WAAR9dto weheen? Directeur voor Kantongerecht „U kunt alles van me zeggen als u me maar niet voor wegpiraat uitmaakt" Bankemployé kroop door oog van de naald Gouden Handen in Ede toont mogelijkheden vrijetijdsbesteding Verkeerslich ten - installaties bij Sterke Arm punt van studie Romantisch tafelen onder R.R.-embleem Apeldoornse politie laat gezochte misdadiger lop en Avondvierdaagse maandagavond van start JEven naar toilet Belt u dan avan a.u.b. Dronken Arnhemmer ruïneert bloembakken Handgranaat en patronen gevonden DRIE DODEN BIJ BOTSING TEGEN BOOM Predikbeurt SPELEN MET VUUR SLECHT ZICHT van roek el stoel als het over verzekeringen gaat ede 08380-12897 renkum 08373 - 2979 BURGERLIJKE STAND EDE ZATERDAG 6 JUNI 1970 VEENENDAAL Naar schatting 700 deelnemers zullen maandagavond van start gaan in de Avondvierdaagse. De organisatoren hebben tot dusver ruim zeshonderd wandelaars ingeschreven, maar verwachten dat er nog circa hon derd bij zullen komen nu vanmiddag van 15.00-17.00 uur een laatste aanmel ding mogelijk is in het gebouw van „de Instuif" aan de Sandbrinkstraat. De deelnemers voor de 15 km. gaan iedere avond om 19.00 uur van start, de jeugd vertrekt een uur vroeger. Op de laatste avond, donderdag JL1 juni ver trekken beide groepen om 18.00 uur vanaf het jeugdigebouw. De jeugd legt maandagavond de vol gende route af. J. G. Sandbrinkstr.; r. Kerkewijk; 1. Markt; Achterkerkstr.; r. Kostverloren; 1. Zandstraat; Davidsplein; Panhuis over houten brug; Ruisseveen; r. Sla perdijk; r. Munnikenweg; r. Dahliastr.; 1. Zonnebloemstr.r. Rozenstraat; r. Gortstraat; 1. Zandstraat; r. Beatrixstr.; 1. Achterkerkstr.; Markt; r. Kerkewijk; 1. J. G. Sandbrinkstr. De senioren nemen de eerste avond de volgende route. J. G. Sandbrinkstr.; r. Kerkewijk; 1. Markt; Achterkerkstr.; r. Kostverloren; 1. Zandstraat; Davidsplein; Panhuis over houten brug; Ruisseveen; 1. Slaper dijk; Dwarsweg; r. Eindseweg over spoorwegoverg.; r. Haarweg; 1. Slaper dijk; r. Munnikenweg; r. Dahliastr.; 1. Zonnebloemstr.; r. Rozenstraat; r. Gort straat; 1. Zandstraat; r. Beatrixstr.; 1. Achterkerkstr.; Markt; r. Kerkewijk'; 1. J. G. Sandbrinkstr. WAGENINGEN De Doetinchemse bankemployé W. H. G. E. kon vandaag in alle vreugde zijn 19e verjaardag vieren. Gisteren sprak kantonrech ter mr. W. Briët (mr. A. C. van den Brandt is met vakantie) hem op grond van een verkeerde oproeping vrij. E. had op de Utrechtseweg in Oosterbeek een file ingehaald en zou daarbij in het voorsorteervak van het tegemoetko mende rij verkeer zijn beland. Voor dergelijke overtredingen heeft de rechtbank doorgaans forse straffen in petto, maar uit de vrijdag getoonde oproep bleek een totaal andere verkeerssituatie dan volgens het proces-verbaal mocht worden verondersteld. E. had wel ingehaald, maar zou de lijnen van het eigen voor sorteervak daarbij niét overschreden hebben. Iets wat gezien de verkeerssituatie ter plaatse totaal onmogelijk is. De politie van Apeldoorn wist donderdag niet dat Horst Kruke- meyer (28) uit Bottrop (West-Duits- land), die op het hoofdbureau ver bleef voor een technische test van zijn personenauto, een internationaal gezochte misdadiger is. De man