nanciele notities NIEUWE KANS VOOR DIRECTIE GERZON Blom staakt produktie beurs Amsterdamse Wisselmarkt 1 Sparta bouwt aan toekomst Hogere omzet Tricobest NV Stijging bij Nederlanden van 1870 Drs. Bakkenist de opvolger van Bruvnzeel v. Oord bestelt elevatorbakken bi j Yerolme DIRECTEUR BRUYNZEEL TREEDT AF Samenwerking huis-aan-huis uitgaven RESULTATEN MULDER FLINK VERBETERD Spaarbanken gaan samen ZILVEREN TIENTJES POPULAIR ELSEVIER REKENT OP 15% MEER WINST Hoofdfondsen verder omlaag r- PILOOT STORM TEKKO TAKS TOCH GEEN DIVIDEND W citer hoogten FUSIEBESPREKINGEN ZONDER RESULTAAT HOGERE OMZET DIRECTIE DESONDANKS NIET TEVREDEN Volgens verwachting Pagina 2 Ïnïiihr 1» DINSDAG 30 JUNI 1970 Pol ging gemakkelijk op de rand van de badkuip zitten. „Hallo, Ve- nens!" zei hij, met een even gemaakte stem. „Ik wou je maar even zeggen, dat je een reusachtige schoft bent, hè!" „Wat zeg je?!" kreet de aangespro kene. „Ik zeg hallo, Venens," herhaalde Pol. „En dat je een reuze schoft bent!" „Met wie praat ik nü opeens?!" hijgde de andere kant van de lijn. Ne derland zweeg in de verte, en leek leerzame dingen te beluisteren. „Met ook een misdadiger," ant- J A 1 woordde Pol. „Als je het hart hebt, Venens, dat je Verster niet vandaag nog een fatsoenlijk een zéér fat soenlijk aanbod doet, dan krijg met de politie te doen, kerel!..." De galm van de badkamer deed het heel goed, vond Pol, bij deze toespraak, al diende er een passend slotaccoord gevonden te worden. „Rottig stuk ongeluk met je bescheten smoel!" Het was heerlijk, dit nu eens te mo gen zeggen hemel, wat was alles vandaag verrukkelijk!... „Maar wie bén jij?!" bekte Venens gegriefd. „Als je dat raadt," gromde Pol met voornaam accent, „dan reef je alle zeilen, en laat Verster los. Salu!" en hij hing de hoorn op de haak. In opperste vervoering greep hij zijn pen en krabbelde haastig een nieuw gedichtje op een envelop. Vier minuten later was de lijn zo blank als verse sneeuw. Ido kwam goed door en toonde zich in alle staten van belangstellende opwinding. Hij zou dadelijk komen dédelijk!" Beneden vond Pol een tafeltje vol Venens. Tussen de cafés filtres lag zijn bundeltje open bij mevrouw, die er iets uit oplas. Haar echtgenoot leunde hoogrood achterover in zijn te frêle stoeltje, alsof hij het uit wraak over iets wilde knakken. Morgane zat zeer geanimeerd te luisteren naar haar moeder. „O, hé, dag meneer Merlijn!..." zei die, opkijkend. Het ganse gezelschap mobiliseerde een beetje bij de Komst Van de Dichter, die heel eenvoudig tussen hen in ging zitten, alsof hij een mens was. „Wilt u een café filtre?" vroeg Van Aadel. „Heb ik al besteld," boog Pol hof felijk. Morgane glimlachte, alsof ze een heel oude bekende was. „Wat schrijft u vréémde dingen, meneer Merlijn!..." zei haar moeder, en schoor de bladzijden met haar lorgnon. „Hier bijvoorbeeld nee, moet je luisteren, Morgane ik vind het wel mooi, geloof ik, maar gut toch een beetjeluister: „De „De bij in de zoete kelk: de mond aan het glas vol wijn: de hand om 't vogelkuiken de wind onder gouden blad: de lamp bij de drempel: ik." „Hoe bedoelt u dat nu, meneer Mer lijn?..." Ze moest er haar schouders hulpeloos van ophalen en hoofd schudden. „En dan die titel: een kus van de bruidegom!... Nee, ik