Tsjechische elf verslagen door conditioneel betere Roemenen2-1 Duitser Müller werd Europees kampioen 47/2 Marokko hield tot rust stand tegen Peru: 3-0 Toch soepeler opvatting inzake spelen op zondag Standen in hitertoto Nationale titel libre weer voor Scholte Eddy P. G. stopt met voetballen Promotie Bundesliga SECTIE ZATERDAGVOETBAL MET TEVREDEN OVER K.N.V.B. BESTUUR Van Stralen in Parijs-Roubaix op tweede plaats ADO deelde met HSY «eliikop: 0-0 4 Gerd Müller topscorer Paard verdiende kwart miljoen voor eigenaar Oud-hockey- international kreeg contract bij GVAV FC Twente revanclu Union nam op T eplice El Salvador te zwak voor Mexico: 4-0 Holland Sport verslagen door MSV Duisburg MAANDAG 8 JUNI 1970 GUADELAJARA Het Tsjechische voetbalteam is door een 2-1 nederlaag tegen Roemenië uitgeschakeld voor het wereldkampioenschap voetbal. Bij de rust hadden de Tsjechen door Petras een verdiende 1-0 voorsprong genomen, doch in de tweede helft ontbrak het de vermoeide Tsjechen opnieuw aan stoot kracht en door doelpunten van Neaugu en Dumitrache leden zij hun tweede nederlaag. De Tsjechen begonnen zeer agres sief en dit mondde reeds na vier minu ten uit in een fraai doelpunt van Pe tras, dat hij via een kopbal scoorde. De Roemenen probeerden snel de gelijkma ker te forceren, maar gebrek aan ■shutters stond deze in de weg. De Tsjechen, die Adamec buiten de basis- ploeg hadden gelaten wegens gebrek aan inzet tegen Brazilië, bezaten in Bo- humil Vesely echter een zeer actieve speler, die van links naar rechts zwierf en een doorlopend gevaar bleek voor de Roemeense achterhoede. De Roemeense keeper had het dan ook bijzonder druk en vooral in de 16e minuut werd hij zwaar op de proef ge steld door Dumitrache. Hel eerste kwartier was trouwens geheel voor de Tsjechen, die daarna echter reeds de rekening kregen gepresenteerd voor hun overmoedige start. Satmareanu kreeg meer greep op het Tsjechische spel en waagde zich nu en dan naarvo- ren. Eenmaal lanceerde hij Dembrowski en diens schot ging rakeling langs het Tsjechische doel. De Roemenen begre pen toen, dat de kans nog lang niet ver keken was en vielen fel aan. Het was jammer, dat scheidsrechter De Leo niet op de juiste wijze optrad tegen wel eens te hard spel. waarvan Bohumil Vesely en Migas het slachtoffer werden. Nog eenmaal kreeg de Tsjechische rechts binnen Jurkanin een prachtige kans de score te verhogen tot 2-0 toen de weer voortreffelijk spelende Petras hem een schitterende pass verschafte. Maar de Tsjech faalde. In de tweede helft had Adamac de plaats ingenomen van Jurkanin tenein de meer stootkracht in de Tsjechische aanval te brengen. Maar ook hij slaag de niet en toen acht minuten na de her vatting Neagu, na Horvath te hebben omspeeld, de gelijkmaker had gescoord, klapten de Tsjechen in elkaar. Vooral omdat de Roemenen nu veel frisser spel demonstreerden en meer conditie bleken te bezitten. In de 57e minuut viel tenslotte de beslissing. Rechtsbui ten Neague werd in het strafschopge bied door Zlocha vastgehouden en scheidsrechter De Leo kon niet veel anders doen dan een strafschop geven. Dumitrache liet Vencel geen enkele kans en schoot de bal hard in de linkerhoek. Een teleurgestelde Tsjechische trainer Marko zei na afloop: Ons ontbreekt de strijdlust van de Engelsen. Technisch zijn wij gelijkwaardig. HAMBURG De uitslagen van de wedstrijden, die zaterdag zijn gespeeld voor promotie naar de Westduitse