Label moet vertrouwen bepaald artikel versterken Hoe meer gegevens hoe beter O" d 4 Dorst WV o Voor onze voetbalwedstrijd komt beel wat kijken Streven van Stichting Informatieve Etikettering: Helft vakantiegangers denkt dit jaar in Nederland te blijven Venhcdk, koek Heer Bommel en de Blijd- scbapper lusbei Initiatief voor 120 winnaars mals en geurig met boter...mmm! Honderden technici in de weer Onderscheidingen voor TV in V.S. programmaos samen 720 pakketten Verkade artikelen van f 25.-. Voor elke winnaar 6 pakketten, een half jaar lang. Maak een tekst bij dit grapje (max. 10 woorden). naam:. straat: plaats: Knip het grapje uit, stuur het met uw tekst, naam en adres en één uitgeknipte naam van een Verkade koek in een envelop (postzegel 25 ct) naar: Verkade-postbus 666-Zaandam. De inzending sluit 19 juni a.s. TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO DINSDAG 9 JUNI 1970 TT'en voorbeeld: Je vrouw loopt al we- kenlang koppig vol te houden dat zij een nieuwe wasautomaat nodig heeft. Op een kwade dag ga je als man voor de bijl en je stapt een winkel binnen om zo'n ding te kopen. Samen met je vrouw. Je vrouw is helemaal onder de indruk van het iets duurdere merk X. dat een wasautomaat op de markt brengt met pak-weg twintig wasprogramma's. Zelfs als man ben je daarvan on der de indruk. Dus: kopen maar en iedereen is blij. Totdat het ding wordt thuisbezorgd. Het apparaat blijkt niet te passen tussen aanrecht en gasfor nuis. waar de oude wasmachine altijd heeft gestaan. Bovendien merkt moe der de vrouw na een maand, dat twin tig wasprogramma's wel wat veel is, omdat zij er in de praktijk maar zes nodig heeft. De blijdschap was maar van korte duur. „Dit soort gevallen komt steeds vaker voor", zegt de heer A. Berends (30), di recteur van de zwaar door de overheid gesubsidieerde Stichting Informatieve Etikettering in Den Haag. Zijn stichting probeert er daarom iets aan te doen. Fabrikanten worden benaderd om in de toekomst hun produkten in de han del te brengen met een door de stich ting ontworpen label eraan. Daarop moeten zoveel mogelijk gegevens wor den vermeld, zoals inhoud, gewicht, maten, technische gegevens, gebruiks mogelijkheden, zwakke en positieve punten van het produkt, eigenschappen enzovoort. En van de fabrikant wordt verwacht dat hij dat alles doet op basis van vrij willigheid. Hij sluit vrijwillig een con tract met de Stichting, waardoor hij zich verplicht zo veel mogelijk gege vens te vermelden op een bij het p dukt horende label. De Stichting h( t dan de mogelijkheid met steekproeven te controleren of de fabrikant zich aan de gemaakte afspraken houdt: of hij bijvoorbeeld niet tussentijds eigen schappen of andere gegevens veran dert. Als hij dat wel stiekem doet, dan kan de Stichting maatregelen nemen, omdat de fabrikant zich niet aan het contract heeft gehouden. De Stichting kan dan bijvoorbeeld een advertentie in alle bladen plaatsen om het publiek te waarschuwen, de fabrikant kan worden verboden het label te gebruiken, enzo voort. Want: „Zo'n label moet het vertrou wen van het publiek in een bepaald produkt versterken. Zo'n label geeft doorlopende verkoopbegeleiding, ook wanneer het erg druk is in de winkel. Het publiek moet zo'n label natuurlijk wel lezen. Dan weten de mensen ook precies waar zij aan toe zijl*. Want als je in de winkel staat om een vrij kost baar apparaat te kopen, dan wordt je vaak zoveel verteld, dat het je begint te duizelen. Je weet niet meer, waarop je moet letten", zegt de 'neer Berends. Hij haalt een ander voorbeeld aan: „Als ik in de winkel een tuinsproeiertje wil kopen, dan kan ik kiezen uit een zeer groot aantal modellen. Maar welk sproeiertje is geschikt voor mijn tuin? Hoe groot is het sproeivlak? Je