VOOR BESTRIJDING „MORELE Algemene Politieverordening krijgt „gluurders"-bepaling Gastarbeider wil erkenning als mens en niet als soort „Er werd gelachen op A.K.V.... jawel, maar waarom" Aantal gebreken aan auto's nog onrustbarend hoog VJ7 VAN MANEL Edenaar op rijksweg 12 omgekomen Schoolsport- da gop 16 jum „verkeerspot" Overdekt bad kostte ruim f 1.250.000 P E L CHEVROLET B. en W. vraagt Tien mille voor „Advendo" naar toernooi Casavoldoet niet Gemeente avond Lekenpreek Gehalveerd Vloot Gesprek Ds. A. Vroegindeweij CONTROLE WEES UIT: met HORLOGERIE VAN MANEN Wjtftufyj de tijd! Openbare klentersehool in Dnivenweide Tien mille voor v.v. Veenendaal Valleivogeb vergaderen VRIJDAG 12 JUNI 1970 VAN WOUT BLAUWKOUS Misleid door dichte mist MARKtEN V.A.B. KIRPESTEIN ft VEENENDAAL Tegen gluurden, tegen automobilisten die het leven van hun medemens vergallen door hun wagen steeds voor andermans deur neer te zetten, tegen bezorgers van drukwerken die reclamemonsters met gevaarlijke inhoud door de brievenbus gooien en tegen volwassenen en kinderen die -zich zonder noodzaak in trappehuizen of liften van flats ophouden zal voortaan proces-verbaal opgemaakt worden als de gemeenteraad donderdagavond ak koord gaat met de uitbreiding van de Algemene Politie Verordening. Alhoewel de verkiezingen van de ge meenteraad. niets hebben opgeleverd diat deze uit zijn dorpse intimiteit ge groeide Valleigemeente op zijn grond vesten heeft doen sidderen, zijn er toch wel een paar dingen gebeurd die de moeite van het achteraf bekijken waard zijn. Om te beginnen heb ik nog niemand gesproken die niet over de weten schap beschikte om te kunnen beoor delen welke partijen de twee stoelen van Binding-rechts hebben ingere kend, U weer het: de twee heren die zich aanvankelijk ais boeren aandien den, maar zich naderhand aan de tucht van de heer Koekoek onttrok ken en onder de vlag van Binding- Rechts verder koersten, gaven met een royaal gebaar hun portie aan fik kie. Met het aldus beschikbaar geko men meubilair zijn, volgens al dege nen die ik naderhand gesproken heb, twee formaties gaan strijken: de WD en D'66. Ik moet zeggen, dat ik bewondering heb Voor de eenvoud die achter deze be rekening steekt. Maar dat is dan ook alles, want wel beschouwd is hier geen sprake van enig academisch in zicht. Al deze wetenschap stoelt slechts op de primitieve menselijke drift om in het koffiedik te kijken. Ik mag toch niet aannemen dat ik toe vallig de enige ben geweest die niet wereldkundig heeft gemaakt welk rondje ik met het rode potlood had bewerkt. Beste, brave, medeburgers die reeds de leeftijd bezitten waarop men mee mag helpen de democratie te handhaven en al het jongere goed dat naar dit recht zit te snakken, een stemming is geheim. Mogelijk is het u opgevallen, dat alle ingekleurde bil jetten in een afgesloten gemeenteblik terechtkomen en dat dit na afloop van het gebeuren wordt omgekiept en dan slechts de naakte feiten prijs geeft. Zonder verdere toelichting. Iemand die ter informatie van de sta tistici aan zijn stem ten gunste van D'66 bijvoorbeeld de mededeling zou toevoegen: „PS de vorige keer heb ik op de Boeren gestemd" bewijst hier mee niemand een dienst, doch draait slechts de democraten een loer. Zijn stem is ongeldig. Hoe goed bedoelt het dan ook mag wezen, men mag met het potlood niet buiten één rond je komen. En net zo min als iemand kan bekijken onder welke vlag de aanhang van de voormalige boeren zich nu heeft ge schaard, kan men de zetelwinst van de SGP en het dito verlies van de CH verklaren. Zeker, ik weet het, er zat in de CH-vertegenwoordiging een man met waarneembare SGP-as- piraties te wroeten, maar het gaat me toch te ver om te zeggen dat deze af gaande politicus een dermate groot aantal mensen de richting van