F.D.P. ACHTER VOORZITTER Herverkiezing Scheel betekent blijven van het kabinet Brandt „Bom aan boord Dajan bereid tot territoriale concessies Israël wil steun V.S. bij aanval van Russen in het Midden-Oosten Middelbare scholieren krijgen zeer lange gevangenisstraffen Loon Over de grenzen j Woning voor Wilson Noord-Korea wil vrede met Zuiden Zwitserse vrouwen dichter bij kiesrecht Geen animo voor jury Cernik is afgetreden Tsjechische ambassadeur vraagt asiel Helm deed aan kaping denken Geen arrestatie van Sara Dewi DURE REIS NAAR INDIA Massa in Japan demonstreert Prins Charles deed examen Arrestaties in Ecuador Inbraak onder toezicht''- Lange hete zomer verwacht aan Suez-kanaal Arabische guerrilla-activiteiten Zwitserland dicht voor seizoen arbeiders Egyptenaren schoten op Rode Kruis Heath benoemt perschef ZWAAR Manson-proces Paus fel tegen armoe en honger CONCESSIES RECORD WOENSDAG 24 JUNI 1970 <«<r\ BONN Dc voorzitter van de Westduitse liberale partij (F.D.P.), Walter Scheel, heeft gisteren zijn positie belangrijk versterkt. Op het liberale partijcongres in Bonn werd hij met grote meerderheid herkozen als voorzitter. De stemmenverhouding was 298 voor en 64 tegen. Er waren acht ongeldige stemmen en veertien onthoudingen. De herverkiezingen van Scheel als voorzitter van de partij betekent te vens, dat de meerderheid van de libera le afgevaardigden bereid is de huidig? koers van de FDP te blijven steunen. Dit houdt in blijvende samenwerking met de socialisten en steun aan de toe naderingspolitiek van Bondskanselier Brandt tot de Oosteuropese landen. Scheel dankte de delegatieleden voor het vertrouwen in hem. „Ik weet hoe zwaar de weg is die we samen zullen moeten gaan. Maar we zullen slagen als ik u en u mij kunt vertrouwen", zo zei Scheel. Erich Mende, de leider van de rech tervleugel van de partij, was gisteren niet op het congres aanwezig. Hij kreeg maandagavond de kous op de kop toen het congres een motie aannam, waarin hem werd gevraagd zioh te onthouden van verklaringen die schadelijk zijn voor de partij. Mende heeft o.a. gezegd dat de zwen king van de partij nahr links de oor zaak is geweest van de slechte resulta ten bij de verkiezingen in drie deelsta ten op 14 juni. TOKIO Noord-Korea is bereid tot een confederatie met Zuid-Korea, by wjjze van overgangsmaatregel naar een hereniging van Korea. Dit wordt ver klaard in een memorandum dat maan dag door de Noordkoreaanse regering is uitgegeven in verband met het uit breken van de Koreaanse oorlog op 25 juni 1950. Pjongjang liet weten dat het na te rugtrekking van de Amerikaanse troe pen uit Zuid-Korea een vredesovereen komst met Seoel wil sluiten en maatre gelen nemen om de sterkte van de strijdkrachten in Noord- en Zuid-Korea tot 100.000 man of minder te verminde- MANILA Het Philippynse persbu reau heeft woensdag bekendgemaakt dat een onbekend aantal personen maandag zijn omgekomen bij een aard verschuiving in de bergprovincie Luzon. Minstens 17 woningen in het dorp Buguias zouden zijn bedolven of ver nield. WALTER SCHEEL doorgaan TOKIO Japanse politiemannen renden gisteren op de luchthaven van Tokio naar een Japans verkeersvlieg tuig uit vrees voor een herhaling van de kaping waarbij een vliegtuig werd gedwongen naar Noord-Korea koers te zetten. De politie was gealarmeerd door de mededeling dat een jongeman aan boord was gegaan met een soort helm, die de vorige keer door militante socia listische jongeren was gebruikt. DJARKARTA Ratna Sara Dewi, de in Japan geboren zesde echtgenote van wijlen oud-president. Soekarno, zal niet worden gearresteerd noch zal naar de tegen haar uitgebrachte beschuldi gingen van corruptie een onderzoek worden ingesteld terwijl zij in Indone sië verblijft, aldus heeft minister van Buitenlandse Zaken Adam Malik dins dag verklaard. „Soekarno is dood" verklaarde Malik tegenover verslaggevers. „Daarom kun nen wij zijn weduwe niet arresteren voor iets dat hij wellicht heeft bedre ven