Van Merkesteijn leidde voortreffelijk IJsselmeervogels overtuigend gepromoveerd naar le klasse Rijsoord reeds was bij rust verslagen VZC niet opgewassen tegen Groninger combinaties Splinters Veenendaal verloor onverdiend van zwakker Opheusden SKF-junioren in finale om Beynvoortbeker RHC tweede in Helmond öortnieuws Tafeltennis Paardesport in Eindho ven Veteranen van Scherpenzeel wonnen: 5-2 Duivenvlucht vanaf Corbeil Zaterdagvliegers in de prijzen Aad Steylen in Oss vooraan Jan Slotboom heeft altijd wisselgeld Henny Gerritsen ifoede aanwinst FEESTSTEMMING TA KT!EK AFREKENING ON HOI DB A AR FORMALITEIT MAANüAv^ 8 Ju een 13 achterstand moest het geslagen Rijsoord- elftal naar de kleedkamer. Na de hervatting kenmerkte de strijd zich door blessures en invallers Als le verdween Vogel Jan Vedder naar de zijlijn en werd vervangen door Harry Koelewijn. Regelmatig moest daarna de wedstrijd worden onderbroken door lichte blessures van spelers en brachten beide teams het tot de maximaal toege stane twee invallers. Verandering in de score kwam er echter niet, ondanks het nu sterkere spel van IJsselmeervogels. Rijsoord toonde zich een sportief verliezer toen Van Merkesteijn het laatste fluitsignaal liet horen en on middellijk werden de Spakenburgers op de schouders genomen om zegevierd naar de kleedkamers te worden -ge bracht. Daar waren sectie-voorzitter Fokke Remmers, bondstrainer Evert Sterk en de officials Speelman en Mo- lcmaker om hun felicitaties aan te bie den. En daar waren ook de duizend supporters met hun gejuich en gezang om er een complete feeststemming van te maken. IJsselmeervogels had ver diend gewonnen en was derhalve op 't nippertje gepromoveerd naar de nieuw te vormen eerste klasse van het zater dagvoetbal. Rijsoorder Bestebreurtje en keeper Heinen schijnen te zoeken naar de bal. Op de foto hieronder slaan drie vuisten naar de bal. Slechts één vuist is van de Spakenburger doelman en dat gaf moeilijkheden. VEENENDAAL Niemand had er zaterdagavond moeite mee om het vast te stellen: IJsselmeervogels promoveerde naar de eerste klasse door een ver diende zege op Rijsoord. Dat gebeurde overigens in een matige wedstrijd die reeds bij de rust beslist was. Toen stond IJsselmeervogels al met 3-1 voor en was het duidelijk dat de Spakenburgers regelrecht op de overwinning afstorm den. Niemand kon de Vogels weerstaan en tot ver in de omtrek moet het mach tige gezang van de supporterskoren te horen zijn geweest. Door de comfortabe le voorsprong raakte IJsselmeervogels na rust z'n nerveuze spel kwijt en kon men met rustig verdedigen de tegenstander Rijsoord op afstand houden. Daar door ook bleef het een sportieve strijd, zonder relletjes en toestanden die der gelijke duels vaak kenmerken. Aanvankelijk zag het er helemaal niet naar uit dat de beslissingswedstrijd zich ten gunste van IJsselmeervogels zou gaan ontwikkelen. Rijsoord begon zeer v oorzivhtig maar kwam na vijf minuten -toch met de eerste bevaarlijke aanvallen, waardoor keeper Heinen herhaaldelijk in actie moest komen. De stoere Spakenburgse verdediging liet evenwel niet toe dat er definitief een gat geboord werd, getuige dc resolute opruimwoede van Aalt Kok en A. de Graaf. Beide teams hielden elkaar volledig in evenwicht met zonder meer slecht spel, vol fouten en zenuwen. Pas in de 20st minuut kwam er leven in de pro motie-brouwerij, toen IJsselmeervogels weer eens een aanval over rechts lan ceerde en Van der Ploeg de bal door- kopte naar Zwaan, die daarop de score opende: 01. Nog in dezelfde minuut sloeg Rijsoord terug. Uit een vrije trap werd de bal voor het