Conclusie vakbonden in metaalindustrie: Koppel Rolma los van oude bedrijf Auto bedolven onder werkstelling W apenschandaal in Zwitserland „W aakzaamheid geboden voor de V.V.D. ook als u 2000.- of ƒ10.0001- wilt lenen! Het gaat niet goed met gevechtsvaardigheid Chinese steun voor Roemenië Kabouters praten met kerkleden Defensie budget moet omhoog Veilig Verkeer heeft andere naam Opnieuw een brief van Belinfante Order Tsjoe en Lai ga met uw tijd mee - ga naar de nmb Humphrey wil in senaat Voedsel voor Nigeria Dr. L. de Jong over Nederlandse landmacht: Compensatie winstaandeel blijft uit Voor ruim 52 miljoen illegaal uitgevoerd ling van varkenspest Ernstig tekort aan steenkool Plunderingen in Brooklyn Orderbezetting Op CAO-basis TEGEJSV ALLER VOOR V M F 'PERSONEEL Grote massa stuff in beslag genomen Mr. BIESHEUVEL OP A.R.-CONVENT Amsterdamse Mensa in geldnood Morgen in Amsterdam t ILLUSIE Opnieuw Kosmos gelanceerd ZATERDAG 13 JUNI 1970 ANDERE BEHEERSVORM REDT WERKSPOOR DEN HAAG De vakbonden in de metaalindustrie zijn van mening, dat de afdeling rollend materieel van Werkspoor in Utrecht in een andere beheers vorm kan worden voortgezet. Dit is het resultaat van het begin deze week begonnen en donderdag in het geheim voortgezette ronde-tafel gesprek tussen de drie grote gemeenten, de Nederlandse Spoorwegen, de VMF en vakbonden. De gemeenten Rotterdam. Amsterdam en Den Haag. de Nederlandse Spoor wegen en de VMF zjjn in principe bereid in hun beleidsorganisaties na te gaan of er een mogelijkheid is om in deze richting een oplossing te vinden, zo hebben de vakbonden in een brief aan de minister-president, de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de voorzitter van de vast? kamercommissie voor Sociale Zaken medegedeeld. Het plan komt neer op de oprichting van de NV Produktiemaatschappij Rol ma, dat een bedrijf wordt dat zich gaat richten op de bouw van railmaterieel, respectievelijk van werkzaamheden aan railmaterieel. De aandeelhouders van de van het VMF-concern los te koppe len NV zouden dan zijn de gemeenten Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en eventueel Utrecht, de Nederlandse Spoorwegen en al of niet de VMF. De vakbonden menen dat na hun terrein verkenning de indruk is bevestigd dat de behoefte aan rollend materieel in ons land voldoende is om te komen tot een rendabele opzet van een wagonpro- du kt ie uitgaande van een gespeciali seerd bedrijf met een basisproduktieca- peciteit. In hun brief aan de minister-presi dent schrijven de vakbonden onder meer, dat een orderbezetting van de af deling rollend materieel tot de eerste helft van 1972 mogelijk is. Een vacuum is er alleen nog tussen medio 1972 en eind 1973. De indruk bestaat echter, dat bij een eerste aanzet tot verwezenlij king van de plannen op langere termijn van de Nederlandse Spoorwegen dit va cuum meer dan gevuld kan worden. In eerste aanleg is er sprake van ge weest, dat ook de vakbonden in de nieuwe beheersvorm in de raad van commissarissen van de nieuwe NV zou den worden opgenomen. Gezien de on afhankelijke opstelling van de vakbe weging hebben de vakbondsvertegen woordigers 'voor deze eer bedankt. De nieuwe NV, die dus van de VMF zal worden losgekoppeld, wensen de initiatiefnemers te zien als een exploi tatie-maatschappij, werkend in het complex van Werkspoor in Utrecht. De gebouwen, terreinen en leidingnetten zou de VMF aan de nieuwe NV in huur moeten geven. Machines, werktuigen en gereedschappen zouden op taxatiebasis van de waarde van de VMF moeten ARNHEM „Veilig Verkeer Neder land" zal de nieuwe naam zijn van het Verbond voor Veilig Verkeer. Dit is een uitvloeisel van de nieuwe statuten van het verbond, die in de vrijdag in Am- hem gehouden buitengewone algemene ledenvergadering werden aanvaard. Met het nieuwe statuut is de basis gelegd voor een aan de eisen van deze t.ijd aangepaste organisatiestructuur. Zo