vind het is wel mooi, hoor!... Maar: een kus van de bruidegom, en dan „de bij in de zoete kelk: ik!" Dat vind ik bij na onfatsoenlijk!..." Morganes kleur was iets dieper ge worden. „Tja," antwoordde Pol, en nam van de kelner zijn caféfiltre aan, „ik was toen net voor de zesde keer ge trouwd..." „Voor de zèsde keer?!..." herhaalde mevrouw Venens. „Dat geloof ik wel," zei Pol weife lend, en telde op zijn vingers. „J-ja, nee, het was de vijfde geloof ik hij was kennelijk even in de war. „Nou ja, wat komt het erop aan!..." Hij werd aan de blik van de heer Venens geregen, die onuitgesproken irritaties aan de kant schoof om te zeggen: „Maar waarom geeft u een bundel met een zo compromittante ti tel ten geschenke aan mijn dochter?" Van Aadel rechtte zijn rug en wierp een belastende blik op Pol. Die grinnikte. Hij had een wesp op zijn schoteltje, en schoof die voor zichtig een brokje suiker toe, gedrenkt met 'n spatje koffie. „Dat is goed voor 't lieve dier," zei hij, „ze worden daar zo vief van!" Hij richtte dan zijn ogen op de oudere man. „De titel nee, dat ik uw dochter dat boekje ten geschenke geef?... Goeie meneer! Ik kan toch de titel niet veranderen uit schaamachtige overwegingen van ver drongen aard!... Ik geef Ido straks ook een exemplaar, en die krijgt er heus geen kleur van. Dat boekje heet nu eenmaal „Een kus van de bruide- fom", en daar moeten we het mee oen." De wesp had zich verkwikt met de koffie en begon als gek rond te zoe men. Van de straat klonk een kreet, die Pol deed opzien: Pépé stond aan de rand, en stak zijn arm op. Pol wuifde terug. „Straks," riep hij. Venens snoof. Pol bracht zijn aandacht terug tot het tafeltje. „Uw dochter heeft enke le malen zó belangstellend geluisterd naar mijn gedichten," zei hij drome rig. „Dat ontroert een mens als mij..." „Dat zal uw zesde vrouw leuk vin den," grapte Van Aadel, wrang. „Ach, dat vinden we allen leuk," antwoordde Pol breed. „Luister, dit vind ik wel mooi, ge loof ik zei mevrouw Venens weer. en begon op te lezen „Regen marcheert over venster glas wind-wolf roept kwetterende ruiten bomen zwiep-zwaaien vage handen schemer-glimmen sluiers zweven onbereikbare gil trechter van de nacht" en niet eens een punt erachter!... Daarom maakt u niet een aardig vers, dat rijmt?..." Ze vond hem toch ang stig, met die roepende wind-wolf en de onbereikbare gil. (wordt vervolgd) 4461. Zoals een atleet die zijn reserves overschat, of een maarschalk die zijn stoottroepen te vér vooruitjaagt om de bevoorrading te kunnen onderhouden, zo kreeg ook Zorin met zijn eerste grote moeilijkheid te kampen, namelijk: brandstof! En daar hij op Valeron er niet in slaagde zich van een regelmatige en voldoende aanmaak van de grondstof „thilicite" te verzekeren, besloot hij die elders te zoeken. Of liever, zijn adjudant, Doctor Drago deed dat. Terwijl op korte afstand van Valeron een ware ruimteslag werd geleverd, drong Drago's speurschip door de atmosfeer van SOL III, de Aarde, heen om aan de voet van het Zuidamerikaanse Andesge- bergte neer te strijken. Zijn speciale apparaten hadden daar de aanwezigheid van thilicite in de bodem geregis treerd en men liet geen seconde verloren gaan met het intensief vrachtverkeer tussen Terra en Valeron, wat buit keerde het speurschip terug naar Markad. 