Kantongerecht Wageningen Liendense automobiliste ging drie maal over de kop Gloeiende kopspijkertjes op Rondweg-west Goede resultaten bij examens T almaschool Met auto van Waaldijk getuimeld Echtpaar gewond na hotsing Zes maal ere-metaal voor VZC Beiaardconcert op Cuneratoren Wielrijder gaf geen voorrang Veel schade bij aanrijding De Ordonnans Encyclopedie en globe voor CNS III kom eens praten! dé makers van kleine sigaren 3 bromfietsers naar ziekenhuis Bosbrand snel geblust Klaas J. Mulder opent serie zomeravond- orgelconcerten Belt tl dan «ven a.u.b. Bekendmaking LES BETROUWBAAR KOPSPIJKER Kerkewijk 111 telefoon 08385-19140 VEENENDAAL. ANDER HUIS MAANDAG 29 JUNI 1970 WAGENINGEN De beide achterbanden van de auto van de Veenendaier C. G. V. waren zo glad als een biljartbal. Hoewel de heer V. hiervan goed op de hoogte was waagde hij die dag toch maar een ritje onder het motto „mor gen zitten er weer nieuwe onder, 't zou wel toevallig zijn als ik nu nog controle krijg". Dat toeval kwam in de persoon van de Edese hoofdagent J. P. R„ die op de Stationsweg in De Klomp samen met zijn collega een autotechnisch on derzoek verrichtte. Op de zitting van het Wageningse kantongerecht maakte de heer V. nogal enige bezwaren. Het ging hem met name om het glad zijn van de rechter- achterband (de linkerachterband be kende hij grif), waar die volgens hem nog wel het nodige profiel vertoonde. De officier van Justitie, mr. H. R. Laauwaars, hechtte weinig waarde aan deze verklaring. „Ja maar", wierp de Veenendaaler tegen, „ik kreeg pas een bekeuring toen de andere agent de band met zijn vingers had betast". „Dat is RHENEN Jan van Alphen, stads- beiaardier van Culemborg en Tiel, geeft vrijdag 3 juli van 19.30 tot 20.30 uur een gastconcert op de beiar.rd van de Cune ratoren in Rhenen. Op het programma staan uiteenlo pende nummers, zoals Valerius-liede- ren, Suite Archaïque, Volksliederen uit Duitsland, Canada en Schotland, een sonatine voor beiaard van Wouter Paap en Toccata uit de Hemony-suite van Albert de Klerk. Jan van Alphen werd geboren te Cu lemborg op 25 juli 1917. Na een oplei ding voor organist werd hij als een der eerste leerlingen ingeschreven aan de Nederlandse Beiaardschool te Amers foort. Onder leiding van Leen 't Hart verwierf hij in 1961 het staatsdiploma beiaard A en in 1965 het staatsdiploma beiaard B. Thans is hij stadsbeiaardier van Cu lemborg en Tiel. Tevens is hij directeur van de streekmuziekschool Kesteren en omstreken en sedert 1 mei 1970 ook di recteur van de muziekschool voor Tiel en omstreken. VEENENDAAL De 73-jarige wiel rijder H. J .D. reed vrijdagmiddag zon der voorrang te verlenen vanaf de Sportlaan de Rondweg-west op. Hij kwam in botsing met een personenauto bestuurd door A. C. G. uit Veenendaal en moest met diverse verwondingen in 't Julianaziekenhuis worden opgenomen. VEENENDAAL Zaterdagmorgen kwamen op het kruispunt Bolderdijk- straat - P. H. van Rijnstraat twee per sonenauto's met elkaar in botsing. Een van de automobilisten M. H. uit Vee nendaal werd hierbij gewond en per ambulance naar het Julianaziekenhuis overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen R. H. v.d. L. uit Veenendaal op het kruispunt geen voorrang verleende aan de voor hem van rechts komende H. Beide au to's werden ernstig beschadigd. OPHEUSDEN De Opheusdense duivenvereniging „De Ordonnans" had voor de lange afstand-vlucht vanaf Tours over een afstand van ruim 618 km. 78 duiven meegegeven die gelost werden op vrijdagmorgen om 6.30 uur. De eerste duif die binnenkwam was