zullen enerzijds de ruim 550 plaatselij ke afdelingen met. 160.000 leden door invoering van onder meer een systeem van getrapt stemrecht, een grotere ver antwoordelijkheid krijgen ten aanzien van het landelijk beleid „Veilig Verkeer Nederland", anderzijds zullen een cen trale ledenadministratie en een unifor me contributieheffing leiden tot meer efficiency en een centraal geleide pro fessionele aanpak. AMSTERDAM Rector magnificus van de universiteit van Amsterdam mr. A- D. Belinfante heeft zich opnieuw in een brief gericht tot alle universiteite- leden, waarin hi.j stelt dat de democra- tiseringseisen van de studenten in de strijd om een nieuwe bestuursstructuur de democratie aan de rand' van de af grond brengen. Als men de universiteit, zo schrijft hij, laat besturen door docenten, stu denten en ambtenaren zonder een mo gelijkheid van controle door een hoger democratisch orgaan, dan is het te voorzien dat de universiteit gaat afwij ken van de plichten die de wetgever haar heeft opgelegd. Dat kan betekenen, dat de functie die de universiteit naar het inzicht van de wetgever moet vervullen binnen de Ne derlandse gemeenschap niet of slecht vervuld wordt. De rector wijst er tevens op dat het systeem van de man een stem niet past in de organisatie van het onderwijs, omdat door de grote meerderheid van studenten de functie van de cultuur overdragers (hoogleraren en wetenschap pelijke staff in het gedrang kan komen. De rector voegt er geruststellend aan toe, dat ook al hebben de docenten een beslissende stem in de studieopbouw, dit niet betekent dat de studenten het volledig met de stof eens moeten zijn. Het is meer een kwestie van samen werking van functies, maar niet. een overeenstemming door meerderheden. ROTTERDAM Het. koninklijk jacht „Piet Hein" is vrijdag aan boord gehesen van de „Bengalen" in de Jobs haven in Rotterdam. Het jacht zal naar Porto Ercole het zomerverblijf van de koninklijke fami lie in Italië worden vervoerd. worden overgenomen, voor zover ze no dig zijn voor de nieuwe NV. Hetzelfde geldt voor voorraden en dergelijke. Ten aanzien van de lopende orders, voor zover deze betrekking hebben op rollend materieel wordt voorgesteld deze over te nemen op een zodanige basis, dat opgetreden verliezen niet voor de nieuwe exploitatiemaatschappij zijn. Ten aanzien van de produktiecapaci- teit wordt in het vakbondsplan gesteld, dat afhankelijk van de door de aan deelhouders van de nieuwe NV vastge stelde produki iecapaciteit de organisa tie en de personeelssamenstelling zal worden opgezet. In principe wordt lager leidinggevend kader en uitvoerend per soneel overgenomen van de VMF tot het nodige aantal. De keuze van hoger leidinggevend personeel en van de di rectie is geheel aan de oprichters van de nieuwe NV. (Dit betreft personeel dat niet onder een cao valt). Werknemers treden in dienst van de nieuwe NV op basis van de cao voor de grootmetaal, zoals die thans wordt toe- UTRECHT De werknemers van het VMF-concern krijgen geen compen satie voor het wegvallen van het winst aandeel. zo blijkt uit een mededeling van de raad van bestuur van de VMF. De raad van bestuur laat weten, dat hij deze beslissing tot zijn spijt heeft moe ten nemen. Het besluit wordt gemotiveerd met verwijzing naar de vorige week door de regering genomen beslissing met be trekking tot de herstructurering van het VMF-bedrijf. Het gevolg van deze beslissing is, dat naar het oordeel van de raad van bestuur thans alle beschik bare financiële middelen nodig zijn voor de herstructurering. gepast voor Werkspoor in Utrecht. De afvloeiing van personeel van Werk spoor Utrecht, dat niet overgaat naar de nieuwe NV, wordt volgens het plan ge regeld door de VMF met inachtneming van de eind vorig jaar met de vakbon den gemaakte afspraken. In een toelichting op het. plan zei vakbondswoordvoerder de heer W. A. Wamsteeker dat dit plan van dë vakor ganisaties