2 DA.F.'s 55 aanwinst voor surveillance van politie Sproeiverbod voor gehele gebied van Waterleiding maatschappij Goede start van serie zomeravondconcerten GEEF HET AAN VADER Voor linker- en rechter Gr if toer er Reserrepolitie assisteert tijdens de weekeinden BRABANTS ELFTAL IN BUREN Drie mille voor Rode Kruis Aardrijkskunde in raadhuis Uitgebreid oefen programma voor Veenendaal- teams Belt GVVY ontmoet morgen I)E\ G.V.Y .V. gaat promotie vieren Jeugd viste in stadspark Weer rally in Maas en W aal W armte ambtenaren vrij DOVO en GVVV naar Ermelo SKF -reserves in lialve finale W iltschutbeker DISTRICTEN HANDREM Vaderdag: zondag 21 juni DON AFTER SHAVE WOENSDAG 10 JUNI 1970 VEENENDAAL De Veenendaalse gemeentepolitie heeft gisteren twee nieu we D.A.F.-personenwagens m gebruik genomen. De auto's werden ten doop gehouden op het achterterrein van het politiebureau in het bijzijn van bur gemeester P. Bode, die vervolgens met een van de auto's een proefrit maak te. De twee nieuwe wagens, uitgerust met onder meer een moderne mobilo fooninstallatie, zullen worden ingezet voor de surveillancedienst nieuwe stijl, die door de politie zelf als een van haar belangrijkste taken wordt be schouwd. Hoofdinspecteur-korpschef, de heer K. Huiskamp lichtte vooraf toe waarom de keus op de DAF-perso- nenwagens was gevallen. ..Ons defi nitieve besluit om op DAF over te gaan was gebaseerd op verschillende motieven. Ten eerste voelden we de behoefte de surveillancedienst te gaan intensiveren. Het inzetten van twee auto's voor deze dienst betekende echter een aanslag op het toch al krappe personeelsbe stand, waardoor we op zoek zijn ge gaan naar een auto waarin de chauf feur zo weinig mogelijk „bestuurlij ke" handelingen had te verrichten. Uitgaande van een eenmanssurveil- lance hebben we de ervaringen ge peild bij andere korpsen, die al ge bruik maakten van auto's met een automatische transmissie. De DAF 55 kwam daarbij als voordeligste en meest efficiënte wagen uit de bus. In het kader van intensivering van de surveillance zal Veenendaal in twee delen worden gesplitst, waarbij het Omleidingskanaal de grens van de Iwee districten zal vormen. Nadruk kelijk werd er door de korpschef bij- verteld, dat linker en rechter Maasoe ver in Rotterdam niet model gestaan hebben bij deze indeling.... De eenmanssurveillance functioneert in beide districten van zeven uur 's morgens tot zes uur 's avonds. Tijdens de weekeinden en met name op vrijdag- en zaterdagavond zal de De twee spierwitte DAF's met hun bemanning. beroepspolitieman assistentie krijgen van iemand uit het korps reservepoli- tie. Ook hiermee heeft de korpslei ding een twee-ledig doel voor ogen. Ten eerste wordt de beroepsman dan wat ontlast en ten tweede krijgt de reservist wat meer ervaring. De twee nieuwe witte DAF's zijn uitge rust met een dubbeltonige hoorn en blauw zwaailicht, die op een impe riaal van bescheiden omvang zijn ge monteerd. Tot de verdere uitrusting van de wa gens behoren behalve een moderne mobilofooninstallatie onder andere een verbandkist, draaglamp, vangzeil en brandblusapparaat. De totale kos ten belopen een bedrag van 15.600,- waarop een bedrag van 4000,- in VEENENDAAL De N.V. Veenendaalse Waterleiding Maatschappij heeft voor onbepaalde tijd, maar in ieder geval zo lang de droogteperiode voort duurt. een sproefverbod afgekondigd voor het gehele verzorgingsgebied. In