wederom van D. Lindner. In rayon 3 afdeling Oost waren de Opheusdenaren buitengewoon goed ver tegenwoordigd. Niet minder dan 6 dui ven vlogen zich bij de eerste 10, t.w. D. Lindner 2 en 9, Combinatie Roodbeen en Huibers 3e en 4e, G. de Wit 5e en C. Verwoert 7e. De uitslag van de vereni ging was als volgt: 1, 6, 12, 15, 16, 24 D. Lindner, 2, 3, 7, 14, 18, 21, 22, 25 Com binatie Roodbeen en Huibers, 4, 16, 19, 20, G. de Wit, 5, 9. C. Verwoert, 8, 10 Combinatie Kerkstra en Schaap, 11, 13, G. Hendriksen, 23, 26, H. Verwoert. het 'm juist", onderbrak kantonrechter mr. W. Holleman, „de politieman wilde zich terdege overtuigen en vroeg daar om ook zijn collega om commentaar". Blijkbaar overtuigde deze laatste op merking ook de heer V, want hij zag ook wel in „dat de rechterband zijn beste tijd had gehad". De officier eiste 100,- boete en mr. Holleman vonniste conform. Mej. G. J. v.d. H. uit Lienden bezat nog niet veel rijervaring. Dat bleek, toen zij in Rhenen een voor haar rij dende auto inhaalde, terwijl er op het zelfde moment een tegenligger naderde. Door scherp, voor de andere auto, langs naar rechts te sturen dacht zij de situa tie te redden. De gevolgen van deze forse stuurmanouvre waren, althans voor de twee maanden oude auto van mej. v.d. H., castrofaal. In één tollende beweging ging deze driemaal over de kop de berm in. Het restant was alleen nog maar goed voor de sloop. Mej. v.d. H. kwam er met een lichte hersen schudding en enkele kneuzingen nog goed af. De officier sprak van een zeer ge vaarlijke verkeerssituatie, „een wonder, dat de andere weggebruikers zo snel reageerden, anders had u hier waar schijnlijk niet gestaan". Hij eiste dan ook 150,- boete en een voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid van drie maanden gedu rende twee jaar. De kantonrechter von niste wat het geldbedrag betreft con form, maar maakte van de drie maan den één maand. De Wageningse ludlowmonteur H. H. J. kon rond Kerstmis vorig jaar zijn ze ven jaar oude Morris niet meer tot stil stand brengen. Hoe diep hij de voetrem ook intrapte of aan de handrem trok, het hielp allemaal niets. Met een ferme klap werd aan de achterkant van een in VEENENDAAL Op de tweede avond, dat de vijfde en zesde klassers van de CNS III de kinderoperette „On rust in Dommeldam" opvoerden als af sluiting van het schooljaar hebben een aantal ouders aan de schoolleiding de achtdelige beeldencyclopedie „Visum" en een globe aangeboden. Het geld daarvoor was bijeen gebracht door 34 ouders. Deze attentie werd overhandigd door de heer P. Will die samen met de heer Muntinga hiertoe het initiatief had genomen. de Nute geparkeerde auto een enigszins andere vorm gegeven. Bij de politiecontrole bleek de auto van de monteur wel enige gebreken te vertonen. De voetrem kon zonder te remmen tot de bodemplaat worden in getrapt, de bindingskabels van de hand rem waren finaal doorgeroest en door de grote gaten in het chassis en zijkan ten had men af en toe een prachtig uit zicht op het asfalt van de weg. Op de zitting bleek, dat er nog wel het nodige aan de auto werd geprutst. Om kosten te besparen liet de heer J. dit bij voorkeur doen door iemand, die niets maar dan ook niets van reparaties begreep. De auto zelf had hij indertijd voor 600,- van een naar hij zei „be trouwbare kennis" gekocht, maar het karretje had nu toch wel zijn beste tijd gehad. „Slopen lijkt mij wel de beste oplossing", zei J. De officier tilde nogal zwaar aan de ondeugdelijke remmen, maar voor het totaal aan overtredingen eiste hij toch niet