Bun desliga, zijn Groep 1 VFL Osnabrtick-Arminia Bie lefeld 0 0. Karlsruher SC-SV Alsenborn 2 0. Groep 2 VFL Bochum-VFL Wolfsburg 4 0. FK Pirmasens-Kickers Offenbach 1—1. De standen zijn nu Groep 1 Arminia Bielefeld 3 SV Alsenborn Karlsruher SC 3 VFL Osnabrück 3 Tennis Borussia Berlin 3 Groep 2 VFL Bochum 3 Hertha Zehlendorf 3 FK Pirmasens 4 Kickers Offenbach 3 VFL Wolfsburg 3 44 2 12 1 2 7—3 4—2 5—6 4—4 3—8 MEXICO Na de tweede ronde van de kwartfinales bij het wereldkampioen schap zijn er 45 doelpunten gescoord. De Westduitser Gerd Müller heeft zich naar boven gewerkt en Van Moer verdreven. Müller scoorde vier doelpunten, waarvan drie in de wedstrijd tegen Bulgarije. Hij wordt gevolgd door Cubillas (Peru) en Jairhinzo (Brazilië), die elk driemaal de roos troffen Vervolgens komen met twee doelpunten de Belgen Van Moer en Lam bert. Petras (Tsj.). Uwe Seeler (Wdl de Rus Bichovets en de Mexicaan Valdi- via Drieëntwintig spelers scoorden elk eenmaal. Ingewikkelde situatie voor het Tsjechische doel in de strijd te gen Roemenië. LONDEN ,,Lupe". de als favoriet gestarte merrie uit de stal Stanhope Joel onder jockey A. Barclay heeft zaterdag in Epsom met duidelijk verschil gezege vierd over vijftien rivalen in de Epsom Oaks en daarmee deze vierde van de Engelse klassiekers op haar naam ge bracht. Na voortdurende wisselingen aan kop nam ..Lupe" op 200 meter van de fi nish (totale lengte 2413 meter) de lei ding over en finishte met een voorsprong van vier lengten op State Pension" (D. Keith), „Arctic Wave" (Y. St. Martin) en „Niamara" (W. Williamson). De tot dusver ongeslagen Lupe bracht de wedders een quote van 43-10 en haar bezitter rond 265.000 gulden. LEON Het resultaat van Peru Marokko, 3-0, was duidelijk. De cijfers zijn echter bedrieglijk. Peru was ster ker, zonder twijfel, maar de overwin ning was benauwd en kwam pas tol stand nadat de ploeg, die tegen Bulga rije zulk voortreffelijk aanvalsspel had laten zien, driekwart van de wedstrijd tevergeefs storm had gelopen op de Marokkaanse verdediging. Marokko verdedigde soms paniekerig, gejaagd, gehaast, gespannen, maar al tijd correct. Peru viel aan, onophoude lijk. Op het middenveld legden Mifflin later Cruzado en Challe de basis voor een lange reeks aanvallen, maar iteeds weer wilde doelman Allal Kas sou niet opzij gaan voor het vaak te slecht gerichte vuur van de Peruvianen. De slanke korperaal eersteklas-hoorn blazer uit het koninklijke muziekkorps had het geluk, dat Peru opvallend slecht schoot. De tegen Bulgarije zo ge vaarlijke Gallardo trainer Didi ver ving hem ook een kwartier voor tijd kreeg in de periode, dat hij mocht mee spelen, zeven redelijke kansen. Zijn schoten vlogen echter zonder mankeren richting hoekvlag of hoog naar de zon, die in Leon voor een temperatuur zorg de, die de 22 spelers niet volledig onbe kend voorkwam. Allal Kassou verdien de dat geluk. De doelman, die ook tegen West-Duitsland voortreffelijk had ge speeld, had in die wedstrijd een hinder lijke enkel-blessure opgelopen en tot vlak voor de wedstrijd bleef zijn mee spelen onzeker. Om tenminste te kunnen bouwen op deze hoeksteen uit de defensie besloten de Marokkaanse leiders Allal Kassou een pijnstillende injectie te geven. Peru is, want ook in Mexico gebeuren maar zelden wonderen, nu vrijwel ze ker van een plaats bij de laatste acht. Kwart-finalist dus tegen vermoedelijk Groningen - Het onlangs naar de