Mexico houdt in Nederland niet veel mensen wakker Kruidendokter zoekt nieuwe markt RONO-serie over Gelderse historie Met de muziek mee onder Wees zuinig op kerkbezit Ascot duldt de broek Vanavond „The open university" op tv Heer Bommel en de Blijd- chapper Buitenland heeft meer belangstelling Onwaarschijnlijk Westvlaamse gom f"rneur Nu het hier niet meer wil programmaos MORGEN Een platen bon is altijd raak Een platenbon is altijd raak Met een plaat vindt iedereen z'n draai TELEVISIE MARTEN I(X)NDhR S I RIP TELEVISIE RADIO MAANDAG 15 JUNI 1970 televisie- zit sinds UEN groot deel van de bezitters aller landen zondagavond 31 mei vele uren per etmaal naar het scherm te kijken oni te zien hoe de hal in Mexico rolt. Wie geen seconde verloren liet gaan, heeft nu sinds zondagavond 31 mei al ettelijke uren topvoetbal uit Mexico op de vaderlandse beeldbuis gezien. Wie ook de rest van de titanenstrijd wil volgen, resten tot zondagavond nog heel wat uurtjes beeld buisvoetbal. Nu blijken er niet zo heel veel Neder landers te zijn die geen seconde van het Mexicaanse festijn willen missen. De nationale economie wordt niet zoals in ons omringede landen, bedreigd door ernstige produktiedalingen. Uit Engeland, Spanje en West-Duits- land wordt gemeld dat hele volksgroe pen 's morgens met. roodomrande ogen naar dagelijkse bezigheden schuifelen om op kantoor of werkplaats tijdens de arbeid in slaap te vallen. Vooral in Engeland moet het nogal ernstig zijn: miljoenen Britten benutten sinds 31 mei de tijd tussen de uitzen dingen om de hoognodige slaap te be machtigen. Dat doen ze dan noodgedwon gen in „de tijd van de baas", hetgeen amper opvalt, want ook „de baas" wil fit achter zijn beeldbuis zitten als de volgende wedstrijd begint. Waarom in Nederland dan niet zo'n energie-eisende geestdrift voor het ge beuren in Mexico? Men kan moeilijk beweren dat de Nederlander niet gek is op voetbal: er zijn woensdagavonden geweest dat de Nederlandse straten uit gestorven waren omdat de bal over het scherm rolde. Ad van Emmenes in Scheveningen, die al een halve eeuw de sport en zeer speciaal het voetbal in de gaten houdt als sportjournalist, als televisiecom mentator en gewoon omdat hij voetbal een geweldige sport, vindt, zegt ervan: „Nederland heeft geen club die in ADVERTENTIE f 5,- 7,50 ÏO,-15,- 20,- 25,- Een groot deel van de Nederlandse bevolking gaat gewoon slapen, ook al is er een directe transatlantische uit zending uit Mexico van het wereld kampioenschap voetbal. Ad van Em- menes (inzet in de foto) meet, dat Nederlanders allereerst kijken om de eigen club te zien winnen. .En een eigen club mist men in Mexico. Mexico meespeelt. Dat geeft veel min der spanning en betrokkenheid." BRUSSEL De gouverneur van de Belgische provincie West-Vlaanderen heeft de voorzitters van kerkbesturen in zijn provincie gewezen op hun plicht om waardevol kerkbezit in ere te hou den. Hij vindt dat in geen geval pas toors of andere personen zelfstandig mogen beslissen over verkoop van dat bezit en hij heeft de kerkbesturen ge vraagd een inventarisatie te maken van alle bezit en lijsten daarvan naar het bisdom en de provincie te sturen. De oproep van de Westvlaamse gou verneur komt nadat in de provincie een aantal verkopen van kerkgoederen heb ben plaatsgevonden die kunstkenners zeer verontrust hebben. Zo bleek de koster van een Westvlaamse kerk het J7-eeuwse orgel van die kerk verkocht te hebben aan een Duitse opkoper. De koster die geen benul van de waarde van het instrument had deed het voor een krats van de hand. In Brugge is een 14-eeuwse klok, die ooit de Vlamingen nog heeft opgeroe pen tot de strijd „zomaar" verkocht. Luxe restaurants blijken soms gemeu bileerd te zijn met waardevolle kerk- meubelen die ook