doel geplaatst en pijlsnel schoot Bestebreurtje naar voren om schitterend in te koppen: 11. Nog bleef de strijd volkomen open en dat verhoogde slechts de spanning. Maar het duurde niet lang meer. IJsselmeervogels zag zich genood zaakt om een ander tactiek toe te pas sen en greep terug naar een oud wapen van de Spakenburgers:, de lange trap naar voren. Al jaren geleden was IJs selmeervogels berucht om zijn langt pass en ook deze keer had het tot ge volg dat de Rijsoord-verdediging in pa niek geraakte. Van de Berg kopte rake lings de bal naast 't eigen doel en uit dc corner die daardoor ontstond zou't vol gende doelpunt tot stand komen. Na enige heen en weer getrap kwam de bal voor de voeten van keeper Schouten, die echter ook Zwaan voor zich zag. Wild schoot hij de bal regelrecht tegei. de Spakenburger maar moest toen tot z'n ontzetting toezien hoe het leer te rugketste in het Rijsoord-doel: 1-2. Juist voor Rijsoord en IJsselmeervo gels dachten te gaan rusten kwam de definitieve afrekening die Rijsoord nootlottig zou gaan worden. Bij een aanval van de vogels veroorzaakte Van Antwerpen hand binnen het strafschop gebied en toen grensrechter Van Laar dat nog bevestigde aan arbiter Van Merkesteijn wees deze resoluut naar de beruchte stip: penalty Henk Koel wijn voltrok het vonnis onberispelijk en met warmde bad „De Vrije Slag" te Bennekom geen beste wedstrijd gespeeld Legen het Groninger ZCG. De noorderlingen speelden een veel tactischer wedstrijd dan de Veenendaalse equipe, hetgeen de hoofdoorzaak werd van een wat ruim uitgevallen 2-7 nederlaag. VZC miste vooral veel kansen voor de Groningse veste en het was juist ZCG dat herhaaldelijk uit vrije-worp-combinaties de meeste doelpunten scoorde. De overwinning verdiende ZCG volkomen, want VZC zag gedurende de hele wedstrijd geen kans een tactisch overwicht te ver krijgen. De eerste aanvallen waren al voor ZCG, maar deze leverden voorlopig nog niets op. De tegenaanvallen van VZC waren niet van gevaar ontbloot. Zo knalde Evert van den Dikkenberg, die deze wedstrijd slecht op schot was, hard op de lat. Keeper Henk van der Meer moest daarna een flinke redding verrichten om een doelpunt te voorko men, maar door een dekkingsblunder kwam er dan toch een ZCG'er volko men vrij te liggen en dat betekende 0 1. Direct hierna moest er een Gronin ger voor een minuut het water uit, maar verder dan een schot van Wim van dei Meer op de keeper kwam het niet. Met een pracht van een afstands schot verrastte Gerard van der Kolk de ZCG-goalie volkomen en de stand was 11. ZCG nam daarna weer de leiding door een fraai doelpunt van midden voor De Vries, (12). In het tweede speldeel brak Jan Bos er al snel tussenuit, maar zijn van dichtbij afgevuurd schot ging over. ZCG nam de aanval over, maar Henk van der Meer keerde het harde schot, doch de terugspringende bal werd weer een prooi van ZCG en ongehin derd kon de middenvoor van dichbij inknallen, (13). Een boogbal van Ge rard van der Kolk werd fraai over het doel getikt door de fantastisch werken de keeper Bonsema. die veel zeker schijnende doelpunten van VZC kon voorkomen. Nadat er weer een speler van ZCG het water uit was gestuurd kon VZC weer niet tot een doelpunt ko men. Wel schoot Van den Dikkenberg over en op de keeper, maar ZCG over leefde deze strafnvnuut heel tactisch. VZC ontkwam maar net aan een doel punt toen de bal op de doellijn bleef dobberen, maar deze niet geheel over schreed. Wim van der Meer begon het derde deel met een hard schot dat over ging. Bij een aanval van ZCG werd Jan Bos EINDHOVEN Het jaarlijkse con cours hippique in