31 Onder het hollen hoorde hij nog hoe de motoren brullend aansloegen. Maar toch zat onze vriend al, aan het andere einde van het vliegveld, tussen het eikenhak hout verscholen, toen het toestel langzaam over de gras- baan kwan aantaxiën. Daar draaide het zich met voor zichtig motorengeronk om, met de neus tegen de wind in. Het geluid zwol aan tot een gegier. „Nu of nooit!" dacht Tekko, sprong uit het struikgewas te voorschijn en snelde op de straaljager af. Daar ging het razend vlugge ding warempel al. Nog een paar passen! Hè. Hij kon haast niet vooruit komen tegen de storn die de motoren ontketenden. En bovendien moest hij ook nog oppassen dat hij niet in de vlammenbundel terecht kwam, die de uitlaten achteloos uitbraakten. „Ja!" dacht Tekko. Of nee, Tekko dacht niet meer. Hij nam alleen nog maar een laatste wanhopige sprong. En juist toen het toestel huilend vooruit schoot, had onze vriend de staart nog net in een krampachtige greep te pakken." Bij Sparta Rijwielen- en Moto- renfabriek N.V. wordt momenteel het hoofdmagazijn en de expedi tie-afdeling vergroot door de aanbouw van een nieuwe hal van 3000 m3. In samenhang hiermede wordt een geheel nieuwe los- en laadstation gerealiseerd, waar door het mogelijk wordt ook de grootste vrachtwagens zeer effi ciënt af te handelen. Dit station wordt bereikbaar vanaf de Drie- huizerweg. De werkzaamheden, die onder architectuur staan van de heer Slijkhuis, worden uitge voerd door de aannemerij G. Mul der N.V. BEST De geldomzet van tricotbest NV kousenfabrieken vertoonde in 1969 een stijging van 30 pet. De omzet in eenheden steeg met een pet. In haar dinsdag verschenen jaarverslag zegt de directie, dat het verschil wordt veroor zaakt door het groter geworden aandeel van de pantynylon. Het saldo van de exploitatierekening steeg van 3,7 min tot 4,5 min. De winst nam toe van 1,3 min tot 1,4 min. Voorgesteld wordt ten laste van de verlies- en winstrekening een voorzie ning te treffen voor de voorraad kou sen ad 1 min aan het personeel uit te keren 100.000 en het restant, gezien de krappe liquiditeit, toe te voegen aan de algemene reserve. Het dividend zal worden gepasseerd. Over 1968 werd 7 pet uitgekeerd. Afgaande op de eerste maanden van 1970 verwacht de directie dat de omzet dit jaar weer zal stijgen. Zij rekent er voorts op, dat de voorraden tot redelij ke proporties teruggebracht kunnen worden. De investeringen zullen aan zienlijk minder zijn dan in de vooraf gaande jaren. De liquiditeitspositie zal dan ook belangrijk verbeteren. De omzetontwikkeling is lager ge weest dan de directie verwacht had. De consumptie is niet in dezelfde omvang gestegen als de produktie, door de in voering van de btw en de lange zomer. De produktie bestaat voor ruim 90 pet. uit panty's. Ultimo 1969 waren bij Tri cotbest ruim 1000 medewerkers in dienst (vj ca. 825). AMSTERDAM Dc portefeuille van de NV Levensverzekering Maatschappij „De Nederlanden van 1870" nam in 1965 toe met ruim f 152 min. (v.j. f 135 min) en bedroeg per 31 december ruim f 1453 min. De gemiddelde gekweekte rente op beleggingen steeg van 6,26 pet. tot 6,51 pet. De premiereserve bedroeg ultimo 1969 f 111,2 min. (v.j. f 104.3 min). De winst van de maatschappij bedroeg