Vragen rond „ontvoerde" baby s Nu is het tijdvoor lékker met lékker: Beschuit met aardbeien. Dollarimperialisme van Verenigde Staten DRILLEN MET DE ZACHTE HAND Film na 30 jaar succes Pastoor Munte in België een nationale figuur Italiaanse uitspraak heeft in Nederland ook rechtskracht Benoeming Heer Bommel en de BhjJ- scbapper Marianne maakte 't al te bont Prof. Dc Jong vanavond op t.v. Moeilijkheden rond reportages Tour de France programmaos VANAVOND MORGEN MAR rFN I X )NDbR S1 KIP Afgifte De levenslustige geestelijke uit Ziehem IÉLEVISIE TELEVISIE RADIO DINSDAG 30 JJNi VADER HEEFT RECHT VAAK AAN ZIJN KANT AMSTERDAM De Alkmaarse vrouw die haar kind weghaalde bij de Ita liaanse vader die het had meegenomen naar Italië, staat juridisch bijzonder zwak. Strafrechtelijke gevolgen lijken er aan haar actie van vorig weekeinde niet te zijn verbonden, maar het familierecht geeft de vader sterke wapens voor een tegenactie in handen. Dat zijn de conclusies waartoe mr. H. U. Jessurun d'Oliveira komt als hij als deskundige op het gebied van het internationaal privaatrecht de juridische kan ten van de zaak bekijkt. „De eerste vraag Is natuurlijk of hier Italiaans dan wel Nederlands recht van toepassing is", begint mr. d'Oliveira. Volgens het Italiaanse recht zowel als het Nederlandse oefenen de ouders sa men de ouderlijke macht uit en bepalen ze dus ook samen de woonplaats van de kinderen. Als ze het er niet over eens zijn, geeft de stem van de man de doorslag. Als het twee Nederlandse ou ders betreft kan de moeder van de be slissing van de vader in beroep bij de kinderrechter, maar hier geldt zo heeft de Hoge Raad in een soorgeljjke zaak eens uitgemaakt het recht van het land van de vader, land van de vader. „Daarom zou de man dus naar de Ita liaanse rechter kunnen stappen om een bevel tot afgifte te halen. Met een der gelijk bevel zou hij via Interpol door de sterke arm in Nederland het kind bij de moeder kunnen laten weghalen". Tot hoofd van de nieuwsdienst van Radio Nederland Wereldomroep is benoemd de heer F. Dekker, (42), thans chef van de redactie buiten land van de Nieuwe Rotterdamse Courant. Hij zal op 1 oktober a.s. zijn nieuwe functie in Hilversum aanvaarden. ADVERTENTIE Wordt een Italiaanse rechterlijke uit spraak dan hier erkend? Mr. d'Oliveira pakt er het Neder lands-Italiaans executieverdrag bij, het verdrag dat de twee landen in 1959 hebben gesloten over de tenuitvoerleg ging van eikaars vonnissen. „Op grond van dit verdrag krijgt de Italiaanse uit spraak hier rechtskracht, als aan de ge bruikelijke voorwaarden zoals be hoorlijke oproeping van de tegenpartij is voldaan". De Italiaanse vader, die inmiddels weer in Alkmaar is gesignaleerd, zou volgens mr. d'Oliveira zelfs ook de Ne derlandse rechter achter zich kunnen krijgen. „Hij kan hier de afgifte van het kind eisen bij de rechter, want hij kan zeggen: Laat mijn vrouw mij maar naar Italië volgen. Ook naar Neder lands recht geeft zijn opvatting de doorslag bij de keus van de woonplaats van de echtelieden. Als zijn vrouw hem niet wil volgen kan het als kwaadwilli ge verlating worden uitgelegd". De vrouw heeft wel mogelijkheden om langs juridische weg te proberen te genacties van haar man voor te zijn, maar veel succes verwacht mr. d'Oli veira daarvan niet. „Ze zou kunnen pro beren een ondertoezichtstelling uit te lokken. Ook met een ontzetting of ont heffing uit de ouderlijke macht van de vader zou zij haar doel kunnen berei ken maar dat zijn ingijpende maatrege len, die als er al gronden voor aan wezig zijn bö verzet van de vader niet op kortte termen kunnen volgen". „Bij een ondertoezichtstelling wordt direct een gezinsvoogd aangewezen, die de woonplaats van het kind kan bepa len, en die direct een bevel tot afgifte kón vragen, voor het geval de