Amsterdamse politie prefereert gesloten inrichtingen Directeur kamp O verberg: „Weglopers houd je altijd..." Hoofdstad in trek bij vluchters CLV 3e op nationale schoolkam pi oenschappen Gering aantal renners in competitierit ,Elk kind dat school verlaat kan zwemmen' Ongenaakbare Vermeer greep OTTV-bokaal Het Miraculeuze Vakantieboek en „Centrum"-zaken Record voor Rode Kruis Gladde jongens. Klappen voor nachtportier door Albert Heijn openen de deuren op woensdagmiddag ÏMwn-tennis Hartverlamming op Rijksweg 12 Ëderveense jeugd vloog uil Feestcomité wil blij ven bestaan DEL-collecte Bejaarde liep hoofdwond op SKF-successen in Overasselt TRALIEWERK GEEN KAMPIOEN KLASSE APART Een vakantieboek voor dejeagrfP Met <44pagina's Stripverha/en? En nog eens p&g/na's vo!spelletjes enz? En staan wij daar ook in DINSDAG 30 JUNI 1970 (Van een onzer verslaggevers). 'l/'EENENDAAL De heer C. Geurts, directeur van het observatiekamp Overberg, begrijpt de korpsleiding van de Amsterdamse politie niet hele maal. Een woordvoerder van het hoofdstedelijke politie-apparaat gaf enige tijd geleden te kennen verontrust te zijn over de omstandigheid dat Valkenheide in Maarsbergen en Kamp Overberg nog steeds open inrichtingen zijn on danks het vrij grote aantal weglopers per jaar en dat men het zou prefe reren wanneer de overheid hiervan gesloten observatiekampen zou maken. Daardoor zou men aldus de Amsterdamse politiefunctionaris de politie een hoop werk besparen, want regelmatig komt zij in aanraking met deze jongens, veelal verblijvend in de louche buurten van de hoofdstad. De directeur van Kamp Overberg heeft echter een andere mening: ..Na tuurlijk is het nodig dat er gesloten inrichtingen zijn, maar de nadelen hiervan wegen lang niet op tegen de voordelen van een open inrichting. Bovendien word je altijd wel gecon fronteerd met wegloopgevallen, zeker ook in gesloten observatiekampen". De heer Geurts is ervan overtuigd dat de politie in Amsterdam altijd ontzet tend veel werk zal blijven houden op dit gebied, óók als de genoemde inrich tingen gesloten zouden zijn. „Amsterdam is voor de jeugd nu een maal de stad waar alles kan. Ze willen allemaal wel eens tussen de Damslapers vertoeven, de louche buurten bekijken en weet ik allemaal wat. Naar verhouding pakt de hoofdstede lijke politie slechts weinig jongens op uit deze kampen. Zij heeft handenvol werk met jongelui uit alle delen van het land die in Amsterdam op avontuur zijn en niet in een kamp zijn onderge bracht. Ik begrijp het bezwaar va i de politie tegen de open inrichtingen dan ook niet helemaal," aldus de directeur. Hij prefereert duidelijk de open in richting. „De vaak zeer moeilijke jon gens voelen zich toch al zo beknot in hun vrijheid en als er dan ook nog tra- liewerk en flinke sloten bijkomen-nee dat is het volgens mij toch niet. Het risico bij een open inrichting wordt wel wat groter, maar daar staat tegenover dat er ontzettend veel voor delen zijn. Om te beginnen is het ka rakter van een kamp uiterst belang rijk natuurlijk veel vriendelijker wanneer de inrichting geheel open is Dat doet de jongens toch wel erg veel, want op deze manier wordt er veelvul dig geappelleerd aan hun eigen verant woordelijkheid." De heer Geurts tot slot: „Wij hebben regelmatig weglopers. Meestal blijven zij niet meer dan 24 uur weg, maar een enkele maal presteren „handige" kna pen het om maanden onder te duiken. Enige tijd geleden was een jongen uit ons kamp vijf maanden zoek. De hoofdstad is erg in trek bij de vluchters en dat zal deze stad altijd houden. Want de »eugd denkt nu een maal dat in Amsterdam het onmogelij ke mogelijk is..." VEENENDAAL/VLIS8INGEN Ge durende de afgelopen week werden in Vlissingen weer de nationale school- tenniskampioenschappen gehouden. Daar het meisjesteam van CLV dit jaar door omstandigheden verhinderd was deel te nemen, moest het jongensteam (bestaande uit René Lodder, Jan Dek ker. Bert de Ruyter en Louis van Veld huizen) het alleen proberen. René Lod der in militaire dienst deed als gastspeler mee bij het Chr. Lyceum Veenendaal. De Veenendaalse equipe be haalde na diverse krachtmetingen een eervolle 3e plaats. 