Schade Damlust half miljoen Oranjever. Leersum vierde zilveren jubileum Vrolijke Jantjes organiseert Avondvierdaagse ..Irene" in de prijzen Grote actie in de hervormde kerk bepleit Zeistenaar transformeerde auto tot ambulance VEILING ZALTBOMMEL Raad vergadert Automobiliste betreurde val „Haaien" wonnen Poseidon-toernooi VRUCHTENVEILING TIEL VALLEI? Belt m <Im a.y.b. Bejaarden gaan woensdag op pad Geen inzet bij Advendo Jeugdige inbrekers gepakt Bij de brand in het bekende Jachthuis „Damlust" te Leersumwelke het leven heeft gekost aan het dochtertje van de eigenaarCatrientje Gerritsen en de 18-jarige Josine van de Woerd uit Zoelendie het weekeinde bij de familie Gerritsen logeerdehebben verschillende leden van de Leersumse brandweer nog getracht de twee meisjes te reddenmaar het vuur greep zo razendsnel om zich heendat alle mogelijkheden om de boven-etage te be reiken tot mislukkingen waren gedoemd. Van het restau rant bleef een troosteloze puinhoop over. 10550 11079 .LANDELIJK APPÈL" MAANDAG 15 JUNI 1970 (Vervolg voorpagina) De echtgenote van de brandweercom mandant te Leersum mevr. Van D., die recht tegenover „Damlust" woont werd wakker van het geknetter van de vlam men. Toen zij haar man had gealar meerd stond het restaurant al van voor tot achter in lichterlaaie. De Leersumse brandweer moet een nieuw record hebben gevestigd, want binnen de kortst mogelijke tijd was men met al het beschikbare materiaal aanwezig. De eerste aandacht gold het redden van de in de slaapvertrekken aanwezige personen. De echtgenote van de eigenaar mevr. Gerritsen kon met veel moeite van het dak worden gehaald. Voor de twee meisjes kwam de hulp te laat, dappere brandweerlieden die met ge vaar voor eigen leven hiertoe alle mo gelijke pogingen ondernamen, werden door de grote hitte teruggedreven. Verschillende brandweerlieden liepen daarbij min of meer ernstige verwon dingen op, waarvoor zij zich onder dok tersbehandeling moesten stellen. Jachthuis „Damlust" was een van Leersum's oudste horecabedrijven. Vo rig jaar werd het 50-jarig bestaan her dacht, maar oude Leersummers weten te vertellen dat het minstens tachtig jaar oud >yas. Het interieur van het ge bouw was voor het grootste gedeelte opgetrokken uit een houten binnen bouw en dus kurkdroog waardoor het een gretige prooi was voor het vuur. Van zaterdag op zondag werd er tot laat het 25-jarig bestaan van de Leer sumse Oranjevereniging gevierd. In hoeverre de late gasten voor de brand aansprakelijk kunnen worden gesteld is nog in onderzoek. Kortsluiting moet uitgesloten worden geacht omdat twee jaar geleden de gehele elektriciteitsbe- VEENENDAAL Directie en personeel van Kimberly Clark N.V. te Veenendaal hebben zaterdag het eerste lustrum van het bedrijf her dacht. Dat gebeurde onder andere met een voetbalwedstrijd tussen twee personeelselftallen en een uit gebreide koffiemaaltijd in de bo venzalen van hotel ,,De Koren beurs". drading werd vernieuwd. De schade, die circa een half miljoen gulden bedraagt wordt door verzekering gedekt. Omtrent de juiste oorzaak van de brand, die door het nachtelijke uur tot ver in de omtrek te zien was en grote belangstelling trok, wordt een onder zoek ingesteld door de brandweerin spectie. Het nablussen duurde tot ver in de morgen. De beproefde familie Gerritsen, die een aantal maanden geleden ten gevol ge