binnenkort in de ether komt.stelt de wereld nog voor vele vraagtekens Bioscoopbond wil weten wat de klant wil Vanavond WalzcT- Gelukwens voor jarige Prins traum Heer Bommel en de Blijd- scbapper Mevrouw Thomason - secretaresse - doet nog geheimzinnig Binnenkort Projecten Lek programmaos Schuilt er politiek achter dit schild van de maatschappij? Onderzoek op grond van motieven der radio-wetenschap Een idealistisch- commercieel publiek - wie zijn dat dan Wie heeft voor dit alles de miljoenen op tafel gelegd? De vruchtloze poging van Radio Nord- see International is nauwelijks vergeten of de Nederlandse kust wordt opnieuw „ge teisterd" door een piratenzender: Capital Radio, zendend vanaf de kustvaarder King David die vlak bij het REM-eiland voor anker is gegaan. De verrassing is compleet, omdat niet zoals gebruikelijk is geworden al maan denlang tevoren plannen en nog eens plan nen vergezeld van persconferenties en glaasjes jus d'orange de wereld zijn inge stuurd. Integendeel, pas toen de King David met vrijwel de gehele zendappara tuur (tien kilowatt) aan boord het vorig weekeinde tussen de pieren van IJmuiden door naar zee glipte, werd bekend dat het door Nederland nog steeds niet geratifi ceerde Verdrag van Straatsburg (een anti- etherpiratenwet) opnieuw onder druk was gezet. Viering van pauselijk gouden priesterfeest TELEVISIE TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP RADIO TELEVISIE RADIO ZATERDAG 27 JUNI 1970 N VREEMDE EEND IN DE COM MER CIE-BIJT In Bussum wordt terwijl Capi tal Radio nog zijn stem aan het pro beren is hard gewerkt aan een zo compleet mc~elijke studio- en kan toorruimte. Op de deur moet nog een bordje komen met International Broadcasters Society, want dat is de vereniging die het schip de zee heeft opgedreven. Een vreemde zaak: een vereniging mag geen winst maken en toch wordt een „illegaal" commercieel radiosta tion opgericht. Een vraagteken met nog veel meer vraagtekens erachter. In een hoek van het kantoor, waar meer zakken cement liggen dan gram mofoonplaten, probeert mevrouw B. A. Thomassen-Beydals (secretaresse van de vereniging en echtgenote van directeur T. D. R. Thomason. die op het moment van het interview op het schip is) twee uur lang vraagtekens en achterdocht weg te nemen. Ze slaagt daar maar ge deeltelijk in, omdat ze niet bereid is in formatie te verstrekken over enkele kernpunten. Waarom bij voorbeeld zelf zo ge heimzinnig doen over deze commerciële, op het oudere publiek gerichte commer- cieel-idealistische (wat is dat?) zender? Mevrouw Thomason: „In het verleden i« zo vaak van de daken geschreeuwd: we gaan dit doen, we gaan dat doen, maar wij wilden pas in de publiciteit als we werkelijk gingen uitzenden en dat is ons bijna gelukt. Want eigenlijk jijn we nog niet klaar. Ik denk dat we degen het weekeinde met continu proef- uitzendingen beginnen op 270 meter daar heeft Radio 270 ook op gezeten en die stoort beslist niet en over een week of twee volledig in bedrijf zullen zijn." International Broadcasters Society is zo'n negen jaar geleden in Bussum, waar de heer en mevrouw Thomason wonen, opgericht. Volgens de statuten een internationale vereniging van ra dio- en tv-organisaties en -medewer kers voor de uitwisseling, verzameling en coördinatie van omroepgegevens. De Canadees Thomason die kort voor de oprichting met een knetterende ruzie bij de Wereldomroep was vertrokken, werd uitvoerend directeur. Volgens me vrouw Thomason zijn nu tweeduizend omroepmedewerkers en organisaties lid van de vereniging (werkkapitaal onge veer 200.000 gulden). Behalve de gebroeders Verweij van Veronica zijn daar geen Nederlanders