toen hij aan de macht was." Malik voegde hieraan toe, dat wat betreft de regering alle problemen in verband met Soekarno met zijn dood zijn opgelost. LONDEN De Indiase student As- jok Tiwari wilde zondag van Lon den naar New Delhi gaan, waar zijn zuster in het huwelijk zou treden. Hij heeft het geweten. Toen hij zondag op het vliegveld Heathrow aankwam, merkte hij dat hij zijn paspoort in een van zijn koffers had gestopt, En die bagage was al aan boord en het toestel naar India verdween voor dat men iets kon doen. Asjok vloog toen naar Leningrad om daar een machine naar New Delhi te nemen, maar dat ging niet 'loor. De Russen hielden de jonge man 16 uur op het vliegveld vast. Hij kreeg niet eens de kans om wat te eten te kopen. Men zette hem toen op een machine naar Helsinki. Uiteraard niet voor niets. In Helsinki werd Asjok een tijdje vastgehouden en toen weer terug gestuurd naar Londen ook weer als betalend passagier „Welkom thuis" was er niet bij, want de immigratiedienst be schouwde de „man-zonder-pas poort" als een „illegale immi grant". Na vier uur geloofde men zijn verhaal. De ongelukkige woonde al vier jaar in Londen, en toen mocht hij de stad in. Hij doet nu zijn best om een tijde lijk paspoort te krijgen, want hij wil naar die trouwerij van zijn zus toe. „Al wordt het ook wat erg prijzig zo langzamerhand." LONDEN Het is riskant aan boord van een passagiersvliegtuig dat boven Amerika vliegt het woord „bom" te laten vallen. De leider van de Britse popgroep „WHO", Peter Tonwsend, weet er van mee te praten. Hij zat in een toestel met bestemming Memphis in de staat Tennessee. Zijn buurman vroeg hem of zijn laatste plaat een succes was geworden. Hij antwoord de: „Hij zal in New York als een bom inslaan". Enkele minuten later landde hij op het vliegveld. Nadat het toestel tot stilstand was gekomen, werden de deuren openge gooid en stormden een stuk of vijf tig politiemannen naar binnen, die het toestel onmiddellijk begonnen te ontruimen. Townsend werd door de politie meegenomen en vijf uur lang on dervraagd. Het bleek dat het „boma larm" was gegeven door een stewar- des, die het woord „bom" uit de bom van de zanger had gehoord. BERN De Zwitserse Tweede Ka mer heeft gisteren met algemene stem men een wetsontwerp aangenomen waarin ook vrouwen wordt toegestaan aan federale verkiezingen deel te ne men. Het wetsontwerp moet nog worden goedgekeurd door de Eerste Kamer. Als het ook daar wordt aangenomen, zal het door middel van een nationaal re ferendum aan de mannelijke kiezers worden voorgelegd. Pas wanneer de mannen in meerder heid voorstemmen, zal het algemeen kiesrecht ook voor de Zwitserse vrou wen een feit zijn. LOS ANGELES De rechtbank in Los Angeles, waarvoor het proces Man- son wordt gevoerd, tegen een aantal le den van een hippie-groep die beschul digd worden van het vermoorden van de actrice Sharon Tate en zes anderen, ondervindt moeilijkheden bij de samen stelling van een jury. De ene kandidaat na de andere liet weten, dat hij of zij zich om zakelijke of persoonlijke redenen niet beschik baar kon stellen. De juryleden staat een afzondering van naar schatting een half jaar te wachten. Het doel daarvan is te voor komen, dat zij door de buitenwereld zouden worden beïnvloed. Tot dusver hebben negenentwintig personen een verzoek om zitting in de jury te nemen afgewezen. PRAAG Oldrieh Cernik, die onder Dubcek hoofd was van de Tsjechoslo- waakse regering, is dinsdag afgetreden als voorzitter van het staatscomité voor techniek en investeringen. President Ludvik Svoboda. die zijn ontslagaan vrage aanvaardde, benoemde Ladislaf Supka als zijn opvolger. Waarnemers in Praag hadden alge meen aangenomen, dat Cernic in elk geval zijn post in het kabinet zou ver liezen, evenals mogelijk zijn zetel in het centrale partijcomité. TOKIO Naar schatting anderhalf miljoen Japanners hebben dinsdag ge demonstreerd tegen de verlenging van het Amerikaans-Japans veiligheidsver drag. In 1.220 plaatsen hielden studen ten en leden van communistische en andere linkse organisaties en vakbon den manifestaties. In Tokio waren daarbij een kwart miljoen mensen be trokken. In totaal werden, volgens de eerste berichten. 