Landelijk opleidingscentrum kraanbestuurders in Eist OP TERREIN VLAMOVENFABRIEK ^l^4rstoiv Mechanisatie creëert ruimte Polak wil geen aanpassing strafbladen Tachtig geslaagden aan huishoudscholen Jongen gewond P E L CHEVROLET GESLAAGD •:v Open gesprek iver verkiezing wethouders ,Gt,aanatlas'! voor dr. Boerin a kom eens praten! Hoger Vakantie Samenwerking Geref. Kerk Midden-Betuwe Avondmaalsstel Peru Jeugddienst Avondmaals- bezoek Zending Jubileum O.ü.-dienst Jeugddiensten VAN WOUT BLAUWKOUS MODERNISERING MODERN INTERNAAT BUNGALOWS V.A.B. MARKTEN Remmen van bromfiets weigerden Kerkewijk 111, telefoon 08385-19140 dé makers van kleine sigaren VEENENDAAL. VRIJDAG 26 JUNI 1970 W« mogen ons m onze gemeente reeds in veel dingen verheugen die wijzen naar een stedelijk karak ter. Wat we evenwel nog missen dat is een behoorlijke gelegenheid waar de een de ander op cultureel nivieau kan tegenkomen. Zeker, dankbaar maakt het gedeelte van onze gemeen schap dat bij tijd en wijle de cultuur op zich laat inwerken, gebruik van een kruising tussen een kerkzaal, een stadsgehoorzaal en een dorpshuis, maar met alle respect voor het be stuur dat het gebouw instand houdt het is het niet helemaal. Zoals te doen gebruikelijk is er een poos geleden al een comité in het leven geroepen, dat zich ten doel heeft gesteld er achter heen te zitten dat er binnen afzienbare tijd een ac commodatie komt waar heel de ag glomeratie Veenendaal en aanpalende gemeenten u tegen kunnen zeggen. Van dit comité dient gezegd te wor den. dat het vlot uit .de startblokken is gekomen. Men was nuchter genoeg om onder ogen te zien, dat er niet van vandaag op morgen een tent met. een orkest bak. toneelknechts en alles wat no dig is om theater te maken, in Veenen daal zou staan. Zelfs dat men het al lerprilste stadium niet gauw te boven zou komen. Het comité wilde naast de voorbereidende werkzaamheden voor de cultuurtempel Veenendaal toch ook al wel een beetje laten zien wat echt theater is. Men bediende zich daarvoor onder meer van een klucht die weinig scha de kon aanrichten, namelijk de zo langzamerhand dolgedraaide heren Potasch en Perlemoer. De giller werd met succes op de planken gezet. Daarna werd er nog een stuk toneel naar Veenendaal gehaald, waar geen hond op af kwam en sindsdien heeft het comité geen merkbare activiteiten aan den dag gelegd. Maar...laat ik niet te vlug oordelen, in stilte wordt vaak het meeste werk verzet. Ik hou niet van lieden die geen gelegenheid ongebruikt laten om van de daken te toeteren dat ze het wel eens eventjes zullen versieren. Het is natuurlijk heel aardig om een vergelijkbare gemeente op te zoeken, te gaan kijken wat daar is opgericht en dan te zeggen dat zoiets in Vee nendaal ook moet kunnen, maar daar heb je nog geen twee stenen mee aan elkaar gemetseld. Het is waar, dat een publieke zaak als een gemeente zich wat gemakkelijker in de porte monnee laat kijken dan een onderne ming, maar laten we niet vergeten dat in iedere portemonnee diverse vakjes zitten. Alle begrotingen en fi nanciële verantwoordingen ten spijt, je kijkt er ook bij een openbaar li chaam niet zo eenvoudig achter hoe er met keiharde guldens wordt gegoo cheld. Je ergens in spiegelen is een simpele daad maar de aap vangen die achter de spiegel zit dat vereist een beetje meer behendigheid. Ik voor mij heb er niks aan als het co mité straks weer komt aansjouwen met een gemeente van onze soort waar dan