of Nederlandse organisaties bij. Ook de European Broadcasting Union de overkoepelende organisatie van Europe se omroeporganisaties is uit concur- rentie -overwegingen'(volgens me vrouw Thomason) geen lid. Achter grond daarvan is het conflict dat de heer Thomason heeft gedwongen de Wereldomroep te verlaten. Mevrouw Thomason: „In het buiten land hebben we veel eerder erkenning gevonden dan in Nederland. Daar is die oude vete misschien wel debet aan. Het heeft ons jarenlang parten gespeeld dat de NOS en de EBU niets met ons te maken wilden hebben. Een oud zeer, ja dat is het wel". De in het Gooi zo welig bloeiende ge ruchten willen dat die afzijdigheid te verklaren is uit vermoede communisti sche sympathieën van de IBS; maar ook de Morele Herbewapening wordt met deze vage vereniging in verband gebracht. Mevrouw Thomason: „We zijn vol strekt particulier. We hebben nooit eni ge steun gehad van een overheid of een machtige organisatie. De mensen willen dat maar niet begrijpen. Ze kijken je aan of je de zaak beduvelt. We zijn af geschilderd als idealisten. Daar heb ik bezwaar tegen als met idealist iemand wordt bedoeld, die niet met zijn beide benen op de grond staat en schimmen najaagt. Maar in de goede betekenis zijn we natuurlijk idealisten". Waar bestaat dat idealisme dan uit? Mevrouw Thomason: „We zijn een beroepsvereniging geen vakorganisa tie die de vakbekwaamheid in de omroep wil verbeteren. We doen heel veel werk op wetenschappelijk gebied. Er zijn ook veel universitaire omroep organisaties lid van onze vereniging. Een van de projecten waar we mee be zig zijn, bestaat uit drie naslagwerken op omroepgebied. Verder werken we in opdracht aan projecten". „Deze zender is ook zo'n opdracht, van enkele buitenlandse particuliere le den en van enige leden-organisaties". Wie dat dan wel zijn, wil mevrouw Thomason niet kwijt, zoals ze ook niet kwijt wil van wie het schip is en onder welke vlag het vaart. Over dat laatste deze feiten: het schip is in 1938 in Gro ningen gebouwd (400 ton) en heette oor spronkelijk Zeevaart. In februari is het via bemiddeling van de heer Thoma son verkocht aan Kangeroo Pioner- ing in Liechtenstein, waarschijnlijk niet meer dan een postbus. De heer Thomason heeft vervolgens het schip weer gehuurd voor de vereniging. Zo ging het ook met de tender Kangeroo, die het schip vanuit IJmuiden bevoor raadt. De voorlopige kosten van het project bedragen een miljoen gulden, bijeenge bracht door het groepje buitenlandse leden dat onbekend wenst te blijven. Mevrouw Thomason: „De vereniging is neutraal. Dit is een apart project, dat apart wordt betaald. Het is niet alleen een materieel project. Ook religie en politiek kunnen bij ons terecht. Ieder een kan bij ons een half uur of een uur zendtijd (vanaf duizend gulden) sponsoren met de mogelijkheid per half uur drie maal een minuut reclamezend tijd te vullen. De enige uitzondering maken we voor ons zelf. Via gesproken hoofdartikelen van zo'n vijf minuten willen wij ons tegenover het publiek verantwoorden, duidelijk maken". Wat er dan duidelijk wordt gemaakt Het is nog behelpen in de Bussum- se studio maar mevrouw Thoma- son-Beydals (36 achtereenvol gens omroepster bij Wereldomroep AVRO en Radio Luxemburg) slaat er zich wel doorheen. ,,Het leven is geen luilekkerland staat gedeeltelijk in een communiqué van 15 juni: „Capital Radio" heeft de volgende doelstellingen: 1. het redden van mensenlevens en het beschermen van de menselijke waar digheid; 2. het bevorderen van gelijke kansen voor mannen en vrouwen. Op het gebied van radio-bedrijfsvoe ring en -organisatie: A. het bieden van een alternatief voor de