meer dan 300,- boete en inbe slagname van het voertuig. „In ieder geval zal de overheid er niet veel rijker aan worden", zei hij. Mr. Holleman vonniste overeenkomstig de eis van de officier. De heer J. v. M. uit Veenendaal had op 4 mei in dichte mist met stadslicht op de Rondweg-West gereden. „Gloeiende kopspijkertjes", oordeelde de officier, „u weet toch, dat zoiets le vensgevaarlijk is". De heer v. M. wist het allemaal best, maar het dimlicht van zijn rechterkoplamp wilde niet branden. Om niet te laat bij zijn nieu we baas op het werk te verschijnen had hij de stadslichten maar aangezet. Mr. Laauwaars eiste 75,boete. De heer v. M. toonde zich hierop zeer te leurgesteld. Hij koesterde nogal wat be denkingen tegen de wijze van bekeuren door de verbalisant. Volgens hem had deze geweigerd om ook maar even de lamp aan een technisch onderzoek te onderwerpen. „Het was tenslotte een kwestie van een kapot lampje en de re- OPHEMERT Mevr. W. V.-v. R. uit Heesselt, was zaterdagmor gen zo onfortuinlijk met haar Peu- geot-Combi van de dijk te tuime len. Komende u-it de richting Varik, raakte de wagen waarschijnlijk door een klapband van de weg en belandde buitendijks tegen een boom, de voorwielen in het nog steeds niet helemaal gezakte water. Het ongeluk gebeurde op het dijk- gedeelte tussen Kloppenhof en Dijk- straat. De verwondingen die mevr. V. Opliep waren van dien aard, dat zij na medisch hulp van dokter Slobbe, naar huis gebracht kon worden. De zeer gehavende auto was total loss. ADVERTENTIE Het gaat geweldig met de kleine sigaren van Panter. Er worden er steeds meer verkocht over de gehele wereld. En dat houdt weer in dat er steeds meer moeten worden gemaakt. Groei en uitbreiding zijn bij ons niet van de lucht. Als je jong bent - jongen of meisje - doe je er verstandig aan eens te komen praten met onze heer Van de Weerdhof. Hij zal je graag ontvangen en je alles vertellen over het salaris, de gratificatie en de zekerheid van werken bij Panter. Kom gauw eens langs. servelampjes lagen in het dashboard kastje". zei v. M. Mr. Holleman achtte de overtreding wel bewezen, maar besloot toch tot aanhouding om de verbalisant nog eens zijn zegje over de zaak te laten doen. De Wageningse woonwagenbewoner J. J. D. zag het nut van onderwijs voor leerplichtige kinderen niet in. Volgens hem konden ze beter gaan werken, dan brachten ze nog wat geld in het laatje. Om deze reden hield hij dan ook twee van zijn acht kinderen thuis, de derde omdat het veel te gevaarlijk was over de dijk naar school te lopen. „Trou wens", zo zei hij, op school worden ze toch maar uitgemaakt voor woonwa genvolk. Ik wil eerst een ander huis hebben daarna mogen ze voor mijn part de school bezoeken". „Daar ben ik het helemaal niet mee eens", riep opeens een vrouwenstem vanaf de publieke tribine. Het bleek dat de vrouw van verdachte te zijn, die maar bleef hameren op het feit,dat haar man invalide-en werkloos was. Volgens haar diende ook in de toekomst het economische boven het plichtmatige te prevaleren. „Ik ben er absoluut op tegen", zei ze, „wat leren die kinderen nu op school". Daarom had ze, ondanks tegenwerpin gen van haar echtgenoot, die de nodige bekeuringen al in de brievenbus zag liggen, haar kinderen ook na het pro- ces-verbaal thuis gehouden. „Geen enkele argument", oordeelde mr. Holleman, „maar", informeerde hij belangstellend, „hoe zit het nou met dat huis". „Dat wee ik niet", antwoordde ver dachte, „maar de gemeentearts heeft gezegd, dat ik om gezondheidsredenen niet langer in een woonwagen mag wo