120 betogers aangehouden, terwijl er zeker tien werden gewond. 100.000 spoorwegarbeiders hielden wis selstakingen van een uur. LONDEN De Prins van Wales, Charles, de Britse kroonprins, heeft met goed gevolg aan de universiteit van Cambridge het kandidaatsexamen in de geschiedenis afgelegd. Eerder was hij al geslaagd voor een examen in de archeologie. Hij gaat zijn studie nu voor een jaar onderbreken voor reizen naar Austra lië, Nieuw-Zeeland en Japan. Dit wordt het nieuwe huis van ex- premier Wilson. Het Victoriaanse huis staat op het Vincent Place te Londen. VATICAANSTAD „Ondanks alle schone woorden spreidt de oorlog zich schrikbarend uit, zoals een olievlek naar een vlam. „De hoopvolle verwach tingen" van de landen van de derde wereld op hulp van het rijke Westen „slaan om in een verschrikkelijke aan klacht, die kan exploderen in oncontro leerbare woede". Met deze ongewoon scherpe woorden gaf Paus Paulus VI in zijn jaarlijkse rede tot de kardinalen van het Vaticaan uiting aan zijn ongerustheid over de belangrijkste wereldproblemen, oorlog en armoede. QUITO Het leger en de politie hebben dinsdag in Ecuador 52 tegen- 1ers van het bewind van president V. :sco Ibarra gearresteerd. Volgens welingelichte kringen is ook ex-presi dent Arosema in hechtenis genomen. Maandagavond verklaarde de presi dent dat hij het opperste gerechtshof en het parlement, waarmee hij voortdu rend in conflict kwam, had ontbonden. Hij zei voornemens te zijn de 30 mil joen sucres (ongeveer 6 miljoen gulden), die het instandhouden van het parle ment jaarlijks kost te besteden voor wegenaanleg. 95 PARIJS Drie inbrekers hebben in Parijs even brutaal als fantasierijk de brandkast van het metrostation „Gare du nord" gekraakt. Verkleed als werklui en beladen met gereedschap brandden ze onder de ogen van de wachtende reizigers en vier straatvegers het toegangshek van het station door. Daarop stapten ze het verlaten sta tion binnen en haalden er 195.000 gul den uit de gekraakte brandkast. Zij vertrokken zoals ze gekomen wa ren met een vriendelijke groet aan de straatvegers. De politie kreeg hen ech ter te pakken. JERUZALEM Dc Russische pilo ten, die in Egypte zijn gestationeerd, nemen deel aan de luchtacties en niet meer alleen aan oefenvluchten, zo heeft de Israëlische minister van De fensie, generaal Mosje Dajan, ver klaard. Niettemin vermijden de Russen ieder contact met Israëlische vliegtui gen, zoals de laatste twee maanden bij het Suez-Kanaal is gebleken. Volgens Dajan past deze zorgvuldige strategie in het kader van een militair en politiek plan van de Sovjet-Unie. De Israëlische minister van Defensie meende, dat de Sovjet-Unie niet ver wikkelt. wenst te raken in een oorlog in het Midden-Oosten, maar als zij daar toch toe besluit, zouden alleen de Ver. Staten tegenstand kunnen bieden aan de Russen. „Daarom wil ik er zeker van zijn dat de Ver. Staten tussenbeide zul len komen, als de Sovjet-Unie een oor log in het Midden-Oosten begint", aldus Dajan. Hij zei echter te hopen dat dit probleem nooit actueel zal worden. Dajan zei verder dat gezien de aan wezigheid van de Iraakse, Syrische en Saoedi-Arabische troepen en de Pales tijnse guerrilla's „het niet onmogelijk is, dat de ontwikkelingen in Jordanië, Is raël zullen dwingen tot defensieve ac ties over de Jordaan". Deze acties zouden van beperkte duur zijn een geen bezetting van Jordaans gebied tot doel hebben. Het is niet de zaak van Israël welke regering de Jor- daniërs kiezen of wat zij hun land noemen, maar Israël kan geen regime aanvaarden dat de vrije hand geeft aan aanvallen tegen Israël, aldus Dajan. Dajan heeft verder op een bijeen komst met journalisten gezegd, dat Is raël „bereid moet zyn" om een deel