Tijdig ingrijpen voorkwam ramp Structuurnota handleiding om goed wonen te waarborgen Leerlingen-uitvoering met verrassend slot Landelijke luchtjes op de koop toe Applaus bij aankondiging van nieuwe verordening GESLAAGD Muziekschool Van Zanten gaf: Kantine Bokkesprong afgebrand Anjercollecte zaak van alle Veenendalers Koekoek niet meer in raad van Ede Motor uit: goed voor u! Seugdrenners le gast in Hilversum Belt Aanrijdingen Diefstal uit flatberging Vuilnis naar Maarsbergen VEILING ZALTB0MMEL VEILING KESTEREN Brandmeldings- niimmer Predikbeurt Vakantie s.v. Amerongen 10550 v",o'"; 11079 LICHTJES DE KAAP BURGERLIJKE STAND UlINbUAö 23 JUNI IV/Ü Pyromaan sticht vier branden op Amerongse Berg AMERONGEN/OVERBERG Een pyromaan heeft maandagmiddag ge tracht de bossen op de Amerongse Berg in brand te steken. Rond kwart over twee brak er op vier verschillende plaatsen brand uit. Dat de branden geen rampzalige omvang konden aannemen is toe te schrijven aan de snelle melding van een weggebruiker die de onverlaat in een crême-kleurige Opel Kapitan heeft zien wegrijden en het doortastende optreden van de brandweren uit Ame- rongen en Scherpenzeel. Ook het personeel van kamp Overberg voorkwam een ernstige bosbrand aan de Dwarsweg. De wetenschap, dat door de langduri ge droogte bos en heide zeer brandbaar zijn deed de Amerongse brandweer alle mogelijke maatregelen nemen om een herhaling van een brand, zoals die vori ge week bij 't Harde woedde, te voor komen. Daarom werd bij voorbaat de assistentie van de brandweer uit Scher penzeel ingeroepen, temeer daar er op de Amerongse Berg geen brandkranen aanwezig zijn. In dat opzicht had het personeel van kamp Overberg het ge makkelijker. De slangen van de motor spuit uit het kamp konden worden aan gesloten op het waterleidingnet. De brandweerlieden uit Amerongen en Scherpenzeel moesten het doen met water uit de tankwagens. Het bleek in ieder geval voldoende om het op drie plaatsen langs de weg uitgebroken vuur te doven. De ooggetuige die had waargenomen dat het vuur door een tot dusver nog HILVERSUM In Hilversum (3e Loswal) waren de jeügdrenners uit .Midden-Nederland-verenigingen de gasten van de Gooise Wieier Club „I)e Adelaar". Er werd in aparte leeftijds groepen gestart, zodat het leeftijdsver schil ongedaan werd gemaakt. Toch staken enkele rennertjes met kop en schouders boven de anderen uit. In en kele groepen waren er zeer stijlvolle winnaars, die een belangrijke voor sprong hadden opgebouwd. De uitslagen: 8-jarigen: John Lieverts (Adelaar); Erwin Boonacker (Adelaar); A. Bijlardt (Adelaar). 9-jarigen: P. Koppen (Adelaar); M. Beuker (Adelaar); R. Lankreijer (Ade laar). 10-jarigen: C. Nagtegaal Volhar ding); J. van Leeden (Volharding); R. Versluis (Stadion). 11-jarigen: Fr. Geseriek (Adelaar); G. Heunks (Stadion); G. Bunt (Volharding). 12-jarigen: P. Meulblok (Volharding); J. Jansen (Ped.r.); P. Philips (Adelaar); 6e Wout Lansing (Scherpenzeel). 13-jarigen: Hier een ernstige valpar tij, in de laatste bocht voor de finish en daardoor een zeer onregelmatig einde. Winnaar Wim van Empelen (Ped.r.), met achter zich L. Voorendt (Volhar ding). onbekende automobilist was aangesto ken had geen gelegenheid het kenteken van de wagen te noteren, verschrikt als hij was over de mogelijke gevolgen van deze wandaad. Het verkeer op de weg Amerongen- Scherpenzeel was geruime tijd ernstig gestagneerd. Op het terrein van de brand waren onder meer burgemeester J. Heij en wethouder P. de Jonge