de SGP zou hebben gewezen, dat goed is voor een complete zetel. Wie geeft mij de verzekering dat er vier jaar geleden niet een stelletje potentiële staatkundig gereformeer den dwars is gaan liggen en tegen alle diep gewortelde principes in de opstandige „boer" heeft uitgehangen? Is het zo gek om te denken, dat er een aantal van deze gelegenheids- boeren van de dwalingen huns weegs zijn teruggekeer? Ik meen me deze voorsteling van zaken te kunnen veroorloven al kan dit in bepaalde kringen niet zo'n plezierig onthaal vinden. Eén ding meen ik wel met recht te mo gen signaleren: de nieuwe raad is er niet rechtser op geworden, ale winst van de liberalen en de staatkundig gereformeerden ten spijt. De alleen al door hun devies naar rechts-ge- bondenen zijn we kwijt en we krijgen daarvoor in ruil slechts één duidelijk rechts element teruig: een liberale heer, met wie bij de VD na vele ja ren van uitsluitend feminale bezet ting -eindelijk ook de man tot het ambt is verheven. De debuterende democraat kan ik aan de uiterste rechterzijde niet kwijt, ter wijl ik van de anti-revolutionairen niet zou durven beweren dat zij aan evangelisch gehalte zouden hebben ingeboet, maar wel dat zij met het in huis halen van een doctorandus (om geen onderscheid te maken: ook de democraat mag zich deze titel veroor loven) er een weinig radicaler op ge worden zijn. En aangezien er geen te kenen zijn die er op wijzen dat de so cialisten ook zelfs maar een klein pasje naar rechts zullen maken, ben ik geheel vrijblijvend overigens tot deze conclusie gekomen. Echter, geen verschuiving, naar mijn mening die zal doordringen tot het college van burgemeester en wethou ders. Integendeel. Als ik wel ben in gelicht dan heeft de SGP meer dan voldoende mankracht beschikbaar om erin te springen. Ik geloof dat niemand hun dit recht zal durven ontzeggen. Als men de democratie na de stembus nog even wil laten door werken. Het zal er misschien niet een voudiger op worden in de toekomst, maar laat men zich troosten met het feit, dat de puntmutsen ook niet aan Samkalden hebben gevraagd of ze alsjeblieft mochten Wout Blauwkous Herhaaldelijk bereiken de politie over de hierboven opgesomde onderwerpen klachten, zodat de praktijk als het ware heeft geleerd dat het opnemen van verbodsbepalingen voor deze uitwassen niet overbodig is. Meer mogelijkheden dus voor de bestrijding van de „morele misdaad". Aantasting van de openbare orde door hinder of overlast of de openbare veiligheid is het hoofdmotief geweest tot het in het leven roepen van ver bodsbepalingen met betrekking tot het parkeren van auto's voor andermans deur. De bepalingen hebben onder an dere betrekking op het zodanig parke ren dat daardoor het uitzicht vanuit een perceel voor de bewoners wordt belem merd, dat door voertuigen met stank- verspreidende stoffen hinder of over last wordt veroorzaakt en dat door voer tuigen die worden gebruikt voor het vervoeren van gevaarlijke stoffen ge vaar kan worden veroorzaakt. Bovendien zal een verbodsbepaling worden opgenomen ter wering van on gewenste commerciële reclame op voer tuigen. Na de aanvalling van de APV krijgt de politie ook een wapen in de hand tegen de mensen die atuowrakken op de weg of op een terrein, waar men RENSWOUDE Vanmorgen rond drie uur is op Rijksweg 12 ter hoogte van de gemeente Renswoude de 31-ja- rige automobilist G. G. J. Jan uit Ede bij een botsing met een vrachtauto om het leven gekomen. Het slachtoffer kwam uit de richting Utrecht en moet even voor de „Rode Haan-brug", met grote snelheid achter op een vrachtauto zijn gereden. De be stuurder daarvan, had zijn wagen op de vluchtstrook geplaatst wegens benzi negebrek en had van een andere auto mobilist een lift gekregen naar Maars- bergen. Na de botsing vloog de