zou er eigenlijk een paar mee naar huis moe ten nemen om uit te proberen. Wanneer aan die dingen zo'n door ons ontworpen label zou hangen, zou je meteen weten welk model je moet kopen". Maar zullen de fabrikanten bereid zijn ook de negatieve eigenschappen van hun produkt op zo'n label te ver melden? De heer Berends: „Als ik in een win kel een plastic emmer koop, dan ligt het er maar aan, waarvoor ik die em mer ga gebruiken. Wanneer ik die em mer nodig hem om er witkalk in te doen om het plafond te witten, dan kan ik volstaan met een goedkope emmer, die eventueel als huishoudemmer min der goed zou bevallen en van slechtere kwaliteit is. Fabrikanten zullen dat on derscheid kunnen begrijpen en er geen bezwaar tegen hebben". Het vermelden van gegevens op een aparte label is volgens de heer Berends ook al nodig. Kun je in iedere adver tentie van ijskasten of wasmachines le zen wat de afmetingen zijn, de eigen schappen en de technische gegevens? Tot nu toe is er geen enkele zeker heid dat de fabrikant die gegevens al gemeen bekend maakt. Hij wordt er door niets toe verplicht. jhfyi OaptgMil-jfk A ADVERTENTIE Iedereen is dorstig bij dit warme weer, zelfs lammetjes. En wat doe je als je nu erge dorst hebt en er is een prachtige melkfabriek bij de hand? De koe bond het allemaal best. Alleen het lammetje links schijnt er nog niet veel vertrouwen in te hebben. Het tafereeltje was dezer dagen te zien in de Westduit- se plaats Bredstedt. Neem bijvoorbeeld vloerbedekkingen. Weet iedereen die een kunststof vloer bedekking of een tapijt koopt welke schoonmaakmiddelen hij kan gebruiken om zijn aanwinst schoon te houden? Er zijn vloerbedekkingen waar je met eer bepaald schoonmaakmiddel beslist r/% aan mag komen. „Goed", zegt de heer Berends, „als je de opschriften op een pak wasmiddelen leest, dan zie je een opsomming van de ingrediënten en eigenschappen van dat wasmiddel. Maar in feite zijn al die mededelingen nietszeggende, door de reclame uitgevonden kreten. Ik heb niets tegen reclame, maar meestal is re clame niet objectief". Volgens de heer Berends is zijn stich ting in 1964 opgericht na een initiatief van het bedrijfsleven en de Nederland se Huishoudraad. Het initiatief kwam, nadat was gebleken, dat het aantal pro dukten dat in de handel is z- snel wis selt, dat kostbare vergelijkende waren onderzoeken van organisaties als de Consumentenbond het niet meer kon den bijhouden. Een bijvoorbeeld in januari ingesteld onderzoek naar de kwaliteiten en ei genschappen van een bepaald produkt was vaak in oktober alweer achter haald. De Stichting Informatieve Etikette ring spigelde zich aan Zweden, waar al vijftien jaar lang met succes objectieve labels aan produkten worden gehangen ten faveure van koning klant. De stich ting bereidde een dergelijk initiatief ook voor Nederland voor. Het gevolg: enkele weken geleden werden de eerste labels (officieel informatieve etiket ten) op de markt gebracht. Philips en Ruton waren bereid deze etiketten aan hun elektrische dekens te hangen ,de Technische Unie hing het etiket aan haar was-centrifuges en Vroom en Dreesmann deed dat aan haar koelkasten. Bovendien verwacht de Stichting In formatieve Etikettering, dat nog dit jaar etiketten in omloop worden ge bracht aan diepvriezers, stofzuigers, raam- en muur-ventilatoren en huishou delijke artikelen die van kunststoffen zijn gemaakt. Nu al zijn deskundigen van de stich ting bezig om daarna etiketten in roula tie te brengen voor PVC-vloerbedek kingen, dekens, wasmachines, droog- trommels, elektrische strijkijzers en platenspelers. DEN HAAG De helft van de be volking gaat vóór 1 oktober met vakan tie, de helft van de vakantiegangers blijft in ons land. Dit blijkt uit een steekproef