vroeg op een zeker moment of hij naar het toilet mocht. Van die ge legenheid maakte hij gebruik uit het bureau te ontsnappen. Tot nu toe is hij spoorloos. Vanmorgen lieten Duitse politie-au- toriteiten weten dat Krukemeyer niet alleen in West-Duitsland, maar ook in Zwitserland wegens flessetrekkerij wordt gezocht. Samen met zijn verloofde Brigitte Döll reed Krukemeyer in zijn perso nenauto door Apeldoorn. Agenten van de verkeersbrigade zagen hem en lie ten hem stoppen omdat men van me ning was dat de auto rijtechnisch niet in goede staat verkeerde. Het onder zoek vond op het politiebureau plaats. Op de wagen viel niets aan te merken. Toen men tot de ontdekking kwam dat de man niet op het toilét zat, maar het hazepad had gekozen kon de vrouw, die in verwachting is geen verklaring voor het gedrag van de man geven. Politiemensen begeleidden haar vervolgens naar de grens. VEENENDAAL Predikbeurt. Ge- ref. Gem. in Ned. woensdag 10 juni 19.30 uur Student Van de Berg. voor Vaonondaal ,7..." 10550 v~i'« 11070 's Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanan 3328 Nwa Veanandaalseweg I59 Mr. J. C. Pieters, officier van Justi tie, stak de hand in eigen (recht- bank)boezem en vroeg vrijspraak. De kantonrechter kon hier weinig aan ver anderen, maar waarschuwde E. wel: „Een volgende maal kennen wij geen pardon. U hebt nu geluk gehad en bent na een fout van de rechtbank door het oog van de naald gekropen". Dat vond E. blijkbaar ook, met een stralend gezicht verliet hij de rechts zaal. De Dordtse fabrieksdirecteur J. K. H. L. heeft sinds 1957 aardig wat kilome ters onder de autobanden zitten. Waren dat er in het beginjaar zo'n 20.000, de totalen van de daaropvolgende jaren stijgen meer en meer en dat niet alleen: ook zijn contacten met de politie hiel den hiermee ongeveer gelijke tred. Forse geldboetes en voorwaardelijke en onvoorwaardelijke ontzeggingen volgden elkaar in snel tempo op. Snelheid is zijn leven, bleek op 22 april weer eens, toen hij ondanks maxi mumsnelheid met 72 km over de Otter- loseweg in Ede daverde. L. gaf de hele waslijst overtredingen ruiterlijk toe, „Maar", zo zei hij, „U kunt alles van me zeggen, als U me maar niet voor wegpiraat uitmaakt Het totaal aan overtredingen woog volgens hem niet op tegen het aantal verreden kilometers en per slot van re kening had hij nog nooit een ongeluk veroorzaakt. Mr. Pieters hierover: „Het gaat niet om het aantal kilometers, maar om de instelling van de automobilist". L. bracht vervolgens de moeilijke ver keerssituatie tijdens de overtreding ter sprake:- „Er waren daar reconstructie- werkzaamheden aan de gang, de weg stond vol met verkeerspaaltjes en rood witte tonnen". „Een reden temeer om goed op te letten", antwoordde de offi cier, „door uw rijwijze stimuleert u an deren om er ook een schepje bovenop te doen, daar kunnen wql brokkenma kers onder zitten". In zijn requisitoir noemde hij L. „een man, die vaak met vuur speelt". Eis: „Honderd vijftig gulden boete en drie maanden voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van twee jaar". Mr. Briët hield bij zijn uitspraak re kening met het feit, dat L. van be- EDE In de Edese wijk Ede-Veld huizen