WILLEM NIJHOL acteurs worden gediscrimineerd Vanmiddag finale KR O- kinderzangjestival op tv Adèle Bloemendaal in nieuwe Pipo-serie „Le Mans" op tv Nederlandse bedrijfsleven is welkom Deana Durbtn Onmogelijk Heer Bommel en de Blijd- schapper Violist'dirigent Menuhin in hemdsmouwen „Dirigent van de dag" over studentenoppositie MORGEN President van Ivoorkust programmaos TELEVISIE TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO RADIO ZATfcRDAG 13 JUNI IV/O wm AMSTERDAM in Nederland op het toneel je brood te moeten verdienen is een straf van God". Het is een gedachte die Willem Nljholt op gezette tijden overvalt. Toch ligt hij nu dank zij enkele opvallende toneelrollen, de musical „De Stunten verschil lende tv-programma's opvallend goed in de markt. ZÏelf zegt hem dat niet zoveel. „Als ik de dingen die ik hier heb gedaan in Amerika kon laten zien, zouden ze gieren van het lachenstelt t*h Daar zijn ze wel wat anders gewend" A anztenlijk belangrijker vindt Willem Nijholt, dat Wim Son- neveld hem samen met de „ontdekking** Corrie van Gorp heeft uitgekozen om een fors aandeel te leveren aan diens nieuwe show. Het is een niet onaardig succes, geeft hij toe vooral wanneer je bedenkt dat hij nog niet zo mrg lang geleden gold als een moeilijk verkoopbaar artikel op de Ne derlandse showbusiness-markt. „Toen ik tien jaar geleden eindexamen deed op de Toneel school, wisten ze niet wat ze met me moesten beginnen", her innert hij zich nog levendig. „Een jongen die zich goed en zelfs elegant bewoog, dat vond men eigenlijk maar eng. Ze zagen me als een Verschijnsel, meer niet. Ik kreeg dan ook niets te doen nu ja, af en toe 's drie zinnetjes als page of bediende, maar daar hield het dan ook mee op. Daar zit je nu met je grote talent, dacht ik, volkomen gefrustreerd en ongelukkig". Ongekende perspectieven deden zich echter voor na de plot selinge doorbraak op elk gebied van de „blitse, vlotte jon gens", zoals Willem Nijholt het noemt. „Niet dat ik nu zelf vind dat ik bij dat type hoor, maar ik ken me wel zo ver kopen", zegt hij. „In wezen ben ik eigenlijk heel truttig'*. Dank zij deze geslaagde verkooptechniek kon het gebeuren, dat hij in korte tijd van een Verschijnsel een Naam werd. Hoewel met de gestaag groeiende populariteit ook het zelf vertrouwen toenam, is hij zorgelijk gestemd over zijn engage ment bij Sonneveld. „Ik weet wat ik kan, maar wat ik be- •iist nog niét kan is de mensen laten lachen. Dat is het moei lijkste wat er is. Ik merkte dat toen ik een kleine rol speelde in een klucht ven Feydeau. Het publiek lachte zich kapot, behalve die paar minuten dat ik opkwam, toen was het dood stil. Pas als ik af ging, lachten ze weer. Dan gaat er wel wat door je heen. En dan nog te bedenken dat je collega's zitten te wachten om je te kunnen verscheuren. Ik weet uit erva ring wat dat betekentt je ziet het in hun ogen als je op het toneel staat". Willem Nijholt (modieus en verzorgd, een zoevende sportwa gen voor de deur, de whisky onder handbereik naast zijn bed) weet tot op de dag nauwkeurig wanneer hij besloot zijn verdere leven in dienst te stellen van wat met ontzag „het theater" wordt genoemd. „Ik was tien jaar toen het kamp. waar ik in Indonesië gevangen had gezeten, werd bevrijd. Op een dag kon je er zomaar uit lopen. Op zoek naar mijn moe der, raakte ik toen in Semarang in een bioscoop verzeild. Er draaide een film met Deanna Durbin, het was een ervaring die me nooit meer heeft losgelaten. Ik wist die dag zeker, dat ik later ook zoiets zou gaan doen. In mijn dromen zag