„HET LEEK WEL ALSOF IK VASTGENAGELD WAS" Tom Okker tegen Hewitt in kansloze figurantenrol Wkantie? Neem Aspirine dan ook mee! Zaterdagteam weer gelijk tegen Saarland Luisterrijke traditie van Ladies Day geruisloos om zeep geholpen Vragen over circuit van Zandvoort Ik heb ineens meer plezier in m'n tuintje. Algemene Bank Nederland Nieuws van de transfermarkt Recordbedrag in Forest Hills Daminterland te«;en Rusland ALLERMINST UITSLAGEN wmÊÈÉ. i Voor de kinderen: Aspirine Junior met vruchtensmaak. VERDRIET KOSTBAAR VVOEhouAO 24 JUNI i /i j WIMBLEDON Het drama, dat zich op de eerste dag van Wimbledon al nadrukkelijk had aangekondigd, heeft zich gisteren tenslotte vol trokken. Als een hulpeloze figurant werd Tom Okker door de sluwe Zuidafrikaanse strateeg Bob Hewitt van het centre-court geranseld. In ruim vijf kwartier en met ontluisterende cij fers: 6-3, 6-4, 6-3. En opnieuw had Tom Okker, al maandenlang vruchteloos zoekend naar de vorm, geen plausibele verklaring voor zijn schok kende nederlaag. De hooikoorts, die Okker bij traditie gedurende Wimbledon teistert, werd door hem zelf als een onbruikbaar excuus terzijde geschoven. ..Maandag heb ik wel een beetje hoofdpijn gehad, maar vanmiddag was ik echt voor honderd pro cent fit" verzekerde hij na afloop. „Ik ben ook helemaal niet moe. Ik had gemakkelijk vijf sets kunnen spelen". Maar zoveel tijd gunde Hewitt zijn tegenstander niet. De Zuidafrikaanse tennisreus, wiens armen aan het net octopusachtige vormen aannamen en die zelfs Okker keer op keer verraste met schit terende passeerslagen, heeft van de eerste tot de laatste seconde volkomen gedomineerd. Toch steeg zijn spel bijna nooit tot briljante hoogte en dat hij zo oppermachtig kon zijn was voornamelijk te wijten aan het onthullend zwak ke verweer van Okker. Tom Okker gaf dat later ook zelf toe. „Hewitt heeft natuurlijk wel aardig gespeeld", oordeelde hij met 'n opvallend gevoel voor realiteit. „Maar dat kwam ook doordat ik hem geen moment on der druk heb kunnen zetten. Soms kon hij doen en laten wat hij wilde. Ik speelde gewoon slecht. Het leek wel, alsof ik aan de grond was vastge nageld. Bij elke bal was ik te laat. Ik kon hele maal niet lopen. Waar dat nou door komt weet ik niet. Ik sta zelf ook voor een raadsel. Waar schijnlijk is het vooral een kwestie van zelfver trouwen. Je moet de overtuiging hebben, dat je je tegenstander kan verslaan en dat je op kritieke momenten kan scoren". Gisteren was Okker daar allerminst van overtuigd, ook al had hij Hewitt nog niet zo lang geleden in Brussel zonder veel moeite verslagen. Heel even maar maakte hij een wat agressievere en on dernemender indruk dan op maandag, maar met geraffineerde lobs verstoorde de geroutineerde tacticus Hewitt spe lenderwijs Okkers wankel evenwicht. Dat resulteerde in een droevige serie afzwaaiers van de weifelende Nederlan- Een terneergeslagen Torn Okker kon geen verklaring geven voor zijn slechte vorm van de laatste tijd. Excuses zocht hij niet der, die, naarmate de partij vorderde, steeds vaker faalde bij kansen. Na ruim twintig minuten haalde He witt de eerste set al binnen en toen Okker daarna ook nog begon te sukke len met zijn eerste service was er voor de dertigjarige Zuidafrikaan helemaal geen vuiltje meer aan de lucht. Dat Trudy Walhof, door de spectacu laire ingreep van het enige van de vier Nederlandse dames, die gisteren in actie kwam, haar