Amerongen genoten van zonnige rit Na mars door de stad GEHANDICAPT „WILSKRACHT" GAF TOCH OPENLUCHTSHOW Transfermarkt amateurvoetbal thans gesloten Eist en Bejaarden uit Tal van spelers gaan ander shirt dragen z.m. gaat oefenen Wielrijdster reed pardoes tegen auto W aarschuwing Gevaar voor hooi broei „Scherpenzeer'' Mannenkoor zingt in Oude Kerk Anderhalf mille voor Rode Kruis BURGERLIJKE STAND LEERSUM AMERONGEN RHENEN MARKTEN DOVO VRC VEENENDAAL DE MERINO'S SCOUTS DONDERDAG II JUNI 1970 SCHERPENZEEL Het zaterdagelf tal van Scherpenzeel gaat zaterdag 13 juni al beginnen met de voorbereiding voor de nieuwe competitie. Op het ge meentelijke sportterrein wordt gespeeld tegen Veen se-Boys. Men beschikt over een paar jongere en nieuwe krachten zodat er een zeer goede kans bestaat dat Scherpenzeel in het komende sei zoen over meer en betere keuze be schikt dan in het afgelopen seizoen. Geboren: Freddy, zoon van G. Wil- lemsen en A. T. Meerbeek: Caroline Hermina Christina, dochter van W. H. J. Merks en P. M. van den Hurk. Jo hannes Jan, zoon van J. van de Geer en H. J. van Zweselaar: Bouke, z.v. J. P. de Boer en K. A. S. Kranenburg; H. M. C. Dorst en M. Zandvliet; Angeli- ka, dochter van P. Gijsbertse en C. C. van Erp. Overleden: K. Bosch, 69 jr. echtg. van J. Paauwe; H. Zwolle, 74 jr. echtg. van S. C. Drenth. Vertrokken: Dhr. T. L. Stebouwer, Wildbaan 13 naar Frankrijk. Fani. L. F. A. Heineman, Rijksstraatweg 97 naar Zutphen. Mej. E. H. van den Heuvel, Scherpenzeel se weg 43 naar Amersfoort. Mevr. E. J. Slagmolen-Groen, MC Ver- loopw. 45 naar Voorburg. Geboren: Anne Maria Catharina. d.v. J. Wijmenga en M.. D. van der Wiel. te Rhenen; Paula en Ester, dochters van A. E. Keizer en A. van den Boogert; Christiaan Albert, z.v. W. Methorst en C. A. van Veenendaal; Evertje Geer- truida, d.v. G. Drost en G. van Manen; Michel Ruth, z.v. R. van Mourik en M. A. Nap. Overleden: Jan Reede. 50 jaar onge huwd; Trijntje Tielrooije-Primé 79 jaar; Hendrika van Manen- van Garde ren. 77 jaar; Gerrit Steenhuizen 88 jaar. Ondertrouwd; T. Timmermans en E. M Rijnberk. Getrouwd: J. Bos en G. Tijsseling. Ingekomen personen: M. F. van Hurck en gezin van Harlingen in Dwarsweg 45: J. van de Haar en gez. van Brummen in Industrieweg noord 8; M. A. Steeman-van Velzen van Castri- cum in B. v.d. Boschstr. 1; S. S. van Al- tena van R'dam in Utrechtstestraatweg 3; I,. Meerwijk van Eindhoven in Koe- nestr. 50; G. M. Spits van Gorinchem in de Postmeester 1; C. T. E. Kok van Ro zenburg in Burg Martenslaan 20; K. Ruiter van Grave in Kersweg 80; E. Wil- liams-Raahauge van Engeland in Indus trieweg zuid 20: A. A. W. van Oort van Arnhem in B. v.d. Boschstr. 1C. Looij- en van Veenendaal in Pr. Beatrixlaan 15; G. J. W. Baas van Utrecht in Ame- ronger Wetering 24; M. J. Bus van Utrecht in Kon. Wilhelminaweg 69. Vertrokken: T. van Grootveld van Groeperweg 16 naar Veenendaal; W. O. M. Cairo-Wijngaarde van Majoorsweg 9 naar Amsterdam; J. Heitbrink van Oranjelaan 12 naar Hoensbroek; J. H. Frets van de Kievit 23 naar Arnhem; J. van Zeijl van J. van Zutphenweg 4 naar Capelle ad. IJssel; A. Buiter van Koonestr. 