:J2é*;- -3ft -r- Traditioneel duel op „Burgwalsfeerloos DYSA vierde vijfde lustrum port,*»4 Splinters Aart naar HVC Doorweekte Blue Soeks stopten Chefana af in Naarden: tijdig 8-5 Scheepjeswol-trofee voor Veenendaal Veel strafschoppen nodig na wedstrijden Slechts 300 toeschouwers „Sparta" en Resteren" ingedeeld Scherpenzeelse wielerronde in de belangstelling Competitierit Valleirenners Sparta-jeugd won wisselbeker VHC-NEGENTAL BEKERT VERDER Wedvlucht van Zaterdagvliegers SUPERIEUR Zege voor Priem in Zweden SNELLE OPENING INDRUKWEKKEND FORCEREN STERKER STRAFSCHOPPEN JI OV MAANDAG 29 JUNI 1970 j»V: m f Hayi - HHHliHÉfl - a* - i':': SCHERPENZEEL Voor de ronde van Scherpenzeel op 4 juli a.s. bestaat van rennerszijde een zeer grote belang stelling. Ook deze keer hebben de plaatselijke bedryven, winkeliers en art- dere wielersportminnentlen weer een enorme hoeveelheid prijzen en premies geschonken. De starttijcfen van de drie categorieën luiden: Jeugd 16.30 uur, adspiranten 17.30 uur, nieuwelingen 18.30 uur. Start en finish zijn aan de Eikenlaan. Bij de adspiranten zijn Alex Bongers en Leo Steur favoriet. Tevens behoren FrejJ,'Snabel en H. Booy tot de kans hebbers. Bij de nieuwelingen hebben vele goede renners ingeschreven o.a. Rijk Vink, Wim Pater (Barneveld), Fons Veldhui zen (Culemborg), Chris Bongers, Gijs Nederlof (winnaar van vele ronden) en .G Mohlman (Gelders kampioen). Co Janssen, Bert Quint, Jan Hoksbergen en de gebr. Sas zullen voor eigen publiek proberen bij de eersten te eindigen. SCHERPENZEEL Voor de zater dagcompetitie van WV „De Valleiren ners" verschenen 17 renners aan de ■tart. Bij de C-jeugd, die een ronde reed, wist Chris van der Lugt als eerste te finishen voor de goed meekomende Paul Lourens. Wim Veldhuizen (Amerongen) reed alleen bij de B-jeugd. De A-jeugd- renners bleven in een groot peloton bijeen. In de eindsprint zegevierde een iets snellere Dion van Bommel. Uitslag: 1. Dion van Bommel (Veenendaal); 2. Guus Helms (Veenendaal); 3. Jan van Dijk (Veenendaal). H. van Leeuwen staakte de strijd. De adspirantenrit kwam op naam van Gert Bol, terwijl Harry de Jong (Veenendaal) tweede werd. De nieuwelingen reden 8 ronden. Na enkele ronden bleef er een kop groep van 4 man over en in een wat onregelmatige eindfase wist Rolf Sas te winnen. Uitslag: 1. Rolf Sas (Scher penzeel); 2. Jan Boksbergen (Rhenen); 3. E. Blotenburg (Leusden); 4. Bert Quint (Rhenen); 5. A. v.d. Wetering (Rhenen); 6. M. de Jong (Pedaair.); 7. Hans Helms (Veenendaal) en 8. T. van Doorn (Rhenen). AMERONGEN De traditionele voetbalwedstrijd op De Burgwal in Ame rongen tussen Wageningen en een streekelftal is opnieuw een grote tegenvaller geworden voor de organisatoren. Slechts ruim driehonderd toeschouwers vonden het zaterdagavond de moeite waard om naar De Burgwal te trekken waar een volgens opgaaf sterke Wa- geningen-selectie zou aantreden tegen het vertegenwoordigend elftal van de af deling Utrecht van de KNVB. Maar de waarheid was dat er slechts één semi-prof stond opgesteld in de Wage- ningse formatie Frits v.d. Klift terwyl de rest bestond uit gastspelers en enkele reserves. Bovendien bleek het Utrechtse elftal ook geen gelukkige keus te Zjün geweest. De spelers van dit team brachten nagenoeg geen publiek mee en zy vormden ook VQlstrekt neen sterke eenheid- Het geringe