Kikkerkoning van Leyen iedere nacht op vangtocht Kiespijn kost ons land miljoenen per jaar DE RIJN WORDT NOG STEEDS VUILER Water kent geen grenzen een vierlanden-programma Heer Bommel en de Blijd- scbapper Kikkerstaricl bedreigd door chemicaliën Bedrijfsarts kan schade niet schatten UIT DE KERKEN Aandacht voor danskunst uit Amerika programmaos MORGEN ANDERSOM KOUD Zondag een N 70 uitzending 1000 km Rijn MARTEN SIRiP WOENSDAG 24 JUNI 1970 WETENSCHAP HEEFT 20.000 KIKKERS PER JAAR NODIG HENSBROEK „De Nederlandse kikkerkoning". Zo noemen ze Piet van Leyen (56) uit de buurtschap Hensbroek in de kop van Noord-Holland. Zijn bijnaam dankt hij aan zijn werk. Piet van Leyen vangt als enige Neder lander beroepshalve kikkers. Het zijn er jaarlijks zo'n 20.000. allemaal bestemd voor de wetenschap. De kikkers worden onder andere gebruikt bij het kan keronderzoek en voor de „kikkerproef", een middel om zwangerschap aan te tonen. Piet van Leyen, een typische West- Fries met opvallend stevige knuisten en een door weer en wind gelooide huid, heeft plezier in zijn werk. „Sommige mensen vinden het nemen van proeven met dieren wreed. Daarom kunnen ze mijn werk niet waarderen. Ze vergeten dat het bijdraagt aan de ontwikkeling van de wetenschap. En dat is een noodzaak. Diezelfde mensen zijn trouwens ook niet zulke grote die renvrienden als ze genieten van een nieuwe haring...." Al ruim veertig jaar is Piet van Leyen te vinden aan slootkant of plas, op jacht naar kikkers. Zijn werkterrein is heel Nederland, zijn werktijd de nacht. Tot de ruim zeventig afnemers van Nederlands enige kikkervanger be horen universiteiten, hogescholen en ziekenhuizen .Het afzetgebied is niet alleen beperkt tot Nederland. Ook in het. ziekenhuis op Curagao worden de kikkers uit Hensbroek gebruikt. „Ze hebben me wel eens gevraagd of ik ook kikkers wilde vangen voor de consumptie ,maar dat doe ik voor geen prijs. Ik vang er niet meer dan nodig zijn. Tenslotte zijn kikkers nuttige beesten, die veel schadelijke insecten vangen. Er gaan er al veel te veel dood als gevolg van het spuiten met chemi sche bestrijdingsmiddelen. In sommige delen van ons land dreigt daardoor de kikkerstand zelfs te worden uitge roeid", vertelt Piet van Leyen. Half augustus begint het hoogseizoen voor de kikkervangst weer .Tot de win ter invalt, trekt Piet van Leyen er dan iedere nacht met boot en lampen op uit. „Allang tevoren kan ik zien wanneer de vorst komt. De kikkers trekken dan uit de sloten naar dieper water. In die tijd vang ik er honderden per nacht. „Die kikkers zijn op de winter inge steld en kunnen maanden zonder voe ding. Dat is natuurlijk voor mijn klan ten ideaal, 's Zomers kan ik alleen kik kers leveren voor direct gebruik, 's Winters lever ik grote voorraden". Voor Piet van Leyen hebben de kik kers geen geheimen meer. „Het zijn mensen. Ze leven in gemeenschappen en het lijkt wel alsof ze voortdurend met elkaar praten. De mannetjes (je herkent ze aan een dikkere duim en een stompere kop) praten het meest. Dat is net andersom als bij de mensen", zegt hij met kennersblik. Vergunningen voor de kikkervangst heeft Piet van Leyen gekregen van de commissaris van de koningin. Eeri min der officiële erkenning kreeg hij van carnavalsvereniging „De Diepenkik- kers" uit het Noord-Limburgse Mils- beek, die hem tijdens het carnaval on derscheidde met een kikkerorde. Piet van Leyen: „Ja, ik raak langza merhand wel bekend. De meeste men sen lachen als ik hun vertel wat ik doe. Pas als ze weten waarvoor ik de kik kers vang, nemen ze me wat serieuzer. Mijn bekendheid is zelfs tot in Enge land doorgedrongen. Daar willen ze nu ook al kikkers van me