toch maar iets goeds is tot stand gekomen. Gaarne zou ik eens exact willen vernemen hoever de plannen voor Veenendaal gevorderd zijn, al begrijp ik heel goed dat het nog wat te voorbarig is om de troffel voor de eerste steen te gaan oppoet sen. Mogen we eens iets van u horen, geachte culturele voortrekkers? We zullen ons tot zolang blijven behel pen met het zogenaamde verenigings gebouw en het trapgat in het ge- meentebeton, waar in deze maanden weer tot driemaal toe de stukken van de schrijftafels worden geblazen. In weerwil van de misprijzende opmer kingen van Driek. die meent dat op deze manier het kasjet van het ge bouw. naar de filistijnen wordt getoe terd, hoop ik dat men er nog een poosje mee door gaat. Ik zou zelfs nog een stapje verder wil len. Een eigen huisorkest in ons raads- paleis zou nog niet eens zo gek we zen. Zo af en toe de ambtenaren uit de papierwinkel halen om een frisse mop muziek ten beste te geven dat kan niet anders dan de arbeidsvreug de verhogen. En het mes zou nog van verschillende kanten kunnen snijden ook. Gelukki ge vaders en bruidsparen om een feestmars in ontvangst te nemen zijn nagenoeg dagelijks voorhanden.. Wout Blauwkous. ELST Aan de Rijksstraatweg wordt momenteel gebouwd aan een Oplei dingscentrum voor Kraanbestuurders. Dit instituut, dat gesubsidieerd wordt in het kader van het Nijverheidsonderwijs en dus geen commerciële instelling is. werd reeds vijf jaar geleden in Maarsbergen opgericht voor bij-, her- en om scholing voor kraanmachinisten in uiteenlopende leeftijdsgroepen. Zelfs voor Nederland is dit oplei dingscentrum. met als overkoepelend orgaan Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf in Den Haag, uniek. Onder ge noemde Stichting ressorteren binnen kort meer centra, met het doel werkne mers in de bouwnijverheid een gedegen en gerichte opleiding te geven. Om maar enkele vakken te noemen: timme ren, metselen en stucadoren. Deze scho len worden in Zwolle. Mierlohout en in de omgeving van Gouda gevestigd. De heer J. Abbenes, hoofd van het Opleidingscentrum in Maarsbergen zegt: „De ambitie voor deze wijze van opleiden wordt steeds groter, zodat er uitbreiding nodig was. Dit kon. bij ge brek aan ruimte niet in Maarsbergen gerealiseerd worden. Daarom zagen wij in het vrijgekomen terrein, dat behoor de tot de NV Vlamovenfabriek Tim mermans. en dat 6 hectare groot is. een unieke kans om onze uitbreidingsplan nen te verwezenlijken. Bovendien is Eist een centraal punt, als men nagaat dat de leerlingen uit alle delen van het land komen". Om welke redenen heeft de vlam ovenfabriek zo'n belangrijk gedeelte van DEN HAAG De documentatie van het ministerie van Justitie omvat onge veer twee miljoen kaarten waarop de straffen zijn aangetekend waartoe evenzovelc mensen zijn veroordeeld die met de justitie in aanraking zijn geko men. Op de kaarten staan ook de rede nen van de veroordelingen. Daarnaast comvat de documentatie ongeveer 250.000 strafbladen. Het Tweede-Kamerlid Van Thijn (PvdA) meent, dat de aantekeningen" of de kaarten moeten worden aangepast aan de veranderingen die zich voordoen in de strafwaardigheid. Hij vindt dat een straf die iemand is opgelegd voor een overtreding die later door moderne re interpretaties of veranderingen van het Wetboek van Strafrecht niet meer als strafbaar worden beschouwd, van de kaarten moeten worden verwijderd. De heer Van Thijn wil voorkomen, dat iemand nadeel ondervindt van