f 671.000 tegen f 532.000 ovei 1968. Er wordt een onveranderd dividend van 10 pet. uitgekeerd. De vennootschap heeft besloten, met ingang van 1 januari 1970 aan een be langrijk deel van de nog niet winstde- lende verzekeringen voor de nog reste rende looptijd een recht op aandeel in de winst toe te kennen. DEN HAAG, 30-6. Waterhoogten van hedenmorgen: Konstanz 496 +1: Rheinfelden 408 18; Straatsburg 470 16; Plittersdorf 607 +16; Maxau 678 13; Plochingen 165 —5; Mannheim 530 1; Steinbach 137 +7; Mainz 436 5; Bingen 335 3; Kaub 386 6; Trier 374 +28; Koblenz 385 +10; Keulen 389 17; Ruhrort 573 +15; Lobith 1180 5; Nijmegen 958 +2; Arnhem 937 +3; Eefde IJssel 516 1; Deventer 396 1; Monsin 5464 8; Borgharen 3881 42; Belfeld 1115 15; Grave beneden de Sluis 501 3. In verband met werkzaamheden aan de hoogspanningsgeleidingen over de Lek tussen km raai 985-896 nabij Lek- kerkerk, Nieuw-Lekkerland, zullen van af woensdag en voorlopig tot en met woensdag 8 juli dagelijks stremmingen van korte duur voorkomen. De scheep vaart moet ter plaatse de nodige voor zichtigheid betrachten. AMSTERDAM Enige aandeelhouders, die tezamen ongeveer de helft van het op de jaarvergadering van Gerzon vertegenwoordigde aandelenkapitaal hadden, onthielden zich van stemming over de jaarstukken. Z(j hadden felle kritiek op de directie vanwege het teleurstellende resultaat over 1969, een verlies van 2,8 miljoen. Omdat zij de directie een faire kans wilden geven de situatie van het be drijf te verbeteren op basis van advie- De heer Willem Bruvnzeel heeft de wens te kennen gegeven af te treden als voorzitter van het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen op 18 no vember a.s., de dag waarop het VNO in Den Haag zijn jaarvergadering houdt. Het dagelijks bestuur van het VNO heeft drs. S. C. Bakkenist, thans vice- voorzitter van het VNO, bereid gevon den het voorzitterschap met ingang van die datum op zich te nemen. De heer Bakkenist hield kort geleden in Apel doorn een interessante lezing voor de leden van de Vereniging voor Nijver heid en Handel. De heer Bruynzeel heeft zijn besluit genomen in verband met een wisseling in de leiding van Bruynzeel NV., waar door hij als gedelegeerde van de raad van beheer tijdelijk meer tijd aan het bedrijf zal geven. Hij heeft er daarom de voorkeur aan gegeven in november a.s. af te treden in plaats van in mei volgend jaar, wanneer volgens de statu ten van het VNO zijn termijn als voor zitter afloopt en hij overigens ook niet herkiesbaar zal zijn. DEN HAAG De Aannemingsmaat schappij Jac. G. van Oord N.V. te Utrecht heeft bij de Verolme werf te Heusden een opdracht geplaatst voor de bouw van een drietal zeer grote, zelf- varende elevatorbakken. Deze schepen krijgen een laadruiminhoud van 1600 m3. Dc hoofdafmetingen zijn: lengte over alles 95.00 meter, breedte 11.80 meter en holte 4.00 meter. De voortstuwing zal geschieden door twee schottel propellors met elk een vermogen van 450 pk. Op ieder schip is een accommodatie voor zes personen. De elevatorbakken worden van zeer moderne navigatiemiddelen voorzien. Deze schepen, die in februari 1971 moe ten worden opgeleverd, zullen worden ingezet op diverse werken rondom ytrecht. Onder meer wordt door van Oord-Utrecht gewerkt aan