Groepswedstrijden leverden werkelijke sensaties op geen Didi niet bang voor Brazilië DAAROM is ergeen doktersrecept voor nodig! Heren-atletiekploeg naar Barcelona Sijbrands moest Hisard halve winst toestaan Eerste balans in Mexico werd opgemaakt SPORT IN '7 WEEKEND OP RADIO EN TV Heerenveen en Deventer aangewezen VAN REEUWIJK Durex is zo veilig Kom... Overtuig U ."TV.'..* vliegtuig Eddy P.G. verricht doop van Feijenoord 1 Dieter Braun op Man snelste in 125 cc-klasse D Durex the best there is Beugels wint 2e etappe in Zwitserland Dunne spoeling Belg winnaar eerste etappe BEDRIEGLIJK ONPEILBAAR Nieuws van de transfermarkt SCHAATSEN Beier... mooier... goedkoper ZATERDAG 13 JUNI 1970 MEXICO-STAD Nu na de groepswedstrijden van het wereldkampioenschap de balans kan worden opgemaakt, blijken zich geen werkelijke sensaties te heb ben voorgedaan. Afgezien van een enkele incidentele verrassing de gelijke spelen van Israël tegen Italië en Zweden en het nukkig verzet van Marokko tegen West-Duitsland hebben zich voor de kwart-finales precies de acht landen geplaatst, die daarvoor volgens kenners in aanmerking kwamen. Alles is nu gereed voor de grote strijd tussen de beste ploegen van Europa en Zuid- en Midden-Amerika. Na 24 wedstrijden in de 4 groepen, variërend van uiterst opwindend tot dodelijk vervelend, hebben zich Rusland. Mexico, Italië. Uruguay, Brazilië, Engeland, West-Duitsland en Peru ontdaan van de mindere goden, die zich nochtans niet willig hebben laten slachtofferen. Gerd. Muller: door elk team gevreesde topscorer. j GUADALAJARA Coach Valdir Pereira van de Peruaanse voetbalploeg zei in een interview alles te zullen doen, om zijn ploeg te helpen Brazilië in de kwartfinales te verslaan, maar hij voelt zich ui een onprettige positie. Hij werd in Brazilië geboren en ver wierf roem onder de naam „Didi", in de Braziliaanse wereldbekeroverwinningen in 1958 en 1962. Hij herinnert zich nog. dat hjj in 1957 bijdroeg in de voorwed- strijden tot de uitschakeling van Peru met een doelpunt uit een vrjjc schop in Rio. Pereira zei, dat hij niet had verwacht, dat Peru verslagen zou worden door West-Duitsland, door welk resultaat Brazilië in de kwartfinale Peru's tegen stander is geworden. „Maar nu dat gebeurd is, zal ik alles doen om Peru te helpen mijn land te verslaan. Ik geef toe, dat ik mijn posi tie onprettig vind, maar mijn beroeps plicht staat voorop". Hij meent, dat de wedstrijd van zondag tussen Peru en Brazilië prachtig aanvallend spel zal te zien geven, waarvan het publiek zal ge nieten. Er zouden wel eens veel c«>als gescoord kunnen worden. Didi is van plan op zijn minst twee veranderingen aan te brengen en spe lers op te stellen, die de Braziliaanse stijl beter kennen. Rechtsbuiten Julio Baylon, die gewicht heeft verloren en weer in vorm zou zijn, zal waarschijn lijk de plaats innemen van Hugo Sotil, terwijl Eladio Reyes in de plaats komt van Perico Leon. Didi maakt zich geen zorgen over de Brazilianen, hoewel hij zich bewust is van de grote klasse van sommige hun ner spelers. Maar ook de Peruanen zijn goed voorbereid. Of hij speciale maat regelen zal nemen om „koning" Pele te stoppen? Didi antwoordde: „Dat hoeft niet. Voor mij is