Erachter blijven of inhalen... VREDESTEIN KNTU STREEFT NAAR EUROPEES VERBAND Industriecentrum Zaandam Initiatief van Kamer van Koophandel Wegener in staat om verder uit te breiden Nieuwe Philips autoradio Verlaging van dividend hij Neder horst NV De dief stelen r- Uw macht over het stuur Afvloeiing personeel door natuurlijk verloop Ernstige maatregelen nodig Nettowinst bij N.Y. Kluwer gestegen SPANDON- AFFAIRE KOSTEN GESCHAT O P RUIM EEN HALF MILJARD GULDEN Waterhoogten Hogere omzetten bij Oving N.V. HOOGOVENS EN HOESCH IN HOLDING GAAT SPANDON NAAR ARTEX PILOOT STORM TEKKO TAKS Ongerustheid Voordelen TEVEEL FINANCIERING EN EXPANSIE VERZEKERD Felle kritiek op directeur Ch. v. Spaendonck ONMOGELIJK Pagina 2 „Nog niet", antwoordde Pol, „maar als ik haar een aardig juweel zend, gauw genoeg!" Hij zag afgunst in de manneogen. „Maar je geeft toch haar niet de zelfde, als wat ik draag", vond Mor- gane, een beetje spits. „Jullie lopen toch niet naast elkaar, en ik heb je dit ding toch niet gege ven?... verbaasde Pol zich. „Ik zou het een verdomd onelegante streek vinden", beet Venens. Pol glimlachte lui. „Het is waar schijnlijk een enkel stuk, een zeer ar tistiek unicum", troostte hij boosaar dig. „Angelica krijgt heus wel iets an ders, hoor!..." Hij haalde de schouders op. „Ik vind saffier of smaragd ook mooier bij dat verrukkelijke blonde haar!..." Toen hij naar Morgane keek, kreeg hij welhaast berouw over zijn wreedheid, zo sip staarde ze voor zich. Maar zij was begonnen, en hij liet niet met zich spelen. „Maarre..., aarzelde haar moe der, „waarom zei u straks, dat u de broche onsmakelijk mooi vindt?...." Pol wachtte even met antwoorden. Hij staarde in verten; het was voor elk intelligent mens klaar, dat hij geïnspireerd was door poëtische zalig heid kon dat samenhangen met Angelica Flore? toen richtte hij zijn ogen naar de oudere vrouw. „Wel, dat was flauw van me, een beetje im pulsief", verontschuldigde hij zich zoet. „Ik moest bij het aanschouwen van dit juweel denken aan het oosten aan zwoele vrouwen, harems en bajadères en wellustige vrolijkheden hij lachte jongensachtig in hun onthutste gezichten. „Maar nu is het me duidelijk: de broche doet mij den ken aan een geweldig luxueuze BH". Daar zaten ze, en staarden als ge slagen naar het geschandaliseerde sierstuk, dat opeens een totaal andere sfeer leek te ademen. Het was plotse ling een wulpse blikvanger met twee paars-roze bolletjes in de tastende, krullige kantlijst. Morgane trok haar wenkbrauwen op en legde haar hand koesterend over de broche. „Wat smerig van je!" kefte ze. „Ik weet zéker, dat Johan niet in die richting heeft gedacht". „O, nee, stellig niet", stemde Pol be schaafd toe. Hij verwees en wuifde tegen een paar jongens, die onder de palmen drentelden. „Ja, kijk, Morga ne, ik heb ervan gedroomd, jou es iets moois te schenken... Maar je hebt al zo veel prachtige juwelen! En nou dit weer!..." Hij hoofdschudde teleurge steld!" „En bovendien je kunt niet samen dezelfde poes aaien!" De jon gens wenkten hem. „Mijn cliënten wachten", legde Pol uit, en gaf een herkennings-gil, die alle anderen te gelijk de knieën deed stoten tegen het tafeltje. Maar toen bleek, waarom de jon gens hadden gewenkt: langs de Gran de Promenade kwam een optocht aan. Blinkende, klinkende kopermuziek, met voorop een overmatig schone tambour-majoor; jongemannen en meisjes in fleurige pakjes, veel hup pelende kindertjes eromheen, en