rentree op Wimbledon vier de met een bevredigende overwinning op de Zuidafrikaanse Botha (6-3, 6-4) was gisteren nauwelijks voldoende om het leed van de aanwezige Nederlanders te verzachten. In de eerste ronde van het heren-dub belspel versloeg Okker met zijn Ameri kaanse partner Riessen de Japanners Kuki en Watanabe met 6-3, 6-0, 6-3. De uitslagen luiden: Heren-enkelspel eerste ronde: Buding (W.Dld.) - Watanabe (Jap) 7-5, 6-3, 4-6, 6-3; Curtis (Eng) - Osborne (VS) 6-3, 6-3, 1-6, 6-4; Riessen (VS) - McManus (VS) 6-0, 6-2, 6-2; Metreveli (Rusl) - Ko. des (Tsj) 6-2, 7-5, 3-6, 2-6, 7-5; Bowrey (Aus) - Cornejo (Chili) 6-8. 6-4, 16-18, 7-5, 8-6; Mayo (Mex) - Mulligan (Aus) 7-5, 6-1, 8-6; Korotkof (Rusl) - Macdo- nald (Aus) 5-7, 8-10, 6-3. 6-4, 6-4; Crea- ly (Aus) - Zuleta (Ecuador) 6-3, 6-2, 6-2; Graebner (VS) - Tiriac (Roem) 4-6, 14- 12, 6-2 (Tiriac trok zich terug); Franu- lovic (Jsl) - Diepraam (ZA) 6-3, 6-4, 2-6, 6-1; Ashe (VS) - Pilic (Jsl) 9-7, 11-13, 6-4, 6-3. Tweede ronde: La ver (Aus) - Alexan der (Aus) 6-1, 6-3, 6-3; Emerson (Aus) - Leschly (Den) 6-3, 6-3, 6-4; Rosewall (Aus) - Barclay (Fr) 6-2, 6-1, 6-3; Ro che (Aus) - Ruffels (Aus) 6-4, 6-3, 6-2; Drysdale (Z.-Afr) - Spear (Jsl) 6-4, 6-4, 6-4; Smith (VS) - Ploetz (Did) 6-2, 6-2, 6-4; Nastase (Roem) - Richey (VS) 7-5, 1-6, 2-6, 6-4, 6-3; Taylor (Eng) - Muker- jea (India) 3-6, 6-3, 6-2, 6-4; Newcombe (Aus) - Kalogeropoulos (Griek) 6-1, 6-2, 6-1; Hewitt (Z.-Afr) Okker (Ned) 6-3, 6-4, 6-3; Gimeno (Sp) - Stone (Aus) 7-5, 4-6, 6-3, 6-4; Ralston (VS) - Fletcher (Aus) 4-6, 6-3, 7-5, 6-2. Dames-enkelspel eerste ronde: Mojo- zova (Rusl) - Szoreny (Hong) 6-2, 6-3; Bentley (Eng) - Hall (Eng) 6-1, 6-1; Brummer (Z.-Afr) - O'Hare (Can) 6-4, 6-3; Heldman (VS) - Moore (Aus) 6-2, 6-1; Burton (Eng) - Isopiatia (Rusl) 2-6, 9-7, 6-4; Groenman (Ned) - Botha (Z.- Afr) 6-3, 6-4; Curtis (VS) - Neumannova (Tsj) 7-5, 4-6, 6-3; Murakami (Jap) - Spinoza (Fr) 8-10, 6-2, 8-6; Brasher (Eng) - Pryde (N.Zeel) 9-7, 6-0; Melville (Aus) Townsend (Z.-Afr) 6-4, 6-1; Ca sals (VS) - Harter (VS) 8-6, 6-1; Mar tinez (VS) - Hatanaka (Jap) 6-2, 6-0; Wade (Eng) - Holdsworth (Eng) G-l, 6-4; Palmova (Tsj) - Petersen (Braz) 6-2, 6-3; Amos (Aus) - Giorgi (It) 6-0, 6-2; Cody (VS) - Thomlinson (Z.-Afr) 1-6, 8-6, 6-2; Ziegenfuss TVS) - Walsham (Aus) 7-5, 6-2; Overton (VS - Crooke (Aus) 6-3, 7-5; ROTTERDAM Nog altijd schijnt de Westduitse voetbalvedette Libuda belangstelling voor Feijenoord te heb ben. Er is opnieuw contact tussen hem en de Rotterdamse club. De grote vraag is, of Schalke er iets voor voelt zijn vleugelspeler te laten gaan. Het contact tussen Feijenoord en de Zweed Magnusson is nog niet geheel van de baan. Feijenoord heeft zich, na de door de Zweed te hoog gestelde ei sen, opnieuw in verbinding gesteld met Juventus, waarvoor Magnusson speelde. Volgende week valt de definitieve be slissing. Dat de twee Israëlische voetballers Spiegel en Spreigler het komende sei zoen voor Haarlem zullen uitkomen, moet toch nog ernstig worden betwij feld. Spiegel heeft reeds toenadering gezocht tot de Franse voetbalclub Nan tes. Hij tekende een voorlopig conract van drie jaar. Van de Israëlische Voetbalbond heeft Spiegel inmiddels te horen gekregen minstens een jaar te moeten wachten. Het Israëlische elftal maakt een toer- nee door Amerika en keert voorlopig niet terug. Ajax' trainer Michels, nog niet terug gekeerd