is op een unieke tentoonstelling van voorwerpen, door amateurs in hun vrije tijd gemaakt, de expositie „Gou den Handen", te zien wat men tegen woordig met zijn vrye tfjd en met tal van hulpmiddelen die in de handel zijn, kan doen. Tussen het werkstuk van de jongste deelnemer, de elfjarige Edo He- bink uit Ede en dat van negentigjarige Amsterdammer, de heer P. de Vries, die een stoomcarrousel bouwde, bleek een heel scala van mogelijkheden te liggen. Terecht heeft de burgemeester van Ede de heer J. Slot de bezoekers van deze tentoonstelling tijdens de opening dezer dagen van de expositie de raad meegegeven: „Leef gezond, kies een hobby". Wat die hobby intussen al voor vele honderden Nederlanders betekent, is op deze expositie wel duidelijk naar voren gekomen. Vele honderden inzen dingen, waaronder prachtige staaltjes van modelbouw, vullen daar in Ede een hele reeks tenten en barakken. Toch is, het een feit, zo bleek tijdens de opening uit de woorden van de voorzitter van de organiserende winkeliersvereniging, de heer D. Nooy, dat het beoefenen van een hobby nog lang niet alle mensen die over veel vrije tijd beschikken aan spreekt. De jeugd met name is op deze expositie, die een doorsnee kan worden genoemd van wat er in ons land op dit terrein te koop is, maar slecht verte genwoordigd. Het zijn juist de mensen van middelbare leeftijd die het meeste initiatief toonden. Wat de tentoonstel ling biedt, is overigens van hoog gehal te. Dat geldt voor het levensgrote vlieg tuig, dat in een der tenten staat opge steld, maar ook voor de miniatuur heli kopter, die echt vliegen kan zowel als voor de vele specimen van modelbouw, waaronder de trein-emplacementen een belangrijke plaats innemen. Het echte, bewerkelijke, misschien wat ou derwetse speelgoed, wordt tegenwoordig maar weinig gemaakt en daarvan is de expositie dan ook matig voorzien. Men kan er echter niet alleen zijn licht op steken over hetgeen men maken kan, maar ook hoe men aan het benodigde materiaal kan komen. Wat dat betreft heeft de expositie wel een sterk com mercieel karakter. ARNHEM In de nacht van donder dag op vrijdag heeft een 24-jarige Arn hemmer alle 47 bloembakken die enkele dagen geleden in de Arnhemse binnen stad waren neergezet om Arnhem als „Safaristad" een fleurig en feestelijk aanzien te geven, omgetrapt en de bloe men over de straat geschopt. De schade bedraagt 2.000,- De ravage werd vannacht door de poli tie ontdekt, nadat de dader in kennelij ke staat van dronkenschap op het poli tiebureau een vuurtje kwam vragen. Hij zei daarbij een bloembak te hebben omgeschopt. Terwijl de man aan de praat werd gehouden, ging de politie eens poolshoogte nemen. Men vond een complete ravage. De dader, die vlot be kende, is ingesloten. Voordat de deur achter hem dicht viel, kondigde hij aan, dat „als hij weehr los kwam, hij de hele rotzooi in de stad zou gaan vernielen". Een motief voor zijn vernielzucht kon hij niet geven. Het verkeer vanaf de Kanaalweg dat de Kerkewijk wil oprijden moet vaak op het fietspad gaan staan om uit zicht te hebben op de voorrangsweg. roepswege zijn auto niet kon missen: „Honderd gulden en twee maanden voorwaardelijke