Jeugd verzoekt raad om cross-terrein Rhenen wil bureau voor medische sportkeuring Subsidiekans voor veertien projecten in de Betuwe UITWERKING PLANNEN OP KORTE TERMIJN Rij huisj es rijp voor sloop Eemmeer sterk verontreinigd KESTEREN, LIENDEN, MAURIK, ECHTELD. BEUSICHEM, TIEL en CULEMBORG Nieuw bestaan VEILING ZALTBOMMEL Samenwerking RHC was op bekerjacht VEILING KESTEREN VRUCHTENVEILING TIEL CULEMBORG - Opnieuw gaat een aantal Betuwse ge meenten samenwerken om ▼ia een gemeenschappelijke regeling de ontwikkeling van de recreatie zo veel mo gelijk te stimuleren. Deze samenwerking, die zal uitmonden in de oprich ting van het recreatieschap „Nederrijn, Lek en Waal'\ betreft de gemeenten Keste ren, Lienden, Maurik, Beu- sichem, Tiel, Echteld en Cu- lemborg. UIT DE KERKEN DINSDAG 16 JUNI 1970 Nieuw recreatieschap voor zeven Betuwse gemeenten Burgemeester drs. L. J. Hermans van Culemburg ziet er duidelijk voordelen in. Hij zegt in zijn kamer van Culem- borgs historisch stadhuis: ,Tiel en Cu lemburg zijn voorbestemd tot verdere stedelijke uitgroei. Door die ontwikke ling wordt de behoefte aan recreatie na tuurlijk groter. Daarnaast is er een toe nemende toeristische druk vanuit de randstad. Neem alleen maar de cam ping in Beusichem, die is altijd vol. We moeten ons afvragen welke bestaans middelen de Betuwe in de toekomst nog over zal houden. Er is zoals bekend een teruggang in de landbouw en de fruit teelt. De toeristenindustrie, om dat woord maar eens te gebruiken, zou voor veel mensen een nieuw bestaan kunnen betekenen...'' Om de recreatie te stimuleren en om ten volle en effectief te kunnen profi teren van de subsidieregelingen van de overheid is gemeentelijke samenwer king steeds meer noodzaak geworden, temeer daar voor de subsidieregeling projecten van nationaal en regionaal belang in aanmerking komen. Burgemeester Hermans zegt dan ook: „We kunnen al lang niet meer spreken van zuiver gemeentelijke recreatie-ob jecten. Een zwembad is vaak alleen van lokaal belang, maar een jachthaven heeft al een regionale betekenis en een groot gebied als bijvoorbeeld Het Ei land van Maurik heeft zelfs een natio naal karakter. Het subsidie-beleid van rijk en provincie is daarop afgestemd, ïn nu gaat het er maar om tot een planmatige opzet van de ontwikkeling van de recreatie te komen in een be paald gebied. Een recreatieschap kan de RHENEN Een aantal leerlingen van de openbare H&lschool heeft zich in een gezamenlijk schrijven tot de raad van Rhenen gericht met het ver zoek een terrein beschikbaar te stellen voor het crossen met bromfietsen. Burgemeester en wethouders hebben intussen vastgesteld dat het merendeel van de verzoekers nog niet de leeftijd heeft bereikt, waarop men een brom fiets mag berijden. Toch onderkennen zij de noodzaak van een dergelijk ter rein wel. De bossen, zoals de omgeving van de Koerheuvel of de Schaapskooi kunnen volgens B. en W. uit recreatief oogpunt niet worden aangewezen. Zij zullen nu trachten een terrein te vinden in het zogenaamde Kleigat bij de Rijnbrug. Er wordt nog een onder zoek ingesteld. RHENEN In de gemeente Rhenen is nog nooit een bureau opgericht voer medische sportkeuring. Jaarlijks werden ongeveer driehonderd sportbeoefenaars gekeurd door één van de plaatselijke artsen. Deze heeft meegedeeld, dat hjj per 1 januari 1971 met deze keuringen, die door hem zonder enige assistentie wer den en worden verricht, wil ophouden. Uit een ingesteld onderzoek door B. en W. is intussen gebleken, dat de vier plaatselijke artsen het er unaniem over eens zijn, dat Rhenen zo spoedig mogelijk een gemeentelijk-bureau voor medische sportkeuring moet hebben. De vier