KANTONGERECHT WAGENINGEN Baas van hond deed in felheid niet voor zijn huisdier onder Start op 20 juni Jazz sociëteit „Double trouble" opgericht Hartelijk afscheid dr. W. Ver kade Bronzen eremedaille na 40 jaar N.B.M. KERKDIENSTEN Alleen voor geselecteerd publiek VÜZ 11076 M.A.C.-rit op 20 juni Bekendmaking Woudenberger ernstig gewond Bevordering bij P.T.T. Reddingsbrigade zwemt kanaaltoeht Bromfiets na twee maanden boven water VALLEI? 10556 Onverbeterlijk Recreatiewerk kerken onder nieuwe leiding Aantal gedipl. ziekenhelpsters verdubbeld Plattelandsvrouwen Ingen genoten van uitstapje LOOPS TE HARD BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL EDE BESLOTEN In aanwezigheid Cultureel Gelderland DAMES W. v d. Loon (Vorden) Bejaarden Rijswijk hadden fijne reis ZATERDAG 13 JUNI 1970 WAGENINGEN In de Wageningse kantongerechtszaal onstond vrijdagmorgen grote hilariteit om het speelse verweer van de 48-jarigc Bennekomse magazijn bediende W. J. de K., die zich voor kantonrechter mr. W. Holleman uit Bennekom moest verantwoorden wegens overtredingen ten aanzien van de in Bennekom geldende regelingen voor het aanlijnen van honden. Reeds eerder had de heer De K. voor de nodige opschudding gezorgd. Op 8 mei stapte hij in gezelschap van een grote Duitse herder de rechtszaal binnen. Aan het verzoek van kanton rechter mr. A. C. van den Brand, die momenteel met vakantie is, om de hond direct te verwijderen kon toen geen gevolg worden gegeven, daar baas en hond onafscheidelijk bleken. Men besloot toen de zaak voorlopig aan te houden. De kantonrechter liet zich vrijdag uitvoerig over de oorzaak van dit uit stel informeren. „Kon u de hond niet ergens op de griffie aan een stoel of bank vastbinden", vroeg hij. „Dan was hij gelijk door de ramen heengesprongen", antwoordde de K. In ieder geval had hij de hond deze keer niet bij zich, zodat zijn zaak nu wel behandeld kon worden. Op de vraag van mr. Holleman, waarom hij zich niet aan de aanlijnregeling hield, antwoordde de K.: „Meestal doe ik dat ook wel, maar de weersomstandigheden waren er dift keer niet naar". „Hoezo?", vroeg mr. Holleman. „Nou, het was nogal glad, om niet te zeggen hartstikke glad en ook dan heeft een hond behoefte aan een boom", repliceerde de K. Volgens hem was het zelfs „met vierwielaandrij- ving" niet mogelijk geweest zijn om op de been te blijven. De hond, genaamd Hertha, liep echter best. Zo goed zelfs, dat hij een andere wandelaar met hond, de heer M., fel belaagde. Deze kon zich toen ook niet meer staande houden en was met een klap met zijn hoofd op de stoeprand terechtgekomen. De heer de K. werd verweten niets gedaan te heb ben om de aanval te voorkomen. Ongekend fel was echter zijn ver weer: „Niet die hond viel M. aan, maar M. viel de hond aan. Hij gebruikte daarbij een Spaans rietje, zelf heb ik ook nog enige klappen opgelopen". De val van de heer M. was volgens hem niet door de arme Hertha veroorzaakt, maar door de heer M. zelf, die steeds maar met zijn hond stond „te piere waaien". „Waarschijnlijk de aard van het beestje", aldus mr. J. C. Pieters, offi cier van Justitie. Hij noemde van M's valpartij er één met onduidelijke oorza ken „een uit de hand gelopen situatie" en vroeg hiervoor dan ook vrijspraak. Overtreding van de aanlijnregeling acht te hij echter wel bewezen en eiste hier voor dan ook f 25,- boete. Mr. Holleman vonniste overeenkomstig de eis van de officier. De heer de K. had