Eindhoven, dat al zo'n kwart eeuw wordt gehouden, trok ook ditmaal weer een zeer grote belangstel ling. Harry Wouters van den Ouden- weijer won het MA concours op „Aba- dan" na barrage met Schoemaker. De uitslagen waren Springconcours L: 1. P. Hoving (Berg en Dal) op „Cuchu- laim" na barrage 0-57: 2. mej. J. Peters (Amsterdam) op „Rablo" 0-57,4; 3. mej. Joh. Helgers (Roermond) op „Bi- kor" 4 - 52. Speel uw Spel 1. E. Schoemaker (Lage Vuursche) op „Mont Blanc", 730 punten; 2. Harry Wouters v. d. Oudenweyer (Eist) op „Doria Grey" 630 punten; 3. A. de Bruijn (Driebergen) op „Bento" 580 punten. M A-concours: 1. Harry Wouters v. d. Oudenweijer op ..Abadan" 0 - 46,6; 2. E. Schoemaker op „Urey" 4-46; 3. S. Pruikemaker (Was senaar) op „Topaz" 4 - 49,8. De organisatie van het beslis singsduel tussen Rijsoord en IJssel meervogels was zaterdag in goede handen bij DOVO en GVVV. Mede doordat al voor rust in feite de be slissing was gevallen kreeg de „or dedienst" van de beide Veenendaalse clubs het niet al te moeilijk. Wel kon men voor de wedstrijd begon het hoofd van de sportaccommodatie, de heer E. van Asselt, met drukke gebaren en een krachtige stem aan wijzingen zien en horen geven aan de stroom van parkeerders die een plaatsje zochten in de buurt van het sportpark. Verder was er van een „harde" botsing tussen twee geladen elftallen geen sprake. De man die daarbij een be langrijke rol speelde was scheids rechter Van Merkesteijn uit Rot terdam. Hij leidde het grote duel voortreffelijk en 't beste bewijs daarvoor kon men constateren uit het wegblijven van opmerkingen aan het adres van de arbiter. Z'n dochter Elly, die bij een zware" wedstrijd met pa Van Merkesteijn mee pleegt te gaan, was er toch niet al te gerust op en ging kort voor het einde van de strijd al vast naar de uitgang van het terrein. ..Als ze vader iets willen doen dan wil ik er ook bij zijn", merkte ze agressief op. Op de vraag hoe ze dan zou handelen kwam er reso luut bij haar uit ,,dan trek ik m'n schoen uit en dan mep ik er op, wat dacht u wel?" Niemand zou in de charmante Elly zo'n vurig ver dedigster van de scheidsrechter hebben gezien als het niet om de bescherming van ,,Pa" zou gaan Een man die het moeilijker had was scheidsrechter Kiers, een overbekende figuur op de Veenen daalse voetbalvelden, die deze keer als grensrechter fungeerde. Ook hjj had z'n supporters mee gebracht, want dicht bij de zijlijn waar Kiers opereerde zaten twee kleine Kiersjes in het gras. Vol be wondering voor hun Pa, die nu eens 'liet op het fluitje mocht blazen naar met een kleurige vlag liep te waaien. En daarbij tijd genoeg had '^m op „overtredingen" te letten van 'n spruiten Minder vlot ging het toe bij de honkbalwedstrijd van de Blue Soeks, zaterdagmiddag op het mi ni-sportpark aan de Middellaan. De bondsarbiter staakte halverwe ge de wedstrijd het duel om de aanvoerder van de Soeks bij zich te roepen en van hem te verlangen dat men eerst een nieuwe werp- heuvel zou gaan bouwen. Koorts achtig zocht men naar zand om aan de reglementen te voldoen, terwijl met enige verbittering ge dacht werd aan de belofte van de sportstichting, die al lang zou zor gen voor gravel op de werpheuvel van het honkbalveld. De leden van de sportstichting waren echter al leen maar te vinden op het „Pan huis", want toezicht moet er nu eenmaal zijn. Blijkbaar krijgt één molshoop op het sportpark toch meer aandacht dan een werpheu vel van het honkbalveld. RHENEN ln het internationaal ge tinte toernooi te Helmond veroverde RHC een fraaie tweede plaats. Hoewel de eerste poulewedstrijd tegen Migades