Stop toch, wanneer het licht van de overweg knippert Botsing komt te hard aan Hippies op de Dam vinden steekpartij niet leuk Hartekreet van Spoorwegen en Veilig Verkeer: „Wij willen alleen maar vrede" KRO brengt bekroonde Amerikaanse tv-serie Extra „Dit is bet begi in Heer Bommel en de Blijd- scbapper Botsing Ho... REUZE-EI TE WATER Drie uitzendingen over tweede voedselcongres Filmrubriek Première" start vanavond programmaos VANAVOND S1RJLP Nieuwe „Heren van Zichem" Minister Klompé wil Omroepwet nog niet herzien yy MARTEN TOONDER VRIJDAG 12 JUNI I97u Je krijgt een flinke opdoffer als je met. de auto onder een trein komt, met andere woorden: er blijft bijna niets van je over, want zo'n stalen monster heeft een remweg van 800 meter en kan niet uitwijken, niet naar links en niet naar rechts. En toch is zo'n trein geen onpersoonlijk ding, want hij wordt bestuurd door een mens. door een machinist. Bij botsin gen op overwegen loopt hij doorgaans geen lichamelijk gevaar, maar geeste lijk gaat hij er kapot aan. Na drie do delijke ongelukken is hij rijp voor een psychiatrische inrichting. Waarom, vraagt hij zich af, neemt die automobilist, die roekeloze brom fietser, die argeloze fietser dat enorme risico en rijdt tóch zo'n overweg op, terwijl er menselijkerwijze alles aan gedaan wordt om hem te attentie- ren op de naderen trein? Als treinreiziger laat meneer zich be dienen door de service, waarvan hij meent last te hebben, wanneer hij toe vallig achter het stuur van een auto zit. Bij de stoplichten in de stad houdt hij nauwkeurig het gele licht in de gaten en probeert 't nog net te halen. Dat rode licht is niet levensgevaar lijk, houdt niet direct gevaar voor de overtreder in en daarom neemt de au tomobilist dat risico van een mogelijke botsing, van een proces-verbaal. Het rode knipperlicht van de spoorwegover gang behandelt hij eigenlijk ook zo: voordat die trein er is, denkt hij via een onderbewuste registratie, heb ik nog twintig seconden. Dat is voldoende voor het passeren. Onbewust neemt hij het risico met die trein, zoals hij ook risi co's neemt bij het verkeerslicht in de stad. De met 120 kilometer per uur rijden de trein kent geen pardon. De machinist wel; hij geeft signalen. Uit alle macht Hij ziet het onheil nader komen, maar kan niets voorkomen. De hartslag van de machinist loopt op in het tempo van een snelheidsmeter. Dan de klap: één seconde. De auto wordt bijna „opgevre ten" door de cabine van de trein en 800 meter verder komt de zaak tot rust. Tachtig keer in 1969 waren hierbij do den te betreuren. Het Verband voor Veilig Verkeer heeft in samenwerking met de NS op een weinig gebruikte overweg onder Scherpenzeel een trein/auto-botsing in scène gezet. Dat is een flink karwei ge weest, want het moest goed gebeuren. Realistisch. Bedoeld om de weggebrui ker te doordringen van de enorme risi co's die hij neemt bij het passeren van overwegen. Hem te attenderen op z'n eigenwijsheid, z'n eigengereidheid, z'n onverantwoordelijk optreden jegens zichzelf, de mede-inzittende van de auto, de mede-weggebruikers, de ma chinisten van de treinen. De actie „Ho... geen risico" van het Verbond voor Veilig Verkeer lijkt effectief te worden. Men gaat er mee door, want er heerst bezorgdheid bij het verbond. De nieuwe dienstregeling van de NS houdt een toenemende frequentie van het trein verkeer in, de vakantieperiode zal extra veel auto's en andere weggebruikers op de weg brengen. Daar kleeft een groot gevaar aan; daarom heeft Veilig Ver keer overleg gepleegd met de NS. Dat is ook al eens eerder gebeurd, want die tachtig doden op overwegen in 1969 was voor de NS-leiding aam-leiding het ver bond in te schakelen. De samenspraak leidde tot het instellen van een werk groep, tot het samenstellen van een we tenschappelijk rapport, gangspunt moest dienen. dat als uit- „Je vraagt je in eerste instantie af: wat moet je daar nu aan doen?", zegt het hoofd van de sectie voorlichting van Veilig Verkeer, de heer F. Sj. van Paasschen. „Moet het een verkcersru- briekje voor de radio worden? Komt het dan over in het gezin?" „Dat rapport heeft ons geleerd dat er twee groepen mensen zijn: de eerste groep bestaat uit personen die gewend zijn aan de overwegen, omdat ze er in de buurt wonen of de dienstregeling bijna uit het hoofd kennen. Daar zit wel een gevaar in, want als de trein vertraging oploopt, deugt hun schema niet meer. De andere grootste groep vor men de irritanten. Ze kunnen niet wach ten, niet voor de stoplichten in de stad en ook niet dertig, twintig, tien secon den voor een overweg en toch is er al les aan gedaan om die wachttijd te be korten, zo minimaal te maken, dat wan neer ieder zich houdt aan de spelregels alles op rolletjes loopt. Uit het aantal ongelukken blijkt, dat er soms geen kruid tegen gewassen is". Men heeft bij het verbond lang ge zocht naar een voorbeeld en dit tenslot te gerealiseerd in de opname onder Scherpenzeel. De confrontatie moest zo echt moge lijk lijken en men weet het: bij iedere uitzending op de televisie stokt er iets in je, wanneer je die daverende klap hoort en ziet waarmee de trein zich in de auto boort. De spot kwam over, want de prijsvraag heeft 11.000 inzendingen op geleverd. Er is dus over gepraat: thuis, op school en onder het werk. Uit de jury-rapporten blijkt dat. de actie leeft onder de bevolking. Uit de slagzinnen blijkt eveneens, dat er wel werkelijkheidszin aanwezig is. Er wa ren ook kreten bij, zoals: „De trein... zoefffff... u bent het haasje" en „Be ter wat geduld, dan in het gips gehuld". Om de weggebruiker op de gevaarlij ke plaats realiteitszin bij te brengen, kwamen de bekende borden bij de overwegen: „Ho... geen risico". Ze staan op het eigendom van de NS. „Liever hadden we ze vijftig meter vóór de overwegen geplaatst", vertelt de heer Van Paasschen. „Daar bleek geen be ginnen aan. Dan hadden we gemeenten, provinciebesturen en weet ik veel wel- AMSTERDAM Onder de hippies op de Dam heerste van de week grote verslagenheid. De steekpartij bij het Nationaal Monument, waarbij de 19-ja- rige Johnny Martosoedjono uit Box meer werd gedood, heeft hun „image" geen goed gedaan. En dat betreuren de jonge Damzitters. In een verzengende hitte is er op de trappen van het monument langdurig over gepraat. Het door velen betitelde „langharig en werkschuw tuig" ,dat in zang en discussie de geweldloosheid, de vrede, uitdraagt, vreest na de geweld dadige steekpartij een nieuwe hetze. Een hetze ,die ertoe kan leiden, dat men de hippies van de Dam gaat zien als mis dadigers. „Een steekpartij, een moord of een doodgewone vechtpartij horen in ons gezelschap niet thuis", zeggen zij. „Wij komen op de Dam om te praten over nationale en internationale problemen. We proberen elkaar te leren begrijpen, zingen en dansen samen. Dat betekent voor ons vrede. Die steekpartij vinden we allemaal vreselijk. Dat heeft nie mand van ons gewild". Het slachtoffer Johnny Martosoedjo no. hij noemde zich Bousard (de naam van zijn moeder) kende de verdachte, de zeventienjarige bakker Menno V., al enkele maanden. Zij wa ren weggelopen uit een inrichting en woonden in het particuliere jeugdcen trum „Clubland", in het hartje van de Jordaan. De politie trof bij het onder zoek het jeugdcentrum gesloten aan. De leiding van „Clubland" ,bij de politie onbekend, was verdwenen, evenals de overige voor het merendeel jonge be woners. Op de Dam kregen Johnny en zijn vriend dinsdagavond ruzie .Menno V. rei tijdens zijn verhoor tegen de politie: „Hij heeft de hele dag lopen jennen en 's avonds begon hij opnieuw. Ik schold maar wat terug, maar toen Johnny plotseling met een stiletto dreigde, pak te ik uit noodweer ook mijn mes. Maar het was helemaal niet mijn bedoeling om hem dood te steken". Getuigen