Nunspeet op 31 juli weer hippisch centrum Nu is het tijdvoor lekker met lékker: Beschuit met aardbeien. Voetbal fusie in Utrecht is er eindelijk toch door Autogereedschapkoffer I Stiiiirwiplhnes Vaderdagprijs Ao met drukknoppen Italiaanse import Vaderdagprijs met tijgervel en riem Vaderdagprijs Sherry f ino ae I Sponshandschoen I Vliegenspons 1 Reuzespons samen 12 halve liters Export bier Vaders eigen glas Magnum landwijn m Extra mooie kersen-3 Badstof sokken —50 Badtas395 Haarlak Damesverband 2 pak 1? Schouderkarbonade Jupons Noorse sokken KIJKGRIJP medium dry in Eurof lessen 3?" Ceylon thee 250 gram 1* klaar8" lijstmaaltijd 41 uit Formosa, Mexico jm of Portugal 2M £v oor JÊm% 1,6 liter rood of wit Uit de diepvries NET WINKELMEISJE enkele vrl. krachten WOENSDAG 17 JUNI 1970 Acht uur durend programma melk en puur w 8 alle smaken 4 pakjes 8© geslepen glas "Vrelqias 45° met zwaar verzilverde voet orrelgl Cognacglas SI5 Bierglas 6»° bakje van 500 gram I 0 wit en rood2^5 Jk% Likeur abrikozen dfe69 of kersen Jk% 2 kuipjes 28 77 normaal 2.95 voor Vader 2 paar 4 9 grote bus Elegance 1.75 500 gram 300g. 99 07 met rijke kantgarnering om lekker lang in te wandelen v.a. GROENWOUDTS Hoofdstraat 2-4, Veenendaal Sportkalender Fa. W. van Stempvoort en Zonen een accuraat en zelfstandig werkend MEISJE MO Garnalen ibuk I?9 Maggi aroma gr. nes 45° Calvé fritessaus pot 99 Boterhamkorrels q#* Instant pudding Mar jon Makreel Sardines Vermouth Montesi 4*49 Mayonnaise ^99 Delmonte tomatenketchup Zigeunersaus U5 Westemsaus !25 Klavermargarine Sperciebonen c.® Spinazie 450 g.» 69 Gemengde groente |49 VIJF TRAINERS SPAR SUPER DOMINENT N.V. NUNSPEET De liefhebbers van concours-hippique kunnen op 31 juli weer volop aan hun trekken komen, wanneer op het landgoed „De Brake" in Nunspeet voor de zesde keer het grootse paardesportevenement van Nederland plaats vindt. De organisato ren zijn er ook nu in geslaagd een uit stekend programma in elkaar te zet ten. Liefst acht uur achtereen kan men genieten van een spektakelstuk en veel- rfjdig programma met als bijzonderheid het nationaal kampioenschap springen voor de jeugd en het nationaal kam pioenschap Hackney's (tweespannen). Uiteraard ontbreekt het typisch streek- gebeuren: het boerenwagen nummer met 10 k 11 aanspanningen en kleder dracht ook niet. Het wordt een puur folkloristisch optreden, waarmee men in het verleden successen oogstte en waarvoor ook andere hippische evene menten belangstelling tonen, zoals Bui tenpost in Friesland. Het streekoptreden en twee kam pioenschappen zullen hoogtepunten zijn, maar ook het Puissance-concours lijkt een spannende aangelegenheid te worden. Zo de kaarten nu liggen komen er twee DAF's als prijzen, maar dan zal de Nederlandsche Hippische Sportbond alsnog toestemming moeten verlenen. In eerste instantie wil men dit niet to lereren in verband met de mogelijkheid de auto's om te zetten in geld en dat is tegen de internationale reglementen. De stichting Concours Hippique Nunspeet heeft hiertegen bezwaar aangetekend. Het Puissance-concours wordt in twee manches verreden, evenals het kam pioenschap springen voor de jeugd. In totaal komen er zes rubrieken tuigpaat- den, vier Hackney's en drie rubrieken uit de streek. Omdat het programma van half elf 's morgens tot half zes in de namiddag duurt, kan het publiek een gemakkelijke keuze maken. Overigens is het terrein ruim bemand met stands, waarin van alles te kopen valt. Het hippische festijn is ruim door kruid met demonstraties. Naast het boerenwagen-nummer is ook de stal van Oosten aanwezig. Voor de aanvang van de wedstrijden maakt het militaire cavalarie-orkest compleet met trompetterkorps een mars vanaf het Stationsplein, daarbij ge flankeerd en vooraf gegaan