Tactisch spelend West-Duitsland te sterk voor systeemloos Peru Roemenen zagen te laat zwakte van de Braziliaanse defensie Situatie in de groepen Fel aanvallend Zweden ondanks overwinning op Uruguay exit Engelsen zoeken rustiger hotel „We moeten van T s j echen winnen" |p ijSSSÖ El Salvador gaf Rusland goed partij Hattrick van Gerd Muller Sir A If Ramsey: Italianen en Belgen hopen Gerd Müller topscorer op regen Eventuele loting is morgen HOOP OP REGEN KEIHARD DONDERDAG II JUNI 1970 I sport LEON Tegen Engeland of tegen Brazilië, dat alleen was de inzet van het duel van West-Duitsland en Peru. West-Duitsland won de strijd om des ko- nings baard met 3-1 en behoeft dus niet aan te treden tegen koning Pele en zijn mannen. In Leon zagen 16.0000 toeschouwers, dat de Duitsers na afloop dolgelukkig waren met hun overwinning, die tamelijk gemakkelijk tot stand kwam. Het koele, Germaanse voetbal bleek in een temperatuur van 30 gra den veel te veel voor Peru, dat probeerde aanvallend te spelen, maar daarvoor in kwaliteit tenminste een klasse te kort schoot. In feite openbaarde zich het zelfde euvel als in de wedstrijd tegen Marokko, maar omdat de Noordafrika nen nu eenmaal veel minder klasse bezitten dan de Duitsers, kwamen de Pe ruaanse tekortkomingen pas woensdag duidelijk aan het licht. Het elftal kan niet aanvallend spelen zonder zijn verdediging te verwaarlo zen, het elftal kan niet verdedigen zon der zijn aanval krachteloos te maken. De Duitsers speelden doordacht voet bal, niet te snel, niet te verrassend, maar ijzig zeker. Gedragen door een zeer rationeel uitgevoerd 433sys teem werd eerst de verdediging geslo ten en pas daarna geprobeerd de aanval openingen te laten maken. De West- duitse bezetting van het middenveld leende zich daarvoor ideaal met het machtige trio Beckenbauer, Overath en Seeler. Het trio scharnierde om Ove- GUADALAJARA De 3-2 zege was verdiend. Maar niet een sterrenploeg waardig. Vandaar, dat de aanmoedigin gen van de 35.000 oeschouwers in het Jalisco-stadion van Guadalajara voor de dappere Roemenen waren, die te laat inzagen, dat Brazilië beslist niet onver slaanbaar was. Te laat kwam het vertrouwen in ei gen kracht. Pas toen koningsschutter Pele en de snelle Jair de stand op 2-0 voor de Braziliaanse formatie hadden gebracht, schudden de Roemenen de angst voor de vermaarde tegenstander van zich af. Direct kwam de Zuidame- rikaanse verdediging onder hevige druk te staan. Zenuwen maakten zich van de Brazilianen meester. Een doelpunt van Dumitrache was het gevolg. Ondanks een verwoed offensief bleef de gelijk maker uit. Integendeel, Pele gaf zjjn ploeg in de tweede helft opnieuw een voorsprong van twee treffers. De te genstand van Roemenië was allerminst gebroken. Het verschil was echter te groot Verder dan een tweede treffer kwamen de Europeanen niet. De zege van Brazilië, waardoor de ploeg winnaar van groep 3 werd en zondag in de kwarteindstrijden Peru ontmoet, was ontegenzeggelijk ver diend. Opmerkelijk was het echter, dat in de perioden, dat Roemenië ten aan val trok de Braziliaanse verdediging bij herhaling in paniek raakte. Aanvankelijk scheen een regelmatige zege van de wereldkampioenen van 1958 en 1962 waarschijnlijk. Een vrije trap in de hoek van het strafschopge bied vormde de inleiding tot de eerste treffer. Tostao schoot de bal over het doel, doch doordat de tegenstanders te vroeg waren ingelopen kregen de Brazilianen een tweede kans. Ditmaal stapte Tostao over de bal heen, waarna Pele inschoot 1-0. Vier minuten later bereikte de zeer sterk spelende Everaldo op de vleugel Paolo Cesar, die met een diagonale pass Jair een unieke kans bood: 2-0. In het Roemeense doel maakte ver volgens de weinig gelukkige Adamache plaats voor Necula Raducanu. Op slag