zomaar van de hand zijn gegaan. Pastoors die andere opvattingen over de eredienst hebben vinden soms alta ren. biechtstoelen, doopvonten, kelken, schilderijen, beelden etc. niet meer pas sen bij de liturgie. Dat mag echter geen reden zijn die voorwerpen zo te verko pen, aldus de gouverneur. Ze blijven behoren tot het parochiaal bezit en mo gen niet d*h na uitdrukkelijke toestem ming vervreemd worden. LONDEN Weer sneuvelt een bol werk van Britse traditie: voortaan mo gen vrouwen broeken dragen in het zg. koninklijke deel van Ascot waar de be roemde paardenrennen worden gehou den. „Maar", waarschuwt de leiding, „al leen uitgaansbroekpakken en met hoe den". De vrouwelijke uitverkorenen die ko ninklijke kaartjes bemachtigen voor Ascot en die er langgebroekt heengaan, worden streng bekeken om te zien of hun broeken wel door de beugel kun nen. Het koninklijke deel van Ascot is erg in trek omdat koningin Elizabeth en haar familie daar ook altijd komen. Ook allerlei dure restaurants in Lon den, die broekpakken weerden, gingen de laatste weken door de knieën. Sommige alleen voor de lunch en op voorwaarde dat de broeken „mooi" zijn. Andere laten ze ook toe voor diner of souper mits ze maar niet op „sportieve" broeken lijken. Het zou natuurlijk kunnen dat er j toch veel Nederlanders alle wedstrijden bekijken, maar dat het tijdens de mooie zomeravonden, nu toch iedereen laat opblijft, niet zo opvalt. Dat moet onwaarschijnlijk worden geacht, want om zoiets te controleren zijn veelsoortige steekproeven mogelijk. Het elektriciteitsbedrijf bijvoorbeeld. Uit Madrid meldt de elektriciteitscen trale een enorm toegenomen gebruik tijdens de nachtelijke uren als er een wedstrijd wordt uitgezonden. Engeland kwam zelfs met een cijfer aandragen: in één voetbalnacht stijgt daar het elektriciteitsverbruik met twee .miljoen kilowatt-uur; dat is voldoende om drie steden zo groot als Amsterdam een normaal etmaal van stroom te voorzien. In Nederlandse elektriciteitscentrales worden dergelijke verschijnselen bijna niet waargenomen. Alleen in Den Haag wordt zondagnacht een verhoogd ge bruik genoteerd. Hier komen ook niet, zoals in Coventry, klachten van het wa terleidingbedrijf dat onmiddellijk na de laatste wedstrijd zoveel kijkers „even moeten", dat de druk op de waterlei ding bijna wegvalt. In West-Duitsland zorgt het wereld voetbal weer voor heel andere moeilijk heden: veel veelvuldiger dan anders treedt er in Westduitse huwelijken een disharmonie op, die voor de wijde om trek zicht- en hoorbaar wordt. Verbit terde vrouwen schreeuwen boven het voetbalgejuich uit dat ze het niet langer volhouden om dag-in-nacht-uit tegen een starende echtvriend te kijken die nauwelijks bespeurt of hij braadworst dan wel Wiener Schnitzel op zijn bord je krijgt. In het Ruhrgebied meldde de politie dat er een kleurentelevisietoestel uit een hoog flatgebouw was geworpen. van de Spanjaarden verbaast de ADVERTENTIE f5,-7,50 10,-15,-20, 25,- hardnekkige geestdrift voor het Mexi caanse spel minder. Daar zenden de te levisiestations ook in normale tijden uren achtereen stierengevechten uit, zonder dat dit de Spanjaarden gaat ver velen. Daarvoor is echter een psychologische verklaring te geven: bij stierengevech ten is de dood betrokken en dat geeft de toeschouwer een erotische betrok kenheid. Bij voetbal is het niet de bedoeling, dat er bloed vloeit. Men raakt in op winding over de kansen van het favo riete elftal en als er een bloedige onre gelmatigheid gebeurt dan wordt die door de kijkers als een storend element ervaren. De heer Van Emmenes zegt: „De meeste Nederlanders kijken naar voetbal om hun eigen club te zien win nen, vandaar de enorme belangstelling bij cup-wedstrijden als een Nederlands team nog kanshebber is. In