een antecedentenonderzoek omdat hij eens werd veroordeeld voor een overtreding die niet meer strafbaar is. Minister Polak (justitie) voelt daar niets voor. Hij antwoordde het Kamer lid op diens schriftelijke vraag, dat het ondoenlijk is de documentatie aan te passen. Het is volgens de minister zelfs onmogelijk om met veranderde opvat tingen rekening te houden bij het ver strekken van inlichtingen uit het regis ter. Dat gebeurt duizenden keren per dag. Het, systeem is modern en werkt al leen vlot met .behulp van mechanische middelen. De minister vertrouwt, dat personen en instanties, die van het re gister gebruik kunnen maken, de gege vens behoorlijk en naar de moderne op vattingen hanteren, vooral als het gaat om de aanstelling in bepaalde functies. De gegevens zijn, behalve voor ante cedentenonderzoeken van sollicitanten naar bepaalde functies, van belang voor het waarborgen van een goede strafrechtspleging. Het zijn vooral de justitiële organen die er uitputtend ge bruik van maken. Er bestaan gedetailleerde voorschrif ten voor het geven van inlichtingen aan andere instanties en personen dan justi- tilëe. VEENENDAAL Voor het diploma van de Nederlandse federatie van ma kelaars is geslaagd de heer E. van Bur- ken uit Veenendaal. het terrein verkocht? „Dit is het gevolg van modernisering in het produktie- proces. Er bevonden zich op deze plaats een groot aantal droogrekken. die nu. door plaatsing van machines overbodig geworden zijn", aldus de heer Den Uyl. bedrijfsleider van de vlamovenfabriek. De nieuwe school wordt gevestigd als een aparte afdeling voor vakopleiding, ten gunste van de bedrijven in Neder land. Jaarlijks worden circa 350 leerlin gen opgeleid, die in leeftijd variëren van 17 tot 55 jaar, met als basisoplei ding LTS. De cursus bestaat pit twee onderdelen, n.l. een z.g. „leerlingenstel- sel" en een applicatie-cursus. Het leerlingenstelsel impliceejpt. dat de jonge man (circa 17 jaar), met de op leiding LTS nog vers in het geheugen, één maand aan het instituut verblijft, waarna hij voor de duur van vier maanden naar zijn werkgever gaat, het geleerde in praktijk brengt en tegelij kertijd schriftelijke lessen volgt. |die hem door de stichting zijn opgedragen. Vervolgens verblijft hij wederom een maand aan het instituut, krijgt weer onderricht zowel in praktische als 'in theoretische lessen en vertrekt opnieuw voor de tijd van vier maanden naar zijn werkgever. Deze methode herhaalt zich vier maal. zodat de gehele opleiding on geveer 2 jaar in beslag neemt. Aan het eind vindt een examen plaats, dat een kleine week vergt. De applicatie-cursus daarentegen is bestemd voor hen. die reeds in een of meer bedrijven zijn werkzaam geweest en op initiatief van de desbetreffende werkgever enige tijd in het internaat verblijven. Kraanbestuurders, die hun kennis naar behoren hebben uitgebreid, ontvangen na een maand een cijferlijst, keren voor de duur van een jaar terug in het bedrijf, passen daar de ongedane kennis toe en volgen tevens schriftelij ke lessen, op instructie van het oplei dingscentrum. Vervolgens verschijnt de applicatie leerling opnieuw in het internaat, ten einde tijdens twee examendagen het di ploma voor theorie en praktijk te beha len. De heer Jhr. A. S. Laman Trip, coördinator, toont aan de hand van een situatieschets de ligging van het com plex. „Dit gehele complex niet volledige outillage kost ongeveer 2.000.000.