Na jaren weer enige groei in reizigers- vervoer bij NS „T onkin-resolutie ingetrokken A Ze is er weer... de echte Frikandeau Schnitzels H5 2» Spinazie Go Ahead K- Spakenburg 100 Men neme Schuim- bad (wie anders?!) grijsmerk 1/1 blik vruchten limonade plastic fles 0.7 Itr. zak 285 gram 500gram 500 Varkens- Varkens- gram. vacuum verpakt 250 gram Ch Rozijnenstoet Snijworst Ratna Dewi lx>os op Suharto Kabouters willen wethouderszetel Communeleden vrijgesproken Wachten is op uitleveren van getuige Verse Braadworst 198 I Hamlappen 458 blik 340 g Macaroni Kokosmakronen Pilchards Vlaaivullingen Vruchtenbodems Kabeljauwfilet Dank zij getuige: Praktisch niet gering De wurgmoord Puur vlees voor hondenkat ARtVOed priji^o gelden t/m woensdag 1 juli dttSm S 1 liter dennen, appel bloesem f lavendel. albert heijn pak 750 gram pak 450 gram 7565 pak 6 stuksla- uit de diepvries pak 400 gramlï45"J DONDERDAG 25 JUNI 1970 UTRECHT Het reizigersvervoer bij de Nederlandse Spoorwegen ver- loonde vorig jaar voor het eerst sinds 1963 weer een groei: de omzet steeg in 1969 van f 364 miljoen tot f 374 miljoen en het aantal reizigerskilome ters steeg met twee procent, aldus het vandaag verschenen jaarverslag van de Nederlandse Spoorwegen. Aan de omzetvergroting hebben de 85.000 kopers van een tienertoerkaart het belangrijkste aandeel geleverd. Zij leg den gemiddeld 250 kilometer per dag •f, hetgeen gelijk staat aan meer dan twee procent van de totale jaarverkoop aan reizigerskilometers. Ook de gast vrij-actie, de weekendverkopen, het in ternationaal vervoer en de jaarkaarten 65-plus droegen aan de stijging van het aantal reizigerskilometers bij. Het ver voer op abonnementen nam in omvang met twee procent af. De grootste terug gang lag in het militaire vervoer voor rijksrekening. Dit daalde met 13 pro cent of 45 miljoen reizigerskilometers. Ook het goederenvervoer steeg, ver geleken met 1968. De ontvangsten na men toe met bijna negen procent tot 299 miljoen. de omvang met 2,8 pet tot 26,4 miljoen ton. Deze voor NS gunstige ontwikkeling had plaats on danks de verdergaande daling van het kolenvervoer, naar opbrengst zowel als naar tonnage. Het verlies van de Nederlandse Spoorwegen is vorig jaar gelijk ge bleven aan dat in 1968, te weten 80.3 miljoen gulden. Bij een gelijke rijks bijdrage wegens vreemde lasten (70 miljoen gulden), bleek het mogelijk de kostenstijgingen (38 miljoen gul den meer) te compenseren met hogere opbrengsten. In het NS-liuishoud- boekje ging vorig jaar een bedrag om van bijna 895 miljoen gulden, waar van alleen reeds 438 miljoen aan personeelskosten. Het door dochterondernemingen van de Nederlandse Spoorwegen verzorgde streekvervoer op de interlokale lijnen daalde met circa vier procent en op de lokale lijnen met circa twee procent. Door tariefmaatregelen konden de fi nanciële gevolgen ten dele worden op gevangen. Het verlies nam evenwel toe. Als groep behaalden de busonderne mingen in 1968 nog een winst van 5,4 miljoen vóór aftrek vennootschapsbe lasting, maar over 1969 werd een ver lies genoteerd van twee Ion. Voor dit jaar wordt het gezamenlijk verlies ge raamd op tien miljoen gulden. DJAKARTA Ratna Sari Dewi, de Japanse derde vrouw van wijlen oud president Soekarno, is woedend uitge varen tegen het bewind van president Suharto. Haar inziens is Soekarno voor zijn dood, jongstleden zondag, slecht behandeld. Dewi is zaterdag van Parijs naar Djakarta gevlogen, voor een poging om Soekarno nog voor zijn dood te zien. Vandaag heeft zij in een interview beweerd, dat Suharto, de man die wij len haar echtgenoot afzette, weigerde in te gaan op een verzoek van haar en Hartini, Soekarno's tweede vrouw, om de oud-president te begraven in Bogor, 65 km ten zuiden van Djakarta. Zij barstte tijdens het interview in snikken uit, toen zij verklaarde dat Su harto, Soekarno in feite geen staatsbe grafenis had gegeven „omdat hij niet