Nederland is het supporterseffect heel sterk." „In Engeland is dat anders. Daar kij ken veel meer mensen kritisch naar het spel, ook al speelt er geen eigen club mee. Ook als de eigen club in het veld staat, zal de gemiddelde Engelsman in de eerste plaats op het spel letten: hij heeft waardering voor de goede dingen van 't buitenlandse elftal en hij aarzelt niet een wedstrijd slecht te noemen, ook al heeft de eigen club gewonnen". Hoewel de kijkdiehtheidscijfers van Intomart nog niet beschikbaar zijn dat. duurt altijd zo'n week of zes heeft men ook bij de NOS niet de in druk dat honderdduizenden Nederlan ders sinds 3.1 mei aan hun toestel zitten gekleefd. „Het zijn meer de echte lief hebbers die het gehele toernooi volgen en juist deze mensen zetten eerder het toestel af als een wedstrijd hun niet boeit" Deze fijnproevers mogen dan wel be denken dat de NOS voor hun plezier 238.934.66 op tafel heeft moeten leg gen om de 43 uur en 42 minuten top voetbal uit Mexico op het Nederlandse scherm te krijgen. ADVERTENTII Een platenbon is altijd raak 15,- 7,PO ÏO,- 15,- 20,- 85.- CASTEREN Kruidendokter Wil lem van de Moosdijk uit Casteren zoekt nieuwe werkterreinen buiten Ne derland en België. Door grote adver tenties probeert hij onder meer in Noorw egen zieke mensen te verlokken tot het kopen van zijn kruiden. De kruidendokter zag vorig jaar zijn bloeiende bedrijf in Nederland en Bel gië ineenschrompelen door de luidruch tige protesten van duizenden mensen die tegen veel geld bij hem kruiden hadden gekocht, maar geen resultaat constateerden. Na een televisie-uitzen ding over de praktijken van Van de Moosdijk regende het klachten van mensen die hun geld terugvroegen. De in Oslo verschijnende krant Dag- bladet nam zaterdag een advertentie op. die geheel bestond uit een sterk op een redactioneel artikel gelijkende aanbe veling van de kruidendokter. W. v. d Moosdijk ontdekt de wonder lijke kracht van planten, zo meldt de vette kop. Eronder staat: Uit de hele wereld komen vrouwen en mannen om Van de Moosdijk te vragen om verlos sing van hun kwalen. De advertentie bevat een interview met. de kruidendokter, waarin op jui chende toon zijn levensloop en de suc cessen van zijn kruiden worden be schreven. Het interview is aangevuld met foto's van de heer Van de Moos dijk, van zijn riante bungalow en zijn grote auto en van een coupon, waarmee de Noren een gratis brochure kunnen aanvragen. Of hij zijn handel aan het verplaatsen is naar het buitenland? „Ik adverteer over de hele wereld. Net. Philips geen commentaar", luidt zijn antwoord. ADVERTENTIE In het Gelders programma van de RONO zal in de loop van het win terseizoen worden gestart met een serie over de historie van het gewest Gelderland. Deze historische reeks wordt samengesteld in overleg met het Gelders Oudheidkundig Kontakt. Er is een commissie van voorberei ding gevormd, die bestaat uit prof. dr. W. Jappe Alberts, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit in Utrecht; drs. P. J. Mey. Rijksarchivaris voor Gel derland: dr. C. A. Rutgers, leraar aan het Heldring College te Zetten; drs. G. J. Mentink en de heer J. den Draak, beiden verbonden aan het Rijksarchief in Gelderland; E. J. Jansen, secretaris van het Gelders Oudheidkundig Kontakt en G. J. H. Krosenbrink namens de RONO Met de uitzendingen zal begin ok tober worden gestart en het ligt in de bedoeling na afloop van deze se rie 10 uitzendingen de voor drachten te bundelen en tegen een aantrekkelijke prijs verkrijgbaar te stellen. Belangstellenden hiervoor kunnen zich nu reeds opgeven bij de RONO. Hengelosestraat 40. Ensche de. De historische reeks zal bestaan uit de volgende uitzendingen: 1Het vroegste Christendom in Gelderland (prof. dr. W. Jappe Al berts). 