hebben. Ik denk niet dat ik eraan begin, want dan ben ik helemaal geen nacht meer thuis." „Ze zeggen wel eens tegen me: Piet, wat heb je toch een mooi vak. De hele dag in de natuur; je bent zo vrij als een vogeltje in de lucht. Maar ze vergeten, dat ik mijn werk voornamelijk 's nachts doe. Dan heb ik het wei eens zo koud, dat ik geen kikker meer vast kan houden." Toch geeft Piet van Leyen eerlijk toe: „Ik zou niet graag iets anders doen. Aan het water voel ik me pas in mijn Juffrouw Van Dam rukt al voor de derde keer in een uur nijdig een vel brief papier uit haar schrijfmachine. Ze tikt vanmorgen aan één stuk door fouten. Die ellendige kiespijn ook! Je kunt jevhersens zo niet bij je werk houden. Nog maar een aspirientje nemen, want om vijf uur moet de post klaar, anders heeft De Baas weer wat te zeggen. „Mijne Herren"... Hè, verdorie, weer fout! Monteur De Jong kan zich vanmorgen ook al niet concentreren. Elk ogenblik ▼laagt kiespijn door zijn hoofd, 't Is toch al zo'n moeilijk stukje constructiewerk dat-ie onderhanden heeft, ze denken op de tekenkamer dat een monteur alles kan, en dat nog wel met een rotte kies... Ai, alweer een pijnscheut! Kiespijn is geen ziekte. Bèjjemal! Komkom, daarvoor verzuim je natuur lijk niet. Als je aan de draaibank staat te rillen van de koorts, dan moet je naar bed. Maar het produktieproces la ten stagneren omdat je in je mond zo'n klein stukje uit je Ivoren Parade zit op te spelen? Onzin! Neen, kiespijn is geen ziekte, zeggen we. Tandartsen zijn wel geneigd tand- cariës een belangrijke volksziekte te noemen; wij halen daar de schouders bij op, zeker zo lang we zelf geen last van ons gebit hebben- We halen die schouders ten onrechte op. Niet omdat je met kiespijn naar bed zou moeten, wel omdat de economi- «che schade die kiespijn in ons land aanricht, per jaar in de miljoenen moet lopen. Het gemiddelde Nederlandse ge bit is nl. aanmerkelijk minder fraai dan het flitsend parelwit van de adver tenties voor tandpasta suggereert. Een ervaren tandarts zei ons: „Ik durf te stellen dat de schade die tandpijn eco nomisch veroorzaakt groter zal zijn dan de steun die de werf van Verolme uit de schatkist krijgt." Dat. is natuurlijk een onbewezen schatting, we praten over onmeetbare schade, onkwantificeerbaar nadeel. Maar dat die schade fors zal zijn is tenminste aannemelijk te maken. Monteur De Jong zal dc machine die hij onderhanden heeft niet picco- bello afwerken vanwege die zagende pijn in zijn kop. Over een maand komt er wellicht een boze brief van dc afne mer: De machine doet het niet goed. Gratis repareren is wel het minste, maar wat als er in het contract ook nog iets stond over een schadeclaim bij wanprestatie? Calculator Pieters berekent, gemar teld door kiespijn, een foute prijs, er gaat een verkeerde begroting de deur uit. Laten we voor Pieters' baas hopen dat het maar een kwestie van tientjes te... Hoofdambtenaar Van Dalen komt aan dat rapport niet toe, hij nikst maar wat vandaag, toch straks de tandarts maar bellen...maar die werkeloos door gebrachte dag wordt onderdehand wel betaald Aan enige bedrijfsartsen hebben we gevraagd of ze de schade kunnen schatten die aan verloren manuren, aan wanprestaties etc. als gevolg van tandpijn per jaar voorkomt in hun be drijf. De antwoorden waren unaniem „Geen idee...maar het staat voor me vast dat die schade groot is". „Natuurlijk", zo zei ons een ervaren bedrijfsarts, „zal de bedrijfsdokter, als hij werkt in een onderneming waar bij voorbeeld veel lood of kwik wordt ge bruikt, of veel suiker, ook op de tanden en kiezen van zijn mensen letten. Maar bij klachten kan hij alleen naar de tand arts verwijzen. Bij