van een verkeersongeval ook al een zoon verloor, werd aan onderdak gehol pen door een behulpzame plaatsgenoat, die zijn betrekkelijke nieuwe woning beschikbaar stelde. VEENENDAAL Een nogal op gewonden inwoner uit Ede belde de politie in de nacht van zaterdag op zondag met de mededeling, dat er bij de spoorwegovergang in de Nieuwe- weg een meisje uit een auto was ge gooid. Toen de politie op verkenning uittrok viel er op de Nieuweweg niets meer te bekennen. Een telefo nade uit Zeist hielp de politie later in de nacht uit de droom. Mej. M. J. P. (19) bleek in een zie kenhuis te Zeist te zijn opgenomen met een gecompliceerde rechter- scheenbeenfractuur, een ontwrichte rechter schouder en diverse andere verwondingen. Zij had deze opgelo pen toen zij te Veenendaal uit de auto van haar vriend, de 23-jarige Zeistenaar G. H. B., was gevallen. Zij moet zich bij het nemen van de bocht hebben vastgegrepen aan de portierkruk waarop het portier werd ontgrendeld. Welk motief de auto bestuurder heeft geleid tot het be sluit het ernstig gewonde meisje in zijn eigen wagen naar Zeist te ver voeren in plaats van medische hulp in Veenendaal in te roepen is niet bekend. COÖP. VEILINGSVERENIGING Zaltbommcl Omstreken Prijsbericht van vrijdag 12 juni 1970 Kasaardbeien AE 53-78, A 41-74. B 34-55, onges. 36-71 per doosje van 200 gram Natuuraardbeien AE 72-84. A 54-76, B 39-56, onges. 46-82 per doosje van 250 gram. FRUIT (Appelen export): Golden Delicious TI 75/80 51-56, II 70/ 75 40-41, II 65/70 31-42, II 60/65 24-26, II 70/80 36-49 per kg. Jonathan: I 75/80 49-51. I 70/75 44-48, I 65/70 40-47, I 60/65 25-30 per kg. GROENTEN Vroege aardappelen: Barima I 82-87, Poters 77, Kriel 90-91 per kg. Asperges 251-463 per kg; Boskroten 26-39 per bos; Bospeen 57-59 per bos; Peulen 147-236 per kg; Postelein 33-37 per kg; Rabarber 16-32 per kg; Selderij 21-22 per bos; Sla I 6-13, II 6-12 per stuk; Snijbonen 232-261 per kg; Spinazie I 56-66 per kg; Spitskool 14-29 per kg; Stamslabonen 307-314 per kg; Tuinbonen 90 per kg. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad dinsdag 16 juni 1970 des namiddags 8 uur ten gemeentehuize in openbare zitting bijeen komt. Hij maakt de ingezetenen erop attent, dat de op deze vergadering betrekking hebbende stukken voor een ieder ter inzage liggen in de openbare lees zaal/bibliotheek (Wilhelminaschool) op vrijdag 12 juni 1970 van 13.00-15.00 uur en van 18.30-20.30 uur. Rhenen, 11 juni 1970 De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. Een troosteloze ruïne en troosteloze rouw in twee gezinnen resteren na de dramatische brand in het bekende café restaurant Damlust te Leersum. RHENEN Mevr. M. J. G. v.d .B. uit Dodewaard, die op de Rijksweg onder Rhenen zich keurig aan de voorgeschre ven vijftig kilometer bit'ld, meende, dat het plotseling opdoemen van het bordje 70 km haar recht gaf tot onmiddellijke snelheidsopvoering. Zij deed dit echter te snel; nog voor zij het bewuste bordje was gepasseerd lag de snelheid van de auto al rond de zeventig kilometer. Een enige meters voor dit bord post gevatte politieman had de overtreding gecon stateerd. Dat bracht haar vrijdagmor gen voor het kantongerecht. De schikking van 70,vond zij veel te hoog en liet daarom de zaak maar voorkomen. „De politie had", haars inziens, „bewust een val opgezet". Hierover diende de