VANAVOND: VRC-GVVV DOVO naar finale door 1-0 zege op Veenendaal Schoonhoven eerste in Kesteren-toernooi Renswoude oefende tegen Stroe: 6-0 Onverdiend verlies voor sterker Blue Soeks4-3 Uitslagen draverijen Leer mij ze kennen de Geldersen Arbitrale off-day bleek funest Om de „Cees Veldhuizencup' Cor Aalbers scoorde driemaal Eerste exemplaar voor mr. Bloemers VANA VOND Advendo- jeugd won toernooi Nederlands wieier geweld in Zwitserland Priem winnaar van ronde van Midden-Zeeland FINALE SLAGFEEST SLACHTOFFER MOEDELOOS T a feiten n i sse rs uit China iveer naar buitenland Diner ging in vlammen o/> MAANDAG 8 JUNI 1970 V EENENDAAl, Honderden toeschouwers waren vrijdagavond aanwezig bij de wedstrijden van het veteranentoernooi. Zoals te verwachten was kreeg het duel tussen DOVO en Veenendaal de meeste belangstelling. In feite werd dit treffen al na dertig seconden beslist, want bij de eerste uitval van het snel lere DOVO gaf Klaas van Hall de bal zo keurig op maat aan Barend van de Weerdhof dat deze regelrecht kon scoren: 1-0. Het betekende een overwinning voor DOVO, dat zich daarmee van een plaats verzekerde in de finale. In de eerste wedstrijd leidde arbiter A. Heikamp de veteranen van Unitas en VSW naar een 11 gelijk spel. Het VSW-team behaelde daarmee een eer ste winstpuntje maar blijft als laatste geklasseerd in poule b. Nog voor deze wedstrijd was geëindigd stroomde het publiek naar het grote treffen tussen DOVO en Veenendaal, dat op het B-veld werd gespeeld. Al vrij spoedig had -DOVO een 10 voorsprong te pakken en toonde het zich duidelijk sterker dan opponent Veenendaal. Een zeer hard schot van Hol ketste tegen de paal van het Vee- nendaal-doel, waarin Bobby Heikamp regelmatig moest optreden. Na rust verving aan Veenendaal-zijde Henny Muller de uitgebluste Steffers. 4 Door toeschouwers geprikkeld ging Muller echter ruw spelen en maakte hij zich, ook bij Veenendaal-supporters, bepaald niet sympatiek. Meer waarde ring kon men opbrengen voor de actie van Bobby Heikamp, die de door de verdediging gebroken Teus van Laar bij z'n benen pakte om hem het scoren te beletten. De goed leidende arbiter Roel Schoeman wees terecht naar de 11-meterstip, vanwaar even later Klaas van Hall de strafschop nam en, schijn baar nonchalant, de bal naast het doel trapte. Hoewel Veenendaal na rust dui delijk sterker speelde dan voor de pau ze lukte het niet om de stand te wijzi gen. Intussen waren GWV en Boxal in duel gegaan om resultaten te boeken in poule A. Hoewel de Boxal-formatie goed partij gaf won GWV met 20. Daardoor kan vanavond reeds de be slissing vallen wanneer VRC en GWV elkaar gaan ontmoeten. Deze wedstrijd zou oorspronkeljk op een latere datum worden gespeeld maar vormt nu de be langrijkste van de twee duels die van avond gespeeld worden. Om zeven uur spelen de Merino's en Advendo, terwijl VRC-GWV om 8 uur begint. VRC moet tot winst komen om nog een kans te hebben op een finaleplaats. Slaagt GWV er in de Racingclub te bedwingen dan is SKF zonder er zelf iets aan te doen finalist geworden. De standen zijn nu: Een spelmoment uit de druk be zochte wedstrijd van het veteranen- toernooi tussen DOVO en Veenen daal. EDERVEEN Zaterdag namen de adspiranten A. deel aan een toernooi dat georganiseerd werd door de v.v. De Glind te Achterveld. Advendo kwam succesvol voor de dag en behaalde de eerste prijs door een beter doelgemid- delde. De deelnemende teams waren Advendo, Valleivogels, Achterveld en de organiserende vereniging De Glind. De