ZWEMMEN VANAF TWAALF UUR Fel debat rond openstelling van Blauwe Schuur op zondag in Amerongense raad Jeugddriedaagse bij overschrijden drempel naar andere wereld GERUCHTEN ONTZENUWD Directie: Leidster deed meer dan haar plicht Volgens politie bleef niemand in gebreke CONDOOMAUTOMATEN TABOE IN LEERSUM Ir. TengeOuders roepen zelf moeilijkheden op Derde- en vierdeklassers ontmoeten slechts enkele nieuwe tegenstanders Ondanks pleidooi van mevr. Roelofs Alleen verkleedpartijen bij optocht en carnaval Indeling zelide als vorig jaar VRUCHTENVEILING TIEL Schoolverlater sdagen „in" bij Salvator school Wedvlucht van „Luchtreiziger DWPPR goedkopere raadsstukken 1IJ5T1 fiWi H. Slijkhuis VVD-raadslid af TEGEN SPREIDING STEMMEN KLEEDLOKALEN BEËDIGING VOLDOENDE HAALBAAR ROOD HOOFD OP DE FIETS BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 25 JUNI 1970 AMERONGEN De gemeenteraad van Anierongen heeft na een heftig en langdurig debat besloten het zwembad „De Blauwe Schuur" zondags een uur eerder open te stellen zodat de zwemlustigen nu vanaf twaalf uur terecht kun nen. Deze vervroeging ging niet zonder slag of stoot maar was een moeilijke zaak voor de vroede vaderen. Verschillende raadsleden voerden aan, dat het nu een mooie gelegenheid is het bad op zondag om acht uur 's morgens open te stellen, maar dat voorstel kreeg geen meerderheid. De burgemeester vertelde, dat de zondag behoort tot de topdagen. Er wordt dan veelal in gezinsverband ge zwommen. Na rijp beraad heeft het college gemeend het voorstel te doen om het bad op 12 uur open te stellen. Hij maakte tevens van de gelegenheid gebruik een eresaluut te brengen aan het personeel. „Juist in deze ontzettend drukke weken hebben deze mensen on der hoogspanning bergen werk verzet." De heer aVn der Veer (PvdA) wilde in eerste instantie aansluiten op de woorden van de voorzitter voor wat be treft het compliment aan het personeel. Bij zijn fractie leefde echter de ver wachting, dat er een voorstel zou ko men voor openstelling op de gehele zondagmorgen. „Het zwembad is ge bouwd met medewerking van de inwo ners. Het is er gekomen door de wil van dc bevolking. Nu blijkt, dat er op zondag middag een grote toeloop is, is het juist wenselijk, dat het bezoek meer ge spreid gaat worden door het bad de ge hele dag open te stellen." Spreker zag ook wel bezwaren, o.a. met betrekking tot de personeelsvoor ziening, maar dat kan zijns inziens in overleg met het personeel geregeld worden. „Men moet als uitgangspunt zien de recreatieve functie op de zater dag en de zondag". Zijn voorstel luidde het bad om acht uur open te stellen. De heer Van den Dikkenberg (SGP) kantte zich tegen de openstelling op zondagmorgen. Hij begreep niet hoe dit voorstel in het rechtse college tot stand gekomen was. De voorzitter merkt op, dat het standpunt van de heer Van den Dikken berg gerespecteerd diende te worden. Hjj was echter van mening, dat het christe- mmmsjt Ir. J. TENGE (VVD) druppel voorstel van de heer Van de Veer. Hij kon zich in de gcdachtengang van de heer Van den Bikkenbcrg verplaatsen, maar niet in dc andere meningen. De ouders roepen zelf de moeilijkheden op. Als er in de buurt van het zwembad een kerkgebouw zou liggen had hij be grip voor de andere standpunten maar nu niet. Dc openstelling van 13 naar 12 upr is een druppel op een gloeiende plaat. De heer Doornenbal (AR) merkte op dat hij 5 jaar geleden tegen de zondag- opensetlling was en dat zijn mening niet is veranderd. De voorzitter kwam toch met een wat politieke reactie. Persoonlijk kon hij zich niet indenken wat religie te maken heeft men deze kwestie. We moeten dit staatkundig benaderen en niet vanuit onze eigen instelling, dit wordt door el kaar gehaald. De heer Van Mourik (Gem. Bel.) was voor de openstelling om acht uur. „Als verdere gedachtengang uit, aldus spre- meer spreiding zijn," zo redeneerde hij. De heer Buis (PvdA) nam de heer Van den Dikkenberg zijn uitdrukking over de rechtse meerderheid bijzonder kwalijk. „Deze opmerking sluit elke verdere gedachtegang uit, aldus spre ker. De heer Haandrikman voelde zich in zake dit punt niet bij de rechtse meer derheid want hij steunde het voorstel van de heer Van der Veer. De heer Van Barneveld vond het jammer dat er dingen gezegd zijn die beter achterwege gelaten hadden kun nen worden. Hij herinnerde zich een uitdrukking van de heer Buis die ge zegd zou hebben dat als er een linkse meerderheid was het bad op zondag ge opend zou worden. Dit komt op het zelfde neer als nu aan de heer Van den Dikkenberg wordt verweten, zo meende hij. Hij was er niet van overtuigd, dat door de openstelling er meer spreiding zou komen, en wilde niet verder gaan dan openstelling om 12.00 uur. De heer Van der Veer vindt het een wonderlijke situatie, dat er op zondag morgen wel gevoetbald mag worden en getennist maar niet gezwommen. Vol gens hem komt dit allemaal op hetzelf de neer. Er waren echter een aantal raadsle den die hier een wezenlijk verschil in zagen. De debatten werden heftiger en er werden over en weer nogal wat ver wijten gemaakt. De voorzitter, die zichtbaar teleurge steld was over de 2e gang van zaken stelde voor eerst te stemmen over het voorstel van de heer Van de Veer. Met 6 tegen 5 stemmen werd het voorstel om het bad om acht uur te openen ver worpen. Tegen waren de heren Door nenbal, Hasselaar, v. d. Dikkenberg, Tiel, van Barneveld en Putman. Het voorstel van de heer Tenge om het bad om elf uur te openen ging de zelfde weg op. Het voorstel van burgemeester en wethouders om het bad om 12.00 uur ken te vernieuwen. open te stellen werd met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heren Doornenbal, v. d. Veer, van Mourik, v. d. Dikkenberg en Putman. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten om ten behoeve van de voetbal- en korfbalvereniging op het sportpark De Burgwal een nieuw kleedgebouw te plaatsen. De kosten hiervan bedragen .48.663, Over het algemeen was de raad zeer verheugd met deze gang van zaken hoewel men liever had gezien, dat het plan eerder ter tafel was gekomen en niet nu de aanbesteding reeds heeft plaatsgevonden. De heer H. A. van Zwieten en de heer A. van Bergeijk werden beëdigd als respectievelijk waarnemend secretaris en waarnemend gemeenteontvanger. De voorzitter vond het jammer, dat de beë diging van de heer Van Bergeijk moest geschieden wegens ziekte van de ge meente-ontvanger de heer Barink. Tenslotte werd nog besloten het ma chinepark van de dienst gemeentewer- VEENENDAAL Voor de derde- en vierdeklas zaterdagclubs uit Veenendaal en omgeving verandert er in het nieuwe voetbalseizoen nagenoeg niets. Uit de in deling van de KNVB, die gisteren bekend werd. blijkt namelgk dat derdeklasser