Dick van de Bovenkamp blijft in de selectie Zonnige dag voor onderwijs in Rhenen Opening kleuterschool voor Bantuinscholen en eerste steenlegging Wiplala telt al zeventig leerlingen Vitale meester terug in Rhenen Judoschoolhoudster kom e»r»Q nraten! Scherpen zeel bedrijvigheid en rust motorrijder leven SCHOOLJEUGD EXPOSEERT Wedvlucht vanaf Surv. Fosses Zachte landing in sloot redde IN LIENDEN VERDRONKEN SCHIPPER GEVONDEN Zwemdiploma's naar Li enden VEILING GELDERMALSEN Kerlcewijk 111 telefoon 08385-19140 dé makers van kleine sigaren ENKELE DUELS MET JUNIOREN, MAAR „SCORINGSINSTINCT" OUDGEDIENDEN UITDAGING RUBBERTEGELS MEDEWERKING WOENSDAG 24 JUNI 1970 Het gaat geweldig met de kleine sigaren van Panter. Er worden er steeds meer verkocht over de gehele wereld. En dat houdt weer in dat er steeds meer moeten worden gemaakt. Groei en uitbreiding zijn bij ons niet van de lucht Als je jong bent - jongen of meisje - doe je er verstandig aan eens te komen praten met onze heer Van de Weerdhof. Hij zal je graag ontvangen en je alles vertellen over het salaris, de gratificatie en de zekerheid van werken bij Panter. Kom gauw eens langs SCHERPENZEEL Burge meester Jan Heij heeft eergisteren tijdens de raadsvergadering het boekje Scherpenzeel: bedrijvig heid en rust" ten doop gehouden. Het is een soort Orakel, een sylla bus van 't gemeentelijke bestuurs apparaat, verenigingen, openbaar vervoer, industrie, gezondheids zorg, sport en ontspanningsmoge lijkheden. In het voorwoord van dit typografisch goed verzorgde boek je schrijft de burgemeester dat het geven van goede voorlichting een wezenlijke taak van het gemeente bestuur is. Het werd uitgegeven in samenwerking met de plubic rela- tions-afdeling van de firma Van Heugten. Ieder gezin kan een exemplaar tegemoet zien en de nieuwkomers in de gemeente wor den er door wegwijs gemaakt. Het boekje bevat een evenredige tekst en foto's; de laatste zijn van W. van Leuveren. VEENENDAAL Dick van de Bo venkamp, de jeugdige spitsspeler van DOVO 1 trekt zich volstrekt niet terug uit de selectie voor dit elftal. Hij komt deze zomer weliswaar enkele malen uit voor de A-junioren met wie hij de afgelopen weken overigens reeds enke le malen heeft gespeeld op verschillen de toernooien maar in het nieuwe seizoen gaat hij toch zeker weer opere ren in de eerste editie van de roodwit- ten. De 18-jarige aanvaller van DOVO, een beweeglijke speler die echter vaak de koelbloedigheid in de afwerking mist, maar daarentegen onmiskenbaar over het „scoringsinstinct" beschikt, heeft in overleg met het bestuur en de jeugdcommissie besloten om met de ju nioren uit te komen in verband met de moeilijke selectiewedstrijden die deze met enkele andere clubs moeten spelen met als inzet een plaats in de interre gionale jeugdcompetitie, waarin DOVO ook het afgelopen seizoen uitkwam. Van de Bovenkamp kan dit team bin nenkort in zijn zware duels gaan ver sterken omdat de KNVB de leeftijds grens van junioren heeft verschoven van 18 naar 19 jaar. „Maar ik wil natuurlijk het komende seizoen weer uitkomen in het eerste elftal van DOVO". aldus Dick van de Bovenkamp, die zijn voetballoopbaan begon bij de Veenendaalse Racing Club. Op dertienjarige leeftijd koos hij voor DOVO, waarvoor hij vanaf die tijd on afgebroken heeft gespeeld. ADVERTENTIE RHENEN Op de Veenweg in de Achterbergse Meent ging een Wage- ningse student, die met zijn motor frontaal op een personenauto reed. na de botsing kopje onder in een sloot. Dit is waarschijnlijk zijn redding geweest. De student mankeerde praktisch niets. Het kwam allemaal door een trekker van een landbouwer uit A.chterberg, die nog net vanaf de Noordelijke Meentsteeg de Veenweg wilde op draaien, toen de motorrijder uit de richting Wageningen met een