van het Centraal Bureau voor de Statistiek, ingesteld om inzicht te verkrijgen in het „recreatief beste dingspatroon" van de Nederlandse be volking. In april startte een uitgebreid onderzoek, dat uit een aantal onderde len bestaat. Het zal tot begin oktober duren. In de laatste week van april werd een representatief deel van de Nederlandse bevolking (een steekproef van circa 2000 personen) ondervraagd over de eventuele vakantieplannen. Uit het en quêtemateriaal blijkt dat op de enquê tedatum 51 procent van de ondervraag den plannen had voor 1 oktober met vakantie te gaan, 35 procent gaat ver moedelijk niet. 14 procent heeft nog geen concrete plannen. Van de vakantiegangers zal volgens de plannen 51 procent de belangrijkste vakantie binnenslands doorbrengen, 38 procent gaat naar het buitenland en 11 procent weet het nog niet. Zeven procent van de ondervraagden, die van plan zijn om in Nederland te blijven weet nog niet waar de vakantie doorgebracht gaat worden. Als vakan tiebestemming blijken de Noordzeebad plaatsen een belangrijke rol te spelen: 22 procent gaat daar naar toe. Wat de logiesvorm betreft blijkt volgens de plannen de categorie tent, tenthuis en caravan bijzonder populair te zijn, 30 procent gaat van een van deze accom modatiegelegenheden gebruik maken. Daarentegen zoekt ongeveer 25 pro cent het in een bungalow of zomerhuis je, terwijl 24 procent van plan is anar familie of kennissen te gaan. Slechts 10 procent zal gedurende de vakantie in een hotel of pension verblijf houden. Verreweg het belangrijkste vervoer middel waarmee men de vakantie in gaat is de auto (72 procent), 16 procent vertrekt per trein naar het vakan tieoord. Juli zal de vakantiemaand bij uitstek worden, want meer dan de helft van de vakanties zijn in deze maand gepland, 10 procent denkt in de tweede helft van juni te gaan, eenzelfde percentage vertrekt in de eerste helft van augus tus. Bijna een derde van de 38 procent geënquêteerden die naar het buitenland denkt te gaan, zal naar een van de europese landen vertrekken (Spanje, Portugal, Joego-Slavië en Griekenland). Voor deze buitnelandse vakanties speelt het verblijf in een hotel of pen sion een rol van betekenis (38 procent), 33 procent van de buitenlandse vakan tiegangers zal overnachten in een tent, tenthuisje of een caravan, terwijl 13 procent van plan is verblijf te houden in een zomerhuisje of bungalow. Naar familie of kennissen in het buitenland gaat 8 procent. Het belangrijkste vervoermiddel naar het buitenlandse vakantie-adres is de auto (samen met de autoslaaptrein 66 procent), terwijl nu ook het vliegtuig mee gaat spelen (11 procent). Met de trein denkt 10 procent te gaan, met de touringcar 7 procent. ADVERTENTIE ^1 ongeveer een week lang ziet de hele wereld de verrichtingen van zestien nationale elftallen bij de wereldkampioenschappen voetbal in Mexico. De hele wereld, dat wil zeggen tientallen miljoe nen mensen, zitten dag en nacht voor hun televisie en aanvaarden het als de normaalste zaak van de wereld, dat zij vanuit hun gemakkelijke stoel met een pilsje binnen handbereik kunnen zien wat er in Mexico gebeurt. En eigenlijk is het ook heel normaal. Toch zijn er voor dit karweitje iedere dag honderden technici over de hele aarde bezig. Zorgen dat iedereen, overal, via de televisie kan zien wat de vedetten doen, heeft namelijk nog heel wat voeten in de aarde. tiet begint allemaal in Mexico-City. Daar staat een technisch centrum, waar alles wordt verwerkt. Daar komen alle beelden en al het geluid uit de vier stadions waar wordt gespeeld (Mexico City, Leon, Puebla Toluca en Guadalajara) binnen en van daar uit wordt ook alles weer over de wereld gedistri bueerd. Voor wat het beeld betreft loopt de distributie