Binella' Hooi is door en door droog maar ook bijzonder duur Gemeente Veenendaal Etappewinst Otten bros Het volmaakte make-up advies regelrecht uit Parijs. De onfei lbare make- Een noviteit: make-up advies in harmonie met de kleur van ogen, haar, teint en kleding ontwikkeld door 'n befaamde Parijse Visagist en aanbevolen door onze onfeilbare „adviseuse'' - de Binella Cosmetic Computer. Vrijblijvend, u krijgt zelfs gratis een Binella Pasje, waarop de harmoniërende kleuren voor uw make-up vermeld worden. Komt u? Hoog water en droogte spelen Betuwse boer parten Bij ove van autoweg doodgereden Poggiali nieuwe leider in Zwitserland BARTHA VAN DOORN BEKENDMAKING Make-up met de volmaakte kleurharmonie MAANDAG 15 JUNI J970 God nam heden tot Zich onze lieve moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder weduwe van LAMBERTUS VAN GALEN In de ouderdom van 85 jaar. Want Ik leef en gij zult leven Joh. 14 9b Ederveen G. W. van Galen E. van Galen-Bos Veenendaal P. N. van Galen E. van Galen-Veldhuizen Bennekom W. van Galen C. A. G. van Galen-van Atteveldt Baarn A. van Galen klein- en achterkleinkinderen Veenendaal, 14 juni 1979 Munnikenweg 129. De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 17 juni 1970 om 2.30 uur op de Algemene Begraaf plaats te Veenendaal. Vertrek van het sterfhuis 2.15 uur. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond na 7.30 uur aan het sterfhuis en na de begrafenis in de aula van de Begraafplaats. Geen bloemen De burgemeester van Veenendaal brengt ter openbare kennis, dat bij het gemeentebestuur is ingekomen een verzoek van Patrimoniums Bouwvereniging, Jan Steen laan 63, Veenendaal, om vergunning tot het oprichten van 168 etage-woningen op een perceel in het complex ..De Dragonder" ten westen van de Polderweg en ten zuiden van de Vijgendam, kadastraal bekend gemeente Veenendaal sectie K nrs. 615 en 842. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse vigerende bestemmingsplan Burgemeester en wethouders zijn voornemens, conform het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de voorschriften van dit plan. De van het bouwplan deel uitmakende tekeningen liggen gedurende 14 dagen na dagtekening van deze bekend making in het Raadhuis, kamer 1.7. voor een ieder ter inzage. De rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden hebben gedurende genoemde termijn van 14 da gen de bevoegdheid schriftelijk bezwaren tegen het ver lenen van vrijstelling bij burgemeester en wethouders in te dienen. Veenendaal, 15 juni 1970. De burgemeester voornoemd, P. BODE MS H~ II'-— ws Hi— bar- «r- li •ter- *znx +niz: IB^ <*?BSr 4UIIS3* Ibsr «mg* 185 «m%.~ u/s?- «mtr ♦uir. DOORNSPIJK Zaterdagmiddag omstreeks één uur is de 60-jarige J. H. Bruijstens uit Den Haag bij een ve/- keersongeval om het leven gekomen. Nadat hij op de weg Hoevelaken-Zwolle zijn auto op een uitvaistrook had ge parkeerd. stak hij de rijbaan over, waarbij hij door een personenauto werd gegrepen. De man was op slag dood. TIEL De reeds wekenlang aanhou dende droogte heeft veel landbouwers, veetelers en fruittelers er toe gebracht een regeninstallatie aan te schaffen. De fabrieken waar deze installaties worden gemaakt, draaien momenteel op volle toeren om aan de steeds groter wordende vraag te voldoen. Vechten boeren binnendijks tegen de droogte, buitendijks, tussen Ochten en Dodewaard, zijn nog veel boeren in strijd gewikkeld met het „stijf staande" Waalwater. Op veel plaatsen staat daar op de uiterwaarden nog water. De grote droogte heeft echter ook voordelen. Zo wordt het hooi met vrachten tegelijk naar binnen gehaald. Daar het door en door droog is, hoeft men ook niet bang te zijn, dat het zal gaan broeien. Over de