van de bezette gebieden te verlaten in ruil voor vrede met de Arabische landen. Is raël moest streven naar het vestigen van een staat met „overheersend Jo den" en „een niet te grote Arabische minderheid". Dit betekent water in de wijn van Dajan, dc man van de „harde lijn", die evenwel bepaalde gebieden veroverd in 1969 nooit zou willen prijs geven en dat zyn: het oude Oost-Jeru zalem, dat Jordaans, de hoogten van Golan die Syrisch, de strook van Gaza die „neutraal" en Sjarm EI Sjeich, het zuidelijke deel van het schiereiland van Sinaï .dat Egyptisch grondgebied was, Dit laatste gebied beheerst dc Israëli sche scheepvaart op de Indische Oceaan. Er moet, zei Dajan, een manier wor den gevonden opdat Israël en de Arabi sche landen vreedzaam kunnen leven. Wat het Suez-Kanaal betreft, Israël was bereid een nieuw bestand met Egypte aan te gaan „maar dan op een basis van wederkerigheid". Over het front met Egypte zei Dajan, dat hij daar een „hete zomer" verwacht. Hij deelde mee dat de Israëlische ver liezen bij het Suez-Kanaal dit jaar aan zienlijk groter zijn dan die tijdens de zelfde periode van het vorig jaar. De concentratie van tanks en artille rie van het Syrische leger langs de Is- raëlisch-Syrische bestandslijn, heeft nu dezelfde omvang gekregen als de Egyp tische concentratie in de Sinaï voor de zesdaagse oorlog van 1967. Dit heeft een officier van de Israëlische generale staf op een persconferentie in Jeruza lem verklaard. Volgens hem heeft het Syrische leger 800 tot 900 tanks en ongeveer 600 stuk ken geschut samengetrokken, hetgeen 50 procent meer is dan de sterkte waar over Syrië in mei 1967 beschikte. In antwoord op een vraag zei de Israëli sche officier dat het gehele Syrische wapenarsenaal van Russische makelij is en dat het Syrische leger wordt bijge staan door adviseurs en instructeurs uit de Sovjet-Unie. Egypte zal volgend jaar een bedrag van 4.575.200.000 gulden aan Defensie uitgegeven. In zijn rapport aan de na tionale vergadering over de begroting 1970-1971, zegt de Egyptische minister van Financiën, Abdel-Aziz Hegazi, dat de export van Egypte sinds de oorlog met Israël in 1967 met 35 procent is ge stegen. Door overheidsmaatregelen is de nationale consumptie in dezelfde perio de met 10 procent gedaald. Het volgend jaar zal in Egypte priori teit gegeven worden aan de olie-exploi tatie en de uitbreiding van de industrie. De loonstijging moet volgens het rap port aangepast worden aan de groeiende produktie. GAZA Twintig middelbare scholie ren in de strook van Gaza zijn dinsdag als leden van een Arabische guerrilla organisatie door een Israëlische krijgs raad in Gaza veroordeeld tot gevange nisstraffen variërend van levenslang tot acht jaar. Toen de vonnissen waren uitgespro ken moesten soldaten de verwanten van de veroordeelden in bedwang houdep. De president van de krijgsraad liet de rechtszaal ontruimen. Een vrouw, die een stoel naar een marechaussee gooide, na een pleidooi KOPENHAGEN De Tsjechoslo- waakse ambassadeur in Denemarken, Anton Vasek, heeft dinsdag voor zich en zijn gezin politiek asiel gevraagd, zo heeft het Deense ministerie van Bui tenlandse Zaken in Kopenhagen meege deeld. Het Deense ministerie heeft de aanvraag in onderzoek. Vasek zou asiel gevraagd hebben, omdat hij niet naar zijn land wil terug keren nadat hij door de regering in Praag is teruggeroepen. Hij is sinds 22 december 1969 in Denemarken geaccre- BERN De Zwitserse regering heeft dinsdag de grens tot 1 november geslo ten voor alle nieuwe seizoenarbeiders uit het buitenland. Op 8 juni was nog een uitzondering gemaakt voor werkne mers in de horecabedrijven. Doch in middels is in deze bedrijfstak het op 21000 buitenlandse arbeidskrachten ge stelde plafond bereikt. Begin juni verwierp het geheel uit mannen bestaande kiezerskorps in een nationaal referendum een voorstel om het aantal vreemdelingen te beperken tot tien procent van de bevolking per kanton. Alleen in Genève zou de