ontzegging, met een proeftijd van één jaar", zo vonniste hij. De 63-jarige Barneveldse automobi list G. M. had op Rijksweg 24 ter hoog te van het Bospoortkruispunt de in- haalborden genegeerd en een voor hem rijdende Volkswagen ingehaald. De slechte weersomstandigheden belem merden zijn uitzicht, zodat de identiteit van de Volkswagen niet direct bleek. Tot zijn grote schrik constateerde hij even later dat hij een politiewagen had ingehaald. „Op heterdaad betrapt", zei de officier. „Dat kan allemaal wel zo zijn", antwoordde M., „maar die wagen reed niet harder dan veertig en zeg nou zelf, wat is nou veertig kilometer als je vijftig mag gaan". De kantonrechter had hier een duide lijk antwoord op: „De weg werd ter plaatse gerepareerd, daarom had men ook die verbodsborden aangebracht. De politiewagen paste zijn snelheid aan de onoverzichtelijke situatie en het slechte zicht aan". M. vond deze aanpassing geen stijl. „Men heeft mij bewust in de fuik laten lopen". „Had u die borden dan niet gezien", informeerde mr. Briët. „Natuurlijk niet", antwoordde M. „anders was ik die wagen toch nooit voorbijgegaan". Mr. Pieters eiste veertig gulden boete en de kantonrechter deed er „vanwege de slechte weersomstandigheden" een tientje af. RHENEN Bioscoop: za. 20.00 uur en zond. 14.30 uur „De eend en de Cadil lac", zondag a.s. 20.00 uur: „Spion- nenmoord" K". EDERVEEN Verenigingsgebouw: 19.30 uur. Uit voering Kinder- en meisjeskoor „Van knop tot bloem". VEENENDAAL Stadspark, wijkgem. Engelenburg; Jeugd - Olympiade. UTRECHT Stadsschouwburg: 8 t.e.m. 20 juni- behalve 14 juni: 20 u. „Snip en Snap Revue '70" met „Van Toen tot Thans", m.m.v. Willy Walden Piet Muyselaar, Milly Scott, Do nald Jones, Aase Rasmussen, Lily Kok, Louis Dusee, Diana Floodgate John Kuipers, Perry Cavello, Frans Eppink, Henk Flier, Ab Heydens, Hans de Jong, Los de Lorca, Les Castors en the Garden Dancers. THEATER Mickery, Rijksstraatweg, Loener- slOot: t.e.m. 7 juni 20 u. 30 The Freehold uit Londen met „Trom- meln in der Nacht" van Bertold Brecht. 8 t.e.m. 14 juni 20.30 u. „Duchess of Malfi" van Webster. CABARET Muzevalcabaret (Nieuwekamp 13): za. 6 juni 20.30 u. „Dagboek van twee gekken" met Annemarie Ko- nincks, Hennie Oliemuller, Her man Berkien en John de Groot, piano. „Pockettheater, Bolsbeek- straat, za. 6 juni 20.30 u. Cabaret Glimlach. BIOSCOPEN CAMERA, Oudegracht dag. 14.30, 18.45 en 21 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: Bob en Carol Ted Alice. CITY, Voorstraat 89, dag. 14.30, 18.45 21 uur; zo. 14.15, 16.30-18.45 en 21 uur: Young Billy Young. FILMAC, Vredenburg za. en zo. .al leen 14.30 en 16.30 uur: De lady en de Vagebond. Olympia, Amsterdamsestr.w. dag. 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: do./zo.De Spookrijders, ma./wo.: De meedogenloze achter volger, 18 jr., Palace, Vredenburg. dag. 18.45 en 21.00 uur (van 12.30 tot 18.30 uur doorlopend): za. en zo. alleen 18.45 en 21.00 uur: Lokroep der begeer te Rembrandt, Oudegraoht 73, dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: La sire ne "du Mississipi. Scala, Potterstraat, dag. en zo. 14.30, 18.45 en 21.15 uur: Winning. Studio, Oudegracht, dag. 14.45, 