aantal toeschouwers miste dan ook bekende voetballers uit de streek en dat betekende automatisch een duel zonder enige sfeer. Vanaf het begin was Wageningen wat sterker maar aanvankelijk kan de ach terhoede van het afdelingselftal de si tuatie meester blijven. Na 7 minuten was het Snijders van Wageningen die voor het eerste doelpunt zorgde (10). In het elftal van Wageningen stond on der meer opgesteld de talentvolle De Jong (van de sportschool van Go Ahead) en 't bleek dat deze speler een doorlopend gevaar was voor zijn tegen standers. Keer op keer sneed hij op vol le sprint door de verdediging van het afdelingselftal en hij stichtte steeds verwarring. Na een half uur spelen werd het 2 0. Tegen de aanvallen van Wageningen kon de tegenstander maar weinig doen. En slechts een enkele keer kwam de ploeg zelf tot een aanval. Werkelijk ge vaarlijk kon men echter niet worden. De Wageningse voorwaartsen waren superieur. De Jong zorgde na een flit sende aanval voor 30 en nog voor de rust herhaalde hij dat op precies de zelfde wijze 40. Na de rust, toen er enkele wijzigingen, zowel bij Wagenin gen als bij het afdelingselftal, hadden plaatsgevonden, kwam er wat meer evenwicht in de strijd. De Jong kwam niet meer binnen de lijnen en dat bete kende bij Wageningen een verzwak king. Het afdelingselftal kwam er nu wat beter in en het was de bijzonder MALMö De Nederlandse wielren ner Cees Priem is zondag in Malmö als eerste geëindigd in een vierdaagse weg wedstrijd in Zuid-Zweden. De Zweed Jupp Ripfel werd tweede en de Neder lander Fedor den Hertog eindigde als derde. AMERONGEN In het Dorpshuis werd vrijdagavond door de leden van voetbalvereniging DVSA feestgevierd ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van de Amerongse club. 150 leden werden door de voorzitter van het feestcomité, de heer Mosterd, welkom geheten. Hij memoreerde in zijn ope ningswoord dat het comité eigenlijk te weinig tyd van voorbereiding heeft ge had maar desondanks had men toch een goed programma in elkaar gezet. De uitvoering van het officiële gedeelte van de feestavond droeg hij vervolgens over aan de heer Vroegindeweij. Voorzitter J. Wolters heette daarna in het bijzonder welkom de heer P. van Veenendaal en echtgenote, één der op richters van de vereniging. „We hebben gemeend van deze avond geen officiële gelegenheid te moeten maken, aldus de voorzitter, want op 25 juli is de officiële receptie gepland. Deze avond zal dan ook meer in het teken staan van een ongedwongen feestvieren". De praeses ging ook nog even in op de 25-jarige geschiedenis van DVSA. Hij herinnerde aan de moeilijkheden bij de oprichting en zei dat momenteel de accommodatie het grote knelpunt vormt. „We weten dat er binnenkort nieuwe kleedlokalen zullen worden ge bouwd en dat er plannen bestaan om nieuwe terreinen aan te leggen. Laten we hopen dat dit alles echter weer niet te lang zal duren", aldus de heer Wol ters. De heer Vroegindeweij kondigde de aanwezigen hierna een gevarieerd pro gramma aan met tal van artiesten. Als eerste trad op het Rewa-combo. Dit or kestje zorgde voor de begeleiding van de andere artiesten alsmede de dans muziek. Ook de Wico's hadden veel suc ces met hun optreden. Vervolgens tra den op de Pardo's en de cabaretière Marijke van Keulen. Toen om half elf dit gedeelte achter de rug