nanciele notities KNTU leed in 1969 ruim 1' 8 min verlies De dief stelen Het komt aan op: de dagelijkse vervoerskosten Niet op eenmalige aanschaffingskosten Nieuwbakken IOS-president afgetreden Binnen 2 jaar inkrimping 500 man personeel AFSTOTING CONCERN DELEN BELEGGERS VERZEKERD Hoechst bouwt nieuwe oven in Vlissingen Felle kritiek NV RAAK AAN nujtse JOS DE TOF MET FRISDRANKEN Peru neemt alle deviezen in Iieslag Dikkers werkt onbevredigend Jongeneel streeft naai samenwerking DIVIDENDEN Terugval Gevek Groenpol door kostenstijging ECONOMISCH PESSIMISME IN EUROPA KareRje Knetter en de blauwgeruite kiel PILOOT STORM TEKKO TAKS Het rommelt door N.V. A.G.A.M. Investeringen 250 min. Furo-Dana bij opening Hoog loonkostenniveau Pagina 2 MAANüAo OLAF J. DE LANDELL „Waar halen ze 't vandaan?!" dacht Pol met bewondering. „Alleen schat rijke mensen hebben de schaamteloos heid, in zulke ouderwetse operette troep naar een uitgaansoord te ko men". Maar hij had geen tijd voor verdere overpeinzingen, want achter hen stap te lenig en tamelijk elegant een kerel van Pols eigen leeftijd uit de trein: even lang, even snel van beweging. Donker haar, iets te dicht bij elkaar staande ogen, een glimlach als neon, modieuze broek en blazer. „Hé, dag Johan", zei Morgane, met een afwijzing in haar stem, zoals Pol zelfs in hun eerste conversatie niet had ervaren. „Van Aadel", stelde de kwast zich voor. „Dat is zijn achternaam", legde Morgane uit. Pol werd ook voorgesteld: de heer Constantius Merlijn. Papa en mama lieten hun machtige ogen langs zijn paars en wit strijken en bleven geschaafd. „Heerlijk weer", zei mevrouw Venens nadat ze een vaag antwoord had ontvangen op een vage vraag omtrent zijn gezondheid. „Ja, zeg, daar ontmoetten we Johan in de trein, zeg!" vertelde haar echt genoot, zo blij als een te goed opge voed kind. „Jullie zien mekaar zelden", glim lachte Morgane. En met formele vriendelijkheid naar Pol: „Mijnheer van Aadel met twee a's werkt met papa samen". Deze opmerking lichtte de ontmoe ting in de trein wel schel uit. Iedereen moest er hartelijk om lachen. Ja, en het was werkelijk heel mooi weer, ja, inderdaad. Pol hielp de beige dame in de wagen en telde de ribbels van haar korset. „Vijf", zei hij. „Wat blieft u?" vroeg de heer Ve nens. „We zijn met ons vijven", legde Pol uit. „Wilt u met uw drieën achterin zitten?...." Dat deden ze. Tussen de bloemen- trossen en de oleanders, de palmen en cacteeën en de donker, spelende jon getjes, suisden ze terug. De zon goot al haar goud over hen uit als om miljo nairs tot nederigheid te manen, maar dit gelukte niet, want die hadden goud besteld. De zee lag zwoel zilvergrijs met pervers blauwe glanzen uit de diepte te wenken. „Beeldig", zei mevrouw Venens. Ze moest gelezen hebben, dat men zulks op deze ogenblikken placht te zeggen. „Ja", gaf Pol toe, „zo sappig als een bak blauw bloed". Hij bespeurde reu ze voldaan hun ontzetting. Er ging een trilling door Morgane. Ze remde even voor een opgeschoten slungel met 'n roos in zijn mond. „Mijnheer Constantius Merlijn is dichter", bracht ze kwijnend naar vo ren. „Oóó", zei alleen mevrouw. De he ren keken met kasboekogen naar het juwelen landschap, en lieten zich ge dachteloos vertroetelen dooi de Zon. „Was de reis plezierig?" informeer de Morgane. „Tamelijk", gaf haar moeder toe. „Ik voel me altijd zo gespannen het vliegtuig zonk een paar keren weg....". „Zou ik ook doen", converseerde Pol. Hij keek in een lucht, zo strak als blauw glas. Hij dacht in paniek: „Hoe houd ik dit vol?....". Hij begreep op eens Morgane's nervositeit. „U moet denken", praatte hij voort, „al bent u nog zo slank zo'n vliegtuig is een gevoelig instrument dat ervaart meteen, dat het personen van gewicht meedraagt en dan gaat het wegzin ken in elke