de rondweg om Utrecht (Rijksweg 27) waar tenmin ste 4 miljoen m3 zand in enkele -jaren moet worden verwerkt. Dc Verolme werf te Heusden heeft tevens opdracht ontvangen om een tweetal eerder hier gebouwde zuigers te verbouwen. Zo zal de persleiding van Van Oords „Rotterdam" van 65 op 80 cm. doorsnee worden gemaakt. De „Utrecht" zal worden verbouwd zodat 18 meter diep gecutterd kan worden. ZAANDAM De heer A. C. van Wijngaarden zal eind 1970 op eigen ver zoek aftreden als algemeen directeur van Bruynzeel NV. De heer Van Wijn gaarden is dan ruim 64 en gaat met vervroegd pensioen, aldus een commu niqué van Bruynzeel. zen van een organisatiebureau, stemden zij niet tegen. De omzet van Gerzon was in de eer ste vier maanden van dit jaar 4 procent hoger dan over dezelfde periode in 1969. Het verlies zal dit jaar belangrijk kleiner zijn dan het vorig jaar. De ver kopen in het najaar zullen hiervoor de doorslag geven. Er zijn fusiebesprekingen geweest met een buitenlandse onderneming, maar dat liep op niets uit. De directie poogt nog steeds met anderen tot sa menwerking te komen, maar op korte termijn is nog niets te verwachten. BREDA De directie van de NV dc Grondwet, uitgeefster van het Brabants. Nieuwsblad en de West Brabant Post, en de directie van de NV Uitgevers maatschappij De Stem en Het Nieuws en Advertentieblad te Breda, hebben besloten met ingang van 1-9-1970 sa men te werken op het terrein van de uitgaven van huis-aan-huis-bladcn in het Brabantse verspreidingsgebied. Deze uitgaven zullen in Bergen op Zoom e.o., Roosendaal e.o„ en Etten- Leur e.o. verschijnen onder de naam Huishoudelijk Journaal, met als onder kop West Brabant Post, in Breda e.o. onder de naam Nieuws en Advertentie blad en in Oosterhout e.o. onder dc naam Het Kanton. De totale oplage zal 130.000 bedragen. BOSKOOP De resultaten over 1969 by Mulder's fabriek van rollend mate rieel zUn flink verbeterd ten opzichte van het voorgaande jaar. Toch is de directie nog niet tevreden. De winst steeg tot 487.900 (v.j. 346.000) over een groter kapitaal. Door de uitgifte van ƒ854.000 nieuwe aandelen aan het Britse concern Sto- thert and Pitt, dat daardoor een belang van 34 procent in Mulder verkreeg, blijft dividendverhoging beperkt van 7 tot 8 procent. Hiervan kan 2 procent worden oogenomen in aandelen uit de agioreserve. De omzet van het bedrijf in Boskoop, die de afgelopen drie jaar vrijwel ge lijk was gebleven, steeg van 12,1 tot 14,17 miljoen. Daarvan werd 46 (v.j 36) procent geëxporteerd. Voor alle afzet van truckmixers nam flink toe. Door de sterk toegenomen export en de lange levertijden op de inkoop- markt, waardoor grotere voorraden no dig zijn, is de liquiditeit ondanks de aandelenuitgifte niet veel verbeterd. De resultaten van de deelnemingen waren WESTZAAN De Stichting Nuts- spaarbank te Westzaan gaat per 1 juli op in de Spaarbank voor de Stad Am sterdam. De naam wordt gewijzigd in Bondsspaarbank Westzaan. De West- zaanse instelling was met haar 2000 spaarders en een spaarkapitaal van bij na f 2 min. niet in staat zich aan te passen aan de veranderde omstandighe den, die sterke uitbreiding van het dienstenpakket vereist. Door de samen werking met de spaarbank voor de Stad Amsterdam zal dit geleidelijk wel tot stand