door leden van de Koninklijke Nederlandse Rij- vereniging met 15 koppels (30 honden) en een wagen bespannen met twee koeien (met of zonder beslag). Men geeft op het terrein een show. De meer dan 13.000 bezoekers krijgen dus waar voor hun geld. In de loop van de dag komt er een show van dravers. Het is de bedoeling dat de paarden de hoogst mogelijke snelheid (maximaal 50 km per uur) ontwikkelen op de 120 meter lange baan. Ook de Hunneruiters uit Uddel komen weer in Nunspeet. Dank zij de zakelijke opzet van het concours kan de stichting tot nu toe zichzelf financieel bedruipen. De totale onkosten inclusief prijzenpot bedragen ongeveer 100.000,Daarin is ook be grepen de huur van het terrein (5 1/2 ha.) van bijna 3000,In omvang kan het concours gelijk gesteld worden met een dergelijk evenement in Leeuwarden ook wat de kosten betreft maar voor wat inbreng en verscheidenheid betreft is Nunspeet veruit de meerdere van de Friezen. ADVERTENTIE FINHAUT De Italiaan Felice Gi- mondi heeft de zesde etappe van de wielerronde van Zwitserland gewonnen. Hij reed de 195 kilometer van Meirin- gen naar Finhaut in 6.13.48. Zijn land genoot Poggiali behield de leiding in het klassement. De Nederlander Den Har- tog, die als vijfde finishte, bleef hierin vierde. UTRECHT Mr. G. W. Kernkamp, ,de voorzitter van DOS, kon maandofavond weer lachen, 's Middags was het bedrijf waarvan hij directeur is, de N.V. Gispen in Culemborg, voor het grootste deel in de as gelegd, maar 's avonds werd zijn ideaal verwezenlijkt. De sanering van het Utrechtse voetbal, waarvan hij en de wethouder van sport zaken in Utrecht, mr. A. Looten, al jarenlang de grote voorvechters sijn geweest, was gelukt. Alle moeilijkheden op financieel gebied waren opgelost en DOS gaat samen met de betaalde secties van Elinkwijk en Velox één nieuwe club vormen. Als een goed advocaat houdt mr. Kernkamp nog een slag om de arm. „De gemeenteraad moet donderdag nog over het sanerings- en subsidievoorstel van B. en W. beslissen en tot zo lang kun je nog niet van een fusie spreken. „Ik hoop, dat het door Elinkwijk ge brachte offer niet tevergeefs zal zijn", zegt de algemeen voorzitter van deze vereniging, de heer A. H. van Rhoon over het opgaan van zijn betaal de sectie in een groot Utrechts geheel. „Ziet u het dan als een offer?" „Zien niet maar ik voel het wel zo. Het doet je wat om te verdwijnen als het eigenlijk nog niet nodig is". De heer J. van der Pijl, voorzitter van Velox, lijkt bijzonder verheugd. „We zijn met veel gejuich de derde klasse binnengeslopen, waarop we niet hadden gerekend". Per 1 juli was er toch een volledige scheiding tussen be taald en amateurvoetbal bij Velox tot stand gekomen en de amateurs hadden op plaatsing in de vierde klasse gere kend. Allicht dat Velox door deze „pro motie zonder te spelen" blij is. De heer J. Huybregts, secretaris be taald voetbal van de KNVB, die samen met zijn collega J. de Fouw en met het FBO-bestuurslid C. C. Hilbrink veel heeft bijgedragen tot deze sanering in Utrecht, kan nog geen uitsluitsel geven wat er met de indeling van de eerste en tweede divisie gaat gebeuren, nu Elink wijk en Velox uit de eerste divisie zijn weggevallen. Daarover moet nog in het sectiebe- stuur worden gesproken. Drie spelers van DOS, Van Stijn, Van Veen en Van Renswouw, waren aanwe zig toen de fusie bekend werd gemaakt. Zij verwonderden zich, dat er van spe- geldig vanl5t/m20 juni 'n échte vader verdient een extra kadootje Safari asbak Autosponsset 39 1/2 Wik 25 mm f amiüepnt 19 x* 450 g. Jip* lerszijde zo weinig belangstelling was. Tenslotte staan er ruim zestig spelers bij de drie Utrechtse clubs onder con tract en iets minder dan de helft zal daarvan moeten afvallen. Van Stijn wil dezer dagen alle be