herstelde de ploeg zich. Tweemaal be wees Alexandru Neagu, dat de Brazi liaanse defensie zwakke plekken had Een aarzeling van Brito werd de Zuid- MEXI CO-STAD El Salvador al uitgeschakeld na met 30 van België en met 41 van Mexico te hebben ver loren heeft het in zijn laatste wed strijd van het toernooi om het negende wereldkampioenschap Rusland aanmer kelijk moeilijker gemaakt dan mocht worden verwacht. Tot in de zesde mi nuut van de tweede helft hield de de fensie van de Middenamerikanen stand. Pas een kwartier voor tijd, toen Moentian de stand op 20 bracht, stond vast, dat de kanslozen uit El Salvador niet voor een verrassing zouden zorgen. Het was een matige wedstrijd, waarin vooral de Russische aanval teleurstelde. •De ploeg maakte een vermoeide indruk en de enkele malen, dat de aanvallers het strafschopgebied van El Salvador bereikten ontbrak het aan initiatief. Steeds weer werd de bal overgespeeld. Dat de doelpunten in het met 35.000 toeschouwers bezette Azteken-stadion van Mexico-stad zo duur waren, lag overigens niet in eerste instantie aan de goed georganiseerde verdediging van El Salvador. Eerder was het zeer slechte schieten van de Russen er de oorzaak van. In de zesde minuut na de hervatting kon coach Gavril Katsjalin eindelijk met wat meer optimisme de directe toe komst tegemoet zien. Met een pass be reikte linksbuiten Kmelnitski de in het centrum vrijstaande bisjovets, die van de rand van het strafschopgebied hard inschoot: 10. Ook daarna liepen de zonder fantasie opgezette aanvallen van Rusland steeds weer vast in de verdediging van El Sal vador. Een goed kwartier voor tijd luk te het dan eindelijk de „2" op het score bord te brengen. Een combinatie tussen Bisjovets en Moentian was daarvan de oorzaak. Amerikanen noodlottig. Dumitrache kreeg er de gelegenheid door te scoren: 2-1. Na de hervatting scheen Brazilië de voorsprong van één doelpunt voldoende te vinden. Het accent werd sterk op de verdediging gelegd. Pele, wiens passes soms verre van gaaf waren, ontnam de Roemenen Met een hard schot scoorde Jair het tweede Braziliaanse doelpunt in de wedstrijd tegen Roemenië. twintig minuten na de rust alle hoop. Doordat Tostao de bal voor Pele liet lo pen was de Roemeense achterhoede uit positie gespeeld en kansloos tegen het harde schot van de Braziliaan: 3-1. Het verzet van Roemenië was aller minst gebroken. Te laat, zoals gezegd, viel het tweede doelpunt, gescoord door Dembrowski nadat doelman Felix de bal niet onder controlè had kunnen krijgen. Acht minuten restten de ploeg nog. Brazilië was een te geroutineerd tegenstander, om de winst nog uit han den te geven. rath, die vrijwel altijd Beckenbauer achter zich wist en Seeler voor zich zag. Als Overath eens naar voren ging, hield Seeler zich wat achteraf, wanneer Beck enbauer incidenteel „stormde" zorgde Overath voor de rugdekking. Tactisch gezien een ijzersterke conceptie, die Schön des te gemakkelijker kon laten uitvoeren, omdat zijn sterren zelf zo voortreffelijk aanvoelen, wat er moet worden gedaan. De Westduitsers maakten er een ge degen stuk werk van en lieten Gerd Müller opnieuw de hoofdrol spelen. Löhr, Libuda en Seeler waren de „aan gevers" vlak voor de momenten, dat de fors gebouwde Müller zijn ijzersterke „pointes" over het voetlicht bracht. Drie keer binnen twintig minuten gaf hij zijn bewonderaars reden tot laaiend enthousiasme. Na negentien minuten met een slim tikje na een voorzet van Libuda, na 25 minuten met een kogel- hard schot op een strakke pass van Löhr en in de 38e minuut via een kop bal, nadat Seeler hem de bal op het hoofd had „gelegd". Peru speelde heel anders. De Zuid amerikanen gebruikten niet het gehele toneel, maar slechts het midden stuk. Wanneer de bal al eens op de vleugels was verdwaald, haastten Sotil en Gallardo zich om de bal weer per soonlijk naar het centrum te brengen. Maar wat veel rampzaliger was voor de ploeg, een dergelijke tekortkoming ma nifesteerde zich ook in de verdediging. Fuentes bleef gewoonlijk ver van Li buda en later van diens vervanger Gra- MEXICO-STAD De stand bij het wereldkampioenschap voetbal is na de woensdagavond gespeelde wedstrijden als volgt: Groep 1: Rusland Mexico België El Salvador Groep 2: Uruguay Italië Zweden Israël Groep 3: Brazilië Engeland Roemenië Tsj. Slow. Groep 4: W.