27 ploegen kwamen uit in deze titelstrijd. Na een ruime 4-0 zege op de Stedelij ke Scholen Gemeenschap uit Middel burg, waarin CLV alle enkelspelen won en derhalve de dubbels niet meer ge speeld behoefden te worden, bereikte het de halve finale, waarna er in een halve competitie verder werd gestreden. De eerste tegenstander hierin was de Openbare Scholen Gemeenschap Nieuwdiep uit Den Helder. René Lodder en Jan Bekker, de beide uitblinkers in de CLV-formatie wisten beiden hun single en het dubbel te winnen, terwijl Bert de Ruyter en Louis van Veldhui zen zowel de single als het dubbel moesten prijsgeven. Hierdoor werd de «tand 3-3 en CLV had daarmee een kostbaar punt veroverd. Tegen het Heymans College uit Gro ningen was de Veenendaalse ploeg niet opgewassen. Alleen Jan Bekker wist zijn single te winnen. Toen al stond vast dat CLV geen kampioen van Nederland meer kon worden. Wel mocht men gaan knokken om de derde plaats tegen het Bisschop pelijk College uit Roermond, dat verle den jaar de nationale titel in de wacht sleepte. Geheel tegen de verwachtingen in won de CLV van dit sterke team. Al leen René Lodder en Bert de Ruyter brachten de enkelspelen o phun naam, en ook het 2e herendubbel van Bert de VEENENDAAL In een auto vlak bij de afrit van rijksweg 12 bij Vee nendaal is gistermiddag de Veenendaler S. van K. aan een hartverlamming overleden. De man was aan het werk geweest voor de aannemersfirma Bruil te Arnhem op een karwei in Abcoude. Hij werd daar onwel en een kennis wil de hem naar huis rijden. Ruyter en Louis van Veldhuizen werd een prooi voor CLV. Het 1ste heren- dubbel van René Lodder en Jan Bekker moest dus de beslissing brengen. Na veel spanning werd deze partij tenslotte door een iets beter game-gemiddelde en 6-3 gewonnen, waardoor de eindstand 4-2 werd. Hierdoor kwam CLV gelijk te staan met Groningen, dat door een iets betere gama-gemiddelde de tweede plaats veroverde. Na afloop van het enerverende eve nement, dat elk jaar veel deelnemers trekt, werden de prijzen uitgereikt door de Vlissingse wethouder van Sportza ken. met al een fraai resultaat van de CLV-jongens uit Veenendaal, die elk jaar kans zien een ereplaats te verove ren. Verleden jaar bezette men een tweede plaats en het jaar daarvoor een derde. RHENEN De in Rhenen gehouden openbare inzameling ten bate van het Rode Kruis heeft 4088,25 opgebracht. Dit is een record. Uit Eist kwam J 617,30 binnen, uit Achterberg 490,45 en uit Rhenen-stad 3510,80. De indus trie bracht 470 binnen. EDERVEEN De leerlingen van de twee hoogste klassen van de bijzondere lagere school uit Ederveen verblijven deze week traditiegetrouw weer op de boerderij „De Waterlelie" in Hulshorst. Het is de tiende maal c\.t een derge lijke kampweek voor de lagere school jeugd wordt georganiseerd en vandaar ook dat de jeugd zaterdagmiddag in een op dit lustrum afgestemde uitmonste ring naar Hulshorst reisde. Dat ge beurde in circa dertig personenauto's. Voortrekker was Joop Hardeman die zijn wagen een ludiek uiterlijk had ge geven door een levensgroot embleem op de motorkap aan te brengen. De ouders kunnen vanavond en don derdagavond in Hulshorst gaan kijken of er nog heimweeproblemen zijn op te lossen. Vanavond gaat het fanfare korps „Irene" zijn opwachting in Huls horst maken. De organisatoren hebben ook voor de rest van de week een fees telijk programma in elkaar gezet. RHENEN Dierenverzorger Jan van Rooijen van Ouwehands Dieren park heeft de training ter hand ge nomen van het nieuwe en verjongde zeeleeuwenbestand. De bijzonder snelle zwemmers zijn al in een paar weken tijds goed vertrouwd geraakt met hun nieuwe baas. Ze eten al uit zijn hand en de oudste van het vier tal reageert zelfs op de fluitsignalen van Jan. De bezoekers, zowel oud als jong, zijn er altijd weer bij als Van Rooijen met zijn gladde jongens be zig is. MMMj SCHERPEN ZEEL Slechts 18 ren ners waren aanwezig voor de zaterdag- rit van R.