2. De moderne devotie in Gelder land (prof. dr. W. Jappe Alberts); 3. Herbergen in Gelderland in het verleden (prof. dr. W. Jappe Al berts; 4. Maarten van Rossum en Karei van Gelre (prof. dr. W. Jappe Al- 5. Heldring, of het réveil ln Gel derland (dr. C. A. Rutgers en E. J. Jansen).; 6. Het historisch toerisme (drs. P. R. A. van Iddekinge); 7. Gelderse historieliederen (drs. P. J. Meij). 8. De Patriottentijd. 9. Het. rampjaar 1972. 10. Watersnoden in Gelderland (drs. G. J. Mentink en J. den Draak). Over het schrijven van twee tek sten wordt nog overleg gepleegd met de eventuele auteurs. De bedoeling van deze serie is de inwoners van Gelderland meer vertrouwd te ma ken met de historie van het eigen gewest. Te zijner tijd zullen de exacte uitzendtijden bekendgemaakt worden. Dinsdag zendt de KRO-televisie de zesde aflevering uit van „Wij, heren van Zie hem". Op de foto: Robert Marcel (Jef de smid) en Luc Philips (pastoor Munte). Sinds kort is in Engeland het „af tellen" begonnen voor de start van een opzienbarende onderneming op onderwijsgebied, namelijk het in werking treden van „The open uni versity" met ingang van januari 1971. Bij de offieële stichting, nu bijna een jaar geleden, vatte Lord Crow- ther. de voorzitter van het universi- tybestuur de doelstelling ongeveer aldus samen: „Wij zijn open, aller eerst voor de mensen. Dat wil zeg gen. iedereen, ongeacht zijn voorop leiding kan aan deze universiteit een volwaardige en erkende vorming V Vanavond kunnen de kijkers de eerste uitzending van „Met de mu ziek" mee zien. „Met de muziek mee" is een afwisselend programma waarin muziek de boventoon voert. Het wordt deze zomer om de twee weken vanuit verschillende plaatsen uitgezonden. Het eerste programma komt uit de Ahoyhal te Rotterdam. Daarna vol gen 29 juni Valkenburg, 13 juli Haarlem. 27 juli Vlissingen. 10 au gustus Breda. 24 augustus Enschede september Zutphen en 21 septem ber Groningen. In ..Met de muziek mee" word een toernooi gehouden voor fanfa re- en harmoniekorpsen uit de om geving van de plaats waaruit de uit zending komt.. Inzet is de Zilveren Lyra. De jury bestaat uit Pi Schef- fer. Gijsbregt Nieuwland en Henk van Leynschoten. In het programma wordt het spel ..Samen uit" gespeeld. Een vrouwe lijke kandidaat, kiest uit drie manlij ke kandidaten die voor haar onzicht baar zijn door het stellen van vra gen een partner, met wie zij op kos- en van de VARA een dagje uit mag gaan. Het VARA-dansorkest onder lei ding van Charlie Nederpelt zal in 'eze reeks programma's de solister jegëleiden. In Rotterdam zijn dit: 'reetje Kauffeld, Roger Wittaker. Tean Toots" Thielemans en Rolly nd Arry. Als gastheer van „Met de muziek mee" fungeert Jan Blaaser. De uitzendingen worden geregis seerd door Rinus Spoor. (20.20-21.20 Uur, Nederland 2). krijgen voor een aantal wiskundige, technologische, sociale en opvoed kundige vaardigheden. Veel te veel menselijk talent blijft tot nu toe on gevormd en daardoor ongebruikt. Door de structuur van ons onder wijssysteem krijgen veel mensen geen kans dat wetenschappelijk on derwijs te volgen, waarvoor zij wel geschikt, zijn. Wij zijn open, want wij willen in principe overal aanwezig zijn. Wij zijn de eerste universiteit, die ge bruik maakt van alle bestaande communicatie-media". De eerste 25.000 mensen waarmee gestart wordt, staan ingeschreven en de opzet is te komen tot 100.000 stu derenden. De open universiteit heeft zijn hoofdkwartier 75 kilometer ten noorden van Londen. Daar zal de komende jaren een stad ontstaan voor ruim 200.000 mensen: het admi nistratieve en produktiecentrum voor deze nieuwe vorm van hoger onderwijs. De basis hiervoor wordt gelegd door schriftelijke cursussen. Deze worden via radio- en televisie- lessen toegelicht en aangevuld. In de zomermaanden is men ver plicht gedurende een paar weken -en zogenaamde summerschool te bezoeken. De NCRV zal de Neder- andse kijker vanavond om 21.35 uur via Nederland 1 in staat stellen met lit stukje onderwijsvernieuwing, dat ook in Japan zal worden ingevoerd, kennis te maken, in een veertig mi nuten durende documentaire, die werd gemaakt onder regie van Leo Moen. „The open university" wordt ge presenteerd door John Peereboom. NEDERLAND I NOS: (K) Wereldkam- Voetbal Mexico- Sa- 18.00 pioensch. menv. 18.45 Pipo de Clown. 