Uruguay protesteert tegen spelen in Guadalajara Belg Devrindt wil naar PS V Brazilië zou in voordeel zijn Okker als elfde voor W imbledon geplaatst A ma teurvoetba llers beslissen zelf over spelen op zondag Vier of zes jaar STENMAN HOLLAND MEISJE Opel Rekord 1700 Pelé stopt er definitief mee ZELFS PRESIDENT BEMOEIT ER ZICH MEE E.U.H. MO N T EURS AA N K. MONTEURS Wij kunnen u niet laten zien hoe goed de wegligging van onze Opel Rekord is. Wij kunnen het u wel laten voelen. Tijdens een proefrit! SPAAR- PLANNEN /3N Frijters verdedigt titel niet Tom Okker op Queens verslagen bij de Koninklijke Luchtmacht als KVV- korporaal de sterke jonge generatie V.A.B. KIRPESTEIN N.V. gewone UI gemengde verzekering HEESSIIRES TE DENKEN WEGENBOUWMACHINES N.V. Wie? Waar? Wat? Hoeveel verdienen? dochteronderneming van het Zweedse Stenmanconcern gevestigd te Eskilstuna. Fabrikant van hang- en sluitwerk w.o. de wereldbekende Assa veiligheidssloten. Op onze administratie voor met mavo-opleiding. Sollicitaties schriftelijk afdeling Personeelszaken, Postbus 47, Veenendaal. Mondeling op ons kantoor aan de Laan der Techniek, Vee nendaal. (assa) Assurantieconcern Stad Rotterdam anno1720 WOENSDAG 17 JUNI 1970 spor KINDHOVEN Johan Devrindt (25). spitsspclcr van Anderlecht eh behorend tot de Belgische voetbalselectie die in Mexico speelde voor het wereldkam pioenschap, heeft in principe een ak koord bereikt met het Eindhovense PSV. Manager Ben van Gelder van PSV: ..Devrindt is met ons tot een principieel akkoord gekomen. Met Anderlecht is de /aak echter nog niet rond. De pelgische club is een moeilijke onderhandelings partner en vraagt veel voor hem". Kan er snel een akkoord met Ander lecht worden bereikt? Van Gelder: „Ik ben geen helderziende. Het woord is aan Anderlecht. Johan Devrindt wil in leder geval graag voor PSV spelen. Hij woont in Lommei, twintig kilometer van Eindhoven en hij gaat daar we ken". Voor Bjerre, die bij PSV op de trans- ferlijst stapte, bestaat grote belangstel ling. Van Gelder: „Wij zijn in onder handeling met diverse clubs. Ook uit het buitenland". Johnny Fredrix, die vorig jaar door PSV werd aangetrokken verhuisde weer van club. Hij zal het komende sei zoen de kleuren van Roda JC i nKerk- rade gaan verdedigen. Twee C-contractspelers van PSV vonden ook een andere bestemming. Henk van Berlo en Hans Leushuis te kenden een contract voor Willem II. Wil van Beveren (24) van SVV, heeft een contract van twee jaar getekend met Heerenveen. Willem II, De Graaf schap en FC Twente hadden ook be langstelling voor de middenveldspeler. Middenveldspeler A. Braam van de amateurclub DCG tekende een contract voor twee jaar bij landskampioen Ajax. MEXICO-CITY De vertegenwoordigers van de Uruguese voetbalbond zijn razend op de internationale voetbalfederatie (FIFA) Zelfs de president van Uruguay. Pacheco Areca, heeft bij de FIFA gepro testeerd tegen het feit, dat het nationale elftal in de halve-finales van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal in Guadalajara moet aantreden le gen Brazilië in plaats van in het Azteken-stadion in Mexico-City. Het voornaamste bezwaar van Uruguay geldt de ongelijkheid in voorbereiding tussen Brazilië en Uruguay. Brazilië heeft tot nu toe al zijn wedstrijden in Guadalajara gespeeld. Het is helemaal gewend aan de klimatologische omstan digheden en heeft bovendien het publiek achter zich. Ook het reizen van Mexico-City naar Guadalajara