De Merino's en de vierdeklassers De Musketiers (Eist), Sparta '57 (Opheusden) en Resteren in dezelfde districtsafdelingen als vorig jaar zjjn ingedeeld en deze clubs ontmoeten in hun respectieve klassen slechts enkele nieuwe opponenten. De Merino's getraind door oefen- meester Teunissen is opnieuw inge deeld in 3A-Oost. De Veenendaalse equipe treft in deze afdeling slechts drie nieuwe tegenstanders aan, te weten de gepromoveerde vierdeklassers AZSV en Bennekom en VIOS V. De pupillen van de Tielse trainer moeten het ko mende seizoen hoog kunnen eindigen in 3A. Het Elster Musketiers, dat opnieuw enkele punten te kort kwam, komt weer uit in de vierde klasse C van dis trict West 1. De Elstenaren moeten dit seizoen naast een groot aantal bekenden aantreden tegen nieuwelingen WOP, GSV Vitesse (bij toelating), Flora Boys en ABN. De twee laatstgenoemde tegenstan ders heeft Musketiers overigens al eens ontmoet. Ook het elftal van trainer Heikamp zal in de komende competitie alles in het werk stellen om nu einde lijk de titel in deze afdeling eens te grijpen. In de vierde klasse A-Oost zijn de Betuwse buren Sparta '57 en Resteren weer ondergebracht. Deze ploegen ko men slechts tegen twee nieuwe forma ties in het veld. Dat zijn wederom ge degradeerd Apeldoorn en de kampioen uit de afdeling Nijmegen, PGEM (als deze ploeg tenminste wordt toegelaten tot deze klasse). Verder zijn het alle maal zeer goede bekenden die de Betu- wenaren tegenover zich krijgen in het nieuwe seizoen. De indeling van de betreffende af delingen luidt als volgt: 3e klasse A-Oost: AZSV; Bennekom; DTS'35; Elburger Sportclub; 't Harde; Lunteren; de Me rino's; Olympia '28; OWIOS; SKV;VIOS V. 4e klasse A-Oost: A. v. d. DIKKENBERG (SGP) rechtscollege lijke beginsel ertoe moet leiden dat cr vrijheid voor de ander moet zijn. Hij was nog bl(j, dat de raad destijds heeft besloten het bad op zondagmiddag open te stellen. De heer Hasselaar (CH) vond ook, dat een persoonlijke mening niet mag worden opgelegd aan anderen en was het met het gemeentebestuur eens om zoveel mogelijk mee te gaan met de an dersdenkenden. De heer Van der Veer vroeg zich af wat voor verschil er dan zit in 13.00 uur open of 12.00 uur. De heer Tiel meende dat het niet gaat om goede of slechte kerkgangers. Naar zijn mening moet het bad op zondag open zijn maar de bijzondere ochtend van de week wil hij behouden. „De ou ders zouden in moeilijkheden kunnen komen", aldus spreker. De heer Tengc (VDD) steunde het N.V. VRUCHTENVEILING ..TIEL EN OMSTREKEN" Veilbericht van woensdag 24-6-1970. Appelen. Golden Delicious II 75/80 3343, 70/75 3142, 65/70 2530. Goudreintte II 75/85 3844, 65/75 31—37. Jonathan I 75/80 33—36, 70/75 31—37, 65/70 28—32, 60/65 24—26. II 70/75 25—29, 65 70 25—27, 60/65 20—25. Winston I 75/80 35—38, 70/75 30—33. Aardbeien, per doosje 250 gram. Gorella E 34—39, I 29—37. II 18—28. Red Gauntlet E 3445, I 2939, II 18 27, Senga-Sengana E 3035 I 2530. Vola E 30—35. I 28—31, II 18—25. Aard beien gedopt Senga's f 1,56. Kersen. Duitse kersen E 161312, I 131159. Duitse kersen B rood 60. Duitse kersen C rood 14. Bessen per doosje 250 gram. Rode bessen I 5580. Alles in ets per kg, ten zij anders vermeld. VEENENDAAL Onder leiding van het hoofd der school, de heer H. J. J. M. Macco en met medewerking van enkele leerkrachten en kapelaan Escher, worden voor de