was gingen de aanwezigen nog een aantal uren door met uitbundig feestvieren. ijverige Douma van EMM-Hilversum die ten slotte de eer voor het Utrechtse team redde (41). De opstellingen luid den: Wageningen: Drost, Lempers, Van de Klei, Van de Klift, Schans, Snijders, Bauer, Schranz. De Jong, Roelofs en Menting. Afdelingselftal: Maas (WZA), Tewes (Scherpenzeel), Van de Pol (Montfoort), Griffioen (Vitesse), Walet (EMM) Brandsen (WZA), Aal- bersen (VVJ), v. d. Berg (Actif), Gelhart (Utr. Boys), Douma (EMM), B. van Om meren (DVSA) Meerveld (WJ) en Schraal (EMM). Uit deze Wageningse aanval ont stond het derde doelpunt. De Jong scoorde op schitterende wijze. OPHEUSDEN De competitie is pas afgelopen of de indeling voor het ko mende seizoen is al weer bekend ge worden. Veel nieuwe gezichten zijn er in deze 4e klasse niet gekomen. AZSV en Bennekom promoveren naar de 3e klasse en het Nijmeegse VVS degra deerde naar de afdeling Nijmegen. Als nieuwelingen zijn er nu bijgekomen, kampioen van de afdeling Nijmegen P.G.E.M. en de degradatiekandidaat Apeldoorn. De indeling is nu PGEM Nijmegen, Apeldoorn, Kesteren, Sparta Opheusden, Blauw Geel '55 Ede, Hars kamp, Redichem, Renkum, Ostrabeke, Oosterbeek, DVOV Velp en Otterlo. OPHEUSDEN Op het junioren- toernooi georganiseerd door het Zetten- se Excelsior wist het Opheusden Sparta B team de eerste prijs in de wacht te slepen. Het werd een enkele competitie daar Orion Boys uit Nijmegen verstek liet gaan. Nu speelden mee, Excelsior Zetten, Redichem Renkum en Sparta Opheus den. De uitslagen waren: Redichem- Sparta 15, Excelsior Redichem 31. Sparta Excelsior 00. Eind stand werd le Sparta 3 punten, 2 Excel sior 3 punten, Redichem 0 punten. Het is niet duidelijk of nu de schuld bij de organisatoren van de traditionele voetbalwedstrijd in Amerongen tussen Wageningen en een streekelftal ligt, of dat Wage ningen hieraan zelf debet is, een feit is in elk geval dat de toeschou wers zich niet langer voor de gek laten houden. In het verleden wanneer het publiek in Amerongen een sterke selectie van de betaalde club ver wachtte viel de samenstelling van het elftal ook al vaak zwaar te gen, maar dit jaar was het toch werkelijk het summum. De enige vaste kracht uit de eer- ste-divisieploeg was zaterdagavond Frits v.d. Klift en hij moest de wei nige toeschouwers nog een beetje het idee geven dat Wageningen ,,toch een sterke kern van de ploeg" had afgevaardigd. Welnu, dat is in geen enkel op zicht gelukt. Wanneer Aart Gerritsen inder daad naar het Amersfoortse HVC vertrekt, dan betekent dat een gevoelig verlies voor eerste klasser DOVO. Gerritsen, een enor me vechter in de frontlinie van de Veenendalers met een hoge doel- puntenproduktie, lijkt te gaan teke nen en dat impliceert dat de DOVO- familie de adem inhoudt. Of zou hij toch VEENENDAAL Het Amers foortse HVC heeft DOVO-speler Aart Gerritsen (24) een contract aangeboden, dat de Veenendaler vermoedelijk nog deze week zal on dertekenen. HVC-trainer Hollink heeft de DOVO-schutter wekenlang gevolgd en hij bezocht Gerritsen daarna tweemaal om te trachten hem te contracteren. „Het is een bijzonder verleidelijk aanbod", zei Aart Gerritsen zater dagmiddag. „Ik heb naar mijn idee knap hoge eisen gesteld en HVC wil daar toch op ingaan. Van DOVO-zij- de z(jn er geen bezwaren, al heeft men