echter nog meer op zijn hondenkerfstok, want enkele dagen na eerder genoemde overtredin gen diende de Bennekomse heer v. R. bij de rechtbank een vordering in we gens dierenartskosten verbonden aan de behandeling van zijn hond, die door As- tor (een zusje van Hertha) gebeten zou zijn, De heer de K. gaf het allemaal rui terlijk toe: „Die beet was nogal logisch. Het hondje van meneer was loops. Her tha rook dit, ging er achter aan en toen werd Astor jaloers". De heer v. R., die als getuige was verschenen, bestreed dit: „Mijn hond was niet loops, maar loops geweest". VEENENDAAL De MAC „Veenen- daal" organiseert zaterdag 20 juni een oriënteringsrit voor ervaren en min der geroutineerde liefhebbers van deze vorm van autosport. Gestart wordt vanaf 's avonds 19.30 uur bij hotel „La Montagne. Er wordt gereden volgens het KNMV-reglement AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 u. ds. G. Kaastra; 18.30 u. ds. J. van Noort. „De Uithof": 10 u. jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 18.30 u. ds. De Hoogh. N.P.B.: Geen opgave ontvangen. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 u. ds. J. van Noort; 18.30 u. ds. W. Glashouwer uit Driebergen. Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 u. leesdienst. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10 u. kand. J. H. van Hunnik; 18.30 u. ds. B. Koole. Rehoboth: 10 u. dhr. G. Blom. Geref. Kerk: 10 en 18.30 u. ds. P. M. Brouwer. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen maken bekend, dat bij hen is binnengekomen een verzoek om bouwvergunning van de Stichting Openbare Bibliotheek, Utrechtseweg bliotheek op het perceel, kadastraal lie- 336 te de Bilt voor de bouw van een bi- kend gemeente Rhenen, sectie G nr. 1800, plaatselijk bekend Groeneweg 4 te Rhenen. Dit bouwplan wijkt af van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Al vorens hierop een beslissing, overeen komstig artikel 19 der Wet op de Ruim telijke Ordening jo. artikel 50, lid 8 der Woningwet, te nemen, worden eigena ren en gebruikers van aangrenzende percelen en nabij gelegen gronden in de gelegenheid gesteld om binnen 14 dagen na dagtekening van deze bekendma king, tegen het verlenen van de ge vraagde vergunning bij hun college be zwaren in te brengen. De hierboven bedoelde bouwaanvraag met de daarbij behorende stukken lig gen gedurende genoemde periode ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Rhenen, 12 juni 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Ro senthal. „Blijkbaar werkt de eigenschap tot waarneming van dit feit bij herders nog zeer lang na", onderbrak mr. J. C. Pieters. De kantonrechter onderstreepte nog eens deze conclusie met de opmerking „honden hebben nu eenmaal een scher pe neus voor dit soort zaken". Daar de heer de K. de vordering in middels had betaald, vroeg de officier niet meer dan 40,- boete. De kantonrechter deed er een tientje van af. De heer D. E. M. uit Wageningen had op 25 november 1969 op de Klaas Ka terstraat in Veenendaal niet voldoende rechts gehouden en was daardoor in botsing gekomen met een bromfietser. Volgens de heer M. had de bromfietser veel te hard gereden en om een botsing te voorkomen was hij alvast maar naar links uitgeweken. „Dat viel echter niet mee", zei hij, „want aan beide zijden van de weg stond het vol met gepar keerde auto's". Later had de bromfietser toch niet zo snel gereden als hij had verwacht, doch de botsing