uit Scherpenzeel aanwezig om van de blus- singswerkzaamheden kennis te nemen. Na ongeveer een uur kon het sein brand meester worden gegeven. VEENENDAAL Dank zij de vrij willige medewerking van vele leden van zang- en muziekverenigingen en de wijkgemeenschappen, zal ook in onze gemeente in de periode van 22 juni t/m 4 juli a.s. de Anjercollecte worden ge houden. De opbrengst van deze collecte komt ten goede aan de Anjerfondsen, zelfstandige afdelingen van het Prins Bernhardtonds. De Anjerfondsen steunen over het algemeen die initiatieven, welke het culturele leven stimuleren. Muziek- en zangverenigingen, jeugdQrganisaties, to neelverenigingen, bibliotheken behoren tot de vaste „fondspatiënten" van de Anjerfondsen. Alles bijeengenomen is het een zaak die de moeite waard is om zich ervoor in te zetten. Ik moge dan ook nu weer een beroep op u doen om deze actie in onze ge meente te doen slagen. Jaarlijks gemiddeld per hoofd van de bevolking één dubbeltje meer voor de Anjerfondsen betekent, dat aan talloze culturele activiteiten en initiatieven jaarlijks ook ruim één miljoen gulden meer zou kunnen worden besteed dan thans het geval is of, om het tenslotte met de woorden van de regent van het fonds, ZKH Prins Bernhard te zeggen: „Ik zou elke landgenoot ervan willen doordringen te beseffen, dat het Fonds geen liefdadigheid vraagt, maar een vrijwillige bijdrage in het belang van onze culturele opbouw. Het is een zaak van alle Nederlanders". Het is ook een zaak van alle Veenen dalers. P. Bode, Burgemeester van Veenendaal. u dan «ven a.u.b. voor Veanendaal Tot 17.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 SCHERPENZEEL De toekomstvisie voor Scherpenzeel neergelegd in de naamloze structuurnota vormde gisteravond een punt van bespreking in de raad. „Met deze nota in de hand streven we ernaar, dat het ook in 1980 nog goed wonen is in deze gemeente, die het plattelandskarakter moet blijven be houden", aldus burgemeester J. Heij in zijn toelichting op dit lijvige stuk, waarmee niet alleen het college bijzonder verheugd was maar ook de raad getuige de spaarzame reacties. EDE Boerenleider Hendrik Koekoek uit Bennekom zal in september niet meer terugkeren in de gemeenteraad van Ede, waarvan h(j acht jaar deel uit gemaakt heeft. De lijstaanvoerder van de Boerenpartij heeft zijn plaats ter be schikking gesteld van de voorzitter van de afdeling Ede, W. de Koning uit Lun- teren. Koekoek kwam in 1962 voor het eerst in de Edese gemeenteraad. Hij vertegen woordigde toen in zijn eentje de pas opgerichte Boerenpartij. In 1966 kreeg hij gezelschap van vijf andere B.P.'ers waarvan er echter in de loop van de huidige raadsperiode drie de fractie verlieten, waarvan er twee voor een andere partij in de raad bleven zitten. De jongste raadsverkiezing bracht een grote nederlaag voor de Boerenpartij. Slechts één zetel wist deze partij in Ede te behouden. AMERONGEN In Amerongen von den deze week wee twee aanrijdingen plaats. De bestuurder van een perso nenauto, de heer T. uit Amsterdam, sloeg op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Veenseweg af in de richting Veenseweg en verleende daarbij geen voorrang aan de bromfietser C. uit Zeist. De duopassagier werd bij deze aanrijding vrij ernstig gewond aan been en voet. Beide voertuigen werden be schadigd. Op de kruising Koenestraat/Kon. Wil- helminaweg raakten ook een personen- autó en een bromfiets met elkaar in botsing. De automobiliste v. L uit Ame rongen verleende