sommige bedrijven wordt verzuimde tijd voor tandartsbe zoek doorbetaald en dat helpt. Er zijn ook wel -meest kleinere bedrijven waar bijvoorbeeld de personeelsafde ling de werknemers ertoe poogt te be wegen punctueel elk half jaar, als fondslid, naar de tandarts te gaan, om dat men dan gratis wordt, geholpen. Maar dat kan alleen op basis van vrij willigheid. Je kunt de mensen niet dwingen". Dat is allemaal goed en mooi; de mens Is zelf verantwoordelijk voor zijn gebit, hij moet zelf weten of dat een fietsenstalling is voor zijn dertigste, of een ruïnelandschap in dofbruin. Maar zoals gezegd: bedrijfseconomische schade door tandpijn, dat is een heel ander chapiter, dat is geen persoonlijk, maar een maatschappelijk belang element. Je ziet er natuurlijk niet al leen kikkers. Het is de omgeving, eigen lijk de hele natuur, die me boeit." „Nee, met dat kikkers vangen ga ik door tot ze me niet meer nodig hebben. Als was het alleen maar. omdat ik dc wetenschap zo belangrijk vind. Mis schien komt het nog eeps zo ver dat de wetenschap die kikkers helemaal niet meer nodig heeft, maar dan zie ik wel weer." Voorlopig Ls Piet van Leyen in ieder geval nog te vinden op en aan het wa ter .vaak verscholen met zijn bootje en zjjn schepnetten ussen het riet. Als verlengstuk van de wetenschap doet hij zijn werk niet zonder trots. Maar daar kunnen alleen de kikkers over mcc- kwaken.... Ncd. Ilerv. Kerk Beroepen te Sleeuwijk (toez.) J. Noord mans te Tjamsveer: te Abbenbroek- Heenvliet: A. van de Ban te Kamper land; te Amsterdam: L. de Ru, predikant voor buitengewone werkzaamheden in Zonnegloren te Soest. Bedankt voor Hollandscheveld: G. van Estrik te Genemuiden; voor Amstelveen Buitenveldert: J. J. Hoorn te Vlaar- dingen. Chr. Gcrcf. Kerken Beroepen te Sneek: E. E. Slofstra, kan didaat te 's-Gravenzande. Geref. Gemeenten Beroepen te Oosterland, Poederooijen. Veenendaal. St. Annaland Slikkerveer en Zeist: J. Mijnders. kandidaat te De Meern. Het Comité van ministers van de Raad van Europa heeft het jaar 1970 uitgeroepen tot Natuurbeschermingsjaar. Naar aanleiding hiervan is een nationaal comité in het leven geroepen dat wat Nederland betreft enige evenementen zal organiseren om in N 70. zoals het jaar kortweg wordt genoemd, de aandacht te vragen voor: „Natuurbehoud in het dichtstbe volkte land van Europa", het thema van de actie. Zo zal dit vraagstuk op alle scholen van het basisonderwijs worden behandeld aan de hand van een door het voorbereidingscomité verstrekte serie van vier lessen waarin de wederzijdse afhankelijkheid van mens en natuur wordt gedemonstreerd. Voorts wordt een nationale film- en fotowedstrijd georganiseerd voor ama teurs met als onderwerp natuurbehoud en recreatie. Ter gelegenheid van de N 70 zul len de NOS, de Zwitserse televisie (SRG). de Oostenrijkse televisie (ORF) en het Duitse ZDF gezamen lijk een schakelprogram vervaardi gen dat onder de titel „Water kent geen grenzen" op zondag 28 juni van 16.00 tot 17.15 uur rechtstreeks in alle vier de landen zal worden uitge zonden. In het programma wordt het probleem van de verontreiniging van het Rijnwater aan de orde gesteld. Wat Nederland betreft wordt het programma zowel via Nederland 1 als via Nederland 2 uitgezonden; via het eerste net in het Duits (drie van do viier deelnemende landen zijn im mers Duitstalig), via het tweede net voorzien van een simultaanvertaling in het Nederlands. De eindredactie en presentatie van het geheel berus ten bij dr. Hans Möhl, programma directeur van de afdeling Cultuur vart het ZDF. Eindredacteur voor Nedrland is Hans Verschoor. De uitzending is geconcentreerd rond de steeds maar vuiler