dat de principiële instem ming heeft gekregen van de gespreks partners, het resultaat is van de vorige week in Utrecht, gehouden ledenverga- deing. waar een beroep werd gedaan op de vakbonden een laatste poging te wa gen om de afdeling rollend materieel te redden. Op grond van de orderverwachtingen, met inbegrip van het zogenaamde „v8 plan" van de spoorwegen, is werk gega randeerd tot medio mei 1972. Verwacht wordt dat de gemeente Rotterdam elf metro's voor het plan Hoogvliet zal be stellen en Amsterdam vijftig bakken voor het Amsterdamse stadsspoor. Op grond van de verwachtingen is een con- tinuproduktie mogelijk. Het vacuum van medio mei 1972 tot eind 1973 kan worden opgevangen, wanneer het be- stelplan van de Spoorwezen gereed komt in verband met het plan „Spoor naar '75". De vakbonds vertegenwoor d ig ers wachten thans in spanning de beslissing van de regering af. De heer Wamstee ker zei verder, dat bij de verwachtin gen omtrent de orders de verwachting meespeelt, dat veel materieel van de Nederlandse Spoorwegen aan vervan ging toe is. Omtrent het aantal perso neelsleden dat zal moeten afvloeien konden de vakbondsvertegenwoordigers niets zeggen. UTRECHT De kabouters van de Oranje Vrijstaat in Utrecht wil len bij de afdeling rollend materieel van Werkspoor een order voor een bakfiets plaatsen. Ze hebben dit voornemen vrijdagmiddag aange kondigd in een brief aan de onder nemingsraad van Werkspoor en in stencils aan het personeel van de veelbesproken fabriek. Ze kondigen een alternatief stadsvervoer in Utrecht aan. „We zijn tegen milieuverontreiniging en daarom willen we dat doen met stankloze karretjes,,Als jullie de ze order aannemen, zullen wij spoe dig een werktekening opsturen"zo blijkt uit de brief. GRONINGEN De Groninger politie heeft deze week vijf Groningers aan gehouden, die in het bezit waren van hoeveelheden hasjiesj en hennep. Zowel wat betreft het aantal personen als de in beslag genomen hoeveelheden verdo vende middelen is dit tot nu toe de grootste vangst van de politie van Gro ningen. BERN Het Zwitserse federale openbaar ministerie heeft met de af sluiting van een onderzoek naar een wijdvertakt wapenschandaal, zeven personen beschuldigd van illegale wa penexport ter waarde van 88.7 miljoen Zwitserse Franken (20,6 miljoen dol lar). De landen waarheen de wapens gingen Zuid-Afrika, Israël, Nigerië en drie Arabische landen worden alle beschouwd als in toestand van oorlog of in conflict te verkeren, waar door zij krachtens de Zwitserse wet geen Zwitserse wapens mogen ont vangen. Het onderzoek naar de illegale uit voer verricht door Oerlikon Bührle, 's lands grootste wapenfabriek, heeft bijna 20 maanden gevergd. Uit eerder gedane mededelingen blijkt dat het gros van de leveranties ter waarde van 52,7 miljoen frank, naar Zuid-Afrika ging. Israël kreeg voor 19,5 miljoen frank, en de rest werd verdeeld tussen Egypte. Saoedi- Arabië, Libanon en Nigeria. Tot, de ge leverde uitrusting behoorden luchtdoel- raketten. geschut en munitie. Tot de beklaagden behoren de presi dent-directeur van Oerlikon-Bührle, dr. Dieter Bührle. directeur Gabriel Lebe- dinsky. onderdirecteur Alexandre Gel- bert en nog een hoge functionaris, Max Mei'li. Het wapen schandaal heeft zelfs in Vrijdag is voor het telecommunica- tiegebouw aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal te Amsterdam een ho ge werkstelling omgevallen en op een auto gestort. Een man werd gewond. Het verkeer op dit belang rijke kruispunt werd volledig ver sperd. UTRECHT Als de VVD-fractie zich meer vrijheid gaat veroorloven na de resultaten van de verkiezingen van dit jaar, dan is voor de drie confes sionele fracties „waakzaamheid** ge boden. Mr. B. W. Biesheuvel, de voor zitter van de AR-fractië in de Tweede Kamer, heeft dit vrijdagmiddag opge merkt, toen hij sprak op het twee daagse in Utrecht te houden partij convent van de AR-partij. Waakzaam