bleek toch niet meer te ver mijden. De officier eiste 25,- boete. M. vond dit een beetje veel, mr. Holleman waarschijnlijk ook, want met 20,- deed hij de zaak af. RENSWOUDE De 45-jarige C. M. K. uit Woudenberg moest donderdag avond met vrij ernstige verwondingen naar het ziekenhuis „de Lichtenberg" in Amersfoort worden overgebracht na een ongeval op de Hopeseweg te Rens- woudc. De Woudenberger raakte tot dusver onopgehelderde oorzaak met zijn wagen in een slip, sloeg over de kop en werd daarbij uit de wagen geslingerd. Hij bleef zwaar gewond in een weiland lig gen. VEENENDAAL De heer J. Diepe- veen junior, werkzaam op het Veenen- daalse postkantoor is met ingang van 1 juni jl. benoemd tot besteller eerste klas. RHENEN Vrijdagochtend werd de Rhenenaar E. Szabang op het gemeen tehuis door burgemeester jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal gehuldigd vanwege het feit, dat wij gedurende veertig jaar onafgebroken in dienst was van de NV Nederlandse Buurtver- voer Maatschappij. Burgemeester Bosch deelde mede, dat het Hare Majesteit de Koningin had be haagd de heer Szabang de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. De heer Szabang, geboren 11 septem ber 1910, begon zijn loopbaan bij de NBM als hulpankerwikkelaar. Hij is thans hoofdautomonteur. Naast de burgemeester waren ook di rectieleden van de maatschappij aan wezig. De jubilaris werd hartelijk toe gesproken, ontving een enveloppe met inhoud, een oorkonde en een draagme- daille. Het gemeentebestuur schonk de iubilaris een exemplaar van het foto boek Wageningen-Rhenen. VEENENDAAL Geboren: (te Rhe nen) Wilhelmina, d.v, W. G. van de Weerdhof en J. van Goerenstein; (te Rhenen) Gijsbertus Hendrikus, z.v. J. van Stuivenberg en W. C. Heikamp; (te Rhenen) Janna Geraldiene, d.v. H. Die- peveen en T. W. Achterberg; (te Rhe nen) Monika Sophia, d.v. A. van Essen en G. J. Bleijenberg; (te Rhenen) Wil helmina Josina d.v. N. Diepeveen en J. W. Mulder; (te Rhenen) Marinus, z.v. S. G. van Soest en M. Roseboom: Roelof z.v. R. Hermsen en M. L. Jensen; Eliza beth Ellen, d.v. W. C. Gerritsen en A. Bouman; Hilbert Paul, z.v. P. T. Hiensch en J. M. van Gessel; Linda Ca- tharina, d.v. L. de Kievid en F. Hasse laar- (te Utrecht) Reginald Daniel, z.v. C. Baart en G. C. A. M. van der Steen; (te Rhenen) Evert je Maria Catharina, d.v. A. W. Rozeboom en A. M. van Schuppen; (te Rhenen) Johannes Wil helmus en Hendrik zoons van D. Meijer en J. M. J. de Blooijs; (te Ede) Marcel z.v. M. G. Knigge en J. Landman; (te Rhenen) Ingrid Petronella, d.v. J. Hui- bers en P. J. J. Doorn; Gijsbert Hen drik, z.v. J. Heikamp en J. J. Onink; Coenraad, z.v. F. Leppers en H. Vel- derik; Geurt Hendrik, fc.v. G. v.d. Weerd en J. de Rooij; Elizabeth Adria- na, d.v. P. van Oosanen en D. H. Ker sten; Albertha, d.v. A. van de Bovend- kamp en M. van Hensbergen; Hendri- cus, z.v. J. van Leeuwen en P. Valken burg. Ondertrouwd: C. van Hardeveld en C. Carsouw; D. G. Otte en H. Versteeg; H. van Dijk en F. G. van Bruxvoort; J. C van Leeuwen en G. S. Valkenburg; P. Nieuwhof en C. M. Sukkel; J. C. Visee en G. van de Weerthof; A. v. Nieuw- amerongen en C. G. van den Dikken- berg; E. S. Petersen en J. E. Mol; H. van de Grift en H. A. Waaijenberg; J. W. Rebergen en H. J. Stuivenberg; A. ter Haar en H. Bruis; M. van de Boven- kamp en W. Diepeveen. Getrouwd: G. van Engelenburg en E. van de Heetkamp (Ede) G. Blankest!jn en H. W. Sukkel J. van Dijk (Rhenen) en A. R. Sjoer; H. Bor (Kesteren) en A. M. van Nuissenburg; L. Schreuders en J. A. de Jong; A. Vink en P. v.d. Scheur; A. J Hensen en H. W. van Schuppen; J. J. van Beek en J. H. Bel- mer; J. W. Gijsbers (Dodewaard) en G. H. W. van Capelle; H. Middelhoven en G. van Eden. Overleden: Piet van Os 66 jaar echtg. van D. Smits; Geertrui Steffers 84 jaar; Akke Boersma 76 jaar echtg. van H. Hofstra; Roelina van Hardeveld 18 jaar. EDE Geboren: Paulina H, d.v. J. van der Kramer en W. Storm; Jan, z.v. G. van Steenbeek en T. Rijksen; Ba rend H. M., z.v. B. H. M. de Vries en A. J. Landman; Paulette I., d.v. E. Ver- meeren en E. A. Mateman; Hendrik, z.v. J. van Droffelaar en C. M. A. M. van Grins ven; Angélique, d.v. M. I. van Vuuren en A. M. van Versendaal; Be nedict A. C., d.v. J. F. L. Lochtenberg en C. M. M. Almering; Pieter, z.v. R. Blotenburg en A. J. Boer; Johannes O. J., z.v. J. Wijnmalen en A. Brunsting; Martin C., z.v. C. A, Dalebout en G. J. Slager; Dirk H., z.v, E, van Wingerden en J. J. van de Kraats; Sonja M. H., d.v, J. A. M. ten Cate en C. H. Corns; Gerrit z.v. J. Geels en F, Schutten; Anne C. M., d.v. C. Willemse en J. van den Dik- kenberg; Albertus, z.v. C. Methorst en J. van den Top; Edwin J. P., z.v. P. B. W. Vermolen en C. A. van den Brink; Maria, d.v. G. A. van Dooren en J. B. Dibbet; Hendrik C., z.v. W. Hendriks en C. Bakker; Aaltje C. P., d.v. van J. C. Hartman en B. P. Klok; Martinus., z.v. J. Alma en W. Hol; Geertje W., d.v. J. Heikamp en G. V. Gerestein; Gijsbertha H., d.v. W. Meijer en H. Rijswijk; Hen- drike J., d.v. A. van Essen en M. J. Roeterdink; Dennis, z.v. A. L. Wakel- kamp en M. J« F. van Roosmalen; Raoul R. H., z.v. R. Wattimena en E. Pesuli- ma; Albert, z.v. E. Vaarkamp en J. vanr den Brink; Gerrit H., z.v. G. van den Akker en H. Zeijseink. Ondertrouwd: Arie Pluut en Janneke A. Otte; Robertus J, Rabenberg en Olga L. Lennards; Hendricus J. Leibrand en Etine I. Seffinga; Gerrit Vlastuin en Johanna W. C. Haalbom; Anton Franke en Josefina F. E. M. Vedder; van Wit- zenburg, Nicolaas en Adriana J. Patty; Bertus Schuur en Jonijna W. J. Siere- veld; Hendrikus Roskam en Jacobje E. van Wijde; Karei M. van den Broek en Rozetta J. Franken. Gehuwd: G. Heij en D. E. Hardeman; R. Frankfort en G. M. A. Wolfs; H. Borren en H. Heije; D. Morpey en S. L. Roks; J. Pik en M. U. Mes; J. J. Kroeze en R. Veldhuizen; J. Troost en W. J. T. van Roest; D. H. Gijsberts en W. G. J. Dijkhuizen; W. van Ojik en W. G. M. Teunesen; J. Vonk en H. R. M. van Bentum; J. H. Gerritsen en H. van Nieuwenhuijzen. Overleden: Gerritje C. Mulder e/v M. van Breeschoten geb. 29 mei 1902; Eli sabeth C. Agterberg geh. gew. met P. H. Fraterman geb. 30 mei 1877; Joanna Smit geh. gew. met C. Smit geb. 25 de cember 1888; Aaltje Borgers geh. gew. met J. Hol geb. 10 april 1901; Woutertje van den Brand geh. met J. van den Berg geb. 23 dec. 1893; Casper Veen I. geb. 24 augustus 1898; Barend van Tongeren geb. 12 april 1892; Rika A. van Brakel, e/v G. J. van Esseveld geb. 26 augustus 1888; Hugonia A. Jongepier geh. gew. A. T. S. Kuij- pers geb. 25 juni 1891. RIIENEN Verschillende, leden van de Rhenense Reddingsbrigade nemen op 14 juni deel aan de 26ste Kanaaltoeht, die wordt georganiseerd door de Nij meegse Reddingsbrigade, in het kanaal aan de Startsedijk te Mook. De deelnemers uit Rhenen zijn: Dik van Dijk, Gijs v.d. Linden, Henk v.d. Scheur, Janny Jagersma, Rudy Lam- mers, Inkele