nen". De officeri wilde wel eens weten, waarom de heer D. zijn kinderen niet me de auto kon brengen. De heer D.: „Dat gaat niet, die auto heb ik nodig voor pleziertochtjes. Trouwens, nu ik nog eens over de woorden van mijn vrouw nadenk, vind ik het toch maar beter, dat de kinderen ook in de toe komst thuis blijven". „Dan krijgt u 150,- boete, waarvan 75,- voorwaardelijk en een proeftijd", antwoordde de officier. De vrouw van D., nog steeds schreeu wend vanaf de publieke tribine: „Dat geeft niets, die betalen we tch niet". Mr. Holleman maakte er een eind aan door overeenkomstig de eis van de of ficier te vonnissen. AMERONGEN Vrijdagavond voir op het rijwielpad langs de Kon. Wilhel minaweg ter hoogte van de Prins Bern- hardlaan een aanrijding plaats tussen een drietal bromfietsen, waarbij alle bestuurders werden gewond en naar een ziekenhuis moesten worden overge bracht. De bejaarde bromfietsbestuurster mej. V. uit Amerongen kwam de Prins Bernhardlaan afrijden en gaf geen voorrang aan de juist naderende brom fietsers V. en v. d. L. uit Amerongen. Een aanrijding volgde. Zowel mej. V, V. en v. d. L. geraakten dermate gewond, dat overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk was. Vooral V. was er ern stig aan toe. Een schedelbasisfractuur wordt gevreesd. VEENENDAAL Binnenkort zal op de brug over het Omleidingska naal aan het Boompjesgoed een ze brapad worden aangebracht. Dit is het resultaat van een verzoek van de wijkgemeenschap ,,De Engelen burgaan het gemeentebestuur. Vorige week is met witkalk een proef genomen of de nieuwe zebra op het wegdek van de brug goed zichtbaar is. Het bestuur van de wijkgemeenschap had gepleit voor een andere plaats omdat het zebra pad op het hoogste gedeelte niet goed zichtbaar zou zijn voor het wegverkeer. De proef met witkalk heeft echter uitgewezen dat de voet gangersoversteekplaats door de wat hogere ligging en door de aflopen de zijden juist goed wordt opge merkt. De provisorisch aangebrach te witte strepen zullen binnenkort door een geplakte witte markering worden vervangen. OVERBERG Het echtpaar de B. uit Amerongen moest in de nacht van vrijdag op zaterdag naar een ziekenhuis in Zeist worden overgebracht, nadat de auto waarin zij ov weg naar huis waren op de Haarweg in Overberg tegen een boom botste. De bestuurder raakte door een mistbank zijn richtingsgevoel kwijt, waardoor hij in volle vaart tegen een boom reed. Hij kreeg een beenfractuui en een gebroken arm. Zijn 28-jarige echtgenote liep eveneens een gebroke arm en een hersenschudding op. De auto werd zwaar beschadigd. RHENEN De vrijwillige brandwe ren van Rhenen en Achterberg hebben vrijdagavond omstreeks half zeven een begin van bosbrand nabij de Autoweg- Defensieweg binnen enkele urer kun nen blussen. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Mr. J. Deen, wethouder van onderwijs en publieke werken, was op het terrein van de brand aanwezig. EDE Het eerste concert in de serie van negen zomeravond-orgelbespelin gen op iedere woensdag in de maanden juli en augustus in de Oude Kerk van Ede zal plaatsvinden woensdagavond 1 juli. De bekende dirigent en organist Klaas J. Mulder uit Kampen opent deze serie: op veler verzoek speelt hij zijn improvisatie over „Ruwe stormen mo gen woeden". Het is al weer 15 jaar geleden dat het Comité Orgelconcerten Ede begonnen is met het regelmatig organiseren van zang- en orgelavonden; zo is ook tradi tie geworden de zomeravond-orgelbe spelingen op iedere woensdag in de maanden juli en augustus. De serie opent met een concert