DVSA bestaat een kwart eeuw Clubkainpioenschappen „Arena" zeer spannend Negatieve selectie is schadelijk voor beroepsonderwij s Feestcomité nog niet bevrijd van financiële last Golf in Nederland is geen massa-recreatie maar vergt wel groot stuk van de schaarse grond GESLAAGD Halvering aantal lagere landbouw scholen Werkgroep Staelduin vindt dat aanleg golfterreinen in stukje bos wanverhouding schept in de toch al beperkte verpozi ngsmogelijkheden „De Stoomhamer" a. Heftruck chauffeur b. Werknemers tN PRODUKTIE-AFDELING Wageningen op 27 juni compleet naar Amerongen Jumbo-rim naar Ou weband 500 leden voor Hartstichting Eerste injectie ambulancefonds Veteranen van Renswoude actief Badminton Wie wordt naaldprinses Anjereollecte VEILING ZALTBOMMEL Secretaris CBTB Schooljeugd te water om Poseidon - beker Wanverhouding Vier miljoen HOOGTEPUNT BURGERLIJKE STAND SPECTACULAIR N.V. INDUSTRIE EN HANDELSMAATSCHAPPIJ UIT DE KERKEN DGnuéKUAG 18 Jui, AMERONGEN Aan het eind van deze maand, en wel op 27 juni, bestaat de Amerongse sportvereniging DVSA 25 jaar en om dat te vieren heeft de club leiding voor de week van 21 tot en met 27 juni een jubileumprogramma sa mengesteld, waarop een groot aantal voetbalwedstrijden, een grootse feestavond en (wederom) een streekwedstrijd voorkomen. Deze streekwedstrijd het sluitstuk van het jubileumfeest gaat tussen de eerste editie van Wageningen en een sterk team van de afdeling Utrecht. Zondag a.s. wordt de eerste match ge speeld. Het derde zondagelftal speelt om 12 uur tegen een combinatie van ODI '58 uit Amersfoort en om half drie treedt het tweede zondagteam aan te gen HDS 2 uit Leersum. dinsdag om 7 uur de leeftijdsgenoten gepland tussen het derde zaterdagelftal en een DOVO-combinatie en diezelfde avond (om kwart voor acht) speelt de tweede uitgave van de zaterdag even eens contra een DOVO-selectie. De DVSA-adspiranten ontmoeten dinsdag om U uur de leeftijdsgenoten van ODI '58 en een uur later binden de A-junioren van beide verenigingen de strijd met elkaar aan. Het eerste team van de zaterdagafd- ling krijgt woensdag om 7 uur HDS 1 als opponent, terwijl de volgende dag eveneens om zeven uur Musketiers 1 de strijd moet aanbinden met de eerste uitgave van DVSA-zondag. Vrijdagavond om 8 uur is er in het Dorpshuis een grootse feestavond ge pland voor leden en genodigden. Op 't programma staan onder meer een op treden van een variétégroep, veel mu ziek en bal na. De traditionele wedstrijd' van zater dag tussen Wageningen en een streek- elftal is het hoogtepunt van het jubi leum. Deze ontmoeting belooft een in teressant kijkspel te gaan worden want het gepromoveerde Wageningen heeft toegezegd op volle oorlogssterkte naar Amerongen te zullen komen. De tegen stander van de betaalde club is een RHENEN Op zaterdag 20 juni zal in en om 't Ouwehands Dierenpark de jaarlijkse Jumbo-run Nederland gehou den worden. Aan gehandicapte kinde ren uit de St. Maartenskliniek te Nij megen uit Arnhem kinderen van de Jo hanna Stichting en de Willem Arnzt Hoeve, wordt de gelegenheid geboden aan dit festijn mee te doen. Een internationaal gezelschap van motor met zijspanberijders zal de kin deren, gezeten in het bakje naar het dierenpark vervoeren. De Maero" zal zorg gaan dragen voor 't aantrekken der Trioier Kapel, die dit