„U maakt mijn zaak kapot, dit is het einde van mijn bedrijf" E.H.B.O. Echteld al weer aan nieuwe ambulance toe EIGENAAR VAN TE ZWAAR BELADEN VRACHTAUTO VOOR KANTONGERECHT: Melkman vervoerde bier voor koperen bruiloft Chronisch zieken in Otterlo GESLAAGD Valleivogels vergaderde Gehandicapte jongen in Bergbad verdronken Bermbrand langs spoorlijn Gewonden door grote drukte op Rijksweg 12 Jongen gewond Auto over de kop op Polderweg EHBO-korps versterkt met 22 gediplomeerden Kleedgebouw op Burgwal Drie inbraken leverden geld en drank op Wandelaars lieten zich rondrijden Avondvierdaagse zonder uitvallers Zomeravond- concerten kom eens praten! dé makers van kleine sigaren Dame viel van eerste etage op betonvloer Drukte bij bazaar van Crescendo' Bromfietser reed na fuif tegen muur Jumbo-run was op Grebbeberg Verdachte van brandstichting gearresteerd Belt u dan even a.u.b. voor Veenendaal v".3ol 11079 PROOST RADAROGEN ÜBm Kerkewijk 111, telefoon 08385-19140 VEENENDAAL. BURGERLIJKE STAND KESTEREN MAANDAG 22 JUNI 1970 WAGENINGEN „Hoogst onverantwoord en ontoelaatbaar". Zo noemde mr. J. C. Pieters de handelwijze van de Drutenaar J. W. H. K„ die op de Veenendaal - se Kerke wijk met een overbeladen zandauto, waarvan bovendien de remmen niet werkten, achterop een personenwagen was gebotst. „Een wonder", zo zei hij, „dat er niemand letsel had opgelopen". Voor de officier was het erge van de zaak, dat K. volledig op de hoogte was van het geheel aan overtredingen: „Voor deze man geldt alleen maar het belang van zijn broodje. De concurrentie uitschakelen, dat is het enige waaraan hij denkt. Eventuele slachtoffers interesseren hem niet". „Ik kan niet anders", verklaarde K„ „als ik die auto niet tweemaal zo vol laad als mag ,dan is het voor mij een onrendabele zaak". „In dat geval kan u beter een andere auto kopen", haakte kantonrechter mr. W. Holleman in. „Hoe zat het met die rem", infor meerde mr. Pieters. „Een kwestie van een luchtbel in de remvloeistof", ant woordde K. „Er was in het voorkomen de geval geen tijd meer om deze te re pareren, ik moest een vrachtje zand naar Schoonhoven brengen, er viel een goedbelegde boterham te verdienen". De heren Pieters en Holleman hadden voor „dit doel heiligt de middelen" geen RHENEN Zaterdagmiddag is de 14-jarige C. 1'. van Berkel, afkomstig uit Dordrecht in het „Bergbad" ver dronken. De jongen was ondergebracht in het observatiekamp Overberg en was met nog acht andere verpleegden in het zwembad. De jeugdige Van Berkel, gehandicapt aan armen en benen, was de zwem kunst niet machtig. De leiding van de groep had hem verboden in het diepe gedeelte van het bad te gaan zwemmen, aan welk verbod hij geen gehoor had gegeven. VEENENDAAL De brandweer moest zondagmiddag tot tweemaal toe uitrukken voor een bermbrand langs de spoorbaan bij de Klomp. De brand ging gepaard met een flinke rookont wikkeling, maar was gauw geblust met een straal uit de tankwagen. VEENENDAAL De grote drukte op Rijksweg 12, die gisteren vooral in \Je avonduren een climax bereikte door de talrijke naar huis rijdende Duitse auto mobilisten gaf aanleiding tot verschil lende ernstige en minder zware aanrij dingen. Vlakbij de Rode Haan-brug raakte tegen zes uur 's middags de 18-jarige H. C. uit Arnhem met zijn auto in een slip waarna de wagen over de kop sloeg. Hij moest met een shock in het Julianaziekenhuis worden opgenomen. Broer en zuster E. die bij hem in de auto zaten werden licht gewond en konden na te zijn behandeld in het zie kenhuis per taxi naar hun woonplaats Renkum worden overgebracht. Een half uur later raakte tussen