eerste divisie gedegradeerde GVAV heeft de ex-hockey-inter- national Gerard Hylkema een con tract aangeboden. De 24-jarige Hylkema, die in 1968 nog met het Nederlands hockey-elftal aan de Olympische Spelen in Mexico deel nam, heeft zich de laatste twee jaar op voetbal toegelegd. Hij speelde in Mexico, waarheen hij na de spelen terugging, vele wed strijden. Na zijn terugkeer in Ne derland trainde Hylkema. die in zijn hockey-tijd voor HMC uit kwam, geruime tyd by het Am sterdamse DWS Engeland of Brazilië maar het elftal dat Marokko versloeg zal meer. heel veel meer moeten presteren om tot de halve eindstrijd door te dringen. De ploeg van Didi maakte pas zijn doel punten, nadat de onervaren Marokka nen hun laatste reserves hadden ver bruikt. Drie treffers blijven een ver dienste van Peru, maar het is tegen de éénoog van het Afrikaanse continent der bijna-voetbalblinden bepaald geen topprestatie. De eerste helft is een strijd geweest tussen de achterhoede van de Marokka nen en de aanvallers en middenvelders van Peru. Marokko moest veel van zijn manschappen terugtrekken in de laatste en de voorlaatste verdedigingslijn en in de voorhoede verbleef slechts één spe ler constant, middenvoor Houmane. af en toe gesecondeerd door Ghandi Said en Ghazouani. Na de rust veranderde het spelbeeld. Marokko wilde eens wat meer dan al leen verdedigen en stapte tamelijk dries naar voren. In de eerste minuut al kopte Filali uit een hoekschop de bal maar net langs het doel van de vrij vast aan zijn lijn staande Rubinas. Dat was een wapenfeitje, dat Peru toch even verontrustte. Er kwam iets meer wil. wat meer felheid in de ploeg. Cruzado en Challe gingen nog na drukkelijker steun aan de voorhoede geven en plotseling sloeg de vonk in de Peruviaanse ploeg. Sotil, tegen Bulga rije „slechts" invaller, toonde zijn grote talent. Achttien minuten na de rust kwam hij vrij voor doel, maar strandde op de uitlopende doelman Allal. De bal kwam daarna in een woud van benen terecht, maar werd slechts geraakt door Marokkaanse, die het probleem oplos ten. Twee minuten daarna probeerde Sotil opnieuw. Allal kon de bal niet on der controle krijgen en Cubillas schoot hem van enkele meters over de lijn 1-0. De ban was gebroken. Viër minuten la ter haalde Challe, op een pass van Sotil, ongenadig hard uit en een kwartier voor tijd scoorde Cubillas zijn tweede treffer. Zelfs Allal Kassou stond tegen dat geweld machteloos. Het Peruviaan se strovuur was echter snel opgebrand en in de laatste minuten hadden filali en Houmane de score gemakkelijk een voor Marokko veel aantrekkelijker ge zicht kunnen geven. ROUBAIX De Nederlandse wiel renner Van Stralen eindigde in de weg wedstrijd Parijs-Roubaix voor amateurs, die voor de vierde maal werd verreden, als tweede. Hij had een achterstand van zes seconden op de winnaar, de Frans man Enzo Mattioda, die de 240 km had afgelegd in 5 uur, 39 min. en 48 sec. Pe van Stralen (Huur Hugowaard) had op zijn beurt weer een voorsprong van bijna twee minuten on de Fransman Roques. ZEIST De afgevaardigden van hel zaterdag-a ma teurvoelbal hebben zich in het K.N.V.B.