perso nenwagen het talud af, waarbij J. be klemd raakte tussen de voorbank en het dashboard. Hij werd op slag gedood. Een tweede inzittende, de heer G. uit Ede werd uit de wagen geslingerd en kreeg zware verwondingen, waarmee hij naar het Julianaziekenhuis te Veenen- daal werd gebracht. Op het moment van het ongeluk was er een vrij dichte mist. VEENENDAAL Ook dit jaar orga niseert de Commissie voor Lichamelijke Opvoeding Veenendaal een schoolsport dag, die gehouden zal worden dinsdag 16 juni op het sportpark Panhuis. De algehele leiding berust bij de heer E. van Asselt, hoofd sportaccomodatie. De deelname staat open voor alle leer lingen van de lagere scholen. Op het programma staan diverse behendig heidsspelen. Medewerking verlenen leerkrachten van de deelnemende scho len. Naar schatting zullen circa 1600 kinderen aan deze sportdag deelnemen. De commissie heeft gemeend aan ie der kind een diploma uit te moeten rei ken als waardering voor de geleverde prestaties. Zodoende legt men meer de nadruk op het sportieve, dan op het wedstrijdelement. De jury zal gevormd worden uit de schoolleidingen. Het sportevenement zal om 13.30 uur op het sportpark beginnen. VEENENDAAL Het college van B. en W. vraagt de raad om een krediet van 10.000 voor het treffen van ver- keersvoorzieningen. Gezien het feit, dat deze overheids taak steeds omvangrijker wordt wil men over een krediet beschikken waar uit eenvoudige werkzaamheden, die nooit zo erg oplopen, kunnen worden betaald. Het eerste geld uit deze pot zal wor den besteed voor het aanbrengen van verwijzingsborden naar de parkeerter reinen aan de Brouwersstraat en 't in stellen van een parkeerverbod aan bei de zijden van het Achterstraatje waar mee achtereenvolgens ƒ2000.- en ƒ250.- is gemoeid. EDERVEJCN De eerste uitgave van de vv Advendo zal zaterdag in Achter veld deelnemen aan een toernooi dzt georganiseerd wordt door de plaatselij ke vv „De Glind". De deelnemende ver enigingen zijn Advendo, Barneveld, Stroe en organiserende vereniging„De Glind". Er wordt een halve competitie gespeeld in dit toernooi. De wedstrijd duur is bepaald op tweemaal dertig mi nuten. vanaf de weg het uitzicht op heeft, la ten staan. Wat betreft het zich onnodig ophouden in trappenhuizen of liften van flats schrijft het college aan het voorstel aan de raad: „Door de bewoners van etage-wo ningen wordt dikwijls geklaagd over overlast die wordt ondervonden van kinderen en ook wel van volwassenen, die zich zonder noodzaak in de trappen huizen e.d. van gebouwen verblijven of misbruik maken van de liften. Het is een logisch feit dat de jeugd ergens moet blijven, doch het is wel jammer dat dit meestal gepaard gaat met het nodige lawaai en daarbij behorende baldadigheid zoals het aanbrengen van opschriften op muren en deuren. Voor het overige is de aanwezigheid van be paalde personen op deze plaatsen ook minder gewenst, waarbij met name valt te denken aan de zogenaamde „gluur ders", aldus het ooilege in zijn voorstel aan de raad. De nieuwe verordeningen en de bepa lingen die in het verleden al in de APV zijn opgenomen kunnen bij overtreding worden gehonoreerd met een eenheids tarief van twee maanden hechtenis of drie honderd gulden boete. Aan het eind van het voorstel deelt het college de raad nog mee, dat een al gehele en noodzakelijk geachte herzie ning van de Algemene Politie Verorde ning nog wel enige tijd op zich zal laten wachten. RENSWOUDE Door wegen bouwbedrijf Henzen uit Eist (Utr.) wordt momenteel hard gewerkt aan verbetering van de verkeerssituatie De diaconieën van de beide chr. gereformeerde kerken, de gerefor meerde kerk, de hervormde gemeente en de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal hebben zich tijdens een gemeenschappelijke ver gadering gebogen over het „verschijnsel" van de buitenlandse arbeider. Met als leidraad „vreemdelingen als gastarbeider in Nederland" gaf een forum bestaande uit drs. A. Terlouw, industriepredikant te Vee nendaal, mevrouw van Leen, bege leidster van Joegoslavische gastar- beidsters, de heer Niemann, secreta ris van de werkgroep Veenendaal van de Stichting Bijstand Buiten landse Arbeidskrachten, de heren van Barneveld en Van Kalkeren, respectievelijk personeelschef van de Veenendaalse bedrijven Staflex- KVSW en Boxal en de Marokkaan Abdelaziz een korte uiteenzetting van de problemen rond de gastarbei- riers. Hieruit kwam het volgende naar voren. Het tehuis (casa) voor de gast arbeiders in Veenendaal dat o.m. door het rijk wordt gesubsidieerd is te klein en niet praktisch. Gebrek aan financiën is er de oorzaak van, dat plannen tot verbetering niet kunnen worden verwezenlijkt. Voornamelijk tijdens de weekein den wordt het tehuis druk bezocht, veelal door Spanjaarden en In min dere mate door Marokkanen. De Ne derlander begrijpt de gastarbeiders nogal eens verkeerd. Problemen met de taal en het afwijkende tempera ment zijn hieraan niet vreemd. De gastarbeiders willen niets liever dan dat de omgeving hen erkend als mens en niet als ras, volk of soort. Veel van de in Veenendaal werk zame buitenlanders wonen hier niet in verband met de geringe mogelijk heden tot huisvesting. Zij hebben onderdak gevonden ih de omgeving van Veenendaal. Over het algemeen laat de huisvesting nogal wat te wensen over, speciaal waar het de ruimte betreft. Degenen die in een pension wonen hebben te weinig contact met him Nederlandse omge ving. Aan het begin van dit jaar wa ren bij de diverse Veenendaalse be drijven werkzaam: 217 Marokkanen, 85 Joegoslavische dames, 10 Turken, 170 Spanjaarden en 129 Spaanse da mes. De Veenendaalse industrie zal naar verwachting in 1972 1300 a 1400 van deze ongeschoolde werkne mers kunnen plaatsen. Vanzelfspre kend ging het er in deze bijeenkomst niet in de laatste plaats om wat de kerken concreet voor de buitenlan ders kunnen doen. Als suggesties kwamen naar vo ren: de verstrekking van Bijbels in de taal van de gastarbeiders, radio's voor de pensions, cursussen Neder lands, het inzamelen van gedragen maar nog goede kleding (voorname lijk voor de familieleden van de Marokkanen), het opnemen van con tact met het gemeentebestuur in verband met beschikbaarstelling van meer woonruimte, het verstrek ken van informatie over de positie van de vrouw in het huwelijk, enz. Besloten werd dat uit de aanwezi ge diakonieën een werkgroep zal worden samengesteld die de gedane suggesties zal uitwerken. Maandagavond 15 juni wordt de jaarlijkse ledenvergadering gehou den van de hervormde evangelisatie- vereniging „Sola Fide" te Veenen daal. Uit deze vereniging is destijds de buitengewone wij k gemeente in wording voortgekomen. De vergadering die het karakter zal dragen van een gemeente-avond heeft een zeer gevarieerde agenda. Kerkvoogdij, diaconie en jeugdraad zullen via hun vertegenwoordigers aan het woord komen. De afgevaar digde naar de algemene kerkverga dering de heer J. de Ruiter zal een kort verslag van zijn aldaar opgeda ne ervaringen geven. De jeugddienstcommissie van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal gaat a.s. zondag de tra ditie doorbreken en een dienst orga niseren zonder „echte" predikant. Voorganger in deze dienst, die om 10 uur in de Instuif aan de J. G. Sand- brinkstraat wordt gehouden is één van de jongeren zelf, namelijk Aart Hasselaar. Hij spreekt over het the ma „geloven". Een aantal jonge ren heeft samen met de spreker deze dienst voorbereid. Het idee om het eens op deze manier te doen werd geboren tijdens een jeugd weekend op de Bliscap in Ameron- gen, waar zo'n jeugddienst in de vorm van een huisdienst in de prak tijk werd gebracht. „De Schakel", het parochieblad voor r.k. Veenendaal heeft een veer moeten laten. In dit weekblaadje was tot voor kort ook het nieuws van de r.k.