Maarsbergen en Veenendaal een drietal auto's betrokken bij een kop-staart- botsing. De wagen' van T. uit Nijmegen liep daarbij de meeste schade op. De bestuurder kreeg een hersenschudding en verschillende vleeswonden. Een an dere inzittende van deze wagen raakte eveneens gewond, maar kon naar Nij megen worden overgebracht. De drie auto's moesten worden weg gesleept. RENSWOUDE Zondagmiddag deed zich op de Van Reedeweg een ongeval voor, waarbij het zoontje van de fam. R. gewond raakte. Hij stak plotseling achter een geparkeerde auto de weg over en werd gegrepen door de perso nenauto van de heer C. v.d. H. Bewus teloos werd hij, nadat dokter Ter Velde eerste hulp had verleend, de ouderlijke woning binnengebracht met vermoede lijk een hersenschudding en zware schaafwonden. MAURIK Op 8 en 9 augustus gaat „Kunst en Vriendschap" (uiteraard met majorettes) naar Duitsland om in Ras steden de wisselbeker te verdedigen. Vorig jaar kon het korps de beker niet verdedigen, omdat toen juist dirigent D. C. Wisman was overleden. VEENENDAAL De personenauto's van J.B. uit Apeldoorn en C.J.B. uit Assendelft werden zaterdagmiddag zwaar beschadigd toen de Apeldoorner geen voorrang gaf op de Polderweg aan de voor hem van rechts komende chauf feur uit Assendelft. Eerstgenoemde wa gen sloeg daarbij over de kop, maar niemand werd gewond. goed woord over en spraken beiden van „oneerlijke concurrentie". Zelfs vanaf de publieke tribune klonken kreten van afkeuring. Mr. Pieters eiste voor de overbelading 250,-, voor de ondeugdelijke rem het zelfde bedrag en voor het onverant woord rijden een voorwaardelijke ont zegging van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. U maakt m'n zaak kapot, dit is het einde van mijn bedrijf", antwoordde een verontwaardigde K. „Liever het einde van een bedrijf, dan het einde van een mens", repliceerde de offi cier. De kantonrechter ging nog een stapje verder. Hij tilde bijzonder zwaar aan 't feit, dat K. gereden had met ondeug delijke remmen, terwijl hij hier zeer goed mee op de hoogte was. Uitspraak derhalve: 250,- voor de overbelading, 400,- voor de rem en drie maanden voorwaardelijke ontzegging voor de on verantwoorde rijwijze. De Veenendaalse melkslijter H. v. E. nam nogal eens wat flesjes bier mee op zijn wagen. Volgens een recent arrest van de Hoge Raad in een soortgelijk AMERONGEN Vrijdagavond reik te burgemeester jhr. O. R. van den Bosch in hotel Buitenlust te Amerongen aan 22 geslaagden van de cursus EHBO een „eenheidsdiploma" uit. De burgemeester was verheugd in •zijn gemeente 22 diploma's te mogen uitreiken. „In de hedendaagse tijd, wan neer de knop van de TV voor het „Nieuws" wordt omgedraaid, worden wij geconfronteerd met de vele ver keersongevallen en rampen welke steeds plaatsvinden. Dan blijkt hoe broodnodig het is te kunnen vertrou wen op de hulp van goede EHBO'ers wanneer 'n arts niet direct is te berei ken". Het viel spreker echter op, dat onder de gediplomeerden de dames beter ver tegenwoordigd waren dan de heren. Hij vroeg zich af of dit soms lag aan het feit dat de eerstgenoemde groep meer met kinderen omgaat die vaak het slachtoffer zijn. Hierna ging spreker over tot het uit reiken van de diploma's met de daar bijbehorende speldjes. De voorzitter de heer L. D. Boelhou der bracht namens het bestuur een fe licitatie uit aan de geslaagden en wen ste dat zij maar weinig hun kennis in praktijk behoefden te brengen. AMERONGEN De kleedgelegen heid van de voetbalvereniging DVSA te Amerongen voldoet niet meer aan de daaraan te stellen eisen. Het houten ge bouw is bijzonder slecht