van de steekpartij op de Dam zeggen: „Toen de beide jongens tegen elkaar begonnen te schelden, dachten wij aan een kwajongensruzie. Niemand verwachtte op dat moment slachtoffers". Menno V. is volgens de politie, erg onder de indruk van zijn daad. „Hij heeft er spijt van. Wij hebben de in druk dat het inderdaad een kwajon gensruzie is geweest, die later uit de hand is gelopen". Hoofdinspecteur J. Nicaise van de Kinderpolitie ziet in de steekpartij niet „typisch iets voor de Damjeugd". Hij zegt: „Iedereen was hoogst ver wonderd toen het was gebeurd. Mis schien is de ruzie wel ontstaan na een geïrriteerdheid van verveling. Zowel het slachtoffer als de verdachte wer den verpleegd in een inrichting waar zij ook als „zeer moeilijke gevallen" be kend stonden". ke instanties nog meer moeten aan- schrijven. Dan waren we gestikt in de bureaucratie. Nu nog, terwijl de borden staan op grond van de NS, krijgen we brieven van beheerders, waarom zij van te voren niet op de hoogte gesteld zijn..." Dat gedoe met die prijsvraag, bleek in eerste instantie ook geen eenvoudige zaak. De loterijwët legde nogal wat be perkingen op, zodat tenslotte het sys teem rebus, slagzin en prijsvraagbe- heersing tot 1000,- gekozen werd. Er kwamen verkeersambassadrices die de pamfletten met de rebus uitdeelden op belangrijke verkeersknooppunten, in motels en restaurants, 't Werkte, hel draaide voortreffelijk in maart van dit jaar. Dat er toevallig in genoemde maand geen dodelijke ongelukken zijn gebeurd op overwegen, vormt geen aanleiding voor Veilig Verkeer de actie niet voort te zetten. 't Is „meegenomen". In de eerstko mende drie maanden zal de tv-spot ge richt worden uitgezonden, d.w.z. alléén op momenten (omstreeks acht uur des avonds) als er een treinongeval heeft plaats gehad. In eerste instantie wordt het bericht zoals het die dag in de kranten is verschenen geprojecteerd en daarna komt de spot. Men hoopt bij Veilig Verkeer dat op deze wijze de confrontatie het optimale effect zal sorteren, dat er over gepraat wordt in het gezin, dat het doorwerkt. „Als ik denk aan de vakantietijd met spelende kinderen op de rails op de Ve- luwe, dan houd ik m'n hart vast", zegt de heer Van Paasschen. Ter confronta tie: de treinen tussen Zwolle en Amers foort rijden af en toe 140 km per uur. Om de zeven minuten komt er een. Neem daarom geen risico, de trein komt hard aan. SANTA CRUZ DE TENERIFE Een groot plastic ei, ontworpen door de Zwitserse kunstenaar Herbert distel en volgepakt met wetenschappelijke in strumenten. is gisteren begonnen aan een transatlantische zee-reis naar de VS. Het onbemande ei is voorzien van op schriften in verschillende talen, met het verzoek aan schepen, zijn positie vast te stellen. De gegevens, die tijdens de reis worden verzameld, worden ge bruikt door het Hamburgse Meteorolo gisch Instituut. Volgens deskundigen zal het vaartuig westwaarts gedreven worden door pas saatwinden en door de golfstroom. Het twee bij drie meter grote ei is bij Santa Cruz te water gelaten. De KRO-televisie gaat in het ko mende winterseizoen de op dit mo ment populairste Amerikaanse tele visieserie „Mfcrcus Wclby M.D." uit zenden. Deze serie, die handelt over een wat oudere arts en zijn jonge assis tent, kreeg zondag jl. in New York drie Emmy Awards, de hoogste on derscheidingen in de Amerikaanse televisie-industrie Robert Young in Nederland on der meer bekend van de enige jaren De NOS-televisie zal drie uitzen dingen verzorgen over het tweede Wereldvoedselcongres dat van 16 tot 30 juni in Den Haag door de FA de voedsel- en landbouworganisaties van de Verenigde Naties wordt gehouden. Maandag 15 juni: ..Smakelijk eten", 19.04-19.30 uur Nederland 2, een programma waarin Jeroen Krabbé vertelt wat jde voornaamste knelpunten en plannen zijn m.b.t. de voedselproblemen Dinsdag 16 juni: 18.15-18.45 uur, Nederland 2, samenvatting