-voetbalvereniging Unitas opgenomen. Deze club krijgt echter steeds meer niet r.k.-leden, die uiter aard geen prijs stellen op het paro chienieuws. Deze „buitenkerkelijke" leden zond men tot nu toe letterlijk een „aftreksel" van het parochie blad, nl. alleen het voetbaïgedeelte. De rest werd eraf gescheurd. Het bestuur van Unitas vond deze vorm van presentatie tegenover die leden niet langer verantwoord en begon een eigen blaadje. Jammer, zegt de redactie van De Schakel, maar ove rigens wel begrijpelijk. Kerknieuws" heeft ons deze keer waarlijk plaatselijk nieuws te melden. Volgens dit blad zou door de Vrije Evangelische Gemeente te Utrecht-centrum beroepen zijn ds. A. Jonkman, vlootpredikant te Veenendaal. Iedere kerkelijk ook maar enigszins meelevende Veenen- daler zal, de hand in eigen boezem stekende, moeten zeggen dat deze gemeente op het gebied van de theologie veel variatie biedt. Ook zullen er op dat gebied over eenkomsten zijn met bekende vis sersplaatsen en het verschijnsel van de predikant met bijzondere opdracht is Veenendaal niet vreemd. Het zou mogelijk zijn, dat zich ergens in deze gemeente een vlootpredikant onopvallend heeft genesteld. De relatie met een Vee nendaalse vloot is echter onbe kend. Of het mocht de enige drie master zijn die Veenendaal rijk is, namelijk in het gemeentewapen. Regelmatig vinden nog besprekin gen plaats tussen leden van de ker keraden van de hervormde gemeente „Sola Fide" en de gereformeerde kerk te Veenendaal. De gerefor meerde ds. W. Blanken schrijft er het een en ander over in Centraal Weekblad. Eigenlijk, zegt dr. Blanken, zouden de lezers moeten weten wat de in houd van deze gesprekken is. Dan zou iedereen voor zichzelf met het groepje voortdurend vergaderende ambtsdragers kunnen meedenken over de spannende zaken van het „Kerk-van-Christus-zijn". Ds. Blanken wil echter volstaan met een korte indruk te geven van de laatstgehouden vergadering. Hierin ging 't over de binding aan de belijdenis of, andersom gezegd: weten wat het belijden weerspreekt. Over en weer werden twee vragen gesteld: a) bent u bereid om een be lijdenis te hebben en te handhaven en b, ziet u mogelijkheden daartoe, daar er immers al zoveel variatie in uitleg van geloofswaarheden binnen één kerkgenootschap is. De vraag werd gesteld of men el kaar radicaal vrij mag laten in de uitleg van centrale geloofswaarhe den. Wordt dan de verkondiging van de kerk niet zo onduidelijk, dat de kerk zelf helemaal in de mist ver dwijnt? Via deze discussie kwam de verga dering terecht op de diverse aspec ten die in de hervormde kerk tel kens weer naar voren komen zodra het over belijden en de tucht gaat. Verder vroeg men zich af wat men met de duidelijke taal van Jezus en Paulus inzake een ander evangelie doet, nl. „Wie niet voor Mij is, is te gen Mij". Er is geen onderwerp de laatste jaren in de protestants kerkelijke pers zoveel „over de tong" gegaan als de algemene kerkvergadering van de Hervormden, die met Pinksteren in Driebergen werd gehouden. Mevrouw R. Tigchelaar geeft er een impressie van in het orgaan van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal. De enige Veenendaalse deelnemer, de heer J. de Ruiter, had er reeds eerder verslag van gegeven in het blad van „Sola Fide". Bekend mag worden veronder steld, dat de gereformeerde bonders in de hervormde kerk om principiële redenen niet aan deze kerkvergade ring hebben meegedaan. Anders ge zegd: dat de gereformeerde bond zijn aanhangers deelneming heeft ifgeraden omdat men in deze kring slechts de gevestigde kerkelijke re gering kan erkennen. Nu