luchtzak, die het kan vin den". „Nou, daar geloof ik niets van", zei mevrouw Venens verontrust. „Kijk toch es", maande haar echtge noot, „wat een armelijke huisjes, zeg!" „Beeldig", antwoordde ze. ,,'t Lieve mens is net een kraan die lekt", dacht Pol, „elke vijf minuten laat ze een beeldig vallen". „Alles is hier beeldig", gaf hij toe. „Tot de ouwe kerels toe". Van Aadel lachte welgemanierd, doch toen de anderen niet instemden, droogde zijn vrolijkheid snel op. „Schrijft u altijd gedichten?" vroeg de heer Venens, toch een beetje be nard. Pol knikte. „Zelfs als ik een reke ning schrijf, rijmt het", gaf hij toe. „O, maar gedichten hoeven tegen woordig niet meer te rijmen, die mo gen zelfs stamelen", zei Van Aadel. Pol wendde zich om en keek hem aan. De hele achterbank keek terug. Een paars hemd en een wit pak! De man moest gék zijn!.... „Dan zal dat wel het verschil zijn tussen een rekening en een gedicht", begreep Pol. „Ik speur al een hele tijd naar het onderscheid". Daarover moest de oudste man toch even verstandig lachen. „Heel geestig", zei hij. Pol begreep dat zijn rekeningen nog nooit hédden gestameld. Anders be reikte je dergelijke kapitalen niet bin nen één mensenleeftijd. Mevrouw lachte ook. Van Aadel bleef niet ach ter. Alleen Morgane keek doodgewoon op de weg alsof het daar druk was en ja, er liep een ezeltje met een pak op z'n rug. Pol mocht haar opeens nog liever. Ze reden door een boog van lichtgele bloemtrossen, die op de wind deinden. „Beeldig", zei mevrouw Venens. Nadat Morgane haar ouders naar hun appartement had gebracht, kwam ze bij Pol terug en liet zich miezerig in een stoel zakken. „Is je moeder nu haar juwelen op kleerhangers aan het luchten?" infor meerde Pol. „Ja", zei ze. „Het is het tweede bal kon rechts. Ik zal haar zeggen, dat ze de buitendeur los moet laten, van nacht". „Maar dat hoeft toch niet", vond Pol ruim, „ik ben zo vakkundig!.... En je moet rijke mensen enige verrassing laten in dit bestaan, anders rest hun niets dan geldtellen". Pépé verscheen op het trottoir en blikte speurend naar binnen. Hij wenkte. „Een van mijn cliënten zoekt con tact met me", zei Pol en wilde op staan. „Roep je cliënt dan binnen en geef 'm een ijsje", raadde Morgane. „Ik moet met je praten". Pépé had een doosje dat niet meer open wou, en waar een rups in zat. Hij maakt izch zorgen. (wordt vervolgd) 4442. Faldars lijfwachten hadden hun mechanische trouw met de verstoring van hun elektronisch hart moeten bekopen, dank zij Rona's geheimzinnige zweef- ballen. Nog slechts één had zij over en deze wilde zij desnoods tegen de grote Magiër zelf gebruiken. En die gelegenheid deed zich onverwacht snel voor, want de dichtstbijzijnde muur opende zich opeens in een regen van vonken en smeltend metaal. Arend, die nog steeds geparalyseerd op zijn knieën zat, zag door die opening een imposante, angstaanjagende gestalte binnenstap pen. Statig en zich welbewust van zijn uiteindelijke zegepraal schreed Faldar als de Koning der Onderwe reld naderbij en er klonk spot in zijn stem, toen hij uitriep: „Gegroet Rona, mijn bruid! Eindelijk stoppen dan de raderen van de tijd en is het moment van ons huwelijk aangebroken, zoals eeuwen her op onze eigen planeet werd beslist. Geeft gij Uw verzet dan eindelijk op?" Als enig antwoord slingerde Rona hem haar laatste bol tegemoet. Doch Faldars ogen leken het dansende gevaar met verzengende stralen te van gen, te stuiten ente vernietigen! 