hooi-oogst is op 't ogenblik veel te doen, daar de percelen die wor den verpacht, van ongekend hoge prij zen van de hand gaan. Immers de vee houders van buitendijks gelegen wei landen hebben nog niets kunnen oog sten. Zij zijn het die door nood gedre ven hogere dan normale prijzen gaan betalen. Het hoge Waalwater heeft thans ook tot voordeel, dat de polder sloten boordevol staan. De veehouders kunnen dan ook maar raak pompen om hun regeninstallaties in werking te houden. Zij kunnen dan ook het gras nog groen en mals houden. Heel wat slechter staat het er buiten dijks voor. Sommige weilanden (vooral in de Eldikse hoek) zijn met zulk een dikke sliblaag bedekt, dat ze geheel nieuw ingezaaid moeten worden. Het goede gras kan er niet meer door ko men. Wat wel groeit is het onkruid. Vooral in Ochten waar de polder niet droog gehouden kan worden is het een hopeloos geval. De Prins Willemspolder daarentegen kan droog gehouden wor den. Het gemaal staat hier borg voor. Ook de fruittelers zijn druk in de weer om hun boomgaarden te bevloeien en te beregenen. De boomgaarden staan er mooi bij en er wordt weer een flinke oogst verwacht. Alles bij elkaar moet er heel wat geïnvesteerd worden om „boer" te kun nen blijven... LOCARNO De 34e Ronde van Zwitserland kent een bijzonder interes sant verloop. In de vierde etappe van Arosa naar Locarno lukte het aan een groep van 13 renners, die bijna drie kwart van de wedstrijd op kop hebben gereden, met een voorsprong van onge>- veer tien minuten op het peloton, waar in de beide leiders Bitossi en Gimondi, de finish te passeren, waardoor de 29- jarige Poggiali, een ploeggenoot van Gi mondi,' de nieuwe leider werd. Op slechts drie seconden achter hem staat de winnaar van 1968, de Zwitser Louis Pfenninger. De eerste vluchtpoging werd ingezet door de Duitser Fritz en de Belg Monse- re. Dat gebeurde na negen kilometer. Na 31 kilometer had dit duo een voor sprong opgebouwd van 1.10, doch tien kilometer verder streek een groep van zes renners op hen neer, bij wie onze landgenoot Arie den Hartog, Louis Pfenninger, Perez e.a. Een kleine 12 ki lometer verder voegden zich bij dit achttal nog eens vijf renners en bij dat quintet bevond zich Poggiali. Deze groep verhoogde de voorsprong door ui terst effectief werk tot een tiental mi nuten, waarna in de sprint Cavercasi de eer voor zich opeiste van de Etappe winst. Arie den Hartog verstevigde met deze winst zijn positie in het bergklas- sement. ESCH SUR ALZETTE De Neder landse wielrenner Harm Ottenbros, we reldkampioen op de weg, heeft zater dag de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Hij legde de 189 km van Bettembourg naar Esch- sur-Alzette af in 4 uur 58 min. en 59 sec. De Italiaan Marino Basso won het eerste gedeelte van de derde etappe. Hij won de rit van Esch-sur-Alzette naar Wiltz over 105 kilometer in 2 uur 59 min en 5 seconden. Hij versloeg de Bel gen De Bal en Verbeeck, die resp. twee de en derde werden en nog andere ren ners in de sprint. Het grote peloton ein digde op 2.15. De uitslagen van het tweede gedeelte van de derde etappe: 1. Planckaert (Bel) 4.17.11; 2. Chiape- nino (It i. z.t.); 3. Mori (Ita.) z.t.; 4. Gan- darias (Spa) z.t.; 5. Mortensen (Den) 4.20.01; 15. Van de Vleuten (Ned) 4.30.19: 16. Joop Zoetemelk (Ned.) z. t. Totaalklassement 1. Pintens (Bel) 17.01.36; 2. Verbeek (Bel) 17.01.54; 3. Pijnen (Ned) z.t.; 4 Zoetemelk (Ned) z.t.; 5. Mortensen (Den) 17.03.34: 18. Ottenbros 17.18.06; 22. Van de Vleuten 17.29.06; 29 Dolman 17.42.01 40 Karstens 17.55.56; 51 Van Katwij' 18.15.33. In het bergklassement neemt Van d' Vleuten de vierde plaats in, slaat. Pij nen achtste, Zoetemelk 11e en Dolman twaalfde.

De Vallei | 1970 | | pagina 4