evenement muzikaal zal omlijsten. De aankomst van de kinderen en de motorrijders valt te verwachten tussen twee en vier uur. RHENEN De afdeling Rhenen van de Nederlandse Hartstichting krijgt steeds meer leden. Gisteren waren het er bijna vijfhonderd. Dit is het resul taat van de ledenwerfactie, die in Rhe nen en Achterberg werd gehouden. vertegenwoordigend elftal van de Af deling Utrecht van de KNVB, dat on langs wist door te dringen tot de finale van de afdelingskampioenschappen en in Haarlem de eerste prijs bemachtigde. In dit team stonden onder meer de gebroeders Van Ommeren opgesteld'. De wedstrijd begint om 7 uur. Voor dien is een duel gepland tussen de Wa- geningse adspiranten en talentjes uit de streek. Het DVSA-bcstuur verwacht een enorme belangstelling op deze avond. AMERONGEN Dokter A. C. Kars in Amerongen heeft vorige week tij dens de bejaardentocht een eerste in jectie gegeven aan de vorming van een ambulancefonds. De Amerongse ambu lance is zo langzamerhand aan vernieu wing toe en met het oog daarop wil men een fonds in het leven roepen. De Amerongse arts beet hiervoor het spits af door het houden van een collecte, die ruim f 300,- opbracht. RHENEN Geboren: Johannes Jan z.v. J. J. van Blijderveen en H. E. Oel- derik; Karianne Jolanda Tineke d.v. T. Meyer en A. T. van de Kuil (Veenen daal); Sarissa Yvonne d.v. R. Koster en E. Hendriks; Hermanns d.v. A. H. van der Schouw en G. Spies; Willem z.v. G. Folmer en S. van Valkenburg (Veenen daal); Adriana Antonia d.v. D. Lapon der en A. Marchal (Lienden); Gerdine Jeannette d.v. G. J. van Zalingen en C. J. Goud; Jan z.v. C. Meijering en K. Niessen (Veenendaal)Philippus Johan nes z.v. H. T. Baardman en H. W. van Setten. Gehuwd: W. J. Seijers (Leersum) en Y. Jansen (Tiel); A. Kok en M. T. van Dijk. Overleden: R. Versteeg, 75 j. geh. gew. met J. van den Bos; T. Zaaijer, 44 j. echtg. v. I. N. van den Eijnden; te Wageningen: C. Mus, 81 j. echtg. van J. J. van Houte. RENSWOUDE r De veterenenploeg van vv Renswoude trekt zaterdagavond naar Camping „De Lucht" om daar haar krachten te meten met een elftal samengesteld uit spelers die daar hun vakantie doorbrengen en in verschillen de bekende clubs in Nederland gespeeld hebben of nog spelen. Scheidsrechter is de heer L. Klaassen uit Rhenen. De Veteranenploeg van Renswoude wordt samengesteld uit de volgende spelers: C. Veldhuizen, L. Stutvoet, D. Blanken, W. Gijsbertse, M. v. d. Horst ,J. Hambalgen, J. Voorthui zen, J. v. d. Wal, A. v. d. Bovenkamp, Chr. Smit, C .Valkenburg, G. v .'t Foort, G. v. d. Horst, G. v. Raaij en A. Dekker. RHENEN De afdeling badminton van de Rhenense sportvereniging Arena heeft deze week, ter afsluiting van het badmintonseizoen, de jaarlijkse clubkampioen schappen gehouden. B(j de dames ging het er al in de voorronden spannend aan toe, want de meeste wedstrijden moesten in drie sets worden gespeeld om een beslissing te forceren. Hierbij viel het zeer verdienstelijke spel van mej. C. van de Brink en mej. R. Vermeer op, die beiden tot de halve finale doordrongen. In de halve finale werden twee wedstrijden gespeeld. Mej. C. van de Brink verloor met duidelijk verschil van mej. R. Reinshagen, terwijl mej. R. Vermeer zich pas na 3 spannen de sets gewonnen gaf aan mej. R. van de Burg. De eerste set van de finale