ik me net als haar, over een glazen vloer dansen". Van dat dansen is niet veel gekomen: „Dat Is toch niets voor jou, die mannen met die vieze broekjes aan", zei mijn moeder. Tot schrik van zijn vader, een beroepsmilitair, ver koos hij echter de Toneelschool boven de officiersopleiding. Het moest toen nog vele jaren duren, om precies te zijn tot rijn rol in „De Stunt", voor het publiek op het bestaan van de acteur Willem Nijholt opmerkzaam was gemaakt. „Ik had ▼oordien dingen gedaan die veel belangrijker waren en waar Ik veel langer aan had gewerkt, maar ja, dan speel je in zo'n musical op eens een maffe nicht en iedereen valt over je heen. Ik vond dat succes niet zozeer verdiend". Hoewel hij ook sindsdien over verde re belangstelling niet te klagen heeft gehad, beziet hij het Nederlands toneel met op zijn best gemengde gevoelens, „Voordat ik er ontslag nam, heb ik de afgelopen maanden bij de Nederland se Comedie met de dood in het hart op het toneel gestaan. Elke avond moest ik iets overwinnen om mijn werk te doen. Wat ik zo vreselijk vind is die sfeer van het Grote, Heilige Gebeuren die nog steeds om dit vak hangt, ook bij de ac tiegroep Tomaat, Het is allemaal even humorloos en ethisch. Hoewel, ethisch is misschien niet helemaal het juiste woord. Ik ben eens naar een discussie bijeenkomst van de actiegroep-Tomaat geweest; er werd het hardst geroepen door mensen die er alles voor gegeven zouden hebben om bij een van die geha te toneelgroepen een rolletje te mogen spelen. Een stencil dat ik van ze onder ogen kreeg leek wel een pamflet van de Griekse kolonels. Er werd maar ge- ■chreven: acteurs moeten dit en acteurs moeten dat; gevraégd werd ons niets. Het mooiste van alles vond ik nog een rede van actievoerder Paul Binnerts: twintig minuten lang was hij aan het woord en toen durfde hij nog te zeggen dat acteurs ij del zijn!" Willem Nijholt vraagt zich trouwens af waarom dat zo verkeerd zou zijn. „Volgens mij ga jè niet naar het toneel als je niet een beetje exhibitionistisch bent. Dat geldt ook voor Verkade en Van Dalsum, ze wisten het alleen goed te gebruiken. Ik zelf vind het heerlijk om een zaal lekker in te pakken, zodat de mensen je als het ware willen opvre ten. Maar zoiets mag je niet zeggen. Je mag ook niet zeggen, dat die en die actrice een lekker stuk is; het is altijd weer van: wat is ze toch intelligent! Het is hier nog steeds zo dat het toneel Vanmiddag om 16.00 uur gaat de we reldberoemde 24-uurs race van Le Mans van start. In twee extra afleveringen van „AVRO's Sportpanorama" zal aandacht worden besteed aan dit jaarlijks auto sport-evenement. Vanavond tussen 22.45 en 23.40 uur via Nederland 2 worden van de ORTF overgenomen opnamen uitgezonden van de voorbereiding voor de start, de eerste ronden, de stand van zaken omstreeks 17.30 uur en de situa tie omstreeks 20.30 uur. Vanaf 23.45 uur is men dan direct verbonden met het circuit van Le Mans voor de laatste fase alvorens men de zenuwslopende nacht in gaat. Zondag van 15.30 tot 18.15 uur, even eens via Nederland 2, volgt een directe reportage van het laatste half uur en uiteraard de finish van de 24-uurs race. De commentator is Fred van der Vlugb Aan Yehudi Menuhin, die in het ko mende Holland Festival enige keren met het Concertgebouworkest optreedt, wordt zondagavond op de tv een „S|„ nalemept" gewijd. De kijker ziet hem daarin niet zoals men hem kent, in Gala, maar in hemdsmouwen, thuis in Gstaad waar hij met zijn familie (vrouw en twee zoons) de zomer door brengt. In dat chalet ontvangt hij gasten als