van Ingen, Gerit Joon, René Brouwer, Johnny van Oord, Wim Jagersma, Gerrit Jansen. De leiding is in hander van de instructeurs Wulf Baars en L. Schoonhoven, instructeurs van het Lijsterbergbad. Lengte van de tocht is 500 meter. VEENENDAAL De Edervener Van L. heeft na twee maanden zijn brom fiets terug die half april werd ont vreemd bij „de Zonnehof" in zijn woonplaats. Zijn voertuig werd door een Veenen- daler gevonden in een vijver in het stadspark. Hoe lang het daarin heeft gelegen is onbekend. Van L. die de hoop op het terugkrijgen van zijn brommer al had opgegeven kan nu gaan sleute len. 'l' M ém mw «anV. voor Voonondoot Tot 17.70 Vox 17.10- V. 14.50-17.10 H. Voor fthonon 3328 l«f SCHERPENZEEL De 41-jari- ge C. W. toonde zich eergisteren een onverbeterlijke zwijntjesjager toen hij eerst van de parkeerplaats bij het zwembad een zo goed als nieuwe fiets wegnam en later een bromfiets. W. werd in Barneveld, waar hij de fiets aan een rijwiel handelaar wilde verkopen, door de politie aangehouden. De eigenaar van de fiets, een inwoner uit Rens- woude, werd opgespoord en weer in het bezit van zijn rechtmatig ei gendom gesteld. De politie liet W. weer gaan nadat proces-verbaal was opgemaakt. Toen de patrouil lewagen van de politie later door Scherpenzeel reed zag de beman ning de vrijgelaten W. op een bromfiets in de richting Barneveld rijden. Hij werd gevolgd en aange houden waarbij bleek, dat de man de brommer had gestolen bij de Coöperatie. De politie die dit al te gortig vond zette W. achter slot en grendel. Hij bleek al meer met de politie in aanraking te zijn ge weest. Gistermorgen werd hij voorgeleid voor de officier van Justitie te Utrecht. VEENENDAAL Vorige week is in Veenendaal een jazz-sociëteit opgericht. De nieuwe boreling kreeg de naam „Double Trouble" mee. Aan de wieg ston den zeven meest jonge Veenendalers, die van mening zijn, dat er voor een dergelijke soos wel degelijk belangstelling bestaat. Men mikt op een publiek ouder dan achttien jaar, dat met ingang van zaterdag 20 juni terecht kan in een zaalmimte bij de R.-K. Kerk aan de Nieuweweg. De initiatiefnemers zijn de heren H. de Graaf, J. van Son en H. Korenromp. Met dit drietal als kern is er een be stuur gevormd, dat verder bestaat uit de heren J. Hensen, W. v. d. Bijl, F. Hui- bers en F. Bruidsman. Dit zevental, dat druk bezig is met de voorbereidingen om volgende week zaterdag uit de startblokken te komen, is van plan er een serieuze zaak van te maken. Spreekbuis over ontstaan en doel is H .de Graaf: „Het plan om een jazz-so ciëteit op te richten is geboren tijdens de onlangs gehouden hearing over het gebruik van de Wiliibrordusschool. We zijn namelijk van mening dat er een grote groep jongeren en ouderen be staat, die niet alleen maar beat prefe reren, maar ook wel eens naar andere muziek willen luisteren. Voor die mensen is de jazz-sociëteit. Het wordt een besloten club. Niet ie dereen kan er lid van worden en iedere aanmelding wordt in een ballotagecom missie bekeken; kortom wij willen geen kinderen en geen rotzooimakers". Teneinde ongewenste elementen t« weren, zullen er lidmaatschapkaarten ARNHEM Heel cultureel Gelder land heeft vrijdagmiddag op bijzonder sfeervolle en hartelijke wijze afscheid genomen van dr. W. Verkade als direc teur van de stichting Culturele Raad Gelderland. Dat gebeurde in de stijlvol le entourage van het provinciehuis, waar met de commissaris van de konin