een mee-deinende massa met vlaggetjes en sjaals en bloemslingers. „O, wat beeldig!" riep mevrouw Ve nens in vervoering tegen haar man, die twee knieën wreef. „Hé, ja!" zei Pol, „ze trekken naar de Grève, waar de burgemeester straks de prijzen zal uitreiken voor een danswedstrijd!" Hij keek geest driftig van de straat naar zijn gezel schap. „Ik ga naar boven!" zei hij, „naar de Sentier des Pas Rapides, waar je een próchtig uitzicht hebt over alles!" Zijn mededeling had een toon van rattevangers-muziek. „Waar is dat?" informeerde me vrouw Venens begerig. „O, vlakbij, ongeveer dertig meter omhoog, het is niets, je bent er zó!" jubelde Pol en zette zijn benen in een geanimeerde wandel, terwijl zijn ge laat naar achter gewend bleef praten. „Een prachtig vlak pad, waarlangs je naar beneden kijkt en onbelemmerd alles kunt zien!..." Zijn uitspraak van het woord „alles" was duivels ieder kan daar het eigene van denken, en deed dat ook. „Je klimt er in drie minuten naar toe!" kwinkeleerde Pol. De anderen verrezen, zonder elkaar aan te zien. Ze waren gebundeld in plotselinge niet-verwachte levens drift, ze ontvlamden voor dansen, prijzen, kijken, kleuren, kortom voor „alles". Gezien Pols haast, moest er iets hartverrukkends te aanschouwen zijn, dat niemand wilde missen. Aan een onzichtbaar koord meegetrokken, lijnden ze een stukje Promenade en een deel Avenue des Roses Blanches met korte hoeken af, bestegen het pad naar Mont St. Pierre, sloegen, toch ietwat hijgerig van de snelle klim, linksaf naar een vlakke weg, en stonden dan, na méér dan drie minu ten, achter een stralende Pol, tussen onmatig geel bloeiende struiken, waarvan de bloemtrossen als golven goud omlaag bruisten, bij een zeer vlak verschrikkelijk hellend pad ja! hij had gelijk. Men blikte recht neerwaarts op het fleurige tafereel, zonder de geringste gezichts-belem- mering. „O, wat is dit prachtig!" zei Morga ne, een beetje achter adem. Maar ze was Pol dankbaar héél dankbaar. „Wat is hij toch een aardige jongen!" dacht ze geroerd, en keek naar bene den, waar op het strand een woelige opstelling plaatsvond: links het mu ziekkorps, rechts een geïmproviseerd baldakijn voor de burgemeester en andere notabelen, en daaromheen alle inwoners van Cap Joseph. „Waarom is dit?" vroeg de heer Ve nens, die in zijn leven nooit iets had meegemaakt, zonder er de reden van te willen weten; men moest nu een maal de financiële zijde onderkennen en geen foute partijen trekken. „Omdat het leven zo heerlijk is", legde Pol uit. Hij kneep zijn ogen half dicht en glimlachte opgetogen. „Wat zijn mensen toch mooi en lief, hè?... voegde hij er zcht, als voor zichzelf bij. „Nou ja, niet allemaal, hoor!" Hij keek even opzij naar Ve nens Co, als om excuus te vragen dat hij hen zou hebben beklad met mooi en lief. Behalve Morgane kon niemand daar aandacht aan geven, want het uitzicht was werkelijk flonkerschoon door het zonlicht, dat alles felle lichbglimpen en diepe schaduw meegaf. „Is dit maar derig meter hoog?" vroeg de heer Venens, worstelend met telkens te weinig adem. „Nou, laat het veertig zijn", gaf Pol feestelijk toe, „of vijftig!...." „Beeldig, bééldig!" zei mevrouw, zich uitputtend in haar enig superla tief, „allerbeeldigst!".... De muziek begon te boemschetteren. Het geluid verijlde in de open laagte tegen de zee. Het koper flitste gouden flonkers langs zand en water, en er dansten enkele paren. „Wat een prachtig punt", zei Van Aadel, na lang denken. „Wat is dit voor een pad, zei je, Merlijn?..." „Dit is le Sentier des Pas Rapides", antwoordde Pol, met stralende ogen gekluisterd aan het toneel. „Met recht", meesmuilde Van Aadel, „wie hier ooit af wil dalen, zal van langzame passen geen last hebben!"