terwijl de sa nitaire voorzieningen zeer primitief en verouderd zijn. Het plan bestond een nieuw stenen gebouw te realiseren waarin een tweetal kleedlokalen alsme de een bergruimte en een scheidsrech- tersruimte. Intussen trokken echter ook de korf ballers van Hemur-Enge aan de bel. Zij wezen erop, dat nu wel in het najaar het nieuwe terrein in gebruik genomen zal kunnen worden maar dat elke kleedgelegenheid ontbreekt. Er is toen gemeend om een prijsopgaaf te vragen voor een gebouw met vier kleedlokalen t.w. twee voor DVSA en twee voor He mur-Enge. Door de technische dienst werd de tekening vervaardigd terwijl overleg werd gepleegd met de Stichting Utrechtse Provinciale Raad voor Licha melijke opvoeding en sport. Bij de aanbesteding kwam de fa. L. Hardeman en Zn te Overberg als laag ste inschrijver uit de bus. De opgegeven prijs bedroeg inclusief de BTW 48.663,-. Burgemeester en wethouders achten in het kader van een goede sportbeoe fening voor en door de jeugd de voor ziening noodzakelijk. Aan de raad wordt dinsdagavond dan ook gevraagd een krediet beschikbaar te stellen van 35.000,-. VEENENDAAL In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op drie plaat sen ingebroken. De Inbrekers probeer den aan de Patrimoniumlaan op twee plaatsen hun slag te slaan. Bij slijterij M. werd een bedrag van circa 160, en vijftig flessen drank ontvreemd. Ook bij boekhandel K. kwam men binnen, maar hier werd niets vermist. Onge wenst bezoek kreeg ook het kantoor gebouw van „Everwaer" aan de Kerke- wijk. Daar werden bureauladen onder steboven gehaald, maar ook daar von den de inbrekers niets van hun gading. geval mag een melkman dit niet doen. Daar er voor deze uitspraak enige ver warring omtrent dit punt heerste en de uitspraak v. E. nog niet had be reikt, had hij op de dag van het pro ces-verbaal zijn wagen maar met 228 flesjes volgeladen. Hij had ze, volgens zijn verklaring, voor een koperen brui loft nodig. „Allemaal", vroeg mr. J. C .Pieters. „Nee", antwoordde v. E„ „maar ik heb een bijzonder uitgestrekte wijk en dan kost nabezorgen een hoop geld". Volgens hem mocht het allemaal wel, als de klant ze maar vooraf besteld had. Daar hield zelfs de Tweede Kamer zich mee bezig. „Dat lijkt me nogal sterk", antwoordde mr. Pieters. Hij vond dat v. E. er goedkoop vanaf was gekomen, want de eerder in beslag ge nomen flesjes warenlater weer terugbe zorgd. Een opmerking, die men in de eis weerspiegeld zag: 50,-. Mr. Holleman vond dit wel wat te bar: „Had de Hoge Raad immers de soortgelijke zaak ook niet met 10,- afgedaan". Na enig geblader in H.R.- arresten bleek dit inderdaad het geval te zijn en „daarom ook nu niet meer dan 10,-, zei mr. Holleman. De heer H. P. V. uit Leersum had op de Rijksstraatweg Veenendaal-Ameron gen enige knipperende „lichtgroeten" gebracht aan zijn oude trouwe vriend, de heer S. uit Veenendaal, die met zijn bestelwagen uit tegengestelde richting naderde. Deze begroeting vond toevallig net plaats op een punt, waar de Ame- rongense wachtmeester L. v. W. de maximum toegestane snelheid contro leerde. V. had in eerste instantie tegenover de verbalisant verklaard, dat zijn licht signalen niet als waarschuwing voor de snelheidscontrole bedoeld waren, maar als waarschuwing voor een tegenligger, die op de andere weghelft een file in haalde. Het verhaaltje van de licht groeten haalde hij er pas op de rechts zitting bij. V. wilde weleens weten hoe de vork nu precies in de steel zat, want van politie-controle had hij niets gemerkt, wel toen hij even later onder Eist werd aangehouden. „De verbaliserende agent moet radarogen