geen voorrang aan. de op het rijwielpad rijdende B. uit Ede en een aanrijding was het gevolg. Beiden liepen geen persoonlijk letsel op al werden beide voertuigen bescha digd. VEENENDAAL De 16-jarig E. J. van S. deed gistermiddag bij de politie aangifte van diefstal van gereed schap uit de berging onder de flats in het Rembrandtpark. De dief had het hangslot geforceerd en „leende" behal ve wat gereedschap ook nog benzine van een bromfiets. De recherche stelt een onderzoek in. Dat er aan het „goed wonen" nog wat gesleuteld moet worden is een overtui ging van een aantal bewoners van de Bruinhorsterlaan die aanwezig waren. Ze waren voor 'n avond de stank van 'n nabij hun woning gelegen varkensmes- terij ontvlucht om te horen wat het col lege zou antwoorden op vragen die het AR-raadslid de heer G. van Kampen hierover stelde. Dit antwoord betekende niet meer en niet minder dan dat ze hun neus voor de stank nog even dicht moeten houden omdat er geen verordening in Scher penzeel bestaat, die het mogelijk maakt stankverspreidende bedrijven uit het centrum te weren. Er is wel een veror dening op komst maar die zal zeker niet meer door deze raad worden vastge steld. RHENEN Door 34 leerlingen van de Bergschool werd dit jaar deelgeno men aan het MULO-examen. Afgewe zen werden 3 leerlingen, dus ruim 90 pet. is geslaagd. Geslaagd voor de afdeling Wiskunde A: J. van Breenen, H. W. van Buytene, T. B. Hoogendorp, E. Koelman, J. Wis- gerhof. H. A. M. Zegers. H. W. Brou wer. R. J. de Jong, R. Keuning, R. H. Linde, M. du Pré en O. Klaverda, allen uit Rhenen, I. A. Verhey en C .Wiering uit Kesteren. Geslaagd voor de afdeling handel met aantekening voor het Midden standsdiploma: J. Baars, H. J. Loois, A. Rombout, D. de Roos, A. Tims, C. Wey- man. M. G. Bogaars, J. H. Bovenschen. M. A. van Dijk, M. A. W. Hendriks, H. de Jong, T. van Manen. A. J. van Roe kei, allen uit Rhenen. G. Manusiwa uit Opheusden en A. de Wit uit Wagenin- gen. Wegens de sterke toename van het aantal leerlingen wordt de school uitge breid met twee klasselokalen en een speciaal ingericht vaklokaal voor teke nen en handvaardigheid. Verwacht mag worden, dat deze lokalen na de zomer vakantie in gebruik kunnen worden ge nomen. Nog één jaar zullen de leerlingen van het vierde leerjaar worden opgeleid voor het MULO-examen. De leerlingen van het derde leerjaar worden in de gelege- heid gesteld een vakkenpakket voor het Mavo-examen samen te stellen. De leerlingen, die van plan zijn aan het Mavo III-examen in 1971 deel te ne men, moeten vijf vakken kiezen. In verband met de verdere studieplannen na het behalen van het Mavo-diploma is een juiste keuze van het examenpak ket van groot belang. De schoolleiding is wel bereid tot het geven van goede raad, maar de beslissing over de keuze ligt in handen van de ouders en van de leerlingen. Een en ander is het bewijs, dat het democratiseringsproces ook bij het moderne Mavo-onderwijs in volle gang is. Wethouder J. A. v.d. Ham (CH) vond het begrijpelijk dat men zich aan „de landelijke luchtjes" ergerde. Hij vroeg ook begrip van de nieuwe inwoners die zoiets bijvoorbeeld in Wassenaar nog nooit geroken hebben. „Wij Scherpen- zelers ruiken in Wassenaar weer andere luchtjes. Het wonen in een plattelands gemeente als Scherpenzeel, waar het houden van vee in het centrum histo risch is gegroeid en niet van de ene op de andere dag kan worden uitgebannen betekent dan wel eens dat een landelijk luchtje' op de koop toe moet worden ge