van de opening van het congres door Ko ningin Juliana en de secretaris-ge neraal van de VN, Oe Thant. Maandag 29 juni: 19.04-19.30 uur Nederland 2. Nabeschouwing van hetgeen op het congres aan de orde is geweest. Met ingang van heden zal de NOS-televisie om de twee weken op vrijdagavond van 19.04 tot 19.30 uur via Nederland 2 een filmprogramma gaan uitzenden. Het heeft de naam „Première" gekregen. Het zal een magazine worden met informatie over nieuwe films en alle andere zaken die in de filmwe reld spelen. In het programma van vandaag sal onder meer aandacht worden be steed aan de Engelse filmproduktie ..Puppet on a chain", die voor een deel in Amsterdam werd opgeno men, en aan de Thijs Ghanowsky- produktie „De onkruidzaaiers in Fa- beltjesland". y> 6920 „Het hele gedoe begint me tegen de borst te stuiten", sprak heer Ollie. ,.lk weet niet of het van die pillen komt. Die maakten me zoals ik zou willen zijn, zodat ik iemand werd, die ik niet zou willen zijn, als u begrijpt wat ik bedoel. Eh... ik bedoel; ik ben er niet gelukkig van geworden. En het idee om iemand tevreden te maken door hem eerst alles af te nemen en het hem later terug te geven? Ik geloof niet dat dat een heer past". .Zo", zei Cornelis Zwadder met be wolkend gelaat. „Gelooft u dat niet? We zullen zien! Gedaan moet het worden, want er mag niets onbeproefd worden gelaten. Dan doe ik het alleen!" Hij wierp een zure blik op de regendruppels die hem van de hoed rand lekten en stak zijn paraplu op, terwijl hij verder liep. Heer Bommel keek hem tevreden na „Die heb ik eens flink de waarheid ge zegd", zei hij tegen Tom Poes. die net de hoek omkwam. „Ik heb diepgaand nagedacht over alles wat er gebeurd is en ik zie in. dat ik op een gevaarlijk pad was geraakt. Het is allemaal zijn schuld jonge vriend! Ik ben lelijk tegen je geweest toen ik onder de invloed van zijn pillen was. De invloed van slechte vrienden; dat was het! Wat jij?" Hm", zei Tom Poes. „Zo komt u niet van de Zwarte Zwadderneel af. Waar hebt u de kippeveren gelaten, die u op het kerkhof verstopt hebt?" geleden uitgezonden serie „Vader weet het beter" kreeg een Emmy voor de beste mannelijke hoofdrol, zijn assistent James Brolin kreeg een Emmy voor de beste bijrol en het hele programma „Marcus Welby M.D." kreeg een Emmy voor de bes te dramatische show. De raad van beheer van de Vlaamstalige BRT, de Belgische Ra dio en Televisie, heeft besloten dat er voor het volgende seizoen op nieuw zes afleveringen (de laatste) van het televisiefeuilleton „Wij, he ren van Zichem" gemaakt zullen worden. Deze serie is, zoals bekend, geba seerd op de boeken van de Vlaamse schrijver Ernest Claes. Dit seizoen is de serie overgenomen door de KRO-televisie voor uitzending in Nederland. Voor de tweede helft van 1971 zal een nieuw populair feuilleton gemaakt worden, geba seerd op het werk van een andere Vlaamse schrijver. TELEVISIE 18.00 NOS: (K) Wereldkampioen schappen Voetbal Mexico - Sa menvatting. 18.45 (K) Pi po de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 EO: Close Up: gesprek met zo maar een christen. 19.15 Nu spreekt God Tzeltal, film over het werk van de Wycliffe Bijbelvertaler. 19.40 Een hanvol muziek. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: Hier en Nu. 20.45 De luciferkoning, documentair TV-spel. 22.05 (K) Barenboim over Beethoven De pianist-dirigent speelt werken van Beethoven en Mozart en geeft hierop toelichting. 22.30 Avondoverdenking. 22.35 NOS: (K) Journaal. 22.40-23.10 TELEAC: Van molecuul tot mens - les 20 (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Pipo de Clown. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Den Haag vandaag. 19.09 Première: programma over filmkijken en filmmaken. 19.30 VARA: (K) Beroemde dieren tuinen: documentaire over de die rentuin in San Diego. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Department S: Ego in Duplo, TV-serie. 