tussen mej. R. Reinshagen en mej. R. van der Burg leverde enige sensatie op. Nadat mej. R. Reinshagen door voor treffelijk spel verschillende malen een ruime puntenvoorsprong had opge bouwd, moest zij deze set tenslotte toch een beetje onfortuinlijk met 10-12 uit handen geven. De tweede set bracht aanmerkelijk minder spanning en werd met 115 eveneens door mej. R. van der Burg gewonnen, zodat deze speelster als eerste eindigde. Door het geringe krachtsverschil werd het bij de heren eveneens een zeer spannende en soms spectaculaire strijd. Hier viel vooral het tactische spel van F. Zegers op, die in de halve finale werd verslagen door de in goede vorm zijnde E. van Haastert. De finale tussen E. van Haastert en H. Hendriks bracht zo mogelijk nog meer sensatie. Nadat E. van Haastert er in geslaagd was om de eerste set met 1210 te winnen, herstelde H. Hendriks zich in de tweede set voortreffelijk en won deze met 112. De derde en beslissen de set leverde een overwinning op voor H. Hendriks, zodat deze speler als eerste eindigde en E. van Haastert als tweede. Al met al kan de afdeling badminton terugzien op een geslaagde afsluiting van het seizoen. Ondanks het feit dat deze afdeling nog niet zo lang geleden is opgericht, zijn er reeds enige succes ses in de competitie geboekt. Het 1ste team eindigde nl. als derde in zijn poule en bet 2de team bezette zelfs een eer volle gedeelde 2de plaats Bovendien VEENENDAAL Mej. Koedam uit Veenendaal zal op 18 juli met een zestal dameë de Nederlandse Naaldprinses 1970, mevrouw Blonk-Pols uit Coevor- den, naar Luzern begeleiden. Hier zal de verkiezing plaats vinden van de „naaldprinses van Europa 1. Acht mededingsters naar deze Europese titel, zullen zich in Luzern moeten onderwerpen aan de kritische blikken van een internationale jury. RHENEN Van maandag 22 juni tot en met zaterdag 4 juli wordt in Rhenen de traditionele Anjercollecte gehouden d'oor middel van intekenlijsten. Het doel van het Anjerfonds is onder andere het subsidiëren van plaatselijke jeugdcentra, zang- en muziekverenigin gen, alsmede hoogstaande culturele evenementen. Aan de inzameling', waarvan burge meester mr. L. Bosch ridder van Rosen thal de initiatiefnemer is, werken tal rijke ingezetenen mee, allen afgevaar digden van plaatselijke verenigingen. werden er diverse activiteiten voor de leden ontplooid, o.a. een gezelligheids- toernooi, een laddertoernooi, vriend schappelijke wedstrijden enz. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de secretaresse, mej. R. J. van der Burg, De Dijk 51, Achterberg (Gem. Rhenen). ZALTBOMMEL OMSTREKEN Prijsericht van woensdag 17 juni 1970. KAS AARDBEIEN: AE 26-46; A 21-43; B 18-25, onges. 21-41 per doosje van 200 gram. VOLLEGRONDSAARDBEIEN AE 24-62; A 24-55; B 18-33; onges. 22-54 per doosje van 250 gram. KERSEN: 43 per doosje van 250 gram. RODE BESSEN: 121 per doosje van 250 gram. FRUIT: APPELEN EXPORT: Golden Delicious: I 75/80 57-58, I 70/75 53, I 65/70 44, I 60/65 32, II 80/85 39-49, II 75/80 40-51, II 70/75 39-42, II 65/70 29-39, II 60/65 24-25, II 80/90 48, II 70/80 40-41, II 60/70 27-35 per kg; Jonathan I 75/80 35-54, I 70/75 44-52. I 65/70 33-47, I 60/65 28-34 per kg. PEREN EXPORT: Conference I 60/70 82-85, II 55/80 56-57, II 50/55 42 per kg. GROENTEN: Vroege aardappelen: Barima I 55-78, onges. 