uitslagen van de wedstrijden wa ren als volgt: Achterveld - De Glind 01; Advendo - Valleivogels 20; Val leivogels - Achterveld 21; De Glind - Advendo 03; Valleivogels - De Glind 01; Advendo - Achterveld 01. De eindstand werd: 1. Advendo 4 pnt; 2 De Glind 4 pnt; 3. Achterveld 2 pnt; 4. Valleivogels 2 punten. Bij Advendo zorgden W. Derksen (3x) J. Hazeleger en D. v. Ruiswijk voor de doelpunten in dit toernooi. OLTEN Leo Duyndam heeft zon dag in Olten de wielerronde van Noord-West-Zwitserland gewonnen. In de eindsprint versloeg de Westlander, die de 217 km aflegde in 5 uur, 11 mi nuten en 26 seconden, zijn vluchtmak- ker Wilfried Boelke (Wdld). Arie den Hartog eindigde derde en Wim Sche pers kwam als vierde binnen. Twee solo-ontsnappingen kenmerkten deze rit. De Italiaan Renato Lafranchi had van de 50e tot de 70e kilometer een voorsprong en Henk Benjamins ont snapte na 75 kilometer. Vijfendertig ki lometer verderop moest hij zich aan de grote groep gewonnen geven. Na 140 km vormde zich een kopgroep met on der meer Den Hartog, Schepers en Duyndam. In de slotfase wisten Duyn dam en de Duitser Boelke zich te dis tantiëren. Het tweetal nam ruim een minuut voorsprong. De uitslag is: 1. Duyndam (Ned), de 217 km in 5.11.26; 2. Boelke (Wdl) op 2 sec; 3. Den Hartog (Ned) op 1.01; 4. Schepers (Ned) op 1,14; 5. Glemser (Wdl) z t; 9. Zoontjens (Ned) op 6,58; 15. Steevens (Ned) op 7,34: 17. Benjamins (Ned) z t; 23. Harings (Ned) op 10.22. Poule A Poule B SKF 3—6 DOVO 5—10 VRC 3—4 V'daal 5— 8 NSVS 3—3 Advendo 4— 3 GWV 3—3 Merino's 3— 2 Boxal 4—0 Unitas 4— 2 VSW 5— 1 KESTEREN De sportvereniging Kesteren organiseerde zaterdag een groots opgezet voetbaltoernooi waarin gevochten kon worden om het in bezit krijgen van de Cees Veldhuizen-cup. Een achttal verenigingen deden hieraan mee en be gonnen reeds om 10.00 uur. De voorzitter van de vereniging Kesteren P. v. Ton geren opende deze voetbaldag met het verwelkomen van de aanwezigen in het bij zonder burgemeester Pott en echtgenote. Het was, aldus de voorzitter altijd al de wens geweest van de v.v. Kesteren om eens een groot voetbaltoernooi te kunnen houden en deze wens kon nu, met het beschikken over een prachtig sportvelden complex, in vervulling gaan. Voor de wedstrijden echter een aan vang namen, werden eerst de spelers van Kesteren voorgesteld aan het pu bliek .Zij droegen nieuwe trainingspak ken, bijeen gebracht door de suppor terskring van de vv Kesteren, uit inza melingen bij middenstand. De 8 clubs waren ingedeeld in 2 pou- le's. In Poule A kwamen uit Schoonho- 1 GOES Cees Priem heeft zaterdag voor „eigen volk" de ronde van Mid den-Zeeland gewonnen. De renner uit Goes start en finish van)de)ronde wa ren in Goes sprong 69 km voor het einde, toen de karavaan langs het Veer- se Meer reed, weg en werd niet meer achterhaald. Het is door de stevige wind op de Zeeuwse dijken het parcours liep van Goes via Heinkenszand, Vlissingen, Middelburg, Veere en Wemeldinge te rug naar Goes een zware wedstrijd geworden, die werd beheerst door de amateurs van de Trico Noble-Acifit- ploeg. Na Cees Priem legden zijn ploeg genoten Peter van den Donk en Peter van de Kruys beslag op de tweede en derde plaats. De uitslag is: 1. Cees Priem (Goes). 184 km in 4 uur 37 minuten en 20 se conden. Op 37 seconden: 2. Peter van den Donk (Rosmalen)op 1 minuut 29 secon den: 3. Peter van de Kruys (Helmond), 4. Tom Grant (Gbr); op 4 minuten 14 seconden: 5. Jan Aldershof (Haarlem, 6. Sjef van den Burg (Berkel); 7. Rink Cor- nelisse (Amsterdam). 