uit Mexico, zal morgen ant woord moeten geven op de vraag of hij de Zweedse centrale verdediger Nord- quest heeft kunnen strikken. FC Twente heeft Uwe Blotenberg verkocht aan de Westduitse Regional Ligaclub Victora Köln. Blotenberg, van origine een Westduitser, werd vorig jaar door FC Twente overgenomen van Roda JC. Hij kon niet aan de hoogge- stelde verwachtingen voldoen. Molle Eyer van Heracles keerde terug naar Friesland. Hij tekende een con tract met Sportclub Cambuur. Doelman Van der Heiden van Hee renveen tekende voor Heracles. Hij volgt Steunenberg op, die naar de ama teurs terugkeert. De Deen Bjerre van PSV sloot een overeenkomst met het Belgische Racing White. FOREST HILLS Door de Ameri kaanse open tenniskampioenschappen van Forest Hills is dit jaar een record bedrag aan prijzen beschikbaar van rond 650.000 gulden. De 64 dames en 96 heren ontvangen geen startgelden of reiskostenvergoeding. Voor de winnaar in het herenenkelspel ligt een bedrag van 20.000 dollar (ongeveer 72.000 gul den) te wachten. ADVERTENTIE i 3 AYE F 's-GRAVENZANDE Het Neder landse zaterdagamateurelftal heeft dinsdag in 's-Gravenzande met 1-1 ge lijk gespeeld tegen Saarland. Een min of meer logisch gevolg na het gelijkspel van 0-0 enkele dagen geleden in Bo- chum. In een zelfs voor zaterdagliefhebbers op matig peil staande wedstrijd vertoonde het Nederlandse spel toch meer samen hang dan dat van de Zuidwestduitsers, althans tot een kwartier voor het einde. Toen gaf de betere conditie van de Saarlandse amateurs de doorslag. Ne derland, dat voor de rust het midden veld stevig in handen had door Bulstra en Van den Akker, verloor gaandeweg de greep op het spel van de tegenstan der. Beide aanvalslinies toonden zich weinig doortastend, hoewel de Neder landse doelman, Reitsma werd gedwon gen tot fraaie reddingen op schoten van Isch en Bettscheider. Kort voor het einde van de eerste helft liep Francke, de beste Nederlandse aanvaller, goed door op een verre, hoge voorzet van Effrink en scoorde met het hoofd: 1-0. Na de rust namen de Duitsers gelei delijk en bijna onmerkbaar het initia tief. De Groningse scheidsrechter Hil- brand toonde zich nogal eens te tolerant bij het ingrijpen van de Nederlandse defensie, maar toch kreeg Saarland kansen. Dankzij de kwaliteiten van Reitsma bleef de gelijkmaker tot drie minuten voor het einde uit. Maar toen was een lange solo van Bettscheider zelfs hem te veel: 1-1. Er waren 1500 toeschouwers. WIMBLEDON Op Wimbledon is een luisterrijke traditie op geruisloze wijze om zeep geholpen. Zomaar ineens. Zonder ophef. Want gisteren op Lady's Day, die immer werd gekenmerkt door de zorgeloze, bijna blije sfeer van een lang verbeide vakantiedag, was het niet een dame, die de tweede dag op het centre court opende, maar een heer. En dat is nogal wat. De hele bewolkte dag stond trouwens in het teken van de heren, want de vedetten in het damesenkelspel, de Amerikaanse Billie Jean King en de Australische Mar garet Court, verschenen helemaal niet op de baan. Het ijzersterke excuus van het orga nisatiecomité voor zijn ontstellende be- «luit was dat titelhoudster Ann Jones, die de pijp voor wat Wimbledon be treft aan Maarten heeft gegeven en nu fungeert als commentatrice van de BBC, niet deelnam en dat daarmee de noodzaak om het centre court-pro- gramma met een damespartij te openen was weggevallen. Een stiekeme uitvlucht natuurlijk. Het