artsen hebben daarbij de toe zegging gedaan de keuringen te ver richten. Ze zijn bereid na te gaan of er in de toekomst wellicht aanleiding voor bestaat een vijfde arts aan te trekken. Vertegenwoordigers van de plaatselijke verenigingen hebben meegedeeld, dat mag worden gerekend op 475 keuringen per jaar. Aan de hand van deze prognose kan het aantal keuringsavonden worden ge steld op ongeveer 20 per jaar. Met be hulp van de eigen assistent kunnen twee artsen per avond 24 keuringen verrichten. De aan het bureau verbon den kosten die voor rekening van de gemeente komen zullen naar raming ƒ4000 - bedragen. De betrokken artsen hebben zich ver der bereid verklaard voor de keuring het medisch centrum aan de Nieuwe Veenendaalseweg beschikbaar te zullen stellen. Daar zullen dan worden ge bruikt 2 wachtkamers, 2 spreekkamers, 2 onderzoekkamers en het laborato rium. In overleg met de gemeentelijke $portcommissie hebben B. en W. ge meend de kosten per keuring te moeten stellen op 6.-. De verenigingen betalen thans 3.- per keuring. Wanneer de raad ermee akkoord gaat ligt het in de bedoeling met het keuringsbureau per 1 september a.s. aan te vangen. Dr. Wijchers, die tot nog toe alleen deze keuringen verrichtte, heeft zich bereid verklaard als keuringsarts te vens te willen optreden als contactper soon en adviseur. In het voorstel aan de raad wordt aan het adres van dr. Wijchers erkentelijk heid uitgesproken en dank toegezwaaid voor het door hem verrichte werk tot nu toe. Prijsbericht van maandag 15 juni 1970. Kasaardbeien: AE 38-74, A 39-65, B 28-48, onges. 27-67 per doosje van 200 g. Vollcgrondsaardbcien: AE 58-79, A 47-64. B 31-53, onges. 42-73 per doosje van 250 gram. FRUIT Appelen export: Golden Delicious: II 80/85 50-52, II 75/80 48-51, II 70/75 27-42, II 65/70 25-37, II 60/65 24-29 per kg. Lombartscalville: II 70/80 55, II 60/70 31-34 per kg. Peren export: Conference: I 55/60 69- 72, I 60/70 88-96 per kg. GROENTEN Vroege aardappelen: I 74-94, kriel 79- 100 per kg; asperges A 301-455, afw. 181-248 per kg; bloemkool 6/ 52-57, 8/ 40-57, afw. 16-37 per stuk; boskroten 30- 39 per bos; bospeen 55-57 per bos; peu len II 144-181 per kg; postelein 41-47 p. kg; sla I 11-12, II 6-13 per stuk; spinazie I 50-59 per kg; stamslabonen: 309 per kg; tuinbonen 93-100 per kg. aangesloten gemeenten planologische aanwijzingen geven. Er wordt dan ook een recreatieplan opgesteld. Het schap kan deskundigen inschakelen; een der gelijk gespecificeerd apparaat kan nu eenmaal meer...". De gemeenteraad van Culemborg die gisteravond de toetreding tot dit schap besprak, besloot hiermee nog even te wachten en hield het voorstel aan, om dat de raad eerst nog de commissie voor sport en recreatie wilde horen. In het Gelders Rievierengebied func tioneren al enkele recreatieschappen of RHENEN De Rhenensc Handbal Club nam deel aan een toernooi in Bla- ricum met vijf teams. Bijna alle teams vielen in de prijzen: adspiranten 2e prijs, junioren. 2e prijs, dames 3e prijs en heren 1ste prijs. De dames werden in hun poule twee de en verloren slechts eenmaal, name lijk met 3—2 van BSV, de latere kam pioenen. De heren senioren speelden in hun poule een dubbele competitie, aan gezien er een paar ploegen niet waren komen opdagen. Viermaal werd gewon nen met de volgende cijfers: 96, 52, 93 en 95. Tegenstanders waren Ex celsior en BSV. In de andere poule was BHC ongesla gen winnaar geworden, zodat de finale ging tussen RHC en BHC. In een zeer harde wedstrijd nam RHC al snel een 30-voorsprong, maar door enkele strubbelingen ging het niet meer zo best lopen bij de Rhenenaren. Hiervan wist BHC te profiteren en liep lang zaam in. RHC