keuzemogelijkheid ten opzichte van de Europese regeringsmonopolies; B. om aan te tonen hoe goedkoop en effectief radio kan zijn; C. om aan te tonen hoe goed com merciële radio kan zijn; D. vrije radio in de praktijk te de monstreren. Op het gebied van radio-techniek en -wetgeving: Om aan te tonen dat de radiowetge- nisch gebied te demonstreren; om aan te tonen dat de radiowetge ving volledig is achterhaald door de techniek". Mevrouw Thomason, geplaagd door de forse klank van Chopins pianower- ken, telefoontjes van likkebaardende sponsors-in-spe en door een chronisch gebrek aan lucifers om het kettingro- ken te beoefenen, zegt over het com muniqué: „Wij zijn tegen alle monopolies. Er moet concurrentie zijn. Ook in de om roep. Wat we hier in Nederland hebben zijn een paar programma-toeleverings bedrijven die een paar uur mogen vul len op het nationale net. Wij willen aantonen dat het anders kan". Doet Veronica dat dan niet? Mevrouw Thomason: „Jawel, maar Veronica bemoeit zich principieel niet met godsdienst en politiek. Bovendien zijn ze er om winst te maken, alleen winst. Dat is hun goed recht, maar wij zijn er niet in de eerste plaats om de winst. Er moet iets winst worden ge maakt om de zaak te laten draaien en om enkele andere projecten van de ver eniging te financieren. Bovendien moet dat miljoen eerst worden terugbetaald. Maar in de eerste plaats staan wij open voor iedereen. Iedereen kan bij ons zendtijd huren, zo zou het toch overal moeten zijn". Tenslotte het dreigende conflict met Den Haag en Straatsburg. Mevrouw Thomason: „Die wetgeving is lek en achterhaald. Heel Nederland zou vol kunnen zitten met FM-zenders zonder te storen. Die wetgeving houdt hele maal geen rekening met moderne om- roeptechnieken. Wij benadelen nie mand". Maar niet voor niets heet het schip King David (die de reus Goliath met een katapult op de knieën bracht). Me vrouw Thomason: „Een eventueel pro ces wat ik niet hoop, omdat we daar voorlopig financieel niet toe in staat zijn zullen we toch niet uit de weg gaan. Maar we vechten tegen een zeer machtige tegenstander." SDe familie Thomason vindt, dat ze al tien jaar tegen een hoop onbegrip vecht. „Maar gevochten hebben we", zegt mevrouw Thomason. „We hebben nooit de weg van de minste weerstand gekozen. Het leven is geen luilekker land. Het leven is strijd." Daarom ligt King David nu voor an ker en probeert een stem op te zetten. Goliath Den Haag is nog niet gestoord, meldt de PTT. De Nederlandse Bioscoopbond is van plan dit najaar een intern Bondscongres te organiseren, waarbij het onderwerp „customer orientation" vry vertaald: wat wil de klant precies centraal zal staan. Een werkcommissie is belast met de voorbereiding: zij zal zich onder meer op deze onderwerpen moeten be zinnen: de service-verlening aan bios coopbezoekers, het personeelsbeleid, de verkoop van consumpties en eventuele andere artikelen, de inrichting van de foyer, een wensenbus voor de bezoe kers en de informatie van bezoekers omtrent de toekomstige programmering. Andere punten die onder de loep geno men zullen worden zijn renovatie en nieuwbouw, waaronder begrepen de rentabiliteit, de ligging van nieuwe za ken en vraagstukken van architectuur zowel binnen als buiten de zaken. De noodzaak tot dit alles formuleerde deze week Bondsvoorzitter J. G. J. Bos man aldus: „Per week nemen een half miljoen mensen vrijwillig het actieve besluit de bioscooptheaters te bezoeken. Wat gaat er in deze mensen om? Zij zijn actief bereid tot iets... tot het be zoek aan het theater... wat er daarna komt zullen wij zelf moeten invullen." De voorzitter somde een paar nieuwe operatieterreinen