kunnen komen. Leden van het huidige bestuur van de Nutsspaarbank Westzaan zullen een commissie van ad vies vormen ter behartiging van de plaatselijke belangen. Bij Koninklijk besluit van 15 juni 1970, Stb. 282 is het maximum van de in 1970 aan te maken zilveren tiengulden stukken verhoogd tot 7 miljoen stuks. Eerder, bij Koninklijk besluit van 18 februari 1970, Stb. 118, was dit maxi mum gesteld op 5 miljoen stuks. De verhoging van het maximum is volgens de minister van Financiën ge wenst om te kunnen voldoen aan de nog steeds binnenkomende aanvragen uit binnen- en buitenland. overal goed. De gang van zaken in de eerste vier maanden van dit jaar is beter dan in dezelfde periode van 1969. Het bedrijf is ruim van orders voorzien. Door ver dere ontwikkeling en standaardisatie van de produkten meent de directie de stijging van de grondstoffenprijzen, loonkosten en de concurrentie te kun nen opvangen. AMSTERDAM „Indien het Ieeskli- maat in het tweede halfjaar niet ver andert, verwachten wij voor 1970 een winststijging van 15 pet t.o.v. 1969. In de eerste vier tot vijf maanden heeft de omzet zich ontwikkeld volgens de in het jaarverslag uitgesproken verwach tingen. Derhalve is een groei van 35 pet opgetreden". Drs. R. E. M. van den Brink, hoofddirecteur van NV Uitge versmaatschappij Elsevier heeft dit meegedeeld in de aandeelhoudersverga dering. In 1970 zullen tijdschriften als HP- magazine, Financieel Economisch Ma gazine (FEM) en Goal veel diepte-in- vesteriftgén vergen. Elsevier is zeer ge lukkig met de goede positie die wordt genomen op het gebied van dè Engels talige literatuur. Gestreefd zal worden naar een 40 pet - 60 pet verhouding wat de uitgave van boeken en tijdschriften betreft, (in 1969 bedroeg deze verhou ding 35-65). De heer Van den Brink kondigde een interessante ontwikkeling op boekenge- bied aan. „Ik kan hier thans nog niets in concreto over zeggen, dat is pas vol gend jaar mogelijk". Elsevier geeft nog steeds geen omzetcijfers, omdat zo wei nig uitgeverijen dit doen. „Wij willen hierbij niet voorop lopen", aldus de heer Van den Brink. Over eventuele nieuwe fusies liet do heer Van den Brink zich voorzichtig uit. „Wij bekijken deze zaken zeer zorgvuldig. De mogelijkheden zijn dui delijk beperkter geworden, maar we blijven diligent". Bij acclamatie werd president-commissaris mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandcnburg her benoemd. DOETINCHEM De ongunstige re sultaten van de laatste jaren en de wei nig rooskleurige vooruitzichten voor de conservcnindustrie, hebben directie en commissarissen van Conserven Blom NV te Doetinchem doen besluiten het bedrijf te reorganiseren. Deze reorgani satie houdt onder meer in, dat de pro duktie van groenteconserven in het na jaar van 1970 zal worden gestaakt. Als gevolg hiervan zal het personeel van de produktic-afdeling moeten afvloeien. Een regeling voor deze ca. 30 man is in overleg met de vakbonden getroffen. Verwacht wordt dat de meesten van de betrokken werknemers gemakkelijk bij andere bedrijven ln Doetinchem en om geving een nieuwe werkkring zullen kunnen vinden. Verkoop en aflevering van produkten door Conserven Blom NV, waarvan, zoals bekend, het aandelenpakket in 1965 door dc nationale Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging voor land en tuinbouw G. A. Ccbeco te Rotterdam is overgenomen, zullen normaal worden voortgezet. Voor zover er behoefte bestaat aan aanvulling van de voorraden, zal hierin worden voorzien door elders produktie onder te brengen. xxvxxxxv'vx* (Slotkoersen van gisteren) Fonds Vorig» koor» 1st» not A.KJZ.O. 78.6 76.6 Alg. Bank Ned. 229 229.5 Amrobank 49.7 49.7 Amsterdam Rubber 38.7 38.5 Deli Mij eert. 62.5 63.6 Dordtsche Petrol. 