In Cleveland heeft de 33-jarige James W. Finley een proces aangespannen tegen het federale gouvernement van de staat Ohio, waarin hij een schadevergoeding van 500.000 dollar vraagt. Zijn huidskleur veranderde namelijk van zwart in wit, naar zijn zeggen als gevolg van medicijnen, die hij in een ziekenhuis kreeg. Door een staking van het grafisch personeel verschenen in Engeland voor het eerst sinds vijftien jaar geen kranten. Op de foto de werkloze pers van de London Evening News met op de voorgrond de laatstuitgekomen editie. Van de bijna uitgestorven oehoe, leven nu weer minstens vijftig paren in de Beierse bossen. Ze worden daar uitgezet vanuit dierentuinen, die de uit het ei gekropen vogels eerst leren ratten, muizen en duiven te vangen. Na de hippies en de yippies nu ook de juppies en wel met bijbehorende kleding, zoals 't hoort. In Japan. Kleding van man en vrouw is helemaal gelijk met mini-rokje, v-vormige borstbedekking en Ro meins aandoende laarzen. Tijdens de culturele koninkrijksvergadering droeg de Surinaamse ver tegenwoordiger, de heer Misier(r) het voorzitterschap over aan prof. De Gaay Fortman. Ex-nieuwslezeres Eugenie Herlaar kwam deze week terug voor het tv- scherm, om het nieuwe TROS-programma „Zie Zo Zomer" te presenteren. De Amerikaanse ambassadeur in Zweden, Jerome Holland, praat in de Noord-Zweedse stad Sundsvall nog wat na met drie leden van de plaatselijke NLF-beweging over de demonstrate die tegen hem op touw werd gezet bij zijn bezoek aan die stad. Bij llpendam werd de jaarlijks» vla wedstrijd voor bejaarden gehouden, een evenement van de Club van Hon derd. Vroege vakantiegangers kunnen dit verwachten bij het passeren van de Gotthardpas bij het Zwitserse Andermatt: sneeuwmuren van dertien meter hoogte. De pas is als gevolg van de langa winter een maand later dan andere jaren voor het verkeer opengesteld. Om de herstelde eenheid van het land tot uitdrukking te brengen heeft de Nigeriaanse PTT een serie van vier postzegels uitgegeven.

De Vallei | 1970 | | pagina 13