bevolking voor een kwart uit buitenlanders mo gen bestaan. Aanvaarding van het voorstel zou hebben betekend, dat 300.000 van de circa een miljoen buiten landers het land binnen vier jaar had den moeten verlaten. van de 20-jarige Moestafa El-Farrah, werd gearresteerd, maar later vrijgela ten. El-Farrah. neef van Moehammed El-Farrah, afgevaardigde van Jordanië in de Verenigde Naties, werd tot twin tig jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij zou hebben geprobeerd het militaire bewind in de door Israël be zette strook van Gaza omver te werpen. Achttien van de twintig verdachten zijn leerlingen van een middelbare school in Khan Joenis. Zij-waren ervan beschuldigd lid te zijn van een illegale studentenorganisatie, die connecties heeft met het „volksfront voor de be vrijding van Palestina". Verdere beschuldigingen waren: het gooien van granaten, het leggen van mijnen, het verwonden van Israëlische soldaten en Israëlische en Arabische burgers, schade toebrengen aan open baar en privébezit, poging tot moord, terrorisering van de plaatselijke bevol king en van roof en het in bezit hebben van wapens. Volgens de aanklager treden krijgsra den in het betrokken gebied te zacht op tegen studenten die guerrilla-acties uit voeren, alleen omdat het studenten zijn. Als de studenten geen zware straffen krijgen, zal dat andere studenten sti muleren hun voorbeeld te volgen, zo zei hij. Volgens hem is het aantal studenten dat lid is van een guerrilla-organisatie sinds 1969 gestegen van 150 tot 300. Ne gentig procent van de guerrillastrijders in de Gazastrook zou jonger zijn dan 25 jaar. De leden van de guerrilla-organisatie werden als volgt veroordeeld: drie tot levenslang, een tot 60 jaar, een tot 50 jaar, een tot 30 jaar, een tot 25 jaar, twee tot 20 jaar, zeven tot 15 jaar, een tot 10 jaar en drie tot acht jaar gevan genisstraf. TEL AVIV Egyptische militairen hebben een konvooi, dat door het inter nationale Rode Kruis werd begeleid, met mortiervuur beschoten, zo is in Tel Aviv van militairen vernomen. Het incident speelde zich af bij Is- maila aan het Suez-kanaal. Het kon vooi vervoerde de lijken van acht Egyptische soldaten, die bij overvallen op Israëlische posities bij het Suez-Ka naal waren gedood en die aan Egypte zouden worden overgedragen. Bij aan komst in Ismailia werd het Rodekruis- escorte met mortieren beschoten. Nadat Rodekruisfunctionarissen op Egyptisch grondgebied waren aageko- men, verontschuldigden de Egyptenaren zich, zeiden dat zij een fout hadden ge maakt en vroegen om met de over dracht van de lijken voor te gaan. Toen men daarmee wilde oversteken, werden opnieuw 20 granaten afge vuurd. De Israëlische militairen die als ere- bewaking optraden, bleven tijdens de beschieting achter de linies. Nadat de lijken het kanaal overgebracht waren, openden de Egyptenaren artillerievuur. Een granaat kwam enige meters van een wagen van het Rode Kruis terecht, die van de weg af werd geslingerd. RIO DE JANEIRO In de stad Aguas Belas in het Braziliaanse bin nenland is dinsdag een vrachtwagen ge laden met vuurwerk ontploft, waarbij 13 personen zijn gedood en 15 gewond. Het vuurwerk was bestemd voor de festiviteiten op de feestdag van de H. Johannes, die woensdag wordt gevierd. AKAYAB Uit officiële bron is vernomen ,dat communistische queril- la-strijders in het uiterste noorden van Birma 37 lagere scholen in dorpen heb ben laten sluiten. Hierdoor zijn 2000 kinderen getroffen. 