-sportcentrum in Zeist principieel uitgesproken over het uitkomen van spelers van die sectie in een vertegenwoordigend amateur elftal op zondag. Na langdurige discus sies aanvaardde men de suggestie, dal in de toekomst de beslissing over het al dan niet spelen op zondag ligt bij de clubs, waarvan de betrokken speler lid is. bij zijn ouders en bij hemzelf. De vereniging krijgt indien in de sta tuten is opgenomen, dat leden ervan niet op zondag mogen spelen het recht zijn veto over de verkiezing in een vertegewoordigend elftal uit te spreken. Tot voor kort was het leden van de zaterdagselectie in het geheel niet toege staan zondags in een wedstrijd uit te komen. Toen een gecombineerd Neder lands amateurelftal werd samengesteld uit spelers van de zaterdag- en zondag sectie ontstond een conflict, kort voor de eindronden van het toernooi om de Eu ropese beker voor amateurlandenteams, waarvoor Nederland zich had ver plaatst. De finale was vastgesteld op zondag, waardoor vijf spelers van de selectiegroep, die voortkwamen uit het zaterdagvoetbal, „buiten spel" werden geplaatst. Vier' van hen behoorden niet tot de groep van de principiële zater dagvoetballers en wilden ook voor de eindstrijd in aanmerking komen. Uit eindelijk besliste het bondsbestuur van de KNVB, tégen de beslissing en de wil van het bestuur zaterdagvoetbal in, dat iedere speler van de selectiegroep. die dat wenste, zou mogen worden opge steld in de eindstrijd. Gi -SSTIGËR Deze principiële beslissing, die door het bestuur nader zal worden uitge werkt, maakt de situatie voor de spelers aanmerkelijk gunstiger. Natuurlijk kan een club zijn veto over een verkiezing uitspreken. De betcokken spejer heeft dan echter de mogelijkheid oversschrij- ving aan te vragen naar een vereniging, die hem wél zal toestaan ook zondags in actie te komen. Aangenomen kan wor den, dat de spelers niet zullen wachten tot zij worden gekozen voor een wed strijd, die op zondag plaatsvindt, doch al tevoren zullen aftasten wat hun mo gelijkheden zijn. Het besluit is vooral van belang voor de Olympische spelen 1972 van München, waarvoor op korte termijn moet worden ingeschreven. Uitdrukkelijk heeft voorzitter Rem mers in de jaarvergadering te Zeist be toogd, dat in eerste instantie voorkomen moet worden, dat het amateurelftal wedstrijden op zondag speelt en dat daartoe bij de FIFA, de UEFA en het organisatiecomité van de Olympische Spelen de nodige stappen moeten wor den ondernomen. De jaarvergadering ging unaniem ak koord met het beleid, dat het bestuur heeft gevoerd inzake de kwestie van de reis van de amateurs naar Italië en be treurde het, dat het bondsbestuur dit beleid had doorkruist. Een motie van- de heer Schut met betrekking tot dit derwerp werd met algemene stem én aanvaard. De inhoud van de motie v. „De algemene vergadering zaterdag- amateurvoetbal, 6 juni 1970 te Zeist bij een, spreekt er haar misnoegen over uit. dat het bondsbestuur om het door hem gewenste doel te bereiken beslis singen heeft genomen inzake het Ne derlandse amateurelftal, welke in strijd zijn met gemaakte afspraken en met de geest van de reglementen. De vergade ring is tevens verontrust over het zwakke beleid, speciaal ten opzichte van de voorlichting voor radio, tv §n pers. De algemene vergadering is verder van mening, dat het bondsbestuur bij het nemen van zijn beslissing de belan gen van de zaterdagamateurclubs en hun besturen niet in overweging heeft genomen". SAN SEBASTIAN - Dieter Müller, de 28-jarige Berlijner. die enkele dagen voor de aanvang van het toernooi om het Europees kampioenschap 47/2 in San Sebastian werd opgeroepen om als invaller te fungeren voor de Fransman Roland Dufetelle. heeft zaterdagavond de Europese titel