verloren ging won RHC daarna met 8-7 van Helmond '68 en boekte men een 11-9 overwinning op Oranje Wit. Het laatste duel tegen Helmond West moest gewon nen worden om de finale te bereiken en als vanouds ging RHC er op los. Bij de rust was reeds een 4-0 voorsprong be reikt, waardoor de Rhenense spelers hun krachten na rust wensten te sparen voor de nu in zicht gekomen finale. In de eindstrijd kwam RHC uit tegen het Duitse Solingen en begon uitstekend door een treffer van A. Bekker. Het werd tenslotte een verloren partij met een 6-5 score in het nadeel van RHC MOOK Het is het juniorenteam van SKF gelukt de eindstrijd voor de Beynvoortbeker te bereiken. Deze be kerwedstrijden, waarin met punten- voorgift wordt gespeeld, bestrijken de gehele afdeling Gelderland van de NTTB. Voor de SKF-junioren die in de laagste klasse nl. de 3e klasse, van deze afdeling spelen, is het dan ook een^ uit stekende prestati# dat het tot de finale is doorgedrongen, al is het puntenvoor- gift-systeem hier uiteraard niet vreemd aan. Zaterdag werd in Mook DTS a be streden. een team dat in de le klasse RENSWOUDE De veteranenwed- strijd tussen Renswoude en Scherpenzeel is geëindigd in een 5-2 zege voor de Scherpenzelers. Bij de rust had Scher penzeel reeds een 2-0 voorsprong te pak ken door scores van Van Schaik en J. Valkenburg. In de tweede helft ging Scherpenzeel vlot door en waren het Van Schaik en H. Versteeg die er 4-0 van maakten voor Van Raay een tegenpunt kon scoren. Een verdiende zege voor Scherpenzeel, dat zich duidelijk sterker toonde dan Renswoude. weggetrapt, waardoor de vrijgekomen man onhoudbaar 14 kon inschieten. Even daarna werd Gerard van der Kolk binnen de viermeterzone achteruit ge haald en hijzelf nam de toegekende strafworp feilloos, (2—4). De zelfde speler schoot bij een volgende aanval rakelings hard naast. Uit een slim ge nomen vrije worp-combinatie tekende Hake voor ZCG 2—5 aan. Van der Kolk probeerde het daarna met een harde kogel van grote afstand, maar de bal werd door de keeper tot corner ver werkt. Ook een snel genomen draai- schot van Evert van den Dikkenberg stuitte af op de keeper. Nadat beide keepers enkele safes moesten verrich ten begon men aan het laatste speldeel. De vermoeidheid ging een woordje meespreken en het werd al snel duide lijk dat ZCG wat meei in zich had. Het bleef zwemmen om maar in het bezit van de bal te blijven. Keeper Henk van der Meer moest tot tweemaal toe in grijpen om een doelpunt te voorkomen. Een harde drukbal van Wim van der Meer werd ook door Bonsema weer pri ma gestopt. En wederom uit een vrije- worpcombinatie tekende ZCG 26 aan en ook nu weer liet de arbiter toe dat een VZC-verdediger werd weggetrapt. Nadat enkele VZC-aanvallen op niets waren uitgelopen toog ZCG met een man meer in de aanval en dat beteken de onherroepelijk 27. VZC deed er daarna nog van alles aan om de score een beter aanzien te geven. Een schot van Henk Uri werd gestopt. Ook een ZCG-aanval werd fraai afgeslagen. En weer mocht VZC een minuut met een man meer opereren. De strijd was wel rommelig, maar VZC kon ook ditmaal de numerieke meerderheid niet in een doelpunt uitdrukken. Wim van der Meer zag een aanvals-actie totaal mis lukken en dat was wel de laatste kans die VZC kreeg. Het bleef 27 voor ZCG, zodat de punten verdiend mee naar Groningen gingen. ZCG komt de eer toe dat het de eerste ploeg is die VZC een dubbele ne derlaag heeft toegebracht. VEENENDAAL Op het Salamanderterrein aan de Bergweg speelde het zondag elftal van Veenendaal zaterdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen de eerste uitgave