12. Tekko wilde juist weer eens in zijn tuintje gaan werken, toen er gebeld werd en een opgewonden meneer Robijn bij hem naar binnen stoof. „Bravo! Prachtig! Schitterend! "tjilpte het kleine mannetje druk gebarend. „Een werkelijk waardig besluit, meneer Taks! Maar waarom heeft u mij niet eerst op de hoogte ge steld?" Kalm en rustig verhaalde onze vriend hoe of het gekomen was, dat hij zo plotseling van idee veranderd was. „Mooi, mooi!" piepte de rijke bankier. „Doet er niet toe! Ik telegrafeer direct om Bill Caper en laat u de spelregels zo gauw mogelijk brengen! We maken nog wel een afspraak!" En weg was hij weer. Tekko stond nog verbluft bij het raam toen buiten de auto al weer wegzoefde. „Ik ben wat begonnen!" mompelde hij en liep peinzend zijn tuin in. „En dat alleen omdat ik niet heb ben kon, dat ze dachten dat ik niet durfde!" En met een mistroostig gezicht keek hij naar de zonnebloemen, die zijn zorgen voorlopig weer zouden moeten onberen. GENÊVE In de top van de interna tionale beleggingsorganisatie IOS rom melt het nog steeds. De nieuwbakken president Richard Hammerman is als zodanig afgetreden, maar blijft president van de verzekeringsactiviteiten van het concern. Naar verluidt is het uitbrengen van het jaarverslag van de IOS opgehouden we gens meningsverschillen over reservering ten aanzien van een lening van 9,6 miljoen, die IOS naar de Commonwealth United Corporation heeft gegeven. Het vermogen van het concern dat aan het begin van dit jaar nog 2,4 miljard heeft bedragen, is teruggevallen tot 1,8 miljard. HENGELO De Koninklijke Nederlandse Textielunie (5.600 werknemers) gaat een aantal concerndelen afstoten, waardoor 500 personeelsleden overbodig wor den. De personeelsinkrimping zal geschieden door vacatures niet te vervullen en door het natuurlijk verloop. De K.N.T.U. streeft ernaar in een groter verband met een internationaal karakter op te gaan. Teneinde dit te bereiken en een inte ressante partner te worden, is een adempauze nodig. In deze pauze zal gestreefd worden naar een afstoten van een aantal concerndelen, hetwelk naar verwacht mag worden nog in de loop van dit jaar, althans op korte termfón zal geschieden. Aldus heeft de heer J. Scholten, woordvoerder van de raad van bestuur van de Koninklijke Nederlandse 'tex tielunie, meegedeeld naar aanleiding van de verschijning van het jaarverslag over 1969. De heer Scholten kon niet zeggen met welke bedrijven een samen werkingsverband wordt aangegaan. Door deze afstoting, die niet de minst rendabele activiteiten behoeft te om vatten, zal de liquiditeit worden verbe- ADVERTENTIE Dat geldt voor bestelwagens, net zo goed als voor zwaardere vrachtwagens. Wij van Mercedes-Benz praten u niet naar zo maar een uitvoering toe. Mercedes-Benz past de uitvoering van zijn bestelwagens juist hélemaal aan bij uw wensen. Maar dan ook hélemaal. Dat betekent dagelijks: ruimte-winst, tijd-winst, energie-winst. Dus geld-winst. Of: minder kosten per kilometer en bedrijfsuur. Dat telt veel zwaarder dan éénmaal een iets hogere aanschafprijs. MEHCEDCS-BENZ 06 Apeldoorn, Zwolseweg 364, tel. 05760 - 1 93 14 terd, hetgeen kan bevorderen dat het bedrijf in de onderhandelingsperiode een betere manoeuvreerbaarheid zal krijgen en ook een wezenlijke rol in die onderhandelingen kan spelen ofschoon men beseft dat de positie van de on derneming op het ogenblik niet erg sterk is. De KNTU zal er naar streven dat de belangen van de werknemers duidelijk in het oog worden gehouden. De fusiecode van de Sociaal Economi sche Raad zal hierbij de leidraad zyn. De liquiditeit alleen staat niet voorop, zo deelde de heer Scholten mee. Op deze samenwerking met derden heeft de regering sterk aangedrongen gedurende de besprekingen over het verlenen van een kriedietgarantie van 17Va miljoen gulden. Het grootste ge deelte daarvan moet in 1970 worden te rugbetaald, er is echter een flinke uit loop in 1971 mogelijk. Tot nu toe heeft de KNTU in 1970 een verlies geleden, terwijl in 1969 eveneens is afgesloten met een verlies en wel van 8,2 miljoen gulden. De ver wachting van de raad van bestuur dat over 1969 zou