8. Mari van Hoog straten (St. Anthonis); 9. Peter Vonck (Heikant); 10. Wim Everse (Zierikzee). ven, SKV Wageningen, Nivo Sparta uit Geldermalsen en Kulan uit Veenendaal, in Poule B: Kesteren, Sparta uit Op- heusden en de biede Hilversumse ploe gen Altius en Bloemkwartier. De eindstand in poule A werd: 1. Schoonhoven 34; 2. N. Sparta 34; 3. SKV 3—3; 4. Kulan 3—1. Door een iets beter doelgemiddelde plaatste Schoonhoven zich in de finale. Poule B bracht het volgende resul taat: 1. Altius 35; 2 .Kesteren 34; 3. Bloemkwartier 33; 4. Sparta 30. Om de 7e en 8e prijs werd gespeeld tussen de laagst geplaatste: Sparta en Kulan. Hier wist Kulan met 31 te winnen, terwijl om de 5e en 6e prijs de strijd door SKV beslist werd. Het klop te Bloemkwartier met 30. Hierna speelde de ploegen om de 3e en 4e prijs. Deze wedstrijd ging tussen Kesteren en Nivo Sparta en hierin toonde Kesteren zich de sterkste door met 0-3 te winnen. De finale werd gespeeld tussen Schoonhoven en Altius. Het was een goede wedstrijd vooral voor de rust die door 'n iets sterker Schoonhoven gewonnen werd met 3-0. De eindstand van dit toernooi: le Schoonhoven, 2e Altius, 3e Kesteren, 4e Nivo-Sparta, 5e SKV, 6e Bloemkwartier. 7e Kulan, en als laatste Sparta '57. Na afloop werden door voorzitter Van Tongeren de prij zen uitgereikt. De fraaie wisselbeker werd aan de winnaar Schoonhoven uitgereikt door de heer Kees Veldhuizen met een toe passelijk woord. De EHBO afdeling Kesteren moest tweemaal optreden. Een der spelers van Nivo-Sparta kwam zo ongelukkig te vallen dat hij zijn sleutelbeen brak en de jeugdige Kesteren-speler S. Geurts, kreeg een hard schot tegen zijn hand, waarbij bleek dat hij zijn pols had ge broken. Beiden werden in het Zieken huis te Veenendaal behandeld. Hoewel de publieke belangstelling niet zo bijster groot was, kan Kesteren terugzien op een geslaagd voetbaltoer nooi. RENSWOUDE De oefenwedstrijd tegen Stroe is een duidelijke overwinning ge worden voor de op vele plaatsen gewijzigde Renswoude-formatie. De voorhoede, die op drie plaatsen gewijzigd was, heeft aan de verwachtingen voldaan door te gen het enkele klassen lager spelende Stroe een half dozijn doelpunten te sco ren. Vooral nieuwkomer Cor Aalbers bewees z'n klasse door in dit eerste optre den driemaal te scoren. Hopelijk wordt hij de in dit seizoen gemiste afronder van Renswoude. Ook keeper v. Mourik bleek uit het goede hout gesneden, al behoefde hjj niet vaak in actie te komen. Technisch werd deze wedstrijd tegen het sportief en goed partij gevende Stroe volkomen door Renswoude beheerst. Na de aftrap was het Stroe dat de eerste kans kreeg maar keeper v. Mou rik dook de laag in de hoek ingeschoten bal er fraai uit. Goed samenspelend drong men Stroe terug doch B. J. Vink lette niet goed op en probeerde het te vaak alleen te doen. C. Aalbers zorgde voor de openingstreffer na goed aan gegeven van P. v. Houten. Na de hervatting kwam Stroe duide lijk te kort en toen na 5 min. B. J. Vink van de doellijn voortrok naar de vrij staande Aalbers was het 2-0. Terwijl met een hard schot van B. J. Vink Renswoude na 10 min al met 30 voor stond. Toch probeerde Stroe het goed maar het klasseverscil was te groot. Aalbers bracht na een half uur de stand op 40, en even later kon men alleen redden door de bal met de hand uit het doel te slaan. Scheidsrechter H. v. Kooten gaf een strafschop en C Overeem zorgde voor 50. Nadat B. J. Vink het halve dozijn had volgemaakt was het Stroe