het pompstation aan de Kanaalweg wordt dag en nacht onder hoogspanning ge werkt om aan de grote vraag naar water te voldoen, maar zelfs watermaken kunnen geen ijzer met handen breken. De verbruikers in onder andere Veenen daal. Scherpenzeel. Woudenberg, Renswoude. Overberg, Maarn en Maanber gen zijn gisteren door middel van geluidswagens van de watenchaante en het sproeiverbod op de hoogte gebracht. mindering kan worden gebracht als inruilwaarde voor de af te danken Renault 16. Tot de vaste uitrusting van beide wa gens behoort voorlopig een in forse letters uitgevoerd opschrift met het woord „handrem". Uitgaande van de wetenschap dat zelfs de politieman feilbaar is attendeert dit de dienst doende agent dat een DAF nu een maal een andere bediening vergt dan de wagens waarmee de korpsleden tot dusverre vertrouwd waren. Voor de burgemeester was het gister morgen geen beletsel zonder schroom achter het stuur van een ven de wa gens plaats te nemen om ze op hun rijvaardigheid te testen. Ben toege voegde politieman lette op rijn beurt weer op de rijvaardigheid van de burgemeester. AMERONGEN In de Andrieskerk te Amerongen is gisteravond de serie zomer avondconcerten geopend door het A Capella Koor onder leiding van prof. ir. FL. A. Cuperus. Er werd een 8-tal werken ten gehore gebracht. In het openingsnummer Tri a Respona heeft de componist in drie ten uitvoer gebracht stukken, diverse harmonische wendingen gebruikt welke afwissellend zowel een gedragen als een expressief karakter droegen. Het vijfstemmige Do- mine Deus van Sweelinck verschilde in bewerking met psalm 75, waarin de rit- SCHERPENZEEL De jaarlijkse collecte van het Rode K; heeft in Scherpenzeel opgebracht een bedrag van f 3029,09. De opbrengst ligt 350,hoger dan vorig jaar. BUREN Zondag vindt op het «portpark te Buren een voetbalwed strijd plaats tussen het voorlopig Bra bants elftal en een Betuws elftal. Het duel wordt gehouden om de keuze-he ren een beter inzicht te geven in de ca paciteiten van de kandidaten, die voor een plaats in het Brabants elftal in aanmerking komen. De wedstrijd begint om half drie. miek aan veranderingen onderhevig was. Veranderingen, die door de koorle den in zichtbare pure concentratie wer den opgevolgd. Als een van de hoogtepunten gold wel de twee werken van Puree!!. In deze stukken viel de verwerking van ver schillende koorstijlen te bespeuren. Het was vooral het „Lord, how long wilt thou be angry", dat een sterke tonale benadrukking kreeg. Het koor optreden werd verscheidene malen afgewisseld door het orgelspel van de heer P. H. Cuperus. Naast het indrukwekkende Preludium in a van Bach, werden door Distier bewerkt oude muziek- eigentijdse orgelwerken ge speeld. Het A Capelle Koor besloot deze avond met het „Herr, neige Deine Oh- ren", dat ter afsluiting van dit concert gepast en waardig viel te noemen. VEENENDAAL Circa zestig leer lingen van het chr. Lyceum zijn vol gende week woensdagmorgen de gasten van het gemeentebestuur om in het ka der van de aardrijkskundeles op de hoogte te worden gebracht van de ruimtelijke ordening in de breedste zin van het woord. Burgemeester Bode zal de jeugd in het raadhuis begroeten en een inleiding houden over het begrip ruimtelijke or dening. De meer praktische toepassing zal worden verduidelijkt aan de hand van mauetttes en tekeningen die in een van de vertrekken van het raadhuis