-Duitsland Peru Bulgarije Marokko 3 2 1 2 1 1 2 10 3 0 0 3 1 1 2 1 1 3 1 1 2 0 1 3 3 0 2 10 3 10 2 0 0 6—1 4—0 0—9 2—1 1—0 2—2 1 1—3 6 8—3 2 1—1 2 4—5 0 2—6 3 3 0 3 2 0 2 0 0 2 0 0 0 6 10—4 1 4 7—5 2 0 4—8 2 0 1—5 LEON Een eventuele loting voor plaatsing in de kwartfinales zal niet vanavond na de wedstrijd Engeland- Tsjecho-Slowakije plaats vinden, maar pas vrijdag. Er zal dan een rechtstreek se t.v.-uitzending van zijn. Nu de groepswedstrijden op vier na allemaal zijn gespeeld, zal ten hoogste één keer het lot de beslissing kunnen brengen. Wanneer Tsjecho-Slowakije met één doelpunt verschil van Engeland wint (de cijfers zijn niet belangrijk) eindigen Engeland en Roemenië gelijk. De FIFA heeft bepaald, dat het doel saldo en niet het doelgemiddelde beslis send is. Zou Engeland met één doelpunt verschil verliezen, dan hebben zowel Engeland als Roemenië een negatieg doelsaldo van één treffer. PUEBLA Ondanks het feit, dat coach Ovar Bergmark uit vijf Europe se landen spelers had gerekwireerd en ondanks de ware doodsverachting, waarmee de Zweden woensdagavond in Puebla aan Uruguay een overwin ning van 1-0 ontrukten, is het enige Scandinavische land bij het wereld kampioenschap voetbal uitgeschakeld. Zweden had door deze overwinning weliswaar een gelijk aantal punten (3) behaald als Uruguay, maar het Zuid- amerikaanse doelgemiddelde was een streepje beter. Zelfs als Israël donder dagavond een flinke overwinning be haalt op Italië heeft Zweden geen kans meer. Dan immers heeft Israël zich gekwalificeerd. Het Mexicaanse publiek bleek woens dagavond in Puebla toch niet zo be vooroordeeld tegen alles wat uit Europa komt als men wel eens denkt. Het lou ter op afbreken gerichte spel van de Uruguezen, die immers aan een gelijk spel meer dan voldoende hadden, kon geen bewondering oogsten. Zo ontstond dus de wat vreemde situatie, dat een Zuidamerikaanse ploeg werd uitgeflo ten en een Europese toegejuicht. Maar daar was dan ook alle reden toe. Zweden trok van de eerste tot de laatste minuut furieus ten aanval en het mag een wonder heten, dat niet reeds voor de rust de Uruguezen met 20 achterstonden. Vooral Ove Kind- vall beschreef figuren over het veld als in zijn beste momenten bij Feijen- oord. Vanuit alle hoeken bestookte hij doelman Mazurkiewicz met razend ge vaarlijke schoten, die voor een keeper van mindere klasse wellicht te moeilijk zouden zijn geweest. De mooiste kans voor Zweden was echter niet het werk van Kindvall, maar van Leif Eriksson, die in de tweede minuut van 10 meter op knie hoogte tegen de rechterpaal schoot. Maar voor de rest van de eerste helft was het wel Ove Kindvall, die de Uru- guese verdediging talloze malen tot wanhoop bracht met wervelende acties. Tweemaal kon hij, doorgedrongen in het zestienmetergebied, slechts ten kos te van een overtreding worden gestopt. Dit getrek aan de noodrem door de Uruguese verdediging was in de ogen van scheidsrechter Landauer (Amerika), die de Braziliaan Moraes ondanks een protest van Uruguay had ver vangen, niet grof genoeg om met een penalty te worden bestraft. In de 54e minuut van de wedstrijd kwam voor Kindvall het einde van het wereldkampioenschap. Hij botste zo hard op Luis Ubinas, dat hij met een