45 naar Ede; D. den Hartog van Dwarsweg 54 naar Veenendaal; W. de Gruiter van Burg W. Martenslaan 20 naar Son; B. de Haan van Kon. Julia- nalaan 17 naar Curagao; J. Bos en G. Bos-Tijsseling van Amer. Wetering 16 naar Leersum. Geboren: Briena Jeannet Lamberta, d.v. L. van Setten en W. H. Deijs; Ger rit Jan. z.v. G. van Dijk en M. W. ter Haar (Vdaal); Hendrikus. z.v. J. N. van Reek en A. van Manen; Teunis, z.v. J. Breek veldt en A. Looijen; Peter. z.v. J Robbertsen en J. Weigraven (V'daal): Aalbert. Marinus, z.v. J. de Kruijff en M. J. van Dam; Barendina. d.v. J. C. van Manen en G. Wijnands (V'daal); Gertjan. z.v. H. G. W. van Voorthuysen en P. Mol. Ondertrouwd: A. van de Bovekamp, 19 jr.. (Vdaal) en A. M. van de Weete ring. 19 jr. Gehuwd: J. Prins (Nijkerk) en J- Schipper. Overleden: Akke Boersma. 78 jr., echtg. van H. Hoekstra (V'daal); Geer- truida Wilhelmina Vink. 85 jr.. geh. gew. met L. G. van de Graaff; elders overleden: te Wageningen: Dirk Onder stal, 49 jr., ongehuwd. EDE Zaterdagavond 13 juni zingt het christelijk mannenkoor „De Lof zang" uit Heerde in de oude kerk van Ede. Het koor staat onder leiding van de dirigent Klaas J. Mulder. Arie van Enk bariton verleent medewerking en de bekende organist Fevke Asma bespeelt het orgel. Vanaf september 1963 staat het. koor thans ongeveer 90 leden onder de zeer bekwame leiding van de heer Klaas J. Mulder uit Kampen. In Ede en wijde omgeving geniet hij grote be kendheid als dirigent van het Kamper Mannenkoor DEV en als organist en pianist. In zeer veel plaatsen is reefis gecon certeerd en er zijn enige grammofoon platen van dit koor verschenen. De begeleiding van het koor is in handen van de dirigent de heer Mulder die op deze avond de piano bespeelt en de bekende organist Feike Asma die het prachtige 31 stemmen tellende Van Dam-orgel zal bespelen. Het programma voor deze avond ziet er als volgt uit: 1. Samenzang. 2. Koor: „Onze Vader" bew. Klaas J. Mulder. 3. Orgel: solo van Feike Asma. 4. Koor: a. Adoramus Trad.; b. O Do- mine Jesu Christ Antoime Brurnel; c. Santus Vertiey. 5. Baritonsolo van Arie van Enk. 6. Koor: „Straf mij in uw gramschap niet" Psalm 6 G. Proper; „Voor alle heil'gen rustend na hun weric bew. KI. J. Mulder. 7. Bariton solo van Arie van Enk. 8. Koor: a. O when the Saints bew. KL .1. Mulder; b. Go Down Moses bew. KI. J. Mulder: c. My lord what a mor ning T. Lee Gilliam; d. Michael rows the boat: c. Glory Hallelujah. 9. Orgelsolo van Feike Asma. 10. Koor: a. Lasz mir Tranen G. F. Handel: b. Jerusalaim bew. Kl. J. Mul der; c. Hawa Nagila bew. Kl. J. Mulder. 1. Koor: Gelobt, gepriesen der Heili ge Namen G. Verdi. 12. Samenzang. VEENENDAAL De 13-jarige wiel rijdster T. C. B. reed woensdagmiddag zonder uit te kijken vanaf het fietspad langs de Kerkewijk de rijweg op met de bedoeling de Industrielaan op te rij den. Zij kwam daarbij in botsing met een personenauto vestuurd door G. M. uit Amerongen. Het meisje moest met beenletsel per ambulance naar het Ju- lianaziekenhuis worden overgebracht. SCHERPENZEEL Eiermarkt, aangevoerd 850.000 stuks. Handel zeer traag. Prijzen kippeëieren 8,50 tot 9,50, henneëieren van 6,50 tot 8.00 alles per 100 stuks. RHENEN De burgemeester van Rhenen vestigt er de aandacht op. dat het nog steeds voorkomt, dat giftige bestrijdmingsmiddelen, die