gehad hebben", zei hij. De wachtmeester verklaarde, dat V. wel degelijk het controlepunt was ge passeerd: „Ik heb de man wel vier keer zowel met groot- als gedimd licht zien knipperen. Voor mij een reden om er achter aan te gaan". V. zag hierna het nutteloze van zijn verweer wel in, maar probeerde toch nog even mr. Holleman te vangen: „Stel nou eens, dat ik wel iemand met licht signalen wil waarschuwen. Welke ma nier raadt u me, als kantonrechter dan aan?" Mr. Holleman: „Alleen de wettelijk toelaatbare wijze". De officier achtte de overtreding op grond van de getuigeverklaring bewe zen en eiste 25,- boete. „Dat is veel te veel", antwoordde V. Dat was het blijkbaar niet voor de kantonrechter, want hij vonniste con form. ELST Vijftig leden van de wan delsportvereniging De Rijnkanters maakten zaterdag jl. hun jaarlijkse uit stapje per bus. Doel van deze dagreis was Zuid-Limburg, waar o.a. het Drie landenpunt en een speeltuin in Vaals bezocht werden. Tevens was Vaals de plaats waar een broodmaaltijd werd genuttigd terwijl in Maarheeze werd gedineerd. Het weer werkte in alle opzichten mee, zodat men volop heeft kunnen genieten. Op het wandelprogramma van De Rijnkanters staan voor a.s. zaterdag twee marsen, n.l. een 10 en 15 km lange wandeltocht. Dit festijn vindt in Game ren plaats waar, behalve de Elster wan delclub, nog vele andere goepen van de partij zullen zijn. c1 RHENEN De avondvierdaagse te Rhenen is zowel voor de wandelaars als voor de organiserende vereniging DVJ een succes geworden. Ruim 100 wandelaars gingen vanaf het startlokaal Gebouw Irene van start, om te genieten van de mooie parcoursen die met zorg uitgezet waren. De voorzitter van de KNB v LD afd. Arnhem was bij de start aanwezig. Vrijdagavond werden de wandelaars er waren geen uitvallers vanaf de Kastanjelaan ingehaald door de mu ziekvereniging Ons Genoegen, nadat ie dere wandelaar bloemen in ontvangst had genomen. Voor het inhalen van de wandelaars was veel publieke belang stelling. Onder de wandelaars was ook de lange afstandloper de heer G. van Soest die voor de 17e maal deze tocht volbracht. VEENENDAAL Bijna zestig chronische patiënten uit Veenendaal werden zaterdag voor een week gratis vakantie naar het vakantie- centrum „De Wife Werelt" in Ot terlo overgebracht. Het comité chonisch zieken, bestaande uit de heren Middelhoven Slotboom en Van Baar en, had en ales tot in de puntjes geregeld, zodt het gezel schap zich vlot thuis voelde, 's Avonds gaf „Caecilia" een open luchtconcert. Voor de rest van de week staan er tal van evenementen op het programma zoals een optre den van het Marechaussee-koor uit Apeldoorn en een viswedstrijd. RHENEN Ook in deze zomer wordt een serie van drie zomeravondconcerten gegeven op de Cuneratoren. Het eerst komt beiaardier Wim Franken uit Weesp aan de beurt en wel op vrijdag 26 juni. Hij heeft onder andere Neder landse en Franse volksliedjes op het repertoire staan. Het concert duurt van 19.30 tot 20.30 uur. ADVERTENTIE Het gaat geweldig, met de kleine sigaren van Panter. Er worden er steeds meer verkocht over de gehele wereld. En dat houdt weer in dat er steeds meer moeten worden gemaakt. Groei en uitbreiding zijn bij ons niet van de lucht. Als je jong bent - jongen of meisje - doe je er verstandig aan eens te komen praten met onze heer Van de Weerdhof. Hij zal je graag ontvangen en je alles vertellen over het salaris, de gratificatie en de zekerheid van werken bij Panter. Kom gauw eens langs. RENSWOUDE Talrijke liefheb bers van de hippische sport waren zaterdagavond op het terrein van de heer Vermeer bij het