worden de Rijn. Over een afstand van onge veer 1000 kilometer, vanaf Zwitser land tot aan Rotterdam, zullen 24 camera's, zowel vanaf de grond als vanuit helikopters en varende boten, rechtstreeks beelden verzorgen. Ne gen verslaggevers zullen vanuit Ro ma nnshorn, Rohrschach, Wenen, Wiesbaden, Mainz, Emscher, Lobith, Jutphaas en Rotterdam een indruk geven van de situatie ter plaatse en gesprekken hebben met deskundi gen. Aan de hand van ingelaste films zal tevens iets worden getoond over de stand van de watervervui ling, de manier waarop schadelijke stoffen in het water komen, enz. Nederlandse verslaggevers die hun medewerking verlenen zijn Jaap Walvis, Joop van Zijl en Henk Ter- lingen. Bij Lobith zal Jaap Walvis een gesprek hebben met dr. H. Gol- terman, directeur van het Hydrobio- logisch Instituut te Nieuwersluis. die zal vertellen welke stoffen onder zoekers in het Rijnwater aantref fen, wat die stoffen doen als zij in werken op alles wat in het water voorkomt: vissen, planten en mi cro-organismen; wat er van die vor men van leven verloren gaat en wat de consequenties zijn voor de ge bruikers van Rijnwater: landbou wers, tuinders en gebruikers van drinkwater. In Jutphaas zal Joop van Zijl een reportage geven van de controle die wordt uitgeoefend op Rijnschepen om erop toe te zien dat zij geen af gewerkte olie overboord gooien. Hij zal hierover een gesprek hebben met ir. P. van der Veen. directeur van het Amsterdamse waterleidingbe drijf. Ir. Van der Veen meent dat de beste manier om iets aan het Rijn- probleem te doen is, een instelling op supra-nationaal niveau op te richten die regelend zou moeten op treden bij alles wat de Rijn betreft. Ter sprake komt dan het drinkwa terprobleem. Het gevaar is namelijk niet denkbeeldig dat onder anderen de Amsterdammers pekelwater gaan drinken omdat hun water uit de Rijn komt. Het wordt via een pijp leiding naar Zandvoort geleid waar het door het duinzand wordt gerei nigd. Een te hoog zoutgehalte zou deze natuurlijke reiniging echter in gevaar kunnen brengen. In Rotterdam, waar het water het vuilst is, zal Henk Terlingen een ge sprek hebben met ir. C. Lugthart, directeur van het Rotterdams water leidingbedrijf op de Berenplaat, waar van het smerige Rijnwater dat vol chemische afvalstoffen en zou ten zit, weer drinkwater moet wor den gemaakt. Tevens zullen de con sequenties ter sprake komen die het vervuilde Rijnwater met zich brengt voor de tuinbouwgebieden in het Westland. Regisseurs in Lobith, Jutphaas en Rotterdam zijn resp. Ruud Spoor, Vincent Monnikendam en Louis Wage. Eindregisseur voor Nederland is Ger Roos. HENK TERLINGEN de vuilste plaats Vanavond zal de NOS-televisie van 20.30 tot 21.10 uur via Nederland 1 rechtstreeks het deel „Rain Forest" uitzenden van de voorstelling die de Merce Cunningham Dance Company die avond geeft in de Stadsschouw burg te Eindhoven. De bekende avantgardist Merce Cunningham kan samen met Martha Graham wprden beschouwd als de grondlegger van de nieuwe Ameri kaanse danskunst. Zijn dansgroep is de laatste jaren verjongd en ook het repertoire is geheel up to date ge maakt. De beeldende kunst, o.a. van Robert Rauschenberg, speelt in het werk van Merce Cunningham een grote rol en de dansgroep zou dan ook evenzeer passen in het Stedelijk Museum in Amsterdam als in de theaters. Muzikaal leider van de groep is de bekende avantgarde- componist John Cage. Hij en de mu sici David Tudor en Gordon Mumma verzorgen bij de dansvoorstellingen de levende muziek. TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 NOS (K) Journaal. 19.04 NOS: Den Haag Vandaag. 19.09 (K) Puffenstuf Jeugdserie. 