Nu is het tijdvoor Beschuit met aardbeien. Jan Jansen kopman in Franse ploeg Zelfs Brazilianen zijn nog niet zeker van plaats in kwartfinales Mexicalleriei Ik hou nu tenminste af en toe wat over. Zomeravond- competitie motocross Jashin doet toch niet mei ER IS NOG VAN ALLES MOGELIJK Algemene Bank Nederland Vijf Nederlandse meisjes doen in Wimbledon mee Nieuws van de transfermarkt Water blijft hoog in Roemenië Franse PTT beperkt pakjes naar Israël WOENSDAG 10 JUNI 1970 ADVERTENTIE APELDOORN Motorclub WR uit Apeldoorn organiseerd, in samenwer king met de motorclub Volgas uit Er- melo en de Motorclub „Arnhem", een zomeravond competitie. Hierin zullen van iedere club 7 rij ders in de 50 cc- en 7 rijders, iin de 250/360 cc-klasse uitkomen. Zij rijden niet individueel, maar strijden nu voor hun club. Er zullen in totaal 3 wedstrijden worden verreden en iedere club organiseert een wed strijd. Vanavond is Arnhem aan de beurt op het circuit te Teriet, terwijl Apeldoorn 24 juni a.s. aan bod is en Ermelo 25 juli. De club, die uit de 3 wedstrijden het minste aantal punten heeft is kam pioen. De rijders krijgen de punten toege wezen naar de plaats die ze bezetten. Beide klassen worden samengeteld. De wedstrijden bij vliegveld Teriet vangen vanavond om 19.30 uur aan, terwijl de training begint om 18.30 uur. MEXICO Lew Jashin zal vanavo; tegen San Salvador toch niet het Rust sche doel verdedigen. Aanvankelijk h het in de bedoeling de befaamde Rus i het duel tegen San Salvador op te stel len en de Mexicanen hadden voor dezi gelegenheid reeds een grootste huldi ging voorbereid. Coach Gabriel Katcha- line heeft nu toch besloten de voorkeur te geven aan Anzor Kavazasjwili, die in betere vorm blijkt te steken. Kennelijk heeft de Russische coach geen risico willen lopen in verband met de goede klassering van zijn team. Jas hin speelde voor de laatste maal in 1968 in de Russische ploeg. Dat was tegen een Scandinavisch elftal. DEN HAAG Voor het tennistoer nooi te Wimbledon ,dat op 22 juni be gint, zijn vijf Nederlandse speelsters geaccepteerd. Het zijn Betty Stöve (en kelspel, damesdubbel- en gemengd- dubbelspel) Marijke Schaar, Trudy Waldhof en Ada Bakker (allen in da mesenkel en dubbel). Judith Salomé werd geaccepteerd voor het damesdub bel en gemend-dubbel, maar zal voor het enkelspel nog kwalificatieronden moeten spelen. Hetzelfde geldt voor Fred Hemmes en Peter Soeter, die zich zowel voor enkel- als dubbelspelen zullen moeten kwali ficeren. Bij de veteranen werd het Neder landse dubbel Bouwman-De Roy van Zuydewijn toegelaten en datzelfde was het geval met Dorien Falkenburg en Lex Constandse bij de jeugd. De groep staat onder leiding van de heer Lijsen. WENEN In Roemenië is het eind van de nu al meer dan drie weken du rende overtromingen nog steeds niet in zicht. Het peil van de rivieren in de distric ten Banaal en Transsylvanië na enkele dagen hevige regenval weer gestegen. Enkele rivieren zijn buiten hun oever* getreden. De Donau staat nog steeds zeer hoog en op verscheidene plaatsen is het water door keringen heen ge drongen. PARIJS De ploegleiders van de Franse wielerploegen hebben de teams sa mengesteld, waarmee zij aan de Ronde van Frankrijk (start 26 juni) zullen deel nemen. In vrijwel alle ploegen ontbreken nog één tot drie namen, die pas zullen worden bekendgemaakt in de loop van de volgende week. Onder de gekozen deelnemers bevindt zich slechts één Nederlander en wel Jan Janssen. Hij zal starten als kopman van de ploeg Bic onder ploegleider Maurice De Muer. Zoals bekend, mag elke ploeg ten hoogste drie buitenlanders bevatten. De ploegen zien er als volgt uit: Sonolor-Lejeune (ploegleider Sta- blinski)Aimar, Catieau, Riotte, Ricci, Bellone, Theilliqre, Hoban (Engeland) en Van Impe (België). Hier dienen nog twee renners te worden aangewezen. Mercier (ploegleider Caput): Poulidor, Chappe, Perurena (Spanje). Wolfshohl (Duitsland), Pelmans (België), Labour- dette, Guimard, Perin en Rabaute. Nog een man aan te wijzen. Bic (ploegleider De Muer): Janssen (Nederland), Ocana (Spanje), Schleck (Luxemburg), Berland, Grosskost, Le- blanc, Vasseur, Novak en Genty. Nog een man aan te wijzen. Peugeot-B.P. (ploegleider Plaud): Pingeon, Bracke (België), Bouloux, Le- tort, Delisle, Raymond, Parenteau. Nog drie man aan te