kunnen worden quitte ge speeld, werd niet bewaarheid. Verwacht wordt dat de tweede helft van 1970 be ter zal zijn, maar het verlies zal niet kunnen worden ingehaald. De spinners- divisie. de grootste gaoep van de KNTU, is goed rendabel en neemt 45 procent van de toegevoegde waarde van het concern voor haar rekening. Deze divi sie opereert op Europese schaal. De per soneelsinkrimping, die dus zonder mas sale ontslagen zal geschieden, moet in de loop van dit jaar en 1971 haar beslag krijgen. mm mm - NEW YORK Leden van den effectenhandel in New York .hebben besloten een particulier I verzekeringsbedrijf op te richten dat beleggers in de V.S. moet be- schermen ingeval makelaars fail- liet gaan, aldus meldt de New York Times. Het bedrijf zal een werkkapi- i taal hebben van meer dan 50 mil- §f joen dollar. De vice-voorzitter van de New Yorkse effectenbeurs en een van N de mannen van het plan, Denun- zio heeft meegede d, dat de klanten van de leden van de ver zekeringsfirma tot een zeker be drag zullen worden verzekerd. I Maar dat men nog niet heeft i| vastgesteld wat de limiet zal zijn. mm FRANKFORT Hoechst-Vlissingen NV, dochtermaatschappij van Farbwer- ke Hoechst AG, is bezig met de bouw van een derde fosforoven in Vlissin- gen. Dit heeft de directeur van de Ne derlandse dochtermaatschappij, Hans Friedrich, in Frankfort meegedeeld. Hij zei dat de installatie eind 1971 klaar zal zijn. De investeringen in het hele uit breidingsproject worden op 250 miljoen D-mark geraamd. Zoals bekend heeft de bouw van de tweede forforfabriek van Hoechst Vlissingen NV krachtige protesten van de Zeeuwse Vereniging Milieuhygiëne uitgelokt. De vereniging was namelijk tot de ontdekking gekomen dat de tweede oven al vijf maanden in bedrijf was hoewel geen vergunning was afge geven volgens de hinderwet. Het gemeentebestuur van Vlissingen heeft meegedeeld dat de tweede fos- forfabriek niet zal worden gesloten. Het staat echter niet vast dat de ver gunning volgens de hinderwet alsnog zal worden verleend. De rechten van de gemeente en van degenen die bezwaar maken tegen de fabriek zijn volledig opengehouden. Hoechst heeft de fa briek op eigen risico in bedrijf gesteld, aldus het Vlissingse gemeentebestuur. (Van onze financiële redactie) In Utrecht werd door de winnares van het Eurovisie Songfestival, de Ierse Dana, temidden van officiële genodig den en honderden schoolkinderen, de inbedrijfstelling verricht van de derde 226 En nu werd er snel gehandeld door die twee rijkaards, want de gehuurde vrachtauto was in een wipje vol geladen. Er kon geen stuiver meer bij en de wagen kreunde onder het gewicht van het vele edele metaal, dat in zijn binnenste opgeborgen was. En toen ging het weer terug naar de stad, waarbij nog te vermelden valt, dat de vrachtauto niet de ge ringste aandacht trok: wie zou nu ook óóit kunnen denken dat er zoveel geld in een doodgewone vrachtwagen werd vervoerd? - De wagen kon dus ongehinderd het gebouw van de Nationale Bank na deren, hetzelfde gebouw, waar smid je Verholen de WIESBADEN De president van de Duitse IOS, dr. Erich Mende, heeft in een uitzending van het tweede Duitse tv-net fel le kritiek geuit op het hele beleid van de IOS-centrale in Genève. Dit heeft door zijn onbeholpen heid in West-Duitsland een ver trouwenscrisis doen ontstaan, die niet gauw over zal zijn. Mende zei volgens de economische re dactie van het tweede Duitse net in Wiesbaden verder dat het pu bliek te hoge winsten zijn voor gespiegeld, men zich totaal ver keken heeft op de ontwikkeling op de beurzen en teveel heeft uitgegeven, al hebben ook vele andere buitenlandse fondsen te veel groei beloofd. Mende zei dat de verzekerings maatschappij Deutsche Herold het personeel van het verzeke ringsbedrijf van IOS zal overne men. Mende