kasteelbos ge tuige van geslaagde demonstraties van „de Lunaruiters". Ook de pony club van deze vereniging gaf acte de presence. Vooraf werd een rondgang door het dorp gemaakt met mede werking van de muziekvereniging „Ons Genoegen". Zowel bij het op treden van de ponyruiters als bij de volwassenen deed zich een valpartij voor. Grootste pechvogel hierbij was de heer Oosterink uit Ede, die licht gewond raakte. Zijn paard moest door een veearts worden behandeld. Op de foto het optreden van de pony- ruitertjes. VEENENDAAL Vrijdagmiddag moest de 56-jarige mevrouw S.-van de L. met ernstig hoofdletsel in het Juliana ziekenhuis worden opgenomen nadat zij in het bedrijf van De R. aan de Molen straat van de eerste etage op de begane grond viel. Zij kwam met haar hoofd op de betonvloer terecht waar zij bewus teloos bleef liggen. Geboren: Marinus A., z.v. van A. H. J. van Arkelen en M. H. Stoffelen; Jo- han L. J„ z.v. W. C. Noort en G. v. Dam; Jannetta W„ d.v. T. F. Hehewerth en R. Knot; Arie. z.v. A Geurts en H. W. Schipper; Cornelis R„ z.v. E. C. Eek en W. Vrieselaar. Ondertrouwd: Geurt Rietveld (Dode- waard) en E. J. A. Winkelman. Getrouwd: A. van Dillen (Culemborg) ?n H. Schalk. Overleden: A. A. van Velzen, 70 jaar echtg. van R. van Kleef. ECHTELD Nog maar nauwelijks in het bezit van een eigen ambulance of de EHBO'ers van Echteld zijn al weer aan een nieuwe wagen toe. De pas aangeschafte wagen bleek bij nader inzien niet goed te voldoen, zodat men een andere auto heeft gekocht, waarin men nu de nodige apparatuur aan het inbouwen is. OCHTEN Voor de vrijdag en za terdag in het dorpshuis 't Centrum ge houden bazaar t.b.v. de gemengde zang vereniging „Crescendo" bestond een goede belangstelling. „Te" druk was het ook niet, zodat ie dereen naar hartelust aan de diverse spelletjes kon meedoen. De penning- meesteres) had na afloop dan ook geen zorgen meer om het volgend jaar te houden jubileum te kunnen organise ren. VEENENDAAL De 16-jarige F. E. moest vrijdagavond laat per ambulance naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht, nadat hij met zijn brom fiets op de Fluiterstraat pardoes tegen een muur was gereden. E. had zich tijdens een fuif in ge bouw „Eltheto" tegoed gedaan aan een flinke hoeveelheid bier met als gevolg dat hij de macht over het stuur kwijt raakte, toen hij naar huis reed. Hij kreeg verschillende hoofdwonden en een hersenschudding. Zijn 11-jarig broertje, dat achterop de bromfiets zat werd slechts licht gewond. RHENEN Afgelopen zaterdag vond de jaarlijkse Jumbo-run plaats. De Jumbo-run is een internationale aanduiding voor een toertocht met ge handicapte kinderen. Het vervoer ge schiedt uitsluitend met zijspancombina- ties en werd voor het eerst in Engeland gehouden. De Jumbo-run Nederland bezorgt elk jaar aan een honderdtal kinderen een gezellige uitgaansdag. Zaterdag was de Grebbeberg met Ouwehands Dieren park in de routebeschrijving opgeno men. Even na het middaguur arriveerde de lange karavaan op de berg. Het was een fantastisch schouwspel al die motoren met zijspannen binnen te zien rijden. De kinderen, die in de zijspannen wa ren gezeten, genoten. Het was van hun gezichten af te lezen. In het dierenpark werden de kinde ren getrakteerd en de „Tiroler Kapel" van de muziekvereniging „Ons Genoe gen" zorgde voor de vrolijke noot. Te gen kwart over vier werd de reis voort gezet naar Elden. waar een afscheids concert werd gegeven. Tegen zes uur was de karavaan weer terug in Nijme gen, vanwaar ook werd gestart. VEENENDAAL Aan de le Chr. Huishoudschool, slaagden voor de kinderverzorgstersopleidingFranske