stond zelfs achter met 54, maar dit werd snel teniet gedaan 55. Dit was tevens de eindstand. Nu moest er tweemaal vijf minuten verlengd worden. In deze verlenging kwam RHC weer achter, maar raakte hierdoor niet gedeprimeerd. De Rhene naren maakten gelijk en daarna een winnende goal. De eindstand werd 76. Hierdoor kwam RHC in het bezit van een 30 cm hoge wisselbeker en tevens incasseerde de ploeg gelijk vier andere bekers voor de prijzenkast. zijn in oprichting. Zo kent de Bomme- lerwaard zo'n schap, alsmede het Lin- ge-gebied en het Land van Maas en Waal. In wezen is dus in de nabije toe komst het gehele rievierengebied in re creatieschappen ondergebracht, met uitzondering van de gemeenten Ophe- mert, Varik Est e* Opijnen, Waarden- burg en Haaf ten. Burgemeester Hermans voorziet een goede samenwerking en mogelijk zelfs een samensmelting van de diverse schappen. Het algemeen bestuur van het recrea tieschap Nederrijn, Lek en Waal be staat uit leden van de colleges van B. en W. (één van elk der deelnemende gemeenten) en twee raadsleden per ge meente met minder dan 10.000 inwoners Voor gemeenten met meer dan dat aan tal inwoners mogen vijf raadsleden in het bestuur zitting nemen. De aan deel neming verbonden kosten zijn laag ge houden. De lasten worden niet per in woner omgeslagen. „Dat zou in deze vorm niet haalbaar zijn", meent burge meester Hermans. Het nieuwe recreatieschap zal als eerste taak de ontwikkeling van enkele grote objecten op dé schouders (kun nen) nemen. In de eerste plaats het al genoemde Eiland van Maurik, waarvoor de gemeente Maurik, een niet meer in bedrijf zijnde steenfabriek aankocht. De totale oppervlakte (grond en water) bedraagt 400 ha. Voor Culemburg staat een jachthaven op het programma, alsmede bos, dat in het kader van de ruilverkaveling Lek en Linge gerealiseerd kan worden. Ook in dit ruilverkavelingsgebied ligt Beusi- chems recreatie-plas, totaal 10 ha. groot (zwembad van 8 ha. en een zonneweide van 2 ha.) Ingen krijgt een 30 ha. groot recreatie-centrum, dat zal bestaan uit een jachthaven, een hotel met een ca paciteit van 300 bedden, tennisbanen en dergelijke. TIEL Een Marokkaanse gastarbei der uit Culemborg. die op verzoek van de Culemborg.se politie in Tiel werd op gesloten, heeft vernielingen aangericht in een van de cellen van het Tielse poli tiebureau. Hij brak de tegels uit de vloer en bekladderde de muren. De Culemborgse politie had hem naar Tiel overgebracht omdat de cellen van het Culemborgse bureau niet tegen de Marokkaan bestand bleken. Ook daar had hü zijn handen niet kunnen thuis houden. riEL Door de gemeente in de Weel- en Midden-Betuwe is voor veertien projecten extra subsidie aangevraagd in het kader van het regionaal welzijns beleid. De Stichting Streekoverleg West- en Midden-Betuwe heeft de urgentie uitvoerig geargumenteerd. Inmiddels k op deze projecten subsidie aangevraagd in het kader van het welzijnsbeleid bij het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Voor het betrokken gebied is een bedrag van f 1.768.000 aan subsidie beschikbaar. De 14 projecten zijn: gymnastieklokaal te Beesd. Groenekruisgebouw te Beu sichem. nieuw sportpark te Culemborg. uitbreiding kleedaccommodatie te Deil, zwembad te Dodewaard (samen met Echteld en Resteren) clubgebouw le Est en Opijnen. vergroting zwembad te Haaften, zwembad te Herwijnen, Groenekruisgebouw te Ommeren, voetbalveld, kleedgebouw en parkeerruimte te Rijswijk, twee voetbalvelden en clubhuis te Ophemert. overdekt zwembad te Tiel en een sportveld met clubgebouw te Waardenburg. De stichting Streekoverleg West en Midden-Betuwe verwacht, dat na de vakantie met de nadere uitwerking