voor de Europese landen via twee communicatie satellieten boven de Atlantische Oceaan. Per satel liet wordt één wedstrijd rechtstreeks, en één wed strijd, die in Mexico op ampex is opgenomen uitge zonden. Zo komen dus in Europa alle vier de wed strijden die per dag worden gespeeld in zijn geheel Mexico heeft dus twee verbindin gen met Europa. De eerste loopt als volgt: van 't technisch centrum in Mexico-City naar het grondstation Tulancingo in Mexico; vandaar rechtstreeks naar de satelliet Intelsat F 6; vandaar naar Raisting bij Frankfurt in Duitsland, in Raisting worden beelden (en kleuren) door transcoders vertaald (de Mexicanen hebben hetzelfde beeld lijnen- en kleurensysteem als de Amerikanen en dat wijkt af van het Europese) en doorgestuurd naar het technische een trum van de Europese Radio Unie in Brussel. Van hieruit wordt alles doorgezonden naar de verschillende landen en dus ook naar Bussum. De tweede verbinding die Mexico met Europa heeft, loopt anders, van het technisch centrum in Mexico- City gaat het beeld eerst naar het grondstation Andover in de Ameri kaanse staat Maine. Vandaar wordt het opgepikt door de tweede satelliet Intelsat F 7 en vandaar wordt het opgevangen in Goonhilly Down in Zuid-Wales. De ruwe beelden wor den vanuit Wales doorgezonden naar Londen waar ze weer „vertaald" worden en vanwaar ze evenals bij de eerste verbinding doorgaan naar Brussel. Daarna is de weg precies dezelfde. Met het geluid ligt de verbinding iets anders. Het zogenaamde „gene ral sound" d.w.z. het geluid uit het stadion gaat dezelfde weg als het beeld via satellieten. De commenta ren van bij voorbeeld Herman Kuip hof of Koen Verhoeff nemen een an dere weg. Zij komen in Europa via een transatlantische kabel of ook via de satellieten. In dit laatste geval worden ze opgevangen door het grondstation Buitrago bij Madrid in Spanje en vandaar uitgezonden naar de landen, die het nodig hebben. En met die commentaarverbinding kan het af en toe fout gaan. Die fout ligt echter al in Mexico, waar de centrale toren in Mexico-City in een vrij kort tijdsbestek honderden ver bindingen tot stand moet zien te brengen. En dan wil het nog wel eens in de knoop raken. Uit deze korte verklaring blijkt dat 't voor de technici over de hele we reld ondanks het gewone, want ze hebben tenslotte alle Apolloverbin- dingen al gehad, de Olympische Spe len in Mexico en Japan toch nog een heel karwei is. Overigens voor wat Nederland be treft is het misschien nog wel aardig te weten dat de NOS voor deze 32 uur voetbal een bedrag betaalt van 238.934,66 gulden. En dat is nog min der dan de KNVB vorig jaar voor wekelijkse flitsen kreeg en helemaal minder dan de driekwart miljoen die de KNVB nu vraagt. NEW YORK Drie van de hoog ste onderscheidingen in de Ameri kaanse televisieindustrie, de „Emmy Awards", zijn toegekend aan de tele visieserie „Marcus Welby, M.D." over een jonge arts en zijn assistent. Robert Young in de rol van dokter Welby kreeg de Emmy voor de beste mannelijke hoofdrol, zijn assistent James Brolin voor de beste bijrol en de reeks zelf werd de beste drama tische show genoemd. De acteurs Peter Ustinof en Patty Duke kregen een „Emmy" voor rol len in televisiestukken met een ra ciaal thema, Ustinof in „A Form in summer" en Patty Duke in „My sweet Charlie". De Davis Frostshow werd het bes te verstrooiende programma ge noemd. De astronaut James Conrad kreeg een bijzondere onderscheiding voor zijn fotografie tijdens de mis sie van de Apollo-12 naar de maan. Het beste kinderprogramma werd „Sesame Street", bestemd voor kin deren beneden de leerplichtige leef tijd. NEDERLAND I 18.45 NOS (K) Pipo de clown. 18.55 NOS (K) Journaal. 19.04 KRO: (K) Bruintje Beer, teken film. 19.07 (K) Daktari, TV-serie. 