op: kranten- en boe kenstands; servicecontacten met andere bedrijven; bloemenautomaten en wel licht ook de verhuur van filmcassettes. En dit alles omdat naar zij zeggen „de image van de bioscoop een face-lift nodig heeft", De oud-commissaris van de ko ningin in Limburg, dr. F. J. M. A. H. Houben, zal maandag avond tussen vijf en kwart over acht via Hilversum I een geluk wens uitspreken ter gelegenheid van de verjaardag van prins Bernhard. Dr. Houben is vice- v oor zit ter van de Nationale Raad Welzijn Militairen van deze Raad is de Prins voorzitter. 0 Aan de operette „Ein Walzer traum" heeft Oscar Straus, 6 april j.l. honderd jaar geleden in Wenen geboren, zijn roem te danken. Het werk werd na de première 2 maart 1907 binnen de kortste tijd een wereldsucces. Oscar Straus met één s, géén familie van Johann Strauss) heeft weliswaar daarna nog vele andere operettes gecomponeerd, maar géén daarvan heeft de popula riteit van „Ein Walzertraum" zelfs maar geëvenaard. Toch zou de com ponist in 1951 nogmaals een top hit" componeren, al is het wellicht niet algemeen bekend dat hij daar van de maker is, we bedoelen het „Leitmotiv", van de film „La Ron de". De KRO-televisie zendt, als eerste onderdeel van een „Operettefesti val", „Ein Walzertraum" vanavond uit, om 21.10 uur op Nederland 2. Het is een overname van het ZDF, die deze operette in samenwerking met de Oostenrijkse televisie produ ceerde. De regie is in handen van Fred Kraus. Zijn zoon, de „pop-zan ger" Peter Kraus. zingt de rol van luitenant Montschi, de vriend van luitenant Nifci (Wolfgang Siesz), die Zowel televisie als radio besteden via een eucharistieviering aandacht aan het feit dat het vijftig jaar gele den is dat de huidige paus Paulus VI tot priester werd gewijd. De televisie-uitzending komt van uit de kerk van St.-Jacob in Den Haag. De pauselijke nuntius in ons land, mgr. A. Felici, is de celebrant, de predikatie wordt gehouden door kardinaal Alfrink. Voor deze eucha ristieviering zijn het diplomatieke CQrps, regeringsfunctionarissen, het Hof van Justitie, het Nederlandse episcopaat en vele andere hoogwaar digheidsbekleders uitgenodigd. De radio-uitzending komt uit de Pius X kerk in Alphen aan de Rijn. Het wordt een eucharistieviering -net Nederlandse gezangen. Tijdens deze dienst zal ook de brief worden voorgelezen, die de bisschoppen aan de Nederlandse katholieken hebben geschreven naar aanleiding van het pauselijk jubileum. het als Wener zo slecht kan vinden aan het hof van Vorst Joachim XIII, waar hij als nieuwbakken echtge noot van prinses Hélène is terecht gekomen. Maar Franzi, de leidster van een echt-Weens damesorkest, weet de sfeer drastisch te verande ren en te verbeteren. NEDERLAND I 17.00-plm. 17.30 Intern. Zwemma- rathon Utrecht 1970. 18.25 NOS: Tour de France: sarnenv. van vandaag verreden etappe. 18.45 Pipo de Clown. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 AVRO: AVRO-Rallycross. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: Drieluik: 1. Nieuwe Oogst; 2. Wie ben ik?; 3. Goed Geoogst: Tour de Chant. 21.50 (K) Salto Mortale: München. 22.50-22.55 NOS: (K) Journaal. 22.55-23.15 Gefilmde impressie TT- Assen. NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 EO: (K) Teenage Conflict, film. 19.35 Close Up van zomaar een christen. 19.45 Koorzang. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) Advocaat Judd, serie. 21.10 Ein Walzertraum, operette van Oscar Straus, door Symf. ork. Graunke; koor Beierse Omroep, Ballet Weense Staatsopera. 22.55-23.00 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I 17.15 (K) Economie voor iedereen. 