... „Maar we hoeven niet af te dalen", voegde meneer Venens er triomfaal bij, „wij staan hier inderdaad uitste kend!" (wordt vervolgd) ADVERTEtil i 4454. De piloten stuurden hun machines tot vlak bij elkaar en hielden ze stationair, zodat zij elkaar beroepen konden. „Dat was een lelijke wervelstorm daarstraks, hè?!" riep Rosol. „Wij stonden gelukkig juist even aan de grond. Hebben jullie nog last gehad?" Arend vertelde in korte trekken wat er gebeurd was, doch hield de ge schiedenis van Rona, Grepan en Faldar wijselijk voor zich, want die leek zó ongeloofwaardig, dat zij hem al leen maar uit zouden lachen. „Zeker nog geen spoor van de verloren schapen, hè?" vroeg hij. Maar op deze dag van de fantastische evenementen, zorgde het lot op nieuw voor 'n verrassing, want op dat ogenblik riep Va- run uit: „Kijk daar eens daar beneden! Een rookkolom. Zouden ze dat zijn?" Inderdaad, de voorzienigheid had 't zó gewild, dat Fer- dydik en Seth Besh zich juist „onder" het rendez-vous- punt bevonden, toen de twee flivvers daar aankwamen. Zij hadden onmiddellijk een vuurtje aangelegd om een rooksignaal te geven. 24. Tekko herstelde natuurlijk onmiddellijk zijn fout en keek om zich heen naar een auto waarmede hij wel licht zou kunnen meerijden. Maar door de drukte in de buurt van de startplaats hadden vele voertuigen een an dere weg gekozen en kon onze vriend geen ander ver voermiddel ontdekken dan een zielig schillekarretje dat piepend en krakend voortsukkelde. „Maar bij gebrek aan beter!!" Dacht Tekko en holde er achter aan. Bill Caper had intussen meer succes gehad en de eerste de beste auto, wat dan ook werkelijk een beste auto bleek te zijn, nam hem mee in de richting Schiphol, met een vaart van over de tachtig kilometer. Tekko kreeg permissie om op de schillekar te klimmen en toen de voerman hoorde dat onze vriend meedeed aan een reis om de wereld stelde hij alle pogingen in het werk om zijn hit tot groter spoed aan te zetten. Maar tot meer dan een sukkeldrafje kon hij het beest toch niet verleiden. Nee, het zat Tekko bij het begin werkelijk niet mee. En het moet dan ook gezegd worden dat Bill Caper aan de kop lag. leder moment staat U voor beslissingen. U moet er dan zeker van z<j. dat U de bewegingen van Uw auto volkomen beheerst. Verantwoord autorijden, inhalen, accelereren, bochten nemen, remmen is alleen mogelijk met goede banden. Vredestein banden - tubeless, nylon, radiaal - bezitten de kwaliteiten de eigenschappen om de capaciteiten van U en Uw auto ten voile tot hun recht te doen komen. HENGELO De raad van bestuur van de Koninklijke Nederlandse Textiel Unie kon in de vrijdag gehouden vergadering van aandeelhouders nog niets zeggen omtrent de toekomstige ontwikkeling met betrekking tot de herstructurering van het concern. De kern van de K.N.T.U. zal aansluiting zoeken in een groter Euro pees verband en een aantal concerndelen kunnen beter tot hun recht komen in samenwerking met anderen. Nadere details werden hierover nog niet bekend ge maakt. DEVENTER Het opstellen van de geconsolideerde jaarstukken van de NV Uitgeversmaatschappij AE. E. Kluwer in Deventer, heeft, naar de hoofddirectie ons