Inflatie-alarm van Nixon Samenzwering zou oorzaak van de onlusten zijn Geen erkenning van D.D.R. Girobetaalkaart dcfe makketijk! Wat nu? Volgens koning Hoessein: Over de grenzen Wilsons zege nog niet zeker Kosygin in oktober naar New York MEDVEDOF WEER VRIJ Stemmen met 18 jaar in VS De zoetmaker zonder bijsmaak zonder nasmaak ECONOMISCH EIEREN GERESERVEERD Geen prijs- en loondwang BRANDT EN BONDSDAG voor wie 'm aanneemt ...voor wie 'm afgeeft Lees maar! Schrijf maar! Gemisvoor wie 'm nog niet heeft W DONDERDAG 18 JUNI 1970 BRITTEN VANDAAG NAAR ADVERTENTIE DE STEMBUS LONDEN Bevestigen de Britse parlementsverkiezingen van heden premier Wilsons optimistische verwachtingen en krijgt zijn Labour-partij een nieuw regeringsmandaat voor vijf jaar Volgens de stroom van opiniepeilingen van de laatste maanden, stevent Labour op een overwinning af, maar verscheidene factoren maken de uitslag onzeker, nog afgezien van het vertekend beeld dat opinie-onderzoeken kunnen geven. In Groot-Brittannië worden de 630 Lagerhuis-leden bjj eenvoudige meerderheid per district gekozen, en een kleine stemmen verschuiving binnen de zg. marginale kiesdistricten (waar Labour en de conservatieve rivalen nek-aan-nek liggen) kan beslissend zjjn voor winst of verlies. De Labour-party had in het oude Lagerhuis vijftig afgevaardigden, die slechts op het nippertje waren gekozen, terwijl de conservatieven in 25 „wankele" distric ten met de hakken over de sloot waren gekomen. Die districten, voornamelijk ge legen in Londen, de Midlands en het zuidoosten van Engeland, staan dan ook in het centrum van de belangstelling. Daarnaast zijn midden in de verkie zingscampagne in twee belangrijke sec toren loonconflicten uitgebroken, die van invloed zouden kunnen zijn op de uitslag. Artsen en tandartsen, ontevre den over de afwijzing door de regering van een geëiste salarisverhoging van dertig procent ineens, hebben besloten tot sabotage van de openbare gezond heidsdienst en door een landelijke sta king van typografen, waren de Britten verstoken van kranten, en dat juist tij dens de verkiezingsstrijd en de wereld kampioenschappen voetbal. Voor het eerst sinds vijftien jaar was Fleet Street verlamd. Succesvolle bemiddeling op korte ter mijn bezorgde Wilson een prestige- overwinning. Premier Wilson besloot vorige maand tot het uitschrijven van vervroegde verkiezingen (de Labour-regering kon officieel nog een jaar aanblijven) na dat opiniepeilingen een verrassende ommekeer ten gunste van zijn partij te zien hadden gegeven. De popu lariteit van Labour was sinds de deva luatie van het pond Sterling in novem ber 1967 steeds meer geslonken. Lange tijd lagen de conservatieven ver voor. maar in enkele maanden tijd sloeg de stemming om door een duidelijker wor dend herstel van de Britse economie en de daarmee gepaard gaande loonsver hogingen. Wilson besloot van die gele genheid te profiteren, ervan uitgaande dat zij zich misschien niet zo gauw meer zou voordoen. En zo gaan de Brit ten voor het eerst sinds 1841 in juni naar de stembus. Dit kan de partijen tienduizenden stemmen kosten van va kantiegangers. De conservatieven zullen daar het meest van te lijden hebben. De verkiezingscampagne is beheerst ENOCH POWELL racist? door binnenlandse thema's. Economi sche kwesties stonden daarbij centraal en de bijeenkomsten verliepen over het algemeen rustig. Werkelijk verhit raak ten de gemoederen pas wanneer de im migratiewetgeving ter sprake kwam, een kwestie die zowel Labour als de Conservatieven liever op de achter grond hielden. Maar de conservatieve politicus Enoch Powell door velen als een ernstige rivaal gezien van partijlei der Edward Heath, dacht daar anders over. De immigratie uit andere Gemene best-landen moet volledig worden stop gezet, zo verklaarde hij in een eigen verkiezingsmanifest en op bijeenkom sten. De massale toestroming vormde het „grootste gevaar" voor Groot-Brittan nië. De