kantonrechter mr. Holleman haar op enigszins wonderlijke wijze van repliek-: „Een eigenschap van de politie is om vallen zo op te stel len, dat er veel in vallen". Mevr. v.d. B. vond het geen stijl, /.ij wenste een redelijke bekeuring. De offi cier ging hier niet op in, hij voelde meer voor „besef kweken bij de auto mobilisten om zich stipt aan de snel heidsbepalingen te houden". De eis en het vonnis luidden echter nog altijd tien gulden minder dan het schikkingsbe drag. EDERVEEN Het fanfarekorps „Irene" 'en het tamboerkorps hebben zaterdag in Ede bij het groot nationaal federatief mars- en drumbandconcours een uitstekende prestatie geleverd door een eerste prijs in de wacht te slepen. Het concours, dat georganiseerd werd door „De Harmonie" in verband met het 50-jarige jubileum van deze vereni ging trok veel belangstelling. Tal van muziek- en tamboerkorpsen uit het hele land namen deel aan dit landelijke con cours. Het fanfarekorps „Irene" dat in de marswedstrijden in de afdeling uit muntendheid uitkomt behaalde een eer ste prijs met 96 1/2 punt. Door deze eer ste prijs promoveert „Irene" naar de hoogste afdeling van de marsmuziek, de ere-afdeling. Dirigent is de heer Hasselaar. Het tamboerkorps van „Irene" onder leiding van de instructeur H. v. Beek dat voor het eerst uitkwam in een marsconcours behaalde ook een eerste prijs met 196 punten. Het tamboerkorps promoveert van de derde naar de tweede afdeling. SCHERPENZEEL De zwemvereni ging Poseidon organiseerde zaterdag avond in het gemeentelijk zwembad een waterpolotoernooi voor reserve zeven tallen. Hieraan namen deel De Haaien 2 uit Leusden, Brandenburg 4 uit de Bilt, DKW 4 uit Barneveld en Poseidon 2. Het werd een zeer spannende strijd doordat er drie clubs tegelijk eindigden waaronder ook Poseidon. De Scherpen- zelers vielen af door hun slechter doel- genjiddelde. Brandenburg en de Haaien moesten een beslissingswedstrijd spelen die door „de Haaien" werd gewonnen. Brandenburg werd 2e en Poseidon een zeer goede derde. DWK moest met de laatste plaats genoegen nemen. De uitslagen waren De Haaien DWK 3-0; Poseidon Brandenburg 0-3; Poseidon De Haaien 2-1; DWK Brandenburg 0-3; De Haaien Brandenburg 2-0; DWK Poseidon 0-2. N.V. VRUCHTENVEILING „TIEL en OMSTREKEN" Veilbericht van vrijdag 12-6-1970. APPELEN: Golden Delicious I 75/80 4044, 70/75 3942; Golden Delicious II 75/80 33—42, 70/75 31—33, 65/70 24—29; Jonathan II 70/75 27—31, 65/70 27—31, 60/65 23—25; Winston II 70/75 51—57, 65/70 32—37; Lombarts Calville II 75/85 35—36. AARDBEIEN: per doosje 200 gram I 47—78, II 29—36. Alles in ets. per kg, tenzij anders ver meld. RHENEN De Wandelsportvereni ging „De Vrolijke Jantjes" organiseert van 16 t/m 19 juni de avondvierdaagse in Rhenen. Er zijn daartoe vier mooie pareoursen uitgezet. Vrijdag 19 juni worden de deelnemers „Ons Genoegen" ingehaald vanaf de Kastanjelaan. Ie startdag: L.A. Bantuinweg, RJD. Zandheuvel, R.A. Kuilweg. R.A. Koer- heuvel. L.A. Oude Veenendaalseweg. L.A. Nw. Veenendaalseweg. L.A. Auto weg. Bospad. L.A. Autoweg. R.A. Reu- mos. R.A. Nw. Veenendaalseweg. R.A. Platanenlaan. L.A. Oude Veenendaalse weg. R.D. Wille v. Nasstraat. L.A. Bantuinweg. r.a. Kerkpad tot eindpunt. 