wordt een financieel nadeel genoemd. De president van Uruguay zou zelfs zijn spelers al opdracht hebben gegeven Mexico onmiddellijk te verlaten, indien ze niet in het Azteken-stadion zouden mogen spelen. De FIFA heeft de presi dent inmiddels laten weten, dat het protest is afgewezen en dat, indien Uruguay zich terugtrekt, donderdag Rusland in het Jalisco-stadion van Guadalajara mag uitkomen tegen Bra zilië met als inzet een plaats in de fina le van het wereldkampioenschap. Overigens heeft dit protest niets te maken met het feit, dat de Uruguese ploeg maandag een rustdag heeft gehad zonder enige training. Ook de ploegen van West-Duitsland en Italië trainden niet. Als reden daarvoor geven de drie LONDEN De Nederlandse tennis ser Tom Okker is als elfde geplaatst voor het toernooi op Wimbledon. Voor het herendubbelspel werd hij, samen met zijn partner de Amerikaan Marty Riessen, als tweede geplaatst. De plaatsingen luiden Herenenkelspel: 1. Rod laver (Aus); 2. Tony Newcombe (Aus); 3. Arthur Ashe (VS); 4. Tony Roche (Aus); 5. Ken Rose- wall (Aus); 6. Zjelko Franulovic (Jsl); 7. Stan Smith (VS); 8. Ilie Nastase (Roe); .9. Clark Graebner (VS); 10. Roy Emer son (Aus); 11. Tom Okker (Ned); 12. Cliff Drysdale (ZA); 13. Jan Kodes (Tsj); 14. Andres Gimeno (Spa); 15. De- nis Ralston (VS); 16. Roger Taylor (Eng). Damesenkelspel: 1. Margaret Court (Aus); 2. Billie Jean King (VS); 3. Virgi nia Wade (Eng); 4. Kerry Melville (Aus); 5. Rosemary Casals (VS); 6. Juli Heldman (VS); 7. Karen Krantzcke (Aus); 8. Helga Niessen (W-Dld) Herendubbelspel: 1. Newcombe/Roche (Aus); 2. Okker (Ned)/Riessen (VS); 3. Emerson/Laver (Aus); 4. Hewit/McMil- lan (ZA); 5. Lutz/Smit (VS); 6. Rose- wall/Stolle (Aus); 7. Drysdale (ZA)/Tay- lor (Eng); 8. Bowrey/Davidson (Aus). Damesdubbelspel: 1. Court/Dalton (Aus); 2. Caslas/Kring (VS); 3. Krantzc- ke/Melville (Aus.); 4. Dürr (Fra)/Wade Eng). Gemengddubbel: 1. Riessen (VS)/Court (Aus); 2. Hewitt (ZA)/Kring (VS); 3. McMillan (ZA)/Dalton (Aus); 4. Ralston (VS)/Dürr (Fra). trainers op, dat hun spelers een dag no dig hadden om te herstellen van de in spanningen in de halve finales. Voor de Westduitsers was dit de eer ste maal in de periode van het toernooi, dat zij de dag na een wedstrijd offi cieel niet trainden. Niettemin zag men de meeste spelers ook maandag achter het hotel een balletje trappen en wat li chaamsoefeningen doen. Achterspeler Höttges, Uwe Seeler en doelman Sepp Maier deden daaraan niet mee. Höttges is geblesseerd en zijn mee spelen tegen Italië is onzeker. Dokter Wilfried Gerhard en ploegarts Hans Schoberth zullen pas in de loop van vandaag een beslissing nemen. Indien Höttges niet in vorm is, zal zijn plaats worden ingenomen door Schulz. Seeler, die over pijn in zijn rechterdij klaagde en doelman Maier, die hinkend rondliep met een gezwachtelde linkerdij, zullen volgens de doktoren wel weer tijdig fit zijn. De Italiaanse trainer Ferrugio Valca- reggi is vol vertrouwen over de afloop van de ontmoeting West-Duitsland Italië in het Azteken-stadion in Mexi- co-stad. „Ze zijn allen in uitstekende fysieke conditie, in topvorm en zijn vol zelfvertrouwen". Toch heeft Valcareggi een probleem, want hoe kan hij zonder moeilijkheden met het thuisfront of de Italiaanse voetbalbond Gianni Rivera uit de ploeg laten? Rivera was onbe twist de grote ster van de wedstrijd te gen Mexico, waarin hij slechts de twee de helft van de partij was. In die laat