toename van de gekleurde be volking bracht het gevaar mee van „ge welddadigheid en bloedvergieten naar een omvang als in Amerika". Wilsons minister van Technologie, Wedgwood Benn, reageerde fel. „De in Wolver hampton (Powells kiesdistrict, gehesen vlag begint er uit te zien als die welke boven Dachau en Belsen wapperde", zei hij, Powell beschuldigend van „smerige en obscene rassenpropaganda". Heath, die twee jaar geleden nog zijn rechts-radicale partijgenoot uit zijn schaduwkabinet verwijderde, eiste dat Wilson zijn minister voor diens uitla tingen terechtwees, maar de premier ging daar niet op in, hoewel kennelijk niet gelukkig met de zaak. Enerzijds zijn de partijen er zich van bewust, dat de immigratiekwestie bij een aanzienlijk deel van de bevolking gevoelig ligt, an derzijds moeten zij er rekening mee hou den, dat de stemmen der gekleurde im migranten in een aantal industriële kies districten beslissend kunnen zijn. Volgens officiële schattingen van vo rig jaar hadden zich in Engeland onge veer een en een kwart miljoen immi granten uit India, Pakistan, West-Indië en Afrika gevestigd, van wie er ca. 750.000 hun stem zullen kunnen uit brengen. Hun voorkeur zal, gezien de redevoe ringen van Enoch Powell, waarschijn lijk naar Labour uitgaan, maar een be langrijk aantal vooral jongeren, die meer zien in radicaler groepen zal volgens politieke waarnemers wegblij ven. De verkiezingsstrijd heeft zich echter als gezegd op het economische vlak toe gespitst. Hoewel veel buitenlanders, maar ook Britten, niet goed weten wat nu eigenlijk de verschillen zijn tussen de Labourpartij en de Conservatieven en de kranten de afgelopen tijd min of meer klaagden over een gebrek aan twistpunten, valt uit de verkiezingsma nifesten wel een duidelijk onderscheid te distilleren. In de grond blijven de conservatieven HAROLD WILSON bijna zeker de partij voor vrije onderneming. Zij bepleiten belastingverlaging en vermin dering van overheidstoezicht. Hoewel de socialisten al jaren geleden hun marxistisch imago verloren en verdere nationalisatie afremmen, blijven zij koersen op een socialistisch programma. „Zonder planvorming, terugkerend naar het Tory-principe van „vrijheid-voor- allen", worden de mensen het slachtof fer van economische krachten die zij niet kunnen beheersen", zo staat in La bours verkiezingsmanifest. De conservatieve plannen voor belas tingverlaging door het schrappen van „onnodige regeringsuitgaven" en het aanmoedigen van besparingen, zouden volgens Labour de economie ontwrich ten, of een drastische besnoeiing van essentiële sociale voorzieningen met zich brengen. Trots wijzen de socialis ten er steeds weer op. dat zij er toch maar in geslaagd zijn, het in 1964 van de Tories geërfde tekort van 800 mil joen pond op de betalingsbalans om te buigen tot een overschot van 550 mil joen in het afgelopen begrotingsjaar. Volgens de conservatieven is de eco nomische zekerheid die Labour zegt te bieden maar schijn, en staat het land in het najaar weer een crisis te wachten. In hun verkiezingsmanifest „een be ter morgen" hebben de conservatieven zich voorts uitgesproken voor wettelijke regelingen voor geschillen tussen vak bonden en werkgevers, met o.a. een af koelingsperiode van minimaal zestig dagen. Heath heeft de krantenstaking aan gegrepen om nog eens op het belang van dergelijke regelingen te wijzen. Persoonlijke factoren spelen b(j deze verkiezingen zeker ook een rol. Bekend is dat Harold Wilson grotere populari teit geniet dat Heath. De premier, die zelfs door zijn tegenstanders als een meester-tacticus wordt erkend, begaf zich ook tijdens de verkiezingscampag ne weer ontspannen onder „het volk" werd hier en daar met eieren bekogeld, maar bleef daar heel rustig onder. Onbewogen veegde hij het struif van zijn jas, met opmerkinen als „wij heb ben alle argumenten, zij alle eieren". Achter zijn „huiselijke" uiterlijk, met zijn jas, met