dat vlak voor tijd het verdiende tegenpunt door goed optreden van keeper v. Mourik werd ontnomen. Kort hierna floot de goed leidende scheidsrechter voor het einde, en had de nieuwe formatie verdiend gewonnen. COR AALBERS Nu voor Renswoude VEENENDAAL Het begint zo langzamerhand onwaarschijnlijk te klinken, maar opnieuw hebben de Soeks tegen de verhouding in verloren. Er werd welis waar ditmaal niet veel beter geslagen dan de tegenpartij Donar 2 doch het vertoonde veldspel was, op twee foutjes na, veel beter. Deze keer was het echter de anders goed leidende scheidsrechter Janszen die de Veenendalers tot driemaal toe op een beslissend ogenblik in de steek liet. Drie keer gaf hij een wijdbal slag" bij de stand 3-wijd/2-slag voor de Veense slagman. Hierdoor werden evenzovele scoringskansen op een onbenullige wijze om zeep geholpen. De wedstrijd had in het begin een kere wat rommelig verloop doordat de wer pers van beide ploegen erg last hadden van de steeds ruller wordende werp- plaat. Halverwege de wedstrijd moest er zelfs gestopt worden om met behulp van zand de ..omgeploegde" grond daar ter plaatse op te vullen. In het begin leek het erop dat Jurgen Bosga een moeilijke middag tegemoet ging on danks het feit dat zijn examenzorgen achter de rug waren. In de eerste drie innings kon hij niet zo domineren als hij de laatste wedstrijden had gedaan doch hij kwam de tweede helft van de wedstrijd bijzonder sterk terug. De eerste inning zagen de Hilversum mers kans eenmaal te scoren. Een for midabele aangooi van John van der Klift, vanuit het buitenveld ineens op de thuisplaat, voorkwam een grotere achterstand (01). De Soeks kwamen weliswaar in de gelijkmakende slag- beurt met drie man op de honken doch leverde hun geen punten op. tegenstander. De Veenendaalse honkballiefhebbers vragen zich af wanneer het geluk nu weer eens in de Soeks-kringen wil terugkeren. Het is zo om bijna moedeloos van te worden. Scoreverloop. Donar II 1040000 5 VHC 0 0 0 2 10 1 =4 Werpersresultaten. - G. de Ruiter 6x3-sl, 9x4-w, 1 hsl. te gen. L. Lindia 5x3-sl., 3x4-w, 2 hsl. te gen; J. Bosga llx3-sl, 10x4-w, 2 hsl. te gen. Het tweede team deed het tegen Che- fana II al niet veel beter na een aan vankelijke voorsprong van 3-10 moes ten de Veenendalers de zege toch nog met 11-10 in Naarden laten. Dit was vooral te wijten aan een complete in zinking van de beide VHC-werpers. De BRL-afdeling moest in Utrecht eveneens de punten achterlaten. Met 62 ging zij ten onder tegen Utrecht Hitters b. Alleen de jongste afdeling van VHC de M.C. Bakkerleague „pakte" op nieuw de volle winst tegen het nog on geslagen HMS. Na een achterstand van 3-0 kwamen zijn via 3-1. 4-1 in de laat ste slagbeurt zeer -sterk terug. Door sterk slagwerk en te profiteren van een inzinking van de HMS-werper, haalden zij met 7-4 de overwinning binnen. Op de helft van de competitie staan zij nu een punt voor op HMS. De uit wedstrijd a.s. zaterdag in Utrecht tegen ditzelfde team zou dus wel eens de be slissing om de eerste plaats kunnen gaan worden. De tweede innings verliepen voor beide ploegen puntloos doch de Veense supporters verwachtten in de loop van de wedstrijd een slagfeest te zullen meemaken omdat alle Soeks getoond hadden de werper van Donar reeds te kunnen raken. Het wachten was slechts op de „lange tikken". De aanhang heeft echter vergeefs gewacht en kreeg het zelfs erg benauwd in de derde innings toen Donar 2 aan slag profiteerde van tweemaal 4-wijd en de twee (enige) veldfouten