wijzen. Frimatic (ploegleider De Gribaldy: Agostinho (Portugal), Mogens Frey (De nemarken), Vivian (Zwitserland), Bodin, Delepine, Grain, Izier, Vidament en Gutty. Nog een man aan te wijzen. PARIJS Het Franse ministerie van PTT heeft bekendgemaakt, dat er tot nader order geen pakje, zwaarder dan vijftig gram en geen enveloppen met „solide inhoud" voor luchtvervoer naar ROTTERDAM Wietse Couperus van Haarlem zal het volgende seizoen uit komen voor ADO uit Den Haag. Coupe rus, die met vakantie in Spanje ver blijft en dus nog niet op de hoogte is van de geslaagde transactie, werd ge ruild voor de Deen Niels Holmström. Couperus was reeds eerder met ADO tot overeenstemming gekomen. Lex Schoenmaker (23), talentvol mid denveldspeler van ADO, heeft gisteren een gesprek gehad met manager Brox van Feijenoord. Schoenmaker heeft ADO verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. Volgende week heeft ADO een ge sprek met de Noorse international Har- rie Hestad (23). Hestad, door de Noorse Voetbalbond geschorst en tot professio nal verklaard, omdat hij een oefenwed strijd speelde voor Rapid Wien, zal ver moedelijk in de plaats komen voor Holmström, die naar Haarlem vertrok. De Graafschap heeft de 21-jarige Harry van Buuren, rechterverdediger van Sportclub Cambuur en het Neder landse militaire elftal, gecontracteerd. Van Buuren tekende voor een jaar. Het Nijmeegse NEC trok Theo de Jong (22) van Blauw Wit aan. De Jong tekende voor één seizoen. Peter Schunck van de Fortuna Sittar- dia Combinatie tekende een contract voor FC Den Bosch. De AGO W-er Hans Wiedemeijer, die vorig jaar van SC Cambuur naar Apel doorn kwam, heeft het bestuur van zijn vereniging om plaatsing op de trans ferlijst verzocht. MEXICO-STAD De Jules Rimet-beker, tro fee voor de wereldkampioen voetballen, is maan dagavond opgeborgen in een kluis van de „Banco de Comercio" in Mexico-Stad. Het gouden kleinood zal daar blijven tot 21 juni, de dag van de finale, wanneer het in een gepantserde auto naar het Az tekenstadion zal worden gebracht. De 60 centimeter hoge en prachtig glanzende beker stond tot maandagavond te kijk in een Mexicaans warenhuis, maar aangezien de organisatie van het wereldtoernooi beducht is voor een herhaling van 1966, toen de beker werd gestolen en pas veel later weer ontdekt werd door het hondje Pickles, vond zij, dat de Coupe Jules Rimet nu maar achter slot en grendel moest. LEON De coach van het Peruaanse elftal, Didi, heeft in Leon verklaard, dat zijn elftal vandaag zonder enige twijfel van West-Duitsland zal gaan winnen. Didi loochende het gerucht, dat hij ooit van plan is geweest (toen hij dacht, dat Enge land als eerste in Guadelajara zou eindigen) een re serveteam tegen de Westduitsers op te stellen en aldus tweede te worden in zijn eigen poule. Dat laat ste zou tot gevolg hebben gehad, dat Peru in de kwartfinales niet op Brazilië zou kunnen stuiten, aangezien alleen een poulewinnaar in zijn „eigen" plaats de kwartfinales speelt. De Braziliaan Pele trainde in het bijzijn van iedereen en maakte er geen probleem van, hoe hij zijn conditie op peil houdt. Theoretisch is het nog mogelijk, dat het Braziliaanse elftal niet zal door dringen tot de kwartfinales van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. Dat gebeurt als Roemenië vandaag kans ziet met 30 te winnen van Bra zilië en Engeland met minstens 20 morgen zegeviert over Tsjecho-SIowa- ki.je. Roemenië en Engeland hebben dan een voordelig saldo van twee doelpun ten en Brazilië van slechts één treffer. De Braziliaanse trainer Mario Zagalo, die tweemaal als speler van het Brazi liaanse elftal in 1958 en 1962 de wereldbeker veroverde, neemt dus een groot risico, als hij enkele van zijn top- spelers niet opstelt tegen Roemenië. De Roemenen zullen namelijk alles in het werk stellen om de kwartfinales te ba len. Zij zullen da nmoeten winnen. Zelfs een gelijk spel kan voor de Roemenen al voldoende zijn, maar dan moet Tsjecho-Slowakije winnen van Engeland. Spelen zowel de Roemenen als de Engelsen gelijk, dan zal 't lot moe ten beslissen, welke van deze twee ploegen Brazilië vergzelt naar de kwartfinales. Dat lot komt er ook aan te pas als Roemenen en Engelsen verliezen met dezelfde cijfers, omdat het nadelig sal do dan ook weer gelijk blijft. De ne derlaag mag echter niet