18.55 NOS: (K) Journ 19.04 NCRV: De ongrijpbare Pimper nel, feuilleton. 20.00 NOS (K) Journ. 20.20 Pol. Partijen: Uitzending van de VVD. 20.30 NCRV: Hier en Nu: actualitei tenrubriek. 20.55 (K) Popparlement. 21.45 The Open University, docu mentaire. 22.25 Een hemel op aarde?, film over de Elisabethkirche van Mar burg. 22.35-22.40 NOS: Journ. (K). NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 NOS: (K) Joum. 19.04 (K) FAO-Congres: Jeroen Krabbé in Smakelijk Eten. 19.30 VARA: Coronation Street, TV-feuilleton. 20.00 NOS: (K) Joum. 20.20 VARA: Met de muziek mee: een afwisselend programma met veel muziek. 21.10 Uit Berekening, TV-feuilleton. 22.40-22.45 NOS: (K) Joum. DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Landarzt Dr-Brock. tv-serie. 18.30 (K) Actua liteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Sportjournaal. 19.26 (K) Lieber Onkel Bill, tv-serie. 19.59 Progr. overz. WDR: 8.20-8.45. 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie 18.00 (K) Progr. overz. Aansluitend: (K) Doris Day in... zwei Kavaliere, tv-serie 18.30 (k). Voor de kleuters. 18.40 Hier und Heute, met nws. 19.25 (K) Hafen am Rhein. 20.00 (K) Journ. en weer bericht. 20.15 (K) Film reportages. 21.00 (K) Operettemelodieën. 21.45 (K) Culturele kroniek. 22.30 (K) Joum. comment, en weerbericht. 22.50 Sein Ruhmestag, speelfilm. 0.10 (K) Joum. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muz. 18.40 (K) Lale Anderson zingt liedjes uit haar vaderland. 19.10 (k) Teils heiter, teils wolkig, tv-serie. 19.45 Nieuws, achtualiteiten en weerbe richt. 20.15 (K) Reportage van de W.K. Voetbal. Aansluitend: kort nws. 21.00 Oosterburen: tussen kruis en halve maan: De Joegoslaven, do cumentaire-serie. 21.45 De dag na de verkiezingen. 22.00 Drie Wünsche, speelfilm. 23.30 (K) Nws en weerber. umm*> mm mtrnm j( 6922 Cornells Zwadder liep alleen in de regen, die zachtjes op zijn regenscherm druppelde. „Dit irtoet een einde nemen", mompel de hij zacht voor zich heen. „Ik moet en ik zal geluk brengen; als het niet goedschiks kan. dan maar kwaad schiks. Van deze loutering moet ik af, want de straf voor mijn winderigheid zal toch eens uitgeboet raken." Op dat moment werd hij ingehaald door de Oude Schicht, die piepend naast hem stopte. „Stap in", zei heer Oil ie, het portier openend. „Ik heb nog eens nagedacht en het lijkt me toch onjuist om mij te ont trekken aan mijn plicht. Ik heb u tenslot te opgeroepen. Samen uit, samen thuis, bedoel ik". „Ik wist wel, dat uw betere gevoelens wakker zouden worden!" riep Zwadder uit, terwijl hij dankbaar in het voerutig stapte. „Let op mijn voorzegging; Het zal uzelf in de eerste plaats geluk brengen!" Er verscheen een zachte glimlach om heer Bommels gelaat. Hij schakelde de motor in en reed voort, terwijl hij drome rig voor zich uitstaarde. „Dat zou mooi zijn", hoorde zijn passa- zier hem mompelen. „Een heer wordt zo zelden begrepen, en dat maakt hem soms erg eenzaam. Terwijl hij toch het beste met iedereen voor heeft, als u begrijpt wat ik bedoel. Ach ja, een beetje geluk zou zo prettig zijn Met deze hoopvolle gedachte stuurde hij de auto met grote spoed op een brug getje af, zonder op de verkeersboolen te letten DUITSLAND I 10.C0 Nws. 10.05 Journ. van gister avond. 