19 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19 en 21.5 uur: Lions Love. Vreeburg, Vredenburg. dag. 14.30, 18.45 en 21 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: Thomas Crown,_18 jr. NACHTVOORSTELLINGEN Camera, za. 23.30 uur: Morgan, A. Suitable case for treatment. Palace, za. 23.30 uur, Pokeren met de dood. Stud'io, za. 23.45 uur, Knock on any door. Vreeburg, za. 23.15 uur: Hang ze hoog. ARNHEM Stadsschouwburg, van 10 - 13 juni: Toon Hermans en zijn nieuwe one-man-show. Aan de vleugel Rinus van Galen en Cor Cools. 20.00 uur. Kunstcentrum Korenbeurs. 11 juni. Gelders Centrum voor Amateurtoneel. Slotavond toneel competitie met prijsuitreiking van de eenakter „Dog" van Jean Bap- tiste door toneelvereniging W.A.K. Aanvang 20.00 uur. Bioscopen: Saskia, Looierstraat. Aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur. The Gra duate. Palace, Bakker#ii** Aanvangstij den 2.30, 6.48 m De twaalf gemaskerden. /Ar* 'm woens dag. Vera Cruz. Rembrandt. Velperpl. anvangs- tijden 2.30, 6.45 en uur Air- port. Luxor, Willemsplein. Aanvangstijden 2.00 en 7.30 uur. Ben Hur. Zater dag en woensdag 2.30 uur. De val lei der tijgers. Zaterdag 23.30 uur - Nachtvoorstelling. Zeventien. Studio A, Langewal. Aanvangstijden 6.45 en 9 uur. John en Mary. Za terdag, zondag en woensdag 2.30 uur: 30 jaar vrolijkheid. ARNHEM Stadsschouwburg: 17 juni: Jaarlijkse einduitvoering door leerlingen van de afdeling Dansakademie van het Stedelijk Muzieklyceum. 20.00 uur. 25 juni: Holland Festival. Merce Cunningham Dance Company, New York. Artistieke Leiding: Merce Cunningham. Muzikale lei ding: John Cage. „Canlield" op muziek van Pauline Oliveros „Se cond hand" op muziek van John Cage. „Tread" op muznek van Christian Wolff. Kunstcentrum Korenbeurs. 6 juni: „De rhinoceros" van lones- co, gespeeld door leerlingen van het Stedelijk Gymnasium. Aan vang 20.30 uur. •^V^WWWV^^^^^V^WWWWWWWWWNA/SA/VSAAAAAAA^AAA/WNAAA advertentie VEENENDAAL Naarmate meer SIB-flats aan de Duivenwal worden bewoond wordt het drukker op het kruispunt Raadhuisstraat-Sterke Arm-Ka- naalweg. Overdag leidt dit herhaaldelijk tot verkeerssituaties, die er als het ware om schreeuwen om gevolg te geven aan de toezegging van het gemeente bestuur op dit punt verkeerslichten te plaatsen. Situering en fasering van de ver keerslichten zijn in studie, waarbij ook aandacht zal worden besteed aan het slechte uitzicht dat weggebruikers nog wel eens parten speelt bij het oprijden van de Kerkewijk vanaf de Kanaal- weg. Er gaan al stemmen op, de muur die als bruglening fungeert te slechten en te vervangen door wat „doorzichti ger" materiaal om het verkeer vanaf de Kanaalweg beter uitzicht op de Ker kewijk te geven. Het plaatsen van verkeerslichten zou een dergelijke maatregel evenwel over bodig maken omdat bij een dergelijke ingreep het onbelemmerd oprijden van de Kerkewijk vanaf de Kanaalweg toch gegarandeerd wordt. De oplossing zou worden gevonden bij het overkluizen van het Omleidings kanaal waardoor ruimte zou worden verkregen om de hele situatie overzich telijker te maken. Aan deze mogelijkheid behoeft voorlopig nog niet te worden gedacht in verband met de financiële