17.45 Sportjourn. (K). (Region, progr.: NDR: 18.30 (K) Geachtet, se rie. 19.00 (K) Actualiteiten. 19.15 (K) Amusem. progr. 19.58 Progr. overz. WDR: 14.30-14.55 (K) Weekjourn. 18.35 (K) Familie Feurerstein, teken film 19.00 (K) Nieuws. 19.35 (K) Kronen liegen im Staub: Het rijk van Tara). 20.00 (K) Journ. en weer- ber. 20.15 (K) Dem Tater auf der Spur ,film. 21.55 (K) Lotto-getallen. 22.00 (K) Journ. en weerber. en aansl.: (K) Het woord voor de zon dag. 22.20 Einer muss dran glauben, film. 24.00 (K) Journ. DUITSLAND II 17.05 (K) Nieuws en weerber. 17.15 Informaties en meningen uit Bonds republiek. 17.45 (K) Maya, serie. 18.45 (K) Spass durch 2, amusements- progr. 19.45 (K) Nieuws en weerber. Aansl.: Weekkron. 20.15 Der Hun- derter im Westentaschl, klucht. Aansl.: Nieuws. 21.40 (K) Sport .22.25 (K) Nieuws en weerber. 23.00-ca. 0.30 Nachtschwester Ingeborg, film. NEDERLAND I 10.15-11.30 KRO RKK: Eucharistie viering. 15.30 NOS: (K) Journaal. 15.32 (K) Weekjournaal met titels voor slechthorenden. 15.51 Verkeersinformatie. 15.55 De Verrekijker intern. mw 6933 Heer Bommel wachtte de woede van de commissaris niet af. Toen de poli tieauto met een dreunende slag op de weg terecht kwam vluchtte hij de heuvel op, zo snel als zijn voeten hem dragen kon den. Zodoende liet hij het overspannen geschreeuw van de politiechef al spoedig achter zich. Maar ock toen dit had plaats gemaakt voor de stilte der natuur en het suizelen van de wind draafde hij voort. „Het is ver met mij gekomen", sprak hij hijgend tot zichzelf. „Hier ga ik; een vluchtende landloper. Eenzaam en gelde- loos. In een kwade reuk en achtervolgd door de politie, bedoel ik. En dat terwijl ik alleen maar wat eenvoudig geluk zocht door achter die zogenaamde blijdschap- per aan te lopen. Een kwade genius, dat was het, als iemand begrijpt wie ik be doel. Ik heb hem zelf opgeroepen. Maar als ik hem ooit weer ontmoet zal hij de toorn van een heer voelen! Waar zou hij zijn?" De heer Zwadder was echter een heel eind uit de buurt. Hij had zich met grote snelheid voortgerept totdat hij een bergtop bereikt had en daarop zat hij nu peinzend naar de invallende schemering te kijken. „Het begint weer te regenen", mompel de hij. „Zolang de visgeuren mij uit het kostuum sloegen was het droog, want ik werd al genoeg beproefd; maar nu maakt dat weer plaats voor het eeuwige hemel water. Ach ik heb nog niet veel geluk ge bracht, en het zou winderigheid zijn om mijn beloning te vragen. En toch zie ik een lichtpunt. Al die regen op deze hoog te zal de stromen doen zwellen en het dal onder water zetten. Maar uit de daarna invallende droogte zal een groot gevoel van verheugenis opbloeien!" jeugdjourn. 16.00 Water kent geen grenzen: schakelprogr. in kader van N 70. 17.15-17.30 Rep. Tour de France. 18.55 Pipo de Clown. 19.00 CVK IKOR'RKK: (K) Serie verhalen uit het Oude Testament: 1Schepping. 19.05 CVK/IKOR: Zingend geloven. 19.30 NCRV: Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.40 (K) De grens van het leven, wetensch. document. 20.30 NOS: Journaal. 20.35 NCRV: (K) Gerechtigheit voor Selvin, film. 21.45 (K) Documentaire over het Le ger des Heils (II). 22.35-22.40 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 16.00-17.15 NOS: Water kent geen grenzen: schakelprogr. in kader van N 70. 18.55 Pipo de clown. 19.00 (K) Journaal. 19.05 (K) Woobinda, jeugd-serie. 19.30 Studio Sport. 20.20 (K) Rechtvaardige rebel, film. 21.10 Berliner Philharmoniker, m.m.v. koor Duitse opera van Ber lijn: Symfonie nr. 9 van Beetho ven (kleur). 22.15-22.20 (K) Journaal. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05-10.50 Natuur film. 11.00 (K) Progr. overz. 