van een aantal projecten kan worden be gonnen. Ruim een jaar geleden besloot de minister het betrokken gebied in het welzijnsbeleid op te nemen. Voortdu rend overleg tussen gemeenten, particu lieren. organisaties en verenigingen gaf inzicht m de levende wensen en be hoeften en maakte een inventarisatie mogelijk. Op enkele bijeenkomsten werd uitleg gegeven van de mogelijk heden en beperkingen van het welzijns beleid. Door de gemeenten werden uiteinde lijk 179 projecten voorgedragen. De lijst werd nog een kritisch bezien en ten slotte teruggebraoht tot 44 projecten, waarvan achttien als urgent werden aangemerkt. Merkwaardig was dat vier gemeenten totaal niet reageerden. Per project werd gekeken naar de regionale en plaatselijke betekenis, alsmede de regionale en functionele spreiding. Het dagelijks bestuur meende, dat het sub sidiebedrag niet eenzijdig benut diende te worden en ook niet teveel versnip perd. Gymnastieklokalen behoren niet tot de met name genoemd projecten. De minister heeft echter bepaald, dat vijf tien procent van de subsidiepot vrij be steed mag worden. Het bestuur acht de realisering daarom een haalbare kaart. Bij de zwembaden gaat de voorkeur uit naar Haaften. Er waren vijf aanvragen, waarvan Haaften, Herwijnen en Vuren vrij dicht bij elkaar lagen. Het zwembadpaoject in Tiel vindt zijn argumentatie in de provinciale zwembadnota en het project-Dode- waard voorziet in een dringende be hoefte. mede door de instructie-moge lijkheden. Wat betreft de Kruisgebou- wen gaat het in Ommeren om de aanleg van centrale verwarming, terwijl Beusichem aan een geheel nieuw ge bouw toe is. Bij de sportvelden werd uitgegaan van een maximale investering van 60.000 per accommodatie. Uiteindelijk werd de volgende voor dracht gedaan: Een zwembad annex instructiebad, voor de gemeenten Dodewaard, Echteld en Kesteren. Kosten ƒ1.200.000.— sub sidie 50 pet. Het gaat hier om één open luchtzwembad annex instructiebad voor een drietal gemeenten met 15.500 inwo- VEENENDAAL Het laatste restant van de onbewoonbaar verklaarde wo ningen aan de Geerseweg is rijp voor de sloop. Omgeven door flatge bouwen van het Prins Willem-Alexan- derpark. ontsieren deze huisjes de om geving. Bewoners van de flats aan de overkant van de weg was de aanwezig heid van de woningen al geruime tijd een doorn in het oog. Hoewel slopers handen korte metten maken met het gehele pand. valt het nog sterk te be twijfelen of het nog niet ontruimde pand no. 1 zal verdwijnen. Voor de hui dige bewoners is nog geen geschikte woonruimte gevonden, zodat de bewo ners van de flats nog even moeten wachten met hun laatste zucht van irri tatie... ners. Het plan steunt op een door de Ver. Ned. Gemeenten opgesteld pro gramma van eisen. Een overdekt zwembad, voor de gemeente Tiel. Kosten 1.500.000.— subsidie 50 pet. Het gaat hier om een overdekt zwembad in de centrumge meente Tiel waarvan plm. 50.000 in woners van ons gebied zullen profite ren. Groene Kruisgebouw, in de ge meente Beusichem. Kosten 265.000.— subsidie 30.000.— Het gaat hier om een nieuw Kruisgebouw in de gemeente Beusichem. Het verzorgingsgebied kan gesteld worden op ruim 3.000 inwoners. Gymnastieklokaal, in de gemeente Beesd. Kosten ƒ100.000.-- subsidie 50 pet. Dit gymnastieklokaal biedt moge lijkheden voor onderwijs in de lichame lijke opvoeding voor de vier lagere scholen in Beesd en naaste omgeving. Daarnaast is uiteraard een dergelijke accommodatie geschikt voor de diverse activiteiten van de gymnastiekvereni ging- Centrale verwarming van het Groe ne Kruisgebouw, in de. gemeente Lienden. Kosten 11.000.