vader het kind opnieuw naar Italië zou willen meenemen. Een dergelijk bevel heeft in dit geval op grond van het executiever drag geen wilskracht in Italië; als de man echter met een Italiaans bevel tot afgifte komt op het moment dat er in Nederland een ondertoezichtstelling is uitgesproken, gaat de Nederlandse uit spraak in Nederland voor". „Volgens het Burgerlijk Wetboek kan de kinderrechter evenwel pas onder toezicht stellen als de lichamelijke of zedelijke ondergang van het kind driegt. Dat zal hier niet zo eenvoudig te bewijzen zijn, gelooft mr. d'Oliveira. Veel rechters voelen er wel voor, kin deren op jonge leeftijd zo mogelijk bij de moeder te laten, maar het is toch niet meer zo dat alleen de moeder goed kan opvoeden. Gezien de sterke fami lieband die in Italië pleegt te bestaan zal er best wel een zus, oom of nicht zijn die daar voor het kind wil zorgen. „De milieuverschuiving zal voor zo'n kind van tien maanden ook wel niet zo schadelijk zijn. Het zou onjuist zijn als de Nederlandse rechter zonder meer zou aannemen dat door de verhuizing naar Italië het belang van het kind wordt geschaad". NEW-YORK De uit België afkom stige economist Robert Triffin, die thans Amerikaans staatsburger is en docent aan het Berkeley College van de Yale Universiteit, verwet de Verenigde Staten dollarimperialisme. Vele Europeanen, zegt hij, zijn ont sticht over de Amerikaanse methoden, die kunnen leiden tot een nieuwe reeks monetaire crises. Als lid van de raad van economisten van Time heeft hij in dat blad een analyse gepubliceerd. Time schrijft dat de commissarissen van de bank voor internationale beta lingen te Bazel goede reden hadden om ontstemd te zijn over de Verenigde Sta ten, daar zij onaangenaam getroffen waren door Amerika's oude gewoonte om meer in het buitenland uit te geven, te lenen en te investeren dan uit het buitenland te ontvangen. Daarbij komt de nieuwe gewoonte om zich weinig zorgen te maken over de tekorten. In andere landen zou een reeks tekorten in de orde van grootte van het Amerikaanse reeds hebben ge leid tot devaluaties. Een devaluatie van de dollar, de landsmunt die meer dan welke ook zo goed als goud werd geacht, zou een dusdanige chaos ver oorzaken dat een devaluatie ondenk baar wordt geacht. Beschuldiging Volgens Time heeft Triffin de be schuldiging uitgesproken, dat de Ame rikaanse dollarexport monetair impe rialisme is, omdat vreemde staten die in totaal 43 miljard dollar in voorraad hebben het niet wagen deze om te zet ten in Amerikaans goud, waarvan maar 12 miljard dollar voorhanden is. Verder wordt betoogd, dat sommige landen, zoals West-Duitsland, zich slechts tegen een dollarinvasie hebben kunnen beschermen door een opwaar dering van hun eigen landsmunten. Triffin voorspelt, dat Zwitserland, Bel gië. Nederland èn Japan het revalua4'::- voorbeeld van Bonn wellicht zu n moeten volgen. En de Duitsers zouaen wellicht nogmaals moeten revalueren. Dit zou een gevaar voor de Verenigde Staten kunnen betekenen op een ogen blik dat de Amerikaanse autoriteiten revaluaties toejuichen omdat zij de nei ging hebben de prijzen van Amerikaan se goederen op buitenlandse markten te verlagen. Maar revaluaties komen te vens neer op een geleidelijk goedkope V worden van de dollar in verhouding tot andere valuta's. Te veel revaluaties te dicht op elkaar zouden het vertrouwen van het buiten land in de Amerikaanse dollar als kern valuta van het internationale monetaire stelsel kunnen aantasten. Mr. H. IJ. Jessurun d'Oliveira is wetenschappelijk medewerker eerste klas aan het Centrum voor buitenlands recht en internationaal privaatrecht aan de Universiteit van Amsterdam, de universiteit waar hij zelf ook heeft gestudeerd. In zijn vrije tijd schrijft hij essays over Nederlandse poëzie, hij is redacteur van