van Opheusden. Een merkwaardig duel, want terwijl Veenendaal zich duidelijk sterker toonde kwam de zege terecht bij Opheusden, dat met mi niem verschil won: 0-1. OPHEUSDEN De Opheusdense duivenliefhebbers hadden op de vlucht vanaf Corbeil 171 duiven meegegeven, die een afstand moesten afleggen van ongeveer 431 km. Gelost werden de dui ven om 6.30 uur met wind Noord-West. Als eerste kwam binnen een duif van A. Albers in de tijd van 13.01.08 met een snelheid van 1109.65 m per minuut. Als laatste prijsduif kan geconstateerd worden een duif van W. Vermeer als 34ste in een tijd van 13.58.30 met een snelheid van 962.70. De verenigingsuit slag werd als volgt: 1.6. A. Albers, 2.11.17 combinatie Kerkstra en Schaap, 3.32.34. W. Vermeer. 4.7.8.13.14.16.31. D. Lindner, 5.13.30. H. J. Cornelissen, 9. J: v. Neerbos, 10.24.28 A. v.d. Kolk, 12 G. Hendriksen, 18.22 M. v.d. Pol, 19.29 G. de Wit, 20 Joh. Prijs, 21.22 O. de Wit, 23 D. Verwoert, 25 T. Verwoert, 26 C. Ver- woert, 27 H. v. Lijmeren. In rayon 3, afdeling Oost, waren voor deze vlucht 743 duiven meegegeven. Hierin was het A. Albers die een fraaie 3e plaats wist te behalen (100 punten) Het was de eerste vlucht voor het kam pioenschap Midfond (midden afstand klasse). Tweede is de comb. Kerkstra - Schaap met 97.06 punten, 3e W. Ver meer met 94.12 punten, 4e D. Lindner met 91.19 punten en 5e H. J. Cornelis sen met 88.24 punten. VEENENDAAL De wedvluchtuit slag van de VPV De Zaterdagvliegers te Veenendaal is als volgt geworden: Wedvlucht vanaf Corbeil plm. 440 km. op 30 mei 1970. Wind NW. In concours 196 duiven. Aank. le prijswinnende duif 13.14.09 uur, snelheid 1090,25 m. terwijl de laatste prijswinnende duif arriveerde om 13.58.34 uur met een snelheid van 973,02 m. C. A. Koster: 1-22; Gebr. Gijsbertsen: 2-32; H. Schoeman: 3-14-20-24; H. v. Dijk: 4-39; A. Quint: 5-38; K. v.d. Vel de: 6-9-29-35; L. Kwetters: 7-12; A. C. Koster: 8-13-18-37; C. W. de Koning: 10-30; C. J. Stuivenberg: 11-17-36: P. Vink: 15; G. Versteeg: 16-19-25-28; R. Muller Fl.: 21-26-33-34; H. G. Reede: 23; G. v.d. Weerdhof: 27-31. In het Rayon wisten zich eervol te plaatsen: C. A. Koster: 6; Gebr. Gijs bertsen: 10; H. Schoeman: 13; H. v. Dijk: 16; A. Quint: 25; K. v.d. Velde: 28-32; L. Kwetters: 29; A. C. Koster: 30; C. W. de Koning: 36; C. J. Stuivenberg: 38. Om het Vitessekampioenschap werd dit jaar een felle strijd geleverd, waar bij het beeld van week tot week wissel de en tot slot de volgende eindstand bracht: 1. C. J. Stuivenberg 488,1 pun ten: 2. Gebr. Gijsbertsen 440,2 pnt.; 3. H. Schoeman en R. Muller Fl. 393,6 pnt.; 5. G. v.d. Weerdhof 377,8 pnt. OSS Aad Steylen, de Nederlandse marathonkampioen, heeft zondag in Oss een nationale loop over 15 kilometer ge wonnen. Hij legde de afstand af in 49 minuten en 52,4 sec. Door de hoge tem peratuur bereikten slechts 59 van de 101 gestarte lopers de eindstreep. De uitslag is 1. Steylen (Hanze Sport) 49 min. 52.4 sec.; 2. Janssen (Oss '20) 50.55.8 3. Mol (GAC) 50.56.1; uitkomt en dat met twee meisjes-juni' ren uitkwam. Henk Schoeman startl voortreffelijk en gaf mede door de punten voorgift H. Meisen geen schijr van kans 12/21 14/21. Gert Jan van Nieuw-Amerongen had met de char mante Yvonne de Leeuw geen enkele moeite en won met 2 x 8/21. Hierna volgde de meest spectaculaire partij met bij vlagen uitstekende sla genwisselingen. Bart de Gooyer mocht tegen Marijke Ambrosius - Gelderlands beste jeugdspeelster - met 10 punten voorsprong starten. In de le game leverde dit geen moei lijkheden op: 9/21. Maar in de 2e game had Bart de Gooyer geen vat op de ef fectvolle