Pele een even gevaarlijke tegenstander als elke andere. Bovendien moeten we ons concentreren op ons ei gen spel. Daarom laten we Pele zijn spel spelen. Als hij zwaar gedekt wordt, is Pele altijd beter voor zijn ploeg, om- ROTTERDAM Het eerste elftal van Feijenoord vertrekt komende week vanaf de luchthaven Rotterdam naar Ibiza voor een veertiendaagse vakantie, die wordt aangeboden door een Rotter dams reisbureau (Sky Holidays). De Caravelle van de Nederlandse chartermaatschappij Transavia, die de Europese voetbalkampioenen met hun familie woensdag 17 juni naar het zui den brengt, krijgt de naam Feijenoord I. Transavia is daarmee de eerste lucht vaartmaatschappij ter wereld, die een vliegtuig van haar luchtvloot de naam heeft gegeven van een voetbalclub. De doop zal zondagmiddag 14 juni aanstaande om 5 uur op de Rotterdamse luchthaven worden verricht door de Feijenoord-keeper Eddy Pieters Graaf land. die daarmee zijn laatste officiële daad in dienst van de Rotterdamse Eu ropa-kampioenen zal verrichten. DOUGLAS De Westduitse motor coureur Dieter Braun heeft vrijdag op het circuit van Douglas tijdens de TT van het eiland Man de race in 125 cc- klasse gewonnen. Hij legde met zijn Suzuki de 182.15 kilometer af in 1 uur 16 minuten 5 seconden, een gemiddelde van 143.66 kilometer per uur. Braun nam in de tweede van de drie te rijden ronden de leiding over van de Engelse wereldkampioen Dave Simmons, die even later wegens een onregelmatig lo pende machine moest uitvallen. De tweede en derde plaats waren voor de Zweed Börje Jansson en de Oostduitser Günther Bartusch. De eer ste drie namen voor de eerste keer deel aan de TT van Man. In het klassement van het wereld kampioenschap 125 cc heeft Braun nu de leiding met 45 punten. De uitslag is: 1. Braun (Wdl.) 182.15 km in 1.16.05,0 (gem. 143.66 km/u); 2. Jansson (Zwe.) met Maico 1.18.28,4; 3 Bartusch (Odl.) met MZ, 1.19.02,8; 4. Murray (GB) met Honda. 1.20.14,8; 5. Launchbury (GB) met Bultaco 1.20.37,8: 6. Curry (GB) met Honda. 1.20.52,0. Snelste ronde: Simmons (GB) met Kawasaki 24.54,2 (gem. 146.28 km/u). dat hij grote ruimten opent. Als hij op afstand gedekt wordt is hij minder ge vaarlijk". Didi meent, dat de Latijns-Amerika nen omdat in Latijns-Amerika gespeeld wordt, in het voordeel zijn. Zou in Eu ropa worden gevoetbald, dan zouden wij waarschijnlijk dezelfde aanpas singsmoeilijkheden hebben als zij hier. Didi prees de Westduitsers, die hij zeer sterk in de' defensie acht en zeer actief in de aanvial. Hij noemde spe ciaal Gerd Müller, niet een groot tech nicus, maar een speler, die erg gevaar lijk is voor de goal. Didi heeft Brazilië-Engeland op de tv gezien en meende, dat Engeland had moeten winnen. Het miste een paar gouden kansen om doelpunten te ma ken. Over zijn eigen ploeg pratend zei hij, dat doelman Rubinos het tot nu toe verrassend goed gedaan heeft. De ver dediging van Peru was behoorlijk, de middenspelers heel goed en de beste li nie was de voorhoede. Didi is in Peru bijna een nationale held. Hij zorgde ervoor, dat Peru zich voor de eerste keer in de kwartfinales van de wereldbeker heeft geplaatst. De enige keer, dat Peru bijna zover kwam was in 1957, toen zijn eigen vrije schop hen