de vergadering althans het eerste gedeelte, want de zaak heeft nog een vervolg achter de rug is heeft ds. A. Vroegindeweij te Vee nendaal er ook maar weinig goeds in kunnen bespeuren. Als hoofdredac teur van het Gereformeerde Week blad zegt hij er in dit blad o.a. dit over: In een dergelijke vergadering zou ons woord (van de gereformeerde oond, red.) geen weerklank hebben gevonden. Er werd veel gelachen, eel geapplaudiseerd en 't leek al les inderdaad meer op een „familie feest" dan op een „kerkvergade ring", zoals een van de verslaggevers schreef. We vonden het de kerk onwaardig zoals er bijvoorbeeld gelachen werd, toen iemand de opmerking maakte, 3at „hij het moeilijk had met de maagd Maria" in verband met het Apostolicum. Maar het ergste von den we toch wel de opmerking van een zekere mevrouw Buis, die ver klaarde in het ambt te staan en die niet wist wat het geloof eigenlijk inhoudt en wie God is! Wat kun je nog geloven! Deze vraag werd gesteld op een kerkvergadering en ze kreeg nog ap plaus ook. Later werd zelfs door de voorzitter gezegd, dat hier een zeer belangrijke zaak aan de orde was gesteld. Zo is op deze kerkvergade ring niet het geloof maar de twijfel toegejuicht. Wanneer we ons oor te luisteren leggen (er is dus kennelijk wel een waarnemer van de gereformeerde bond geweest, red) zijn op deze ver gadering geen dingen gezegd, die al niet eerder aan de orde zijn geweest. Is de synode werkelijk zo naïef, dat ze niet wist dat deze dingen in de kerk leefden? Moest hiervoor een algemene kerkvergadering samen geroepen worden?, vraagt ds. Vroeg indeweij zich tenslotte af. op de Rijksstraatweg tussen Rens woude en De Klomp. Ter hoogte van de Emminkhuizerlaan en de Veenweg worden in- en uitvoegstro- ken langs de rijweg aangelegd.Hier aan wordt weliswaar de tussen fiets paden weg gelegen groenstrook opgeofferd, maar de maatregel zal met name voor de zuidelijke rij- strook aanzienlijk bijdragen tot ver hoging van de verkeersveiligheid. VEENENDAAL Binnen het raam van het kernthema van het Verbond voor Veilig Verkeer werd gisteren in het gehele land een ééndaagse controle op het wegverkeer uitgevoerd waarbij de nadnik werd gelegd op de technische ge breken van vrachtauto's, bussen en personenwagens. Op een totaal aantal van 598 controles, waaraan door de Veenendaalse politie 81 man-uren werden besteed, moest negentig maal een proces-verbaal worden gegeven. De controle werd uitgevoerd door vaste posten op de Nieuweweg en de Kerkewijk en door een mobiele post in de omgeving van de Groeneveldselaan. Van het door de politie als vrij hoog genoemde percentage weggebruikers dat op de bon ging hadden 23 personen hun rijbewijs niet bij zich. Twintig au tomobilisten hadden wel een kenteken bewijs maar konden dat niet tonen. 'Gevallen dat automobilisten geen rijbe wijs óf geen kentekenbewijs hadden werden niet geconstateerd. Heel wat onrustbarender vindt de po litie na de gisteren gehouden controle 't dat er altijd nog 11 automobilisten moes ten worden bekeurd wegens slechte ban den. In negen gevallen deugden de remmen niet, bij twee haperde er iets aan de stuurinrichting en bij 10 auto's werden verschillende andere gebreken gecon stateerd. Twaalf andere automobilisten kregen wegens andere overtredingen een bekeuring. Rechtvaardiging van deze controle wordt vooral gezien in het aantal be keuringen wegens overtredingen die rechtstreeks verband houden met de veiligheid zoals remmen, banden en stuurinrichting. Vooral de „banden- overtreders" spreken de politie erg aan gezien de recente controles hierop en de propaganda die is gepleegd via alle pu bliciteitsmedia. De landelijke cijfers van de gisteren gehouden controle zullen worden ver werkt door de centrale politie-verkeers- commissie in Den Haag. ADVERTENTIE VEENENDAAL Bouw en inrich ting van het overdekte Valleibad heeft bijna negentigduizend gulden meer ge kost dan het totale krediet van 1.45.000.