-. Er bevinden zich vijf grote kranen op kraanbanen, met een totale lengte van 350 meter, 2 mobiele kranen op zware trucks, een werkplaats met de benodigde machines, elektr. apparatuur etc. Deze werkplaats staat straks ge scheiden van het hoofdgebouw en be slaat een oppervlakte van ongeveer 500 vierkante meter. Het hoofdgebouw wordt 1000 vier kante meter groot en bestaat uit de volgende vertrekken: twee leslokalen voor theoretische lessen, veertig slaap- tevens studeerkamers, een conversatiezaal, waar de leerlingen zich op verschillende manieren kun nen vermaken (er komen t.v., radio, biljart, schaak- en damspelen) en tenslotte een keuken, een eetzaal en douches. Er zijn zeven leraren in dienst, die onderricht in theorie en praktijk geven, een instructeur, een kok en drie werk sters. De kok en de instructeur kunnen straks ieder met hun gezin een fraaie bungalow betrekken, die eveneens op dit terrein gebouwd worden. Tenslotte komen er een parkeerplaats van 200 vierkante meter en een sport veld, waarop diverse balspelen beoe fend kunnen worden. Kortom er wordt alles gedaan om het de leerlingen tij dens hun verblijf op het internaat zo aangenaam mogelijk te maken. „Van tijd tot tijd wordt hun zelfs een feest avond aangeboden", zo vertelt de heer Abbenes, „maar", vervolgt hij „voor ie dereen, oud of jong. geldt hetzelfde de vies. om elf uur binnen, waarmee nog niet bedoeld wordt dat ze dan ook di rect naar bed moeten. Maar regel moet er nu eenmaal zijn". Reeds op 17 augustus gaat de eerste cursus van start, terwijl men over 4 a5 maanden officieel hoopt te openen. Naast het terrein, dat reeds benut is. beviridl zich nog een braakliggend stuk grond, dat inmiddels ook is opgekocht door het Opleidingscentrum. met het oog op uitbreiding in de toekomst. Binnen enkele jaren reeds hoopt men het aantal vakken te verhogen met on derricht in hydroliek, pneumatiek, alg. onderhoudsmonteur enz. Ter verfraaiing van het geheel zal een gazon met border worden aange legd. Plezierig ook voor de omwonen den, omdat het terrein, dat in een de plorabele staat verkeert, een uitzicht krijgt, dat de moeite waard is. Met de bouw van het opleidingscen trum is men al tot boven het maai veld gevorderd. mm' VEENENDAAL Burgemees ter P. Bode, die gisteren herdacht dat hij 25 jaar geleden in over heidsdienst trad. vond 's avonds nog tijd om met zijn echtgenote een bezoek te brengen aan de groep Veenendaalse chronisch zie ken die in ,,de Wije Werelt" in Ot tert o verblijven. Het burgemees tersechtpaar viel met de neus in de boter, want op dat moment gaf het mannenkoor van de Kon. Ma rechaussee uit Apeldoorn een con cert voor de Veenendalers. Dat het koor niet volledig kon aantreden door de vakanties deed niets af aan de prestaites. en aan de waardering van de luisteraars. Ieder nummer, voor de pau ze klassiek en daarna' wat in het lichtere genre, kreeg een warm ap plaus. Burgemeester en mw. Bode onderhielden zich in de pauze ge ruime tijd met de patiënten, die hun lof over de verzorging en de sfeer niet onder stoelen of banken staken. Vanavond wordt de gran dioze vakantieweek besloten met een feestavond en zaterdag is de koek dan weer op voor een jaar. RHENEN Gisteravond vond in het gemeentehuis te Rhenen een informele bespreking plaats tussen de lijstaan voerders van de in de nieuwe raad vertegenwoordige groeperingen. In een open gesprek, dat binnen enkele weken zal worden voortgezet, werden de alge mene beleidslijnen