2e startdag: L.A. Bantuinweg. R.A. Oude Veenendaalseweg. L.A. Nw. Vee nendaalseweg. R.A. Beukenlaan. R.A. Achterbergsestraat. R.A. Valleiweg. R.A. Rozenlaan. L.A. Anjerlaan. Rj Valleiweg. Vreewijkstraat. L.A. Domi neesbergweg. L.A. Acacialaan. R.A. Berkenlaan R.A. Populierenlaan. L.A. Nw. Veenendaalseweg. R.A. Groeneweg. L.A. Oude Veenendaalseweg. L.A. Ban tuinweg. R.A. Molenstraat. R.A. Plamt- soen tot eindpunt. 3e startdag: L.A. Kloosterstraat. R.A. Fred v.d. Paltshof. L.A. Veerweg. Langs de Rijn. R.A. Buitenomen. R.A. Schoutenboomgaard. R.A. Cuneralaan, L.A. Zwarteweg. L.A. Viaduct over. R.A. Spoorbaanweg. L.A. Bruinengse- weg. L.A. Achterbergsestraat. R.A. Ju- lianastraat. L.A. Nw. Veenenseweg. L.A. Nw. Veenendaalseweg. R.A. Molen straat. R.A. Plantsoen tot eindpunt. 4e startdag: L.A. Bantuinweg. R.A. Will. v. Nassaustr.. R.D. Oude Veenen daalseweg. L.A. Nw. Veenendaalseweg. R.A, Bergweg. Grote weg over. Berg- voor Voonondoot Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur Zatard. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenan 3328 Nwa Veenendaalseweg 159 LEERSUM Zaterdag jl. hield de Oranjevereniging te Leersum een re ceptie in verband met haar 25-jarig be staan. De enige oprichter, die nog in leven is, is de voorzitter, de heer W. F. Tak ken. Kort na na de bevrijding wilde een Canadese officier de kinderen trakte ren; men kwam bijeen in het schoollo kaal om dit plan ten uitvoer te brengen. Hiermee werd de oprichting van de Oranjevereniging een feit. .Tijdens de receptie bood de heer Ordelman, ex ploitant van zomerspelen en -feesten de heer Takken een gouden horloge aan. De heer Middelman overhandigde namens het bestuur een herinnerings- speld en een oorkonde, 's Avonds hield de Oranjevereniging in Damlust een feestavond voor leden en genodigden. De opkomst was niet groot, maar de groep, die er was, heeft er een dolge zellige avond van gemaakt. Onder de tonen van de band „De Romarto's" uit Wageningen werd gedanst. Om jjlm. 2.00 uur was het zeer geslaagde feest ten einde. De bestuursleden van de jubileren de Oranjevereniging tijdens de za terdagmiddag in Damlust gehouden receptie. Op dat moment kon nog niemand vermoeden welk drama zich er enkele uren later zou afspe len. OPHEUSDEN De Opheusdense be jaarden gaan woensdag hun jaarlijks uitstapje maken. Ditmaal gaat de reis naar de Achterhoek, waar verschillende bezienswaardigheden bezocht zullen worden. Tegen negen uur in de avond worden de bejaarden weer in Opheus den terug verwacht. weg. R.A. Boslandweg. L.A, Zandpad pijlen volgen tot Levendaalseweg. L.A. Kastanjelaan. Achter de muziek. R.A. Herenstraat. L.A. Fred v.d. Paltshof. L.A. Molenstraat. L.A. Plantsoen tot einde van deze avondvierdaagse. ,DJV" nam zaterdag deel aan de wandeltocht georganiseerd door de w.v. demper Avanti" te Wageningen. De groep op de 10 km onder leiding van mevrouw Roos en mevrouw Buinen slaagde erin een derde prijs mee naar huis te nemen. Ook werd beslag gelegd op een fraaie groepsprijs. (Van een onzer redacteuren) UTRECHT Op de zaterdag gehou den algemene vergadering van de Ver eniging van Kerkvoogdijen in de Ne derlandse hervormde kerk, die in het teken van het vijftigjarig bestaan van deze vereniging stond, heeft de voorzit ter, mr. J. W. Harbers uit Rozendaal (G.), gepleit voor een systematische ac tie in de vele hervormde gemeenten, waarin met financiële problemen ge worsteld wordt. Ik denk aan een soort landelijk ap pèl op allen, die er prijs op stellen, dat