gin, mr. H. W. Bloemers, leden van G.S. en de provinciale staten tal van verte genwoordigers van culturele organisa ties en instellingen de scheidende func tionaris het afscheid nemen van zijn functie enigszins hebben verzacht. De commissaris van de koningin ge tuigde van de waardevolle arbeid die dr. Verkade zowel voor het culturele le ven van de provincie als .voor het Gel ders Anjerfonds heeft verricht. Hij ge waagde daarbij van de prettige per soonlijke contacten die dr. Verkade heeft gelegd. Namens het provinciaal bestuur droeg de commissaris van de provincie de heer Verkade op een te honoreren opdracht een studie te schrijven over Thorbecke en zijn relatie tot Gelderland. Ook professor Groeneveld, de voor zitter van de Culturele Raad, sprak met veel waardering over het werk en de persoon van directeur Verkade. Namens het Nationaal Overleg Ge westelijke Culturele Raden sprak de voorzitter van deze instelling, oud staatssecretaris C. Egas. Hij noemde dr. Verkade een man met groot gezag op cultureel gebied die er toe heeft bijge dragen dat het klimaat voor de cultuur in de provincie sterk is veranderd. Wat dr. Verkade betekend heeft voor de internationale contacten op velerlei gebied toonde professor Schokking uit Doorn aan, die memoreerde dat dr. Verkade tot de oprichters van de Euro pabeweging behoorde en een gewaar deerd medewerker is geweest van de Unesco. Aan het slot van de afscheidsrecep tie, waarop vele gemeentebesturen uit de provincie waren vertegenwoordigd en die werd opgeluisterd door zang en muziek van jongeren-ensembles uit Lo- bith en Wageningen, sprak de heer Ver kade een kort dankwoord. Hij toonde zich daarbij getroffen door de over weldigende belangstelling en bleek dankbaar, dat hij en een goede staf van medewerkers heeft gehad en veel steun van de overheid, in casu van de provin cie heeft mogen ondervinden. worden gedrukt. Alleen zij die een der gelijke kaart met pasfoto kunnen tonen worden toegelaten. Het begrip jazz moet niet al te letter lijk worden opgevat. De leden kunnen zelf jazz-platen meebrengen en die af draaien. Men kan er ook discussiëren over allerlei onderwerpen met jazz als achtergrondmuziek. Voorlopig zullen ook al om financiële redenen geen bands worden gecontracteerd. Ook zal „Double trouble", voorlopig alleen op zaterdagavond tot half twaalf 's avonds geopend zijn. H. de Graaf: „Als blijkt dat er be hoefte aan bestaat zullen we zeker niet nalaten ook vrijdagsavonds en desnood» ook op woensdagavond de tent te ope nen. Voorlopig kunnen we maximaal 250 personen inschrijven". De eerste mogelijkheid daartoe be staat zaterdagavond 20 juni van 19.30 tot 20.30 uur Naar wie de heren ook nog zoeken ia een tweetal dames die het bestuur wil len komen versterken. (Van een onzer redacteuren) DRIEBERGEN De coördinerende instantie voor het recreatiewerk van de kerken, STIRK, heeft een nieuwe di recteur gekregen in de persoon van de heer W. van der Loon uit Vorden die daarmee de opvolger wordt van wika L. A. C. van Ginkel die in dienst van de NCRV getreden is. De heer Van der Loon was van 1965 af directeur van het Provinciaal cen trum voor gereformeerd jeugdwerk Gelderland; tevens had hij de leiding van het vormings- en toerustingscen trum De Drietip in Ellecom. De erva ring van de heer Van der Loon op het gebied van vorming en toerusting zal van groot belang zijn voor het werk van de STIRK omdat de stichting de training van