worden ge bruikt in de land- en tuinbouw, alsme de bij de fruitteelt, na gebruik vaak niet op behoorlijke en verantwoorde wijze worden opgeborgen. Wanneer dientengevolge deze bestrij dingsmiddelen in verkeerde handen ko men, kan dit door onwetendheid of on bekendheid de dood tengevolge hebben. Hij waarschuwt ernstig in dit opzicht alle nodige voorzorgsmaatregelen te ne men, met bedoelde giftige middelen vooral de grootste voorzichtigheid te betrachten en de vergiftige stoffen na afloop in een afgesloten ruimte te be waren. Rhenen. 3 juni 1970. De burg. voornoemd. L. Bosch v. Rosenthal. RHENEN De burgemeester van Rhenen wijst de belanghebbenden er met nadruk op, dat het gevaar voor hooibroei nimmer is uitgesloten. Hij vestigt er in dit verband de nadruk op. dat ingevolge artikel 158 van het wet boek van strafrecht tegen degene, aan wiens schuld brand is te wijten, straf wordt bedreigd. Rhenen. 3 juni 1970. De burg. voornoemd. L. Bosch v, Rosenthal. AMERONGEN/ELvST Gisteren hebben zowel de gen gemeen: het uitzonderlijk mooie weer en de loyale Amerongense als de Elsterse beiaarden de bloemetjes eens medewerking van de particuliere autobezitters, die én buiten gezet. Het reisdoel van de deelnemers uit de twee hun vrije tijd én hun wagen beschikbaar stelden, plaatsen was wel verschillend, maar ze hadden twee din- Uit Amerongen vertrokken de groep jes personenwagens om half negen. De route liep ditmaal van Amerongen via de Lekdijk naar Wijk bij Duurstede. Vandaar via Werkhoven. Schalkwijk, Tuil en 't Waal Vreeswijk. Vianen rich ting Gorinchem waar in Motel Gorin chem werd gestopt voor de koffie en de middagpauze. Vanuit de haven in Gorin chem werd een boottocht van een uur gemaakt. Hierna vertrokken de groepen via Vuren, Leerdam, Schoontewoerd, Everdmgen, Hagestein, Vianen naar Bunnik waar de thee werd gebruikt in huize Camminga De Beesde. De terug weg voerde over Zeist en Woudenberg naar Scherpenzeel waar in Boszicht een diner klaar stond. Om half acht werd in een gesloten file vanuit Scherpenzeel vertrokken. De stoet werd in Ameron gen door het muziekkorps opgewacht. Vele buren en kennissen van de bejaar den waren uitgelopen om de bejaarden weer te verwelkomen. ELST Het gezelschap bejaarden uit Eist bestond uit circa honderd personen die ook rond halfnegen afreisden in de richting Veenendaal. Via Ede werd kla- renbeek bereikt, waar een kopje koffie en een broodje werden gebruikt. Er was, evenals voorgaande jaren, een bij zonder mooi route uitgestippeld, die grotendeels door de bossen leidde. Via Zutphen werd vervolgens naar Lochem gereden, waar in hotel „Ekselse Molen" werd gedineerd. In deze bosrijke omge ving werd ook gewandeld, waarna epn autotocht van 90 km werd gemaakt door de plaatsen Zelhem. Doesburg. Dieren, Rozendaal, met als eindpunt Lunteren, waar de bejaarden zich in de speeltuin en in de kinderboerderij van het Pannekoekenhuis kostelijk ver maakten. Hier werd tevens een brood maaltijd aangeboden. Terug in Eist werd het 'gezelschap luisterrijk inge haald door het Rhenense muziekkorps OBK, dat met een 17-tal majorettes eerst een rondgang door Eist maakte, alvorens de bejaarden bij café Sport - lust af te leveren. Hier werd, onder heit