- dat de raad er in 1967 en 1968 voor had uitgetrokken. De aanleg van een gedeelte van het parkeerterrein, waarmee bij de raming geen rekening was gehouden bedroeg bijna 37.500.- hogere omzetbelasting beliep bijna dertien mille terwijl aan meerwerk een bedrag van 55.000.- moest worden uitgegeven. Diverse be sparingen en minderwerk verminderde de totale overschrijding van 105.000.- met zestien mille, zodat de raad alsnog bijna negentig mille moet voteren. De werkelijke stichtingskosten van het overdekte Valleibad komen hier door op een bedrag van 1.234.025,19. VEENENDAAL Een tweetal dames uit het Prins Willem Alexanderpark hebben een verzoek gericht tot het col lege van B. en W. over te gaan tot het stichten van een openbare kleuter school. De dames hebben aangetoond, dat bij de opening van de school minimaal der tig kleuters op de mat staan .waarmee aan de wettelijke eisen is voldaan. Het college stelt dan ook voor een dergelijke school te stichten. In het PWA-park is echter geen plaats zodat wordt voorgesteld de school te laten verrijzen in het toekomstige bestem mingsplan „Duivenweide". Als de raad met dit voorstel akkoord aat moet Gedeputeerde Staten van Utrecht zich er nog over uitspreken. ADVERTENTIE 2 OVERHEMDEN f22.- niet strijken Hoofdstraat 75 Vfeenendaal VEENENDAAL B. en W. stelt de raad voor de voetbalvereniging „Vee nendaal" een eenmalige subsidie te ver lenen van f 10.000. Met dit bedrag wil het gemeentebestuur de vereniging te gemoet komen in de kosten die moeten worden gemaakt voor het geschikt ma ken van het trainingsveld tot derde speelveld alsmede het aanleggen van een nieuwe trainingsveld. Deze voorzieningen zijn nodig om de onlangs opgerichte zaterdagsectie speel terrein te verschaffen op het Salaman dercomplex. Het college houdt de raad voor, dat de vereniging door middel van zelfwerkzaamheid van de leden, al heel wat tot stand brengt. Men acht het al leszins billijk de vereniging een hand druk van tien mille te geven ook al om dat VRC en VHC op het tijdelijke sportpark aan de Middellaan onderdak vinden. Een lid van de sportzaken kan dit voorstel om principiële redenen niet steunen. VEEMARKT UTRECHT Totale aanvoer 2846. Runderen 838; vette kalveren 43; graskalveren 95; nuchtere kalveren 1144; schapen 319; lammeren 380; bokken en geiten 27. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk 1200-1425; kalfvaarzen, per stuk 1025-1225; vare koeien, p. stuk 925-1035; pinken, per stuk 610-830; stie ren, per stuk 850-1500; graskalveren, per stuk 425-660; nuchtere kalveren, p. stuk 40-80; fokkalveren, per stuk 125-300; schapen, per stuk 90-135; lammeren, per stuk 70-110; bokken en geiten, per stuk 15-17; vette koeien le kwal. per kg gesl. gew. 4,75-5,00; 2e kwal. per kg gesl. gcw. 4,50-4,70; 3e kwal. per kg gesl. gew. 4,00 -4,05; vette kalveren le kwal. per kg lev. gew. 4,00-4,20; 2e kwal. per kg lev. gew. 3,80-4,00; 3e kwal. per kg lev. gew. 3,60-3,70; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. 1,40-1,80. Overzicht (resp. handel en prijzen). Melk- en kalfkoeien: matig, niet ge heel prijshoudend; vette koeien: rustig, prijshoudend; vare koeien: rustig, niet prijshoudend; vette kalveren: rustig, la ger; graskalveren: rustig, ruim prijs houdend; nuchtere kalveren: rustig, prijshoudend; fokkalveren: fustig, prijs houdend; schapen: stug, niet geheel prijshoudend; lammeren: stug, niet ge heel prijshoudend. .99 SCHERPENZEEL Vrijdag 1!) juni houdt de voetbalvereniging Valleivo gels" haar jaarvergadering in café „Marktzicht". ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS EDE

De Vallei | 1970 | | pagina 3