consequenties. Het aanbrengen van verkeerslichten op dit kruispunt is echter geen op zich zelf staande maatregel omdat ten dien ste van het doorgaande verkeer ook de verkeerslichteninstallaties bij de Rem- brandtlaan/Patrimoniumlaan en bij de Hoofdstraat/Hoogstraat hierbij een rol spelen. Bij het schoonmaken van een water put op het terrein van het Psychiatrisch ziekenhuis „Sint Josephstichting" vond men behalve een handgranaat ook een hoeveelheid scherpe patronen. De heer Te Loo aan de Devnterstraat, die bezig is zijn woning te verbouwen, vond tij dens graafwerkzaamheden op het erf tweehonderd scherpe patronen. Opname vanaf de flats aan de Dui venwal op het kruispunt Sterke Arm- Raadhuisstraat-Kanaalweg-Kerkewijk. AARDENBURG In de nacht van donderdag op vrijdag omstreeks half- drie is op de rijksweg Sluis - Oostburg, in Draaibrug (gemeente Aardenburg), een personenauto van de weg geraakt en tegen een boom gereden. De inzit tenden, de 30-jarige caféhouder T. C. M. Jansen en zijn echtgenote M. T. W. Jan- sen-Dijks uit Draaibrug, waren op slag dood. De derde inzittende, de 36-jarige timmerma G. J. Beun uit Aardenburg is op weg naar het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. Het echtpaar laat twee kinderen (2 en 3 jaar) achter. Geboren: Wendeline, d.v. A. J. K. Wesseling en M. van der Wagen; Dirk je, d.v. E. Blankestijn en A. van den Brink; Hendrik, z.v. W. Seeger en A. M. Fluit; Maria H„ d.v. C. G. Vroon en C. J. Hosmus; Michel G„ z.v. A. G. J. Dorrestijn en M. van den Bos; Elisabeth M. H„ d.v. G. Radstaat en E. J. van Weiden; Leontine R.. d.v. P. Polderman en H. C. du Fossé; Abraham C. C„ z.v. E. Rebergen en M. C. van Ginkel; Os car, z.v. J. T. Stoink en C. A. Schot man; Janneke. d.v. B. J. Bruggeman en D. J. van den Ham; Geertruida M„ d.v. F. J. A. Hellema en M. C. Vree; Johan nes, z.v. W. van Essen en N. van Wes- sel; Janny, d.v. W. Reitsma en J. Dijk stra: Hendrik C„ z.v. M. J. B. C. A. M. Wolfs en G. H. Jansen; Natasja, d.v, G. J. Doeleman en G. H. D. Meurs; Antonius, z.v. P. M. Holsken en A. M. Robben; Jacobus, z.v. D. Ronk en G. G. Snitselaar; Wouter J. W., z.v. W. W. van Beek en C. D. J. Wevers; Jan J.. z.v. R. Ruwaard en E. Bosch; Philip G.p z.v. R. van Beek en O. W. Toonen; Jo hanna G.. d.v. T. S. van Steenbergen en W. van Gent; Guido F., z.v. F. Met ering en A. H. M. van der Vaart; Syd- nev G. R.. z.v. S. G. R. Jansen en I. Koudijs; Robert C. J., z.v. E. C. M. van Offeren en J. D. G. Kopster; Frank G., z.v. J. Larink en G. J. Joossink; Pieter M.. z.v. J. van der Laan en J. E. Pad- mos; Renee R z.v. G. Vermeulen en G. A. Achmus; Geertruida G„ d.v. G. P. van Hal en J. van Zetten; Andrea A. J., d.v. G. J. Winkel en J. S. Mens; Johan nes H., z.v. J. H. Bosch en S. H. Vos. Ondertrouwd: Hendrik L. Adams en Emilia M. Kalecki; Johannes F. Folmer en Margaretha A. Swen; Jelke P. Dijk stra en Dirkje Rozenboom; Cornelis de Zwart en Christina G. M. Koomen; Gerk van Meerveld en Hilde Flameling; Bernardus Andseweg en Ingrid van der Veer; Hendrik van Altena en Trijntje Visscher; Wiebe Roosjen en Antje Blom; Krijn J. R. J. Sweers en Antje de Haan. Getrouwd: G. Jansen en M. M. Roest; G. van