door de zeer be kende dirigent-organist Klaas J. Mulder uit Kampen. Klaas J. Mulder werd als predikantszoon in de gemeente Har- dinxveld geboren. Zijn grote belang stelling ging uit naar de muziek; aan het Amsterdamse Conservatorium kreeg hij een opleiding voor orgel en piano onder leiding van Jan Coljé, Wil lem Andriessen, Jacob Bijster e.a. Een bijzondere onderscheiding kreeg hij voor de afdeling pianosoli bij het eind examen en kon daardoor zijn studie voortzetten in Brussel bij Eduardo del Puego. Grote bekendheid heeft hij in bin nen- en buitenland gekregen mede vooral als dirigent van diverse mannen koren o.a. chr. Mannenkoor „Door Een dracht Verbonden" te'Kampen en „De Lofzang" uit Heerde en als organist b' een Urker Mannenkoor. Het programma voor woensdagavr ziet er als volgt uit: 1. Fantasie Toccatine over Psalm Jan Zwart. 2. Variaties over „Wass Gott tut, da:- ist wohlgetan", Joh. Pechelbel. 3 Trio-sonate 1 in Es groot Joh. Seb. Bac. (a. Allegro; b. Adagio; c. Allegro. 4. Grob-Schmied variaties, G. F. Han del. 5. Grande Pièce Heroique, César Franck. 6. Improvisatie over „Ruwe stormen mogen woeden", met samenzang. Klaas J. Mulder. VEENENDAAL In een geheel met leerlingen en leerkrachten gevulde aula vond vrijdagmiddag in de LTS aan de Industrielaan de uitreiking plaats van de diploma's, behaald in de vakrichtin gen timmeren, bankwerken, autotech niek, elektrotechniek en schilderen. Na mens het bestuur heette ds. Terlouw de jongens welkom op deze gedenkwaardi ge middag en vergeleek de schooltijd als een doorsmeerstation op de levens weg. „Ook wanneer jullie nu het be drijfsleven ingaan, zul je af en toe moeten stoppen om je te laten doorsme- ren, of met andere woorden: een aan vullende cursus is en blijft nodig, om in deze moderne tijd „bij" te blijven", aldus ds. Terlouw. De consulent voor het leerlingwezen, de heer Van 't Hoof had uitgerekend hoeveel manuren en geld er per leerling inzaten, gedurende de jaren dat de jon gens het dagonderwijs gevolgd hadden. Hij riep ook de geslaagden op, vooral de kansen aan de grijpen, die door de vele na-cursussen worden geboden. Nadat de heer Kroes als directeur de rij van sprekers sloot met enkele wijze raadgevingen, ontvingen de jongens uit handen van de vakleerkrachten de di ploma's en bijbehorende papieren. Van de 178 kandidaten zijn er in totaal 165 geslaagd, dat is ruim 92 pet. Voor het eerst leverde de afdeling schilderen van het ITO acht geslaagden af. De examens van het ITO zijn wat het praktijkgedeelte betreft gelijk aan het LTO, doch theoretisch hebben zij een ander examen afgelegd. De leerling Jan Verbeek uit Renswoude (afd. ITO bankwerken) spande met zijn werkstuk de kroon, door maar liefst 9,4 te scoren, een niet veel voorkomend resultaat. De diploma's voor de verschillende vakrichtingen zijn als volgt verdeeld: Afdeling LTO, Timmeren: C. van Beek, Woudenberg; A. Blan- kenspoor, Veenendaal; J. Budding, Rhe nen; D. van Dijk, Veenendaal; G. J. W. Janssen. Ede; A. J. M. van Leth, Eist (U.); H. T. Oosterheerd. Veenendaal; J. Pallada. Eist (U.); G. Scholten, Vee nendaal; R. K. van Tuil, Veenendaal; G. Veldhuizen, Scherpenzeel; H. G. C. Westland, Amerongen; M. Wijnen, Vee nendaal; A. Bos. Rhenen; H. Braaf hart. Ede; G. J. van Deelen, Overberg; P. E. de Koning, Veenendaal; G. J. Lodder, Veenendaal; A. Mater, Veenendaal; E. van Santen, Veenendaal; G. v. d. Scheur, Rhenen; C. Sukkel, Veenendaal; M. Veldhuizen, Veenendaal. Bankwerken W. J. Bolderman, Veenendaal; R. H, de Jong, Rhenen; J. de Kievid, Rens