805 778.5 Heineken's Bier 194.8 193 H.AX. 84 83.5 Hoogovens nr.c.v.a. 92 89.2 H.VJV.-mijen ver. 53.1 54.5 KX.M. 117 117 Kon. Petroleum 129.2 126.8 KNSM nat. bez. 86 84.5 Nat. Ned. cert 71.2 70.6 Phs. v. Ommeren cva 204.9 203.5 Philips gem. bez. 59.6 58.2 Robeco 208.3 208.5 Rolinco 163.8 163.5 Scheepvaart Unie 69.6 69.1 Unilever c.v.a. 85.2 84.3 Hoogovens nr. cert. 9.15 89 Ned. 7 j. '69 8 101.9 101.9 Ned 25 j. '69 8 89.5 98.3 Ned. 7 j. 70 8 101.5 101.5 Ned. '70 15 j. Ned. 25 j. '70 Ned. Ned. 8 8 Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. Ved. Ned. Ned. Ned. Ned. Ned. >Jed. ^ed. '69 7* '66-1 7 1966-2 7 '69 7 '68-1 64 '68-2 64 '68-3 64 '68-4 64 '66 64 '67 64 '67 6 '65-1 54 1965-2 54 64-1 54 '64 5 '58 '64 •59 1961 1963-1 44 44 44 44 44 34 34 Ned. staffeil. '47 Ned. '51 Ned. '53 1-2 34 Ned '50 1-2 34 Ned. '54 1-2 34 Ned. grootb. '46 3 99.3 99.4 Ned. dollarl 47 3 99.8 99.5 BNG won.bl '57 6 93.5 94 id. 30-jar. '58/'59 46 89.5 90 BNG '67-1-2 6J 88.8 89.3 BNG '68-1-2 61 87.7 88 BNG -67-1-2-3 66 83.5 84 BNG '65-1 6 83.5 84 BNG '58-1 -2-3 41 83.5 83.9 Bk. mid. kred '66 7 83.4 83.9 Nat. Inv.b. '65 51 85.3 85.4 Fr. Gron. h.b. dw 6 81.9 82 Alb Heijn '55 4 82.2 82.4 Brit. Petrol. '66 71°/« 82.7 82.9 Bijenkorf Beheer 6 82.2 82.4 Co-op r.spaarbr. 81 81.2 Ned. Gasunie '69 76 80.5 80.7 Ned. Gasunie '66 7) 81.8 96 82 95.8 Ned. Gasunie '66 66 Philips dlr '51 4 78.9 79 Pegem 1-2 1957 6 73.4 73.5 Pegem 1958 56 73.3 73.6 Rott. Rijn Pijpl 5 65.5 65.9 K.L.M. 1968 7 91 91 K.L.M. 15-jarig 5 79.2 79.2 Ned. Sp.w. '57 1-2 41 63.2 63.3 A.K.Z.O. 41 65.3 65.5 Bergh. Papier 46 80.4 80.45 Gelder Zonen v. 4i 86.3 88.6 76 85.5 84.6 83.2 83.4 77.5 97.5 83.4 93 93.8 93.6 47.3 85.8 82 91.6 86 93.2 83.5 73 87.5 86.2 76 80.1 85.5 84.6 83.3 83.6 77.5 98 89 83.05 93 96 172 94 93.8 87.3 85.6 82 91 86.2 93.2 83 73 88.1 a a cert. Grasso 54°/o K.L.M. 54 Meteoor beton 54u/« Ned. Middensl B <5? Rolinco f 1000 64 Stokvis 44°/« Ned ered.b. aand b Ned Midd.bank Slavenburg's Albert Heijn Arnh. scheepsb Befo ,,b" Bergh/Jurg. 250-1000 Blijd.st. f 1000 nr cva Bols Lucas Brakke Grond Bredero Bredero n.r.cert Bredero ver bedr Bührm.-Tetterode t Bijenk. beh n.r. c.v.a Bijenk beh 6°/« pref Calvé D. Calvé D. n.r. c.v.a Calvé pr. wo. r cert Drents-Ov. houth. D.R.U. Elsevier t 93 68.5 95 <6 88.5 33.5 101.2 207.5 145 102 181 58 230 20 185.5 404.5 74.8 360 70.8 119 424 455 Erdal Mi] wasverw 848 348 Etna-Daald Hold I 49.8 49.8 Europe CD Hotel 380 375 Fokker 62 62.2 Gazelle 116 118 Gelder (van) 154.5 149.5 Gelder (van) pref Gist-Broc 102 102 Grasso 179 186.5 Gruyter 6 pet c pr A 59.5 60 Gruyter 6 pet c. pr B 68 69 Hellingman 207 207 68.7 Holec 184 183 Internatio-Mueller 50.5 50.8 94*/4 Kluwei f. 233 234 Kon. Ned Papier 157 153 88.5 Kon Ned Text, cert 29.5 29 34 Krasnapolsky f. 50 50 101.1 K.V.T 135 139 208 Leidse Wol 132 152.5 141 Lips en Gispen cert. 155.r 160 104 Meteoor 330 240 107 Naarden Chem. 352 825 181 Naeff gebr. 62 Nedap. 