in Bogor ter aarde werd besteld". DEN HAAG Op grond van nieuwe, bij de KNVB verkregen, inlichtingen ten aanzien van de gestaakte wedstrijd tussen Go Ahead Kampen en Spaken burg op 13 juni te Ermelo heeft het sectiebestuur zaterdagamateurvoetbal besloten het resterend gedeelte van de ontmoeting tussen beide clubs, waarbij een plaats in de eerste klasse zaterdag competitie de inzet was en welke ont moeting vandaag te Zeist zonder pu bliek zou plaatsvinden, niet door te la ten gaan. Een commissie van onderzoek uit het zaterdagvoetbal wordt gevormd, die op korte termijn deze aangelegenheid zal behandelen. Het besluit van de KNVB- sectie zaterdagvoetbal om de wedstrijd Spakenburg-Go Ahead op te schorten is zeer waarschijnlijk mede een gevolg van de vele protesten, die bij de KNVB zijn binnengekomen. Gistermorgen werd door DOVO uit Veenendaal een telegram aan de KNVB gezonden, dat mede werd ondertekend door de clubs Huizen, SHO, (Oud Beij- erland), WHC (Wezep), SVZV (Wierden) en Nunspeet. De inhoud luidde als volgt: „Volledig akkoord met zienswijze neergelegd in Neerlands Voetbal nummer 49. over het gebeurde op 13 juni in Ermelo, menen wij te moeten protesteren tegen nu ge bleken eenzijdige benadeling van Go Ahead en dringen bij Uw bestuur op nadere toetsing van feiten en omstan digheden aan." AMSTERDAM Tijdens het tweede openbare beraad over de samenstel ling van het nieuwe college van B. en W. in Amsterdam heeft mej. Connie Bos woensdagochtend namens de Ka bouterpartij verklaard, dat Amster dam Kabouterstad aanspraak maakt op een wethouderszetel. Het zou dan gaan om een post welzijns zorg en bestuurscontacten. De frac tievertegenwoordigers spraken zich unaniem uit voor uitbreiding van het aantal wethouderszetels van zeven op acht. In het algemeen ontmoetten de vier garanties die door de Partij van de Arbeid ten aanzien van de vor ming van een afspiegelingscollege zijn gesteld geen overwegende be zwaren. De WD stelde zich wat dit betreft ge reserveerd op. De volgende bijeen komst zal woensdag 12 augustus wor den gehouden. De directie van de Nederlandse Spoorwegen acht herstructurering van het wapenladingvervoer noodzakelijk. Zij wil zich in de toekomst alleen nog bezighouden met goederenvervoer, dat het totale bedrijfsresultaat verbetert. Een groot aantal goederenstations zal moeten worden gesloten, op den duur zullen er nog slechts 100 van de 444 open blijven. De herstructurering van het goederen vervoer is een uitvloeisel van een door het Amerikaanse bureau Mackinsey ingesteld onderzoek. Bij de Spoorwegen kwam vorig jaar een voorlopig einde aan de reeds jaren voortdurende daling van het aantal werknemers. Eind 1969 werkten bij de NS ruim 26.000 mannen en vrouwen, ruim 500 meer dan het jaar daarvoor. Het aantal gastarbeiders bij de NS na dert de duizend. BREDA Drie leden van een Til- burgse commune, die woensdagmorgen in Breda terecht stonden wegens het roken van één gram marihuana, zijn vrijgesproken. Ze ontkenden alle drie „gerookt" te hebben. Een getuige, ook lid van de commune, had tegenover de politie verklaard, dat hij het drietal, J. W. (22) uit Oisterwijk, J. van T. (20) en M. de K. (21) uit Til burg, marihuana had zien roken. Ter zitting verklaarde hij onder ede de namen van de verdachten tegenover de politie niet te hebben genoemd. On danks de vermaning van de politierech ter en de officier van justitie, over de gevolgen van een eventuele meineed, bleef hij bij zijn verklaring. Na enige aarzeling vroeg de officier toen maar vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. WASHINGTON De Amerikaanse Senaat heeft het voorstel van een sena tor goedgekeurd om de „Goif-van-Ton- kin"-resolutie in te trekken. Het Con gres nam die resolutie in augustus 1964 haastig aan, nadat de regering-Johnson had meegedeeld, dat Noordvietnamese patrouilleboten in de golf van Tonkin twee Amerikaanse torpedobootjagers