zei echter vooral te hopen dat de Duitse IOS nu zul len worden bijgestaan door een bouwspaarfonds en een grote Duitse krediet- en bankinstelling. Daarover wordt op het ogenblik onderhandeld. blauwgeruite kiel had opgeborgen en dezelfde bank, waaruit professor Nosco diezelfde kiel weer gesto len had. - En ook dezelfde indrukwekkende portier stond weer op wacht voor de ingang van dit heilig dom der mammon. De man zette zijn strengste ge zicht en keek verwonderd naar die wrakke vracht auto, die plotseling voor zijn dure stoepje stopte. Doch nog vreemder werd het hem te moede, toen er een paar kerels zakken en kisten geld uit de auto begonnen te dragen. Dat was de portier niet ge wend. „Wel verdraaid"... mompelde hij en greep zich met een vinger in de halsboord. Zo benauwd had-ie het gekregen, „Wel verdraaid"..., herhaalde hij. „Aan boekhouders, die er met een paar miljoen vandoor gaan, ben ik al gewend, dat er vandaag de dag nog mensen zijn, die een paar miljoen komen brengen, zo maar met een oude vrachtauto..., dat is toch warempel te gek"... - De brave functionaris begreep er kennelijk geen sikkepit van en keek ver bijsterd naar de gebeurtenis, die zich afspeelde vlak vóór hem, op de dure stoep van de dure bank.... Dit moet ik onmiddellijk aan de directeur gaan mel den", zei hij. high speed bottle line van de nu groot ste frisdrankenfabriek in Nederland, de N.V. Raak. De nieuwe high speed bottle line, met een capaciteit van 30.000 literflessen per uur, is de snelste ter wereld. De totaalcapaciteit van N.V. Raak kan nu worden opgevoerd tot 200 mil joen liter per jaar. De algemeen direc teur, de heer A. Bruinsma, verklaarde tijdens een persconferentie, dat de pro- duktie, in 1967 nog 28 miljoen liter, eind 1969 de 100 miljoen liter bereikte. Voor dit jaar wordt de totale produktie van de frisdrankenmarkt op 675 miljoen li ter geraamd, waarvan N.V. Raak 128 miljoen liter zal produceren. De verdere groei van de frisdrankenmarkt zal voornamelijk komen van de vruchtenli monades en „pittige" dranken, terwijl Up drinks en Cola's minder populair worden. De heer Bruinsma voorspelde, dat in 1975 1 miljard liter frisdranken in Ne derland geconsumeerd zal worden, het geen overeenkomt met de huidige fris drankenconsumptie in de Verenigde Staten. N.V. Raak, dochtermaatschappij van W. R. Grace en Co (V.S.), investeer de in de laatste twee jaar 20 miljoen in fabriek en bottellijnen en heeft te vens eerste stappen ondernomen in an dere landen van Europa. LIMA De militaire junta die op het ogenblik in Peru aan de macht is heeft bevolen dat alle deviezen bij de staatsbanken moeten worden ingeleverd en dat al het Peruniaanse kapitaal in 't buitenland gerepatrieerd moet worden. Doel van de maatregelen is volgens de minister van Financiën en Economische Zaken Francisco Morales Bermudez een einde te maken aan de speculatie en de kapitaalvlucht. Hoge functionarissen van de staats banken zijn tijdens het weekeinde in gezelschap van politie-agenten bij han delsbanken, wisselkantoren en filialen van buitenlandse banken binnengestapt. Ze gelastten de deuren te sluiten en droegen kassiers op de nieuwe maatre gel terstond uit te voeren. Het is alle instellingen en particulieren in Peru voortaan verboden deviezen bij banken in binnen- of buitenland te deponeren. Alle deviezen moeten worden ingele verd bij de Peauvianse Centrale Bank of bij de Banco de La Nacion, eveneens een overheidsinstelling. o HENGELO Na bestemming van 600.000 als reorganisatiereserve sluit de winst- en verliesrekenin~ 1969 van G. Dikkers en Co met een verlies van 73.244. Van de ingrijpende reorganisa tie kunnen de vruchten pas geleidelijk worden verwacht. De resultaten van het bedrijf in Hengelo bleven bij een geringe omzetstijging onbevredigend, aldus