Peter Ustinov, Oskar Kokoschka en Martin Niemöllea\ Er wordt onbevangen gepraat en on bevangen, hoewel meesterlijk, gemusi ceerd tijdens dit informele bezoek (19.30 - 20.30 uur, Nederland I). (Van onze fin-ccon.redactie) Alvorens Nederland te verlaten heeft de president van Ivoorkust, Felix Hou- phouet-Boigny, een unieke ontmoeting gehad met een groot aantal kopstukken van het Nederlands bedrijfsleven. De vice-voorzitter van de Centrale Kamer van Handelsbevordering, ver klaarde in zijn openingstoespraak dat Ivoorkust en Nederland de laatste jaren dichter bij elkaar zijn gekomen. Hij noemde het een unieke gebeurtenis, dat een staatshoofd zo openhartig de vra gen van buitenlandse zakenlieden ver mocht te beantwoorden. De enorme menselijke en materiële hulpbronnen van Ivoorkust laten wel licht mogelijkheden open voor een snel lere vooruitgang dan elders in Afrika. De president zei, dat het Nederlandse bedrijfsleven welkom is aan Ivoorkust. Belangrijke exportprodukten zijn: kof fie, cacao, palmolie, kopra. bananen, ananas, katoen, rubber en hout. Voor naamste Nederlandse investeerders tot nu toe zijn - Unilever, Shell, Hol- landsch-Afrikaansche Handelsvereni ging, Hatema-Texoprint en Philips. bevolkt moet zijn met keurige mijnhe ren en mevrouwen Willem Nijholt heeft al met al het gevoel, dat het voor een acteur in Ne derland op het ogenblik praktisch on mogelijk is om het goed te doen. „We spelen zoveel stukken per jaar dat col lega's in Engeland ons uitlachen, we reizen ons ook nog gek door het hele land, maar als je op het toneel je best staat te doen kan je een tomaat naar je kop krijgen. Wat je ook doet, in zo'n si tuatie sta je altijd voor gek: opeens ben je een bespottelijk iemand met een rare, aangeplakte baard voor. En als je ze dan hun zin geeft en een „geëngageerd" stuk speelt, roepen de anderen weer waarom je niet eindelijk eens met een klucht komt waar iederéén wat aan heeft". Willem Nijholts conclusie is dan ook: „Wij vormen de nieuwste gediscrimi neerde groep. Eerst waren het de negers en de flikkers, nu zijn het de acteurs". Vanavond brengt de VAR A-radio om 22.00 uur een wat uitgebreider uitzen ding van „Dingen van de Dag". Deze uitzending, die een half uur duurt, is gewijd aan de studentenoppositie in Frankrijk. Rob Klaasman en Ad 's-Gravensande zijn beiden in de maand mei in Parijs geweest voor het maken van opnamen. Zij hebben er gesproken met vertegen woordigers van de UNEF (de Franse studentenbeweging), de redacties van bladen als Cahiers de Mai en 1'Idiot In ternational, en een Nederlands meisje dat als wetenschappelijk medewerkster is verbonden aan een Parijse universi teit. De bedoeling Js een indruk te ge ven van de kansen van „links" ten op zichte van die van „rechts". (22.00 - 22.30 uur, Hilversum 1). Vanmiddag bereikt KRO's tiende kin derzangfestival de finale in een recht streekse radio- en televisie-uitzending (16.08 op Ned. 1). Tien finalisten zullen voor een jury verschijnen en proberen „zingend" een eerste, tweede of derde prijs weg te sleuren. Ruim 600 scholen namen aan deze zangwedstrijd deel. Na de voorrondes, kwartfinales en halve finale bleven de volgende tien finalisten over. Mariaschool B, klas 5 uit Amsterdam. Deze klas wist tijdens de halve finale in totaal 50,5 punten te scoren. De Ber- nadetteschool klas 6 uit Den Bosch 49 punten. Tweemaal achtereen heeft deze school beslag weten te leggen op de wisselprljs: de door de KRO ter be schikking gestelde Zilveren Stemvork. Pensionaat Saint Louis klas 6 uit Weert, 48 punten, Mater Dei II school, klas 6b uit Heerlen, 46,5 punten, Paschalis- school klas 5/6 uit Woezik/Wychen. 