— subsidie 75 pet. eHt betreft hier de aanleg van cen trale verwarming in een bestaand Kruisgebouw. Voetbalveld, in de gemeente Her wijnen. Kosten 60.000— subsidie 50 pet. Op basis van door de NKVB ge hanteerde normen heeft men behoefte aan een voetbalveld. Voetbalveld, in de gemeente Vuren. Kosten 60.000.-- subsidie 50 pet. Op basis van door de KNVB gehanteerde normen heeft men behoefte aaneen voetbalveld 9 Uitbreiding van kleed-accommoda tie. in de gemeente Deil. Kosten 50.000.-- subsidie 50 pet. De kleedac commodatie van de vereniging „Rhelico" ontstaan door fusie van de vereni gingen Rhenoy en Linge Boys is be slist ontoereikend. Clubgebouw in de gemeente Est en Opijnen. Kosten 50.000.— subsidie 50 pet. Het gaat hier om een gebouw dat dienstig gemaakt moet worden voor clubwerk, jeugdwerk, handenarbeid, plaatselijk verenigingsleven, eventueel bibliotheek en het hierin kunnen geven van gymnastiekonderwijs. Vergroting zwembad, in de ge meente Haaften Kosten f 40.000— subsidie 50 pet. Het natuurbad van de gemeente Haaften voorziet in een grote behoefte maar de capaciteit is te klein. Met dit project zijn 5000 4 6000 Inwo ners van dit gebied gebaat. Sportvelden met kleedaccommoda tie, in de gemeente Culemborg. Kosten 200.000.— subsidie 50 pet. Het gaat hier om de aanleg van een nieuw sport park. Het plaatselijke verenigingsleven heeft daaraan dringend behoefte. En kele velden in dit plan werden opgege ven als project in dit beleid. Voetbalveld met kleedaccommoda tie. in de gemeente Maurik. Kosten f 70.000.— subsidie 50 pet. Het gaat hier om een voetbalveld en kleed-accommo datie in Rijswijk. Het' bestaande veld werd onlangs door de KNVB afge keurd. Voetbalveld, in de gemeente Ophe mert. Kosten 60.000.— subsidie 50 pet. Het bestaande voetbalveld is particulier eigendom en voldoet niet aan de eisen. Voetbalveld, in gemeente Waarden burg. Kosten 60.000.— subsidie 50 PCT. Het bestaande veld voldoet niet aan de door de KNVB gestelde eisen. Het ligt buitendijks en staat bij hoge waterstand in de Waal geheel onder water. Naast deze projecten werden door de streek nog een groot aantal andere wensen en verlangens tijdens de inven tarisatie naar voren gebracht. Te noe men zijn projecten als voetbalvelden in Beusichem. Culemborg, ijsbanen in Haaften, Herwijnen en Vuren, zwem baden in Herwijnen. Vuren. Beusichem en Ophemert, tennisbanen in Vuren en Ophemert, dorpshuisbouw of -verbete ring in Beusichem en lngen, jeugdge- bouw in Herwijnen, Lienden en Gelli- cum, speelplaatsen In Herwijnen en Lienden. D.d. 12 juni 19T0 waren de prjjzen ala volgt: AARDBEIEN: EI 64-79 per doosje a 200 gram; II 42-63 per doosje 200 gram. 30.000 doosjes. GOUDREINETTE I 65-75: 21-25; I 75-85: 29-36; I: 85-95: 44. GOLDEN DELICIOUS: I 60-70: 28-30; II 60-70: 25-27; I 70-80: 32-45; II 70-80: 30-35; I 80-90: 36-38. JONATHAN: I 60-65: 24; I 65-70 32; I 70-80: 27. UTRECHT De waterkwaliteit van het Eemmeer is na de sluiting van de zuidwestelijke dijk van Zuidelijk Fle voland sterk achteruitgegaan. Al is het zelfreinigend vermogen van het Eem meer op zichzelf genomen groot, toch is de mogelijkheid dat het biologisch evenwicht wordt verbroken, niet gering. Dat staat in een nota van de Provin ciale Waterstaat van Utrecht die het college van Gedeputeerde Staten aan Provinciale Staten hebben toegestuurd bij de antwoorden op een aantal schrif telijke vragen die over de kwaliteit van het Eemmeer zijn gesteld door de heer K. de Wilde. De bacteriologische gesteldheid van het Eemmeer is uitermate slecht. Voor al tussen het lozingspunt van de Gooyergracht en de haven van Spaken burg is de belasting met micro-organis men zeer groot. Bij proeven op agar bij 37 graden celsius vond men