forse snelheid naderde. De student zag een botsing aankomen, verminderde sterk vaart kon nog net achter de trekker tot stilstand komen. Toen deze op de Veenweg reed in de richting Veenen- daal, trok de motorrijder op om in te halen. Hij zag een naderende personen auto over het hoofd en reed er pardoes tegenop. Doordat de jongeman werd weggeslingerd en betrekkelijk zacht in de bermsloot terecht kwam heeft hij het er levend afgebracht. De motorfiets én de personenauto werden zwaar be schadigd. De auto, eigendom van 'n in woner van Veenendaal, was pas twee dagen op de weg en had nog geen 650 km gelopen. RHENEN I)e bouw van de Bantuinkleuterschool en de daaraan grenzende nieuwe Bantuin-Iagere school is thans zover gevorderd, dat gistermiddag de „eerste stenen" konden worden gelegd. Om half vier hadden de leerlingen van beide scholen en talrijke aanwezigen zich verzameld op het heuvelachtige bouwterrein om de officiële toespraak van burgemeester Bosch ridder van Rosenthal aan te horen. Zojuist aangekomen van de opening van kleuterschool „Wiplala" had Rhenen's eerste burger ook voor de kleuters van deze Bantuin- school een woord. Hij vond het een leuk idee voor de kleintjes dat ze nu zelf konden meebouwen aan hun eigen huis. Hierna legden Fia van Burton en Ronnie Bos onder luid applaus de eerste steen. Het ging /.e best af met de kleine troffeltjes. Hoewel niet ieder het schouwspel zal hebben kunnen volgen, daar het nogal in de diepte plaats vond, was het applaus toch een hoorbaar te ken dat de Bantuinkleuterschool binnen afzienbare tijd opengaat voor de wach tende kinderen. Een paar meter hogerop moest nog een eerste steen worden „gemetseld". De oude Bantuinschool zal worden af gebroken en ook daarvoor komt een nieuw gebouw, verbonden aan de kleu terschool. Burgemeester Bosch sprak de hoop uit, dat in die nieuwe school via moder ne onderwijsgedachten de hedendaagse jeugd onderwezen mag worden en no digde Sanneke Vermeer en Hans Pleiler uit hun kunnen te tonen door eveneens de troffel te hanteren. Nu voor een ie der duidelijk zichtbaar vervulden zij hun taak voortreffelijk, uiteraard ge holpen door deskundige handen. De burgemeester kon voorts nog twee oud-gedienden van de Bantuinschool welkom heten, mej. Glastra en de heer K. v.d. Broek. Beide leerkrachten na ren vele jaren betrokken bij het onder wijs en alle activiteiten van de oude Bantuinschool. Het huidige hoofd, de heer Kappetijn, dankte een ieder voor zijn aanwezigheid en hoopte dat de in zet ten opzichte van de gemeenschap van de Bantuinschool op hetzelfde peil gehandhaafd zal blijven. Hoewel men door leveringsmoeilijk- heden drie weken achter is op het bouwschema denkt men de school toch officieel in mei 1971 te kunnen openen. Of dat een volledige zesklassige school zal zijn, hangt af van de groei die de nieuwe wijk Donderberg wel of niet snel zal tonen. De buurt waarin het nieuwe scho lencomplex is gesitueerd, is aan ont volking en vergrijzing onderhevig, maar de school is tevens bedoeld als opvangcentrum voor de jeugd uit de geplande wijk Donderberg. Architect M. J. A. van Geel, die beide schoolgebouwen ontwierp, heeft deze opdracht als een uitdaging gezien. „Ik vond het geheel interes sant en wel om drie redenen: ten eer ste de plaats waar deze scholen staan, met op de achtergrond de Cunerato- ren, ten tweede het geaccidenteerde terrein, waardoor ik vrij kon spelen met niveauverschillen ook binnen het gebouw. Tenslotte de synthese tussen twee. weliswaar elkaar aanvullende schooltypen, die ik gestalte moest ge ven. Het vormde voor mij een van mijn fijnste opdrachten", aldus de heer Van Geel. Dat de jeugd van Rhenen zich vrij en onbevangen beweegt temidden van „hoogwaardigheidsbekleders" toonden twee guitige jongens, die