uitschakelde. Brazilië won in Rio met 1-0 na in Lima 1-1 te hebben ge speeld. Het is zondag niet de eerste keer, dat Didi als coach van Peru met Brazilië wordt geconfronteerd. In april 1969 verloor Peru twee vriendschappe lijke wedstrijden tegen dc Brazilianen, 2-1 in Porto Alegre en 3-2 in Rio, na met 2-0 te hebben voorgestaan. Vooral Marokko en Israël hebben al lerminst teleurgesteld. Beide teams ver zetten zich steeds hardnekkig en zij be zitten, hoewel nog onervaren, onmis kenbaar kwaliteiten. Brazilië en West-Duitsland hebben tot dusver de meeste indruk gemaakt. Een gevolg van hun offensieve spel, dat reeds in opvallend veel doelpunten resulteerde. Wat de Brazilianen betreft, hun aanval zal op het beslissende mo ment de fouten van de steeds sterker onder verdenking staande verdediging moeten goed maken. De geweldige indi viduele capaciteiten van Jairzinho, Pele, Tostao en Rivelino zijn daartoe in staat, maar er zijn grenzen. Of Peru die kan stellen zal blijken in de kwartfinales, waar beide teams, tot ongenoegen van de Peruaanse coach Didi, vroeger zelf Braziliaans international, reeds op el kaar stuiten. De aanval van Peru heeft wel minder brille, waar tegenover staat, dat de verdediging redelijk is, al begaat ze onder druk 9oms vreemde dingen. Het bedrieglijk eenvoudige spel van West-Duitsland zal Engeland nog heel Pelenog steeds gevaarlijke schutter en kundig architect ADVERTENTIE Voorbehoedmiddelen zijn heel gewoon voor moderne mensen. En zo'n heel gewoon voorbehoedmiddel is het Durex condoom. Heel eenvoudig en heel simpel te gebruiken. Wanneer u maar wilt. Zonder enig gevaar voor uw gezondheid. Vandaar ook, dat Durex overal vrij te krijgen is. In de winkel of uit de automaat even gemakkelijk als een pakje sigaretten of een stukje zeep. Waarom ook niet? Durex is een wereld-bekend merk van de London Rubber Company. In de meest moderne laboratoria wordt de kwaliteit van Durex voortdurend gecontroleerd. wat problemen opleveren. Na een zwakke start tegen Marokko kwamen de pupillen van Helmuth Schön plotse ling tegen Bulgarije en Peru verrassend sterk voor de dag. Met name de aanval, daartoe in staat gesteld door het gave werk van Beckenbauer en Overath, is zeer op dreef geraakt. Niet het minst door Gerd Müller, die vrijwel geen kans mist. In drie wedstrijden scoorde hij reeds zeven keer. Ook de Duitse verdediging geeft weinig kansen weg, zodat de toch niet fantasierijke Engelse aanval moeilijk openingen zal kunnen maken. Engeland bezit echter als geen andere ploeg het vermogen als de nood aan de man komt boven zijn kracht te spelen, wat met de onvertaalbare uitdrukking „to rise to the occasion" prachtig wordt uitgedrukt. Het is voorts een feit, dat de Engelsen ook in 1966, het jaar waar in zij in eigen land de wereldtitel won nen. voor de kwartfinales niet overtui gend speelden. Hetzelfde geldt voor Italië, met dit verschil, dat dit land nu, in tegenstel ling tot vier jaar geleden, wel tot de kwartfinales is doorgedrongen. Dit ge beurde echter op de karigste wijze, die men zich kan voorstellen. In drie wed strijden scoorden de Azzurri, die toch kunnen beschikken over gerenommeer de aanvallers als Riva, Boninsegna en