kinderen, die de Salvatorschool verlaten, enkele „schoolverlatersdagen" georganiseerd. Het verlaten van de basisschool is voor kinderen als het over schrijden van een drempel: ze laten het nog min of meer veilig, geborgen leven van de lagere school achter zich en ze treden binnen een wat grotere wereld. Be doeling van deze schoolverlatersdagen, ook wel „jeugddriedaagse" genoemd, is om even stil te staan bij het overschrijden van deze drempel. Het programma van deze dagen is sterk geïnspireerd door de werkmap. ..Jeugddriedaagse". uitgegeven door het katholiek Service-Instituut voor Le vensvorming te Arnhem. Het is samen te vatten in de woorden: „vandaag-gis- teren-morgen". De bedoeling van de eerste dag is om de wereld van vandaag te bekijken, de wereld waarin wij nu leven. Omdat die wereld erg groot is, moet er natuurlijk een keuze worden gemaakt. In groepjes hebben de kinderen woensdagmorgen enkele Veenendaalse bedrijven bezocht, om te kijken hoe daar gewerkt wordt. Eén groep was te gast bij de redactie van „De Vallei" om te ontdekken hoe een krant iedere dag weer opnieuw tot stand komt. Terug op school moesten de groepen elkaar verslag doen van hun bevindingen. Gistermiddag zijn de jongens en meisjes op een speelse wijze verder ge gaan met het verkennen van de wereld van vandaag door het houden van een auto-rally. De tweede dag „gisteren" zal worden doorgebracht met te kijken naar het verleden. Dit zal gebeuren aan de hand van een drietal diastroken met geluidsbanden. De twee eersten gaan over de schepping, volgens de bijbel en volgens de evolutietheorie en de derde heeft als onderwerp: „Waar kom ik vandaan". Naar aanleiding van de laat ste kan er een „voorlichtend" gesprek met de kinderen plaats hebben. De derde dag „morgen" wil een po ging zijn om een blik in de toekomst te werpen. Dit zal gebeuren naar aanlei ding van een filmstrook over toekomst dromen en verder door het houden van een gemeenteraadsverkiezing en een gemeenteraadsvergadering in het jaar 2000. Het geheel zal vrijdag avond op school worden afgesloten met een af scheidsavond. waarbij de leerlingen met hun ouders en de leerkrachten van de Salvatorschool aanwezig zullen zijn. Apeldoorn; Blauw Geel'55; DVOV; Harskamp; Resteren; Obstrabeke; Ot- terlo; PGEM; Redichem; Sparta '57. 4e klasse C-YVest 1: ABN; Bloemenkwartier; Flora Boys; GSV Vitesse; Hierden; Jonathan; dc Musketiers; SDCP; Terschuursche Boys; WOP; YFC. VEENENDAAL De EVPV „De Luchtreiziger" in Veenendaal nam af gelopen weekend deel aan de wedvlucht vanaf Survilliers Fosses (390 km). De duiven werden om 6.40 uur in vrijheid gesteld en de eerste meldde zich bij de heer C. v. Ginkel om 12.52.09 uur (snel heid 1047.1 meter per minuut). De ver dere uitslag is: C. v. Ginkel 1, 8, 12; B. H. E. Schuur man 2, 3, .14; G. Fosse 4; H. v. Kooten 5, 7; R. J. v. Kooten 9; W. Slotboom 10; A. v. Barneveld 11; gebr. Spies 13. VEENENDAAL/OVERBERG De gruchten dat de leiding van het obser vatiekamp Overberg momenteel naast het officiële politie-onderzoek druk bezig is met instellen van een grootscheeps onderzoek naar het verdrin- kingsgeval van zaterdagmdidag jl. in het Bergbad. waarbij de 14-jarige C. P. van Berkel uit Dordrecht om het leven kwam. berusten volstrekt niet op waar heid. Een en ander deelden de heren C. Geurts en A. Tiel. respectievelijk directeur en adjunct-directeur