na afloop even naar de burgemeester stapten en vroegen: „Burgemeester, is ons cross- terreintje al klaar?" Helaas was het voor ons niet te verstaan maar de beide jeugdige inwonertjes kregen keurig een zakelijk antwoord. Het was in alle opzichten een jeugdmid- dag in Rhenen. LIENDEN hl zwembad „Groenen- daal" te Tiel werden onder auspiciën van een landbouwer uit Achterberg, afgenomen ter verkrijging van het zwemdiploma A en B voor leerlingen van de lagere scholen in de gemeente Lienden. De leerlingen zijn volledig op geleid door het personeel van de scho len mei medewerking van enige buiten schoolverband staande krachten, in het gemeentelijk instructiezwembad bij het sportcentrum „Lindgkamp" te Lienden. Van de „Burgemeester Kampschool" te Lienden slaagden 29 leerlingen voor het A-diploma en 9 voor B. van de „Eben-Haezerschool" te Lienden 17 voor A en 12 voor B. De openbare ba sisschool te Ingen 6 voor A en de open bare basisschool te Ommeren 6 voor A en 3 voor B. Enige kandidaten moesten worden afgewezen. Noteringen van maandag 22 juni 1970 Aardbeien Natuur. Red. Gauntlet II 19-23 I 29-32 IE 33-36. Vola II 18-25 I 31-33 IE 33-40. Gorella II 19-22 I 31-35 IE 34-36 per doosje. RHENEN door een erehaag van feestelijk uitgedoste en juichende kleu ters betraden een aantal genodigden met aan het hoofd burgemeester Bosch ridder van Rosenthal gistermiddag hel terrein van de nieuwe kleuterschool „Wiplala" aan de Korenbloemstraat. Deze tweeklassige moderne school kon de burgemeester niet zomaar binnen wandelen. Daartoe moest hij eerst pa pieren bloemen uit linten trekken om vervolgens via knallende ballonnen de ook al papieren voordeur lijfelijk te doorbreken. Deze vrolijke plechtig heid had een enorme con let lier egen tot gevolg waarna eindelijk Rhenen's burgervader zijn officiële toespraak tot de vele aanwezigen kon richten. Daarin vertelde hij in ook voor kleuters begrijpelijke taal het verhaal van Wip lala, de sprookjesfiguur die zo mooi kon toveren. „Maar Wiplala kon heel veel en toch niet alles. Er ging wel eens iets fout, en zo is het ook met jullie en met de grote mensen. We kunnen een heleboel, maar alles lukt niet altijd. Toch wens ik jullie veel plezier in deze nieuwe school, waar je al spelend van alles kunt leren", aldus Rhenep's eerste burger. De voorzitter van de oudercommissie, de heer K. v.d. Broek bracht aan een ieder de dank over en was zichtbaar blij met het moderne schoolgebouw. Namens de ouders werd symbolisch via een geldbedrag een nog uit te voeren plastiek aangeboden. Van smeedijzer zal in de toekomst de naam voor of op het complex prijken. De openbare kleuterschool telt thans 70 leerlingen die onder leiding van hoofdleidster mevr. Van Tarry, geassis teerd door kleuterleidster mevr. Kloot wijk naar hartelust spelend kunnen le ren. Achter het fraaie gebouw bevindt zich een intiem en overzichtelijk speel terrein met naast de onafscheidelijke De burgemeester van Rhenen moest zich gistermiddag met in zijn kielzog de beide wethouders, eerst een weg banen door de slingers en vervolgens ballonnen met confetti lek prikken, voordat hij de kleuterschool Wiplala" officieel kon openen. zandbak, een plekje waar rubbertegew de kleuters beschermen tegen gevaren wanneer zij in de klimrekken bezig zijn. Na de officiële opening konden de aanwezigen, alle bij de school betrokke nen feliciteren tijdens een staande re ceptie, terwijl de kinderen getrakteerd werden. Het werd een gezellig en onge dwongen samenzijn, waarbij zonnetje Wiplala een heerlijke warmte toverde. De nieuwe wijk op de Domineesberg heeft er voor haar kleuters een schitte rend onderkomen bij. RHENEN Temidden van de vele genodigden was ook de 74-ja- rige oud-onderwijzer K. v.d. Broek aanwezig. Deze kwam in 1914 