71, kriel 64-73 per kg; Asperges A 379-412, afw. 218 per kg; Bloemkool 6/ 76-96, 8/ 45-75, 10/ 41 per stuk; Bos- kroten 31-35 per bos;Bospeen II 67-76 per bos; Doperwten 109-139 per kg; Peulen 184-251 per kg; Postelein 33-35 per kg; Savoye kool 17-21 per kg; Ra barber 26-33 per kg; Selderij 14-17 per bos; Sla 11-14 per stuk; Spinazie 75 per kg; Stamslabonen 258-304 per kg; Tuin bonen 55-70 per kg. Veilingsvereniging „KESTEREN EN OMSTREKEN" D.d. 17 juni 1970 waren de prijzen als volgt: AARDBEIEN (KAS BAK): EI 44-56 per doosje a 200 gram; II 30-42 per doosje a 200 gram. 13.000 doosjes. AARDBEIEN (NATUUR): EI 44-57 per doosje a 250 gram; II 30-40 per doosje a 250 gram. 4000 doos jes. GOUDREINETTE: I 65-75: 30-36; I 75-85: 40-45; I 85-95: 35-40. GOLDEN DELICIOUS: I 60-70: 27-35; I 70-80: 35-51; I 80-90: 36-47. JONATHAN: I 60-70: 28-33; I 70-80: 25-33. LOMB ARTSCALVILLE: I 67-70: 30-35; I 70-80: 40-52; I 80-90: 37-40. WINSTON: I 60-65: 43; I 65-70: 62; I 70-75: 73; I 75-80. 64; I 80-85: 66. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. AMERONGEN De heer D. J. v. Veenendaal slaagde te Utrecht voor het examen „Kader instructeur EHBO". Door dit resultaat heeft de Amerongse EHBO-afdeling het voorrecht een eigen bevoegde leraar onder zijn leden te mo gen rekenen. ARNHEM Het aantal lagere land bouwscholen zal in de komende jaren moeten worden gehalveerd. De onheil spellend lage aangifte van nieuwe leerlingen voor het komende schoolja ren in de Noordelijke provincies is daar een teken van. Aldus gisteren drs. J. de Koning, al gemeen secretaris van de Nederlandse Cxgcftelijke Boeren en Tuindersbond op de jaarvergadering van sectie agrarisch onderwijs van de Protestants Christelij ke Bond van Onderwijzend Personeel in Arnhem. Drs. De Koning pleitte een vergaande concentratie van lagere- tot middelbare landbouwscholen. Hij was van mening dat ook samengaan van lagere land bouwscholen met Mavo's in een soort scholengemeenschap uitkomst zou kun nen bieden. „Daarbij moet het beleid er op zijn gericht tot een goede samenhang van de verschillende schooltypes te komen". Hij had kritiek op de huidige „onbarm hartige selectie" bij de toelating tot verschillende schooltypen. „Een onmen selijk systeem", aldus drs. De Koning. ARNHEM „Het beroepsonderwijs in Nederland lijdt grote schade door de negatieve selectie die tal van instanties toepassen op het leerlingenbestand. De gevolgen die dat in psychisch en in fi nancieel opzicht voor de leerlingen heeft zijn niet bij benadering te bepa len". De heer J. Meijer, voorzitter van de seotie agrarisch onderwijs van de Pro testants Christelijke Bond van Onder wijzend Personeel moest dat gisteren tijdens de jaarvergadering van zijn sec tie in Arnhem nog eens met nadruk vaststellen. „Vergeet het maar dat de mammoetwet iets in deze situatie ver andert. Met de tweeledige brugklas hebben we de zaak meteen de nek om gedraaid". En daarmee, aldus de heer Meijer, zitten we vandaag nog met de dwaze ouders die denken dat ze hun dochter toch echt niet naar de huishoudschool kunnen sturen. „Zo komt het dat nog steeds veel leerlingen na de lagere school terecht komen in. een leersituatie die ze niet past. Voor een groot deel is dat te wijten aan het feit dat al direct na de lagere school een,keus