ste drie kwartier tegen Mexico toonden de Italianen dank zij architect Rivera het beste voetbal, dat ze tot nu toe heb ben laten zien. Valcareggi is overtuigd van het tech nisch kunnen van Rivera, maar hij vindt hem te langzaam en te kwetsbaar voor een keihard toernooi. Daarentegen is Mazzola licht geblesseerd. Bovendien heeft Mazzola de Italiaanse voorhoede niet zo kunnen voeden als zijn invaller Rivera tegen Mexico. Maar Mazzola is sneller en daar houdt Valcareggi van. De manager van Uruguay, Eduardo Hohberg, was ook al vol zelfvertrou wen, ondanks de protesten van de Uru guese voetbalbond. „Mijn spelers vre zen geen enkel ander team, zelfs Brazi lië niet". Toch was Hohberg ervan overtuigd, dat zijn massieve verdedi ging door de briljante en artistiek spe lende Braziliaanse aanval geducht op de proef zal worden gesteld. Voornamelijk het feit, dat die aanval tot. nu toe' twaalf doelpunten maakte, gaf volgens Hohberg toch wel te den ken. Te meer daar Brazilië in de zwaar ste groep had gespeeld alvorens tot de kwartfinales door te dringen. Hohberg put echter moed uit het feit, dat BrazL lië tot nu toe slechts één enkele maal van Uruguay heeft gewonnen en dat ook in dit toernooi is gebleken, dat de Braziliaanse verdediging nogal eens een fout maakt. Dat laatste vond Maria Zagallo, trai ner van Brazilië, geen bezwaar, zolang zijn voorhoede maar steeds een doel punt méér zou maken. Zagallo weet bo vendien, dat zijn spelers erop gebrand zijn revanche te nemen voor de in de finale van 1950 tegen Uruguay geleden nederlaag. Zagallo gaf openlijk toe, dat Uruguay over een van de beste verdedigingen beschikt. „Maar doelpunten maken gaat het Uruguese team niet zo best af. Slechts twee tegen de toch zwakke Is raëli en een in de laatste verlenging te gen Rusland. En doelpunten beslissen over het doordringen tot de finale", al dus een tamelijk zelfverzekerde Zagal lo. Zagallo is ervan overtuigd, dat de fi nale zal gaan tussen Brazilië en West- Duitsland. De Italiaanse trainer Valca reggi gaat van de veronderstelling uit, dat Italië Uruguay de eindstrijd zal worden. De Westduitse coach Helmut Schön waagde zich niet aan een profe tie en Eduardo Hohberg deelt de me ning van Valcareggi. ZEIST In zijn vergadering van 25 april heeft het bestuur van de KNVB besloten het Nederlandse amateurelf tal, dat in het eindtoernooi om de Euro pese beker voor amateurlandenteams in Italië zou uitkomen, zonder enige re strictie door de bondsoefenmeester te doen samenstellen, met inachtneming van de persoonlijke keuze van iedere speler of hij in een wedstrijd, die op een zondag is vastgesteld wil meespe len. Het bondsbestuur heeft er destijds op gewezen, dat nimmer de persoonlijke vrijheid van de speler in dezen discuta bel mag worden gesteld. In de algemene vergadering van de sectie zaterdagamateurvoetbal, op 6 juni gehouden, is het besluit genomen, dat in de toekomst in de gevallen, dat het Nederlands amateurelftal op een zondag zal moeten spelen overleg dient te worden gepleegd met de verenigin gen van de spelers, die tot de selectie behoren en in het zaterdagvoetbal uit- Gevraagd voor spoedige indiensttreding bij voorkeur opleiding automonteur met inte resse in wegenbouwmachines o.a. bulldozers, dragline enz. Reiskosten worden vergoed. Sollicitaties, hetzij schriftelijk of mondeling, Utrechtsestraatweg 224 te Rhenen - Telefoon 08377 -451 (5 lijnen). Jongelui tussen de 17 en 23 jaar, liefst