de Nederlandse hervormde kerk niet uit de Nederlandse samenleving verdwijnt. Aan het goede contact tussen de hoog ste kerkelijke organen en het bestuur van de vereniging is al een commissie ontsproten, die zich op deze actie bezint en daarvoor te zijner tijd de nodige ini tiatieven hoopt te nemen", aldus mr. Harbers. Van dit beraad over o.m. een grote actie, werd ook gewag gemaakt door ds. J. A. G. van Zanten, praeses van de ge nerale synode van de Ned. herv. kerk, die de vereniging met het jubileum fe liciteerde, De heer Harbers deelde ook mee, dat de generale financiële raad van de kerk een commissie heeft be noemd, die moet nagaan welke activi teiten van het centrale apparaat van de kerk voldoende „rendabel" geacht moe ten worden om te worden gehandhaafd en welke niet. ACHTERVELD Advendo heeft *t za terdag in Achterveld in het toernooi van de v.v. De Glind af laten weten en met een derde prijs genoegen moeten nemen. De Advendo spelers speelden met veel te weinig inzet. In de eerste wedstrijd die Advendo tegen Barneveld speelde paste de Ad- vendo-defensie totaal geen mandek king toe en de aanvalslinie liep her haaldelijk in de buitenspel-val. Na een kwartier nam Barneveld de leiding door een fout in de Advendo-defensie (01). In de tweede helft kwam Ad vendo al spoedig op 1—1 door E. v. Ginkel die een strafschop benutte. Hal verwege de tweede helft stond de Ad vendo-defensie weer verkeerd opge steld en dat betekende 1—2. In de slot fase viel Advendo wel fel aan maar de Barnevelders hielden stand. In de twee de wedstrijd tegen de organiserende vereniging De Glind werd er weer slecht gespeeld van Advendo-z(jde. De roodwitten waren wel beter en wonnen 21 maar in de voorhoede werd er te nonchalant met de kansen omge sprongen. Vlak voor de rust werd het 1—0 voor Advendo door E. Donkelaar die na een prachtige solo van G. Vink de bal voor het intikken had. In de tweede helft maakte J. v. Donkelaar er met een praehtig schot van ca. 20 meter 20 van. Kort voor het einde kwamen de gastheren aan het verdiende tegen- punt. In de derde en laatste wedstrijd die Advendo tegen Stroe I speelde werd er weer slecht gespeeld. Advendo miste in deze wedstrijd evenals in de vorige wedstrijden legio kansen en kwam niet verder dan een 11 gelijk spel. In de eerste minuut maakte A. v.d. Brink er met een mooi schot 10 van. Advendo leek deze wedstrijd gemakkelijk te gaan winnen, maar 10 minuten voor het einde scoorde Stroe door weer een enorme blunder in de Advendo-verde- diging de gelijkmaker. De volledige uitslagen van het toer nooi waren: Stroe - De Glind 3—1: Barneveld-Advendo 2—1; Stroe - Bar neveld 2—3; De Glind - Advendo 1—2; Advendo - Stroe 1—1; Barneveld - De Glind 10. De eindstand was als volgt: 1. Barne veld 3—6, 6—3; 2. Stroe 3—3, 6—5; 3 Advendo 3—3, 4—4: 4. De Glind 3—0. 2—6. TIEL In de nacht van zaterdag op zondag zijn twee jeugdige inbrekers van 13 jaar aangehouden door de Nij meegse politie. Ze bekende op zaterdag 13 juni ingebroken te hebben in drie scholen in Tiel en in twee scholen bui ten Tiel. In Nijmegen hadden ze fietsen gestolen, waarmee ze naar de Betuwe reden. Bij onderzoek bleek dat ze wa ren weggelopen uit de Rekkense inrich tingen te Eibergen. Ze zijn daar inmid dels weer naar toe gebracht. Vuur sloot 2 meisjes razendsnel de weg af

De Vallei | 1970 | | pagina 3