45,5 punten, Pensionaat Saint Louis, klas 5 Weert, 43 punten, Ronchallischool klas 6 uit Hengelo, 42 punten, Mariaschool klas 6 Alkmaar, 41,5 punten, St. Jozef school klas 6b Helmond 41,5 punten, St. Franciscusschool klas 6 Eindhoven, 41,5 punten. De eerste prijs bestaat uit een zilve ren stemvork (wisselprijs), een reis naar België met een optreden voor de BRT-radio en een geldbedrag van 600 gulden. De tweede prijs een herinneringsme daille beschikbaar gesteld door het mi nisterie van CRM en 500 gulden, de derde prijs de zilveren beker van de federatie van zangkoren en een bedrag van 450 gulden. De vierde tot en met de tiende prijs bestaat uit een geldbedrag. Bovendien ontvangt ieder kind een herinneringsmedaille en is er voor elk koor dat in de finale uitkomt een oor konde. Bij de kwartfinales in de provincies was er een prijs beschikbaar gesteld door de commissarissen van de konin gin voor die koren die net de halve fi nale niet haalden. De jury tijdens de finale wordt ge vormd door Paula van Alphen, Broeder Laetantius, Hans Peters en de heer Daems van de BRT-radio. Wim Quint is voorzitter van de jury. De finalisten worden tijdens hun optreden begeleid door een combo onder leiding van Joop Stokkermans. Adèle Bloemendaal zal een be langrijke rol gaan spelen m een nieuwe serie Pipo-verhalen, die de VARA in december van dit jaar op het scherm wil brengen. Van deze nieuwe serie duren de afleveringen ieder dertig minuten. De programma's staan geheel los van de herhalingen van Pipo-ver- haaltjes die de NOS nu iedere avond uitzendt en die ieder maar vijf mi nuten duren. Adèle Bloemendaal krijgt in «Ie nieuwe serie de rol van een onster felijke zeeheks. Verder wordt Pipo natuurlijk weer gespeeld door Cor Witschge, Marrumaloe door Marijke Bakker en Klukkluk door Herbert Joeks. De opnamen zullen eind augustus gemaakt op het Spaanse eiland Ibi- za. Men heeft deze plaats gekozen omdat de schrijver van Pipo, Wim Meuldijk, het het enig juiste decor voor zijn nieuwe programma's vond. De opnamen -zullen eind augustus beginnen. Op bijstaande foto ziet u Adèle nog als Door in „Het Schaep met de Vijf Pooten". Zo zien zendt zij echter de Pipo-kindertjes al naar bed („Slaap kindje slaap, daar bal- ten loopt het Schaep"). NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) Pipo de Clown. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 KRO: (K) All Star Circus: pro gramma uit het Cirque d'Hiver in Parijs. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) Amusementspro gramma met Benny Hill (Een ITV-produktie). 21.00 Brandpunt. 21.40 (K) Valkenjacht: impressie van de training va* een jonge valk. 22.30 Epiloog. 22.35-22.40 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) Pipo de Clown 18.55 (K) Journaal. 19.04 AVRO: (K) Vaders tegen^wil en dank (Family Affair), TV-serie. 19.30 (K) De muziekgroep Fifth Di mension. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: (K) High Chaparral, TV-serie. 21.10 Jerry Rix with a little helpmuzikale show. 21.50 (K) Life and "times of Lord Mountbatten, documentaire film 22.40-22.45 NOS: (K) Journaal DUITSLAND I Reg. progr. NDR: 18.30 (K) Dei König der Stadt. 19.00 (K) Journaal. 19.15 (K) Amusementsprogramma. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 14.15-14.40 (K) Weekjoumaal. 18.35 (K) amilie Feuerstein, tv-serie. 19.00 (K) Journaal. 19.35 (K) Zwischen Ka mera und Bildschirm.) 