heid zou dan. naar zijn mening, ook gelden voor de geestverwante ministers in het kabinet bij de nog te nemen be leidsbeslissingen, bijv. ten aanzien van de rijksbegroting 1971. De ar-fractievoorzitter merkte op, niet wakker te liggen van de houding van de VVD in de kamer, zoals bij het PBO-debat. „De VVD-fractie had er om wat voor reden dan ook, kennelijk behoefte aan het eigen liberale geluid ferm te laten doorklinken, curieus ge noeg in nauw overleg met de PvdA", aldus mr. Biesheuvel. Hij noemde dit soort gebeurtenissen eerder interessant en leerzaam, ook voor al te grote VVD-enthousiasten in eigen kring, dan schokkend. Wat de fractie heeft ver baasd en sommigen heeft geïrriteerd was, naar de mening van mr. Biesheu vel, dat verbluffend gemak waarmede de liberale woordvoerder buiten de drie andere regeringspartners om zaken deed met de PvdA. Mr. Biesheuvel, die stelde dat, D'66 in 1970 nog in haar eigen problematiek van 1966 is blijven steken schonk in zijn toespraak onder meer ook aandacht aan buitenparlementaire acties, die volgens hem zijn toe te juichen als een teken dat onze jongeren als mondige burgers willen mee-werken aan de vor ming van het regeringsbeleid. Wanneer deze buitenparlementaire acties ontaar den in geweld moeten ze, aldus mr. Biesheuvel, scherp worden afgekeurd Hij zei in dit verband dat de overheid nooit moet handelen uit angst, maar evenmin bang mag zijn om te handelen. In 't bjjzonder besteedde hij aandacht aan 't buitenlands beleid. Hij consta teerde dat de jungle van argwaan tus sen de beide supermachten nog steeds bestaat en dat het politieke handelen van Washington en Moskou wordt be heerst door angst en wantrouwen. Hij noemde het een grote tragiek dat de beide mogendheden vandaag geen leiders bezitten, die „met open ogen en oren de nieuwe tijd tegemoet treden". In zijn toespraak ging mr. Biesheuvel tenslotte nog in op de roep van de jon geren om inspraak, waar zij volgens hem ook recht op hebben. Zij moeten echter ook weten dat inspraak ook „te- rugspraak" inhoudt. Ook bij de jonge ren moet meer en meer het besef groeien, dat alleen in open, eerlijke ge sprekken iets goed tot stand kan ko men. Van ons ouderen vraagt, dat visie en durf en liefde voor onze jeugd. WENEN Premier Tsjoe en-Lai van Communistisch China heeft Roemenië verzekerd van voortdurende Chinese steun bij zijn streven naar handhaving van een onafhankelijk beleid. Tsjoe sprak op een receptie ter ere van een Roemeense delegatie onder lei ding van vice-president Emil Bodnaras, die China bezoekt. •De Chinese premier zei ook ontevre den te zijn over het feit dat 25 jaar na de tweede wereldoorlog nog steeds vreemde troepen op het grondgebied van sommige Europese staten zijn ge stationeerd. Dit slaat volgens waarnemers niet al leen op de aanwezigheid van Ameri kaanse en Canadese militaire onderde len in Europa, maar ook op de Russi sche troepen, die zich met uitzondering van Roemenië in alle landen van het Warschaupact bevinden. Voor de receptie was de Roemeense delegatie ook ontvangen door partij voorzitter Mao Tse-Toeng. Van Rusland komt overigens Brezjnev volgende maand naar Roemenië toe. ADVERTENTIE Hebt u op korte termijn geld nodig? Bij de NMB wordt u zonder omslag geholpen. Bijvoorbeeld ƒ2000,- in handen, betaling in 18 x ƒ125,19. Of ƒ10.000- in handen, betaling in 36 x ƒ340,79. Ook voor andere bedragen kunt u prettig te recht bij elk NMB-kantoor. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! AMSTERDAM - De dienst studenten eettafels in Amsterdam verkeert in geldnood. Het nadelig saldo voor 1969 wordt geraamd op ruim 116.000. Zon der prijsverhoging wordt voor dit jaar een tekort van ruim 121.000 gulden ver wacht. Daarom zal dit binnenkort ge beuren. Behalve de verhoging van de prijzen wil men enkele bezuinigende maatrege len. Voorgesteld wordt een nieuwe op zet voor de ingang van de mensa in de Damstraat, waardoor een aparte portier niet. meer nodig zou zijn. MINNEAPOLIS De voormalige vi ce-president Hubert Humphrey zal aan een poging tot politieke come-back be ginnen met de aankondiging dat hij zich kandidaat stelt voor de Ameri kaanse senaat. De 59-jarige Humphrey, die al 25 jaar een belangrijke politieke rol in Minne sota speelt en o.a. burgemeester van Minneapolis is geweest, dingt naar de zetel van zijn democratische partijge noot Eugene McCarthy, die zich niet voor herverkiezing ter beschikking stelt. Humphrey's tegenstander in de ver kiezingsstrijd wordt de republikein Clark McGregor, die al 10 jaar zitting heeft in het huis van afgevaardigden. DEN HAAG Van de zijde van het ministerie van Landbouw en Visserij wordt vernomen, dat maandag 15 juni ingaande 0.00 uur, in de plaats van het tijdelijke vervoersverbod van varkens 'n beperkt marktverbod zal intreden. Alle varkensmark ten, met uitzondering van de tien hierna genoemde, zullen in ver band met de varkenspestbestrijding zijn geschorst. Deze tien varkensmarkten zijn geves tigd te Amsterdam, Groningen. 's-Her- togenbosch. Purmerend. Rotterdam, Schagen, Sneek, Utrecht, Wolvega en Zwolle. Alle varkens, die op de genoemde varkensmarkten worden aangevoerd, zullen uitsluitend naar slachthuizen kunnen worden afgevoerd. het flegmatieke Zwitserland opschud ding verwekt, temeer toen sommige kranten zich begonnen af te vragen of de vliegtuigen van het internationale Rode Kruis, die op hulpvluchten naar Biafra waren neergeschoten, soms niet het slachtoffer waren geworden van het uitstekende Oerlikon-luchtdoelge- schut in Nigeriaanse handen. BRUSSEL Er bestaat in West-Eu ropa een tekort aan steenkool dat niet door andere energievormen opgevangen kan worden. Door verkeerde vooruit zichten misleid hebben de regeringen van de meeste Westeuropese landen een beleid van produktievermindering ge voerd en dat heeft .tot gevolg dat er momenteel ernstige bevoorradingsmoei lijkheden zijn, vooral wat cokes en co keskolen betreft. Dit is een van de voornaamste conclusies uit een rapport van het studiecomité van de Westeuro- pose steenkolenproducenten dat woens dag in Brussel bekend gemaakt is. Van een onzer redacteuren AMSTERDAM Morgen zal in ver scheidene Amsterdamse protestantse kerken een dialoog tussen kerkleden en kabouters van de Oranje Vrijstaat wor den gehouden. De kabouters zullen dan een brief onder de kerkgangers ver spreiden, die zij samen met de her vormde predikant voor het middelbare scholierenvverk ds. K. E. Eykman (van de tv-rubriek Woord voor Woord) heb ben opgesteld. Ds. Eykman stond op de kabouterlijst voor de vorige week in Amsterdam ge houden gemeenteraadsverkiezingen. Maandag hebben de kabouters een voorbespreking met leden van het Am sterdamse ministerie van hervormde predikanten gehouden. De brief van de kabouters aan dq kerkleden staat vol wijzigingen naaf bijbelgedeelten, zoals deze: „Wij willen een vrijstaat zijn; in de wereld maar niet van de wereld. Wij willen uitzien naar een stad als het nieuwe Jeruzalem. Er zal niets vervlóekts meer zijn, het doden komt niet meer voor. Maar de lafhartiger,, 4e verfoeilijken en alle lëugenaars, hun aandeel is de poel van vuur en zwavel, rookdampen en olie vlekken", (Openbaringen 21 8). GENÊVE Nigeria krijgt ten behoe ve van noodlijdenden voedseloverschot- ten van de Europese Economische Ge meenschap, zo heeft een woordvoerder van het Internationale Rode Kruis In Genève meegedeeld. Het aanbod daartoe is door de Nige riaanse regering aanvaard. De over schotten hebben een waarde van rond 17 miljoen gulden. DELFT De gevechtsvaardigheid van de Nederlandse landmacht is (re latief gesproken), de laatste tien jaar sterk achteruitgegaan. Terwijl in die tien jaar het budget van de overheid is verdrievoudigd, zijn de defensie uitgaven relatief gedaald van twintig proeent van het totaal tot dertien procent een