opmerkingen als „wij heb- een geboren vechter schuil, die in tijden van tegenspoed op zijn taaist is. In ok tober 1964 werd hij 48 jaar oud, Enge- lands jongste premier van deze eeuw. Met een meerderheid van slechts vijf zetels in het Lagerhuis, liet hij in maart 1966 nieuwe verkiezingen houden, die Labours absolute meerderheid tot ver over de 90 zetels opvoerde. Door tussentijds verkiezingen kromp deze echter weer in tot de nog altijd comfortabele marge van 73 zetels. De 53-jarige vrijgezel Edward Heath maakt een veel gereserveerder indruk dan Wilson en heeft zich tijdens de verkiezingscampagne veel meer beperkt tot het spreken op grote partijbijeen komsten. In veel opzichten vormt hij echter een contrast met de traditionele Tory-aristocraat. Als zoon van een aan nemer werkte hij zichzelf op. Na zijn studie in Oxford kwam hij na de oor log in de politiek. Hij bekleedde verscheidene ministers posten en specialiseerde zich in Euro pese en economische aangelegenheden. Hij leidde in 1962 de mislukte onder handelingen over het Britse EEG-lid- maatschap. Drie jaar later volgde hij Sir Alec Douglas-Home op als partijlei der. In zijn eigen kiesdistrict (Bexley in Zuidoost-Engeland) wordt Heath door een naamgenoot bestreden. Een 28-jari- ge onderwijzer, Edward Lambert, liet zijn naam wettelijk veranderen in Ed ward Lambert Heath en diende zich aan als „conservatieve en raadpleeg het volk"-kandidaat. Lambert Heath, een tegenstander van toetreding tot de EEG, hoopt zodanige verwarring te stichten dat de echte Heath, die in 1966 een meerderheid van slechts 2.333 stemmen behaalde, zijn zetel in het Lagerhuis verliest. Reeds eerder liet zich een „onafhankelijke Conservatief" als kan didaat inschrijven. WASHINGTON Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft giste ren het wetsontwerp aangenomen, dat voorziet in verlaging van de stemge rechtigde leeftijd van 21 tot 18 jaar. Het ontwerp is al in de Senaat ge weest en moet nu nog door president Nixon getekend worden. Met ingang van 1 januari 1971 krijgt het kracht van wet. In het huis van afgevaardigden was de stemverhouding 272 tegen 132 stem men. Het voorstel geeft naar schatting aan elf miljoen mensen stemrecht. Wanneer Nixon het wetsontwerp heeft getekend, moet het opperste gerechts hof eventueel uitmaken, of het om een grondwetswijziging gaat. die de goed keuring van 38 van de 50 staten nodig heeft. Sucrosa, kaloriebesparcnd zoet voor wie geen suiker mag gebruiken WASHINGTON Gisteren heeft president Nixon in een oproep aan werkgevers en werknemers zich beper kingen op te leggen een ..alarm voor inflatie" gegeven met als doel. de loon- en prijsstijgingen in de oververhitte Amerikaanse economie te beperken. In een toespraak voor de televisie, die vooral bedoeld was voor het ner veuze Amerikaanse financiële centrum Wall Street, herhaalde Nixon ook zijn belofte, dat alle Amerikaanse troepen AMMAN Achter de bloedige gevechten tussen Palestijnse guerrilla's en het Jor daanse leger vorige week zat een buitenlandse samenzwering. Een samenzwering tegen de „eerbare" Palestijnse verzetsbeweging, tegen het Jordaanse leger en te gen het Jordaanse volk. Dit zei koning Hoessein van Jordanië gisteren op een pers conferentie in Amman. „Gelukkig", aldus de 34-jarige vorst, „slaagden wij erin te voorkomen dat het land. het volk en het leger in een positie werd gemanoeuvreerd die schadelijk zou zijn voor allen en voor de Arabische zaak". Verwijzend naar de samenwerking tussen de Jordaanse autoriteiten en het centrale comité van de Palestijnse ver zetsbeweging bij het bereiken van een „staakt het vuren", zei Hoessein: „Nu de toestand weer normaal is geworden door verbeterde samenwerking en be grip. zal een begin worden gemaakt met pogingen om lot een gezonde formule voor gezamenlijke actie te komen bij het vormen van een basis voor nauwe banden tussen de autoriteiten en de eervolle verzetsbeweging". BONN