- en TC „Amersfoort" op Moorst: 6 amateurs. 4 nieuwelingen; 5 A-jeugdrenners; 2 adspiranten en 1 ve teraan. Bij de amateurs namen Arnold Lavieren (De Meteoor) en Gijs Brouwer al spoedig het heft in handen. Een lus tig meetrainende Jan Vlastuin (een koersloos weekeinde) bracht Gerrit Heuveling en de nieuwelingen Evert Smit en Peter Kujjpers mede aan de leiding maar toen sprongen Lavieren en Brouwer opnieuw weg en nu bleven zij vooruit. EDERVEEN Het comité dat vorige maand in Ederveen de herdenking van de bevrijding heeft georganiseerd kampt nog met de naweeën van het feest. Er is een nadelig saldo, dat voor namelijk moet worden toegeschreven aan het moedwillige in brand steken van de ere-boog aa nde Schras. Men had er vorige week tijdens een vergadering in „Marktzicht" geen goed woord voor over, dat op sensatie belus te jongelui de rode haan lieten kraaien in de ere-boog, die de brandweer had opgericht. De pil werd wat verzacht door de positieve reacties uit de bevol king over de manier waarop het feest was georganiseerd. Besloten werd de mogelijkheden te bekijken om tot stichting van een ac tie-comité feestdagen over te gaan. Daar in zouden vertegenwoordigers van alle plaatselijke verenigingen zitting moeten nemen. De heren Bos, Hevel en Van Heerdt zullen dit idee nader uitwerken. Tot slot van de bijeenkomst vertoon de de heer A. Methorst een filmpje van mei-festiviteiten. VEENENDAAL De Veenendaalse politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van twee mannen die in de nacht van zondag op maandag de nachtportier van de Boxal-fabriek heb ben geslagen. De portier meldde de politie kort na het gebeurde, te zijn benaderd door de mannen die hem om een kop koffie vroegen. Hij zei hun dat dit niet moge lijk was en moest toen twee klapppen op het hoofd incasseren. De mannen verdwenen op een bromfiets. De portier, die een kleine hoofdwond opliep, kon slechts een vaag signalement geven, maar suggereeerde wel dat een van de mannen mogelijk tot het Boxal- personeel behoort. VEENENDAAL De afdeling Vee nendaal van het Algemeen Sociaal Fonds „Draagt Elkanders Lasten" houdt in de week van 6 tot en met 11 juli de jaarlijkse collecte. Het plaatselijke be stuur hoopt dat de Veenendaalse bevol king in die week even enthousiast zal reageren als in het verleden. Doör al deze acties was het veld ge heel verbrokkeld geraakt, zowel bij de amateurs, als bij de nieuwelingen, waar Cor Nijhoff het contact ook niet meer kon herstellen en Harry Brouwer ver geefs zwoegde om iets van de achter stand ongedaan te maken. De eindspurt bij de amateurs was voor Gijs Brouwer. Gerrit Heuveling eindigde als 2e, omdat gastrenner Lavieren niet opgenomen wordt voor de competitieuitslagen. Hénnie Hendriksen, ook weer eens van de partij werd 3e. Bij de nieuwelingen moesten koplopers Evert Smit en Peter Kuijpers het via een sprintje uitvechten en die spurt was voor Evert. Ook Nij hoff klasseerde zich als 3e en Brouwer kwam als 4e binnen. Bij de A-jeugd waren Wout Lansing en Dick Willigenburg het beste tegen de nogal felle wind (een naderende on weersbui) bestand en zij hamen dan ook al direct enige voorsprong op het 3-tal Bert van Schaik, Dirk-Jan Kuij pers en