behaald. Een kam pioenschap. dal overigens reeds 48 uur op hem lag te wachten na zijn overwin ningen van donderdag op de Belgen Ludo Dielis en titelverdediger Tonnv Schrauvven. Zijn laatste tegenstander was zijn landgenoot en nationale kam pioen Siegfried Spielmann. die Müller ook geheel volgens de verwachting versloeg, waardoor hij ongeslagen het strijdperk kon verlaten. Hel omstreden materiaal niet al leen de ballen, maar ook de biljarts wa ren punt van discussie heeft Müller met zijn grootste wapen, de massee, die hij als geen ander hanteert, het best kunnen bestrijden. Telkens wanneer hij in moeilijkheden geraakte nam hij hiertoe zijn toevlucht. En met succes. De omstreden ballen hebben vooral de prestaties van Schrauwen, die toch geldt als een van de beste kaderspelers ter wereld, en de bij voorbaat al moreel geknakte Hans Vultink. die zodra hij voor het begin van het toernooi op merkte, dat niet de aangekondigde bal len, maar van een ander merkteken voorziene op de tafel lagen, danig beïn vloed. De nuchtere cijfers wijzen daarnaast uit, dat het prestatiepeil voor een Euro pees kampioenschap laag is. Ter verge lijking: Schrauwen werd in Sevilla Eu ropees kampioen met een algemeen ge middelde van 60,37 en in Groningen veroverde hij de wereldtitel met 84.84. terwijl de anderen ook aanzienlijk ho ger reikten dan nu. Hans Vultink heeft in de laatste ron den zijn gemiddeld nog vrij aardig kun nen opvoeren, tot 25,41, door onder an dere een overwinning op José Galvez in elf beurten. Het enige sensationele van de finale partij tussen Müller en Spielmann was, dat gedurende twintig minuten het licht uitviel, zoals trouwens in geheel San De standen in de groepen met Neder landse clubs in de intertoto-competitie zijn groep twee 1. Hamburger SV 4 2 2 0 6 6-3 2. ADO 3 1 1 1 3 4—3 3. IFK Göteborg 3 0 3 0 3 10—10 4. Anderlecht 4 0 2 2 2 8—12 groep drie 1. Union Teplice 4 2 1 1 5 10—7 2. FC Twente 4 2 1 1 5 10—9 3. Hannover '96 4 0 3 1 3 6—7 4. Djurgaarden 4 1 1 2 3 5—8 groep vier 1. MVV 3 2 1 0 5 9 4 2. ZVL Zylina N 4 2 1 1 5 10—4 3. Oerebroe SK 4 2 0 2 4 3—8 4. SV Waregem 3 0 0 3 0 1—7 groep vijf 1Avidberg IF 4 2 1 1 5 2 2 2. VSS Kosice 3 2 0 1 4 6—2 3. MSV Duisburg 4 1 1 2 3 2—4 4. Holl. Sport 3 1 0 2 2 4—6 ENSCHEDE Het is eenvoudig on begrijpelijk hoe FC Twente drie dagen eerder in Teplice met niet minder dan 6-2 van Skol Union heeft kunnen ver liezen. In de zaterdagavond gespeelde returnwedstrijd voor groep drie van de Intertotocompetitie toonde de formatie van trainer Rijvers zich namelijk in alle opzichten beter en sterker dan de Tsjechoslowaakse club, die in stadion „Dieckman" dan ook de eerste neder laag moest incasseren. Met de uitslag, 2-0, werd het klasse- verschil overigens maar matig uitge drukt. Ondanks het feit, dat FC Twente moest aantreden zonder Troost en Ach- tererg, die geblesseerd uit Teplice te rugkeerden. had het vanaf het begin het initiatief. UEFA-jeugdspeler René v. d. Kerkhof (ex-MULO) bekroonde zijn meer dan knappe debuut voor FC Twente na 22 minuten met een schitte rend doelpunt en gaf kort voor de rust een niet minder fraaie voorzet, waaruit Nagy voor 2-0 zorgde. Na de rust bezette tweelingbroer Wil ly v. d. Kerkhof, die woensdag zijn eerste wedstrijd voor de FC speelde, in plaats van Nagy de rechtsbuiten plaats. Beste man in de oostelijke ploeg was middenvelder Notten, die na lange af wezigheid zijn rentree maakte. Bij