zullen worden uitgestald. De ruim tweehonderd belangstellen den hebben tijdens dit koor- en orgel concert kunnen constateren, dat het rij kelijk hoog aan eisen samengestelde programma tot een zeer goede vertol king van uitvoerenden en dirigent is gekomen. VEENENDAAL Voetbalvereniging Veenendaal heeft voor zowel de zater dag- als de zondagselectie een uitgebreid oefenprogramma samengesteld. De meest opvallende wedstrijd is wel de ontmoeting op het Salamandervcld te gen het eerste elftal van Wageningen, die in augustus wordt gespeeld. In deze maand wordt ook de returnwedstrijd gespeeld tegen GVVV. Het zondagelftal speelt in de komen de weken de volgende thuiswedstrijden: 14 juni Veenendaal-Patria, 21 juni Vee- nendaal-DIO (Druten) en 5 juli Veenen- daal-Hercules (Utrecht). De juiste data van de wedstrijden tegen GVVV en Wageningen zijn nog niet bekend. Het oefenprogramma van de zater dagsectie luidt als volgt: eerste elftal 13 juni Valleivogels, 20 juni DVSA, 27 juni Woudenberg, 4 juli Advendo en 11 juli Kulan. Het tweede elftal: 13 juni NSVS, 20 juni Oranje Wit, 27 juni Advendo, 3 juli Woudenberg en 11 juli Valleivogels. Ook voor het derde zaterdagelftal wordt een oefenprogramma vastgesteld. Officiële gegevens zijn echter nog niet bekend. Alle wedstrijden worden op het Venendaal-terrein gespeeld. u dan ayen a.u.b. voor Vaonendaal ,7 30 10550 vr,.3o"; 11079 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaelseweg 159 VEENENDAAL Morgenavond speeh GWV een vriendschappelijke wedstrijd legen DEV uit Doom. Het duel begint om zeven uur op het sport park „Parihuis" en staat onder leiding van arbiter J. van Laar uit Rhenen, In competitieverband komt DEV uit de derde klasse van de KNVB-mmdaganva- teurs. De eerste moeilijkheden deden zich al eergisteren voor toen met name in de flats de druk tot het nulpunt daalde. Vooral in de avonduren als de tuin- bezitters er massaal toe overgaan de dorstige bodem te laven draaien de me ters aan de Kanaalweg met een vaart naar het minimum waarbij de overdag opgedane reserves slinken als sneeuw voor de zon. Ook de door de hittegolf geïnspireerde behoefte aan een extra douche verslindt ettelijke kubieke me ters. Een van de technici van de Waterlei dingmaatschappij vergeleek het avond- gebruik van water met het verkeers aanbod op het: kruispunt Oude rijn op oen aonnige Pinksterdag. „Alle voorzor gen zijn dan niet bij machte om aan deze piek te voldoen. We hebben een sproeiverbod moeten instellen om bij calamiteiten niet met de handen In het haar te zitten. Wat te denken bijvoor beeld van de gevolgen bij een brand, die niet geblust zou kunnen worden omdat er geen water is". Op de naleving van het sproeiver bod zei streng worden toegezien. In het eerste geval zal de overtreder er nog met een waarschuwing afkomen. Een tweede overtreding betekent onherroe pelijk dat de waterleverantie wordt af gesneden totdat de huidige droogtepe riode voorbij is. Bij de waterleidingmaatschappij re kent men er evenwel op, dat de ver- VEENENDAAL De ontspannings commissie van GVVV gaat op 19 juni een groots promotiefeest vieren ter ge legenheid van het feit dat GVVV kort geleden de eerste klasse van de KNVB bereikte. In gebouw „Eltheto" aan de Fluiter- straat beginnen de festiviteiten om kwart over acht en wordt muzikale me dewerking verleend door „The Central City Jazzband uit Utrecht. Conferen cier