genot van enke le consumpties, nog wat gezell-ig nage kaart over een reis die dank zij het prachtige weer, dat slechts een kwartier werd verstoord door een wolkbreuk in de omgeving van Lunteren, bijzonder geslaagd genoemd kan worden. Evenals vorig jaar werd dfe gehele reis ook nu weer gefilmd door de heren Van Erk en De Geus. Deze film zal komende winter m Eist vertoond worden. VEENENDAAL Bijna twee we ken geleden werd de transferperiode voor amateurvoetballers afgesloten. Sindsdien hebben vooral de vereni gingssecretarissen het druk gehad met de formulieren en de ledenlijsten, want er zijn deze keer weer een groot aan tal spelers van club veranderd. Het grootste aantal mutaties kreeg „Vee nendaal" te verwerken. Met name de nieuwe zaterdagafdeling van deze ver eniging veroorzaakte een ware storm loop van spelers die de geel-hlauwe kleuren willen gaan dragen. GVVV noteerde blijkens een opgave van secretaris C. Bruys winst door de komst van Geurt van Veenendaal (ex- Candia), G. de Ruiter (ex NSVS) en de Renswoude-spelers Veldhuizen en Van 't Foort. Of Van Veenendaal zich spoe- dik kan aanpassen van de derde aan- de eerste klasse moet nog blijken maar men rekent in elk geval op de Can- diaan, die in de Rhenense club altijd een dominerende rol heeft gespeeld. Van de „weglopers" viel het vertrek op van Tijs van de Bovenkamp, vaak reserve-speler voor GWV's eerste elf tal, die het nu bij DOOV wil gaan pro- RHENEN De gymnastiekvereni ging „Wilskracht", die de laatste tijd om de twee jaar een demonstratie geeft in de openlucht, was gisteravond weer present op het gemeentelijk sportpark „Candia", nadat vooraf een mars door Rhenen was gehouden met de Rhenense muziekvereniging ..Ons Genoegen" aan de kop van de stoet. Voorzitter J. G. W. Swaen vroeg in ^jn openingswoord begrip van het ru-bliek, omdat de vereniging zwaar ge- andicapt is tengevolge van de brand in de gymnastiekzaal aan de Prins Bem- hardstraat. waardoor naar een andere oefenruimte moest worden omgezien, die niet de outillage kent als men ge wend is. Inderdaad was het hier en daar merkbaar dat de leiding, bestaande uit mevr. Stoffelen en de heer De Jong, heeft moeten improviseren, maar over het algemeen was het enthousiasme van de talrijke jeugd voldoende aanwezig om de eenentwintig nummers naar behoren uit te voeren. De steun die de leider gaf via de microfoon was voor de jongelui een welkome tegenhanger voor hetgeen men vanaf de jaarwisse ling tengevolge van de brand heeft moeten missen. Het talrijke publiek heeft weer kun nen genieten van een sportieve avond, een gevarieerd programma én enkele hoogtepunten, waaronder het niet on verdienstelijke optreden van enkele so listen, die nog veel goeds beloven voor de toekomst. beren. Verder vertrokken De Kleuver en G. van Kooten naar De Merino's. Zoals bekend gaat Leo Schreuders het voortaan opnemen voor de zondagfor matie van Veenendaal. Bij DOVO waren er volgens de heer Ouwerkerk weinig mutaties. Alleen het vertrek van Bert. Visscher naar VRC kwam voor de DOVO-suporters als een verrassing. Ook Tonny van Hattum en De Hartog gaan naar de Racingclub. De komst van Tijs van de Boven kamp, zoon van de vice-voorzitter van GVVV, en Van de Haar (ex-Renswoude) brengt relatief maar weinig versterking voor het eerste team van trainer Hol. In totaal ging er bij DOVO één speler meer weg dan er bij kwam. LEERSUM De in Leersum gehou den collecte voor het Rodei Kruis heeft opgeleverd een bedrag van 1508.36. VRC zag goalgetter Cor Aalbers naar Renswoude vertrekken maar een ver rassing was dat niet. Al geruime tijd was het in Racers-kringen bekend dat Aalbers liever in z'n huidige woon plaats gaat voetballen. In het vorige weekend heeft de nu ex-VRC-er reeds z'n eerste doelpunten gescoord voor Renswoude. „Verder ben ik blij dat de kern van ons eerste elftal niet is aan getast". voegde secretaris Theo van Kesteren er aan toe. De DOOV-spelers Van Hattum, Vis scher en Hartog zullen ongetwijfeld een gastvrij onthaal vinden bij VRC maar moeten evenals anderen eerst bewijzen wat ze waard zijn. Een koortsachtige drukte heerst er bij Veenendaal. waar vooral de sterke ont wikkeling van de zaterdagsectie een complete verrassing is geworden. Een groot aantal leden stond na het besluit om een zaterdagafdeling op te richten nogal sceptisch tegenover de plannen die het nieuwe bestuur van Veenendaal ontvouwde. Ruim 40 spelers hebben zich gemeld voor de zaterdag- elftallen. waarvan er waarschijnlijk drie in competitieverband gaan draaien. Tonny en Jan van de Berg en Wim van Wakeren verlieten De Merino's om voor Veenendaal-zaterdag uit. te gaan komen. Ook Van Wijk (ex-Musketiers) en R. v.d. Weyden (ex-GVW) deden dat. evenals Van Eist van Kulan. Wat vele leden van Veenendaal vreesden gebeurde niet. De trek van zondag naar zaterdag bleek slechts aan trekkelijk voor zeven spelers, waaron der Piet Muller. De zondagsectie kreeg zelfs meer spelers er bij dan er over gingen naar de zaterdag. Secretaris Voorhout noteerde tien nieuwe kandidaten voor het eerste elf tal. waaronder Leo Schreuders (GVW) Henny Gerritsen (Wageningen), Van der Zande (Amersfootse Boys), W. A. v.d. Meulen (Zuidvogels). Schaffer (APWC), Van Dalem (Musketiers) en de Candianen Evers en Lieuwen. Een zwerver bleek Stef Rebergen, die op nieuw vertrok en zich eerst bij GVVV aansloot, om dat later weer te verande ren voor SVP. De Merino's ziet het vertrek van Ton ny van de Berg en z'n broer niet donker in. In totaal zijn er acht spelers ver trokken maar kwamen cr even zoveel voor terug, waarmee de voormalige ..D.S"-club de balans in evenwicht hield. GEÜRT VAN VEENENDAAL naar GVVV Zoals elk .jaar was er ook deze keer weer enig ongenoegen bij verschillende verenigingsbesturen. Opnieuw bleken enkele „scouts" actief om langs minder sportieve wegen spelers er toe over te halen van club tc veranderen. Meestal gebeurt dat niet door bestuursleden maar zijn het „verdienstelijke" suppor ters die de beruchte „ronselpraktijken" toe passen. Desondanks viel het in de afgelopen transferperiode nogal mee en kan er in de komende weken alleen nog maar van club veranderd worden in dien amateurs vertrekken naar het be taalde voetbal. De eerste geruchten gaan inmiddels reeds de ronde doen maar officieel is er op dit moment nog geen enkele overschrijving aange vraagd. BERT VISSCHER naar VRC TIJS VAN DE ROVENKAMP naar DOVO LEO SCHREUDERS naar Veenendaal

De Vallei | 1970 | | pagina 6