de directie in het jaarverslag. Het Nederlandse loonkostenniveau is door de stijging van de laatste jaren tol de hoogste in Europa gaan behoren, zonder dat de arbeidsproduktiviteit ge lijke tred kon houden. Daarbij komt de steeds minder aan grenzen gebonden internationale concurrentie. De groep investeerde voor een totaalbedrag van 1,9 min, waarvan 1,2 min in Henge lo. Het personeelsbestand van de groep bedroeg ultimo 1969 ca 1400 man. Hel ziekteverzuim steeg tot 10 pet. UTRECHT Houthandel Jongeneel heeft over 1969 een winst geboekt van 2,5 miljoen. (In 1968 2,2 miljoen). De omzet steeg met 11 procent. Het exploitatiesaldo bedraagt f 7,6 mil joen tegen 6,5 miljoen in 1968. De di rectie verwacht voor 1970 een verderf ontplooiing van het bedrijf. Het streven van Jongeneel is door middel van samen, werkende handel de marktpositie te ver beteren. Volgens de directie is Jongeneel al door diverse bedrijven benaderd. (Van onze fin.-econ. redactie) Commissarissen en directie van Oving NV zullen aan de aandeelhou dersvergadering welke op 2 juli te Rot terdam zal worden gehouden voorstel len een dividend uit te keren over 1969 van 15 pet. (v.j. 14 pet.). Scheepshypotheekbank Onvoorziene omstandigheden buiten beschouwing gelaten is er geen reden Ic verwachten dat de resultaten van de Scheepshypotheekbank Nederland NV de komende jaren lager zullen uitko men. Dit werd tijdens de jaarvergade ring meegedeeld door de president commissaris, ir. J. van den Berg. Hei dividend werd vastgestel op 11 pet. te gen vorig jaar 9 pet. Leympf Commissarissen en directie van cl N.V. Leympf delen mee, dat aan de o 24 juni te houden algemene vergaderii van aandeelhouders zal worden voorge steld, over 1969 een onveranderd divi dend uit te keren van 2,50 per aan deel van f 25,- nominaal. Technische Unie De omzet van de Technische Behe N.V. heeft zich na de terugslag in eerste maanden van 1969 ten gevo van de invoering van de BTW w hersteld. Er kan worden gesproken een bevredigend resultaat. De on- steeg tot 351 miljoen (excl. miljoen omzetbelasting). Het brutorc taat bedroeg 68,1 miljoen. Er rest. een winst van 5,2 miljoen. Vooi steld wordt een onveranderd divic' van 18 pet. AMSTERDAM De resultaten Geveke en Groenpol zyn in 1969 aan' keiyk aehter gebleven b|j die van 1 Het batig saldo van de exploltatier ning bedroeg 9,6 tegen 12,7 mi' in 1968. Dit als gevolg van de kostenstij De nettowinst is 22 procent lager die over 1968. Voorgesteld wordt dividend van 5 per aandeel van 21) minaal (v.j. 6,40). De directie rek voor 1970 niet op een vooruitgang. GENÈVE De economische eomm sie voor Europa schrijft in haar j: overzicht van de Europese economie 1969 dat de economische voorspellir van de regering in Europa te pessii tisch zijn. De VN-commissie verw: dat de groei van het gecombinec bruto nationaal produkt in West-En pa eerder 5 procent zal zijn dan de procent die de regeringen van de 1 den in West-Europa voorspellen. De afzonderlijke nationale voorsj. lingen voor produktie, vraag en buil- landse handel zijn over het algemeen overeenstemming met elkaar, doch m zou te veel nadruk hebben gelegd op samentrekkende krachten die West-F ropa in negatieve zin beïnvloeden. De regeringen van de landen West-Europa zijn uitermate pessim tisch wat betreft de Westeuropese ui voer naar de rest van de wereld. De ii druk wordt gewekt dat het exportvoU me dit jaar niet zal toenemen. De VN-commissie meent dat de u werking van de verminderde econor sche groei in de Verenigde Staten n mag worden overschat. Verwacht k worden dat de uitvoer naar de ontv\ kelingslanden in Oost-Europa zal I nemen. De commissie wijst erop men wellicht de groei van de vraag bepaalde Europese landen, zoal* We I Duitsland, heeft onderschat.

De Vallei | 1970 | | pagina 2