11.30 Filmrep. 12.00 Internationale Früh- schoppen. 12.45 (K) Weekjournaal. 13.15 (K) Reg. weekjourn. 14.45 Voor de kinderen. 14.55 Idem. 15.15 (K) Natuurfilm. 16.00 (K) Filmrep. 16.30 (K) Informatief progr. 17.00 (K) Irb- tern. Concours Hippique Aken. 19.00 (K) Wereldspiegel. 19.30 (K) Sport journ. 20.00 (K) Journ. en weerber. 20.15 (K) Charleys Tante, film. 21.45 (K) Filmrep. 22.30 (K) Journ. en weerber. 22.35 Eur. Kampioensch. Gewichtheffen. DUITSLAND II 10.30 Progr. overz. 1.100 Med. rubr. 11.30 (K) Rep. 12.00 Zondagsconc. 12.50 Wetensch. comment. 13.00 (K) Actualiteiten en muz. 13.30 (K) Flip per, serie. 13.55 (K) Unser trautes Heim, serie. 14.20 (K) Filmrep. 14.55 (K) Nieuws en weerber. 15.00 Brüder im AH, serie. 15.30 (K) Deutsches Galopp-Derby. 16.00 Wasser kennt keine Grenzen, progr. t.g.v. Eur. Na tuurbeschermingsjaar. 17.25 (K) Big Valley, serie. 18.15 (K) Nieuws, weerber. en sport. 18.30 Filmportret. 19.00 (K) Sportnieuws en lotto. 19.45 (K) Nieuws en weerber. 19.55 Drü- ben, informatief progr. 20.15 (K) Cosi fan tutte, opera van Mozart. 22.45 (K) Nieuws en weerber. 22.50- 23.20 (K) Bundesfilmpreise 1970. HILVERSUM I VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Soc. strijdl. 8.13 Voor het platteland. 8.25 Gevar. progr. (9.00 Sportmededelin- gen en duivenber). 9.15 Stereo: In strument. ensemble: klass. muz. (gr). 9.45 Hum. Verb. IKOR: 10.00 Kin- derdienst. 10.30 Doopsgez. kerkd. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 Bonte muz. show. 13.00 Nieuws. 13.10 Toestand in de wereld, lez. 13.19 Radiojourn. 13.35 Verkeersmagazine. 14.00 Biels en Co., radiofeuilleton. NOS: 14.30 Progr. voor gastarb. VARA: 17.00 Stereo: Pop. Muz.show met VARA- dansork. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn: sportrep. en -beschouwingen. VARA 18.30 Cab.progr. NOS: 18.50 Vier mensen op zoek naar een mening: disc.progr. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Verdeling van de taalschat: ge sprekken. NOS: 20.30 Stereo: Hol land Festival 1970: Music Hali: d. Metropole-ork. AVRO: 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.43 Radio journ. 22.55 Stereo: licht pl.progr. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.10 Klass. muz. (gr.) 9.00 Nws. en wat.st. 9.15 Stereo: oude gew. muz. (gr). 10.00 Eucharistievie ring. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Lichte gr.muz. 11.45 Samenvatting preek Kard. Alfrink. 11.55 Medede lingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconc.: <lass. muz. 12.40 Actuele kron. 13.00 Nieuws. 13.10 Voor de jeugd. 13.25 Stereo: Klass. fluitkwartet (gr.). 13.40 Sopraan, bariton en piano: klass. liederen. 14.10 Een van de twaalf, hoorspel. NOS: 14.30 Stereo: Holland Festival 1970: Residentie Drk.: klass. en mod. muz. 16.30 Jazz uit het hist. arch. CVK: 17.00 Geref. kerkd. 18.00 Convent: wekelijks hal- uur over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Het kerklied op de scholen, en quête. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Stereo: klassm gew. muz. 19.45 Natuur en mens: lez. 20.00 Stereo: klassm muz. (gr.). 20.30 Utr. jongerenkoor met clavecimbel. KRO: 21.00 Stereo: muz. quiz. 22.00 Magazine met achter grond informatie over kerk en sa- menlev. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuwsm 22.40 Klass. verz.progr. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht pl.progr. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verz.pl .progr. 13.00 Nieuws. 13.02 Ronde van Frankrijk. 13.05 Ned. Art Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 Langs de lijn: sportrep. en -uitsl. 15.00 en 16.00 Nieuws). AVRO: 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojourn. 