Mazzola, letterlijk één keer. En dan nog door een ergerlijke fout van de jonge Zweedse doelman Ronnie Hellstrüm, die een makkelijke, verre bal door zijn handen liet glippen. De verdediging werd niet eenmaal gepasseerd, wat wel in de lijn ligt van de Italiaanse spel- trant. Een onpeilbare tegenstander is Rus land. Tegen België schoten de roodwit- ten onverwacht'naar een ruime over winning (4-1), maar de goede indruk hebben zij in de wedstrijd tegen El Sal vador allerminst kunnen handhaven. Het zal hun intussen weinig uitmaken of Italië dan wel Uruguay de volgende tegenstander zal zijn. Het enige team met een zekere repu tatie, dat niet aan de verwachtingen heeft voldaan, is Tsjecho-Slowakije ge weest. Nu zaten deze Oosteuropeanen 'Yt- wel in de groep met de moeilijkste te genstanders. De angst, die hen na een goede beginfase tegen Brazilië in de greep heeft gekregen kenmerkte verder hun spel. Vooral de afwerking van de aanvallen was slordig. Indien dit onder deel beter verzorgd was geweest, dan had zeker Roemenië, en waarschijnlijk ook Engeland, eraan moeten geloven. De Roemenen hebben zich overigens la ten kennen als uitstekende technici. Maar hun spel miste toch de doortas tendheid trouwens het kenmerk van de meeste Oosteuropese ploegen om beslissend toe te slaan tegen bijvoor beeld Engeland en zekér' tegen ^Brazilië". PLOEG7QL7R DEN HAAG Sprin ter Ad de Jong en middenafstandloper Bram Wassenaar zijn de drukst bezette Nederlandse deelnemers in de voorron de van de Europa Cup, die zaterdag 20 en zondag 21 juni in Barcelona tussen Spanje. Griekenland. Roemenië, Turkije en Nederland wordt gehouden. Ad de Jong start, behalve op de 100 meter en de 4 x 100 meter, ook nog op het ver springen. De Amsterdammer Wassenaar zal zowel de 800 als de 1500 meter lo pen. De nummers één en twee van de wedstrijd op de kunststofbaan in Bar celona plaatsen zich voor de halve-fi- nale, welke op 1 en 2 augustus in Zü- rich wordt gehouden. De twee voorgaande Europa Cup- kwalificatiewedstrijden slaagden de Nederlanders er beide keren in zich te plaatsen voor de halve eindstrijd. De Nederlandse ploeg is als volgt sa mengesteld: 100 m: Ad de Jong (Diome- don); 200 m: Teun de Boer (Zeemacht); 400 m: Rijn v.d. Heuvel (AVR); 800 m: Bram Wassenaar (AV '23); 1500 m: Bram Wassenaar; 5000 m: Jos Hermens HILVERSUM Het sportprogram ma „Langs de Lijn", dat de NOS-radio zondag 14 juni van 14.00 tot 17.00 uur via Hilversum 3 en van 18.05 tot 18.30 uur via Hilversum 1 uitzendt, bevat on der meer de volgende onderwerpen: Vijf- en tienkamp België Neder land Engeland in Gent. De voetbalwedstrijden om Ijet kampioenschap van Nederland bij de amateurs. Nationaal concours hippique in Blaricum. Drielanden-handbaltoernooi in Rotterdam. Nationale kampioenschappen ka novaren op de Kralingse plassen. Bosbaanzwemfeest. De koers om de Gouden Zweep op Duindigt. Uitslagen honkbal, en wielerkoer sen. „Langs de Lijn" wordt gepresenteerd door Bert Corporaal en Han Kramer. Samenstelling en regieRoel Rengers. Samenvatting atletiekwedstrijden om Gouden Spike op NOS-televisie. In verband met de uitzending van twee voetbalwedstrijden, die in Mexico worden gespeeld om het wereldkam pioenschap, zal de