meedeelt, door belangrijke over nemingen die in 1969 zijn geschied, dit jaar meer tijd gevergd dan tot nu toe gebruikelijk was. De jaarlijkse algeme ne vergadering van aandeelhouders zal daarom eerst op 10 augustus aan staande worden gehouden. Het boekjaar 1969 sloot met een net towinst van 6.228.394, overeenkomen de met. 14,21 per aandeel van 20,00. In de vergadering zal worden voorge steld de uitkering over het boekjaar 1969 geheel in contanten te doen en vast te stellen op 6,00 per aandeel van 20,00 (in 1968 5,00 in contanten en 1,00 in aandelen). Voor de in juli 1969 uitgegeven aandelen zal het dividend dan 3,00 bedragen. TILBURG De Spandon-affairc wordt steeds verwarder. Mr. J. Jacobs uit Breda, die de artex groep leidt en die belangstelling heeft voor het ver krijgen van een meerderheidsbelang in het Tilburgse bedrijf, weigert te onder handelen met Spandon-directeur Ch. van Spaendonck. Dit heeft hjj vrijdag avond aan vertegenwoordigers van de vakbeweging meegedeeld. Deze hadden hem opgebeld om te proberen hem tot een gesprek met de heer Van Spaen donck te bewegen. Mr. Jacobs wil de si tuatie bij Spandon wel bespreken met een gemachtigde van de heer Ch. van Spaendonck en vertegenwoordigers van de vakbeweging. Hjj is bereid dat za terdag te doen. Hij vindt de heer Ch. van Spaendonck zelf „te onbestendig om afspraken mee te maken". Hij meent dat de Spandon-directeur elk ogenblik met andere plannen komt, van de hak op de tak springt en als ge sprekspartner over de toekomst van Spandon voor hem onaanvaardbaar is. ZAANDAM Voorzitter G. W. A. Kaars SjjpesteUn van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zaanland te Zaandam, heeft een plan openbaar ge maakt voor de stichting van een industriecentrum van 40 hectare in Zaandam ten westen van de spoorlijn Amsterdam-Uitgeest. In dit centrum is een totale vloeroppervlakte van 4000 m2 voor kantoorruimte, 25.000 m2 voor laboratoria en 20.000 m2 voor dienstverlenende bedrijven opgenomen. Voorts is er ruimte voor 600 woningen en parkeerruimte voor 10.000 auto's. De kosten voor het hele plan bedragen circa een half miljard gulden. Ligging Het plan is op initiatief van de Ka mer van Koophandel ontworpen door architect C. H. Tillmanns uit Aerden- hout. Vorig jaar was er in de Zaan streek veel ongerustheid over de ont wikkeling van de Zaanse industrie naar aanleiding van een aantal fusies en be drijfssluitingen in korte tijd. Bij onder soek van het sociografisch bureau Zaanstreek bleek toen dat vooral het aantal nieuwe vestigingen van bedrij ven in die streek beneden de maat bleef. Het industrie-centrum is bedoeld om daarin verandering te brengen. De heer Kaars Sijpesteijn schat dat er voor de realisering van parkeer ruimte vijftig miljoen gulden nodig zal zijn, dat is 5.000 per auto. Volgens hem komt dat neer op tien pet. van de stich- tingskosten voor de verdere bouw, Naar de mening van de ontwerpers zou de ligging van het industrie-centrum ideaal zijn. De heer Kaars Sijpesteijn spreekt zelfs van het best bereikbare gebouwencomplex in Nederland. Het zou verbindingen hebben via drie auto snelwegen met Coen- en Hemtunnel en na het gereedkomen van nog enige ge deelten Coentunnelweg in Amsterdam op dertig minuten afstand van Schiphol komen te liggen. Voorts ligt het spoor wegstation Zaandam er vlakbij. De werkgelegenheid in het centrum is berekend op vijftienduizend mensen in de kantoren en vijfhonderd in de labo ratoria. De