van het Kamp Overberg. gisteren desgevraagd mee. De kampleiding heeft wel onmiddellijk uitvoerige gesprekken gevoerd met de be trokken personeelsleden en daarbij is komen vast te staan, dat er zeker geen fouten hebben gekleefd aan de manier van toezichthouden van het personeel, dat de groep jongens van Kamp Overberg zaterdagmiddag vergezelde. „Integendeel", vertelde directeur Geurts. „De betreffende begeleidster van een groep heeft op de fatale mid dag méér dan haar plicht gedaan. Zij is met de jongens het gehele badcom- plex langsgegaan om de plaatsen aan te wijzen waar zij niet en waar zij wel mochten komen en bovendien heeft zij daarna aan verschillende knapen nog verdere instructies gegeven. De leidster heeft zich zeer consciën tieus van haar taak gekweten en men kan ons dan ook geen verwijten maken. Wij betreuren uit uiteraard ten zeerste dat dit dramatische geval zich heeft voorgedaan, doch we hebben gedaan wat we konden", aldus de kampdirec teur. Ook de ouders hebben de leiding geen verwijten gemaakt, Een extra diepgaand onderzoek heeft men in het kamp dus niet ingesteld. Dat achtte men niet nodig, omdat de leiding na de gesprekken met het betrokken personeel tot de conclusie kwam dat dit voldoende verantwoorde lijkheid heeft getoond. Het officiële onderzoek heeft men aan de politie overgelaten. De heer Geurts: „Na zo'n gesprek met de mensen uit mijn kamp ben je toch gerustgesteld en dan kun je de rest aan de politiefunctionarissen overlaten. Want het aanmeten van een oordeel over bijvoorbeeld de werkwijze van het badpersoneel ben je gewoon niet be voegd. Dan moet je heel duidelijk ver gelijkingen met andere baden kunnen trekken en dat is moeilijk. Van deskundigen hebben we kort na het ongeval wel gehoord dat als je het Bergbad vergelijkt met andere baden, dit complex een vrij goede indruk maakt. Maar nogmaals: wij hebben daar geen studie van gemaakt, omdat dit eenvoudig op het terrein van de po litie ligt". Zijn collega, de heer Tiel, verklaarde eerder deze week: „Insiders hebben mij ervan overtuigd dat het in Nederland w de zwembadbeveiliging betreft niet beter kan. (Zie onze editie van dinsdag jl., red.). Natuurlijk, allies kan veiliger, maar is het dan nog wel haalbaar." De adjunct-directeur deelde mede een aantal deskundigen te hebben bezocht en na enkele gesprekken met hen tot de conclusie te zijn gekomen dat men met de situatie in de Nederlandse baden in het algemeen toch wel content kan zijn. zeker wanneer men de badcomplexen in de ons omringende landen hiermee vergelijkt. „Ik heb overigens mijn ge dachten hierover nog niet geformu leerd", aldus tot slot de heer Tiel „Dat laat ik aan de politie over en ik dacht dat zij gunstig rapporteert over het toe zichthoudende personeel in het Berg bad". De conclusies die de politie heeft ge trokken uit het onderzoek dat zij heeft uitgesteld luiden „dat uit niets is geble ken dat ook maar iemand in gebreke is gebleven tijdens het dramatische voor val". ADV ERI ENT IE ;r yyOfócV^/. Ar A JL (S* Svip1 1 Nog geen 1000 gram. zó licht Is PARTNER - het superlichtgewlcht Kostuum van Sdntega. Dank zij een speciale bewerking tóch sterk en ventilerend. Koel correct comfort, 'zelfs bij het warmste weer. Santega-kostUum RHENEN De werkgroep D'66/PPR overtuigd van de noodzaak dat de raadsstukken voor iedere burger ver krijgbaar