is Dick Engelbragt, die er stellig in zal slagen om met zijn voortreffelijke imitaites voor een goede stemming te zorgen. ADVERTENTIE D'r zijn zo van die dagen in het jaar, dan kóm je er niet omheen. Je moet dan wel lief zijn. Werelddierendag bijvoorbeeld. Op zo'n dag doe je toch geen vlieg kwaad? En wereldspaardag. lief zijn voor je centjes. En vaderdag. Lief zijn voor vader. Omdat ie vader is. En altijd z'n beste best doet. Daarom: Boldon voor vader! De manlijke after shave met de ingenieuze roller. En de sympathieke geur, die'm nog maandenlang aan zijn eigen vaderdag doet denken. BOLDONAfter shave, pre shave, scheer crème, haarlotion, kaar crème 't is -vonderkoel, 't is wonderful In deze maand moeten de tweejari ge planten gezaaid worden. Met recht tuinieren is vooruitzien' de zomer is nog niet in het land of we moeten al weer aan de volgende denken. Er gaat toch een groot ge noegen uit van het zelfkweken van diverse bloemplanten. Voor de ama teur tevens een mooie vrijetijdsbe steding. We gaan nu diverse plan ten, die we zelf heel goed kunnen kweken, bespreken. Het Madeliefje is te bekend om er lang bij stil te staan. Men weet ook dat men tegen woordig van die zeer grote Madelie ven heeft met gevulde bloemen. Men zaait deze in juni in de volle grond buiten, verspeent (verplant) ze zodra dit mogelijk is en plant ze in oktober op de plaats van hun be stemming op een onderlinge afstand van 20 cm. 'iturbloemen (Cheirandhus) zijn ook algemeen bekend: Vooral de oranjekleurige Cheirantus allioni, ziet men, zeer terecht, veel, want 't is een zeldzaam mooie plant. Ook de gewone muurbloem, de soort Cheiri in goudgele, donkerbruine, oranje en geel, zowel met enkele als gevulde bloemen en met fijne geuren zijn het aankweken waard. Z.aai deze buiten, verplant de zaai lingen zodra mogelijk op een af stand van 10 cm en plant ze in okto ber uit. Gedurende de winter moet men de planten tegen de strenge vorst met dennetakken beschermen. De nachtviool (Hesperis matronalis) wordt nu ook gezaaid, ontwikkelt violetrode bloemen, de variëteit brengt witte bloemen. De bloemen geven tegen de avond een zoete geur. vandaar zeker de naam nachtviool! Ze worden ongeveer 60 cm hoog. Plant ze in de schaduw, ze zijn daar op hun mooist Ver ge et-mij-niet wordt ook in de volle grond gezaaid. In oktober op de be stemde plaats uitplanten op een on derlinge afstand van 20 cm. Er zijn tegenwoordig mooie aanwinsten, zoals zuiver blauw en grote bloem pjes, rozerode en witte bloempjes, te kust en te keur. Evenals de Ver- ge et-mij-niet, madeliefjes, muur bloemen enz. worden jaar in jaar uit door amateurs flinke hoeveelhe den gekweekt, en zeer terecht, van de violen. Viola tricolor maxima, geeft grote mooi gekleurde bloe men. Digitalis (Vingerhoedskruid) is vol doende bekend. Hoe mooi staan deze als ze in grote hoeveelheid tus sen niet te hoge struiken staan of op open plekken daartussen worden uitgeplantDe klokvormige bloe men zijn tegenwoordig grool, vooral van de Gloxineaflora superba. Deze kan men nu nog zaaien, verspenen en in het najaar uitplanten. Een zeer bijzonder rijkbloeiende plant met goudgele bloemen op lange stengels is de Coreoptis grandiflora (meisjesogen). Zaai ook deze buiten en verspeen de plantjes op een af stand van 10 cm. In hel najaar plant men ze op de plaats waar men ze wil zien bloeien. Duizendschonen (Dianthus barbatus) worden