met een paar jaar voortgezet onderwijs en/of een beetje techniek in de vingers. bij Luchtmacht-onderdelen in geheel Nederland of bij één der groepen geleide wapens in West-Duits land. Aanmelden of inlich tingen vliegbasis Soester- berg. korporaalsfuncties in een grote verscheidenheid b.v. bij verkeersleiding, weerwaarneming, geleide wapens, radio en radar, elektro en instrumenten, vliegtuigmonta ge, beveiliging, geneeskundige verzorging, brandweer, of als chauffeur, telexist, kok Voelt u er meer voor als beroepskorporaal bij de Luchtmacht in dienst te komen? Kan ook! Zie de advertentie „een vas te baan" in dit blad. een paar voorbeelden van netto salarissen: - soldaat, 19 jr., begin op leiding f 345,— - korporaal I. 23 jaar geh. 1 kind f 747,— pkis het zg. onzichtbare salaris. en een flinke premie aan het eind van die 4 of 6 jaar, van niet minder dan één of anderhalf maal het jaarsalaris! Dealer voor Veenendaal en omgeving: Industrielaan 12, Veenendaal, tel. 06385-12450 f-R-703-1 komen, met de spelers zelf en bij min derjarigen met de ouders of voogden. Maandagavond heeft het bestuur van de KNVB, in Zeist bijeen, de beslissing genomen, zijn standpunt, ingenomen met het oog op het toernooi in Italië, om te zetten als vaste richtlijn voor zijn beleid in de toekomst. Hieruit volgt, dat niet ingegaan wordt op de conclusie van de algemene vergadering sectie za terdagamateurvoetbal om de verenigin gen in het overleg te betrekken, maar dat uitsluitend de spelers van het zater dagvoetbal zelf hun keuze dienen te bepalen en dat, indien zij minderjarig zijn, de ouders of voogden in het over leg worden betrokken. MONACO Ton Sijbrands heeft zijn punt voorsprong op de Rus Koeper- man, in het damtoernooi om de Chal lenge Mondial in Monaco, behouden. De ronde Agliardi. De uitslagen twaalf ronde Agliardi.p De uitslagen twaalf de ronde: Saletnik - Slaby 20, Gant- warg - Koeperman 02, Ramcharan - Hisard 1—1. De stand: 1. Sijbrands 18 uit 11; 2. Koeperman 17 uit 10; 3. Gantwarg 15 uit 11; 4. Hisard 14 uit 11. ADVERTENTIE Bij De Waerdye alle rentebaten plus koerswinsten aan de verzekerden, minus Va0/o voor onze bemoeiingen. Bij Stad Rotterdam Leven alle rente baten boven Va°/o eveneens. Bij een gemiddelde marktrente van 8%, of een gemiddeld dividend plus koersstijging van 8% op Robeco- aandelen, stijgt, zowel bij Stad Rot terdam Leven als bij de Waerdye, een afgesloten spaarplan in een onge ëvenaarde mogelijkheid van f50.000.- na 30 jaar tot f 115.000.-: stijging 130 #/i. Verkoop uitsluitend via assurantie- bemiddelaars. ROTTERDAM - De Nederlands» wielerkampioen op de weg bij de profs, Jacques Frijters (23) zal zondag zijn ti tel in Helmond niet verdedigen. De in het Belgische Weelde wonende wielrenner kampt met een darminfec tie, waardoor hij al drie weken niet heeft kunnen trainen. Frijters was vorig jaar in zijn eerste seizoen als beroepsrenner een /.eer ver rassend kampioen. Sindsdien heeft hij geen gote prestaties meer geleverd. Hij zal dan ook geen deel uitmaken van Caballero's Tourploeg, die dinsdag wordt verreden. LONDEN Tom Okker heeft giste ren in Londen in de tweede ronde heren- nerikelspel van het tennistöernooi op de banen van Queens Club, dat vooraf gaat aan de open Engelse kampioen schappen op Wimbledon, verrassend verloren van de Indiër Jaideep Muker- jea: 2—6, 6—2 en 7—9. De voornaamste uitslagen zijn verder: Metreveli (Rus) - Taylor (GB) 46 6—3 8—6, Davidson (Aus) - Orantes (Spa) 64 16 63, Goran (VS) - Davis Rus sell (Jam) 75 64, Pasarell (VS) - Pattison (ZAF) 63 6—4, Ralston (VS) - Loyo Myo (Mex) 86 6—2. Marijke SchaarJansen werd In de tweede ronde door de Australische Ka ren Kranzcke uitgeschakeld met 26, 8—8. GUADALAJARA De beker van mijn leven. Zo noemt de 29- jarige Braziliaan Edson Arantes de Nascimento kortweg Pelé genaamd het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Mexico. Pelé, algemeen beschouwd als 's werelds beste voetballer en met 1027 doelpunten absoluut topscorer in de wereld, wil dol graag voor de derde maal in zijn leven de Coupe Jules Rimet aan het hart drukken. „Dit is mijn laatste toernooi om deze wereldbeker. Daarom heb ik er zo'n belang bij hem te winnen, omdat niets kan worden vergele ken met het winnen van het laat ste grote toernooi, waaraan je meedoet." Pelé, van wie bekend is, dat hij uiterst serieus leeft voor zijn sport, meent wat hij zegt. De Braziliaanse ploegartsen en zijn medespelers bevestigen dat Pelé vanalles doet om ook wer kelijk te winnen. Uiterlijk tien uur 's avonds gaat hij naar bed en hij doet niets waardoor hij energie zou kunnen verliezen. Pelé zelf is van mening, dat hij het niet alleen is, die de wereld beker kan veroveren. „Dat is de ploeg in haar totaliteit. De jongens zijn allemaal in topvorm. In ieder geval houdt hij nog steeds vol, dat dit zijn laatste toernooi is. „Ik wil wat meer tijd aan mijn gezin en zaken gaan be steden. Ik voetbal nog drie jaar. Dan ben ik 32 en dat is een mooie leeftijd om me terug te trekken." Zij, die Pelé goed kennen, ach ten het niét uitgesloten, dat hij alsnog van mening zal verande ren. Het zou niet de eerste keer zijn, want de Braziliaanse ster speler is eerzuchtig genoeg om het record van de Mexicaanse doelman Antonio Carpajal, die van 1950 tot en met 1966 aan vijf wereldtoern ooien deelnam, te evenaren. Ze wijzen erop, dat Pelé zijn afscheid oo kin 1966 aankondigde Dat was ingegeven door het feit. dat hij in dat toernooi in de wed strijden tegen Bulgarije en Por tugal werd nagejaagd als een beest. En in dit toernooi is dal nog niet gebeurd. „Gelukkig niet", zegt Pelé de die de strikte orders van de in ternationale voetbalfederatie aan de scheidsrechter prees. „Een uit stekende maatregel". In 1966 wa ren we zelfs bang de bal te krij gen of bij ons te houden, omdat er altijd wel een speler was, die je in de rug sprong." Gaat Brazilië de beker winnen? „Dat is moeilijk te zeggen. Voet bal is een grillig spel, vooral in het toernooi om de wereldbeker. Ik heb al vaak gezegd, dat soms de beste ploeg niet wint. Dat ge beurde in 1950 met Brazilië, toen Uruguay won en in 1954 met Hongarije, dat werd verslagen door West-Duitsland." Pelé had liever gezien, dat de Engelsen West-Duitsland zouden hebben verslagen. Hij is van me ning, dat de Westduitsers veel sterker zijn dan de Engelsen. Hij meent echter ook, dat de Brazili aanse verdediging niet zo zwak is menigeen beweert. „Dat hebben we bewezen tegen Engeland, toen we lange tijd on der druk stonden. Als de druk minder wordt, ga je de zaken wat gemakkelijker opvatten. Dat doen we aanvallend ook als we voor staan. Bovendien zijn we altijd sterker in de aanval geweest. Ik geloof ook, dat het publiek dat wil, want de mensen komen om doelpunten te zien. Wie ze maakt is daarbij vaak niet belangrijk," zegt de absolute topscorer in het wereldvoetbal.

De Vallei | 1970 | | pagina 11