knieblessure het veld moest verlaten. Bergmark verving hem door Tom Tu- resson. Dit feit wordt des te triester wanneer men bedenkt, dat na de ver vanging van Kindvall en pas nadat Ove Grahn in de 84e minuut de plaats had ingenomen van Nicklasson het enige doelpunt werd gescoord. Nog wel door diezelfde Ove Grahn, die vlak voor het laatste fluitsignaal, uit een pass van in valler Turesson, zijn rode lokken zo fraai onder de bal plaatste, dat zelfs Mazurkiewicz moest zwichten. bowski en ook Gonzales bekeek Löhr gewoonlijk van afstand. Van grote af stand, want net als Libuda ging Löhr herhaaldelijk ver terug om ballen op te halen. En daar konden zij in volle vrij heid rustig gaan bouwen. Die vrijheid gebruikten zij met graagte en als zij dan te dicht in de buurt kwamen moes ten De La Torre en Chumpitaz gehaast bijspringen, omdat zowel de Duitse links- als rechtsbuiten gemakkelijk de eerste hindernis op weg naar het doel kon nemen. Niemand echter in de Peruviaanse achterhoede dacht er op die momenten aan een oogje aan Müller te besteden. Gebiologeerd als zij waren door de bal en de directe dreiging. De Duitse spits- speler kon herhaaldelijk vrije posities kiezen en de anderen wisten hem ge makkelijk te vinden. Müller speelde waarschijnlijk een van de gemakkelijk ste wedstrijden uit zijn loopbaan tegen deze achterhoede, die volstrekt sys teemloos voetbalde. Het leek op stop per zonder spil, grendel zonder slot, ausputzer met een vrije man. Maar die vrije man was dan wel de meest ge vaarlijke tegenstander. Dat Peru tenslotte toch nog tegen het einde van de eerste helft een doelpunt maakte was louter toeval. Een overtre ding van Beckenbauer leverde een vrije trap op. De Duitsers posteerden acht man in de muur en via een van die acht (Fichtel) joeg Cubillas de bal naar een heel andere hoek dan Sepp Maler mocht verwachten. Bijna had Gerd Müller nog een vierde doelpunt gescoord in de wedstrijd tussen West-Duitsland en Peru. Doelman Rubines bracht evenwel met een uiterst snelle reactie nog redding. In het midden Orlando de la Torre. MEXICO STAD Indien Engeland de kwartfinales zou bereiken en tegen West-Duitsland moet spelen, heeft de ploegleiding een rustig hotel gereser veerd in Leon, opdat de ploeg niet de zelfde moeilijkheden heeft als in de Mexicaanse hoofdstad. In Mexico-stad werden en worden de spelers in het Hilton-hotel bij herhaling van hun nachtrust beroofd doordat au tomobilisten in het holst van de nacht luid toeterend langs het hotel rijden. Een verhuizing van de voorkant naar de achterzijde van het hotel heeft de overlast verminderd, maar de rust van de spelers is bepaald nog niet volmaakt. In Leon heeft Engeland beslag gelegd op een motel met vijftig kamers, waar de Bulgaren tot nu toe hun onderkomen hebben gehad. Het enige bezwaar in het rustig gelegen motel van Leon is, dat de kamers, die niet door de Bulgaarse ploeg worden bezet, allemaal zijn be sproken door Westduitse toeristen, die hun elftal in de groepswedstrijden zijn komen aanmoedigen. Desondanks meent de leiding van het Engelse elftal, dat de hotelaccommoda tie in Leon aanzienlijk beter zal zijn dan in de hoofdstad, al is men ervan overtuigd, dat de Westduitsers het nog veel beter hebben getroffen. De West duitse ploeg verblijft op ongeveer 25 km van Leon (250.000 inwoners) in een hotel, dat gelegen is op een oase-achtig stuk grasland in een zeer dorre streek. De rust in hun hotel is absoluut en ver» schillende spelers hebben al verklaard, dat dit hotel tussen palmenbomen het meest aantrekkelijke onderkomen ia, dat zij ooit hebben gehad. MEXICO-STAD Sir Alf Ramsey heeft mannentaal gesproken. Alle spe culaties omtrent een mogelijke combine tussen Brazilië en Roemenië om Enge land buiten de laatste acht van het we