1 |pt loonoverleg in West-Duiteland is gebaseerd op de autonomie van werkgevers en werknemers. Het is sterk erop gericht de ar- beidsvrede zo lang mogelijk te be waren. Het recht tot het afsluiten van CAO's berust volgens de wet bij de organisaties van werkgevers en werknemers Deze moeten daartoe aan zekere voorwaarden voldoen: zij moeten onder meer „zuivere" werkgevers- of werknemersorganisaties zijn en een overkoepelend karakter dragen. De in een CAO vastgelegde ar beidsvoorwaarden zijn minima. Af zonderlijke bedrijven kunnen daar bovenuit gaan. Meestal sluit men één CAO uit sluitend voor de lonen, en daarnaast een andere voor de secundaire ar beidsvoorwaarden. De werkgevers- en werknemersor ganisaties zijn uitdrukkelijk auto noom bij het tot stand brengen van hun CAO's. Slechts bfj hoge uitzon dering maakt de overheid gebruik van haar recht bijvoorbeeld een be staande CAO bindend te verklaren voor een gehele bedrijfstak, of mi nimum-arbeidsvoorwaarden te bepa len. W/orden de delegaties het niet eens bij hun loongesprek, dan moe ten zij „vrijwillige bemiddeling" toe staan. Die bemiddeling geschiedt doorgaans door een commissie, waarin beide partijen gelijkelijk le den hebben benoemd, onder leiding van een onpartijdige voorzitter. Deze commissie hoort beide kan ten en probeert een schikking tot stand te brengen. Mislukt dat, dan komt zij met een eigen compromis voorstel ter tafel. Zolang de bemid delingsprocedure loopt, zijn staking en uitsluiting verboden. Pas wanneer ook het compromis voorstel der bemiddelaars strandt, volgt het arbeidsconflict. TLe vakbond moet eerst een stem- ming houden onder zijn leden. Steunt een driekwart meerderheid de eisen van de bond, dan is de weg vrij voor een staking. Meestal komt het niet zover, en is de dreigende uitslag van zo'n stemming al vol doende om de werkgevers tot een compromis te kri jgen. West-Duitsland kent dus geen dwingende schikking van overheids- KARL SCHILLER overleg wege. Wel biedt de overheid dikwijls haar goede diensten aan om een vastgelopen geschil te helpen oplos sen. Dat gebeurt dan doorgaans door suggesties in afzonderlijke bespre kingen met werkgevers en werkne mers. XXoewel de organisaties autonoom zijn, probeert de regering na tuurlijk ze binnen zekere perken te houden. Minister Schiller (Economi sche Zaken) doet dat sinds 1966 door zyn „Konzentrierte Aktion". Dit zjjn periodieke beraadslagingen over de economische toestand door topverde- digers van overheid, werkgevers, werknemers en wetenschap. Bovendien krijgt de regering elk jaar een analyse van de economische situatie, samengesteld door vijf on afhankelijke economen. Mede daar op baseert de regering streefcijfers, die onder meer de grenzen afbake nen waarbinnen de loon- en prijsbe wegingen bij voorkeur moeten blij ven. Hierover wordt gepraat en doorgaans hard touwgetrokken in het gezelschap van de „Konzentrierte Aktion". De streefcijfers van de re gering hebben voor werkgevers en werknemers geen bindend karakter. Niettemin heeft men er meestal re kening mee gehouden. Liet Westduitse systeem werkt be vredigend. Het naoorlogse Duitsland heeft weinig of geen sla kingen van belang gekend. Wel wordt nog gesleuteld aan een betere wettelijke regeling voor arbeidsge schillen die ontstaan tijdens de loop tijd van een CAO. Het stelsel wordt echter op een zware proef gesteld in deze tijd van hoogconjunctuur, spanning op de ar beidsmarkt, zekere inflatie en nei ging tot politieke radicalisering. Dat werd bewezen door de plotselinge wilde stakingen in het afgelopen najaar en de krasse loonsverhogin gen sedertdien. De vakbonden kunnen nog een harde dobber krijgen om onder deze omstandigheden hun leden in de hand te houden. LONDEN De Britse premier Ed ward Heath heeft Donald Maitland be noemd tot zijn perschef. Hij is ook ver antwoordelijk voor de gecoördineerde voorlichtingsdiensten van de regering. Tot zijn assistent is benoemd Henry James. De voorlichtingsadviseur van de regering, Trevor Lloyd-Hughes, heeft in verband met deze benoemingen zijn functie neergelegd. De 47-jarige Maitland heeft diploma tieke functies in Bagdad, Beiroet en Caïro bekleed. Hij is een uitsekend kenner van het Arabisch. Zowel Mait land als James is de Britse journalist bekend. Het valt, aldus Reuter, op dat voor deze voorlichtingsfuncties over heidsambtenaren zijn aangetrokken en geen journalisten, zoals voorheen ge bruikelijk was.

De Vallei | 1970 | | pagina 11