Union Teplice trok in het bijzonder doelman Sedlacek de aandacht. Bycov- sky, die drie dagen geleden doelman Schrijvers liefst zesmaal passeerde, viel dit keer nauwelijks op. VELDHOVEN Henk Scholte heelt er geen twijfel over laten bestaan, dat hij alleen recht heeft op de nationale titel in het libre. Want in de finale van het „broeikas-toernooi" in Veldhoven maakte de Eindhovenaar, nadat Sundquest van Acquit had gemist, in één beurt een einde aan de kampioensdroom van de Schie dammer. Scholte veroverde zijn dertiende titel in het libre ongeslagen en met het veruit hoogste gemiddelde van 188.42. De Eindhovenaar, die vrywel niet voor dit kampioenschap had getraind, was uiterst tevreden. Zó tevreden, dat hij aankondigde volgend seizoen toch weer bij het libre en de „kleine" kaders (47/2 en 47/1) van de partij t*1 zullen zijn. Hij ver bond wel aan die belofte een voorwaarde: „Ik doe alleen mee, als ik 's avonds naar huis kan rijden". Scholte had op zijn weg naar de eind streep alleen tegenstand van betekenis ondervonden van Jacobs, die zaterdag avond echter te weinig gedisponeerd was om uit goede posities aan de band meer dan series van 197 en 133 te halen. Toen de Amsterdamse veteraan na zijn vierde beurt een redelijke aanvangs- stoot liet liggen rende Scholte met 337 ineens naar de winst Eerder op de dag had de Eindhovenaar de zeer matig bil jartende Velthuis in twee beurten, met een slotserie van 496. overbluft. Jacobs, die op de laatste dag een ver rassende nederlaag tegen stadgenoot Klinkert leed en bijna zijn derde plaats verspeelde, had zaterdag ook Sundquest in moeilijkheden gebracht. In zijn vier de beurt leek de Amsterdammer het toernooi een voortijdig einde te zullen bezorgen toen hij honderden punten scoorde. Zou Jacobs toen de 500 hebben vol gemaakt, dan was Scholte al prak tisch zeker geweest van de titel. Na 375 caramboles miste Jacobs echter en Sundquest greep deze kans om met 390 naar winst door te stoten. De Schiedammer groeide zaterdag avond al naar. zijn hoogtepunt: Bes- sems, die van acquit had gemist, werd Henk Scholte nog altijd de sterk ste ROTTERDAM Eddy Pieters Graafland. 47 maal doelman van het Nederlands elftal, heeft besloten zijn voetballoopbaan te beëindigen. De 36- jarige Feijenoorder had evenals een jaar eerder van zijn vereniging een vrije transfer gekregen, doch heeft be sloten daarvan geen gebruik te maken. „Ik heb alles bereikt wat ik wilde in de voetbalwereld", aldus de Rotterdam se doelman, „ik heb in het Nederlands elftal gestaan. Europa Cup gespeeld en deel uitgemaakt van het elftal, dat de beker veroverde. Ik ben geridderd en daarom wil ik op het hoogtepunt van mijn sportcarrière er een punt achter zetten. Als ik zou doorgaan bij een an dere vereniging zou dat alleen om het geld zijn. Dat heb ik met mijn zaak niet nodig. Ik heb trouwens in de voetballe rij nooit in eerste instantie aan geld ge dacht. Het ging mij om de sport zelf. Van 1952 hij was toen achttien tot 1958 speelde Pieters Graafland in het topelftal van Ajax. Hij ging vervolgens over naar Feijenoord. waarvoor hij zo n twintig Europa Cupwedstrijden speelde. In 1968 werd de populaire Feijenoordei die een uitgebreide fan-club achter zich heeft, ridder in de Orde van Oran je Nassau, in één beurt weggespeeld. Deze stimu lans bleek niet toereikend om Sund quest in zijn eerste finalepartij in de ereklasse zonder zenuwen te houden. Hij miste