doorgenomen en ge dachten uitgewisseld omtrent de wet houdersverkiezing. VEENENDAAL Aan de le Chr. Huishoudschool, Stationssingel slaagden de volgende leerlingen voor de: Assistentenopleiding A.: Gerda Aal- bers Veenendaal, Hennie van Barneveld Veenendaal, Jannie van Beek Veenen daal, Licsbeth van Binsbergen Veenen daal, Annemarie Blad Veenendaal Thea v.d. Broek Veenendaal, Hetty Groothedde Veenendaal, Wilma Gijs- bertse Veenendaal, Ria v.d. Haar Vee nendaal. Mien t je Hardeman Rhenen, Wilma Hendriks, Veenendaal, Jeannette Houtman Veenendaal (met lof). Jannie v.d. Meyden Veenendaal, Gerda Mid delhoven Veenendaal (met lof). Lia Muilwijk Veenendaal, Drika Muller Veenendaal, Sijtje van Stempvoort Vee nendaal, Jannie Leskens Veenendaal, Hannie van Wakeren Veenendaal (met lof), Joke Wessel Veenendaal (met lof), Jannie Wijnberger Veenendaal, Grietje van Barneveld Amerongen, Ineke van Barneveld Veenendaal, Janny Beurs- kens Veenendaal, Ria Drost Veenen daal, Elly van Eist Veenendaal, Els de Haan Eist. (U), Evelien Hardeman Vee nendaal. Christine Hovestad Eist (U), Lenie Kamerman Eist, Marianne Molle- ma Veenendaal, Hanny Mulder Veenen daal, Dinie Nieuwenhuis Veenendaal, Connie Overweel Rhenen, Jannie van Schaik Veenendaal, Gerda v. Tongeren Eist (U). Ineke van Tuil Veenendaal, Willie Versteeg Veenendaal (met lof), Joke de Vries Rhenen, Nelleke v.d. Wal Veenendaal, Minie van Walsum Eist (U.), Jopie Kalter Veenendaal, Hannie v.d. Weert Veenendaal. Assistentenopleiding N.: Joke Brink man Amerongen, Iet Dijkstra Veenen daal. Nelleke van Galen Veenendaal, Loes v.d. Ham Veenendaal. Agnes v.d. Horst Veenendaal. Hannie de Jong Eist (U). Gerda v. Kesteren Veenendaal. Gerda Leppers Veenendaal (met lof), Willy v. Meeteren Eist (U) (met lof), Metje v. Nieuwamerongen Eist, Annie de Roos. Veenendaal, Ria v.d. Scheur, Veenendaal, Dieneke Tan is, Veenen daal, Ria v. Tongeren Eist (U). Leerlingverkoopstersopleiding: Diny Alberti Veenendaal, Diny van Beek Veenendaal, Alie Breeschoten Renswoude, Sarie Brinkhuis Veenen daal, Corrie v.d. Bruin-horst Veenen daal, Eefke Henzen Veenendaal, Fran- cien van Hunen Ederveen, Willy Ver steeg Veenendaal, Corrie Wagensveld Veenendaal, Lia v. Wolfswinkel Eder veen, Gera v.d. Meyden Veenendaal, Henny van Beek Veenendaal. Aan de Tweede Christelijke Hujs- ADVERTENTIE KIRPESTEIN VKKNKNTMAI CITY-MOTORS KOK houdschool, Tuinstraat zijn de volgende leerlingen geslaagd voor de opleiding Assistente A (theorie): uit Bennekom: Coosje Braafhart, Betsie Hardeman. Uit Ederveen: Grieke van Beek. Marry van Brummelen, Alie Hardeman, Ger- dien van de Meent, Dikky Middelman, Ria van de Pol, Hennie Snetselaar (met lof), Gera van der Ziel. Uit Leersum: Priscilla de Bruyn. Uit Renswoude: Gerrie van den Dikkenberg, Annie Hoogeweg, Hanny van Voorthuizen. Uit Scherpenzeel: Ineke Hardeman (met lof), Betsie Jansen, Bea Methorst (met lof), Corrie Vlaanderen. Uit Veenen daal: erdaG Sanders, Corjan v. Schup- pen. Afgewezen werden 2 leerlingen. BARNEVELD, 25 6 - Marktbericht. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld. Aanvoer 1.372.204 stuks, stemming prijs houdend. (Prijzen in guldens per 100 stuks). Eieren van: 51 52 g 5.315.72; 55/56 g 6.00—6.42; 61 62 g 7.04—7.21; 65 66 g 7.76—8.23. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 791.123 stuks, stemming prijshoudend. Prijzen (in guldens per 100 stuks). Eieren van: 51/52 g 5.80—6.19; 56,57 g 6.46—6.74; 61 62 g 7.04—7.28; 66 67 g 8.40 —9.12. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 2.050.000 stuks, handel redelijk. Eieren van 50/58 g f 5.607.25 per 100 stuks, kg-prijs f 1.121.25; eieren van 59/64 g f 6.458.25 per 100 stuks, kg-prijs f 1.26 1.29; eieren van 65'69 g f 8.5010.00, kg-prijs f 1.311.45; witte eieren 25 tot 50 cent per 100 stuks lager. Pluimveemarkt Barneveld (Prijzen in guldens per kg). Aanvoer ca. 6000 st., handel traag. Slachtkippen lichte 0,70— 0.85, zware 1.06—1,30. DEN HAAG Namens de „European Cereal Atlas Poundation" een stichting waarin het centrum voor publikatie en documentatie op landbouwgebied (pu- doc) in Wageningen en Elseviers uitge versmaatschappij samenwerken, heeft dr. W. Feekes, voorzitter van het Ne derlandse graancentrum in Wagenin gen, dr. ir. A. H. Boerma, directeur-ge neraal van de FAO, in het Haagse Con gresgebouw de twee eerste delen aan geboden van een atlas. In deze atlas staan gegevens over de verbouwing van graansoorten in Europa, in het kader van de ecologische omstandigheden (klimaat, omgeving en mogelijke ziekte gevaren voor de gewassen). Het geschenk werd aangeboden uit bewondering voor het werk van de FAO en in de hoop dat het een bijdrage kan vormen voor het welslagen van dit werk. In zijn antwoord zei dr. Boerma in dit geschenk een symbool te zien van de belangstelling voor de arbeid van zijn organisatie. VEENENDAAL De 18-jarige Van D. uit Ede, die bij zijn vriend Van M. uit Veenendaal achterop de brommer zat moest gisteren bewusteloos in het Julianaziekenhuis worden opgenomen na een ongeval bij hotel „La Montagne". De twee jongens kwamen vanaf het Bergbad en sloegen over de kop toen de remmen van de bromfiets plotseling weigerden. Van D. kreeg een hersen schudding en verschillende andere ver wondingen. Zijn vriend kwam met de schrik vrij. ADVERTENTIE Het gaat geweldig met de kleine sigaren van Panter. Er worden er steeds meer verkocht over de gehele wereld. En dat houdt weer in dat er steeds meer moeten worden gemaakt. Groei en uitbreiding zijn bij ons niet van de lucht. Als je jong bent - jongen of meisje - doe je er verstandig aan eens te komen praten met onze heer Van de Weerdhof. Hij zal je graag ontvangen en je alles vertellen over het salaris, de gratificatie en de zekerheid van werken bij Panter. Kom gauw eens langs In de vakantie - van 28 juni tot 23 augustus a.s. - gaat de jeugdkapel van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal dicht. In de pe riode van 5 juli t/m 9 augustus a.s. is ook het aantal kinderkerk-diensten van „Sola Fide" beperkt. In beginsel staat de gereformeer de kerkeraad van Rhenen niet af wijzend tegenover de voorstellen tot samenwerking die z^jn voortgeko men uit een samenwerking van de hervormde en d® gereformeei'de kerkeraad te Rhen'en. Deze voorstel len behelzen belangrijke uitbreiding van het aantal gemeenschappelijke diensten de mogelijk van gemeenschappe lijke swndsmaalsvieringen het bewerkstelligen van een nau wer contact tussen de ambtsdragers y/an de beide kerken, die in eenzelf- A'.e wijkgebied werken het laten voorgaan van een pre dikant van de andere gemeente als de ..eigen" pastor met vakantie is. Ned. Protestantenbond. De bijeen komst begint om half vijf. Spreek ster is mevr. M. M. Bosman-Schu- rink te Veenendaal over de verant woordelijkheden voor onze gedach ten. Verdere medewerking verlenen mevr. B. Visser-Hendriks (zang) en mevr. A. van