teamleden voor het inter kerkelijk recreatiewerk (dat ook in Gelderland vele honderden medewer kers heeft) wil intensiveren. WAM9ddn we heen? RHENEN. Bioscoop: za. 20.00 uur en zo. 14.30 uur: „De Zuidster"; zo. 20.00 uur: „Verleidelijk, verrukkelijk, verra derlijk..." Utrecht. Stadsschouwburg 8 t/m 20 juni (be halve 14 juni.) 20.00 uur: „Snip en Snap revue", '70 van toen tot thans". M.m.v. Willy Walden, Piet Muyselaar, Milly Scott, Donald Jones. Aase Rasmussen, Lily Kok, Louis Dusée, Diana Floodgate, John Kuipers, Perry Cavello, Frans Eppink, Henk Flier, Ab Heydens, Hans de Jong, Los de Lorca, Les Castors en The Garden Dancers. Theater Mickery, Rijksstraatweg 202-204, Loenersloot. t/m 14 juni: 20.30 uur - „Duches of Malfi" van Webster. Cabaret. Muzeval-cabaret. za. 13 juni 20.30 uur. Nieuwe Kamp 13 (bij Tivoli) „Dagboek van twee gekken", met Annemarie Konincks. Hennie Oliemuller, Herman Berkein en John de Groot, piano. Pockettejater. Bolsbeekstraat 7. za. 13 juni 20.30 uur: Cabaret „Het Loeder". Muziek Michaëls-kapel, Domplein, za. 13 juni, 19.30 en 21 uur: Kamermu ziek door Paul Smit, Willem Kroesbergen. Piet d'Hont en Jaap van der Drift. Geertekerk, Geertebolwerk. 16 juni, 20.00 uur: Utrechts Studentenkoor en orkest met ,tDie Hohe Messe" van Bach. Bioscopen Camera, (Oudegracht 156) dag. 14.30, 18.45 en 21 uur; zo. 14.15, 16.30. 18.45 en 21 uur: La Piscine, City, (Voorstraat 89) dag. 14.30, 18.45, 21 uur; zo. 14.15, 16.30. 18.45 en 21 uur: Amigos, Filmac, (Vredenburg 29) za. en zo. alleen 14.30 en 16.30 uur: Zorro Kruist de Degens. Olympia, (Amsterdamsestr. w. 350) dag. 18.45 en 21 uur; wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur: do/zo: 10.00 bommen werpers vallen aan, ma./wo: Doel wit voor 2 revolvers, Palace, (Vredenburg 29) dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur. za. en zo. alleen 18.45 en 21 uur: Sexy Rella. Rembrandt (Oudegracht 73) dag. 14.30, 18.45 en 21 uur; zo. 13.45. 16.15, 18.45 en 21.15 uur: The Se cret of Santa Vittoria Scala (Potterstraat 16), dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo: 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: Vakantie-perike len met funeste gevolgen. Studio (Oudegracht 154) dag. 14.45, 19 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19 en 21.15 uur: Lions love, Vreeburg (Vredenburg 8a) Dag. 14.30 18.45 en 21 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur; De man met de wassen beelden. Nachtvoorstellingen Camera, (Oudegrachl 156) vr. en za. 23.30 uur: Une femme et une femme, di. 16 juni, 23.15 uur: Pre mière voor Europa: De blinde Sa murai, Palace, (Vredenburg 29) vr. en za. 23.30 uur, Western cyclus Villa Rides, Studio, (Oudegracht 154) za. 23.45 uur, Crime-serie: Touch of evil, Vreeburg, (Vredenburg 8a) vr. en za. 23.15 uur: Han'en high, Arnhem. Stadsschouwburg, za. 13 juni 20.00 uur. Toon Hermans en zijn nieuwe one-man-show. Aan de vleugels: Rinus van Galen en Cor Cools. 17 juni, 20.00 uur: Jaarlijkse einduit voering door leerlingen van de af deling dansakademie van het Ste delijk muzieklyceum. Muziek. Concert in de Grote of Eusebius- kerk. za. 13 juni, 19.30 uur. Door Johan van Dommele en Het Gel ders Kamerkoor zal een Bachmo- tet uitgevoerd worden. Exposities. Gemeente Museum Arnhem. Utrechtseweg 87. 12 juni - 12 juli: Nicolaas van Beek, sieraden. 27 juni - 9 augustus: Victor Vasarely, tapijten en schermen. 