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) De Rudi Carell Show. Aansl.: (K) Trekking van de loterij. 21.45 (K) Lotto-uitslagen. 21.50 (K) Journaal en weerbericht. Aansl.: Het woord voor de zondag. 22.10 Der Glöckner von Notre Dame, speelfilm 0.05 (K) Journaal. DUITSLAND II 18.45 Spass durch 2, met Johnnie en Rijk. 19.45 (K) Nieuws en weerbe richt. Aansl.: weekkroniek. 20.15 (K) Anreisser, komedie. Aansl.: kort nieuws. 21.40 (K) Sport. 23.00 (K) Nieuws en weerbericht. 23.05-0.25 Zwei Mann, ein Schwein und die Nacht von Paris, speelfilm. NEDERLAND I 15.30 NOS: 15.30 (K) Journaal. 15.32 (K) Weekjoumaal met titels voor slechthorenden. 15.52 Verkeersinformatie. 15.55 De Verrekijk - internationaal jeugdjoum. 16.05 (K) Afrikaanse verhalen (I), jeugdserie. 16.20 (K) Tob-Spion, serie. 16.45 Zigeunerweisen aus dem Sü- den. 16.55-17.00 Toto-uitslagen. 6921 Heer Bommel verliet zijn tuin en ging op het bankje naast Tom Poes zitten. „Die kippeveren", sprak hij getroffen. „Vreemd, dat je dat zegt, jonge vriend! Ik heb me al dikwijls afgevraagd of er een verband bestaat tussen die dingen en de zwarte eh de heer Zwadder, be doel ik. Weet je; ik wilde een beetje licht verspreiden in deze ontevreden wereld. Daarom heb ik het kruidje zevendood vastgebonden aan een kippehart en wat veren. Net als in het boek stond, als je begrijpt was ik bedoel. Die heb ik toen in het geheim op het kerkhof verstopt en toen kwam Comelis Zwadder er aan. Zou ik hem hebben opgeroepen, vraag ik me af „Misschien wel", zei Tom Poes. „In ieder geval moet u die veren terughalen en verbranden. Het kan zijn, dat we dan van die ellende af zijn". Heer Ollie luisterde echter niet. „Ik bedoel het zo goed", prevelde hij. terwijl er een dromerige uitdrukking in zijn ogen verscheen. „Het is niet juist, dat ik me terugtrek nu ik door lijden gelouterd ben. Nee, de ogen zijn mij geopend; mijn plicht ligt toch bij de heer Zwadder, die nu eenzaam door de regen loopt. Tenslotte heb ik hem opgeroepen; zeg nu zelf! En als ik hem in de steek laat zijn we nog even ver; wel varend en ontevreden. Hij stond vastbe raden op en opende het tuinhekje om zijn tuin weer te betreden. „Die koppigheid is lastig", zei Tom Poes tot zichzelf. „Maar goed, dan ga ik alleen naar het kerkhof om de veren te zoeken. Ze moe ten opgeruimd worden, dat is duidelijk" 17.00-18.00 IKOR: Dienst van Schrift en Tafel te Goes. 19.00 CVK/IKOR/RKK: Bijbelvertel- ling voor kinderen. 19.05 CVK/IKOR: Nomaden van de wereldpolitiek (2), documentaire over vluchtelingen. 19.30 VARA: Signalement: bij de Menuhins thuis, cultureel progr. 20.30 NOS Journaal. 20.35 VARA: Maigret en het Spook, tv-spel. (Herh. van 27 april 1969). 21.50 Documentaire over het vlieg dekschep. 22.40 NVSH: Sextant-Wat willen we bereiken met seksuele voorlichting en hoe? Resultaat van een enquê te. 23.00-23.05 NOS (K) Journaal. NEDERLAND II 15.30-16.15 AVRO: Extra AVROs Sportpanorama 24-uursrace van Le Mans. 18.55 NOS (K) Wereldkampioen schappen voetbal Mexico. (19.45- 19.50 (K) Journaal). 20.45 (K) De Rechtvaardige Rebel. T V-film. 21.35 (K) Wereldkampioenschappen Voetbal. 23.05-23.10 (K) Journaal. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05-10.50 Pioniere und Abenteuer. film. 11.00 (K) Pro- grammaoverz. 11.30 (K) Kath. intel lectuelen in Joegoslavië. 12.00 Der Internationale Frühschoppen. 12.45 (K) Weekjoum. 13.15 (K) Reg. week- journ. 14.45 (K) Voor de kinderen. 15.15 Vidocq und der Hut des Kai sers, serie. 15.45 Die modernen Mar- chenerzahler, documentaire film. 16.30 Cësar und Cleopatra, komedie. 