HOLLAND POP FESTIVAL-70: Organisatie liep bijzonder soepel Wetenschappelijk Diplomaat in gevaar Nu is het tijdvoor lékker met lékker: met aardbeien. Afscheid van Rodeo v RaJiorania in t nieuw Heer Bommel en de Blijd- scbapper Ook muzikaal een succes Weer prijs voor Fastnet-reportage programma os MORGEN „WE HELP YOU" DRUGTEAM REGEN TRAGIEK VAN TSJECHO-SLOWAKIJE „Een beetje getikt" iMogelijkhecfen voor onderwijs via regionale zenders TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO GEWELDIG FEEST VAN BLIJE HIPPE VOGELS MAANDAG 29 JUNI 19, (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Vrijdagavond om precies kwart over acht stond Jerry Val lance op. Daarvoor had hij ruim twee uur lang doodstil temidden van een groep Hollanders, Duitsers en Fransen op het grote grasveld van het Kralingse Bos gezeten, zo'n 300 meter van het grote podium, waar de eerste groepen van Nederlands grootste popgebeuren probeerden de massa mee te krijgen. Hij had geen woord gezegd al die tijd, alleen zo nu en dan een slok genomen uit de kies cola die naast hem in het gras stond. Maar oin kwart over acht stónd hij op eens. Met een brede grijns op z'n gezicht stapte hij naar een man van de orde dienst, die dwars over z'n T-shirt uitnodigend de woorden „We help you" had staan. „That's it, man zei hij, terwijl hij de ordeman enthousiast op de schou der klopte om zich vervolgens een weg te banen naar het podium, waar violist Jerry Goodman van The Flock geïnspireerd aan het werk was. Jerry Vallance, de baardige, 26-jarige Amerikaan en popkenncr, die speciaal uit Frankrijk naar Rotterdam gekomen was om het grootste popgebeuren van het Europese continent mee te maken, had geljjk. Die vrijdagavond was het het hele maal, daar op dat anders zo rustige plekje aan de rand van Rotterdam. Naar schatting 50.000 jongeren uit bijna de hele wereld tot Nieuw-Zeeland toe be gonnen toen pas goed aan een geweldig feest, dat bijna zonder inzinkingen tot) zondagnacht zou duren. Een feest, dat in het teken stond van de tolerantie en de vriendelijkheid. Maar vooral van de tolerantie. Alles mocht en alles kon. Meisjes met een dik Rotterdams accent waren met handen en voeten in gesprek met Fran sen en Denen. Midden in de menigte gaf zo nu en dan een jonge moeder haar kind de borst, niemand die echt keek of er zich iets van aantrok. Op de grote wei waar praktisch non stop de ene popgroep na de andere gita ren ranselt en de drumvellen beukt, zit ten, praten, lopen, liggen, slapen of vrijen de festivalgangers. Niemand, die op z'n buurman of buurvrouw let, nie mand die iets raar vindt, of vreemd of gek. Per man hebben ze 40.- betaald voor hun entree-biljet. Ze hebben hun slaapzak en hun tentjes hun broodjes en hun drankjes onder de arm gepakt en uit alle windstreken zijn ze liftend, per trein of per eigen vervoer naar Rotterdam gegaan voor het feest. En nu ze er zijn hebben ze ook een groot, eigen feest, met een unieke bijzondere sfeer, waaraan een oudere, die er toe vallig in verzeilt raakt en er in het be gin een beetje vreemd tegen aankijkt, zich toch niet onttrekken kan. Omdat het hoe je het ook bekijkt, werkelijk wel een fijn feest is. Dat het Hollands Popfestival '70 zo'n groot feest geworden is, is vooral te danken aan het bijzonder harde wer ken en het improvisatietalent van de jonge organisatoren. Bijna alles verliep bijzonder vlot en soepel. Het Kralingse Bos was herschapen in iets wat het midden hield tussen een immense cam ping, een feestterrein en een braderie. Op het terrein was een complete winkelgalerij opgebouwd frisdranken, ijs, melk, broodjes, warme maaltijden, luchtbedden, slaapzakken, hoeden, sier raden, en shirts, alles was te koop. Het was zelfs zo, dat iemand die per onge luk in z'n nette pak naar het festival was gegaan zich in minder dan geen tijd en niet eens voor veel geld een vol ledig eigentijdse uitmonstering kon aanschaffen. Er