van het Soeks-binnenveld. Hierdoor liepen de Hilversummers uit tot 0—5. In de vierde innings leek het erop dat de Soeks de bakens zouden gaan ver zetten. Nadat zij een punt waren inge lopen werd echter kopman Leo Vonk met drie honken bezet als eerste op eerdergenoemde onbenullige manier uitgegeven. Weliswaar konden de Blauwkousen nog eenmaal scoren voor de derde maal viel doch 'n unieke kans om door te drukken tegen de uit vorm-rakende Donarwerper, was ver keken (2-5). Jurjen Bosga kwam steeds beter in vorm en hield de toch gevaarlijke Do- nar-slagploeg volledig in bedwang. Zijn „randballen" konden daarbij vaak geen genade vinden in de ogen van de hoofdscheidsrechter waardoor hij het extra moeilijk had. In de vijfde innings was het Harry Beckers die wederom met drie honken vol het slachtoffer werd van een ten onrechte afgeroepen „slag". Daardoor leverde deze slagbeurt opnieuw slechts een punt op (3-5). In de zesde innings werd door beide partijen niet gescoord, dit mede doordat Donar-coach Van Baak een nieuwe werper de Amerikaan Lindia op de plaat had gezet. In de zevende Donar-slagbeurt wer den twee Hilversummers door prachtig veldspel van Harry Beckers en Herman Takken uitgemaakt. Jurjen Bosga nam daarop de derde nul voor z'n rekening met 3-slag. De Veenendalers maakten zich gereed voor de laatste gelijkma kende slagbeurt. Herman Takken begon met een daverende tweehonkslae en al les wat Soeks heette veerde op; daar kwam het antwoord van de nu zeer ge laden Blauwkousen! Een deel van deze hoop werd daarop weer de grond ingeslagen toen John van der Klift als derde een afgeroepen slagbal kreeg bij de stand 3 om 2. Door tweemaal 4-wijd en een honkslag van Jan v. d. Leeden kwamen weliswaar Herman Takken thuis en de honken vol doch verder kwamen de Soeks niet (4- 5). Voor de vierde(!) maal hadden de I Blauwkousen met een punt verschil verloren van een toch werkelijk zwak- Jac. Gazenbeek en Jan II. de Groot hebben donderdag in het Huis der Provincie te Arnhem het eerste exemplaar van hun boek „Leer mij ze kennen... de Geldersen" overhan digd aan mr. H. W. Bloemers, Com missaris der Koningin in de provin cie Gelderland. Behalve de echtgenotes en ver scheidene relaties van de beide au teurs, alsmede een aantal persverte genwoordigers en andere genodig den, waren hierbij aanwezig de he ren D. G. Waasdorp en W. K. D. van der Meulen namens de directie van A. W. Sijthoff's Uitgeversmaat schappij NV. Bij deze Leidse uitge verij verscheen namelijk als voorlo pig laatste deel in de serie „Leer mij ze Kennen" het door de heren Ga zenbeek en De Groot aangeboden werkje. Mr. Bloemers deelde mee, dat hij dit boek graag een plaats zou geven in de provinciale bibliotheek als een monument van de grote kundigheid van Jac. Gazenbeek en de spitsheid van Jan H. de Groot. Jan H. de Groot, die namens de beide auteurs het woord tot de com missaris richtte, wilde graag Lode- wijk van Dijssel nazeggen, dat het schrijven van een boek een heerlijk ambacht is. Dit impliceert volgens de spreker overigens niet, dat het al lemaal blijmoedigheid in en rondom de schrijver zou zijn. De heer De Groot vond dan ook het schrijven een moeizaam werk en hoogst irrite rend, vooral voor de anderen die bij de auteur in de buurt moeten zijn, zoals zijn vrouw, die vreest, dat een boek niet op tijd klaar zal komen. Het schrijven van dit boek was voor Jan H. de Groot een genoegen geweest, omdat hij het met Gazen beek kon doen, die de Veluwe van onder en van boven de