hadden aangevallen. De regering gebruikte deze omstreden zaak om honderdduizenden Amerikaan se militairen naar Vietnam te zenden. Het congres had niet verwacht dat dit in deze mate zou gebeuren. De laatste jaren is sterke twijfel gerezen aan de juistheid van de regeringsmededeling over het gebeurde in de Golf van Ton kin. De regering-Nixon heeft achter de schermen haar instemming betuigd met de intrekking van de resolutie. Naar verwachting zal het huis van Afge vaardigden de intrekking ook goedkeu ren. Praktische waarde heeft de maat regel nauwelijks beïnvloed. De intrekking door de Senaat ge schiedde met 81 tegen 10 stemmen. In de Tonkin-resolutie machtigde het con gres de president in zijn hoedanigheid van opperbevelhebber, alle maatregelen te nemen die hij nodig oordeelde om agressie jegens de Amerikaanse strijd krachten te bestrijden en te voorkomen. In een speciale boodschap van 5 au gustus 1964 drong president Johnson destijds aan op aanvaarding van deze resolutie, nadat de dag tevoren de ja gers „Maddox" en „Turner Hoy" door noord-Vietnamese motortorpedoboten zouden zijn aangevallen. Het Congres reageerde snel en op 8 augustus aan vaardden het Huis van Afgevaardigden met 416 tegen 0 stemmen en de Senaat met 88 tegen 2 stemmen de resolutie. Op 5 augustus hadden al de eerste luchtaanvallen tegen de thuisbases van Noordvietnamese mtb's plaats gehad. Na Viet-Cong-aanvallen op de vlieg basis Bien Hoa en op Pleikoe in Zuid- Vietnam in februari 1965, zijn de lucht aanvallen, mede op grond van de re solutie, tegen Noordvietnamese infiltra tieroutes en industrie- en havengebie den vrijwel ononderbroken voortgezet tot president Johnson op 31 maart 1968 de gedeeltelijke bombardemetstop af kondigde, later dat jaar gevolgd door de algehele staking van de luchtaanvallen op Noord-Vietnam. Vice-president Spiro Agnew deed in Denver in Colorado een felle aanval op liberalen in de Senaat, die president Nixons vrijheid van handelen in Zuid oost-Azië zouden willen beknotten. Agnew zei dat zij trachten de president te wippen als opperbevelhebber terwijl 400.000 van zijn mannen nog te velde zijn. Volgens de vice-president heeft de inval in Cambodja nog steeds de „steun van de duidelijke meerderheid van de Amerikanen" en is deze actie de succes volste militaire operatie in de hele oor log in Indo-China gebleken. AMSTERDAM De Amsterdamse moordbrigade beschikt nog steeds niet over de naam van de gewurgde Chi nees, die vrijdag uit het IJ achter het Centraal Station is opgedregd. Een be langrijke Chinese getuige, die in Ant werpen werd aangehouden, is tot dus ver niet uitgeleverd. „Dat vertraagt het onderzoek wel, maar we hebben nog voldoende pijlen op onze boog om verder te kunnen blij ven werken. Het onderzoek staat beslis^ niet stil", aldus een inspecteur. Dat drie van de moord verdachte Chinezen, die zaterdagochtend met gro te haast uit het hotelletje bij de. Schreierstoren, waar de moord is ge pleegd, naar Antwerpen vertrokken, zijn nog steeds voortvluchtig. Politie over de hele wereld kijkt naar hen uit;? De Amsterdamse moordbrigade heeft nog steeds goede hoop, dat de moord kan worden opgelost. Alles is verser bü Albert Heijni GRASKAAS 500 mm 40Q gram 2.45 M Appelmoes Ch Sinas Engelse Prop Ch Luncheon Meat Ch Rookworst import tsriïs& 1 I blik 435 gram 65| blik 435 gram55 988») 55 49 geldig t/m zaterdag 27juni van de ham mêêê s5«4t8 ï1.6 98 500 gram A* I 500 gram S.80 Onvoorwaardelijke Kwaliteitsgarantie. Wanneer u enig bij Albert Heijn gekocht artikel niet elke cent waard acht die u ervoor hebt betaald, dan geeft Albert Heijn u het voile bedrag terug. Prompt... zonder enige bedenking! UIT DE DIEPVRIES ±500 gramTf25 Luxe rond brood, veel rozijnen snelkokendpak 500 gram JW vacuum verpakt100 gram 7Ï in tomatensaus blik 225 gram J72" div. smakenblik 425 gram pak 6 stuks (samen 110 grami.O^

De Vallei | 1970 | | pagina 15