De Westduitse bondskanse lier Willy Brandt heeft gisteren in de Bondsdag (de Westduitse Tweede Ka mer) duidelijk lijnen uitgezet voor zijn politiek jegens Oost-Europa. Hij zei dat vooruitgang op de weg naar hereniging van Duitsland alleen mogelijk is, als de betrekkingen tussen Oost en West in algemene zin verbete ren. Hij voegde er echter aan toe dat volledige diplomatieke erkenning van Oost-Duitsland door Bonn uitgesloten is. Centraal thema in het debat van gis teren was het document dat staatsse cretaris Egon Bahr van zijn besprekin gen in Moskou over een niet-aanvals- verdrag had meegebracht. De inhoud daarvan was uitgelekt en gepubliceerd. Volgens hei document verklaren West-Duitsland en de Sovjet-Unie dat zij de territoriale onschendbaarheid van alle Europese staten met hun huidige grenzen zullen eerbiedigen. Met name vermeldt het document de Poolse west grens (Oder-Neisse-grens) en de Oost- duitse grenzen. De oppositie verweet de regering dat zij de landen van het Oostblok teveel concessies heeft gedaan zonder daar voor iets terug te krijgen. Volgens de sprekers van de oppositie hadden de verkiezingen van afgelopen zondag aangetoond, dat het Westduitse volk diep bezorgd was over de buiten landse politiek van de regering-Brandt. ADVERTENTIE ADVERTENTIE garantie gemak Elke girobetaalkaart wordt door de Postgiro tot 100,- gegarandeerd. Dat is de waterdichte zekerheid dat elk bedrag tot 100,- per kaart op uw postrekening wordt bijgeschreven. Snél. gespecificeerd en well Dus: kaart ontvangen? Giropas gezien? Kassaf Betaal met de pen prompt en precies het juiste bedrag. Zonder buikige portemonnaie of bultige portefeuille. De girobetaalkaart - u krijgt er steeds 20 - is altijd pasklaar: geen gewissel en „Hebt u niet kleiner?". En al uw uitgaven staan overzichtelijk zwart op wit dank zij de dagafrekeningen. ver<^|(|k. gegevens mei giropas Postgiro: meer dan 2 miljoen rekeninghouders. Daar onder zijn alle winkeliers, leveranciers en dienst verlenende ondernemingen. Over en weer kunnen dus vele miljoenen Nederlanders bij elkaar terecht voor betalen en incasseren. Alleen via de betaalkaart van de Postgiro gebeurt dat nu al meer dan 1.000.000 keer per maand. En dat groeit! Het is toch immers dood gewoon geworden dat men met 'n kaart en het giro- pasje betaalt! Trekt u wèl profijt van een postrekening maar nog niet van de girobetaalkaart? Dan mist u het gemak van deze moderne vorm van betalingsverkeer. Wend u tot een van de girokantoren of praat's gratis met telefoonnummer 0017, dan komt u snel aan de weet hoe u aan die betaal kaarten komen kunt. Bent u nog niet bij de Postgiro, dan kunt u twee vliegen in één klap slaan. Op 2300 post kantoren kunt u overigens óók terecht met al uw vragen en wensen! i i i i i i i i i i i i -t de postgiro De koning verklaarde dat de situatie momenteel rustig was, maar dat Jorda nië zich nog altijd in een crisis bevond. Hij maakte bekend binnenkort naar Caïro te zullen gaan voor overleg met president Nasser. Er is nog geen datum vastgesteld. Toch is de kans dat de moeilijkheden in Jordanië zich herhalen niet denk beeldig. Want volgens een betrouwbare Palestijnse zegsman heeft koning Hoes sein gedreigd de linkervleugel van de guerilla-organisaties „te vernietigen". Gisteren, toen de koning troepen in zijn land inspecteerde zou hij hebben gezegd: „De enige betrouwbare verzets groepen zijn de El Fatah en het Pales tijnse Bevrijdingsleger. Andere organi saties moeten worden vernietigd". Hij voegde er aan toe: „Wij staan nu klaar als er moeilijkheden in Jordanië komen, wat voor moeilijkheden dan ook, en wanneer dan ook". De koning zou zijn vergezeld op zijn inspectie door zijn oom Sjarief Ben Jamil, die verleden week tijdens dc hevige gevechten tussen het leger en de verzetsorganisaties als opperbevelheb ber der strijdkrachten was ontslagen. Het feit dat Ben Jamil nu met de ko ning samen het front