kantoorgebouwen zullen meer dan twintig verdiepingen tel len. Als voordelen van een dergelijk cen trum ziet men de mogelijkheden tot ge zamenlijk gebruik van tentoonstellings ruimte, vergaderzalen etc. Voorts meent de heer Kaars Sype stejjn dat een goed uitgerust centrum d aantrekkelijkheid van het industriege bied ten noorden van het Noordzeeka naai kan vergroten. Het is de bedoeling de verdere uitwerking van de plannen te laten geschieden door een rechtspersoon lijkheid bezitend lichaam, dat daartoe zou worden opgericht. Een nieuw autoradiotoestel van Phi lips biedt de naar veiligheid verlan gende autorijder gelegenheid om door één drukknop vervolgens zes stations te kiezen. Hiermee brengt Philips iets ge heel nieuws op de markt. Bij het zoeken naar lichte program ma's zoals tijdens het autorijden meestal gebeurt vormt deze „tur- nock"-knop de snelste procedure die op dit moment te realiseren is. Gaat de zender waarop men heeft afgestemd over op een programma dat minder aantrekkelijk lijkt, dan betekent een druk op de knop dat men station num mer twee hoort en iedere volgende druk brengt weer een ander station. Dc president-commissaris, de heer A. P. Zwager, was van oordeel dat het garantiekrediet van de regering een blijk is van vertrouwen in de toekom stige ontwikkeling van het concern, hoewel hij meent dat er nog ernstige maatregelen zullen moeten worden ge nomen. De raad van bestuur en de staf zijn tot de helft teruggebracht. Er zal een kleine commissie uit de raad van commissarissen worden gevormd, om te zien hoe de slagvaardigheid kan worden vergroot. De president-commissaris had het volste vertrouwen in de slagvaardigheid van de raad van bestuur. Een der aan deelhouders gaf de spinnerijen, die zeer rendabel werken, een pluim op de hoed, GOUDA Verenigde Bedrijven Ne- derhorst NV stelt over 1969 een divi dend voor van 3,60 per aandeel, waarvan 1,20 uit de dividendreserve. Vorig jaar werd 4,80 betaald, geheel uit de winst. Binnenkort zal de reorganisatie van het bedrijf zijn voltooid. Eind vorig jaar begon zich al een verbetering van de resultaten af te tekenen, en deze heeft zich in 1970 krachtig voortgezet. De directie is tevreden over de order portefeuilles bij vrijwel alle onderde len van het concern. Op 15 juli wordt in Rotterdam de jaarvergadering gehouden. Konstanz 490 1; Rheinfelden 410 18: Straatsburg 468 2; Blittersdorf 615 +4; Maxau 697 +2: Plochingen 165 11; Mannheim 557 +6; Steinbach 130 +1; Mainz 451 +6; Bingen 342 +1; Kaub 400 +5; Trier 317 —41; Koblenz 378 16; Keulen 391 3; Ruhrort 579 20; Lobith 1180 +27; Arnhem 936 22; Eefde IJssel 490 +8; Deventer 370 11; Monsin 5462 +-2; Borgharen 3925 +8; Belfeld 1109 +5; Grave be neden de sluis 502 +3. maar hij noemde de ontwikkeling in de weverijen dramatisch. Meegedeeld werd dat de KNTU het pad van de expansie niet verlaat, maar het zal geen expansie zijn in alle richtingen. Een andere aandeelhouder vroeg hoe het verlies over 1969 van 8,2 miljoen kan zijn ontstaan. Vorig jaar omstreeks deze tijd werd in de jaarvergadering gezegd dat de KNTU quite zou spelen en dat na twee a drie maanden de or derpositie goed zou zijn. In dat geval moet het verlies in de laatste maanden zijn ontstaan. De aandeelhouder drong er op aan hieromtrent inlichtingen te verkrijgen, doch van de zijde van de raad van bestuur werd opgemerkt dat het jaarverslag hierover uitsluitsel geeft. De aandeelhouder was echter door