NOS-televisie zondag 14 juni geen „Studio Sport" uitzenden. Wel zal in de pauze van de eerste wedstrijd, omstreeks 19.5U uur, via Ne derland 2 een korte samenvatting wor den uitgezonden van de atletiekwed strijden om de Gouden Spike te Leiden. (UNC); 10.000 m: Egbert Nijstadt (DOS, D); 110 m horden: Hans van Enkhuizen (Metro); 400 m horden: Wim Braaksma (AAC)3000 m steeple chase: Willy Wil- lems (Kimbria); vér: Ad de Jong; hoog: Ben Lesterhuis (PSV); polshoog: Bert Krijnen (GAC); kogelstoten: Cees van Wees (AAC); discuswerpen: Harry Zit- sen (Achilles Top); speerwerpen: Piet Olofsen (Hollandia) aanvoerder; ko gelslingeren: Klaas Veuger (ATOS); 4 x 100 m: Teun de Boer, Ad de Jong, Chris v.d. Meulen (PSV). Ad van Boekei (PH) en Coen Jansen (Metro); 4 x 400 m: Louis Franssen (De Keien), Martin Mo- ser (Coubertin). Fred van Herpen (De Spartaan) en Rijn v.d. Heuvel. Alge meen reserve is Theo Middelkoop (AV '23). ARNHEM Bennie Werts. de mid denveldspeler van de Nijmeegse eredi visieclub NEC, heeft een contract ge tekend bij Vitesse. Gert Bals zal het volgend seizoen de finitief voor Vitesse uitkomen. Het be stuur van Vitesse en de doelman van Ajax zijn vrijdag tot overeenstemming gekomen. Bals zal vandaag een contract tekenen. Johan Neeskens, de 18-jarige midden velder van het naar de tweede divisie gedegradeerde RCH, heeft vrijdag een tweejarig contract getekend bij Ajax. Over het bedrag, dat met de transfer is gemoeid, werden geen mededelingen gedaan. ROOTACH-EGERN De Internatio nale Schaats Unie heeft tijdens een vergadering in de Beierse plaats Root- ach-Egern de kalender voor het komen de seizoen vastgesteld. Nederland werd gekozen voor twee evenementen: het Europese kampioenschap 1971 voor he ren (Heerenveen) en het wereldkam pioenschap voor dames 1972 (Deventer). De agenda ziet er als volgt uit: 1971: 30/31 januari: Leningrad: EK dames; 23/24 januari: Heerenveen: EK heren; 6/7 februari: Helsinki: WK dames; 13/14 februari: Gothenburg: WK heren; 20/21 februari: Inzeil: ISU sprintkam pioenschappen dame., en heren; 2/7 fe bruari: Zürich: EK kunstrijden; 23/28 februari: Lyon: WK kunstrijden; 1972: 15/16 januari: Inzeil: EK dames; 22/23 januari: Davos: EK heren; 19/20 fe bruari: Oslo: WK heren; 4/5 maart: De venter: WK dames, 26/27 februari: Go thenburg ISU-sprintkampioenschappen dames en heren; 10/15 januari: Stock holm: EK kunstrijden; 6/12 maart: Cal gary: WK kunstrijden. MONACO In de zesde ronde van de Challenge Mondial 1970 te Monaco heeft Ton Sijbrands voor het eerst een punt moeten afstaan. Het was zyn naaste belager, de Fransman Hisard, die aan de reeks overwinningen van de Nederlandse kampioen een einde maak te door hem een remise al te dwingen. Sijbrands kon moeilijk vat krijgen op zijn tegenstander, die de strijd ontweek en er op uit was de schijven zo snel mogelijk te doen minderen. In een acht-om-acht-positie met licht overwicht voor Sijbrands creëer de de Nederlander nog een eindspel, dat Hisard zeer secuur moest behande len om een nederlaag te ontlopen. Eerst in een vier-om-vier-stand kon Hisard de remise forceren. Door deze uitslag kwam de Rus Koeperman op gelijke BAZENHEID De tweede etappe van de ronde van Zwitserland, een