comité dat er verleden jaar al toe overging om de finale van het heren- enkelspel voortaan als klapstuk voor de laatste dag te reserveren, probeert de dames een loer te draaien. Dat is gisteren wel duidelijk geworden. En dat is dan weer te wijten aan de betreurenswaardige desinteresse, die het internationale tennispubliek nu eenmaal voor het vrouwvolk aan de dag legt. Ook al doen de meisjes nog zo hun best en ook al zweten ze soms bij na net zo hard als hun mannelijke col lega's. Dat doet de dames erg veel verdriet, want één van de nare consequenties is, dat de toernooiorganisaties ten opzichte van hen uitgesproken krenterig zijn. Nog niet zo lang geleden heeft de Ame rikaanse profbaas George McCall, die in zijn goedertierenheid ook vier dames had gecontracteerd, het vrouwelijke groepje wegens gebrek aan belangstel ling de laan moeten uitsturen. Op Wimbledon bekijkt men de vrou wen dan ook met de welwillendheid, waarmee de ooms en tantes naar de elfjes en dwergen kijken tijdens een balletvoorstelling voor achtjarigen. Toch kunnen sommige dames een pittig balletje meeslaan. De Australische Mar garet Court bv. Of de mollige Billie Jean King. Maar het noodlot van deze in speltech- nisch opzicht toch redelijk geëmanci peerde mevrouwen is, dat er mannen bestaan, bij wier brute kracht de grilli ge spelpatronen der dames wat amateu ristisch aandoen. Het feest van Lady's Day, een feest waarin de bejaarde doch uiterst hip ogende Britse tennismodekoning Teddy Tinling een dominerende rol speelt, raakte door al het geweld van de heren een weinig in de verdrukking. Teddy, gisteren gehuld in gebroken wit en met •en zacht rose zijden shawltje om de gebruinde hals, was daar dan ook nogal bedroefd over. Bedroefd, niet over zijn toeren. „Ik ben nu voor het 44-ste jaar op Wimbledon", zo sprak hij beheerst, „en er zijn in die tijd wel gekkere dingen gebeurd. Ik raak nergens meer van overstuur. Maar ik vind het wel bela chelijk, dat zowel Margaret Court als Billie Jean King vandaag niet op de baan komt. Dat is een merkwaardige en ook onverstandige beslissing". „Tennis is en blijft in Engeland vooral een kijksport voor vrouwen. Bijna ze ventig procent van de toeschouwers hier op Wimbledon bestaat uit vrouwen en daar heb je dan wel rekening mee te houden. Daarom geloof ik niet dat dit besluit het eind voor Lady's Day bete kent". Inmiddels bereidt de ondernemende Teddy Tinling Wimbledon een ernstige schok voor. Hij heeft namelijk een paar lollige doorkijktenniskostuumpjes ontworpen en Carol Kalogeropoulos, de welgeschapen en verre van kinderachti ge echtgenote van de in Amerika wo nende Nicky Kalogeropoulos, heeft be sloten zo'n onpraktisch vlindernet aan te trekken. Tenslotte kan Carol, die alleen maar in het gemengd dubbelspel mag uitko men, toch niet zo erg goed tennissen. Gistermiddag drong Tinling er nog eens ernstig bij de giechelende me vrouw Kalogeropoulos op aan zijn crea tie toch vooral aan te trekken. Tinling, deskundig: „In principe vindt ze het wel leuk om het te doen, maar ze weet nog niet of ze het ook wel zal aandur ven. Een vrouw kan niet twee dagen vantevoren zeggen in welke stemming ze zal zijn. Bovendien hangt het ook een beetje af van het humeur van haar man. Wanneer Carol het doet betekent dat reclame voor mijn zaak. Wimbledon is voor mij pure business. Vandaag dra gen 42 dames Tinling creaties". En dat is inderdaad