ook in juni gezaaid, ver- speend en in de herfst op de juiste plaats, op een onderlinge afstand van 25 cm uitgeplant. Grasanjers worden op dezelfde wijze gekweekt. Over het zaaien wil ik nog het volgen de zeggen. Veelal worden er nog fouten gemaakt bij het zaaien. Er wordt soms maar wat aangeprutst, getuige de nog vaak voorkomende mislukkingen. Ga als volgt te werk: Zaai bovengenoemde zaden in de volle grond op een bedje. De boven grond eerst goed fijn harken, klui ten mogen niet voorkomen. Is de grond goed fijn en gelijk, dan kun nen we met het zaaien beginnen. Men strooit de zaadjes zo gelijkmatig mogelijk uit en drukt het gezaaide daarna licht tegen de grond met een plankje. Daarna strooien we de zaadjes licht onder met heel fijne grond. Fijne zaden vooral niet te veel en te dik onderstrooien! Daar na gieten we het bed met een fijne broesgieter nat. Zaai niet op een bed, dat de gehele dag in de zon ligt, een enigszins be schaduwde plaats is het beste. Vele zaden ontkiemen niet wanneer de zon er op schijnt, ze gaan dan verlo ren. Het beste is de zaden in de schaduw te doen ontkiemen, wan neer de plantjes handelbaar zijn deze spoedig verspenen op een van te voren klaar gemaakt bed en daarna begieten. Ook kan men op rijtjes zaaien als er tegen op gezien wordt om breed- werpig op het bed te zaaien. Druk dan met een liniaal zeer ondiepe geultjes op het bed en strooi hierin de zaadjes dun uit en dek het ge zaaide met goed fijngemaakte grond af. Nooit de zaadjes met een hark met grove tanden inharken, want dan komen de zaadjes te diep te liggen en het geheel is al bij voorbaat fout. en er komt niets of zeer weinig van terecht. Hou voor ogen, dat zaden niet dieper mogen komen dan het zaadje dik is. Afge sproken Antwoord aan mevrouw A. v.d. K.-H. Inderdaad, mollen in het gazon zijn erg vervelend en daarbij wordt het gazon lelijk door kale plekken. U vraagt of er een afdoend middel is tegen mollenplaag? Er zijn rol lenpatronen" in de handel verkrijg baar. Deze zijn zeer effectief bij de bestrijding van mollen in 't gazon. Na het constateren van de eerste hopen of gangen toepassen. Wees gerust, mollenpatronen zijn in het gebruik niet gevaarlijk! Kosten zullen per 6 stuks ongeveer 3,50 bedragen. Het is een afdoend middel,! E. J. Grijsen - Rhenen. VEENENDAAL Maar liefst 370 jeugdleden van de hengelsportvereni ging „de Rietvoorn" waren maandag avond in het stadspark present om let terlijk en figuurlijk een gooi te doen naar een serie aantrekkelijke prijzen. Er werd met overgave gevist waarbij de spanning van de gezichten van de jeugdige hengelaars viel af te lezen Na vijf kwartier hengelen werd de belans opgemaakt. Circa honderd deelnemers waren er in geslaagd een of meer vis sen op de kant te brengen. De resultaten werden in punten uit gedrukt en na veel rekenwerk kwam M. v. d. Bovenkamp met 18 punten als eerste uit de bus. De leiding van deze viswedstrijd was in handen van de jeugdleiders de heren Bovemschen, Van de Kraats en Werkman. bruikers voldoende burgerzin bezitten en hun tuinen secundair stellen aan een ongestoorde waterleverantie. Dat de waterschaarste ook tot komi sche situaties aanleiding kan geven bleek gisteravond op het politiebureau waar een bewoner van een flat aan het Boompjesgoed bij de politie aanklopte om een keteltje water voor de avond- koffie.... J TIEL Op zondag 21 juni wordt de jaarlijkse