Engelenburg en E. van de Heet- kamp; H. Pol en E. Hendriks; D. E. van Schoonhoven en G. Knevel; M. ten Brinke en A. W. Verheul; J. Overeem en J. H. van de Pol; J. W. J. Bats en R. G. Sinnecker; P. A. Numan en C. J. Raatgever; H. Klomp en T. P van Dus- schoten; J. van de Sluis en W. J. Deur; J. G. Methorst en H. Geerestein; R. van Rheenen en M. M. Verkuijl; C. Kwint en J. M. Bouma. Overleden: Adriaantje Onderdelinden e/v W. de Bruijn, geb. 9 feb. '89; Hari ger Jager, geb. 9 dec. '80; Evert je van Loenen, geh. gew. met G. van Veldhui zen, geb. 22 maart '82; Margy M. M. E. Phernambucq, geb. 13 jan. '41; Joseph Gosseling, geb. 30 juni '17; Hendrik P. Hoolboom. geb. 24 okt. '13; Jan J. Smit, geb. 24 sept. '17; Jan Verschuur, geb. 6 juni '99; Lucrèce M. Ihle, geh. gew. met J. E. J. van der Sleesen, geb. 28 aug. '76; Hilletje Roskam, geh. gew. met G. Klomp. geb. 17 jan. '78; Christianus A. M. Roolaart, geb. 10 jan. '98; Anna Koolstra. e/v W. J. van den Brink, geb. 15 mei '97. HAARLEM Gedeputeerde staten van Noord-Holland hebben besloten tot de gemeentelijke her-indeling van West-Friesland (oost). De herindeling zal tot gevolg hebben dat het aantal ge meenten daar van 29 tot 12 wordt te ruggebracht. LIENDEN Burgemeester en wet houders van Lienden hebben eervol ontslag verleend aan mevr. P. Turken- steen-Apell als onderwijzeres aan de Burgemeester Kampschool te Lienden per 1 september a.s. en aan de heer J- de Gier als onderwijzer op de openbare school voor basisonderwijs te Ingen per 1 augustus a.s. mevrouw Turkensteen heeft de gemeente verlaten en de heer De Gier heeft een benoeming bij een MAVO-school in Tiel aangenomen. RH ENEN Er is een nieuwe vereniging opgericht in de horeca-sector onder de naam „Romantisch Tafelen". Momenteel zijn over het hele land éénentwintig zaken aangesloten, waarvan één in de provincie Utrecht, namelijk hotel-cate-restaurant „De Stichtse Oever". De eigenaar van het Rhenense res taurant, de heer A. v.d. Schouw, is te vens aangewezen als consul voor de provincie Utrecht. De aangesloten leden hebben allemaal exquise zaken, zoals het Miranda Paviljoen in Amsterdam, de Silv'ren Spieghel en Cave Interna tionale, beiden eveneens in de hoofd stad, en om er nog enkele te noemen „In de Kop'ren Smorre", Markelo, „De Wanne", Ootmarsum, Spaander-Volen- dam en „De Keizerskroon" te Deventer. Het gaat bij de vereniging „Roman tisch Tafelen" in ieder geval niet om een club van chique bedrijven, die het gewone publiek doorgaans afschrikken, omdat ze zo'n gereserveerde indruk maken. Weg met de drempelvrees, zeg gen de restaurateurs. Wie maar een daalder of een gulden wil uitgeven, moet net zo goed binnen kunnen als de man die het duurste couvert van de zaak bestelt. De eerste RR-emblemen voor de nieuwe vereniging zijn in ont werp gereed. Koninklijke goedkeuring op de statuten is aangevraagd. De horeca-mensen, die in Romantisch Tafelen samen gaan werken, willen de gast geen nummer laten zijn. Wie straks een zaak binnenstapt met he embleem „RR" aan de ingang, weet d; hij écht als gast wordt ontvangen dat hij in een aparte sfeer kan eten drinken tegen schappelijke prijzen.

De Vallei | 1970 | | pagina 3