17.05-18.00 Licht pl.progr. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Weekkron. 10.25 Actualiteiten en muz. 11.05 lm Auftrag der Schwarzen Front, docu ment. spel. 12.45 Intern, persoverz. 12.55-13.30 Wereldspiegel. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 (K) Voor de kinderen. 17.00 (K) Idem. 17.25 (K) Turkse reis indrukken. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND lis 17.30 (K) Nieuws en weerber. 17.35 Die Karte mit dem Luchskopf, film. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend- gym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Licht, gr.muz. en rep. (7.33-7.38 Van de voorpag.). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualitei ten. 8.22 Lichte gr.muz. en rep. 9.10 Stereo: Klass. gr.muz. 9.35 Waterst. 9.40 Stereo: Klass. gr.muz. 9.50 Ko ning Klant: 10.00 Voor de huisvr. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Ra- diophilh. ork.: mod. muz. VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: gevar. progr. met klass. muz. (13.00 Nieuws). NOS: 14.45 Vrijheid en organisatie in de wetenschaps-beoefening, toespr. 15.20 Eurojazz. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.03 Lichte muz. uit Lat. Amerika. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Stereo: Draaiorgelmuz. (gr). Overh.voorl.: 17.40 Den Haag aan de lijn. AVRO 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojourn. 18.30 Stereo: licht muz.progr. 19.20 Nabeschouwing Tour de France. 19.30 Nieuws. RVU 19.35 Het natuurwetensch. Tijd schrift. 20.05 Gelukwensm 20.10 Dis cus. over actuele zaken. Bond zonder Naam: 22.20 Op de 65+ tour, lez. NOS: 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. AVRO: 22.43 Radiojourn. NOSG 22.55 StereoG Metropole-ork.: amu- sem.muz. 23.25 Satirisch progr. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: klassm en mod. muz. (gr). (7.30 Nieuws. 7.32 Actuali teiten. 7.50 Overweging. 8.00-8.10 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvr. (9.00-9.10 Gymn. voor de vrouw). 10.00 Stereo: klass. muz. (gr). NOS: 10.15 De komende week in het' Ned. muziekleven. 11.00 Nieuws. KRO: 11.03 Voor de zieken. 11.30 Be- jaardenprogr. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Gevar. programma. Z 12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.24 Hier en Nu: actualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Jeugd en kamermuz.: pianotrio met mod. en klass. muz. 15.00 Herv. middagd. NOS: 15.30 In formatie over Zeeland. (16.00-16.02 Nieuws). 17.20 Overh.voorl.: Surina me Journaal. NCRV: 17.30 Stereo: Kinderkoor: geestelijke liederen. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor en licht instrument, sextet. 18.19 Stereo: Lichte gr.muz. 18.30 Nieuws. 18.41 Hier en Nu: Ac tualiteiten. EO: 19.00 Wij hebben een woord voor de wereld: veelgevraag de geestelijke muz. 19.20 Reformatie en reveil. 19.35 Muz. intermezzo. 19.45 Opbouw: wekelijkse bijbelstu die. NOS: 20.00 Stereo: Holland Fes tival 1970: Magazine met: A'damse Filh. ork.: klass. en mod. muz. NCRV: 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiokron. over boeken, schrijvers en toneel. 22.55 Stereo: Meesterwerken van de WOe eeuwse kamermuz. (gr). 23.25 Piano- ree.: klass. muz. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht pl.progr. 10.00 Nieuws. 10.03 Popsta tion. (11.00 Nieuws). TROS: 12.20 Nieuws. 12.03 Jam-on-Radio. NOS: 13.00 Nieuws. 13.03 Radio: Tour de France: Popmuz. in 4 etappes, af- gew. met directe rep. van Franse fietsfeest. (14.00. 15.00 en 16.00 Nieuws). KRO: 17.00 Nieuws. 17.02- 18.00 Verz.pl.progr.

De Vallei | 1970 | | pagina 6