19.30 IKOR/CVKRKK: Kenmerk: wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS (K) Journaal. 20.20 Uitzending van de CHU. 20.30 NOS: Holland Festival 1970: Dansgroep: De Merce Cunningham Company uit New York. 21.10 Dorp aan de rivier, Ned. speel film van Fons Rademakers (14 jaar). 22.40 (K) Uitz, Stichting Socutera. 22.55 Studio Sport. NEDLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 NOS: (K) Joournaal. 19.04 VARA: Midweek: jongerenpro gramma. 20.00 NOS: (K) .Journaal. 20.20 VARA: Nand: show van de Belgische televisie. 20.55 Simon Carmiggelt leest uit ei gen werk. 21.00 (K) Signalement: Programma rond de Italiaanse componist Luigi Nono. 21.40 Verkenning in wetenschap: Le ven op dood spoor, documentaire. 22.05 HIRO: Magazine. 22.25-22.30 NOS: (K) Journaal. 22.30-23.00 TELE AC: Spaanse les - les 20 (herh.). DUITSLAND I (region, progr.: NDR: 18.00 Cul tuurspiegel. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Nord- schau-magazin. 19.26 (K) Meine Schwiegersöhne und ich, tv-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 (K) Schooltelevisie. 18.00 (K) Berufe mit Zukunft. 18.30 (K) Voor de kleu ters. 18.40 (K) Nieuws. 19.25 (K) Mein Freund Ben, tv-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) De Droom van het Bevrijde Palesti na, reportage. 21.05 Spel zonder- grenzen. 22.20 (K) Reportage. 22.35 (K) Journaal, commentaar en weer bericht. 22.55 Reportage v.d. promo tiewedstrijden: voetbal. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek 18.40 Schieken sie Foster! tv-serie. 19.10 Kein Fall für FBI, tv-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Actualiteiten magazine. Aansl.: Nieuws. 21.00 (K) Der Weg nach I taliën, tv-spel. 22.15 (K) Nieuws en weerbericht. 22.25 Flitsen van een bijeenkomst van po litiefunctionarissen i lOONÜbR S6930 Volgens de aanwijzingen van de heer Zwadder vulde heer Ollie enige manden met vis en slofte moedeloos met zijn metgezel landinwaarts. „Ik kan me maar niet gelukkig voelen", klaagde hij „Mijn jas plakt aan mijn lichaam en er slaan onaangename geuren uit. Bovendiei voel ik een heel lelijke verkoudheid aan komenn en geld heb ik ook niet meer Wat moeten we zcouwens met deze zwart manden?" „Hef het hoofd op. broeder" vermaande de ander. „Ginds is een hoofdweg met voortrazend verkeer. Be denk, dat die voortspoedende reizigers aangenaam verrast zullen zijn wanneer ze bij ons een versnapering kunnen kopen! Kijk, ik zet er een paar kaarten op, waar op ik schrijf: „Verse vis! Overheerlijk ri- ierbanket! Billijke prijzen". Uw geld zal rijkelijk terugkomen en lan zult u zich verlustigen in herwonner levensvreugde". S„Ik zie dat niet zo", prevelde heei Bommel. „Ik verbal meer en meeren loost heeft nu de thee klaar en het is al een tijd geleden, dat ik me tevreden heb gevoeld m Een heer van mijn stand zit hier voor gek!" Cornelis Zwadder schudde misprijzend het hoofdm „Ik hoor u niet graag zo spre ken", zei hij bekommerd, „u zult nog door wolken van leed moeten gaan voor dat u zich weer zult kunnen verkneuteren, vrees ik. Ach, het is de opgeblazenheid, die u parten speelt!" SOp dat moment hield er dicht bij hen een zwarte auto halt en commissaris Bas maakte zich uit het voertuig losm „Wat moet dat?" vroeg hij met zware stemm „Hebben jullie een ventvergunning? En zijn die vissen onderzocht op vervuiling?" TELEVISIE DUITSLAND I 10.00 nws. 10.05 Journ. van gister avond. 10.30 Das Kriminalmuseum, tv-film. 11.30 Actualiteitenmagazine. 12.20 Ein Sommer mit Nicole, tv-se rie. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.30 Journ. 16.35 (K) Nws. 16.40 (K) Voor de kinderen. 17.20 Jcugdmagazine. 17.55 (K) Nws. DUITSLAND II 17.30 (K) Nws. en weerber. 