230 174.5 223 Nelle. wed van 348 Nijma n.r. c.v.a 25 25 189.5 Nijverdal ten Cate 70+ 70.6 186.7 Jv.z.gas nat.bez.v.a. f. 82.3 81.2 411 Pakhoed 54.5 56.2 74 Palthe 78.8 78 363 Parkhotel 420 420 71 Pont bout 161 155 573 Reesink en co a 135 132 581 Schev expl mij. f.a 17.1 17.2 Schokbeton aand b 175 170 119 Scholter cart./pap a 155 157 423.9 Schuppen sajetf. a. 461 Sim. de Wit aand b 234 Technisch». Unie a 300 299 Tw kabelfabriek a 429 427 Ubbink-Davo a. 74.5 74 Unil 1000 cert 7cpr a 80 Ver Machinei. a. 71 70.2 Ver Nd Uitg bedr a 173.8 174 Ver Ned. Uitg. f 18.5 18.5 Ver. Touw c.v.a. 226 220 Vredestein c.v.a Vulcaansoord 54 55 Wegener n.r.c. 79 78 Wessanen 65 65 Billiton 2e rubr. a. 179.5 Gelu. tramw. mij. a. 59 H.B.B bel dep C. 750 725 Interbond- Ipb f. 587 587 Vastg.bei.f part. f. 459 460.5 I.K.A bel mij. f 155 154 Unitas t 50 a. 84 84 Can. pac railw cert 57.3 Int. nickel cert 41.C 40.9 Shell oil Can. cert 24.8 25.3 Am. tel/tel cert 43 42.25. Anaconda cert 24 25 Bethlehem steel cert 22.5 21.95 Chesap. a. Ohio cert 43.8 41.75 Cities ser cert 43.8 43.6 Dupont d N cert 119 122.5 Gen electric cert 70.2 71.1 Gen. motors cert 61.2 60.8 KennecoU cop cert 46.3 44.9 Phil petroleum cert Radio corp. Am cert 21.15 21.9 Republic steel cert 29'/4 29.1 Shell oil cert 38a/4 39.15 Standard bi 10 a cert 43 42 Un. St. steel (10) cert 31 30.9 Woolworth cert 30'/4 29.25 AMSTERDAM Op de Amsterdam se effectenbeurs hebben vandaag de hoofdfondsen opnieuw verlies moeten incasseren. De aanhoudend flauwe stemming op de Amerikaanse markt heeft tot gevolg gchau dat de koersen verder terugliepen. Vrijdagavond viel reeds een achteruitgang waar tc nemen en vanochtend op de voorbeurs lagen de pryzen op het laagste niveau van vrijdagavond. Bij de start van de officiële beurs boekte Koninklijke Olie het grootste verlies. De eerste aandelen verwissel den van eigenaar tegen 126 hetgeen een achteruitgang betekende van f 2.70. Aandelen Philips noteerden 58.50, een verlies van ƒ1.10 en Unilever moest ƒ1 prijsgeven op ƒ84.10. Aandelen AKZO noteerden begin beurs ƒ77.10, hetgeen een verlies inhield van 1.60 en Hoog ovens moest ƒ1.80 omlaag tot ƒ89.80. Aandelen Heineken Bier openden ƒ194.90, waarmee een verlies werd ge boekt van ƒ0.10. Ook in de meeste an dere sectoren van de markt kwamen koersverliezen voor. De scheepvaart aandelen moesten, met uitzondering van Van Ommeren, enig verlies incas seren, en de cultuuraandelen lagen eveneens lager in de markt. In die sec tor kon alleen Deli Maatschappij zich handhaven. Nationale-Nederlanden werd beginbeurs 70 cent lager verhan deld op ƒ70. De obligatiemarkt was verdeeld. Een uitschieter in die afde ling was een vaste stemming voor de 7 pet. leningen. AMSTERDAM, 29 6 Londen 8.68a -8.68%; New York 3.62%—3.62%; Mont real 63.49%—63.49%; Parijs 65.66 Vi— 65.71Brussel 7.29» 47.30»/«; Frank fort 99.81 Vi—99.86Vt; Stockholm 69.86'/« 69.91 y2; Zurich 83.92—83.97; Milaan 57.64,/2—57.69V2; Kopenhagen 48.32Vt— 48.37Vj; Oslo 50.74^50.79'/.Wenen 14.02V2—14.03'2; Lissabon 12.70'/«— 12.71a/«; Madrid 5.18—5.33.

De Vallei | 1970 | | pagina 2