mij wel gewezen op de )consequenties van een dergelij ke beslissing. Ik weet dat de menta liteit in het betaalde voetbal heel anders ligt dan bij de amateurs. Maar bang ben ik nu eenmaal niet..." Hoewel Aart Gerritsen geen prin cipiële bezwaren heeft om op zon dag te spelen heeft hy enkele jaren geleden Veenendaal vaarwel gezegd om z'n toenmalige verloofde het ge noegen te doen op zaterdag te gaan voetballen. „Je moet wel rekening houden met je famijie maar nu ik getrouwd ben C— AART GERRITSEN ligt dat toch enigszins anders", aldus de kandidaat-semiprof zelf. Hoewel de transferperiode hem de tijd geeft tot 15 juli wordt Gerritsen deze week door HVC benaderd om definitief te beslissen. VEENENDAAL De uitslag van de vlucht vanaf Tours (625 km) van VPV „De Zaterdagvliegers" was: op 19 juni gelost om 6.30 uur; wind N.O.; in con cours 55 duiven. Op de dag van lossing bereikten slechts 3 duiven hun hok. De eerste aankomende duif meldde zich bij C. W. de Koning om 18.39.56 uur met een snelheid van 857,64 meter, ter wijl C. J. Stuivenberg om 20.51.29 en 21.17.17 uur twee duiven thuis kreeg. Zaterdagmorgen meldde de eerste duif zich om 5.58.57 uur. Op deze lood zware rondvlucht werd de laatste prijs om 11.00.27 uur geklokt (snelheid van 470.53 meter) door C. W. de Koning. Verdere uitslag: C. W. de Koning: 1-14; C. J. Stuiven berg: 2, 3, 4,; K. v. d. Schoeman: 8, 11; L. Gijsbertsen: 6, 7; H. Schoen: 8, 11; L. Kwetters: 9, 12; R. Muller Fl.: 10; T. Anbeek: 13. In het rayon wist C. W. de Koning eveneens de eerste prijs te behalen. Verder plaatsten zich eervol: C. W. de Koning: 1; C. J. Stuivenberg: 8, 10, 12; K. v.d. Velde: 15; Gebr. Gijs bertsen: 16. VEENENDAAL In een bjjna tropische temperatuur begon zaterdagmiddag om één uur het tweede deel van het Scheepjeswol-jeugdvoetbaltoernooi. Af en toe ontstonden voor de doelen van het terrein aan de Wageningselaan enorme stof wolken, waarmee werd aangetoond dat er ondanks de slopende warmte wel de gelijk geprobeerd werd doelpunten te maken. Toch bleek het achtste Scheepjeswol- toernooi veel aantrekkelijks te hebben verloren, doordat er duidelijk minder kwa liteit aan de dag werd gelegd. Ook de publieke belangstelling haalde het niet bij vorige keren. Het ontbrak in de slotfase echter niet aan spanning. Het juniorenteam van Vee nendaal zegevierde, na het nemen van doelschoppen, over VVOP uit Voorthuizen na een doelpuntloze finale. definitief voor z'n team opeisen door tweemaal fraai een penalty te keren. In de kantine van De Merino's bleek voorzitter Sukkel tevreden over de sportiviteit die in het toernooi was ge toond. „We hebben genoten van twee prachtige sportdagen en daarom is het Scheepjeswol-toernooi ook deze keer weer volledig geslaagd", zei hij in een korte toespraak. De prijsuitreiking door de heer W. Schoemaker bracht de nieu we trofee bij Veenendaal, waarvan aanvoerder Joop Sennef de bokaal in ontvangst nam. Het elftal van Veenendaal dat be slag legde op de fraaie Scheepjes- wol-bokaal. NAARDEN Onder voor honkbal zeer slechte weersomstandigheden hebben de Soeks Chefana uitgeschakeld in de eerste ronde om de John Heyt-beker. Dat Chefana relatief toch nog in de buurt van VHC is gebleven werd voor namelijk veroorzaakt door de plotseling neerkletterende Naardense „moesson". Hierdoor kreeg starting-pitcher John