rit over 160 km van Liestal naar Bazenheid is vrijdag geëindigd in een overwinning voor de Nederlander Eddy Beugels. De uitslag luidt: 1. Eddy Beugels (Ned) 4.16.15; 2. Pie- riono Primavera (It) zt.; 3. Auguste Gi- rard (Zwi) z.t.; 4. Siffrido Fontanelli (It) 4.16.30. Gevolgd door het peloton in dezelfde tijd. In het algemeen klassement heeft de Duitser Rudi Altig na twee etappes de leiding. DEN HAAG De cijfers van de sporttoto's 46 en 47 zijn: toto 46 (31/5): deelnemers: 460.979; bruto inleg: f 859.575,60; prijzenbedrag: f 386.809,02; eerste prijs: f 116.042.71, 54 meldingen f 2149,00; tweede prijs: f 77,361,30, 827 meldingen f 93,50; derde prijs: f 116,042,71, 6366 meldingen f 18,20; extra prijs: f 77,361,80, 1431 mel dingen f 54,10. toto 47 (7/6): deelnemers: 425.341; bruto inleg: f 814.410,00; prijzenbedrag: f 366.484,50; eerste prijs f 109.945,35, 39 meldingen f 2819,00; tweede prijs: f 73.296,90, 648 meldingen f 113,10; derde prijs f 109.945,35, 4864 meldingen f 22,60; extra prijs f 73.296,90, 968 meldingen f 75,70. BETTEMBOURG De Belg Frans Verbeeck heeft de eerste etappe van de ronde van Luxemburg, een rit over 190 km van Luxemburg naar Bettembourg, gewonnen. Hij maakte een tijd van 4 uur 40 min. en 41 sec. René Pijnen ein digde als tweede in dezelfde tijd als Verbeeck. Joop Zoetemelk werd vierde, eveneens in dezelfde tijd. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Verbeeck (Belg) de 190 km in 4.40.41, 2. Pijnen (Ned) z.t., 3. Pintens (Belg) z.t., 4. Zoetemelk (Ned) z.t., 5. Houwbrechts (Belg) 4.43.14, 6. Van Rijc- keghem (Belg) z.t., 7. Schleck (Lux) z.t., 8. Van de Vijver (Belg) z.t., 9. Dancelli (It) z.t., 10. Dierickx (Belg) z.t. hoogte met Sijbrands, want hij had niet al te veel moeite om de Monegask Agliardi te verslaan. Hisard bereikte eenzelfde aantal punten, maar heeft een partij méér gespeeld. De Zwitser Cazemir leed zijn derde achtereenvolgende nederlaag. Het was nu de Belg Slaby, die hem in het mid denspel met een overbekende combina tie coup-royal verraste. Hierdoor steeg de Belg naar de vijfde plaats, wat ze ker verdienstelijk genoemd mag wor den. De Russische kampioen Gantwarg kon een punt van zijn achterstand in lopen. Hij versloeg de Surinamer Ram- charan in een duel, waarin hij het voordeel, behaald in de opening, steeds verder uitbuitte. De uitslagen van de partijen, die vrij dag zijn gespeeld voor de zesde ronde luiden Kazemier (Zwits.) - Slaby (Belg.) 0-2; Agliardi (Monaco) - Koeperman (Rusl.) 0-2; Ramcharan (Sur.) - Gantwarg (Rusl.) 0-2; Sijbrands (Ned.) - Hisard (Fr.) 1-1. Saletnik was vrij. Stand 1/2 Sijbrands en Koeperman beiden 9 pnt uit 5 part.; 3. Hisard 9 pnt. (6 part.); 4. Gantwarg 7 pnt. (5 part.); 5. Slaby 7 pnt. (6 part.); 6. Ka zemier 3 pnt. (5 part.); 7. Saletnik 2 pnt. (5 part.); 8. Ramcharan 2 pnt. (6 part.); 9. Agliardi 0 pnt. Het exclusieve huis voor exclusieve meubelen. Vrije bezichtiging. 's Maandags gesloten. Op koopavonden tot 21 uur geopend. Nederlands grootste woninginrichting Lange Hofstraat 1 ZUTPHEN (tegenover het stadhuis) tel: 05750-52.73 (Ook gevestigd Groenmarkt 27/29) ROTTERDAM - AMSTERDAM - HILVERSUM TILBURG - VENLO - ZUTPHEN

De Vallei | 1970 | | pagina 9