grond kent, terwijl de spreker zelf het voorrecht had als „gastarbeider" uit het wes ten in Arnhem te vertoeven om daar zijn ervaringen, inzichten en ont moetingen vast te leggen. Demo eilijkheid was geweest, dat de Geldersen niel onder een hoed te vangen zijn. Ze zijn namelijk ver spreid over drie kwartieren: de Ve luwe, de Betuwe en de Achterhoek. Met deze driedeling zijn ook de mensen onderscheiden naar aard en gewoonten. Zo zijn in dit boek de Arnhem mers en de Veluwenaren „in één bed gestopt" en dat ligt naar de mening van de auteurs voor de hand. De Ve luwe is van huis uit het achterland van Arnhem. De stad is oorspronke lijk op de hoge Veluweoever van de Rijn gebouwd. De uitbreiding naar de overzijde van de Rijn is van veel jongere datum. Bij al hun verschil len zoals die altijd hebben bestaan tussen stad en land, cultuur en na tuur, kunnen zij niet buiten elkaar. De heer De Groot achtte het bui ten twijfel, dat de heer Gazenbeek fouten zou hebben gemaakt. Zelf had spreker rustig cafés, bars en dergelijk gesloten, die open bleven. Andere, die hij open liet, zijn intus sen gesloten. Misschien kan men dit, aldus Jan H. de Groot, in een her druk nog eens rectificeren en dan weer andere fouten maken. Mr. Bloemers schetste' facetten van het Gelderse volkskarakter in een anecdote, waarmee hij duidelijk trachtte te maken, dat het er bij voorbeeld bij de Achterhoeker alleen maar op aan komt met welke into natie hij zijn „ja" uitspreekt. De commissari* had wel bezwaren tegen de kwalificatie „Betuwers" voor alle bewoners van het rivieren gebied en dacht, dat de bewoners van het Land van Maas en Waal die bezwaren /.ouden delen. Omdat het moeite kost de Geldersen gekwalifi ceerd te zien als Arnhemmers en Veluwenaren adviseerde mr. Bloe mers de auteurs en de uitgevers nog eens te denken over een deel Gel derland 2. De commissaris, die de serie met belangstelling had gevolgd, meende de vraag, of het in een tijd van ver flauwende verschillen nog zin heeft op deze verschillen in te gaan, be vestigend te mogen antwoorden. Mr Bloemers bood zijn gelukwensen aan de auteurs en de uitgevers aan en betuigde zijn hartelijke dank voor het aangeboden exemplaar. WASSENAAR De uitslagen van de zondag op Duindigt gehouden draverij en zijn: Avenir-prijs. 2140 m: 1. Henny (M. L. v. d. Togt) 3.05.-, 1.27.3; 2. Irma van Double; 3. Happy Hollandia. Winn. 3.40; pl. 1,60. 2,20, 3,80; koppel 15,40; cover 5.10; trio 371.10. Elisabeth-prijs, 2140 m: 1. Geatonka (J. Huibertjes) 2.58.4, 1.22.6; 2. Game- cock; 3. Gaston v. d. Lente Winn. f 3,60; pl. 1,70, 1,50, 2,50; koppel 11.60; cover 3,10; trio 104,70. Rumanus-prijs, 2140 m: 1. El Hadie (J. de Leeuw) 2.57.1, 1.22,-; 2. Gallant Way; 3. Diogen. Winn. 2,80: pl. 1,50, 1,40; koppel 3,80; cover 3.-. Prijs der 3-jarigen, 2000 m: 1. Ironie (M. Vergay) 2.49.7, 1.24.9; 2. Ilse Hano ver; 3. Indien. Winn. 3,90; pl. 1,60, 2,-, 1,30; koppel 7,50; cover 11.80; trio 134.30. André-prijs, 2140 m: 1. Ingrid Hano ver (J. Wagenaar jr) 2.56.-. 1.23.-; 2. Hercules V; 3. Hoss Westlandia. Winn. f 1,90; pl. 1.40. 2,10; koppel 2,90; cover 4,-. Edeiroos-prijs, 1600 m: 1. Helene Ha nover (J. Wagenaar jr) 2.07.2, 1.19.5; 2. Dynamiet; 3. Grand Geste. Winn. 2,-; pl. 1,20, 1,30, 1,10 ;koppel 5,30; cover 3,40. Alfred-prijs, 2520 m: 1. Icare Quick (J. Wagenaar jr) 3.37.8, 1.27.1; 2. Horn- blower; 3. Hernanda Leron. Winn. 1,50; pl. 1.40. 