dit antwoord niet voldaan. Twee andere aandeelhouders wensten te stemmen over de benoeming van twee commissarissen, de heer A. P. Zwager en A. J. Blydenstein, die ter stond herkiesbaar waren. Beiden wer den met grote meerderheid gekozen on der applaus van de vergadering. Een der aandeelhouders was van oor deel dat de heer Zwager, die veel com missariaten heeft, mogelijk niet vol doende tijd over heeft voor de KNTU, doch de heer J. Scholten, de woord voerder van de raad van bestuur, be streed dit nadrukkelijk. Hij meende dat een andere voorzitter dit niet op een betere manier zou kunnen doen. Een andere aandeelhouder wilde we ten waar de personeelsgrens ligt bij de KNTU. De heer Scholten zei dat het personeelsbestand zal verminderen van 6100 tot 5600, doch hij zei er nadrukke lijk bij dat er geen ontslagen zullen vallen, maar dat door een natuurlijk verloop en onder andere via vervroegde pensionering, de mensen zullen af vloeien. Op een vraag deelde de heer Scholten mee dat er een fiscaal com- pensabel verlies is van 48 miljoen gul den. De jaarstukken werden goedgekeurd. Rotterdam Voor Oving N.V. is 1969 een zeer bewogen jaar geweest. De in dex van de omzet steeg van 165 (incl. o.b.) tot 183 (excl. o.b.), waarbij '63 100. Het exploitatieresultaat steeg van f 3.0 min. tot f 3,8 min. De totale baten, incl. een vrijgevallen reserve deelneming van f 201.000, bedroegen f 4,1 miln. tegen f3,1 min. in 1968. De winst steeg van f 1,1 min. tot f 1,4 min. Voorgesteld wordt een dividend van van 15 pet. (v.j. 14 pet). In de eer ste maanden van 1970 waren de omzet ten ca. 25 pet hoger dan in dezelfde periode van 1969» Geert koersbetveginfe IJMUIDEN De raden van bestuur van Hoogovens en Hoesch hebben af gesproken voor de verdieping van een samenwerking tussen beide vennoot schappen de oprichting van een hol dingmaatschappij te overwegen. In de komende maanden zal, aldus een zon dagavond door Hoogovens uitgegeven communiqué, worden bezien roe deze gedachte verder kan worden uitge werkt. De raden van commissarissen van beide vennootschappen zijn van deze afspraak op de hoogte. Overeenkomstig de in ons land geldende fusiecode werden, aldus Hoogovens, reeds vroeg tijdig de hoofdbesturen van de metaal vakbonden op de hoogte gesteld van de stand van het onderzoek. Met hen werd afgesproken dat zodra er zekerheid zal ontstaan omtrent het al dan niet vinden van een basis voor verdere samenwer king, uitgebreid overleg zal plaatsvin den met o.a. de ondernemingsraad. Een eerste overleg met de onderne mingsraad heeft inmiddels plaatsge vonden. Het wordt maandag voortgezet. Naar de mening van beide raden van bestuur is er met het oog op een even tuele totstandkoming van een samen werking geen aanleiding tot koersbewe- gingen die afwijken van de in de laat ste maanden tussen Hoogovens en Hoesch bestaande koersverhouding. Wegener's Couranten Concern acht zich in staat tot een verdere overneming van couranten of grafische bedrijven over te gaan. De directie zal vormen van samen werking of fusie met andera ondernemingen bevorderen. Dit is meegedeeld in de vrijdagmiddag te Apeldoorn gehouden jaarvergadering van de vennootschap. De president-commissaris, ir. A. J. Brero, heeft er in zjjn openingswoord op gewezen, dat de vermogensverhoudingen en de liquiditeit bjj de N.V. thans zodanig zjjn, dal voor de financiering van een verdere expansie vrijwel alle mogelijkheden open staan. Zeer bijzondere