het literaire tijdschrift Merlijn geweest. Mr. d'Oliveira is 36 aar oud, getrouwd met een Amsterdamse advocate een van de verdedigers in de processen tegen de bezetters van het Maag denhuis) en heeft twee dochtertjes. CHICAGO Een proefneming met jonge Amerikaanse recruten heeft vol gens twee officieren uitgewezen dat een opleidingssysteem voor recruten op basis van beloning van goede prestaties betere resultaten afwerpt dan het „afknijpen" door de traditionele ser geant. De tweede officieren, de psycholoog luitenant-kolonel William Da tel en de arts luitenant-kolonel Llewellyn Leg- ters verklaarden dat bij de proefne mingen te Fort Ord in Californië afge rekend werd met de traditionele ge dachte dat door de harde drill-methode de soldaten werd bijgebracht dat „hun lijden nu een verzekering vormt tegen lijden in de toekomst". De drie compagnieën, die een onor thodoxe opleiding ontvingen, telden minder gewonden en weglopers dan de eenheden van de zachte hand". Voor goede beurten bij inspecties, proeven en oefeningen konden de recruten punten verwerven, die weer recht gaven op een beloning in de vorm van een bezoek aan de film of een uitgaanspasje. Zeer belangrijk bij het experimentele systeem vonden de twee officieren dat het veel beter aansluit op alle ervarin gen die de meestentijds ongeveer 20 jaar oudere recruten in hun voorgaan de leven hebben,opgedaan, thuis en op school. De militaire subcultuur is niet meer dan een verdedigingswerktuig, niet hetgeen wat verdedigd moet worden. Om absolute toewijding aan de autori teit en waarden van de militaire subcultuur te eisen en tegelijkertijd te trachten twee decennia van psychologi sche voorbereiding uit te wissen is on nodig, tegenstrijdig, verspilling en ver derfelijk, meende de officieren. UXBRIDGE Engeland De Engelse zangeres en actrice Marianne Faitfull is door de rechter te Uxbridge veroor deeld tot een boete van 500 pond (1.200 dollar) wegens pogingen een bontman tel Engeland binnen te smokkelen en opzettelijk valse opgave aan de douane. Een film, die wijlen Walt Disney 30 jaar gelden heeft gemaakt, het mu sical-experiment Fantasia is thans een groot kassucces in de Verenigde Sta ten. Deze produktie, die volgens Variety, dertig jaar te vroeg werd geboren, werd het eerst gezien door duizenden in het in oorlog verkerende Engeland. De film haalde echter nooit de lijst van grote kassuccessen allertijden van Variety totdat hij deze week de mijl paal van 2.000.000 dollar passeerde, na dat hij in de afgelopen zes maanden in zeventig bioscopen was vertoond. De film is opnieuw in roulatie ge bracht en men verwacht, dat hij dit jaar in totaal, vijf miljoen dollar zal opbrengen. In Avro's Tetevizier Magazine (vanavond 22.00 uur Nederland 2) zal prof. dr. L. dc Jong reageren op de soms felle kritiek die hij de laatste weken heeft moeten incasseren naar aanleiding van zijn uitlatingen over het Nederlandse defensiebeleid. Pastoor Munte, de levenslustige en conservatieve geestelijke uit de Bel gische televisieserie „Wij heren van Zichein", waarvan de KRO van avond weer een aflevering op het tv-seherm brengt, is in Vlaanderen op weg een nationale figuur te wor den. Twee jaar lang hebben de kijkers regelmatig nieuws van de dorpsbe woners in Zichem in hun huiskamer ontvangen. Sinds een maand zijn ook de Nederlanders op de hoogte. Acteur Luc Philips hij speelt de rol van pastoor Munte kan sinds dien de aanvragen voor foto's nau welijks bijhouden. Hem wordt dikwijls gevraagd in het kostuum van „den pastoor" een nieuwe zaak te openen of een fees telijke bijeenkomst op te luisteren. Een Belg wil hem zelfs als pastoor in gips verwezenlijken. Een andere Vlaming vroeg hem pastoor in zij dorp te worden. Luc Philips schudt zijn hoofd als hij deze uitingen van populariteit