van der Klift duidelijk last van de door weekt rakende ballen en kon Chefana in één running driemaal scoren. De flink slaande blauwkousen hadden daarbij het ongeluk, dat zij de ook zwaarder wordende ballen net niet ver genoegd sloegen. Het leek in de eerste innings anders weer een „walk-over" te worden zoals de; laatste wedstrijd was geweest. Nadat men de Foss had gewonnen begon VHC direct met ferme tikken in het buiten- v.eld waardoor zij een 3-0 voorsprong namen. Daarbij hield werper John van der Klift de eerste drie Naardenaren aan de kant. De tweede innings verliep voor beide partijen puntloos doch in de der de innings scoorde de „kopman" van Chefana het eerste tegenpunt nadat scheidsrechter Hoogers een dubbelspel van het Soeks-binnenveld had afge keurd. In de gelijkmakende slagbeurt zorgden de gebroeders Jan en Cees van Hall door middel van een één- en een tweehonkslag voor de gebruikelijke 3 punten afstand (4-1). In de vierde in nings had John van der Klift opnieuw slechts drie man nodig om de benodigde 3 nullen te maken. In de gelijkmakende vierde zorgde opnieuw een broeder schap voor de punten; Gert Takken scoorde op een tik van Leo Vonk, die op zijn beurt scoorde op een honkslag van Herman Takken. Een vangbal vlak voor het „homerunhek" op een slag van Jan van Hal voorkwam een grotere voor sprong voor de Soeks (6-1). Werper John van der Klift ging rustig en imponerend door; hij schakel de n de vyfde ninnings twee slagmen sen op drieslag uit en het duo Herman Takke - Jan v.d. Leeden zorgde voor de andere nul. „En toen begon het zachtjes te regenen" letterlijk en figuurlijk voor de Soeks. De regen kwam „met emmers" uit de lucht vallen en scheids rechter Hoogers zag zich genoodzaakt de wedstrijd te staken. Toen na een kwartier het weer wat opklaarde ver scheen de Soeks aan slag en liep nog een punt verder weg van Chefana (7-1). Door de drijfnatte ballen kon John van der Klift in de zesde innings zijn sterkste wapens (de keiharde „fast-ball" en z'n „curve-ball"( niet meer gebruiken en na eenmaal 4-wijd en 2 honkslagen en een veld fout zag coach Vonk zich genoodzaakt „Long John" van de heuvel te halen. Chefana was inmiddels tot 7-4 gena derd en Vonk wilde kennelijk geen risi co's nemen. Hij gaf de leiding van de verdediging in handen van Jurjen Bos- ga, die de Naardenaren resoluut een halt toeriep. De Soeks kwam door wat ongelukkig slagwerk in deze in nings niet tot scoren. Dat deed Chefana wel in'dé 'èèlijkmakende slagbeurt, maar Jurien Bosga stond de ploeg niet meer dan een puh't toé' öhdahks de „soppen de" ballen. (7-5) De werper van Chefana had als typi sche „drukker" niet zo'n last van de gladde ballen maar had alle mogelijke vormen van geluk op daverende klap pen van o.a. Frits Verhagen en Cees van Hall die tegen de wind ir} net niet vergenoeg kwamen en daardoor een ge makkelijke prooi voor de buitenvelders vormden. In de achtste innings kreeg Jurjen Bosga slechts 3 slagmensen tegenover zich die, hoewel de sterkste „hitters", voor evenzovele nullen aan de kant gingen. Met nog acht minuten te spelen wilden de Naardenaren nog een volgen de innings forceren, doch coach Vonk gaf „zijn" Blauwkousen de opdracht de werper van Chefana zoveel mogelijk te laten gooien. Nadat Jan v.d. Leeden hieraan volledig had voldaan werd hij bij de stand 3 wijd - 2 slag op een zeer lage bal ten onrechte op 3-slag uit gegeven. Door klappen in en door het veld van Chefana liep de Soeks daarna zelfs nog een punt uit (8-5) en voor de derde nul viel was de regle mentaire speeltijd verstreken. De door weekte Blauwkousen, waarvan iemand zei: „Ze staan in de bleek", konden de thuisreis (ondanks het sombere weer) opgewekt aanvaarden. Score verloop: Chefana VHC: 0 0 1 0 0 3 1 0 3 0 1 2 1 0 0 1 Werpersreusultaten J. v.d. Bunt 4 x 3-sl, 4 x 4-w, 9 hsl. tegen; J. v.d. Klift: 6 x 3-slg, 4 x 4-w, 3 hsl. tegen; J. Bosga 5 x 3-slg, 2x4- w, 1 hsl. tegen. De jeugdploegen van VHC „draaiden" eveneens goed dit weekend; de BRL- jeugd versloeg het Bilthovense FAK met 13-2 en de M.C. Bakker-jeugd schijnt aan haar tweede overwinningen reeks te zijn begonnen. Ditmaal werden de Zuidvogels uit Huizen met 10-4 aan de zegekar gebonden. De junior-spelers van de organiseren de vereniging De Merino's kwamen als eersten in de strijd tegen WOP. Aan vankelijk leek het een Veenendaalse zege te gaan worden, toen Henk van de Berg en Kees van Schagen de Merino's een 20 voorsprong bezorgden. Nog voor de rust echter kon VVOP op gelij ke hoogte komen. Na de hervatting bleef het een gelijkopgaande strijd maar toch bereikte VVOP de finale door het benutten van een strafschop, waarmee de Merino's verslagen werden. In de andere halve finale kwam Vee nendaal uit tegen Lunteren. Harry Die- peveen scoorde als eerste, maar uit een corner kopte Ravenhorst het Lunte- ren-team naar gelijke hoogte. Na rust werd Veenendaal duidelijk sterker en kreeg Joop Sennef een strafschop te nemen waarmee het 21 werd. Vee nendaal drukte nu door en won tenslot te met 41. Tijdens de lange rust kwamen de ve teranen van De Merino's in het veld te gen een personeelselftal van de firma Wout van Schuppen. De Merino-oudjes wonnen het trage duel met 20. De verliezersronde bracht De Meri no-jeugd tegenover Lunteren. Het bleek uitermate moeilijk een beslissing te forceren want zelfs na verlenging was de score nog altijd 22. Strafschoppen moesten uiteindelijk de winnaar van de derde prijs aanwijzen en na een tweetal series werd De Merino's derde in eigen toernooi. De finale tussen Veenendaal en VVOP begon verrassend sterk maar zakte tenslotte naar een zeer bedenke lijk peil. De temperatuur miste z'n uit werking niet, want beide teams werden te vermoeid om het goede tempo van de eerste minuten vol te kunnen houden. Al na vijf minuten was Harry Diepe- veen, een enorme zwoeger die ongetwij feld het meeste werk deed in de Vee- nendaal-formatie, dicht bij een doel punt. Met kunst- en vliegwerk bleef VVOP overeind en na enige tijd werd de aanvalskracht van Veenendaal min der. Kees Henzen liet zich vervangen door Jan Davelaar en na rust moest Harry Diepeveen de strijd staken om vervangen te worden door Wim van Nieuwamerongen. Tegen het einde van de wedstrijd kwam VVOP zeer sterk opdringen en het leek er veel op dat het fluitsignaal van scheidsrechter Reber- gen de Veenendalers voor een totale knock-out behoedde. Ook de tweemaal vijf minuten ver lenging leverde van weerskanten geen doelpunten op, waardoor opnieuw strafschoppen een beslissing moesten brengen. Na een gelijke eerste serie kon Veenendaal-keeper Bram van Ojik in de tweede reeks de Scheepjeswoi-„cup"

De Vallei | 1970 | | pagina 11