serveerbal len en de soma loeiharde smashes van Marijke en ver loor ondanks de 10 punten voorgift met 21/17. De beslissende game ging toch na veel spanning en goed tafeltennis naar de Veenendaler met 18/21. Stand 0-3. Henk Schoeman had geen. moeite met Yvonne de Leeuw, maar kon het schijnbaar niet nalaten haar toch een game te laten winnen. Bart de Gooyer bracht - eveneens moeiteloos - de volle wint door Melsen te verslaan: 5-0. Daar er bij dit bekertoernooi geen dubbelspel gespeeld wordt, maar wel 9 enkelspe len. betekende dit dat de finale bereikt was. De overige partijen waren slechts een formaliteit. Dat was ook duidelijk te bemerken. Gert Jan van Nieuwameron- gen en Bart de Gooyer speelden tegen de jeugdige schonen uit Mook zeer on geconcentreerd en verloren prompt hun partij. Daar Henk Schoeman ongeslagen bleef werd de eindstand bepaald op 2- 7. Zaterdag 13 juni wordt dus de finale gespeeld. De tegenstander is de winnaar van de wedstrijd Ons Vermaak A-Kol- ping A, beide uit Nijmegen. De finale zal daarom wel in Arnhem gespeeld worden. Daar zowel de spelers van Kol- ping als van Ons Vermaak in de le klasse uitkomen, zullen de SKF-junio ren in elke game met 9 tot 12 punten voorsprong starten. Of deze ruime voor sprong groot genoeg is tegen de sterkste Gelderse jeugdspelers, zal dan moeten blijken. VEENENDAAL „Ik doe het nu al zeuventien jaar. Weet je, het is voor een goed doel en dan blijf je er misschien langer voor bezig dan voor iets an ders", zegt Jan Slotboom als hij bij de ingang van het sportpark z'n kaartjes verkoopt voor het veteranentoernooi. Komt er een bezoeker dan grijpt Slotboom steevast een handjevol wissel geld uit de zak van z'n jas en knikt hij z'n klant eens vriende lijk toe. „Er zijn er nog heel wat die geen wisselgeld terug willen hebben. Dat is dan weer meegenomen voor de kas", voegt hij er lachend aan toe. De kas van het veteranentoer- nooi wordt al vele jaren door de heer Slotboom beheerd en de commissie die in opdracht van de vereniging Oranjedag werkt kan zich geen betere pen ningmeester wensen. Zeer nauwgezet houdt Slotboom de inkomsten bij. Van het voetbal spel ziet hij maar weinig. „Toch heb ik vroeger zelf nog meege speeld. Het was toen wat gezel liger en echt veteranenvoetbal doordat er veel meer ouderen meespeelden. Maar ook toen vielen er wel eens klappen. Ik kan me nog herinneren dat een speler zo kwaad werd dat hij de scheidsrechter munt sloeg. Fi naal knock out. Och ja, toen was het ook wel eens wat". Later op de avond telt Jan Slotboom de buit. „Niet gek vanavond"constateert hij te vreden. „Er zit ook een fooi bij van de burgemeester"... ln het Veenendaalse elftal kon men enkele nieuwe aanwinsten bewonderen, waaronder Leo Schreuders ex-GVVV De meest opvallende speler bleek echter Henny Gerritsen, die vanaf de rechts buitenplaats steeds weer met fraaie voorzetten z'n voorhoede gelegenheid gaf te scoren. Maar ondanks het goede en vlot opbouwende spel van de Veenen- dalers ontbrak het steeds weer aan af werking van de talloze aanvallen. Ook na rust had Veenendaal alles om te kunnen zegevieren, behalve een af- werker. Een teleurstelling voor de jonge Veenendaal-formatie was dan ook het doelpunt van A. Arends, die een kwar tier na de hervatting scoorde en de overwinning bracht bij Opheusden. 's Middags kwam voor het eersc de nieuwe zaterdagploeg in actie, die een oefenwedstrijd speelde tegen het tweede elftal van de zondagafdeling. Het werd een 11 gelijkspel. Jeugdige spelers van Veenendaal speelden zaterdag een oefenwed strijd Legen Opheusden.

De Vallei | 1970 | | pagina 11