derde minder maar binnen die defensie-uitgaven zijn bo vendien de pure exploitatiekosten, het geld dus dat nodig Is om de land macht. die er is in stand te houden, tot 83 procent gestegen. Dat zei vrijdagmiddag dr. L. de Jong, de directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie in Delft tijdens het lustrumcongres van de Nederlandse vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd. De heer De Jong wees zijn gehoor erop dat van het Nederlandse leger korps dat deel moet vormen van het genaamde afweerscherm zich maar eer. zesde ter plaatse bevindt, d.w.z. in de Bondsrepubliek. Hij voegde daaraan toe dat vast staat dat bij de huidige uitrus ting het resterende vijf-zesde deel met geen mogelijkheid tijdig ter plaatse zou zijn, dat men ook de voorraden niet tij dig zou kunnen aanvoeren, dat onze tanks en verkenners, vergeleken met hetgeen tegenover hen staat, ontdoen de zijn uitgerust, dat het schort aan an titankwapenen en dat eigen luchtverde digingsmiddelen bij dat. legerkorps vol ledig ontbreken ..Ik meen dat ons volk er recht op heeft, deze hoogst veront rustende feiten te kennen", aldus de heer De Jong. Volgens dr. De Jong bedragen in de Sowjet-Unie, waar men de dienstplich tigen heel wat harder aanpakt, de ex ploit- '"kosten van de landmacht de helft. Dr. De Jong was van mening dat een naar verhouding bescheiden verhoging van ons defensiebudget al voldoende zal zijn om een einde te maken aan de huidige situatie die hij „onwijs en on aanvaardbaar" noemde: een situatie waarin velen die directe verantwoorde lijkheid dragen voor onze defensie, zich in gewetensnood afvragen of zij die verantwoordelijkheid nog wel aankun nen. Dr. De Jong hechtte eraan in het openbaar te zeggen éat hij het in hoge mate betreurt dat „de grootste opposi tiepartij in den lande, de PvdA, zich weer gaat wiegen in illusies die al de vooroorlogse SDAP te boven was geko men. Dat de CPN, hoezeer ook interna tionaal in de lucht hangend, onze de fensie afwijst, weten wij sinds jaren. Dat overtuigde paóifisten op voor hen goede gronden hetzelfde doen, heb ben wij te aanvaarden maar dat een potentiële regeringspartij als de PvdA nu ook al afglijdt in de richting van een uitholling van ons defensie-appa raat, acht ik een ernstig nationaal ver lies. Wanneer het bestuur van die parti1 er ter verontschuldiging op wijst dat zi. de NAVO trouw wil blijven, dan mas; men daaraan toevoegen: trouw rrl e blijken", aldus de heer De Jong. Hij zette zich af tegen de acties van opperkabouter Roel van Duyn die met zijn gelijkgezinden „in woord en ge schrift zijn best doet ons defensie-ap paraat af te breken, een actie die ertoe heeft bijgedragen, dat zich in onze landmacht al een bedenkelijk aantal gevallen van sabotage heeft voorge daan". Hij* hield hem voor ogen dat mocht ons deel van de wereld ooit door een vreemde indringer worden over spoeld, „hij en de zijnen tot de eersten zouden behoren die zouden verdwijnen in een of ander concentratiekamp. NEW YORK In een van de armste wijken van Brooklyn in New York heb ben zich donderdag ongeregeldheden voorgedaan, waarbij acht winkels wer den geplunderd en op verscheidene plaatsen brand werd gesticht. Deze branden konden echter spoedig worden bedwongen. Elf mensen werden aange houden. De moeilijkheden ontstonden, toen bewoners de inhoud van enige vuilnis emmers aanstaken. Twee politieman nen die deze vuurtjes doofden, werden door 300 mensen aangevallen. De me nigte trok daarop naar een politiebu reau. Door ingrijpen van de oproerpoli tie kon de rust tenslotte worden her steld. MOSKOU De Sovjet-Unie heeft rijdag een nieuwe kunstmaan gelan ceerd. Het is no. 347 in de Kosmos-se- rie. De kunstmaan beschrijft een ellip tische baan rond de aarde met als ver ste afstand 2073 kilometer en als kort ste 223 kilometer. De omlooptijd van de Kosmos-347 be draagt 108 minuten.

De Vallei | 1970 | | pagina 5