nomen," aldus de wethouder. De mede deling van de burgemeester dat er een verordening op komst is werd van de publieke tribune af met applaus geho noreerd. Zoals gezegd waren er weinig aan merkingen op de structuurnota. Het hanteren van deze nota bij het realise ren van twee fasen die aan de toe komstvisie ten grondslag liggen kreeg kritiek van het SGP-raadslid de heer J. H. E. Sterk. „Waarom twee fasen en geen vier zoals aanvankelijk in de be doeling lag", zo wilde hij weten J. A v.d. HAM (CH) begrip De voorzitter zette uiteen waarom het beter werd geoordeeld met twee fasen te werken. „Met maakt ons beleid wat flexibeler omdat we in vier fasen veel gedetailleerder te werk zouden moeten gaan. Bovendien geeft deze methode meer kans op snellere realisering van de plannen." Overigens wilde de voorzitter de structuurnota niet de pretentie meege ven dat deze in de periode van nu tot 1990 nooit meer gewijzigd zal worden. Verder was hij blij dat in de structuur schets in deze definitieve vorm aan verschillende wensen van gemeentebe stuur en bevolking tegemoet is geko men. Dit werd ook toegejuicht door de heer G. van Kampen (AR), die verder in het wetenschappelijk samengesteld cijfer materiaal over bevolkingsopbouw en woningvoorraad mogelijkheden zag om bij provincie en rijk aan te dringen op de bouw van woningen in de laagste huurklasse. De voorzitter zegde hem toe dat dit cijfermateriaal bij het overleg tussen gemeente enerzijds en provincie en rijk anderzijds zal worden gehanteerd. Verder bleek dat in het vooroverleg over de nota met tal van instanties wei nig geschilpunten naar voren waren ge komen. Provinciale planologen in Arn hem hadden enige reserve tegen pri maire uitbreiding van de bebouwing ten zuiden van de Koepellaan in eer ste fase tot 1978, maar daarna werd te gemoet gekomen door de uitbreiding al lereerst te zoeken in noordoostelijke richting. Hoewel men hiertoe niet verplicht was is de structuurnota ook doorgeno men met provinciale instanties van Utrecht met het oog op een toekomstige indeling van Scherpenzeel bij deze pro vincie. Het Utrechts provinciaal bestuur had geen bezwaren maar heeft zelfs laten weten dat de structuurschets uitstekend past in het ontwerp streekplan. Aan de bezwaren van Rijkwaterstaat over de aansluiting van de noordelijke rondweg op de bestaande rijksweg kon worden tegemoet gekomen door een an dere wegenstructuur. De bezwaren te gen flatbouw aan de noordzijde van het dorp werden ook door het college gedeeld en deze plannen zijn nu van de baan. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Bakker (CH) wanneer „de Kaap" nog eens wordt gesloopt. „Er wonen nu nog drie gezinnen in dit blok voor wie het moeilijk is een passende woning te vinden," aldus de voorzitter. Hij hoopte dat het gereed komen van de bejaar denwoningen voor een of meer van deze drie gezinnen een oplossing zou betekenen en anders moet gewacht AMERONGEN Met ingang van ,juni zal er op de stortplaats aan de Lek dijk in Amerongen door particulieren geen vuilnis meer kunnen worden ge stort. Het huisvuil en het grofvuil dat door de fa. Spitman uit Oosterbeek in de gemeente wordt opgehaald wordt nu vervoerd naar de stortplaats in Maars- bergen. Men kan nu als particulier elke eer ste maandag van de maand het grofvuil meegeven aan de ophaaldienst. Wenst men buiten deze regeling toch nog vuil te storten dan moet dit even eens in Maarsbergen gebeuren. Om tot de stortplaats in Maarsbergen te wor den toegelaten is het