3,10; koppel 7,80; cover 5.8Ó. Jolly Maverick-prijs, ca. 2000 m: (le afdeling): 1. Precieuse (P. Perkins) 2.10.6; 2. Meerbloem; 3. Touch Toes. Winn. 4,-; pl. 1,50, 1,50, 2,40; koppel 8.60; cover 5,50. Grote Prijs van Den Haag, ca. 2500 m: 1. Lucky Boy (J. L. Beuviere) 2.41.5; 2. Jolly Maverick S; 3. Head High. Winn. 4.90; pl. 1,70. 1,40. 1.80; koppel 7,80; cover 5,20. Jolly Maverick-prijs. ca 2000 m. (2e afdeling): 1. Marissa (D. A. Lacy) 2.12.7; 2. Torpille Star; 3. Goldfinger. Winn. 9.-; pl. 2,10. 2,30, 1,60; koppel 9,70; cover 5,80; trio 216,40. Totalisator-omzet f 316.448,-. Koersen Wolvega WOLVEGA De uitslagen van de koersen, die zaterdag in Wolvega zijn gehouden, luiden: Dekamprijs. afstand 2240 m: 1. Harry Th. (P. van Kerkwijk) geen tijden; 2. Hopman; 3. Iboya. Winn. f 5,80; pl. ƒ1,50. 1,20, ƒ1.60; koppel 13,60; co ver 5,60; trio 183,70. Drinksmaprijs, afstand 2220 m: 1. Gert Jan Norton (B. Hof) 3.11.5, 1.26.3; 2. Erota; 3. Gertien WS. Winn. 3,20; pl. 1,60, 1,70; koppel 6,10; cover 4.80. Dockingaprijs, 2200 m. met autostart: 1. Ido Hanover (B. U. de Jong) 3.14.8, 1.28.5; 2. Heracles; 3. Hannibal Spencer. Winn. 1,70; pl. 1,20, 2,30. 2,-; koppel ƒ11,30; cover f 11,20; trio 107,30. De Gouden Armband-prijs, 2240 m. voor amatrices: 1. Freddy Scotch (Mw. M. de Rijk, France) 3.07.3, 1.23.6; 2. Egyptian Princess; 3. Friso AB. Winn. 2,40; pl. 1,30. 1,70, 1,80; koppel 8.30: cover 4,80. Dania-prijs, 1900 m. met autostart: 1. High Flyer (S. A. Hartman) 2.43.6, 1.26.1; 2. Goudhaartje; 3. Hielke D. Winn. 3.40; pl. 2,10. 4.20. 2.20; koppel 7,90; cover 14,60; trio 204.10. Auto-prijs, 2220 m: 1. Brian Hanover (M. A. Pools) 3.10.1, 1.25.6; 2. Arrow Ax- worth; 3. Jerry. Winn. 2,70; pl. ƒ1.50, 1.90. 2,40; koppel f7,50; cover 3.90. Drukkery-prijs, 1900 m. met auto start: 1. Diamant B (P. E. Bron) 2.39.3, 1.23.8; 2. Campeador Mac; 3. Chopin. Winn. 4.30: pl. 1,60, 2,70, 1.30; koppel 20.90; cover f 11,50; trio 175.80. Dotinga-prijs. 2200 m. met autostart: 1. Gregor II (H. Maring) 3.14.9, 1.28.6; 2. Farah Belwin; 3. Filius De Quinta. Winn. ƒ3,50; pl. 2,30, 1 3.30: koppel 7.10; cover 3,30. De totale totalisatoromzet bedroeg 87.196.-. Koersen Hilversum HILVERSUM De uitslagen van de koersen, die zaterdag in Hilversum zijn gehouden, luiden: Little Joris-prijs, 2040 m. met autos tart: 1. Iwin Buitenzorg (M. Bouwhuis) 3.31.4. 1.28.1; 2. Irona Buitenzorg; 3. Henriot Hanover Winn. 2.20; pl. 1,70. 2,70, 20,50; koppel f 5,10; co ver 5,50; trio 164.-. Little Joe-prjjs: 2000 m. met auto start, (le afdeling): 1. Ida Gemmelburg (J. van Buytene) 2.59.5, 1.29.8; 2. Henry Trickson; 3. In Time. Winn. f 7,50; pl. 2,40, 1,60, 2,30; koppel 5,10; co ver 4,10. Larens Abaka-prijs, 2020 m: 1. Her man (L. Schoonhoven jr) 2.48.-, 1.23 2* 2 Fred Signal; 3. Fina. Winn. 3,30; pl. 1,30, 2,10, 1,50; koppel 11,50; co ver 9,50; trio 162,20. Little Joe-prijs: 2000 m. met auto start, (2e afdeling): 1. Hitty Buitenzorg (C. Guldemond) 2.54.3. 1.27.2; 2. Ilonka; 3. Impie Hanover. Winn. 5,40; pl. 1,60, 1,70, 3,30; koppel 11,40; co ver 6,40. Liz Nardinclant-prijs, 1600 m. met autostart: 1. Helene Hanover (J. Wage naar jr) 2.11.2, 1.22.-; 2. Flying Victoria; 3. Gloria. Winn. 1.70; pl. 1.40, 1,30, 1,10; koppel 8,30; cover 5,60. Larens Trots-prijs, 2420 m: 1. Alchi mist (J. de Leeuw) 3.20.-, 1.22.3; 2. Calu met Bulwark; 3. Diana Sunshine. Winn. 5,40; pl. 1.60, 1,30, 1,60; koppel 8,10; cover 4,-; trio 106,40. Lark Nadinclant-prijs, 2000 m. met autostart: 1. Hofnar (J. Wagenaar jr) 2.48.5, 1.24.3; 2. For Ever; 3. Guy Vo- lann. Winn. 2,-; pl. 1,50, 1.60; kop pel 3,30; cover 5.