bezocht betekent dat hij nog een belangrijke rol speelt en dat de Jordaanse crisis spoedig weer in volle hevigheid zou kunnen ontbranden. Van de kanl van dc zeer linkse Pales tijnse organisatie heeft George Habasj, de leider van het Volksfront voor de bevrijding van Palestina gisteren ver klaard dat in Jordanië nieuwe gevech ten zullen uitbreken als koning Hoes sein de regering en het leger niet zui vert van alle anti-guerilla-elementen. Hij beschuldigde dc vroegere legerbe velhebber Sjarief Nassir Ben Jamil er van nog altijd een actieve rol te spelen. J O NEW YORK Premier Kosygin van de Sovjet-Unie zal In oktober naar New York gaan, ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de organisatie der VN, indien de internationale situatie dit toelaat. Kosygin zal tijdens dit bezoek niet het initiatief nemen tot een gesprek met president Nixon, hoewel hij bereid is Nixon te ontmoeten als deze de wens hiertoe te kennen zou geven. President Nixon zal vermoedelijk de opening bijwonen van de 25ste algeme ne vergadering der VN in september. Hij zal dan een rede uitspreken, maar men weet niet, of Nixon in oktober naar New York terug zal keren, als het 25-jarig bestaan van de organisatie wordt gevierd en Kosygin in de stad is. MOSKOU Dc Russische bioloog en geneticus Jaures Medvedof. die zich sinds 29 mei in een spychiatrische kli niek in Kaloega bevond, is gisteren in vrijheid gesteld. Verscheidene Russische vooraanstaan de wetenschapsmensen die tegen het vasthouden van hun collega hadden ge protesteerd. hebben op 11 juni een on derhoud gehad met de minister van Volksgezondheid. Petrofsky, over de kwestie-Medvedof. Hun is toen beloofd dat Medvedof zou worden vrijgelaten. Medvedof heeft vorig jaar in Cali- fornië een studie gepubliceerd over de erfelijkheidsleer in het Stalin-tijdperk. De aanhouding van de geneticus heeft bij vooraanstaande wetenschapsmensen en bij schrijverskringen in de Sowjet- Unie grote beroering gewekt. De auteur Alexander Solzjenitsin heeft enige da gen geleden een schrijven in omloop gebracht, waarin hij protesteerde tegen het opnemen van mensen „met een ge zonde en vrije geest" in inrichtingen voor geestesgestoorden. DJAKARTA President Suharto van Indonesië heeft besloten, dat alle in Indonesië en in het bijzonder op Bali wonende „hippies" zo snel mogelijk het land uitgezet zullen worden. Dit besluit is genomen, omdat dc aan wezigheid van genoemde jongelieden, „hinderlijk was voor de toeristen". tegen het eind van deze maand, uit Cambodja zullen zijn teruggetrokken. De president zei, dat de Amerikaanse economie sterk is, maar dat zij een aan passingsproces doormaakt, terwijl als gevolg van de verdergaande terugtrek king van troepen uit Vietnam, op een vredeseconomie wordt overgeschakeld. Nixon noemde drie maatregelen die hij zal nemen om de strijd tegen de in flatie sneller te doen verlopen. Allereerst zal er een nationale com missie voor de produktiviteit worden ingesteld, die de groei moet bevorderen en evenwicht moet brengen tussen kos ten en produktiviteit teneinde grotere prijsstabiliteit te krijgen. Verder zal hij zijn raad van economi sche adviseurs opdragen een systeem voor een periodiek onderzoek naar in flatiehaarden op te stellen, dat licht zou moeten werpen op belangrijke ge bieden van loon- en prijsstijgingen, de gevolgen ervan voor het algemene speil zou moeten nagaan en de vinger prijspeil zou moeten leggen op te ster ke stijgingen. Voorts zal er een commissie in het le ven worden geroep^p die in het bijzon der zal moeten nagaan in hoeverre be palingen en aankoopbeleid van de fe derale overheid de kosten opdrijven en die het invoerbeleid zal moeten bekij ken, om na te gaan hoe het buitenland se aanbod zou kunnen worden vergroot, om de toenemende vraag te dekken zonder dat hierdoor de Amerikaanse in dustrie wordt geschaad. Alle vormen van dwang, ook die van loon- cn prijsbeheersing zei de