Wim Dekker jr. De spurt vanKK de koplopers was voor de frêle Lan sing, metWilligenburg er vlak achter. Spurter Dirk-Jan Kuijpers werd 3e door Bert v. Schaik en Dekker jr. te kloppen. Hans Badenbroek profiteerde het beste van de passage van de ama teurs nieuwelingen en liet Cees Roe- loffs achter zich. Totale uitslagen: Amateurs: Gijs Brouwer (Hoogland); Gerrit Heuveling (Bunschoten); Herinie Hendriksen (Rhe nen). Nieuwelingen: Evert Smit (A'foort); Peter Kuijpers (Leusden); Cor Nijhoff (Maarn); Harry Brouwer (A'foort). Adspiranten: Hans Badenbroek (A'foort); Cees Roeloffs (A'foort). A-jeugd: Wout Lansing (Sch'zeel); Dick Willigenburg (Leusden); Dirk-Jan Kuijpers (Leusden); Bert v. Schaik (Sch'zeel); Wim Dekker Jr. (A'foort). In de Ronde van Wezep leverde Ar nold Voogt weer een zeer goede presta tie. Deel uitmakend van een 3-mans kopgroepje werd hij 2e, achter de iets snellere spurter Niemeijer, maar voor Dickhof, Jan van de Beek, uit Barne- veld, werd 15e. VEENENDAAL De bejaarde heer N. M. kwam gisteren met zijn bromfiets te vallen op de Brinkersteeg bij de spoorwegovergang, waarbij hij een hoofdwond opliep. Een arts oordeelde later opneming in het ziekenhuis nood zakelijk. De man is vermoedelijk geval len als gevolg van moeilijkheden die hij had met een mandje kersen dat aan zijn stuur hing. VEENENDAAL In het schooljaar '69-'70 zijn in het Valleibad in Vee nendaal maar liefst 2650 zwemdiploma's uitgereikt. 1256 leerlingen van Vee nendaalse lagere scholen zwommen met succes af, 169 scholieren uit de omge ving van Veenendaal bemachtigden het „papiertje" en 720 particulieren deden eveneens met gunstig resultaat zwemexamen. Leerlingen van de l.t.s., de huis houdscholen en de mavo's namen bovendien ruim 500 diploma's in ontvangst in het bad. „Een geweldige vooruitgang", vertelt de heer E. van Asselrt, bedrijfsleider van de zwemaccommodatie, niet zonder trots. „Als men nagaat dat toen het Vallei- bad er nog niet was in het Bergbad jaarlijks gemiddeld slechts 150 mensen afzwommen, dan is dirt toch wel fantastisch. Je kunt dan ook rustig zeggen dat nu elk kind dat in Veenendaal van de lagere school komt, kan zwemmen. En dat vinden wij zeer verheugend". De heer Van Asselt heeft als vertegenwoordiger van het rijk de meeste zwem- examens afgenomen. Het leukste uit het schooljaar '69-'70 vindt hij dat twee onderwijzers van de CNS 2, de heren Bos en Mooibroek, samen met hun leerlin gen de diploma's A, B en C hebben behaald. De leraren konden geen van beiden zwemmen en lesten altijd met hun pupillen mee. Het grote aantal zwemdiploma's ging naar de navolgende scholen: (De ruim 500 diploma's die door leerlingen van het voortgezet onderwijs zijn behaald, zijn hierbij niet gespecificeerd). A. B. C. totaal Dr. Heksterschool 9 12 7 28 Patrimoniumschool 27 53 29 109 CNS III 22 67 44 133 CNS II 15 31 36 82 Jul. van Stolbergschool 27 46 21 94 CNS I 26 42 26 94 Salvatorschool 36 47 19 102 Kon. Julianaschool 23 36 24 83 Gr. v. Prinstererschool 24 33 15 72 Rehobothschool 48 37 16 101 Rijk van Gaasbeekschool 19 35 38 92 Calvijnschool 18 25 12 55 Engelenburgschool 19 19 5 43 Beatrixschool 29 40 24 93 Wilhelminaschool 23 29 23 75 totaal van de Veenendaalse scholen: 365 552 339 1256 lagere school uit Maurik 28 13 41 lagere school uit Scherpenzeel 21 20 5 46 lagere school uit Ederveen 7 7 14 lagere school uit Maarsbergen 8 8 16 lagere school uit Renswoude 24 20 8 52 totaal van de scholen buiten Veenendaal: 88 68 13 169 dipiomazwemmen voor particulieren: A. december 1969 kinderen 153 volwassenen 44 april 1970 kinderen94 volwassenen 61 juni 1970 kinderen 76 volwassenen 43 totaal particulieren 471 A. Veenendaalse scholen 365 scholen uit de omgeving88 particulieren 471 924 B. 85 28 39 30 38 27 247 B. 552 