gemiddeld 30.000 kiemen per millimeter, terwijl het aantal kiemen aan de andere kant van de dijk (voordat Zuidelijk Flevo land was drooggevallen) gemiddeld maar 160 per millimeter bedroeg. Het zuurstofgehalte liep in de zomers van 1966 tot en met 1969 sterk uiteen. Bij een Eem monding werd soms nagenoeg zuurstofloos water aangetroffen, ter wijl elders in het Emmeef extreem hoge waarden voorkwamen. Het bio chemisch zuurstofverbruik was zeer hoog. Het Eemmeer bevat ook veel af braakproducten als ammanium, nitriet, nitraat en vooral fosfaat. Ook een onderzoek dat vorig jaar zo mer voor het Veluwemeer werd ver richt leverde onbevredigende resultaten op, al was de biologische kwaliteit van het water hier beter dan die van het Eemmeer ten westen van Spakenburg. Maar ook de kwaliteit van het water in het Veluwemeer is duidelijk verslech terd vergeleken bij de toestand van voor 1968 toen de vervuiling door het gehele IJsselmeer werd opgevangen. Over het Eemmeer zeggen GS, dat het ongeschikt is voor baden en zwemmen. Provinciale Waterstaat heeft het colle ge daarom geadviseerd, het gemeente bestuur van Bunschoten te ontraden, nu al plannen voor nieuwe badaccommo- daties uit te werken. Hoewel GS menen dat zwemmen in het Eemmeer voor de eigen verantwoordelijkheid van de be trokkenen komt. pleegt het college toch overleg met de landelijke en regionale inspecteurs van de Volksgezondheid over eventueel te nemen maatregelen van orde. GS delen mee, dat alle in uitvoering zijnde zuiverings-technische werken in het stroomgebied van het Valleikanaal en de Eem binnen twee tot drie jaar gereed zullen komen. Op een vraag van de heer De Wilde zeggen GS dat het juist is, dat de bouw van een rioolwa terzuiveringsinstallatie bij Bunschoten wegens financiële moeilijkheden moest worden uitgesteld van 1957 tot 1969. Veilbericht van maandag 15-6-197(1. APPELEN: Golden Delicious I: 75/80 41-45; Gol den Delicious II: 75/80 35-43, 70/75 32-39, 65/70 25-30, 60/65 24-26; I 20-26; Goud- reinette II: 65/75 38-42; I: 16-21. Jona than I 70/75 35-45; 65/70 31-40, 60/65 23-29, I 17-21; Lombartscalville: I 70/80 51-57, 60/70 39-43. AARDBEIEN: Per doosje, 250 gram. Glaza: E 58-64, I 40-48, II 35-42; Senga-Sengana, E 49- 60, I 44-52, II 20-38; Gorella, E 50-62, I 44-53. Alles in ets per kg tenzij anders ver meld. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Neder- Langbroek en te Schoonrewoerd: A. W. v.d. Plas, kan didaat te Katwijk aan Zee, te Spijke- nisse W. Sirag te Roterdam-Z. Bedankt: voor Veenendaal: J. Smit te Soest. Bedankt: voor Wierden: J. Smit te Putten. Geref. Kerken Vrijgemaakt: Beroepen: te Oosterwolde en Smilde: B. van Riet te Bolnes-Slikkerveer. LOMBARTSCALVILLE: I 60-70: 25-30; I 70-80: 38-49. WINSTON: I 60-65: 35; I 65-70: 53; I 70-75: 61; I 75-80: 60-61. CONFERENCE: I 55-60: 55; I 60-70: 69-71. VROEGE KERSEN: De eerste vroege kersen aangevoerd, 71 cent per doosje. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. D.d. 15 juni 1970 waren de prezen als volgt: AARDBEIEN (KAS BAK) EI 52-62 per doosje a 200 gram; II 37-51 per doosje a 200 gram. 24.000 doosjes. AARDBEIEN (KOUDE GROND): EI 50-60 per doosje 250 gram; II 37-50 per doosje a 250 gram. 3500 doos jes. GOUDREINETTE: I 65-75: 26-30: I 75-85: 30-34; I 85-95: 10-42. 8 ton. GOLDEN DELICIOUS: I 60-70: 29-31; II 60-70: 26-28; I 70-80: 35-50; II 70-80: 30-37. 30 ton. JONATHAN: I 60-70: 26-32; I 70-80: 32-35. 12 ton. LOMBARTSCALVILLE: I 60-70: 34-32; I 70-80: 38-50; I 80-90: 36-40. 10 ton. WINSTON: I 60-65: 43; I 65-70: 53-54; I 70-75: 04; I 75-80: 70. 2 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld.

De Vallei | 1970 | | pagina 5