omstandigheden voorbehouden, wordt niet verwacht dat TILBURG „Aan domheid en besluiteloosheid van de heer Ch. van Spaendonck wordt de werkgelegenheid van 600 mensen geofferd. Alle gebeurtenissen bij de N.V. Willenstoffenfabrieken Andre van Spaendonck en Zonen in Tilburg worden sterk beïnvloed door de prestige-overwegingen van de directeur" Met deze ver klaring wezen vakbondsvertegenwoordigers vrijdagavond een mededeling van de hand van Spandon-directeur Ch. van Spaendonck, waarin hij aan de onderne mingsraad bekendmaakte dat door bemiddeling van de vakbeweging de Artex- groep bij monde van mr. J. Jacobs heeft gezegd dat zijn groep de volledige werk gelegenheid 600 mensen bij Spandon kan garanderen. „Een kletsverhaal", zo kenmerkten dc vakbondsvertegenwoordigers die verkla ring, nadat ze 2'/s uur met de heer Ch. van Spaendonck vertrouwelijk hadden gesproken. „Die verklaring staat vol hele leugens en halve waarheden". Ze ont hulden dat mr. Jacobs de heer Ch. van Spaendonck heeft gevraagd welk bod op zijn aandelenpakket voor hem aanvaardbaar is. „De heer Jacobs heeft interesse voor Spandon en garandeert bij overneming van het bedrijf door de Artexgroep (5 textielbedrijven in Zuid-Nederland) de werkgelegenheid voor praktisch alle Spandon-werknemersDe heer Ch. van Spaendonck wil echter zijn aandelen niet overdoen en noemt geen prijs. Hij heeft een plan om Spandon aan Artex te ver huren. „Dat vertelt de heer Ch. van Spaendonck niet. De kans is gering dat Ar tex dit plan aanvaardt. En dan is de kans groot dat Spandon helemaal moet slui ten. Want de situatie wordt steeds moeilijker". Met verontwaardiging wijzen de vakbonden erop, dat er door de vage en onware mededelingen van de heer Ch. van Spaendonck bij de Spandon-werknemers valse hoop is gewekt. Ongeveer een ■aar geleden heeft de Artexgroep eveneens een bod gedaan op de Spandon-aan delen van de heren Ch. van Spaendonck en Th. Dreesmann samen een meer derheid waarbij de werkgelegenheid voor 600 tot 700 mensen door de Artex groep werd gegarandeerd. Dat bod is toen afgewezen. Wegener voor haar verdere groei een beroep c kapitaalmarkt zal behoe ven te dc In ongeveer vijf jaar tijds hebben de in 1964 bestaande aandeelhouders en talrijke nieuwe beleggers, waaronder institutionele beleggers, hun vertrou wen in de vennootschap getoond door er een bedrag van ruim 5.750.000, in te steken. Hierdoor is de directie in staat geweest de omzet op te voeren van circa 7 miljoen in 1964 tot ruim 18 miljoen in 1969. Het is niet mogelijk uit een verhoging van de abonnements- en advertentie prijzen een adequate compensatie voor de stijgende kosten te verkrijgen. Daar om zal de basis van het bedrijf worden verbreed door nieuwe activiteiten in de sectoren van de boek- en offsetdruk en de reproduktie-techniek. Hierdoor zijn twee nieuwe bedrijfsgebouwen in ge bruik gesteld. De heer G. Spanhaak, president-di recteur van de N.V., deelde mede, dat de omzet over 1969 procentueel als volgt was samengesteld: advertenties 59 pet., abonnementen 13 pet. en druk werk, cliché's en diversen 28 pet. Ver wacht mag worden, dat dit laatste percentage in de komende jaren zal stijgen. Hoewel 1970, naar het oordeel van di rectie, geen gemakkelijk jaar is, bestaat toch op langere termijn het vooruitzicht op een verdere gunstige ontwikkeling van de resultaten, zodra de periode van aanloop tot nieuwe activiteiten zal zijn overwonnen.

De Vallei | 1970 | | pagina 2