presi dent af te wijzen, daar beperken en in tomen een makkelijke oplossing schij nen, „maar in werkelijkheid de moei lijkheden alleen maar groter maken en leiden tot de explosie die onvermijde lijk volgt wanneer men een stoomketel tracht af te sluiten zonder het vuur te verminderen". De president zei stellig te menen dat het land de moeilijkheden kan over winnen en de overgang van een oor logseconomie naar een vredeseconomie kan maken. Het Congres vroeg Nixon mee te wer ken aan de uitvoering van een bestaand programma, dat speciaal bedoeld is om de mensen te helpen die hulp in een overgangsperiode van de economie het meest nodig hebben. ie er heden de nationale verkiezin gen in Groot-Brittannië gaat winnen, zal de dag moeten leren. Voordat het zover is, vieren de opinie peilingen hoogtij. Zij gaan niet altijd gelijkop. Volgens sommige instituten gaat het bijzonder goed met de socialisten en is hun voorsprong sedert de 2de juni met ruim 6 procent toegenomen. Dit zou neerkomen op een zeer genoeglij ke meerderheid in het Lagerhuis van 150 zetels. Maar gisteren verschenen de resultaten van een ander groot (zij het uiteraard haastig) onderzoek en die wezen erop dat dc conservatieven ineens de wind weer fors in de zeilen hebben. De meerderheid van Labour zou gezakt zijn tot 2 procent. En als klap op de vuurpeil kwam weer een onderzoek in de kranten, dat de conservatieven een meerderheid gaf van 6 procent. Met andere woorden dat de heer Heath en de zijnen ruim schoots de overwinning zouden beha len. De bookmakers en de beroepswedders schijnen het nog steeds op Wilson te houden. Die heren zijn minder sprin gerig van aard dan sommigen der on dervraagden en zij vormen dus ver moedelijk een vrij betrouwbare „ba rometer". Dremier Wilson heeft vanavond zijn verkiezingscampagne afgesloten. Tijdens die campagne ztyn er 24 eie ren naar hem geworpen waarvan er enige doel troffen, onder andere gis termiddag nog. Zijn vrouw Marv kreeg er ook eentje. „En we hadden nog wel onze beste spullen aan", zei de premier die waarlijk voor geen eitje vervaard is. Deskundigen hebben vastgesteld dat 24 eieren in drie weken neerkomt op dc gemiddelde leg van een Britse kip. Dit om het waarlijk nationaal te hou den. 'Pe kiezen alle 630 leden van het La- gerhuis. Er zijn 630 stemdistric- ten, een voor elke zetel, en de kiezer kiest alleen tussen de kandiaten van zijn district. Volgende regering: de partij die He meeste zetels behaalt vormt de vol gende regering, welke als het Labour is. geleid zal worden door Harold Wilson en als het conservatief is door Edward Heath. De derde partij, de li beralen, geleid door Jeremy Thorpe, heeft geen kans om te winnen. Kiezers: ongeveer 40 miljoen stemge rechtigden. De opkomst wordt geschat op 75 a 80 percent 30 a 32 miljoen. Stemuren: heden donderdag 18 juni van 7 v.m. tot 22 n.m. Kandidaten: meer dan 1800 kandidaten dingen naar 630 zetels. Uitslagen: verwacht wordt dat ongeveer 420 districten hun uitslagen tussen donderdag 23 uur en vrijdag 5 uur v.m. gemeld zullen hebben. De rest wordt vrijdag geteld, aanvangende 10 uur v.m., op twee districten na. die zaterdag 20 juni rapporteren. De stand van de partijen na de laatste verkiezingen van 31 maart 1966: La bour behaalde 13.066.173 stemmen (47.9 procent), goed voor 363 zetels in het Lagerhuis, de Conservatieven 11.418.455 (41.9 procent), 253 zetels, Li beralen 2.327.457 (18.5 procent) 12 ze tels, andere partijen 452.662 stemmen (1.7 procent) gekozen een republikein se Labour-kandidaat. De stand van de partijen toen het par lement 29 mei ontbonden werd, was. met inachtneming van de tussentijdse verkiezingen door overlijden en af treden, als volgt: Labour 346 zetels, Conservatieven 262. Liberalen 13, de Speaker 1, Republi keins Labour 1, Wales Nationalisten 1. Onafhankelijk Conservatief 1, On afhankelijk Democratische Party 2. twee vacante zetels.

De Vallei | 1970 | | pagina 3