moet wor- AMERONGEN De leden van het „Comité 25 Jaar Bevrijding" met hun dames en heren zjjn maandag op uitnodiging van het gemeentebestuur en een viertal leden van de winkeliersvereniging, in een feestelijke sfeer voor het laatst voltallig bijeen geweest. De avondbijeenkomst in de tuin van het Berghuis werd begunstigd door dezelfde mooie weersomstandigheden als op de 5e mei. De aanwezigen hebben die avond be wezen niet alleen anderen te kunnen laten feestvieren, maar ook zelf te kunnen feesten. Het was een bevrij dingsavond in het klein, waarbij de da mes en heren zelf rond de barbecues vertoefden, waartoe de meesten op 5 mei niet de gelegenheid hadden. Ter afwisseling werden een serie dia's en een film van de bevrijdings feesten vertoond. Dia's en film zijn van uitstekende kwaliteit en geven een vrijwel volledig overzicht van alle on derdelen van het zo geslaagde bevrij dingsfeest. In principe is daarom beslo ten de gehele Amerongse bevolking te gelegener tijd in de gelegenheid te stel len deze film en dia's te zien. Deze feestavond, waarvoor het Comi té het gemeentebestuur en in het bij zonder de betrokken winkeliers bijzon der erkentelijk is, vormde tevens de officiële ontbinding van het Comité. Toch zijn er nog wel enkele zaken te regelen, zoals de uitslag van de foto prijsvraag en vooral... de opheffing van de bankrekeningen van het Comité, die helaas een negatief totaalsaldo heb ben van enkele duizenden guldens. Voor alle hulp bij het opruimen van deze laatste zware loodjes zal 't Comi té zeer dankbaar zijn. den gemaakt". De heer Meijer pleitte voor een dras tische wijziging van het bestaand schoolsysteem, dat het mogelijk moet maken op verschillende latere tijdstip pen dan bij het verlaten van de lagere school een keus te maken. Hij noemde het een misdaad aan het kind het op een niet passende school van onvol doende naar onvoldoende te laten sle pen. De middenschool leek hem de bes te oplossing voor het probleem. Hij maakte zich ook zorgen over de vele jongeren die door het ontbreken van een goede agrarische opleiding in hun omgeving maar wat langs andere schooltypes zwerven en ten slotte met een halve opleiding het hoofd van een bedrijf opvolgen. „Er zijn er al heel wat die er met onvoldoende kennis zijn uitgestapt en nu het aan hun zorgen toevertrouwde bedrijf niet aan kunnen". De heer Meijer pleitte tijdens zijn jaarrede voor een beter aansprekende presentatie van het agrarisch beroeps onderwijs. Hij noemde de term agra risch onderwijs te eng, mede gezien de stormachtige ontwikkeling van stedelij ke tuinbouwscholen, met richtingen als tuinaanleg en bloemsierkunst. Hij gaf de wens te kennen dat een afgevaardigde van de sectie agrarisch onderwijs zitting kan nemen in de on derwijscommissie van de Nederlandse Christelijke Boern- en Tuindersbond. SCHERPENZEEL Zaterdag organi seert de zwemvereniging „Poseidon" in het gemeentelijke zwembad aan de Willearlaan de cjaarlijkse schoolwed- strijden tussen de scholen voor basison derwijs. Al een paar maal is de School Dorpsstraat van de heer v.d. Hoeff met de eerste prijs gaan strijken. Deze school moet zaterdagavond de wisselbe ker die door Poseidon beschikbaar werd gesteld verdedigen. GREBBEWEG 16 - RHENEN Wij zoeken Geboden wordt Goede beloning Gratificatie regeling