een kostbare re clame in het toernooi waarin het spie dend oog van de BBC tv-camera's on ophoudelijk ronddwaalt. „Het is alleen jammer", aldus Tinling, „dat er nog steeds geen kleur in de kleding is toe gestaan. Tenslotte betalen de mensen geen handen vol geld voor een kleuren televisie om alleen maar witte pakjes op het scherm te kunnen zien". Jaren geleden zaaide modeprovo Ted dy Tinling ook enorme onrust door de gracieuze Braziliaanse Maria Bueno met een felrood slipje de baan op te sturen. Het publiek gilde van het la chen, wat natuurlijk niet erg leuk was voor Maria, maar wat Teddy Tinling wel zo goed uitkwam. Na dat onvergetelijke incident heb ben de grijsaards, die op Wimbledon regeren, onmiddelijk gedecreteerd, dat alle kleur voortaan in wedstrijdverband verboden was. DEN HAAG Het lid van de Twee de Kamer mr. Van Schaik (KVP) heeft de minister van Verkeer en Waterstaat dinsdag gevraagd op korte termijn een onderzoek te doen instellen naar de vei ligheid van y acht te nemen veilig heidsmaatregelen door de organisatie van races en de coureurs zelf. De KVP-afgevaardigde stelt deze vragen naar aanleiding van het onge val, dat zich zondag 21 juni jl. op het circuit voordeed en waarbij de Britse coureur Corage om het leven kwam. „Handhaaft de minister zijn oordeel zoals weergegeven in antwoord op vroeger gestelde kamervragen, dat het Zandvoortse circuit een behoorlijke mate van veiligheid bezit en dat onge vallen op dit circuit dan ook niet gewe ten kunnen worden aan de toestand van het circuit? Indien de minister deze vraag beves tigend beantwoord, hoe is dit dar. te rij men met het feit, dat de coureurs in toenemende mate het circuit als „apert onveilig kwalificeren, o.a. Jacky Ste wart en anderen", aldus mr. Van Schaik. ROTTERDAM De op 24, 25, 26 en 27 juni in Rotterdam te houden damin terland tussen Nederland en Rusland zal (in tegenstelling tot eerdere berich ten) gespeeld worden aan zeven borden. De bordenverdeling is als volgt: Bord 1: Andreiko (Ruse) - Wiersma; 2. Koeperman (Ruse) - Van Dijk; 3. Gantwarg (Ruse) - Roozenburg (Van der Sluis); 4. Tsjegolef (Ruse) - Sij- brands. Aan de laatste drie border spelen de Russen Davidof, Sjitkin en Sretenski in. Nederland zal aan deze borden wis selspelers mogen inzetten: Drost, Pip- pel, De ruiter, Schotanus en Palmer. Dikwijls als ik met m'n hobby bezig was, moest ik ineens denken aan al de rekeningen die ik nog moest betalen. Dan werd ik onrustig. Het echte tuinierplezier was dan weg. Dat is nu gelukkig niet meer zo. Ik laat mijn salaris tegenwoordig op een ABN-salarisrekening storten. De bank verzorgt al mijn periodieke betalingen nu en ik krijg nog 3/4% rente ook. Dat bevalt me best, want ik heb ineens veel meer plezier in m'n tuintje. En ik heb betaalcheques gekregen. Daarmee kun je overal betalen. Het is trouwens een veilig idee als je je geld niet meer thuis hebt liggen. En wat zo raar is, het lijkt wel of ik tegenwoordig zuiniger leef. Ik hou tenminste af en toe wat over. En als ik dat op een ABN-spaar- rekening zet levert me dat tot 7% rente op. Daar kan ik m'n plantjes en tuingereedschap voor kopen. Erg goed hoor die Algemene Bank Nederland. Fiton voor folder. Ik wil wat meer I weten over alle voordelen van een I salarisrekening. I Straat Plaats In envelop (géén postzegel erop) I sturen naar ABN, jjlntwoordnr. 3502, Amsterdam.

De Vallei | 1970 | | pagina 13