aan de toenmalige Openbare Lagere School die hij diende tot 1917. Toen riep de militaire dienst hem, maar kort daarna keerde hij terug naar zijn oude school. Tot aan 1922 on derwees hij de Rhenense kinderen, die nu al bijna aan hun pensioen toe zijn. De heer Van de Broek verwisselde de Cunerastad voor Werkendam waar hij 2 1/2 jaar hoofd was van de Openb. Lagere school. Toen was het Monster dat de vruchten plukte van deze actieve onderwijsman. In 1960 kwam de pensionering en sinds kort zijn de heer Van de Broek en echtgenote weer teruggekeerd naar Rhenen, waar hij het huis ten Daele be woont. Als bijzonderheid deelde hij ons nog mee, dat het Vreewijk plein, waar hij vroeger woonde, volgende week precies 50 jaar be staat. ,,Op 1 juli 1920 kon ik num mer 9 betrekken en ik vind het enorm leuk dat ik er nu nog eens gezond langs kan lopen", aldus de zeer vitale „meester". Misschien brengt hij door deze opmerking en kele enthousiaste buurtbewoners wel op een feestelijk idee ELST De leden van P. v. „De In stuif" hebben het afgelopen weekend deelgenomen aan een wedvlucht vanaf surv. Fosses. De duiven werden daar om 6.40 uur gelost en om 12.44 uur meldde de eerste zich bij P. J. v. Geel, eigenaar van kweekstation „La Palo ma" (snelh. 1046 m. per minuut). De uitslag was verder als volgt. P. J. A. v. Geel 1-3, B. Vervat 2-9, Gebr. Brienesse 4, T. v. Mourik 5-8-12, J. v. Kooten 6, G. Drost 7, K. v. Viegen 10, W. v. Zetten 11-13, W. E. v. Laar 14. Leerlingen van beide Bantuinscholen droegen graag hun steentje bij om zo gauw mogelijk in een nieuwe school onderdak te vinden. LIENDEN Vrijdag 26 juni opent burgemeester J. C. Hoftijzer een expo sitie van teken- en schilderwerk in de Burgemeester Kampschool. De tentoon stelling bestaat uit werkstukken van de zesdeklassers en is in feite bedoeld als omlijsting van het afscheid van het ba sisonderwijs. Vrijdagavond om zeven uur zal de burgemeester de officiële opening ver richten. Die avond i« de expositie tot tien uur geopend, zaterdag 27 juni kan er 's middags van drie tot vijf uur en 's avonds van zeven tot negen een kijk je worden genomen. TIEL In de Waal bij Bemmel is het lichaam van de eind april van dit jaar verdronken schipper J. Witjes aan getroffen. Samen met zijn zoon sloeg hij overboord op de Rijn, even voorbij de Duitse grens. De zoon die eveneens ver dronk, werd enige weken geleden ge vonden in de Waal bij Ophemert. OPHEUSDEN/RENKUM Mevrouw G. Budding-Tijsinger, de weduwe van de in september 1968 overleden bekende Opheusdense judoleraar Evert Bud ding, die het werk van haar man in Opheusden en Renkum voortzet, krijgt in Renkum de beschikking over een nieuwe ruimte. Daar de oude school waarin zij voor heen haar judopupillen ontving, werd bestemd voor het jeugdwerk moest zij uitzien naar een ander lokaal en dank zij de medewerking van de gemeente Oosterbeek werd haar het gymnastiek lokaal aan de Nieuweweg in Renkum toegewezen. In het gebouw worden verschillende extra voorzieningen getroffen en met ingang van 1 juli a.s. gaat het dienst doen als judoschool. De medewerking van de gemeente ziet mevrouw Budding als dank voor het vele werk dat wijlen haar echtge noot heeft gedaan voor onder andere de politie van de gemeente Oosterbeek, die hem na zijn dood als een groot idealist betitelde in een artikel in het verenigingsorgaan „De gemeente vond het bovendien ge weldig dat ik het werk van mijn man op dezelfde wijze voortzet en daarom heeft men mij alle hulp verschaft die ik nodig had", aldus mevrouw Budding. De weduwe van Evert Budding (hij werd enkele jaren geleden tot erelid van het grootste judo-instituut van Ja pan benoemd) runt, bijgestaan door en kele leraren, momenteel twee floreren de judoscholen.

De Vallei | 1970 | | pagina 3