Beinema Wageningen. (Centr.Raad), Ariena Brokking Ede, Rita van Dijk Lunteren, Tineke Hardeman Ederveen, Hannie van 't Hoog Veenendaal, Greet Kapinga Wageningen, Ria Koenders Veenendaal, Wilma Kranenbarg Ede, Maaike Mollema Veenendaal. (Centr.Raad). Heintje v. Nieuwameron- gen Veenendaal, Ada van Ravenswaay Veenendaal, Wilma van Steenbergen Bennekom. Mariane Valkenburg Ede, (Centr.aad), Beate Janisch Veenendaal, Bep van de Weerd Veenendaal (Centr. Raad). Voor het diploma Oriëntering Ver zorgende Beroepen: Elly van Barneveld Veenendaal, Ditta Bos Veenendaal, Hen- nie v.d. Brink Renswoude, Gerdy v. Ca- pelle Veenendaal, Wilma Croes Veenen daal, Anneke Dienaar Ede, Jenny van Dijk Veenendaal, Margriet v. Engelen burg Veenendaal, Beppie Gerritse Rhe nen, Gerda van Ginkel Rhenen, Greet v. Heumen Heelsum. Gerrie de Koning Ederveen, Truus Prins Veenendaal, Paulien v.d. Scheur Veenendaal, Gerrie Sluiters Scherpenzeel, Wendy Sukkel Veenendaal, Bep v.d. Top Harskamp, Elly Veldhuizen Scherpenzeel, Rika Wuck Renswoude. Dit brengt de nodige kosten met zich mee, zodat de EHBO'ers alles in het werk moeten stellen, de eindjes aan el kaar te knopen. Zij hebben de hulp ge kregen van de gemeentelijke afdeling van het Rode Kruis, waarvan zij een flinke gift gekregen hebben. Met behulp van de zg. „plantjes" ac tie hopen zij eveneens de kaspositie te versterken. SCHERPENZEEL Vrijdagavond hield voetbalvereniging Vallei vogels haar jaarvergadering in café Markt- zicht. Ondanks het zeer warme weer viel de opkomst niet tegen. Een bijzon der woord van welkom richtte voorzit ter Th. Zegers tot de ere-voorzitter van de club de heer B. Valkenburg. Uit het jaarverslag van de secretaris kwam een grove fout van de afdeling Utrecht van de KNVB naar voren. Het derde elftal van Valleivogels was vol gens opgave van de bond kampioen ge worden. Men had toen feestgevierd, doch later kwam er bericht dat er een vergissing was gemaakt en men nog een beslissingswedstrijd moest spelen tegen VRC 5 welk duel men verloor. Over het algemeen was men met .de prestaties van de elftallen wel tevreden al was er geen reden tot juichen. De aftredende bestuursleden, de he ren Joh. Bakker en Th. Zegers, werden herkozen. Voor de heer Osnabrugge die wegens drukke werkzaamheden had bedankt werd gekozen de heer J. Bor- kent. Als trainer zal ook dit jaar weer fungeren de heer P. v.d. Ham en als leider van het eerste elftal de'heer A. Lansing. Een elftalcommissie zal er niet meer worden benoemd. Veel waardering had men voor het werk van de jeugdcommissie in het af gelopen seizoen en voor de secretaris. Voetbalvereniging Valleivogels hoopt aan het begin van het seizoen het nieu we trainingsveld in gebruik te kunnen nemen. Tot slot merkte praeses Zegers op verheugd te zijn over het feit dat de club zo weinig in aanraking is geweest met de strafcommissie van de afd. Utrecht. De rijkspolitie van Rozendaal bij Arn hem heeft zaterdag een man gearres teerd op verdenking van brandstichting. Hij werd gepakt onmiddellijk na een viertal bosbrandjes, die kort na elkaar oplaaiden op het grondgebied van Ro zendaal en de aangrenzende gemeente Velp. Door snel optreden van de brandweer bleef de schade beperkt. De snelle op eenvolging van de branden deed even wel bij de politie het idee van brand stichting postvatten. De man, die in de omgeving werd op gepakt, heeft volgens de rijkspolitie een sterke verdenking op zich geladen. Hij had gisteravond echter geen beken tenis afgelegd. ,7.30 uur 10550 s Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159

De Vallei | 1970 | | pagina 3