Maas en Waal-rally gehou den, georganiseerd door de motor- en automobielclub van deze naam. In schrijven is mogelijk vanaf 13 uur bij café De Viersprong te Beneden-Leeu wen. De start vindt om 14 uur plaats. Er wordt gereden in een sport- en toer- klasse. De hoofdprijs bestaat uit een wisselbeker en verder zijn er tal van andere prijzen te winnen. Inlichtingen worden verstrekt door P. J. van Ech- teld, Zandstraat 143a, Beneden-Leeu wen. tel. 08879-1267. OPHEMERT Zolang de warmte duurt, zullen de gemeente-ambtenaren van Ophemert en Varik werken van 's morgens zeven uur tot 's middags één uur. Op dezefde uren zullen de betrok ken secretarieën voor het publiek ge opend zijn. VEENENDAAL Zowel DOVO ak GVVV nemen deze maand deel aan een groot nederlaagtoernooi dal georgani seerd wordt door DVS '33 te Ermelo. Vanavond gaat DOVO met z'n eerste drie elftallen naar de Veluwe om de gastheren van DVS te bekampen. Hel gezamenlijk resultaat van de drie elf tallen is van belang voor de puntentel ling. De eerste prijs die DVS '33 in het vooruitzicht heeft gesteld is een waar debon van 500 gulden. GWV speelt op 19 juni tegen de Er- melose uitdagers, die voor dit toernooi verschillende sterke tegenstanders heb ben uitgenodigd. VEENENDAAL Maandagavond j.L vielen in de kwartfinales voor de Wiit- schutbeker verrassingen te noteren. SKF l een belangrijke kandidaat voor deze beker verloor nogal verrassend met het kleinst mogelijke verschil van Ons Vermaak I in Nijmegen, namelijk met 5-4. De Nijrnegenaar Heussels was te sterk voor de SKF-spelers en had met zijn drie overtuigende overwinningen een belangrijk aandeel in de Nijmeegse zege. Toch zag het er aanvankelijk niet naar uit, dat Ons Vermaak zou winnen. Men wist een 1-3 achterstand in een 5-3 voorsprong om te zetten. Cock Hunte- lerslag en Rijn van Wely wonnen ieder twee partijen, van 3e klasser Daniëls en van le klasse Leenders. Eep Vos jr stelde danig teleur, en verloor geheel tegen de verwachting in zijn drie wedstrijden, al was het tegen Daniëls op het nippertje (18/21 21/19 21/19) was het le team van SKF hier mee uitgeschakeld. Het tweede 22e team bleef wel in de strijd. Zij wonnen van het Wageningse Shot met de kleinst mogelijke cijfers, nl. 5-4. Zij haalden het stoute stukje uit om een 0-3 achterstand om te zetten in een 3-3 gelijke stand, en via 3-4 toch nog een 5-4 overwinning te behalen. Eef Doornkamp op de sterke Theo Jan slag zorgden ieder voor twee overwin ningen, waarbij de overwinning van Eef Doornkap. op de sterke Theo Jan sen ondanks de 0-7 beginstand in elke gam'e wel een bijzonder knappe prestatie genoemd mag worden. De be slissing in die partij viel overigens pas in de verlenging van de derde game met 22-27. Cor van Hal zorgde voor hei 5e puntje door De Ruyter ook al mei 22-20 in de derde game te verslaan. Dank zij deze overwinning schaarde dit team zich met Ons Vermaak 1, Kol- ping 1 en Arena 1 bij de laatste vier. De tegenstander voor het junioren team van SKF voor de finale van de Beijvoortbeker is intussen ook bekend. Het is Ons Vermaak uit Nijmegen, een team dat zich dit jaar als kampioen van Gelderland voor junioren klasseerde. Van Nijmeegse zijde werd medegedeeld, dat hun junioren en bijzonder op ge brand zijn om dit jaar de „doublé" te behalen. Het als underdog startende SKF-team zal het dan ook wel erg zwaar krijgen.

De Vallei | 1970 | | pagina 3