overdenkt. Op zijn 55-ste jaar weet het publiek eindelijk dat er een to neelspeler Luc Philips in Antwerpen bestaat. „Maar zij zien mij niet als Luc Philips, maar als pastoor Mun te". Het maakt hem triest want lang heeft hij moeten wachten voordat hij waardering voor zijn werk kreeg. „Na de toneelschool, ben ik toneel meester geworden. Ik weet dat ik mijn figuur niet mee heb. Ik ben De radio- en televisiereportages van de Tour de France ondervinden ernstige moeilijkheden, omdat een deel van het technisch personeel van de ORTF, de Franse radio en televi sie staakt. Het betreft ondermeer de camera mensen op de motoren in de kara vaan, de bemanning van het vlieg tuig dat boven de tour hangt en de bemanning van de helikopter. Zij hebben een premie van vijf honderd gulden gevarengeld geëist. De directie van de ORTF weigert dit te betalen. Wanneer de moeilijkhe den zullen zijn opgelost is niet be kend. geen Adonis Mijn leraar zei ook: „Ge hebt een goeie kop, maar voor een Don .Juan zijt gij te klein". „Na de oorlog heb ik in het gezel schap van Joris Diels in Den Haag geprobeerd een carrière op te bou wen. In 1947 waren de omstandighe den erg slecht: honger en koude. Ik ben teruggegaan naar België", ver telt Luc Philips. In België maakte hij tot 1961 deel uit van de Koninklijke Nederlandse Schouwburg (KNS) in Antwerpen. Hij heeft er grote rollen gespeeld, zoals Koning Lear van Shakespeare, Galilei in Het leven van Galilei en Warenar. Luc Philips is de enige acteur, die in vaste dienst is bij de BRT. Naast zijn acteurswerk, geeft hij les aan de toneelacademies van Ant werpen en Mechelen. „Ik ben er ze ker van dal er veel talent in Vlaan deren zit." Zijn populariteit sinds een paar maanden ook in Nederland laat hem soms zijn goede humeur verlie zen. Vooral wanneer de aanhanke lijkheidsbetuigingen van zijn publiek te opdringerig worden. „Populariteit wil nog niet zeggen dat ge een goed acteur zijt", vindt hij. Belangrijker vindt hij dat de mensen via zijn televisiecreatie de weg naar de schouwburg zullen vin den. Het succes van pastoor Munte in ..Wij, heren van Zichem" schrijft hij toe aan de herkenbaarheid van de figuur. „Pastoor Munte is een le vensgenieter. Hij houdt van een goed glas wijn. Iedereen begrijpt dat, al wordt zoiets niet duidelijk gezegd". Pastoor Munte heeft in de televi sie-serie een overheersende rol. Hij probeert de dorpelingen op vaderlij ke wijze in het gareel te houden. Soms lukt het hem, soms is een flin ke ruzie het gevolg van zijn inmen ging in andermans zaken. De schrijver Ernest Claes leverde de stof voor de televisie-serie, die de BRT verfilmde. In België heeft men reeds de tweede serie gezien. Deze week werd met opnamen van de derde serie gestart. Eigenlijk had pastoor Munte nog maar in vier afleveringen iets te zeg gen. maar zijn activiteiten zijn door de BRT vanwege de populariteit uit gebreid. Na 26 afleveringen neemt pastoor Munte afscheid van zijn pa rochianen en trekt zich terug in een klooster. Voor het zover is, zal Luc Philips nog veel werk moeten verzetten. De KRO is bezig aan de eerste serie. Zijn de kijkcijfers gunstig, dan volgt de tweede serie ook voor Ne derland. Acteur Luc Philips (55) moest voor zijn rol in de televisieserie ,,Wij heren van Zichem" zijn baard afscheren. In plaats daarvan kreeg hij een witte pruik en een bril om het uiterlijk van pastoor Munte te voltooien. Hoe populair ,,Den pastoor" in Nederland is, kan nog niet met ze kerheid gezegd worden. Wel heeft de KRO het vermoeden dat de televisieserie vooral in de zuidelijke provincies en in de drie grote steden een grote kijkdichtheid heeft. NEDERLAND I 18.25 NOS: Samenvatting Tour de France. 18.45: Pipo de Clown. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 KRO: (Kj Bruintje Beer, teken film. 19.08: (K) Daktari. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: Brandpunt. 21.00 (K) De Andy Williams-Show. 21.50: Wij, Heren van Zichem. TV- feuilleton van de Vlaamse televi sie. 22.35-22.40 NOS: (K) Journaal NEDERLAND II 18.45 NOS: Pipo de Clown. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Den Haag Vandaag. 19.09 Holland Festival 1970: Voorbe schouwing en achtergrondinfor matie. 19.30 AVRO: (K) Wat nu, Mr. Deeds? 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: Peyton Place, TV-feuil- leton. 21.10 (K) De Opstanding (Resurrec tion), filmfeuilleton. 22.00 AVRO's Televizier-Magazine. 22.50-22.55 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Documentair programma. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zand mannetje. 18.55 Nordschaumagazine. 19.62 (K) Gestern gelesen, TV-film. 1959 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en (K) 12.10- 12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Poli- zeifunk ruft, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Actuali teiten en nieuws. 19.25 (K) Ballet.) 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Muzikaal amusementspro gramma. 21.00 Filmreportage. 22.30 (K) Journaal, commentaar en weer- overzicht. 22.50 Filmverslag Ronde van Frankrijk. 23.00 Filmreportage van n wandelconcert. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muziek 18.40 (K) Muzikaal amusementspro gramma. 19.10 (K) Pistolen und Petti- coates. TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 (K) Sportjournaal. Aansluit.: Nieuws. 21.00 (K) Ihr Auftritt. Al Mundy!, TV-serie. 21.50 (K) Studeren via de beeldbuis, filmreportage, 22.20 (K) Nieuws en weerbericht. 22.3023.15 Discussie over het programma van 21.50. 6935 In de vallende duisternis daalde de heer Zwadder van de bergpiek af. De regen kletterde op zijn paraplu en naasi het pad bruisten wilde watervalletjes, waarnaar hij glimlachend keek. „Een ze genrijk gevolg van mijn verblijf op de bergtop", stelde hij voldaan vast. ..Zuiver hemelwater, dat reinigend naar beneden daalt en dat de vergiftigde gewassen in 't dal zal wegspoelen. Ik moet mij hoeden voor hovaardij. Maar het is wel zeker, dat de brave landbouwers tot grote verheu ging zullen komen, wanneer het water weer wegtrekt. Natuurlijk gaat er leed aan vooraf, met zo'n overstroming; maar dat is nu eenmaal het geheim van geluk!'' Heer Bommel had intussen de driewieler van de kruidenier Grootgrut over de heu vel geduwd, en nadat hij zijn sprits had opgegeten daalde hij er sjokkerig achter aan. Tot zijn verrassing stapte hij aan de voet van de hoogte in water, zodat zijn gedachten plotseling frisser^werden. „Een overstroming", mompelde hij. „De rivier hiernaast loopt over. Ook dat nog. Alsof ik vandaag al geen nati gheid genoegd gevoeld heb. Maar dit kan er nog wel bij. Ach, hoe zal ik ooit thuis raken? Komt er dan nooit een einde aan de ellende?" Nu zag het er in derdaad naar uit, dat het gaan niet ge makkelijker zou worden, want overal be gonnen de riviertjes buiten hun oevers te treden. Toni Poes, die weer op weg was naar het kerkhof, bleef verbaasd staan. Aan zijn voeten vloeide een stroompje, dat er nooit geweest was, en het kwam uit de richting van de rustplaats. „Vreemd", dacht hij. „En vervelend ook. Want op die manier wordt het nog moeilijker om de kippeveren van heer Bommel te vinden". DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Filmreportage. 11.15 Die Umschau. 12.20 Jazzprogramma 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 Voor de kinderen. 17.10 (K) Kookrubriek. 17.25 (K) Der Geist und Mrs. Muir, TV-serie. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 17.10 Hauftlin Tanga, film. 17.30 (K) Nieuws en weerber. 17.35 (K) Voor ouders kijkers. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. (7.33-7.38 Van de voor pagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualitei ten. 8.22 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. (8.35-8.40 Van alle markten thuis, praatje voor de huis vrouw). 9.06 Uit eigen huis: opna men. 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Lichte grammof oonmuziek. 10.00 Plaatjes voor de pep. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de vrouw. 12.00 Stereo: Hallo Volluk!: licht muzikaal amuse mentsprogramma. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11 Ac tualiteiten. 13.25 Stereo: klassieke kamermuziek, (gr.). 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Promenade-or kest met zangsoliste: OPERETTE CONCERT. 14.50 Stereo: Nederlands Blazersensemble: klassieke muziek. 15.15 In de Toonzaal: moderne mu ziek voor en door de jeugd. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: Nederlandse Chansons met orkestbegeleiding. 16.20 Luik Muziekstad: muzikale le zing. 16.47 Stereo: Klassieke en mo derne kamermuziek (opn.). 17.55 Me dedelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Ac tualiteiten. 18.20 Stereo: Klink Klaar - zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands weekoverzicht. 19.45 Stereo: Melodieën Expres: licht mu ziekprogramma. 20.10 Streo: Tango Rumba Orkest met zangsolisten. 20.40 Voordracht van gedichten. 21.00 Stereo: Promenade-orkest en Mari niers Kapel: Amusementsmuziek. 21.35 Made in Brittain: amuse mentsprogramma. 22.00 Praten met Mies. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelin gen. 22.43 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Symfonie-orkest van Chicago met solist: modern pianoconcert (opn.) 23.20 Radio Jazz Magazine. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste ge hoor: klassieke grammofoonmuziek. (7.25 Horen en zien: 7.30 Nieuws: 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten.) 8.00 Nieuws. TROS: 8.11 Luister uit én thuis: verzoekplatenprogram- ma. (8.30-8.32 Nieuws; 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Stereo: Radio Kamerorkest: klassieke en semi- klassieke muziek. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua: radio-magazine met nieuws, nieuwt jes, reportages, commentaren en veel muziek. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00- 13.05 Raden maar...) 14.00 Zonder drempelvrees, gesprekken mei kin deren. NCRV: 14.10 Stereo: moderne muziek (gr.) 15.00 In 't zilver een programma voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.03 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Twien-Popradio voor t(w)ieners. 17.50 Overheidsvoorlich ting: Mens en Samenleving, een uit zending van het ministerie van CRM 18.00 Country and western rubriek. 18.30 Nieuws. 18.41 Hier en Nu, ac tualiteiten. NOS: 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 De Ronde van Frankrijk 1970: nabeschouwing etappe Lisieux-Amiens. 19.20 Be roep: cultureel werker, discussie. 19.45 Geen onderdaan maar burger, klankbeeld. 20.00 Stereo: Holland Festival 1970: magazine, met muziek voor elektronica en solisten. 22.30 Nieuws. 22.38 Cosa NOStra ook uw zaak. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing. zing. zing: lichte vokale muziekjes. 10.00 Nieuws. 10.03 Mengelmuze: nieuwe langspeelplaten met kritisch com mentaar. EO: 11.00 Nieuws. 11.03 Gospelsound: muziekprogramma, speciaal voor jonge mensen. AVRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Zet 'm op: vorlijk platenprogramma van Roel Balten. NOS: 13.00 Nieuws. 13.03 Radio Tour de France: Pop-muziek in 4 etappes, fgewisseld met direkte reportages van het Franse fietsfeest. (14.00. lo.OO en 16.00 Nieuws.) AVRO: 17.00 Nieuws. 17.00 Nieuws. 17.03 Radio- journaa. 17.05 Licht Platenprogram ma. (18.00 Einde.).

De Vallei | 1970 | | pagina 7