Werkkleding vergoeding en div. andere toeslag-regelingen op het normale loon. Leeftijd ca. 20 jaar en ouder. Sollicitaties aan bovengenoemd adres tussen 8.00 en 17.00 uur. Jim- ..i^ecn groen voor poen", „Een bos is een bos en dat moet het blij ven", „Elke gekapte boom betekent nog vuilere lucht". Het zijn een paar van de vele verweerkreten die de laat ste weken zijn rondgedragen in en om het Staelduinse bos bij Hoek van Hol land. Tot voor kort een vergeten, maar uniek stukje groen tegenover Euro poort. Sinds iedereen weet dat het mo- j gelijk voor een deel gekapt gaat wor den voor een golfterrein, wordt er te gen de plannen fors geageerd. Vooral actief is de regionale werk groep Staelduin die de actieviteiten van veel actiegroepen waaronder kabou ters bundelt. Er zijn er zelfs die over „harde actie" praten: mollen loslaten op de golflinks in Wassenaar of op diezelfde velden een spitwedstrijd hou den. Voorlopig echter is de reaktie er een van veel papier en persconferenties, petities en telegrammen. Een van die telegrammen is afkomstig van de Stichting Recreatie in Den Haag gericht aan minister Schut en staatssecretaris Van der Poel. De heer Boshart van de Stichting Re creatie: „We hebben de heren er op geattendeerd dat we in 1976 al hebben geprotesteerd tegen de aanleg van een golfterrein. We vinden dat ze van dat bos moeten afblijven". De regionale werkgroep Staelduin vindt dat de tweede nota ruimtelijke ordening door minister Schut met voe ten wordt getreden. De heer Boshart: Ach ja, dat is wel zo, maar in de praktijk wordt dat vaak gedaan. Denk maar aan de Moerdijk en aan de militaire oefen terreinen. Het is niks nieuws. We vin den dat die golfplannen in het alge meen de recreatie schaden en de lucht vervuiling indirect bevorderen omdat ien deel van het bos wo^dt gekapt. Ja en dan protesteren? In het algemeen sou ik zeggen dat het toch wel zin kan debben. Denk maar aan de militaire oe- mterreinen". Een van de achtergronden van de rotesten zijn de op het oog grote wan- erhoudingen in recreatiemogelijkhe- ien: een bos voor de massa of een ,'olfbaan voor een paar bevoorrechten. Nederland telt twintig golfterreinen, waarvan zeven met achttien holes of- wei ongeveer vijftig hectare per stuk en 13 met negen holes (25 hectare). De maximum capaciteit van een golfter rein met achttien holes is ongeveer 250 spelers per dag. Ter vergelijking een willekeurig zwembad, dat van het vorig jaar ge opende buitenbad. De Hooght in het Zuidhollandse Papendrecht. Een opper vlakte van drie hectare met een maxi mum capaciteit van zevenduizend men sen. Het verschil tussen massa- en ex clusieve recreatie lijkt duidelijk. Dat wordt nog geaccentueerd door een kostenvergelijking. Allereerst een golfterrein. Secretaris L. Poldervaart van het Nederlands Golf Comité geeft de cijfers: „Nederland telt 6.800 golf- spelers, die per echtpaar voor 400 tot 650 gulden lid zijn. Daar komt per per soon nog twaalf gulden bij, voor het golfcomité. De clubs in het westen van achttien holes hebben wachtlijs ten van twee-, driehonderd liefheb bers". Nog een paar andere cijfers: een lid moet als binnenkomertje een extra jaarcontributie betalen, verplicht tien tallen lessen nemen (van 7,5o tot 15 gulden), zich een stel stokken aan schaffen (van tweehonderd tot twee