27 juni - 6 sept.: Collectie Hans en Alice de jong. Schilderijen, beeldhouwwer ken, tekeningen en gouaches. Arnhem Safaristad. Evenementen: Woensdag 17 juni. 10.00 - 15.30 Hometrainerwedstrijd City Centrum. 15.30-16.15 Kinder operette op vlonder Lauwers- gracht. 14.30 Natuur- en dieren films, Luxortheater. 19.00 - 21.00 Safarimarkt, Gele Rijdersplein. Donderdag 18 juni. 19.30 - 21.30 City Centrum: Turkse janitcharenshow van de Arnhemse Verkennersband. 20.00 - 21.30 Safarifilm. dia's Mu sis Sacrum. Vrije toegang. Bioscopen Saskia. (Looierstraat); aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur: ..The Gra duate". Studio A, (Langewal); aanvang da gelijks 7.30 uur, „Airport", zater dag, zondag en woensdag 2.30 uur; Abott en Costello zien ze rennen. Palace (Bakkerstraat); aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur, De sex en Eva. Rembrandt (Velperplein); aanvangs tijden 2.00 en 7.30 uur, „Patton". '.uxor (Willemsplein); aanvangstij den 2.00 en 7.30 uur „Ben Hur", zaterdag en woensdag 2.30 uur - Arnhem Safaristad Elsa, dochter der natuur, zaterdag 23.30 uur Nacht voorstelling „Bemin je naas te." I)EN HAAG Het aantal gediplo meerde ziekenverzorgsters dat in 1968 nog ongeveer veertienhonderd be droeg is in twee jaar tijds verdub beld en bedraagt nu ongeveer 2800. Staatssecretaris Kruisinga (Volksge zondheid) noemde dat gisteren in de Tweede Kamer geen gering verschijn- seel. Hij bracht hulde aan de velen in de sector van de verpleegtehuizen, die zich helemaal voor die groei ingezet hadden en soms letterlijk dag en nacht aan het werk waren. RIJSWIJK De bejaarden maakten heden hun jaarlijkse uitstapje. Deze keer ging het naar De Zaanstreek. De boottocht, met een bezoek aan de Zaan- se Slag, vormde een van de hoofdnum mers. Terug ging de reis over Bergen langs de kust, met als tweede hoofd punt een bezoek aan Aalsmeer, waar het diner werd gebruikt. Tegen tien uur, waren de dames en heren weer op Rijswijk, waar ze wer den ontvangen door het Kerkkoor, on der leiding van Cor Bal. Met een harte lijk applaus werden zangers en zange ressen voor deze attentie beloond. De Vrouwenvereniging „Ora et Labora" die door verschillende activiteiten, déze mooie reis mogelijk maakte, had alle eer van haar werk. INGEN Woensdag hebben 50 leden van de afdeling Ingen van de Bond van Plattelandsvrouwen het jaarlijks uit stapje gemaakt, 's Morgens om half ne gen vertrok men vanaf hotel Van Este- rik richting Harmeien. Daar bezocht men de bekende doe-hel-zelver de heer Piet Ma ree die in een oude boerderij aldaar al zijn werkstukken heeft ten toongesteld. Het was een lust om te zien hoe men van bijna niets iets moois kan maken. Men zag ook vele werkstukken die al eerder in diverse bladen door de heer Maree geplaatst waren. Piet Maree die ook oprichter is van de Ned. Boekenclub, leidde de dames zelf rond. Van Harmeien ging men naar Schiphol, maar daar het erg warm was, werd dit bezoek ingekort. Na in Hoofddorp de dorst te hebben gelest, ging men naar Monnikendam, waar men op het terras genoot van het uitzicht op het water. Men bezocht ook hier het museum van speeldozen en an tiquiteiten. Van de boottocht naar Mar ken werd ook volop genoten. In Marken aangekomen bezocht men een binnen huisje en de kerk. Ook Volendam werd per boot bezocht. In de avonduren werd in Houten in Hotel de Gouden Leeuw het uitgebreide diner alle eer aange daan. Om half elf kwam men weer in Ingen aan.

De Vallei | 1970 | | pagina 3