woude; J. M. v. d. Leeden, Overberg; W. H. van Nw. Amerongen, Veenendaaf; J. Nijhoff, Veenendaal; A. v. d. Pol, Veenendaal; B. C. Rebergen, Veenen daal; J. H. Rijlaarsdam, Scherpenzeel; R. van Steenbergen, Bennekom; J. P. M. van Viegen, Veenendaal; J. van Wik- selaar, Maarsbergen; J. de Gooyer, Eder- veen; F. J. J. Aalders, Veenendaal; A. F. Baars, Veenendaal; A. G. Bos, Vee nendaal; J. C. Diepeveen, Veenendaal; W. Dörfel, Veenendaal; W. J. van Es sen, Renswoude; P. C. Imthorn, Vee nendaal; P. Korpershoek, Rhenen; L. E. van Laar, Veenendaal; G. G. Nellestijn, Rhenen; R. van Ommeren, Eist (U.); G. Roelofs, Veenendaal; D. Roseboom, Ede; H. L. Spies, Veenendaal; G. van Veldhuysen, Bennekom; C. Vos, Veenen daal; H. J. M. v. d. IJssel, Rhenen; C. H. v. d. Heuvel, Veenendaal; J. G. van Binsbergen, Veenendaal; H. J. de Rooi Veenendaal; W. van Capelle, Veenen daal; E. Diteweg, Renswoude; E. van Egdom, Veenendaal; H. J. Gasille, Vee nendaal; A. J. Hardeman, Bennekom; H. de Kaste, Veenendaal; C. L. C. Klaas- sen, Rhenen; J. Raven, Renswoude; C. Schoeman, Veenendaal: P. van Setten, Veenendaal; J. van Velthuizen, Ede; G. Vermeulen. Scherpenzeel; T. Versteeg, Veenendaal; W. J. Westerink, Veenen daal; B. O. Wuck, Renswoude; W. v. d. Bosch, Veenendaal; T. v. d. Bovenkamp, Veenendaal: J. van Bruksvoort, Benne kom; R. Dirkzwager, Veenendaal; J. van Dijk. Veenendaal; H. F. L. Geurts, Veenendaal; G. H. v. d. Haar, Renswou de; G. Heikamp, Veenendaal; M. Ja- gersma, Rhenen: D. G. Koudijs, Veenen daal; B. van Maurik, Eist (U.); E. de Rhoter, Rhenen; P. W. van Tuil, Vee nendaal; P. Tijssen, Veenendaal; G. van Viegen, Veenendaal; G. Wassink, Scher penzeel; A. Zeegers, Veenendaal; K. van Dijk. Renswoude. Autotechniek E. A. D. Achterberg, Veenendaal; E. R. Antonie, Veenendaal; P. van Barneveld, Veenendaal; K. W. Bosboom, Veenen daal; G. van Dijk, Veenendaal; J. A. W. M. Jeurissen, Overberg; A. van Keulen, Veenendaal; A. P. v. d. Meent, Wouden berg; J. Nap, Ederveen; J. H. v. d. Pest, Veenendaal; J. Rijnders, Renswoude; J. Tollenaar, Rhenen; J. M. Tollenaar, Rhe nen; D. Vlastuin, Ederveen; J. Voskui- 'en. Scherpenzeel. Elektrotechniek H. Baars, Rhenen; G. H. Blad, Vee nendaal; H .C. Bos, Veenendaal; J. W. Budding. Veenendaal: C. van Capelle, Veenendaal; C. M. Dikkenberg, Veenen daal: G. H. v. d. Dikkenberg. Veenen daal: J. Drost. Eist (U.): G. G. van Dijk, Veenendaal; W. Gijsbertsen, Scherpen zeel; W. H. Heyting, Veenendaal; W van Hove. Leersum; T. J. Kramp, Lien den; G. G. Leppers. Veenendaal: E. H. Looyen, Veenendaal: H. v. d. Meyden. Renswoude: P. v. d. Meyden. Ederveen; J. Michorius, Veenendaal: H. van Nw. Amerongen, Veenendaal: J. van Swet- selaar. Eist (U.); B. J. G. van Tongeren, Rhenen: A. W. Verhoeks, Rhenen: J Vinke, Veenendaal; N. Wildeman, Eist (U.). Afdeling ITO, Timmeren: F. Botterman, Ede: W. H. J. Derksen, Ede; A. Heikamp, Veenendaal; P. A. Kalter, Veenendaal; J. C. v. d. Klift, Veenendaal; J. van Leijen, Rhenen. Bankwerken G. J. Adams. Bennekom; A. Budding, Rhenen; G. J. van Deelen. Veenendaal; J. van Dijk. Veenendaal: J. van Kruis- tum, Veenendaal: C. W. Meyer. Ede: G. T. Reede. Amerongen: T. Rustenhoven Rhenen; D. Schoeman, Veenendaal: G. A. Schoeman, Bennekom; R. J. W. van St. Callenfels. Ede; G. Versteeg, Scher penzeel; J. A Abrahamse, Eist (U.); W. van Doorn, Rhenen; J. van Egdom. Veenendaal; G. W. Gaasbeek, Veenen daal; T. den Hartog. Renswoude: J. Henken, Overberg: C. van Orizande Lunteren; A. Roseboom, Ede; A. v. d. Sluis, Veenendaal; J. Verbeek, Rens woude; A. v. d. Weijden, Veenendaal. Schilderen A. Budding, Veenendaal; F. A. Dave- laar, Veenendaal; E. F. Heikamp, Vee nendaal; W. Kroesbergen, Veenendaal H. C. van Laar, Ede; A. v. d. Poel, Ame rongen; A. Valkenburg, Veenendaal; A. van IJzendoorn, Ede. voor Voenandaal ,7,01:! 