18.15 (K) Reportage rond de verkie zingen; sportjoum. en wereldspiegel. 20.00 (K) Joum. en weerber. 20.15 (K) Fall .Johnson aufgeklart, detec- tievefilm .(21.00 (K) Rep. rond ver kiezingen.) 22.45 (K) Joum. en weer ber. 22.50 (K) Reportage rond verkie zingen. DUITSLAND II 10.30 Programmaoverz. 11.00 Sonn tags urn elf, gesprek. 11.30 Rep. uit 5 continenten. 12.00 Zondagsconcerl. 12.50 Wetenschappelijke commenta ren. 13.00 (K) Act. en muz. 13.30 (K) Flipper... en de olifant, serie. 13.55 Die kleinen Strolche, serie. 14.10 (K) Unser trautes Hedm, serie. 14.35 Re portage over internaten. 15.20 (K) Nws. en weerijer. 15.25 Brüder im AU, documentaire-^prie. 15.55 Inter nationales Deutsches Springderby. 17.25 (K) Big Valley, serie. 18.15 (K) Nws. en weerber. 18.25 Postfach Sy node: in strijd met de meningen. 18.45 Rep. van verkiezingen. 18.50 (K) WK Voetbal: kwartfinale. In .de pauze: Nws. en weerber. 20.40 Rep. van verkiezingen. 21.40 (K) Nws. en weerber. 21.45 (K) De Benny Hill Show. 22.25 Reportage van verkie zingen en WK Voetbal: kwartfinale. Aansl. (K) Nws. en weerber. Nws. 19.07 Stereo: Oude gewijde muz. (gr). 20.30 Kerkconcert van klass. en mod. muz. KRO: 21.00 Ste reo:, muz. quiz. 22.00 Magazine met achtergrondinformatie over kerk on samenleving. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Klass. verzoek- platenprogr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Licht pla- tenprogr. 10.00 Nws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11.02 Muziek Mo zaïek. VARA: 12.00 Verzoekplaten- progr. 13.00 Nws. 13.02 Nederlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nws. 14.02 Langs de lijn: sportprogr. en grammof oonmuz. (15.00 en 16.00 Nws.). AVRO: 17.00 Nws. 17.02 Ra diojournaal. 17.05-18.00 Licht platen- progr. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Weekkron. 10.25 Act. en muz. 11.05 Axel Musthe, der Arzt von San Michele, film. 13.05 Calathis document, film. 13.20-13.30 Persoverz. 16.35 (K) Nws. 16.40-17.50 (K) Voor de kinderen. 17.55-18.00 (K) Nws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nws. en weerber. 17.35 Die Korte mit dem Luchskopf, serie. HILVERSUM I VARA: 8.00 Nws. 8.10 Soc. strijd! 8.13 Voor het platteland. 8.25 geva rieerd progr .(.9.00 Sportmededelin- gen). 9.15 Stereo: Oude kamermuz. (gr). 9.45 Humanistisch Verb. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Oecumeni sche kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord. 11.40 De Open deur. AVRO: 12.00 Bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.10 De toestand in de wereld, lezing. 13.19 Radiojoum. 13.35 Radio Verkeers Magazine. 14.00 Biels en Co. radiofeuiUeton. NOS: 14.30 Progr. voor gastarbeiders. VARA: 17.00 Stereo: Populaire muziekshow met VARA-dansork. 17.50 Nws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn: sportrep. VARA: 18.30 Cabaretprogr. NOS. 18.50 Journalis- tenforum. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 Klass. grammofoonmuz. 20.00 Lite rair progr. AVRO: 20.30 Stereo: ge varieerd verzoekplatenprogr. 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. 22.43 Ra- diojourn. 22.55 Stereo: licht platen - progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUMII KRO: 8.00 Nws. 8.10 Stereo: Oude en klass. muziek, (gr.). 9.00 Nws. en waterstanden. 9.15 Stereo: Klass. en mod. gewijd, muz. 10.00 Eutharistie- viering. 11.00 Nws. 11.02 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 11.55 Mede delingen. NCRV 12.00 Kerkorgelcon cert: oude en mod. muz. 12.40 Actue le kroniek. 13.00 Nws. 13.10 Zingen en verteUen: jeugdprogr. 