17.35 Shoot en muz. RADIO AVRO: 7.00 Nws. 7.11 ochtend- gymn. 7.20 Stereo: 'Li. gr.muz. 8.00 Nws. 8.11 Radio journ. 8.20 Stereo: Li. gr.muz. (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Ra dio Filharmonisch orkest: semi- klassieke muziek (opn.). 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen (gr.). (11.00-11.02 Nws.). 11.30 Rondom 12: progr. voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). 12.30 Modern platteland. 12.35 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radio journ. 13.30 Stereo t Muzikantenuur: I. Viool en piano, klassieke muz.; II. Radiokoor: oude liederen; III. Harp: moderne muz.: IV. Fluit, viool en altviool: semi- klassieke muz. 14.30 In het spoor van de primitieve mens (I). gesprek over reizen in Afrika en Zuid-Amerika. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der Muzen: kunstkroniek. 17.00 Sans Rancune: pl.progr. 17.30 „O" een rondje radio. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. Po litieke Partijen: 18.20 Uitzending van de CPN. AVRO: 18.30 Stereo: AVRO's Dansorkest The Skymasters met zangsoliste. 19.00 Amateurs mu siceren. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens én bijbel, ge sprek. 19.50 Memo: literair progr. NOS: 20.05 Stereo: Holland Festival 1970: magazine met reportages, in terviews. discussies en perskritieken; Radio Filharmonisch Orkest Radio Kamerorkest, Radio Koor en solis ten: moderne muz. AVRO: 22.30 nws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radio journ. 22.55 Tout a toi: informatief progr. uit Parijs. 23.20 Stereo: Klas sieke kamermuz. 23.43 Pianoduo: klassieke muz. (gr.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klas sieke en semi-klassieke muz. (gr.). (7.30 Nws.; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de vrouw). NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?, pedagogi sche lezing. 10.20 Stereo: Muz. uit de Barok (opn.). KRO: 11.00 Nws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gev. progr. (12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Hier en Nu: actua liteiten). 12.50 Hervormde Middag- pauzedienst. 13.10 Los-Vast (verv.). 14.00 Stereo: The Kilima Hawaiians Show. 14.30 Stereo: Mezzo-sopraan, piano en fluit: moderne en klassieke muz. 15.00 Hervormde middagdienst. NOS: 15.30 Skivatoon: informatie over nieuwe langspeelplaten. (16.00- 16.02 Nws.). 16.15 Meer over minder: informatief progr. over mensen en dingen die minder op de voorgrond treden. NCRV: 17.45 Sportactualitei- ten. 18.00 Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: A. Koorzang; B. Concoursmuz. 1970. 18.30 Nws. 18 41 Hier en Nu: actualiteiten. 19.00 Spektrum: maat schappelijke vraagstukken nader be licht. 19.15 Stereo: Leger des Heils- kwartier. 19.30 Ontvoerd, radiospel. 21.00 De jeugd op eigen wieken, ver- volghoorspel21.27 Stereo: Down Memory Lane: amusementsmuz. (opn.). 21.50 Kerkorgelconcert: klas sieke en semi-klassieke muz. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.38 Parlementair dagoverzicht. 22.50 Va kantietoeslag: informatief toeris tisch progr. 23.15 Jazz-time. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Terug van veggeweest: muz. van toen voor luisteraars van nu. 9.30 Zzzoeff...: 'ichte instrumentale muz. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie. (11.00 Nws.). NOS: 12.00 Nws. 12.03 Pop- ■Jick: licht pl.progr. KRO: 13.00 Nws. 13.03 Waarom niet?: licht lunch- progr. 14.00 Nws. 14.03 Holster: pop- en countrymuz. (15.00 Nws.). 16.00 Nws. 16.03 lORRRrrr.... popmagazine. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Draaijljof- draaiik: verzoekpl.pr.

De Vallei | 1970 | | pagina 9