waren verder stands van Amnestie International, de werk groep Homosexualiteit en de NVSH. Geüniformeerde politiemannen waren in veld noch bos te vinden. Hun taak werd overgenomen door 1400 zoge naamde „socialstewards" voornamelijk Delftse en Amsterdamse studenten van verre herkenbaar aan hun witte T- shirts met daarop in grote blauwe let ters „We help you". Voor 100,- de man zorgden zij, dat ve geen grote wanordelijkheden konden ontstaan. Een kleine groep van hen was uitgerust met walkie-talkies en sprong in op elk moment dat het ergens even moeilijk dreigde te worden, zoals bij voorbeeld zaterdagmiddag, toen een paar ondernemende knapen de Kra lingse Plas over waren gezwommen om op die manier gratis het feestter rein te betreden. Er was een met lysol uitgeruste schoonmaakploeg om de 1000 speciaal gebouwde toiletten helder te houden. Er was een crèche, waar gediplomeerde kinderverzorgsters de kinderen van op pop beluste ouders bezig hielden. Er gens op het terrein stond een hospitaal tent, waar voortdurend artsen aanwezig waren voor noodgevallen. En dan was er natuurlijk ook het drugteam, om in moeilijkheden geraakte druggebruikers te helpen. Er was nogal wat geheimzinnigheid over de werkzaamheden van dat drug team. Zaterdagochtend deden geruchten de ronde dat er al meer dan 100 „ge- flipten" (mensen die door 't gebruik van hard drugs van de kaart raken) gebrui kers waren opgenomen. Naderhand bleek dat schomelijk overdreven te zijn, al kon geen enkele official een aantal noemen. Te zeggen, dat er helemaal niets gebruikt werd is bezijden de waarheid, Hier en daar werd natuurlijk marihuana en hasjiesch gerookt, maar de algemene indruk was dat hard drugs bijna niet werden gebruikt. Toen na afloop de medische balans vap het feest werd opgemaakt, bleek het drugteam 378 keer in actie te zijn gekomen, maar allen konden na behan deling weer teruggaan naar het feest. Wat de verdere medische hulp betrof: 578 festivalgangers werden in de ver schillende posten geholpen, voorname lijk voor hoofdpijn, oververmoeidheid, en kleine verwondingen. „Onzedelijke toestanden" moesten on der de meer dan 100.000 festivalgangers ook met een lantaarntje worden ge zocht. Natuurlijk werd hier en daar een stevig potje gevrijd, en toen vrijdag- en zaterdagmorgen het zonnetje lekker schgen, waren het niet alleen de man nelijke popliefhebbers die hun shirt uittrokken, terwijl ook bij het zwem men in de plas niet iedereen in bikini of zwembroek gekleed was. Maar nie mand lette daar in het bijzonder op, niemand nam er aanstoot aan. Iedereen ging gewoon lekker z'n eigen gang. Ook buiten de hekken verliep alles goed. De Rotterdamse politie had één van de voornaamste toegangswegen af gesloten voor doorgaand verkeer en wist zonder al teveel stagnatie de grote, verkeersstroom op te vangen. Grote op stoppingen deden zich noch in de stad, noch op de toevoerwegen voor. Natuurlijk waren er kleine inciden ten, maar die liepen geen van alle uit de hand. Een paar keer trachtte een te enthousiaste groep jongeren het grote podium te bestormen, maar met enig duw- en trekwerk van de ordedienst liep dat altijd goed af. Hier, en. daar ging er wel eens iemand op de vuist, maar ook dat werd dank zij het ingrij- fen van ordedienst o? orristahders in de iem gesmoord. Hard gelachen werd er enkele uren na het begin van het festival in de pers tent, waar tot schrik van de organisa toren en tot verbazing van de binnen- en buitenlandse journalisten, PTT-mon- teurs alle telex- en telefoonverbindin gen weghaalden, omdat ze niet waren betaald. Nu was dat geen fout van de De grote weide in het Kralingse Bos bood drie dagen en twee nach ten lang de aanblik van een grote, kleurige mierenhoop. organisatoren, die in de overtuiging leefden dat deze PTT diensten offi cieel waren aangevraagd en betaald, maar een blunder van de vroegere be faamde Amsterdamse kapper Mario, die