duizend gulden) en nog zo wat bijko mende zaken betalen. Bij elkaar kan zo'n eerste jaar 3500 gulden kosten. Het zwembad in Papendrecht ko. 25 gulden per seizoen. Golf is dus gewoon een heel dure sport, die erg veel kostbare recreatie- grond eist. Alleen de aanleg al van een nieuw terrein compleet met een im mers noodzakelijke Engelse golfarchi- tect kost volgens de heer Poldervaart vijftigduizend gulden per hole; ofwel voor een volwassen veld bijm een mil joen gulden. Het golfplan van Rijnmond Staelduin n.v. kost ruwweg vier miljoen gulden. (Aanleg zwembad De Hoogst 2,4 mil joen). Daarvoor moeten ruim zeshon derd leden worden géworven die bereid zijn zich in te kopen tegen een aandeel van zesduizend gulden. Een zeer luxe sport. De heer Poldervaart vindt het onjuist om een vergelijking te maken met een zwembad. Zijn enige argu ment: „Kom nou, da's onzin". Mr. C. Baron de Vos van Steenwijk, voorzitter van het aankoopcomité Stael duin, voelt ook weinig voor de vergelij king. Niet zo zeer om de vergelijking zelf, als wel omdat hij liever andere argumenten hanteert. Maar allereerst moet hem van het hart: „Al deze reac ties hadden wij beslist niet verwacht. We zijn sinds '61 al met die plannen bezig. Het is in Provinciale Staten ge weest en we hebben nooit iets gehoord. Maar sinds een jaar is die milieukwestie zo in de belangstelling gekomen". „Wat de mensen maar niet willen be grijpen is dat juist door onze plannen die zaak daar een beetje wordt ver fraaid. Tot 1970 was het een vergeten stukje Nederland, een mottig bos; dat heeft het hoofd van Staatsbosbeheer zelf b-'zegd". „Het argument dat wij de natuur vernietigen is volkomen onjuist. Het is volkomen verwaarloosd, met doorge schoten hakhout. Het enige dat we weg halen is juist dat hakhout. Het wordt gewoon een veel mooier terrein". „Ja en dan het argument dat we het onttrekken aan de algemene recreatie. Meneer, ik ben er vele malen geweest en er liepen nooit meer dan vijftig men- j sen. Wij gaan het juist veel intensiever gebruiken. Golf is een spel van silence. En twee tot driehonderd mensen per dag, die er in stilte bezig zijn. Wat kan men daar nu tegen hebben?" Erg veel, zeggen de aktiegroepen. Erg veel ook, als men alleen op de cijfer matige vergelijking met een zwembad let. Dat is natuurlijk niet helemaal juist. Maar golf is in Nederland geen mas sa-recreatie en toch eist het verhou dingsgewijs een groot stuk van de toch al schaarse recreatiegronden. Er be staan nog vijf plannen voor golfvelden in Nederland, dus de aktiegroepen kun nen voorlopig voort. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Den Dolder als predikant voor bijzondere werkzaamheden (gees telijke verzorging in het psychiatrisch ziekenhuis Willem Arntsz Hoeve): mevr. J. W. K. Lieferink-Oberman, kan didate te Amersfoort, die dit beroep heeft aangenomen; te Oud-Alblas; kan didaat A. W. van der Plas te Katwijk aan Zee. Aangenomen: naar Maarn-Maarsber- gen: H. J. Oudhof te Rossum. Bedankt: voor Nieuw-Beijerland: H. van Dijk te Leerdam. Geref. Gemeenten: Beroepen: te IJsselmonde: J. Mijn- ders, kandidaat te De Meern. Bedankt: voor Barneveld: P. Blok te Dirksland; voor Clifton (USA): J. C. Weststrate te Meliskerke: voor Pater- son (N.J.) (V.S.): D. Hakkenberg t* Dordrecht.

De Vallei | 1970 | | pagina 19