van acquit en liet zulk een goede aanvangsstoot liggen, dat Scholte de ballen in één stoot naar de band kon dirigeren. Behoedzaam vermijdend dat de ballen vast gingen liggen, onder streepte Scholte toen in 27 minuten zijn meesterschap. Tegen het einde maakte de Eindhovenaar een klein foutje, maar met een masseer herstelde hij de positie en scoorde toen in tegenovergestelde richting de laatste twintig punten. Scholte had geen enkel risico willen ne men. Sundquest. die voor het eerst in zijn biljartloopbaan, een gemiddelde van meer dan honderd had gehaald (107.17) moet toch niet als de opvolger van Scholte in deze specialiteit worden be schouwd. Ook de Eindhovenaar zelf ziet meer in de Noordhollander Piet Vet, die niet alleen het juiste tempera ment voor dit schuifspelletje langs banden heeft, maar ook de serie zelf uiterst bekwaam speelt. Dat toonde deze 21-jarige boekhouder uit Berkhout in reeksen yan 405 en 316 in het weekeinde, waarmee hij zijn al gemeen moyenne opschroefde tot 60.55. En dat nadat hij de eerste dag met een gemiddelde van acht had beëindigd. Zijn klasse is aanmerkelijk groter dan die van Klinkêrt en van Van Deventer, die dan ook de grens van veertig niet haalden. Het ereklasserschap werd wel weer veroverd door de lange Bennie Velthuis via een serie van 423 in zijn slotpartij tegen Bessems, die in zijn derde beurt toen met een slotreeks van 331 verraste. Eindstand alg. pnt. hs gem. 1. Henk Scholte 14 500 188.42 2. Hans Sundquest 12 500 107.17 3. Janus Jacobs 6 469 60.55 4. Piet Vet 6 405 60.31 5. Bennie Velthuis 6 423 43.57 6. Jean Bessems 5 340 50.44 7. Gerard Klinkert 5 404 34.94 8. Wim van Deventer 2 183 28.09 CASABLANCA De Australiër John Sebastian. Het was een volkomen regel matige overwinning van de Berlijners, die en Wie zou anders hebben ver wachtgeen moment in gevaar is ge weest. Het duel tussen de Belgen Dielis en Schrauwen werd door eerstgenoemde gewonnen, waardoor hij in het kam pioenschap een zeer goede tweede werd. De eindstand van het toernooi is: (resp. pnt., alg. gem.) caramb., brt., hgst. ser., Newcombe heeft het afgelopen week einde het proftoernooi van Casablanca gewonnen. In de finale zegevierde hij met driemaal 6-4 over de Spanjaard Andres Gimeno. In de halve-finales won Gimeno niet 6-4, 6-1 en 6-4 van Arthes en Newcombe met 6-2, 7-9 en 6-0 van Pilic. 1. en Europees kampioen Müller 14 2800 71 295 39,43 2. Dielis 12 2470 59 355 41,86 3. Schrauwen 8 2102 60 348 35,03 4. Galvez (Sp.) 6 2206 62 384 35,58 5. Munoz (Sp.) 5 1798 83 269 21,66 H. Spielmann (W.D1J-4 2145 72 179 29,79 7. Vultink (Ned.) 4 1703 67 155 25,41 8. Stenzei (Oost.) 3 1686 82 219 20,56 MEXICO-STAD - Al voordat de eer ste trappen tegen de bal waren gedaan in het treffen tussen Mexico en El Salvador was het totaal volgepakte sta dion in de Mexicaanse hoofdstad ervan overtuigd, dat Mexico de eerste zege op El Salvador zou gaan behalen in een wereldkampioenstoernooi. Uit volle borst werden de nationale hymnen ge zongen en het stadion leek een vlaggen- zee.. In de eerste helft was El Salvador toen een vrijwel gelijkwaardig tegen stander. Reeds in de negende minuut rilde het Aztekenstadion toen Rodriguez plotseling voor de Mexicaanse keeper opdook. Doch zijn schot belandde tegen de paal. Het werd steeds stiller rond de gloeiend hete arena. De toeschouwers waren bijzonder teleurgesteld over het spel van hun favorieten, die zeer ner veus