noodzakelijk, dat men zich eerst ten gemeentehuize ver voegt om de kosten van het storten (een bedrag van 3,per m2 of een ge deelte daarvan) te voldoen. Zonder bewijs van betaling van het stortrecht blijft de stortplaats in Maars bergen gesloten. VEENENDAAL De jaarlijkse uitvoering door leerlingen van de Muziekschool Van Zanten gisteravond in het Verenigingsgebouw is voor de vele belangstellen den weliswaar een warme doch tevens zeer plezierige gebeurtenis geworden. Vol overgave en onbevangenheid musiceerden de jongens en meisjes en bereikten soms een verrassend goed resultaat. Vooral de Kermissuite van Th. Cranen aan het eind van de avond vond zo'n goed onthaal dat het orkest door het lang durige applaus als het ware gedwongen werd de finale te herhalen. Voorwaar een grandioos slot voor Van Zanten en zijn muzikantjes. Directeur Gijsbert van Zanten nam deze avond de gelegenheid te baat toen h(j tijdens de verwelkoming van o.a. burgemeester P. Bode even opmerkte dat zijn muziekschool nog steeds niet het predikaat „gemeentelijke" draagt. Hjj sprak de hoop uit dat dit spoedig wel het geval zou zjjn, gesubsidieerd en al. Voor een recensent is het bijwonen van zo'n leerlingen-uitvoering haast een wandeling door een grasperk met pasontluikende bloemen. Schuchter ste ken sommige kleurige bloemetjes hun kopje in de frisse lentelucht, onwennig in de grote wereld waaraan ze mede kleur mogen gaan geven. De meestal zeer jonge kinderen die gisteravond zich presenteerden deden dat op zo'n onbevangen wijze dat menigeen zal OVERBERG In de nacht van zon dag op maandag is in Overberg, ver moedelijk door een brandende sigaret, brand ontstaan in de kantine van cam ping „De Bokkesprong" van de heer H. Vervat. De brandweerkorpsen van Veenen daal en Amerongen waren spoedig ter plaatse maar konden alleen nog het na- blussingswerk verrichten. Het gebouw met de complete inventaris ging verlo ren. hebben teruggedacht aan zijn of haar jeugd. Waren we maar wat langer jong gebleven. Het programma startte met een op treden van de orkestklas, bijgestaan door enkele ervaren krachten. De Kin dersymfonie van Mozart kwam er re delijk goed uit. Tempo en maat waren juist getroffen. Alleen de koekoek die een grote rol speelde bleek iets van slag. Maar ja, ook in het grote Mozart- bos zal het wel erg warm zijn geweest en wat wil je dan? Het uiteraard ondoenlijk alle vijf endertig muzikantjessolisten apart te vermelden. Toch willen we er enkelen uitlichten omdat hun prestaties dat wel rechtvaardiigen. Allereerst Anton Borg (zie foto) die zeer beslist en precies in de maat zijn sonatine van Parlow bracht en totaal niet van zijn stuk raakte toen onze fotograaf zijn flits- lioht op hem richtte. Jammer was het dat de dwarsfluit van Wim Lely niet geheel stemde met de piano want dit ventje kan met wat goede studie echt wel verder komen. Klein maar dapper was Anke Tichelaar die met haar kleine vingertjes de grote Bach tot leven bracht in zijn menuet. Frist van Dam gaf een aardige solo weg op zijn dwarsfluit, alleen jammer dat de pianobegeleiding af en toe iets te hard was. Sonja van Leeuwen werd tijdens haar viooloptreden bescheiden en prima begeleid door haar broer Jan. In dit stuk was duidelijk de vreugde te bemerken van het samen fijn studeren in huiselijke kring. Het hoogtepunt in het solistisch op treden van deze avond vormde voor mij de voortreffelijke vertolking van het Allegro en Scherzo uit de 1ste So nate van Roehr door Henk Pool. Wat deze