13.25 Ste reo: Cello en piano: klass. muz. 13.35 Stereo: Sopraan, bas en piano: klass. en mod. liederen. 14.05 Een van de twaalf, hoorspel. NOS: 14.30 Stereo: Ned. Kamerork.: klass. muz. (In de pauze: 15.02-15.22: Een dichter is ook maar een mens: Lit. muzikaal progr 16.10 Vrouwen in de radio .gesprek ken. 16.30 Jazz uit het historisch ar chief. CVK: 17.00 Geref. kerkdienst 18.00 Convent: wekelijks half uur over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 HILVERSUM 1 v'ARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijd! 7.23 Lichte grammofoonmuz. en rep. (7.33-7.38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.22 Lichte grammo foonmuz. en rep. 9.10 Stereo: Eng. kamerorkest: klass. muz. (gr). (9.35- 9.40 Waterstanden. 9.50 Koning Klant: 10.00 Voor de huisvrouw. NOS: 11.00 Nws. 11.03 Stereo: Radio Filharmonisch Ork. en mod. muz. VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: gev. progr. met klass. muz. (13.00 Nws). 14.25 Schoolradio. NOS: 14:45 Een 4 1/2 wordt 4: klankbeeld rond eind examen. 15.20 Eurolight: lichte muz. uit Zuisslavië. AVRO: 16.00 Nws. 16.03 Lichte muz. uit Latijns Ameri ka. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte argelmuziekOverheidsvoorlichting 17.40 De Politie Nu. AVRO: 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws 18.11 Radio joum. 18.30 Stereo: licht muzick- progr. en praatje. 19.30 Nws. RVU: 19.35 FAO; Het tweede Wereldvoed- selcongres. NOS: 20.05 Komt u maar...: discussie over act. zaken. Bond zonder Naam: 22.20 Een mens is geen sex-artikel, lezing. NOS: 22.30 Nws. 22.40 Mededelingen. AVRO: 22.43 Radiojoum. NOS: 22.55 Stereo: Metropoleork. amusements- muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Klass. en mod. muz. (gr). (7.30 Nws.: 7.32 Act.; 7.50 Overweging; 8.00 Nws.) 8.30 Nws. 8.32" Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de vrouw) 10.00 Stereo: Tsj. kamerork. klass. muz. NOS: 10.15 De Komende week in het Ned. muziekleven, muz. lezing. KRO: 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Gevarieerd progr. (12.05 Boekbespreking; 12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws.; 12.41 Hier en Nu). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Alt-mezzo en piano: mod. liederen. 15.00 Geref. middagdienst. NOS: 15.30 Informatie over Lim burg, afgewisseld mei muz. (16.00- 16.02 Nws.) Overheidsvoorlichting. 17.20 Surinaamse Luchtpost. NCRV: 17.30 ^tereo: Meisjeskoor met piano: liedjes uit verre landen. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor met instrument, sextet. 18.10 Uitz. Pol. Partij Radikalen. NCRV: 18.30 Nws. 18.41 Hier en Nu. EO: 19.00 Wij hebben een woord voor de wereld: veelgevraagde geestelijke muz. 19.20 Reformatie en Reveil. 19.35 Muz. in termezzo. 19.45 Opbouw: wekelijkse bijbelstudie. NOS: 20.00 Stereo: Hol- land Festival 1970: Magazine met rep., interviews, discussies en pers kritieken; Rotterdams Philharmo- nisch Ork.' Klass. en semi-klass. muz. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Avond overdenking. 22.50 Mod. kamermuz. (gr). 23.25 Stereo: Pianorecital: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Fit, licht platenprogr. 10.00 Nws. 10.03 Pop- station (11.00 Nws.) TROS: 12.00 Nws. 12.03 Jam-on-radio: licht pla tenprogr. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Ontspannen luchtprogr. 14.00 Nws. 14.03 Pop- en countrymuz. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Popmagazine. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Verzoekplaten progr.

De Vallei | 1970 | | pagina 6