21.10 (K) Kort en Klein: amusements sprogramma met o.m. Metropole orkest. 21.50 Koning Klant: consumentenru briek. 22.15 Achter het Nieuws^ TELEVISIE NEDERLAND I 09.20-10.00: Teleac: Spaanse les. 16.00 NOS: (K) Journaal. 16.02 KRO: (K) Kinderzangfestival. DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Heute. 10.30 TV-verzoekconcert. 11.15 Journaal. 12.05 Vogelflug und Vogelzug, re portage. 12.50 Persoverzicht. 13.00- 13.30 Journaal. 14.55 (K) Journaal. 15.00 Kayseri-Gesicht einer Stadt in der Türkei, film. 15.30 (K) Assem blage, gedanste realiteiten in San Francisco, film. 16.00 Baierisches Bilder und Notenbüchl. 16.30 Quiz. 17.15 (K) Economie voor iedereen. 17.45-18.30 (K) Sport. DUITSLAND II 13.45 Programmaoverzicht. 14.15 Amusementsprogramma. 14.58 Kort nieuws. 15.00 Hallo Freunde, tv-se- rie. 15.30 (K) Impressies over Siberië. 15.40 (K) Beschouwingen over de Expo '70. 16.20 (K) Muziek voor jon ge mensen. 17.05 (K) Nieuws en weerbericht. 17.15 Informaties en meningen uit de Bondsrepubliek. 17.45 (K) Maya, tv-6erie. RADIO HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend- gym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Week eind: jeugdprogramma. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpagina. 8.15 Stereo: Z.O. 135: gevar. programma. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.30 Stereo: Tango Rumba orkest met zangsolisten. 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Lichte gram.muz. 11.10 Licht orgelspel. 11.25 Oosteuropese kroniek. 11.45 Stereo: Lichte orkestmuziek (gr). 12.05 Stereo: Strijkorkest. 12.30 Tus sen start en finish: actueel sport nieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA- Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 Ste reo: Dit is het begin... jongerenpro gramma. 14.35 Radio Jazz Magazine. Elk genre kan in het programma van de NOS worden ondergebracht. Het is niet zo dat het gezamenlijke programma betekent dat de restjes van de omroepverenigingen naar de NOS toevloeien. Minister Klompé (C.R.M.) zei dat gisteren in de Tweede Kamer in antwoord op vragen van de liberaal Vonhoff. Zij liet duidelijk weten, dat over de aard van het gezamenlijke programma van de NOS geen ver schil van mening tussen haar en de raad van bestuur van de NOS be staat. Volgens minister Klompé moet het programma va* de NOS een ont moetingsprogramma blijven. De ge zamenlijkheid in de Nederlandse ether krijgt 'n kans. De samenstel ling van de NOS is daarvoor een ga rantie, meende de minister. Zij ziet geen aanleiding de omroepwet te herzien om daarmee een meer open nationaal bestel te bereiken. De wet is nog pas een jaar in werking. Bo vendien moet het bestuur van de NOS nog de nodige ervaring opdoen. ELSJE DE WIJN slaat van- avond om 21.10 op Nederland 2 alles weer ,,Kort en klein", samen met Ida Bons, Carry Tefsen, Mar tin Brozius, Jero Krabbé en Dolf van der Lindens Metropole-orkest. 22.40-22.45 NOS: (K) Journaal. 22.45-12.10 VARA: ..Dit is het begin" over de Kabouters. DUITSLAND I (Reg. progr. NDR: 18.00 Sportjour naal. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nord- schau-magazin. 19.26 (K) Air Taxi, tv-serie. 19.59 Programma-overzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10- 12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) No vellen uit het Wilde Westen. 18.30 (K) Voor de kinderen. 18.40 (K) Journaal. 19.25 (K) Mischa und Bir- git, tv-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Extras. 21.00 Das Ergebnis 21.15 (K) Parlements- overzicht. 21.40 (K) Der 7. Sinn. 21.45 (K) S.T. un der Doppelagent, tv- film. 22.30 (K) Journaal en weerbe richt. 22.45 Kurzer Prozess, film. 0.25 (K) Journaal. DUITSLAND II 18.00 (K) Nieuws en weerbericht. 18.05 Actualiteiten en muziek. 18.40 Amusementsquiz. 19.10 Meine Toch- ter- unser Fraulein Doktor, tv-serie. 