10.30 Amusementsprogr. 12.00 Actuaele fiilmreportages. 12.50 Per soverzicht. 13.00-13.30 Journ. 16.35 (K) Nws. 16.40 (K) Voor de kinderen. 17.55-18.00 (K) Nws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nws. in weerber. 17.35 (K) Vrouwen in Japan. RADIO HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuz. 8.00 Nws. 8.11 Ra- diojourn. 8.20 Stereo: Lichte gram mofoonmuz. (8.30-8.33 De groente man). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling NOS-Programma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn.) AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (Gr.) (11.00-11.02 Nws) 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). Overheidsvoorlich ting: 12.30 Uitzending voor de land bouw. AVRO: 12.40 Toppers van Toen (gr.) 13.00 Nws. 13.11 Radio- journ. NOS: 13.30 Spiegel van Bel gië: Muz. en nws. van onze zuider buren. 14.00 Stereo: Promenade Or kest en Pro Art< Trio: arnusements- muz. AVRO: 15.10 Internationale MuziekspiegelAmerikaans Koor The Rutgers Glee Club. 16.00 Nws. 16.03 Kwispel, quiz. 16.10 Stereo: Mi mosa: progr. van klassieke en mo derne mini-muziekjes. 16.35 Henk Badings in gesprek met Willem Striefcman (I). 17.10 Stereo: Kerkor gelconcert: oude muziek. 17.30 Tref punt: discussie-rubriek voor actuele zaken. 17.55 Mededelingen, 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.25 Stereo: AVRO's Dansorkest. The Skymasters. met zangsoliste. 18.55 Paris vous Parle. 19.00 Jazz Spectrum: Louis Armstrong 70 jaar (III). 19.30 Nws. 19.35 Vanavond: gevarieèrd progr. (gedeeltelijk stereo) 22.00 „O" -een rondje radio. 22.30 Nws. 22.38 Mede delingen. 22.40 Radiojourn. NOS: 22.55 Zin - Tuig nr. 19: culturele kroniek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klassieke muz. (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32 Hier en Nu.) 8.00 Nws. 8.11 Tc Deum Laudamus: gewijde muz. (gr) 8.30 Nws. 8.32 Ste reo: Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de vrouw). 9.35 Schoolradio. 10.00 Bijbelse verken ningen. 10.15 Stereo: Hoogtepunten uit l'Elisir d'Amore, opera v. Doni zetti (gr.) 11.00 Nws. 11.03 Stereo klassieke orkestwerken (gr). 11.25 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. Kro: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee: gevarieerd progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- cn tuinbouw: 12.30 Nws; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar..., quiz). 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicator: muzikaal middag-maga zine. (16.00-16.02 Nws). Overheids voorlichting :17.00 Flamingo's op Bo naire. Vraaggesprek van Cees van Maasdam met Drs. J. Rooth. KRO: 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Hal!: jeugdprogramma. Politieke Partijen: 18.19 Uitzending van de Katholieke Volkspartij. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Licht ensemble met solisten. 19.45 Wie is in Gods naam Jezus Cristus?, lezing. 20.00 Mixtuur :klassieke-. ouden en mo derne muz. (opn.) 21.15 Een kandvol stof, hoorspel. 22.00 Viool en piano: moderne muz. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Pa rlementso ver zicht. 22.50 De zingende kerk .muzi kale lezing. 23.05 Jazzmuz. 23.30 Ste reo: lichte grammafoonmuz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III VARA :9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de Pep. (10.00 Nws). 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevarieerde visite: licht platenprogramma. (12.00 Nws). 13.00 Nws. 13.03 Ekspres: licht platenprogramma. 14.00 Nws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nws. 15.03 Drie-Draai. 16.00 Nws. 10.03- 18.00 Mix: licht platenprogramma. (17.00 Nwa.)

De Vallei | 1970 | | pagina 7