dit onderdeel van de organisatie wel even had zullen regelen. Zelfs de regen die zaterdag begon te Niet iedereen liep vrolijk blij te wezen op het festival. Behalve de organi satoren, de social stewards" en de verkopers in de winkeltjes en de stal letjes waren er nog een aantal mensen heel hard aan het werk deze drie dagen in het Kralingse Bos. Maar liefst drie groepen onderzoekers van het Instituut voor Psychologisch Marktonderzoek, het Nederlands Instituut voor Maatschappelijk Werk en de sociologische faculteit van de Universi teit van Utrecht onderzochten de speciale aspecten van dit popgebeuren. Het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft grote belangstelling voor de uitslagen van dit onderzoek. Bijzonder hard werkte ook een filmploeg, die van het festival een ander half uur durende film maakte, bestemd voor vertoning in de bioscopen. Zij hielden het echter bij registreren alleen, wat van een camera-ploeg van de Amerikaanse TV niet kan worden gezegd. Toen naar het oordeel van de Amerikanen een aantal festivalgangers veel te netjes zwom, werd flink met de geldbuidel gerammeld om een groep jeugdige popliefhebbers te bewegen, zonder zwembroekje of bikini in het water te duiken. Pas toen schoten de Amerikanen hun plaatjes. De meest opvallende figuren op het hele festivalterrein waren echter de netjes kortgeknipte studenten, die in opdracht van een sigarettenfabriek sigaretten liepen uit te delen. Ze zagen eruit om door een ringetje te ha len, met een scherpe vouw in de broek en keurig geperste blazers. En dat viel in deze omgeving nogal op Wat het muzikale gedeelte be treft bood het Hollands Pop Festi val 70 elk wat wils. Er was simpe le rock, folkmusic, jazzpop en de ingewikkelde avant-garde muziek van groepen als de ,,Soft Machi ne". De grootste trekpleister waren ongetwijfeld de Byrds, die zater dagavond optraden. Maar ook be faamde buitenlandse groepen als Jefferson Airplane, Santane, The Flock, Country Joe, Family, Dr. John the Nighttripper, Canned Hat, Fotheringay en F airport Con vention Oogstten bij Hun optreden veel succes. Bijzonder groot was het contact tussen-publiek en musi ci, ondanks het feit, dat opgetreden werd op een bijzonder groot en hoog podium, ruim 4 meter boven de grond. Voor een groot deel was dit te danken aan de geweldige ge luidsinstallatie, die opgesteld was in twee grote torens met een 2000 watt installatie. Zelfs achterin de grote wei, ver van het podium ver wijderdkwam het geluid bijzon der goed en onvervormd door. vallen kon de stemming op dit popfes tival niet omlaag halen. Zoals een 17- jarig meisje uit Epe zei: „Wat kan die regen ons nu schelen? We zijn fijn met z'n allen bij elkaar en we hebben drie dagen feest. Denkt u dat je dan weg gaat om een beetje regen?". Het Rotterdamse popfestival is ge slaagd. De Hollanders, de Denen, de Fransen, de Amerikanen, de Engelsen en de Duitsers zijn niet voor niets naar Rotterdam gekomen. Drie dagen en twee nachten^ lang hebben ze kunnen meedoen aan hun eigen feest, luisteren naar hun eigen muziek, praten met hun eigen leeftijdsgenoten uit andere landen. Ze hebben gewandeld langs de winkeltjes, geschuild voor de regen, ge slapen in het gras, gezond in de zon, en gezwommen in de plas. Als ze het heel goed vonden, wat er op het grote po dium werd gebracht waren ze wild en thousiast, sloeg het niet zo by hen aan, dat pakten ze zelf hun gitaar en maak ten zelf hun muziek. In de grote, blije bende in het Kra lingse Bos maakte iedereen op die ma nier eigenlijk z'n eigen feest. Gewoon door aardig te zijn tegen de ander en open te staan voor elkaar. En zo hoort het volgens ingewijden op een echt popfestival. Ook wat dat betreft was het Hollands Popfestival '70 een groot succes. Nog onwetend van de tragiek die op dit ogenblik Alexander Dubcek, uit Ankara teruggeroepen naar zijn vaderland Tsjecho-Slowakije om daar vernederd (en erger te wor den. doormaakt, programmeerde de NCRV voor vanavond een afle vering uit de serie „Met speciale opdracht", die als titel draagt „Een diplomaat in gevaar". Hoewel zo niet bedoeld is deze aflevering wel bijzonder geschikt om nog eens na te denken over het lot van het Tsjechische volk en over de rijkdom van een democratisch staatsbestel. Er wordt in deze aflevering een vrouw hetrapt op winkeldiefstal, ondanks het feit dat haar porte feuille veel geld bevat. Op het poli tiebureau geèft de vrouw haar eigen naam op maar een vals adres. Zij blijkt de echtgenote te zijn van een Tsjechische diplomaat. De onschend baarheid die de diplomatieke status met zich meebrengt verhindert in specteur Jordan overigens niet de vrouw aan een verhoor te onderwer pen. Myra Kobylnova bekent dan ook grif haar diefstal. Zij verteld zelfs het met opzet te hebben ge- Ter afsluiting van de Rodeo draaischijf-serie, waarin de NCRV de afgelopen maanden aan een groot aantal amateur-artiesten de gelegen heid bood voor de camera van hun talenten blijk te geven, wordt van avond door een tiental uitblinkers in deze wedstrijd een show gegeven ditmaal helemaal als ontspanning, dus zonder het bij het publiek wel populaire, maar door de slachtof fers nogal gevreesde wedstrijdele ment. Als medewerkenden aan dit in kleur te volgen festijn zijn uitver koren: de Go Go Company, zangeres Ineke van den Meydenberg, gitarist Wim Smit, het duo Oneofaklofus. het trio Homberg, de Tiroler kapel „Die Lustigen Burschen", de Djook Singers, de Skiffle Three en na tuurlijk de winnaars van het afgelo pen Rodeo-seizoen Maikel, die zowel alleen als met Ineke van den Mey denberg zal zingen. De uitzending begint om kwart voor negen via Ne derland I. daan in de hoop dat zij in handen van de politie zou vallen. Zij en haar man moeten namelijk terug naar Tsjechoslowakije en omdat zij de mening Is toegedaan dat haar man in ongenade is gevallen, wil ze de terugkeer op alle mogelijke manie ren trachten te verhinderen. Inspecteur Jordan krijgt echter de jpdracht deze zaak verder te la ten rusten, juist vanwege haar di plomatieke status. Een toevallige ontmoeting tussen Charles Moxon en Myra's echtgenoot werpt een ander licht op de zaak Overigens zal dit een van de laat ste afleveringen zijn van „Met spe ciale opdracht". Nog deze zomer kunnen de kijkers kennismaken met een soortgelijke serie, eveneens van Engelse oorsprong die daar de titel .Iraagt „The name of the game" en in ons land „De regels van het spel" zal neten. De NOS-radio begint vanavond met de uitzending van een nieuwe serie afleveringen van de rubriek „Radiorama". De rubriek, die wordt samensteld door Bob Uschi, is gedu rende de zomermaanden te beluiste ren op maandagavond om de 14 da gen steeds van 23.25 tot 23.55 uur via Hilversum I. De opzet van de ru briek is enigszins gewijzigd. Zo wordt geen gebruikt meer gemaakt van gesproken teksten tussen de verschillende opnamefragmenten. De aflevering van vanavond is ge titeld „Zijn we niet allemaal een beetje getikt?". Uitgangspunt van deze aflevering is de opvatting van de Engelse psycho-analyticus R. D. Laing, dat de toestand van de nor male mens er één is van vervreem ding. De opvoeding is erop gericht, dal de kinderen zichzelf verliezen en absurd worden en op die manier normaal, zo meent hij. Het program ma laat mensen in allerlei situaties aan het woord, die zich in steeds he viger mate uiten buiten het normale verwachtingspatroon, te beginnen met de reacties van een man uit de provincie, die in Amsterdam uitgaat, tot iemand die geestelijk gestoord is. Commentaar op het gedrag van deze mensen wordt in het programma ge geven door een psycholoog en een sociaal case-worker. De opnamen voor het programma werden ge maakt door Ed Peereboom. De Academische Radio Omroep (Acro) betreurt het dat de N.O.S. in haar advies over de de regionale omroep niet gesproken