20.00 NOS (K) Journaal. 20.20 Vanavond in Nieuwspoort. 21.10 Bekendmaking SUS-loterij. 21.15 (K) Andy Williams Show. 22.05 Wij, Heren van Zichem, TV- feuilleton van de Vlaamse TV. 22.50 NOS: (K) Journaal. 22.55-23.25 TELEAC: Ruimtelijke Ordening - les 14 (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Den Haag vandaag. 19.09 Voorbeschouwingen en achter grondinformaties Holland Festival 1970. 19.30 AVRO. (K) Het wonder der Natuur (Audubon Wildlife Thea tre), TV-serie. 20.00 NOS: (K) Journaal 20.20 AVRO: Peyton Place, TV- feuilleton. 21.10 (K) Voor de Vuist weg. 22.10 AVRO's Televizier-Magazine. 23.00-23.05 (K) Journaal. DUITSLAND I Reg. progr. NDR: 8.00 Fragen sie, batte. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nord- schau-magazine. 19.26 (K) Egon, der Standhafte. 19.59 Programmaover zicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45, 12.10-12.45 Schooltelevisie. 18.00 (K) Polizeifunk ruft..., tv-serie. 18.30 (K) Zo spelen ze in de Libanon. 18.40 (K) Nieuws. 19.25 (K) Die Karawane. 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Pauls Party, met Paul Kuhn. 21.00 Erschwerte Möglichkeit der Konzentration, spel. 22.25 (K) Journaal en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Mensch Bleiben, sagt Tegt- meier, tv-serie. 19.10 (K) Pistolen en petticoats, tv-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) das friedliche Bansai. film. Aansl.: kort nieuws 21.00 Invasion von der Wega, tv-serie. 21.50 Infor maties en meningen uit het culturele leven. 22.35 (K) Nieuws en weerbe richt. IMttMNMl mmmmmmsmMmmm 6917 „U moet mij verschonen, heer Olivier", zei Joost. ,.Jk heb gewerkt tot dat de sappen mij in de koude kleren gingen zitten en met uw welnemen. Want het geld dat u mij gegeven had speelde mij parten. Maar het gaat niet. Ik ben niet te koop, en de gedachte alleen al stuit mij tegen de borst". „Natuurlijk!" mompelde heer Bommel verslagen. „Ik weet niet wat er in mij was gevaren. Het kwam allemaal van de pil. Die maakte dat ik was zoals ik zou willen zijn, maar toen ik was zoals ik zou willen zijn was ik heel iemand anders dan ik ben. en geluk heeft het me niet gebracht. Het is heel vreselijk! ledereen weet toch dat geld geen rol speelt? Een heer is niet te koop, ook niet als hij een bediende is." Hij pakte zijn koffertje op en liep met heer Ollie terug door de hall. „Als u er zo over denkt blijf ik, wan neer u mij toestaat", sprak hij. „Dat van die pil kon ik niet volgen. Ik geloof eer der dat alles komt door de slechte in vloed van de Zwarte Zwadderneel, als ik zo vrij mag zijn. En...als ik vragen mag: waar is de heer Zwadder?" „Ik weet het niet", zei heer Bommel. „Je moet niet kwaad over hem denken. Joost. Hij en ik waren er op uit om iedereen gelukkig te maken en daar is tot nu toe niet veel van terecht gekomen. Maar het is héél moeilijk om te weten hoe je aan dat mooie werk beginnen moet. Ik bedoel; moet je iedereen geven wat hij hebben wil, of moet je iedereen eerst alles afnemen wat hij heeft, als je begrijpt wat ik bedoel". Deze diepe gedachte was te veel voor de eenvoudige bediende, en hij verdiepte zich er niet verder in. Maar Cornelis Zwadder dacht aan niets anders toen hij in een neervallend buitje naar de steen hoop op de heide liep. DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Heute. 10.30 Operette-melodieën. 11.20 Journaal. 12.05 De Zeven Zeeën, tv-serie. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Journaal. 16.40 Voor de kinderen. 17.10 Rechtspraak 17.40 Wenn du nicht gehorchst, film. 17.55 (K) Journaal. DUITSLAND II 17.10 (K) Kunterbunt. 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 Pro gramma voor oudere kijkers. Aan sluitend Liefdadigheidsoproep. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. (7.33-7.38 Van de voor pagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualitei ten. 8.22 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. (8.35-8.40 Van alle markten thuis, praatje voor de huis vrouw) 9.05 Stereo: Uit eigen huis: Studio-opnamen. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de vrouw. 12.00 Stereo: Hallo...Volluk: licht muziekprogramma. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Klave cimbelrecital: oude muziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Pianotrio met zangsolist: volksliederen. 14.25 De opstanding van Stefan Stefa- now, hoorspel. 15.25 In de Toonzaal: muziek voor en door de jeugd. 16.00 Nieuws. 16.03 Sociëteit: Zestig minu ten voor boven de zestig. NOS: 17.02 Onder de groene linde: oude liedjes. 17.20 Toerismo: toeristische infor matie uit binnen- en buitenland. VARA: 17.40 Stereo: Trompet en piano: moderne muziek. 17.55 Mede delingen, 18.00 Nieuws. 18.11 Actua liteiten. Politieke partijen: 18.20 Uit zending van de Pacifistisch Socialis tische Partij. VARA: 18.30 Stereo: Klink Klaar - zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands weekover zicht. 19.45 Stereo: Licht instrumen taal en vocaal ensemble met zangso listen. 20.10 Stereo: VARA-dansor- kest met solisten. 20.40 Albert mag het zeggen: interview met Albert Mol. 21.15 Stereo: Metropole-orkest met zangsoliste: amusementsmuziek. 21.45 Country en Western muziek. 22.00 Praten met Mies...22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Contras ten: klassieke en moderne kamer muziek voor kenners en liefhebbers. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.) (7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Als dat zou kunnen: verzoekpla- tenprogramma. (8.30-8.32 Nieuws: 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Stereo: Radio Filharmonisch Orkest: moderne muziek. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua: nieuws, reportages, commentaren en veel muziek. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelin gen; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualitei ten; 13.00 Raden maar..., quiz). NCRV 14.10 Stereo: Radio Filhar monische orkest: moderne muziek. 15.00 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien-popradio voor twie- ners. Overheidsvoorlichting: 17.50 Terzake, informatie in kort bestek. NCRV: 18.00 Stereo: Country and western rubriek. 18.30 Nieuws. 18.41 Hier en Nu: actualiteiten. NOS: 19.00 Openbaar Kunstbezit. Morele Herbe wapening: 19.10 Kolder of kentering in de zomermaanden. NOS: 19.20 Monniken in de Laurenskerk: Rome zingt voor de Reformatie. 19.35 Geen onderdaan maar burger: reeks uit zendingen over de staatkundige vor ming van de Nederlander. 19.50 Voor blinden en slechtzienden. NCRV: 20.00 Internationale Heinrich Schütz-Festival - Breda 1970: St. Olof Choir uit Northfield - Minne sota USA: Moderne koorwerken. NOS: 22.00 Jazzpresso: jazzmuziek met commentaar. 22.30 Nieuws. 22.38 Cosa Nostra - Ook uw zaak: licht muziekprogramma met reportages en berichten. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing. zing, zing,!: lichte vokale muziek. 10.00 Nieuws. 10.03 Mengelmuze: nieuwe langspeelplaten met kritisch commentaar. E. O. 11.00 Nieuws. 11.03 Gospelsound: muziekprogram ma voor jonge mensen. 12.00 Nieuws. AVRO: 12.03 Zet 'mop, vrolijk pla- tenprogramma. (13.00 Nieuws. 13.03 Radio-journaal.) 14.00 Nieuws. 14.03 Gimmick, platenprogramma. 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvitaminen, verzoekplatenprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Licht platenprogram ma. (17.00 Nieuws. 17.02-17.05 Radio journaal.) 18.00 Einde uitzending.

De Vallei | 1970 | | pagina 9