knaap op zijn blokfluit presteert is werkelijk schitterend. Glashelder en zuiver kwamen de hoogste tonen te voorschijn en het studeren op die hoge a. heeft goed geholpen. Hij werd niet minder goed begeleid door zijn vader op de piano. Het is te hopen en ook wel te verwachten dat we van deze Henk nog wel meer iets zullen horen. Overi gens is hij nu druk bezig met de viool studie en gezien zijn muzikaliteit is daar ook wel wat van te verwachten. Frits Luchinger bracht een Nocturne van Chopin. Frits blijkt romantisch ge noeg maar moet dat niet teveel op de voorgrond zetten. Dat kan wel eens af breuk doen aan de nodige technische G. VAN KAMPEN (AR) hanteren worden op de bouw van de 21 toegewe zen woningwetwoningen, waarvoor de eerste spade nog in de grond moet. De volgende raadsvergadering en te vens de laatste van de oude raad werd voorlopig vastgesteld op dinsdag 18 au gustus. Coöp. Veilingsvereniging Zaltbommel en Omstreken Prijsbericht van maandag 22 juni 1970 AARDBEIEN: AE 26-60, A 24-43, B 20-35. ONGES. 22-47 per doosje. AARDBEIEN ZONDER DOP: SENG A SENG AN A 158-164, OVERIGE SOORTEN 139-144, GLAS AARDBEIEN 130 per kg. FRUIT: APPELEN EXPORT: GOLDEN DELICIOUS II 80/85 40-46 II 75/80 37-39. II 70/75 31-37, II 65/70 24-27, II 70/80 31-38, II 60/70 24-31, I 70/80 37-41 per kg GROENTEN: VROEGE AARDAPPELEN: BARIMA I 57-79, II 70, KRIEL 47-59 per kg; OUDE AARDAPPELEN 12-21 per kg; ANDIJ VIE I 46-57 per kg; ASPERGES A 423, AFW. 177-303 per kg; BLAUWE CAPU- CIJNERS 160 per kg; BLOEMKOOL 6/ 51-92, 8/ 77 per stuk; BOSKROTEX 28-36 per bos; BOSPEEN I 64, II 29-54 per bos; PEULEN II 249-280 per kg; SAVOOYE KOOL 34-37 per kg; SLA II 16-28 per stuk; SNIJBONEN 185-275 per kg; SPINAZIE II 58-65 per kg; SPITSKOOL 19-36 per kg; TUINBONEN I 41-51 per kg. KESTEREN en omstreken d.d. 19 juni 1970 waren de prijzen als volgt Aardbeien (bak-) EI 45-62 per doosje van 200 gram; II 33-44 per doosje van 200 gram. 10.000 doosjes. Aardbeien (natuur-) El 45-65 per doosje van 250 gram; II 33-45 per doosje van 250 gram. 17.00 doosjes. Vroege kersen I 171-229. Duitse kersen (Early Rivers) EI 248-293 Goudrenette I 65-75 22-26; I 75-85 29-35; I 85-95 40-42. Golden Delicious I 60-70 29-34; II 60- 70 24-28; I 70-80 37-50; II 70-80 31-40 Lombart8calville n 60-70 30-31; II 70-80 52-53; II 80-90 40-41. Winston I 60-65 36; I 65-70 60; I 70- 75 77; I 75-80 80. Prijzen genoteerd in centen per kg. tenzij anders vermeld. D.d. 22 juni 1970 waren de prijzen als volgt: AARDBEIEN: EI 27-42 per doosje a 250 gram, II 20-27 per doosje a 250 gram. 29.000 doosjes. VROEGE KERSEN: EI 208-214 I 180- 198. EARLY RIVERS: EI 210-249 I 182- 210 B 78-105 (Rood) C 27-56 (Rood). GOUDREINETTEI 65-75: 25-28 I 75-85: 30-36. GOLDEN DELICIOUS: I 60-70: 31- 32 II 60-70: 25-31 I 70-80: 41-47 II 70-80 33-41 I 80-90: 45-46 II 80-90: 36-37. JONATHAN: I 60-70: 27-28 I 70-80: 31-34. LOMBARTSCALVILLE: I 60-70: 37 II 60-70: 29 I 70-80: 59 II 70-80: 42. WINSTON: I 60-65: 39 I 65-70: 60 I 70-75: 76 I 75-80: 71 I 80-85: 82. Prijzen genoteerd in centen per kg. tenzij anders is vermeld. j AMERONGEN Het blijkt dat er nog vele inwoners van Amerongen niet weten dat er een nieuw brandalarme- ringsnummer is. Men belt meestal het gemeentehuis of het privénummer van één der brandweerlieden, doch men wordt verzocht bij brand nummer 2525 te bellen opdat de brandweer zo spoe dig mogelijk ter plaatse is. VEENENDAAL Gcref. Gem. (Syn.): Woensdag 24 juni, 19.30 uur: ds. Lig- tenberg uit Genemuiden. studie