trokken spelers bij elkaar trommelén en afspraken maken alvorens met de nieuwe vereniging contracten worden gesloten. „Er zijn nu zoveel tonnen ge moeid met het delgen van de schulden, dan moeten ze ook niet op een gulden kijken wanneer de contracten worden opgesteld," zegt Van Stijn. Een aantal spelers van DOS bijna allemaal is op de transferlijst ge plaatst. „Desnoods lenen we er een aan tal uit als er te weinig vraag is", heeft mr. Kernkamp al eerder beweerd. Er zullen voor het 1 juli is nog zeer vele problemen moeten worden opge lost. De drie besturen zijn nu onderver deeld in driemanschappen, die op korte termijn moeten beslissen hoe het be stuur en de commissies eruit gaan zien en wie er trainer en eventueel manager van de nieuwe formatie wordt. Voorlopig zit men aan vijf trainers vast, want Zalai (DOS), Jacobs (Velox), Mur (Elinkwijk) en twee hulptrainers hebben alemaal nog een contract. Toch is het niet zeker dat een van hen hoofdtrainer wordt. Juist om de schijn van een binding met een aantal spelers te vermijden. Bij de vele geruchten, die thans in Utrecht de ronde doen, duikt de naam van de vroegere Feijenoord- trainer Willy Kment herhaaldelijk op. 18 t.m. 28-6: wielrennen, Ronde van Roemenië (am.). 19 en 20-6: zwemmen, schoonspr. Drie- landen jeu gdwedstr. Londen. 19 tm. 21-6: aiitosport, Grand Prix des Pays-Bas; 2e Hanze-Sportspelen, De venter. 20-6: voetbal W.K., verliezersfin.; atle tiek, landelijke finale schoolwedstr.; idem 25 wegwedstr. Emmeleroord; autosport, Midzomernachtrit, Amster dam; wielrennen nat. kamp., d. en am., Helmond; voetbal, Westfalen - Ned. zat.-elftal zwemmen, kringkamp. Ah.-Nijm., Wychen; wandelsport, Het Dorp, Arnhem; wandelen, Ronde van Gelderland, Arnhem. 20 en 21-6: biljarten, Belg. - Ned. (jeugd); atletiek, 5 kamp m., Ned. - Wdl., Nijmegen; kanosport, lange en korte baan, Eefde; watersport, Bij- landwedstrijden, autosport, Grote Prijs van Ned., Zandvoort. 21-6: voetbal W.K., finale; waterpolo, Belg. - Ned., jun. en sen.; atletiek, voorronde Eur. Cup h., Barcelona; idem Ned. - Wdl. (m); wielrennen, nat. kamp. (profs), Helmond; motor sport, nat. grasbaanraces Blijham. 22-6 tm. 4-7: tennis, Wimbledon. 22-6 tot 14-7: zweefvliegen W.K., Mar- fa, Texas (V.S.). 23-6: voetbal, Ned. zat.-elftal Saar land, 's-Gravenzande. 23 tot 26-6: dammen, Ned. - Rusland, Rotterdam. 24-6: wielrennen, Ronde van WGF-ka- zerne Harderwijk (am); zwemmen, kringkamp. Ah. - Nijm., Dieren; honkbal Ned. A. - Zambia. Haarlem. 24 tot 286: voetbal, int. schoolkamp., Kaiserslautern. 25-6: waterpolo, nit. toernooi Roem., USSR. J. SI., Hong., Ned., DDR en Oost-Duitsland. 25 tm. 286: tennis, C. en D. toernooi Ede; wandelen, Vierdaagse Castelebar Ierland. PRAAG De Tsjechische regering heeft bekendgemaakt dat men alle hoop heeft opgegeven om de 32 mijn werkers te kunnen redden, die een week geleden in een mijn te Sardice in Zuid-Moravië van de buitenwereld werden afgesloten door een overstro ming na zware regenval. Eikenlaan 40 Veenendaal Telefoon 08385 -11867 en 12876. Op onze factureerafdeling hebben wij plaats voor Goede salariëring wordt geboden. Met vakantieafspraken wordt reke ning gehouden. Sollicitaties zowel mondeling als schriftelijk verwachten wij gaarne op bovenstaand adres. GEVRAAGD 5-daagse werkweek. Vrije bedrijfskleding. (J. Lamers) Eikenlaan 79 - Rhenen Telefoon 2904 Fabriek van Elektro Techn. Huish. Apparaten Industrieweg Zuid 24 - Amerongen Telefoon 03434-1944 vraagt voor administratieve werkzaamheden (administratieve ervaring gewenst). Gehuwde dames kunnen ook solliciteren. Indien u geïnteresseerd bent in bovengenoemde functie zien wij uw reactie, hetzij mondeling, telefonisch of schriftelijk, graag tegemoet.

De Vallei | 1970 | | pagina 13