opereerden en die er niet in slaag den unieke scoringskansen in doelpun ten om te buigen. Maar enkele seconden voordat de rust aanbrak explodeerde het stadion bijna toen Pandilla het eer ste doelpunt liet aantekenen. Fragoso was op links alleen doorgebroken en uit zijn voorzet brak Pandilla de score open. Dit doelpunt had blijkbaar de ban ge broken bij de Mexicanan, die direct na de hervatting fel attaqueerden en reeds twee minuten later succes boekten. Val Divia ontdeed zich met een aantal schijnbewegingen in het vijandelijk strafschopgebied van twee tegenstan ders en schoot van ongeveer zeven me ter moeiteloos in. Furieus aangemoe digd door het gescandeerd „Mexico- Mexico" rukten de Mexicanen op naar het doel van de wanhopig wordende Magana. Hij weerde zich voortreffe lijk. maar het was een duidelijke zaak geworden, dat hij toch nog zou moeten buigen. En inderdaad, nog tweemaal was hij kansloos op de nu wel harde en ook zuivere schoten van de Mexicaanse aanval. In de 58e minuut was het Fra goso, die haarscherp raak schoot en zeven minuten voor tijd werd El Sal vador voor de vierde maal vernederd toen invaller Basaguren met een enor me kogel doel trof. DEN HAAG ADO heeft zaterdag zijn intertotowedstrijden voortgezet te gen HSV Hamburg, dat zonder zijn in ternationals Seeler en Schulz speelde. In deze spannende ontmoeting werd niet gedoelpunt, zodat de Haagse club de kans liet liggen om alsnog als eerste te eindigen in haar groep. Direct na de aanvang kreeg Korevaar een goede kans geboden van de uitste kend spelende De Zoete, maar de nog jonge Zuiderparker joeg de bal hoog in de staantribune. Dit was voor de Duit sers het sein om de zaken energieker aan te pakken en vooral de ex-inter national Gert Döfel was zijn, eveneens kale, tegenstander v. d. Burch veelal te slim af. Maar de Duitser liet een goede kans ongebruikt door voorlangs te schieten. In de 30e minuut schoot Beyer hard op doel, doch e Haagse doelman Thie redde magnifiek. Aan de andere kant hadden Mansveld. De Zoete, Holmström en de gastspeler Geurten (DOS) enkele malen geschoten, echter zonder succes omdat de Turkse oud- in ternational Arkoc özcan op uitstekende wijze zijn doel stond te verdedigen. Ook na de hervatting was het een ge lijk opgaande strijd, ofschoon de thuis club de beste kansen kreeg om de score te openen. Maar özcan liet zich niet passeren. Bovendien was de straffe man-dekking van de Duitsers te veel voor ADO. ADO: Thie v. d. Burch. v. Vliet, Mansveld en De Caluwe; Advocaat. D« Zoete en v. d. Oever (Looye); Korevaar, Holmström en Geurten. DUISBURG Holland sport heeft het tegen MSV Duisburg voor de Inter totocompetitie niet kunnen redden. De Hagenaars verloren met 2-1, na een dubbelblanke ruststand. Het was een matige wedstrijd, die wel eens betiteld wordt met „zomeravondvoetbal". Voor de Duitsers betekend* het de eerste overwinning. Na een doelountloze eer ste helft scoorde Budde na 51 minuten en Kremer bracht zeven minuten later de stand op 2-0. Holland sport, dat zeer defensief opereerde, bezat in v. d. Bol, v. d. Maas, Kloor en doelman Hooge- veen de beste spelers. Na een fout van de Duitse keeper slaagde Roodnat erin na 79 minuten de eindstand op 2-1 te bepalen. Er waren vijfhonderd toe schouwers. Holland Sport: Hoogeveen; v. d. Bol, Kronshorst. Verlangen en v. d. Maas; Kloor. Boskamp en v. d. Vaart; Van Laar, Bolleboom, Roodnat.

De Vallei | 1970 | | pagina 10