reldkampioenschap te houden, hebben hem in het geheel niet beroerd. „Ik heb niets te maken met wat Brzizilië of Roemenië doen. Ik denk aan onze eigen wedstrijd. Die moeten we winnen". De geridderde Engelse manager is ervan overtuigd, dat zijn team de kwartfina les zal halen als de spelers in dezelfde vorm steken als tegen Roemenië en Brazilië. Na de overwinning van Brazi lië op Roemenië heeft Engeland aan een gelijk spel tegen Tsjecho-Slowakije voldoende om zich voor de volgende ronde te kwalificeren. Maar Sir Alf Ramsey denkt alleen aan winnen. Niet ten onrechte, want de Tsjechen die tweemaal in de finale van het wereld kampioenschap stonden en golden als gevaarlijke outsiders, zijn ontmoedigd door de 4-1 en 2-1 nederlagen tegen Brazilië en Roemenië. In beide wed strijden viel de ploeg na de rust sterk terug wegens gebrek aan uithoudings vermogen, dat zich zo evident manifes teerde, dat manager Josef Marko toe gaf: „Onze spelers zijn niet fit". Vooral Josef Adamec, de doelpunten maker, en Andrej Kvasnak, de generaal MEXICO-STAD Gerd Müller heeft zijn positie als topscorer bij het negende toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal versterkt. De West duitser, die in twee achtereenvolgende wedstrijden drie keer scoorde, een re cord voor de wereldkampioenschappen, ligt drie treffers vóór op zijn naaste be lagers Cubillas, Jairzinho en Bisjovets, die net als hij ook drie wedstrijden hebben gespeeld. De lijst van topscorers ziet er als volgt uit: 1. Müller (W.Dld) 7; 2. Cubil las (Peru), Jairzinho (Bra) en Bisjovets (Rusl) 4; 5. Pele (Bra) 3; 6. Van Moer (Belg), Petras (Tsj.Sl), Seeler (W.Dld), Lambert (Belg), Dumitrache (Roem) en Valdivia (Mexico) 2. Naast deze elf spelers zijn er nog drieëntwintig, die ieder één keer heb ben gescoord. De meeste doelpunten zijn tot nu toe in Leon gemaakt (22). In Guadalajara vielen vijftien doelpunten en in het Aztekenstadion veertien. De vijf wedstrijden, die in groep 2 werden gespeeld, leverden slechts zes treffers op en die werden nog verdeeld over Puebla (2 in 3 wedstrijden) en Toluca (4 in 2 wedstrijden). op het middenveld, bleven onder de maat. Daarentegen kan Sir Alf Ramsey het volste vertrouwen in zijn basisop stelling hebben. -Elke speler is zijn plaats waard gebleken. Hij heeft alleen de geblesseerde Keith Newton moeten vervangen door Tommy Wright en in de wedstrijd tegen Brazilië twee verse spelers na rust ingezet: Jeff Astle voor Bobby Charlton en Colin Bell voor Francis Lee. Het kan zijn, dat Ramsey opnieuw een dergelijke manoeuvre voorbereidt. Daarbij zou hij thans Peter Osgood en Allan Clarke kunnen inzet ten, die hij een plaats bij de reserves heeft gegeven. Voor Bobby Charlton kan de ontmoeting om twee redenen vreugde brengen. Als de 32-jarige aan valler, zoals verwacht, wordt opgesteld, speelt hij zijn 105e wedstrijd en even aart hij daarmee het record van Billy Wright. Als hij bovendien nog scoort brengt hij zijn doelpuntentotaal op pre cies vijftig. België en Italië hopen op regen. Bel gië vooral. „Voor mijn part komt het met bakken uit de hemel", aldus de Belgische trainer Goethals. „Als het re gent is het niet zo verschrikkelijk warm en kunnen mijn spelers tenmin ste weer ademhalen". Het is duidelijk, dat Goedhals ook hoopt op een bij-ver schijnsel: de regen kan het onvoorstel baar chauvinistische enthousiasme van de 108.000 supporters, die het Azteken stadion bij de wedstrijden van het Mexicaanse elftal herbergt, aanzienlijk temperen. De Belgen zitten na de 4-1 nederlaag tegen Rusland duidelijk in de verkeerde hoek. Maar insiders zijn het erover eens, dat als er één team is, dat het chaotisch voetballende Mexico kan ontmaskeren, het de professioneel ge schoolde Belgen zijn. „Als het koele MEXICO STAD Vijf