikale leiding is in handen van de internationale dans- en showband „De Perfection Four" uit Nijmegen. VEENENDAAL Burgemeester P. Bode zal zaterdagmorgen niet alleen het Olympisch vuur voor de jeugd Olympiade op het Raadhuisplein ont steken, en de fakkel ter hand stellen aan de eerste estafetteloper, hij zal ook het officiële startsein geven voor de spelen in het stadspark. In de tijd die de estafettelopers nodig hebben om de fakkel door de wijk te dragen haast Veenendaals eerste bur ger zich naar het stadspark om de Olympische vlam te ontsteken. De route die de estafettelopers ne men is als* volgt: Raadhuisplein, Raad huisstraat, Boompjesgoed, Kleine Pek ken, Poort jesgoed, achterlangs flats Palmengrift, Tinneweide, stadspark. Er is nog een onzeker element voor organisatoren: het is namelijk niet be kend of de burgemeester de estafette lopers te voet vooruit zal gaan of de kortste route tussen raadshuis en stads park in zijn auto zal afleggen... 95 99 RHENEN üe wandelsport vereni ging „De Vrolijke Jantjes" organiseert dit jaar de avondvierdaagse onder aus piciën van de KNB v. LO van 16 tot en met 19 juni. Het bestuur van de vereniging heeft de parcoursen zodanig uitgezet, dat ie dere deelnemer volop van het natuur schoon kan genieten. Er kan foorden ingeschreven en er wordt gestart in gebouw „Irene" aan de Grutterstraat. De deelnemers worden vrijdagavond ingehaald door de mu ziekvereniging „Ons Genoegen" en.door de mondaccordeonvereniging „Kunst en Vriendschap". EDE Op zaterdagavond 13 juni a-s. komt het Christelijk Mannenkoor „De Lofzang" uit Heerde een zangavond verzorgen in de oude kerk aan de Gro testraat te Ede. Het koor bestaat uit on geveer 80 leden en staat onder de lei ding van de bekende dirigent Klaas J. Mulder uit Kampen. Het koor is in 1943 opgericht en sinds 7 jaar staat het nu onder leiding van de heer Mulder. Op deze avond werken verder mede de or ganist Feike Asma uit Maassluis, de ba riton Ar ie van Enk uit Kampen en de pianist Henk van Putten. Het program ma vermeldt geestelijke liederen, La tijnse liederen, negro-spirituals, werker van Beethoven enz. HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL

De Vallei | 1970 | | pagina 3