dienen te zijn stelt de raad van de gemeente Rhenen voor de Iïv ges-verordening zodanig te wijzigen dat de kosten van een jaarabonnement op de raadsstukken de kostprijs beslist niet te boven gaan. Onder kostprijs wordt verstaan de kosten van papier en portokosten. Bij navraag op het gemeentehuis is de werkgroep gebleken dat een jaar abonnement op de raadstukken 600,- per jaar per persoon bedraagt. Dit bedrag is gebaseerd op het foto- copiëren van de raadsstukken. Uit dien hoofde wordt een leges van f 1,50 per blad gevorderd. Een en ander is opge nomen in de Verordening op de Hef fing en Invordering van Leges in de gemeente Rhenen. Deze omslachtige procedure van fo- tocopiëren kan volgens de werkgroep ondervangen worden door het af draaien van een extra aantal van de bestaande stencils. In diverse andere gemeenten zijn deze raadsstukken gratis of tegen een symbqlisch bedrag van 10,- per jaar te verkrijgen. Uit het bovenstaande blijkt dat de genoemde verordening op zo kort mo gelijke termijn herzien dient te worden. Wij vragen dan ook de medewerking «van de zittende raad LEERSUM Unisex is in Leersum verboden. Dat wil zeggen indien de nieu we algemene politieverordening, die de raad gisteren tijdens zijn vergadering aannam naar de letter gehanteerd wordt. Mevrouw Roelofsen-Ploeg wees daar op bij de artikelsgewijze behandeling van de APV. Het aan de gevel hangen van een automaat voor voorbehoedmiddelen zoals de gehele raad het gedu rende het vrij lange debat daarover steeds netjes noemde mag ook in Leer sum niet. Leersum is daaraan nog niet toe. wist wethouder v.d. Bogert met stelligheid. Mevrouw Roelofs bond in feite „de seksuele kat de bel aan" toen zij te keer ging tegen het travestie-artikel in de APV. Elke verkleedpartij is verboden, zo staat er ongeveer. Zij wees op het mode-verschijnsel van de jurken voor mannen. Volgens dat artikel zouden deze niet in Leersum gedragen moeten worden. De reactie van burgemeester mevr. C. M. s'Jacob-des Bouvrie: „Dal draagt men in Leersum nog niet. Als het wer kelijk mode wordt, kan uw raad het be treffende artikel nog altijd schrappen." Adjudant van de rijkspolitie Kooi- stra (samen met de vroegere postcom- mandant opper Aardse en de huidige opper Dekker kreeg hij lof toegezwaaid voor de hulp bij het samenstellen van de APV) vond dat het artikel nodig was om te kunnen optreden. Hij bracht een zaak in herinnering waarbij een man zich in Den Haag voor barones had uit gegeven. Wethouder Schapenk viel de adjudant bij: „Het kan hier gaan om apert zieke lijke mensen." Er zijn wel uitzonderin gen: bij carnaval en optochten mag men zich verkleden. De kat zat pas goed in de gordijnen toen mevrouw Roelofs over de plaat sing van condoomautomaten begon. Zij vertelde een praktijkgeval: „Een dame komt in een winkel in Leersum en vraagt om het desbetreffende artikel. Het schijnt niet bij de hand te liggen en luidkeels wordt er door de winkel ge roepen of men wist waar het lag. De dame een rood hoofd en ze druft er nooit meer om te vragen..." Ook haalde mevrouw Roelofs er de overbevolking en het ongehuwde-moe- derschap bij. Niets baatte, zelfs niet haar hartstochtelijke uitroep: „Bij het plaatsen van automaten geeft u ieder een de vrijheid werkelijk aan gezins planning te doen. U geeft ook de vrouw de gelegenheid om zich te beschermen. Bovendien voorkomt u, dat