10550 vr,,'o"«; 11078 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhanan 3328 Nwa Veenendaalseweg I59 ENENDAAL Dit weekend wer- n in het bad Dijnselenburg te Zeist e zwemkampioenschappen gehouden voor leden onder de 10 jaar van de Kring van Midden Nederland van de KNZB. Ook VZC nam met een klein aantal leden deel aan dit belangrijke evenement en de bescheiden Uri-equipe kwam met niet minder dan zes prijzen naar huis. Helaas konden door omstan digheden enkele meisjes en jongens niet deelnemen, hetgeen zeker een aantal ereplaatsen heeft gekost. Het jeugd-zwemfeest begon voor VZC al goed. Antoinette Weyers kwam uit op de 50 meter rugslag en zij kwam duidelijk als eerste aan, maar zij ver zuimde aan te tikken. Toen zij dit wel deed was Astrid Verheul van Zwemlust uit Utrecht haar net voor en dat kostte de jonge Antoinette Weyers het kam pioenschap. Zij finishte nu als tweede in de tijd van 44,6 sec., terwijl haar be laagster er 44,3 sec. over deed. De 50 meter vlinderslag werd een compleet VZC feest. In de zeer fraaie tijd van 40.8 sec. tikte Linda Faber als eerste aan en werd daarmee kampioen van de Kring. Nicoline Boers werd heel fraai tweede in de tijd van 46.5 sec. Ook bij de jongens op dit onderdeel een succes. André Faber kwam net een handslag te kort om als eerste te eindi gen, doch sleepte heel voortreffelijk de tweede plaats uit het water in de tijd van 44.3 sec. Op de 50 meter schoolslag trok André Faber zich furieus door het water en finishte als overwinnaar in de tijd van 45.3 sec. en werd Kringkampioen. Nog was het VZC-feest niet ten ein de. De 50 meter vrije slag voor de meis jes werd een prooi voor de felle vecht- ster Linda Faber, die won in de tijd van 35.1 sec. en sleepte daarmee haar tweede titel in de wacht. Nicoline Boers werd fraai vierde in de tijd van 39.7 sec. Op dit zelfde nummer slechts één deelnemer voor VZC. Ton Sipkema werd vijfde in de tijd van 42.0 sec. VEENENDAAL B. en W. van Vee nendaal maken bekend: I. dat zij bij hun besluit d.d. 4 MEI 1970, nr. 69.895, hebben besloten aan de oostzijde van de Kerkewijk ter hoogte van de Koningin Julianaschool bord model 46 van bijlage II van het Regle ment verkeersregels en verkeerstekens te plaatsen, zodat het voor uit zuidelij ke richting komende motorvoertuigen verboden is de Sterke Arm vanaf de Kerkewijk in te rijden; II. dat hun onder I genoemd besluit in werking zal treden, zodra dit onherroe pelijk is geworden; III. dat een afschrift van hun onder I genoemd besluit gedurende 30 dagen na heden voor een ieder ter inzage ligt in het Raadhuis (kamer 1.7) en dat gedu rende deze termijn eventueel beroep kan worden ingesteld bij H.M. de Ko ningin, in te dienen bii de Commissaris der Koningin der provincie Utrecht; IV. dat afschrift van hun meerge noemd besluit is gezonden aan: 1. gede puteerde staten van Utrecht; 2. de hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat te Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub KNAC, Sophialaan 4 te 's-Gravenhage; 4. de Koninklijke Nederlandsche Motorrij ders Vereniging, Zijpendaalseweg 1 te Arnhem; 5. de Koninklijke Nederland sche Toeristenbond ANWB, Wassenaar- seweg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal, 26 juni 1970. B. en W. voornoemd.

De Vallei | 1970 | | pagina 3