heeft over onderwijsmogelijkheden op regiona le zenders. De Acro wijst op landen als Frankrijk en Engelan waar de re gionale televisiezenders onder meer in dienst staan van het universitaire onderwijs. Volgens de Acro kan een regionale omroep een belangrijke functie bij de scholing van grote groepen van de bevolking hebben. De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft eer der de mogelijkheid geopperd met de situering van regionale studio's rekening te houden met de universi teiten in Nederland. ADVERTENTIE De onder leiding van Frans van Dusschoten gemaakte NOS-televi- sie-reportage van de „Fastnet Race 1969" is tijdens het in Milaan gehou den „Concours van documentaire films over de zee" (Italia Mare) be kroond met de Gouden Medaille, die door de president van Italië beschik baar was gesteld. Het is de tweede maal, dat deze NOS-reportage een prijs verwierf. De documentaire kreeg namelijk eind 1969 in Londen al de eerste prijs in de categorie Sport-nieuws van de World News Film Award. NEDERLAND I 18.25 NOS: Samenvatting Tour de France. 18.45 Pipo de Clown 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NCRV Scheepsjongens van Bontekoe, vervolgverhaal. 19.12 (K) Please Sir, serie. 19.37 Een geniale vonk, korte Joe goslavische film. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: Hier en Nu: act. ru briek. 20.45 Rodeo-Show. 21.35 (K) Met speciale opdracht, film. 22.25 Een hemel op aarde: Monu mentale kerken in Duitsland: de Dom van Limburg aan de Lahn. 22.35-22.40 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.55 NOS: Pipo de Clown. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Terugblik op de resulta- 6934 Toen heer Bommel langs een gro te omweg weer op de verkeersweg aan kwam begon de schemering te vallen. Het spitsuur was reeds voorbij zodat het gaan niet ernstig bemoeilijkt werd. Maar de ge beurtenissen van de afgelopen dag waren te veel geweest voor zijn gevoelig gestel zodat hij in doffe berusting voort slofte. Hij keek pas op toen hij een stilstaand voertuigje aan de voet van een helling zag staan, want het kwam hem bekend voor. „Ach. mijnheer Bommel!" riep de krui denier Groot grut die eruitleunde. „Een mooie avond nietwaar? Echt weer voor een lange wandeling. Maar dat zit er voor ons middenstanders niet aan. Ik moet naar huis voor mijn boekhouding en nu heb ik pech! Ik kan niet starten!" „Tsss", mompeld* lieer Ollie. „Niet starten. Ja,ja. Ik heb honger...eh... ik heb geen geld be doel ik. En de politie... Ach niks, bedoel ik". „Als ik nu maar boven op de heuvel was zou ljet wel lukken", hernam de co- mestibleshandelaar. „Dan kon ik me naar beneden laten glijden en dan zou de mo tor wel aanslaan. Maar hoe kom ik daar?" In het versufte brein van heer Bommel maakte zich een gedachte los. „Als ik eens duw?" stelde hij voor. „Ik bedoel: voor een zakje sprits zal ik du wen. Ja?" De heer Grootgrut nam dit voorstel met beide handen aan, en even later werd hij moeizaam de helling opge drukt. „Die betere klanten hebben soms toch vreemde kuren?", sprak hij verbaasd tot zichzelf. „Wie had zoiets nu van de heer Bommel verwacht? En die sprits had hij toch wel op de rekening kunnen krij gen?" ten van het tweede wereld voedsel- congres 1970 in Den Haag. 19.30 VARA: Coronation Street, feuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: Met de muziek mee: een afwisselend programma met veel muziek. 21.10 De Parachute, TV-spel 22.30-22.35 (K) Journaal. DUITSLAND I (Reg. progr;NDR: 18.00 Landarzt Dr Broek, TV-serie. 18.30 (K) Actua liteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 Sportjournaal. 19.26 (K) Lieber Onkel Bill, TV-serie. 19.59 Progr. overzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Progr. overzicht. Aansl.: (K) Do- ris Day in 18.30 (K) voor de kleu ters. 18.40 (K) Actualiteiten en nieuws. 19.25 (K) Hafen am Rhein, TV-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbcr. 20.15 (K) Reportages. 