als een vrouw plotseling dit artikel nodig heeft, ze gedwongen wordt naar een café te gaan, indien die noodzaak zich buiten de openstellingstijd van de win kels voordoet. Slechts de heren Benink en Takken wa ren bereid haar te steunen, eerst alleen bij de drogisterij aan de gevel, later wilde de heer Takken ook nog verder gaan. Een voorstel van mevrouw Roe lofs en de heer Takken om de plaatsing van automaten vrij te geven kreeg al leen de stemmen van de indieners. Omdat ze het een belangrijk onder werp vond gaf mevrouw s'Jacob ieder een de gelegenheid, beginnend bij dokter Dell. om er het zijne van te zeg gen. „Ik heb er natuurlijk over nage dacht," zei de dokter. „Het is vervelend als men ervoor naar lokaliteiten moet, maar ik vind het veel erger, als de klei ne kinderen deze artikelen zomaar kun nen kopen. De mensen moeten goed voorgelicht worden." De heer Lubbe zag het niet zo zwaar. Hij was tegen automaten, want „als men ze niet bij de hand heeft kan men toch wel even bij de buurman lenen." De burgemeester: „Hebt u wel eens gedacht aan de ongetrouwde vrouw. Hebt u het nooit onverantwoord gevon den, dat deze geen bescherming had, of gemakkelijk krijgen kon?" Enige reactie uit de raad die van de heer Homan: „Dat is mijn verantwoor ding niet." Wethouder Benink vond dat de voorbe hoedmiddelen in ruime mate ver krijgbaar waren. Eventueel moest er maar even op de fiets gesprongen worden om ze te gaan halen desnoods in een café. „De zaken horen natuur lijk niet meer tot de taboes, maar ik ben tegen verkoop via automaten langs de openbare weg." Eerder tijdens het debat over de APV had mevr. Roelofs gevraagd of de poli tie geen visitekaartjes kon verstrekken. Van de voorzitter kreeg ze te horen, dat de minister hierover moet beslissen om dat Leersum Rijkspolitie heeft. LEERSUM Bjj het scheiden van de markt de zittingsperiode van de hui dige gemeenteraad loopt in september af heeft Leersum er nog een groe pering in de raad bij. De heer Slijkhuis zit zfjn laatste maanden als raadslid als onafhankelijke uit. Aan het begin van de vergadering vroeg zijn oud-partijgenoot de heer Benink het woord om mee te delen, dat de heer Slijkhuis niet langer lid was van de WD en dat hij daarom die partij niet meer kon vertegenwoordigen. Mevr. ROELOFS—PLOEG (PvdA) pleidooi RHENEN Geboren: Gerritje d.v. D A. Veer, en S. J. C. van Verseveld; Teu- nis Cornelis Hendrik, z.v. C. H. Drost en H. J. van Silfhout (Veenendaal); Jaco bus z.v. J. Buitenhuis en H. van der Veen; Arie Elias, z.v. A. Speelman en M. H. Ouwerkerk; Gerdina Hendri- ka, d.v. G. van de Haar en W. H. de Bruin (Veenendaal); Martijn z.v. W. Brands, en H. van Ravenswaaij (Vee nendaal); te Wageningen: Gerritje Dirkje Antonia d.v. G. de Jong en A. Winsemius; te Wageningen Jantje d.v. J. van de Kolk, en G. D. Hovestad. Ondertrouwd: H. de Roos, (Veenen daal) en C. O verveem. Gehuwd: T. F. de Vries (Deventer) en M. J. Jansen (Amsterdam). Overleden: Willemijntje Turkesteen, 82 j„ ongehuwd (Veenendaal); Everdina de Rooder, 84 j., geh. gew. met H. Bo- venschen; Evert Pieter Steffers, 75 j, geh. gew. met C. J. D. Stip (Veenendaal Johanna Veenhof, 66 j.. echtg. van O Spies; Pieter Rijksen, 70 j„ echtg. van F van Ginkel; Arend Aarnoudse, 82j., geh gew. met C. Baak; Zacharias Sleijfer 79 j., echtg. van H. Mangel (Amster dam).

De Vallei | 1970 | | pagina 5