19.45 (K) Actualiteiten, nieuws en weerbericht. 20.15 (K) Mexico '70. Aansl.: kort nieuws. 21.00 Gneisenau, het politiek verzet van een soldaat, documentair spel. 22.10 Dagboek, uit de evang. kerk. 22.25 (K) Nieuws en weerbericht. 22.35-23.05 Noten fin- die Welt, reportage. Zoals bekend, zou de VARA. wan neer daartoe aanleiding zou zijn, deze zomer een aflevering van het televisieprogramma „Dit is het be gin" uitzenden. Deze procedure houdt in, dat een dergelijk program ma niet tijdig in de programmabla den kan worden vermeld. Vanavond om 22.45 uur is er op Nederland 2 zo'n aflevering. De filmploeg van „Dit is het begin" heeft de Kabou ters van Oranje Vrijstaat weer ge volgd, vóór en vlak na hun verkie zingssucces. Het programma duurt 25 minuten. (22.45-23.10 uur, Neder land 2) NOS: 15.00 Programma gewijd aan Beethoven. 16.00 Nieuws. 16.03 Scan: populair programma over electroni- ca. VARA: 16.15 Stereo: Klassieke kamermuziek (opn). 16.35 Artistieke Staalkaart. 17.10 Operamuziek. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. Politieke Partijen: 18.20 Uitzending van Binding Rechts. VARA: 18.30 Stereo: Open Huis: ge varieerd programma. (19.30-19.35 Nieuws). 21.00 Stereo: Sopraan en piano: klassieke en moderne liede ren. 21.25 Stereo: Pianorecital: klas sieke en moderne muziek. 22.00 Din gen van de dag special: Verslag van Studenten-oppositie in Frankrijk. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Hoe later op de avond...: licht muziekprogramma. 23.15 Stereo: Lui de zaterdag uit: licht gevarieerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Hier en nu: actua liteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum Laudamus (Stereo): gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Stereo: Weens Fil harmonisch orkest: amusementsmu ziek. 9.20 Theologische etherleer gang. 9.35 Gymnastiek voor de huis vrouw. 9.45 Stereo en Mono: Grand Gala du Disque Classique: keuze uit de platen, in de afgelopen tien jaar. 11.00 Nieuws. 11.03 Levende fanta sie, lezing. 11.15 Solarium: een hoog- tezonprogramma voor iedereen. 11.40 Reportage van het Voorjaarseonvent van de ARP te Utrecht. 11.55 Mede delingen. KRO: 12.00 Radio Rally. 12.01 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit Balans: uitzending i.s.m. het NKOV. 12.14 Marktberichten. Overheidsvoorlich ting: 12.16 Exportiviteiten. Nieuws, wenken en adviezen op exportge- bied. KRO: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands commentaar. 12.59 Radio Rally. NOS: 13.00 Vliegende schijven: de militairen. KRO: 14.00 Stereo: PM: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nieuws). NOS: 16.30 In zet: programma over amateuristi sche muziekbeoefening. HIRO: 17.00 Hiro-magazine. 17.15 Gasten van de week. KRO: 17.30 Tien jaar Kinder- zangfestival - finale. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Musiceren de dilettanten: Voorburgs Opera koor. 19.30 Reportage van het Alad din Popfestival te Tegelen. 20.00 Grammofoonmuziek. 20.15 Interna tionaal Heinrich Schütz-Festival - Breda 1970: Omroeporkest, Klein Omroepkoor en sol.: moderne mu ziek (stereo). (In de pauze: 20.45- 21.15 Klassieke grammofoonmuziek). 22.15 Klassieke grammofoonmuziek. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Toernegoal: een muzi kaal sportprogramma met commen taren, reportages en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: ge varieerd programma. (10.00 en 11.00 Nieuws). NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Muziek voor Surinamers en Antillia- nen. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nee, we noemen geen namen, licht pla tenprogramma met verzoeknum mers. (14.00 en 15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Four o'clock tea, licht muziekprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier en Nu: wekelijkse sportshow met lichte platen.

De Vallei | 1970 | | pagina 11