Zanten-van Manen (orgel). Onder een kopje koffie kan men na afloop vragen stellen over de dienst of het soefisme in het al gemeen. Eveneens voor het Soefi- centrum Veenendaal spreekt van avond mevr. mr. J. M. Kunst over „Mijn ervaringen bij de gevluchte Lama's van Tibet". Onder auspiciën van de raad van de gereformeerde kerk te Rhenen zullen op 13, 20 en 27 september a.s. kerkdiensten worden gehouden in Kesteren. Men hoopt o.a. hieruit te kunnen afleiden of het institueren van een zelfstandige gereformeerde (streek)kerk Midden-Betuwe ge wenst is. Volgens de kerkeraad van de gere formeerde kerk te Rhenen is de op brengst van de vrijwillige bijdragen van de gemeenteleden aan de lage kant, anders gezegd: deze zou veel hoger kunnen zijn. Ook de commis sie van beheer denkt er zo over. De gemeente zal hiervoor de nodige op warming ontvangen. Van iemand die onbekend wenst te blijven heeft de raad van de gere formeerde kerk te Leersum een ..mobiel" avondmaalsstel gekregen. Het servies is bestemd om te gebrui ken bij de viering van het Heilig Avondmaal voor bewoners van het bejaardencentrum die niet meer naar de kerk kunnen gaan. Het kan worden vervoerd in een bijbehorend koffertje. Er is zondagavond. 28 juni a.s. weer Jeugddienst in de Andrieskerk te Amerongen. Voorganger in deze dienst is ds. J. de Jager uit Dubbel dam. Aan deze dienst wordt mede werking verleend door Adrie Stam uit Dubbeldam, oud-leerlinge van Bartimeus die zal declameren en en kele liederen zal zingen. Ook het Andrieskerkkoor onder leiding van Joh. Meischke zal enkele liederen ten gehore brengen. Het onderwerp van de preek van ds. De Jager zal zijn: ..Leidt God ons leven Wel in al les". De dienst begint om 18.30 uur maar om 18.15 uur begint de samen zang. De deelneming aan het Heilig Avondmaal in de gereformeerde kerk te Rhenen is over het algemeen laag. Dit is de mening van de gene rale deputaten kerkbouw van de ge reformeerde kerken in Nederland. Zondag is er weer een universele eredienst van het Soefi-centrum Veenendaal in het gebouw van de De hervormde gemeente te Vee nendaal offerde in 1969 in totaal bijna 30.000 gulden voor de zending, tegenover bijna 25.000 gulden in het jaar daarvoor. In alle stilte heeft de heer J. Gaasbeek het feit herdacht dat hij veertig jaar geleden als godsdienst onderwijzer aan de hervormde ge meente te Veenendaal werd verbon den. De diaconie van de hervormde ge meente te Veenendaal heeft besloten om de opbrengst van de diaconiecol lecte van a.s. zondag te bestemmen voor hulpverlening aan de slachtof fers van de aardbevingsramp in Peru. Ds. D. W. Veldkamp te Hilversum zal voorgaan in een open-deur- dienst die a.s. zondagmorgen om 10 uur in de hervormde kerk „Sola Fide" te Veenendaal wordt gehou den. Het thema van de dienst is ..Wat betekent Christus voor u". Vanaf tien minuten voor de dienst is er samenzang van geestelijke lie deren. De gereformeerde kerkeraad van Rhenen heeft zich akkoord ver klaard met het voorstel van de com missie van onderzoek naar de ge meenschappelijke jeugddiensten (hervormd/ gereformeerd). Men ad viseert de jeugd een eigen combo te laten vormen. Het aantrekken van dergelijke groepen van buiten kost namelijk te veel. Voorts wil men het aantal jeugd diensten teruggebracht zien van 9 tot, 7 per jaar. Ook de hervorm de kerkeraad en de jeugddienstcom missie moeten hun mening over dit advies nog kenbaar maken.

De Vallei | 1970 | | pagina 5