68 247 867 C. 2 2 C. 339 13 2 354 totaal 238 72 133 91 114 72 720 totaal 1256 169 720 2145 OVERASSELT AAN DE MAAS Onder bijna tropische temperaturen hebben zich het afgelopen weekeind in de kermistent van Overasselt verhitte duels afgespeeld om de OTTV-bokaal. Veel prominente Gelderse tafeltennis sers, onder wie Vermeer en Van Wely, hadden zich laten inschrijven voor deze kampioenschappen, die voor het eerst op een zaterdag werden georganiseerd. Daar in de afd. Gelderland van de NTTB praktisch alle toernooien, waar onder ook de Gelderse kampioenschap pen, 's zondags worden verspeeld, lag hier de kans voor de op zonag niet spe lende Veenendalers om te bewijzen dat de Gelderse kampioen niet in Nymegen woont ,maar in Veenendaal of Wou den berg. Overigens was dat vorig jaar al bewezen, toen voor het eerst sinds jaren de beste negen spelers van Gel derland elkaar op een zaterdag in een negenkamp ontmoetten, en Vermeer on geslagen winnaar werd met Van Wely HENK VERMEER als tweede. Ook in Overasselt toonde Henk Ver meer zich ongenaakbaar. In de halve finale schakelde hij de Nijmegenaar Henk van de Wollenberg vele jaren kampioen van Gelderland uit in 2 games. Van Wely stelde teleur. In de poule verloor hij verrassend van de middel matige overgangsklasse Sjaak van de Wollenberg, maar hij won van Ebbelink uit Nijmegen. Daar Ebbelink echter van Van de Wollenber won, eindigden alle spelers gelijk. Ook het aantal games was gelijk, zodat de punten geteld moesten worden, hetgeen in het voor deel van de Veenendaler uitviel. Tn de halve finale viel Van Wely toch door de mand en ging in twee games ten on der tegen titelverdediger Flip van Zuylen uit Ravensteyn, een verdediger nota bene, waar Van Wely meestal wel raad mee weet. In de finale wist Henk Vermeer wel raad met het puur verdedigende spel van Flip van Zuylen en won door uit stekend geplaatste ballen en verraderlij ke looping-drives in 4 games (21/16 21/15 12/21 17/21). Het duo Vermeer-Van Wely toonde zich in het dubbelspel een klasse apart. Geen enkele game behoefde men af te staan. In de finale werd het verrassend sterk spelende gelegenheidsduo Theo Hooghof (Berg en Dal) en Eef Doorn kamp (SKF) in 2 games verslagen. De gebr. Huntelerslag levehden in de 2e klas ook felle strijd met hun oppo nenten. maar verdei dan de halve fina le brachten zij het in het enkelspel niet. In het dubbelspel echter wel, want daarin veroverden zij een eervolle 2e plaats. Bij de B-junioren zorgde Piet Roe- lofsen voor een aangename verrassing. Hij wist door te dringen tot de finale, waarin hij overigens verslagen werd door Kees Jongmans uit Wageningen. Al met al aardige successen voor de kleine SKF-equipe in dit sterk bezette sfeer volle kermistoernooi van Overasselt. ADVERTENTIE Morgen I juli zal de nieuwe regeling van kracht worden, waarbij een groot gedeelte van de zaken in het Centrum van Veenendaal op woensdagmid dag geopend zijn. De zaken die woensdagmiddag open gaan, sluiten nu maandagmorgen. Teneinde bekendheid te geven aan deze openstel ling op woensdagmiddag lanceren een groot aantal ,,Centrum"-winkeliers een speciale woensdagmid dag-verkoop-actie". Hiertoe moge verwezen worden naar de speciale pagina's, die iedere dinsdag in dit dagblad opge nomen worden. In verband met de korte tijd van voorbereiding was het niet mogelijk alle zaken die op woensdag middag open gaan te benaderen voor bedoelde .verkoopactie". deze zij de Mochten er nog zaken zijn, die alsnog aan actie wensen deel te nemen, dan kunnen komende weken bij de actie betrokken worden. Opgave voor deelname kan nog geschieden tot vrijdag 3 juli a.s. Indien U 10550 belt komt één onzer medewerkers U voor nadere inlichtingen graag bezoeken. DAGBLAD „DE VALLEI"

De Vallei | 1970 | | pagina 3