die toch allereerst vereist is. Overigens heeft hij het uiterlijk van een concertpianist al te pakken. Nu de rest nog. Jan Neels, deze avond veelvuldig achter de piano als begeleider, gaf zelf als solo de 1ste Arabesque van Debussy. Technisch klopte dit aardig, alleen werd door zijn te romantische vertolking de muziek wat brokkelig. Debussy moet eigenlijk op die typisch Franse koele en toch zwierige manier vertolkt worden en misschien kan Jan daar nog eens wat meer aan gaan wer ken. Blonde Willemien van Schuppen bracht een zeer lieftallige Dream van Beethoven en zij was een der weinigen die het pedaal van de vleugel op juiste wijze wist te gebruiken. Alleen het middendeel had iets minder plomp ge klonken wanneer ze het daar met mate gebruikt had. Ter afwisseling kregen we tegen het slot van de avond populaire orgelklan ken. Twee walsen kwamen de zaal in- huppelen, waarvan we de vertolking van Dini Leppers bijzonder aardig von den. Als sluitstuk dan de reeds vermelde Kermissuite van Cranen. De orkestklas kon zich hierin uitleven wat ook ge beurde. De keuze van dit stuk kunnen we zeer hoog waarderen. Het is mu- ziek-pedagogisch gezien geweldig om kinderen vertrouwd te maken met mo derne, ritmische muziek. Het stemmen- verloop is zo verrassend eenvoudig en toch welluidend dat we er met het grootste plezier naar geluisterd hebben. Het betekende een prachtig slot van AMERONGEN In de periode van 29 juli tot en met 12 augustus worden de lessen van sportvereniging Ameron gen in verband met de zomervakanties stopgezet. Op 17 augustus wordt het nieuwe sei zoen gestart, waarin weer veel activi teiten, waaronder de realisering van enkele nieuwe projecten, zullen worden ontplooid. een wel wat lange, maar ook fijne avond. We kijken nu al uit naar vol gend jaar. JAN HESSELS MULDER. AMERONGEN Geboren: Frederik Harm, z.v. H. Berends en M. J. Witting; Jeannine Johanna Gesina Maria,d .v. C. Overeem en J. G. Kluvers. Overleden: Cornelis van Alfen, 74 jaar. Ondertrouwd: Hendrik Eilander, 21 jaar en Adriana van Ree, 22 jaar; Ma- rius van de Waerdt, 21 jaar en Hendri- ka Maria van Mourik, 18 jaar. Ingekomen: R. Kroeze-Veldhuizen van Ede in Overstraat 12; A. van der Heijden van Ede in Pr. Irenelaan ,14b; W. Luber van Brazilië in De Del 21; J. Hendrikse van Maassluis in Holleweg 28. Vertrokken: J. L. Engelaar van As pergelaan 1 naar Rhenen; F. van Duyn van Cliftwijck 10 naar Amersfoort; R. van de Weerd van Koenestraat 59 naar Doorn; B. de Haan van Kon. Juliana- laan 17 naar de Nederlandse Antillen. EDE Onder het motto „Mo- tor af, goed voor u" houdt enkele 4 malen per week de Edese werk- i groep „Millieuzorg" bij het sta tion Ede-Wageningen een actie die tot doel heeft de voor spoor bomen wachtende automobilisten te bewegen hun motor af te zet ten. Een groot aantal van witte mondlappen en spandoeken voor ziene dames van de werkgroep reikt stencils uit aan de automo bilisten, waarin het doel van de actie wordt verduidelijkt. De werkgroep wil er de aandacht van de automobilisten op vestigen dat een stationair draaiende mo tor schadelijk is voor de gezond heid omdat er dan extra lood- en koolmonoxyde bijkomen. Speciaal kleine kinderen kunnen van de uitlaatgassen nadelige gevolgen 4 ondervinden omdat de koolmo- noxyde op uitlaathoogte blijft hangen. Bijna steeds zetten de automo bilisten na het stencil gelezen te hebben hun motor af. Juist voor deze overweg staan regelmatig veel auto's te wachten.

De Vallei | 1970 | | pagina 3