21.00 (K) Muzikaal amus. progr. 22.00 (K) Cultureel magazine. 22.45 (K) Jour naal, commentaar en weerber. 23.05 Filmverslag Ronde van Frankrijk. 23.15 (K) Kunstprogr. DUITSLAND II 18.05 (K) Act. en muz. 18.40 (K) Muzikaal amus. progr. 19.10 (K) Pi stolen und Petticoats, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, act. en weerber. 20.15 (K) Sportjournaal. Aansl.: Nieuws. 21.00 (K) Ihr Auftritt, Al Mundij', TV-serie. 21.50 (K) Filmreportage. 22.20 (K) Nieuws en weerber. 22.30- 23.15 Discussie over het programma van 21.50. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Filmrep. 11.15 Die Kommode, TV-film. 12.00 Reporta ges. 12.50 Internationaal persover zicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nws. 16.40 (K) Kinderprogramma. 17.25 Documentair programma. 17.55-18.00 (K) Nws. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend- gym. 7.20 Stereo: Lichte gr. muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte gr. muz. (8.30-8.33 De groen teman). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage of herha ling NOS-progr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-11.02 Nws). 11.30 Rond om 12: progr. voor de vrouw. (11.55 Beursber.). Overheidsvoorlichting: 12.30 Uitz. voor de landbouw. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: Muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Promenade Matinee, door Pro Arte Trio en Promenade-orkest. AVRO: 15.10 Internationale Muziekspiegel opnamen van klass. muz. 16.00 Nws. 16.03 Kwispel, quiz. 16.10 Stereo: Mi mosa: progr. van klass. en mod. mi ni-muziekjes. 16.35 Henk Badings in gesprek met Willem F. Strietman (II). 17.15 Klass. kamermuz. (opn.). 17.30 Trefpunt; discussie-rubriek voor actuele zaken. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.25 Ste reo: Dansorkest The Skymasters met zangsoliste. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Jazz Spectrum: Louis Arm strong 70 jaar (V). 19.30 Nws. 19.35 Vanavond: gevar. progr. 22.00 Muze zonder Make-Up: kleinkunst uit het buitenland. 22.30 Nws. 22.38 Med. 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.55 Zin -Tuig nr. 20, klankbeeld. 22.35-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo Op het eerste ge hoor: klass. muz. (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws.; 7.32 Hier en nu: act.). 8.00 Nws. 8.11 Te Deum lauda- mus: gewijde muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.35 Stereo: Licht instru mentaal kwintet (gr.). 10.00 Bijbelse verkenningen. 10.15 Stereo: Opera- aria's van Verdi (gr.). 11.00 Nws. 11.03 Stereo: klass. muz. 11.25 Voor de zieken. 11.55 Med. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouwg 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.00-13.05 Raden maar14.00 Stereo: Musiesta: licht muz. progr. 14.30 Pizzicato: muzikaal middag-magazine. (16.00 Nws.). 17.00 Overheidsvoorlichting: Nws. uit de Nederlandse Antillen. Spreker: H. L. Braam. 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Hai!, jeugdprogr. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Nabesch. Ronde van Frankrijk. 19.05 Stereo: Eigen fabri kaat, lichte muz. 19.45 Wie is in godsnaam Jezus Christus?, lezing. 20.00 Mixtuur mod. en klass. muz. (opn.). 21.15 In de autobus, hoorspel. 22.05 Stereo: Klass. gr. muz. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 Parle- mentsoverzicht. 22.50 De zingende kerk, muzikale lezing. 23.05 Stereo: Jazz in Den Bosch. 23.30 Lichte gr. muz. (stereo) 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws.). 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevar. visite. (12.00 Nws.). NOS: 13.00 Nws. 13.03 Radio Tour de France: Pop muziek in 4 etappes, afgewisseld met directe rep. van het Franse fietsfeest. (14.00, 15.00 en 16.00 Nws VARA: 17.00 Nws. 17.02-18.00 Mix: licht muz. progr.

De Vallei | 1970 | | pagina 7