groter worden dan 30, omdat in een dergelijk geval Tsjecho-Slowakije met Brazilië over gaat. Ook de wedstrijd PeruWest-Duits land is in dit verband interessant. Peru zal moeten winnen om in de kwartfi nales zondag Brazilië aangenomen, dat dit de winnaar van groep drie wordt te ontlopen. Bij een gelijk spel moeten Peru en West-Duitsland loten om als winnaar van groep vier te wor den aangewezen. Nummer een van groep vier speelt namelijk in de kwartfinales tegen de als tweede eindigende uit groep drie en de winnaar van groep drie tegen de als tweede eindigende in groep vier. De situatie in groep één is iets duide lijker. Rusland speelt vanavond tegen het zwakke El Salvador en zal zich dus wel plaatsen voor de kwartfinales. Mo gelijk zelfs als winnaar van de poule. Da tis dan sterk afhankelijk van de uit slag van de wedstrijd MexicoBelgië, die morgen in het Azteken-stadion wordt gespeeld. Wint namelijk België, dan gaan de Rode Duivels als tweede over naar de kwartfinales en is gastheer Mexico, dat aan een gelijk spel al voldoende heeft om de tweede plaats te veroveren, uit geschakeld. Winnen zowel de Russen als de Mexi canen, dan gaan de uitslagen een rol spelen bij de bepaling van de rang schikking. Rusland en Mexico hebben evenveel punten, maar het doelsaldo van de Mexicanen is één treffer gun stiger. In groep twee krijgt Zweden vandaag tegen Uruquay zijn laatste kans. De Zweden, bij wie het meespelen van de Feijenoorder Ove Kindvall nog onzeker is, moeten met minstens twee doelpun ten verschil winnen om de kwartfinales te bereiken. In dat geval zullen zij als tweede van groep twee eindigen, want het is niet aan te nemen, dat Italië morgen zal verliezen van Israël. De wonderen zijn echter de wereld en zeker, die van de raar rollende voetbal niet uit. Wint Israël namelijk met 20 van Ita lië en verrast Zweden Uruquay met de zelfde cijfers, dan gaan Zweden en Is raël over naar de kwartfinales als res pectievelijk nummer één en twee. Nummer één speelt dan zondag tegen de nummer twee van groep één en de winnaar van die groep speelt dan tegen de als tweede geëindigde ploeg van groep twee. Er is dus nog van alles mo gelijk. BRISTOL De Nederlandse tennis ser Tom Okker heeft in de eerste ronde van het toernooi in Bristol verloren van de Joegoslaaf Nikki Pilic. De setstan den waren 36, 1614 en 107. Andere uitslagen herenenkelspel eer ste ronde: Dennis Ralston (VS)Peter Curtis (GB) 63, 64; Marty Riessen (VS)Peter Hutchins (GB) 62, 63; R. Moore (ZA)Mark Cox (GB) 64, 9—7. Er zijn af en toe van die mee vallertjes in 't leven. Van die dingen die je niet verwacht. Ik had bijvoorbeeld nooit gedacht dat ik met mijn salaris ooit nog eens wat over zou houden. En nu ineens lukt het wel. Dat wil zeggen, het lukt sinds ik mijn geld in plaats van in een loon zakje op een ABN-salarisrekening ontvang. Alle mensen, wat scheelt dat veel Als je je geld niet meer in huis hebt, geef je het veel minder gauw uit. Als ik tegenwoordig iets koop schrijf ik gewoon even een betaal cheque uit en mijn maandelijkse rekeningen betaalt de bank automatisch voor me. Op de een of andere manier regel ik het nu beter. En zo'n ABN-salarisrekening kost niets. Integendeel je krijgt er nog 2>x/2% rente op ook. En trouwens als ik wat ik over heb, op een ABN-spaarrekening zou zetten krijg ik tot 7% rente. 'n Aardig extra centje om m'n kampeeruitrusting af en toe aan te vullen. ^Bon voor folder. Ik wil wat meer weten over alle voordelen van een salarisrekening. Naam: Straat Plaats: In envelop (géén postzegel erop) sturen naar ABN, I^Antwoordnr. 3502, Amsterdam. De topscorer in het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, de Westduitser Gerd Muller, nam er tijdens de training even zijn gemak van. Franz Beckenbauer volgde zijn voorbeeldmaar toonde intussen toch I belangstelling voor de verrichtingen van Gabrowski, Wolters, Vogts, Fich- tel en Löhr. MEXICO-STAD Tijdens de wedstrijden in Mexico is een commissie met argusogen aan het werk om na te gaan welke ploeg na afloop voor de Fair Play Cup in aanmerking komt. Na de eerste wedstrijden leiden Engeland en San Salvador met elk vier punten, gevolgd door Israël met twee pun ten. Vier landen hebben elk één punt veroverd: Tsjecho-Slowakije, Roemenië, Uruguay en Zweden.

De Vallei | 1970 | | pagina 6