landen zijn na de wedstrijden van woensdagavond zeker van een plaats in de kwartfina les, die zondag worden verwerkt. Vast stond al, dat Peru en West-Duitsland bij de laatste acht waren. Rusland (groep 1), Uruguay (groep 2) en Brazilië (groep 3) voegden zich bij dit tweetal. Uruguay bereikte de volgende ronde ondanks een 0-1 nederlaag tegen Zwe den. De enige kwartfinale, waarvan beide landen bekend zijn, is de wed strijd Brazilië (eerste groep 3) - Peru (tweede van groep 4). weer van de laatste dagen voortduurt, hebben we een goede kans", aldus Goet hals. Sinds de aankomst in Puebla hebben de Belgen alles verloren: hun speelvreugde, snelheid, het vermogen om te accelereren en uithoudingsvermo gen. Maar met het dalen van de tempe ratuur kan dat alles snel terugkomen. En de Mexicaanse trainer Cardenas ontveinst zich niet, dat de ontmoeting tegen België de belangrijkste uit de ge schiedenis van het Mexicaanse voetbal kan worden. „We moeten met een zo groot mogelijk verschil winnen", is de opdracht, die hij zijn spelers zal meege ven. De Mexicanen zijn erop gebrand hun wedstrijd voor de kwartfinales in het gigantische Azteken-stadion te spe len, waar de vocale steun van de sup porters veruit het grootst is. Dat voor recht is voorbehouden aan de winnaar van poule 1, waaruit volgt, dat Mexico in zijn groep Rusland, waartegen het gelijk speelde, door een beter doelsaldo moet zien voor te blijven. Raul Carde nas heeft problemen: aanvaller Enri que Borja, die In de eerste helft tegen El Salvador beneden zijn kunnen speel de, te handhaven of niet en een ver vanger te vinden op de linkervleugel voor de geblesseerde Aaron Padilla. Het is bovendien mogelijk, dat Cardenas in een poging de verdediging te versterken een beroep zal doen op Guoilermo Her nandez, die tegen Rusland meespeelde, maar tegen El Salvador ontbrak. De Belgen zullen waarschijnlijk vertrou wen op hetzelfde team, dat van Rus land verloor. Wellicht met Trappeniers in het doel in plaats van Christian Piot. De Italianen hopen in Toluca even zeer op regen. Niet omdat de Italianen slecht tegen de zon kunnen, maar om dat ze weten, dat de Israëliërs zich pas lekker voelen als het kwik tegen de veertig graden aanwijst. De Israëliërs zijn na het gelijke spel tegen Zweden boordevol zelfvertrouwen. „We schake len Italië uit", is de slogan, die in het Israëlische kamp wordt gehoord. Dat vertrouwen is grotendeels gebaseerd op de onwrikbare terriers-capaciteiten van Bar, het Israëlische scheermes, die de gewoonte heeft vijandelijke spitsspe- lers op de grasmat te leggen voordat ze bij de bal kunnen. Riva, of eventueel Rivera, zullen alle moeite hebben op de been te blijven tegen deze gewaar schuwde maar onverminderd hard in grijpende Israëliër. Italië heeft er be lang bij als eerste in groep 2 te eindi gen. Alweer vanwege de regel, dat de poulewinnaar zijn „eigen" plaats be houdt. Het onaanlokkelijke alternatief is het spelen in Mexico-Stad. Tenmin ste, als Italië zich überhaupt weet te handhaven. De ontmoeting in Leon tussen Bulga rije en Marokko is alleen interessant voor de vraag, welk team geheel met lege handen afscheid gaat nemen van Mexico en welke ploeg tenminste nog één overwinning op zijn conto kan schrijven. Beide ploegen zijn uitgescha keld door Peru en West-Duitsland. De stemming in beide kampen is geheel verschillend. Marokko heeft ondanks de nederlagen het prestige van het Afri kaanse voetbal duidelijk omhoogge haald, de Bulgaren zijn daaren tegen bijzonder teleurgesteld over het geen zij tot dusverre presteerden. Vol gens sommige insiders loopt coach Boz- kov kans bij thuiskomst zijn baan te verliezen. Maar dergelijke geruchten zijn door een official van de Bulgaarse bond tegengesproken.

De Vallei | 1970 | | pagina 15