-. Little Star-prijs, 2040 m: 1. Gainer Papenhoef (R. Krant) 2.55.2, 1.25.9; 2. Hanny; 3. Generaal Scotch. Winn. 14,-; pl. 3,70. 1.80, 1,80; koppel 4.20; cover 6.40; trio 533,70. Little Bov-prijs, 2040 m: 1. Illya Ku- ryakin (B. de Vries) 2.56.5, 1.27.4; 2. Had Je Me Maar; 3. Heidepark. Winn. 1,40; pl. 1,20, 1,60; koppel 4.70; cover 3,80. De totale totalisator-omzet bedroeg 153.872,-. Koersen Groningen GRONINGEN De uitslagen van de zondag te Groningen gehouden drave rijen zijn. Muelink en Grol-prijs, 2240 m. met autostart: 1. Ixion Mars (J. D. Gorter) 3.09.1; 1.24.4; 2. Hurry Up; .3 Ixkit. Winn 5.10; pl. f 1.60. f 1.40, f 1.50; koppel 6,40; cover 5,40; trio 33,90. Kiestra-prijs, 2240 m. met autostart: 1. Ibis Buitenzorg (P. J. Zandt) 3.20.7. 1.29.6; 2. Irene Prinses J; 3. Gustaaf Bond. Winn. 4,30; pl. 1.30. 1,90, 1,40; koppel 5,20; cover 5,20. CSM Suiker-prijs, 1609 m. met auto start, le heat: 1. Foxtrot (H. J. Pools) 2.08.6, 1.19.9; 2. Quel Reve; 3. Beach comber. Winn. 4,50; pl. 2,-, 3,90, 3,90; koppel 15,90; cover 20,60; trio 540,30. In willekeürige volgorde. CSM Suiker-prys, 1609 m. met auto start, 2e heat: 1. Darling Hollandia (S.A. Hartman) 2.08.4. 1.19.9: 2. Anton: 3. Dave Fez. Winn. ƒ19.30; pl. 2,50, 1,30, 1,60; koppel 12,60; cover 7,60. CSM Suiker-prijs, 1609 m. Definitie ve uitslag: 1. Foxtrot 4.17.6; 2. Darling Hollandia; 3. Dave Fez. Distilleerderij-prijs, 2240 m. voor amateurrijders: 1. Gudo van Bonni (G. v. d. Wal) 3.09.4. 1.24.6; 2. Goofy Hol landia; 3. Elita. Winn. 2.20; pl. ƒ1.30. 1,40, 1.70; koppel 2,90; cover 5,-. UTD-prijs, 2240 m: 1. Guit (J. Ver hoeve) 3.12.1, 1.25.8; 2. Hendrik BS; 3 Henriette Signal. Winn. 2,-; pl. 1,30, 2,-, 1,40; koppel ƒ3,10; cover 10,60; trio 105,80. H. II. Meyeringprijs, 2800 m: 1. Ernie Rita (ir. J. Oosting) 3.49.9, 1.22.1; 2. Dandy H: 3. Elite Mac. Winn. 6,80; pl. 2,70, 3,30, 1,80: koppel 29,10; co ver 8.-. Vogelprijs, 2240 m. met autostart: 1. Flying Lady (L. Schoonhoven jr) 3.09.5. 1.24.6; 2. Dabiola Norton; 3. Gehade Hollandia. Winn. 2,60; pl. 1,80, 3,-; koppel 7,10; cover 4,90. Stijlgroep-prijs, 2240 m. met auto start: 1. Harras Hanover P. (J. P. van Leeuwen) 3.05.2, 1.22.7; 2. Frits W; 3. Fred Harvester D. Winn. 1,70; pl. 1,20, 1,40, 1,70; koppel 3,50; co ver 3,10; trio 22,60. Jacob Koning-prijs, 2240 m. met au tostart: 1. Gert Jan Pluto (J. M. Lugies) 3.09.5. 1.24.6; 2. Granda; 3. Fan Sprook jeshof. Winn. 7.20; pl. 2,-. 3,90, 5,80; koppel 15,20; cover 7,40. Totalisator-omzet 181.059,-. TOKIO Voor het eerst sinds de cul turele revolutie, die van 1966 tot 1968 duurde, zal een tafeltennisteam uit de Volksrepubliek China weer in het buiten land spelen. Naar zaterdag in Tokio be kend werd, zullen de Chinezen, die des tijds het internationale tafeltennis volle dig beheersten, uitkomen tijdens een sportfeest in Katmandu ter gelegenheid van de 50e verjaardag van koning Ma- hendra van Nepal. Voor deze wedstrij den, die van 14 t.m. 16 juni zullen duren, hebben ook Noordkoreanen en Japanner» ingeschreven. GENËVE De burgemeester •n wethouders van Genève hebben van het feestdiner, dat zaterdag avond ter gelegenheid van de ope ning van de nieuwe kunststofbaan in het Stade de Champel en de atletiek-interlandwedstrijd Zwit- serland-België-Nederland werd ge geven, alleen maar de hors d'oeu- vre genuttigd. Aan de rest kwam het gezelschap niet toe, omdat het van tatel werd geroepen vanwege het feit, dat het Geneefse stad huis in vlammen was opgegaan.

De Vallei | 1970 | | pagina 12