Duyndam en Ottenbros in de aanval JANSSEN RAAKT GROENE TRUI KWIJT AAN GUIMARD Stöve/Walhof in damesd ubbel verslagen Anti-climax op Wimbledon GVA V wordt FC Groningen Willem li-Gazelle: snel in ploegentijdrit Cor Adelaar van DOS naar AGOVV REN NES In het roerige stadion van Rennes. waar Italo Zilioli zijn tweede gele trui mocht afhalen, plukte Jan Janssen wat bleekjes aan zijn groengekleurde tricot. Hij wist. na enige tijd nieuwsgierig te hebben rondgekeken, dat hij het recht had ver speeld dat kledingstuk de volgende dag nog te dragen. Die zeker heid kwam toen Cyrille Guimard. tot opwinding van zijn duizen den landgenoten op de tribunes werd uitgeroepen tot de nieuwe leider in het puntenklassement. ASTWOORD SPORT IN 'T KORT MASSASPRINT ELFDE GELUKKIGSTE TIJD VERSPEELD ANIENS LISIEUX 9^5 Roche en Rosewall naar de match WIMBLEDON Na alle emotie van zaterdag kwam de dag van gisteren op Wimbledon als een onverbiddelijke anti-climax. Hoofdmoot van het magere programma vormden de kwarfinales van het dames-enkelspel, die weliswaar niet helemaal rimpelloos verliepen voor de grote favorieten Margaret Court en Billie Jean King, maar die uiteindelijk toch geen opwindende verrassingen opleverden. VERTEDEREN DUBBELE FOUTES DUBBELSPEL Jacobs trainer FC Utrecht CARALLERO VIJFDE Schaa kd rieka m p om jeu Muller krijgt aanbod van AC Milan SPORT IN 'T KORT Tour uitsla gen Wieier successen voor Jan van Dam DINSDAG 30 JUNI 1970 RENNES In de derde Touretappe, die Marino Basso (25), dit seizoen twee maal ritwinnaar in de Ronde van Italië, triomferend besloot, zijn twee Neder landers in de aanval gegaan: Leo Duyn dam en wereldkampioen Harm Otten bros, die tot nu toe een opmerkelijk sterke Tour rijdt en gisteren brutaal weg uit was op de groene trui. Zij zwoegen in een kopgroep van acht man, die na 45 kilometer was ontstaan. Overige ontsnapten: Agostinho, Chiappano, Swerts, Bruyere, Guerra en Paolini. Van hen bewaakten Gruyere en Swerts de gigantische belangen van Merckx en Zilioli. Ondanks held haftig verzet van de vluchters wilde de voorsprong dan ook maar niet boven de 30 sec. reiken, omdat Merckx dat niet wenste. Toch rees de vraag, waarom 140 man nog geen enkele maal in staat bleken het verzet van tien Faemino's, die el kaar na een conflict je tussen Merckx en Zilioli weer hebben gevonden, te breken. Jan Serpenti, die tevoren be trokken was bij een kort durende ont snapping met Antheunis, Godefroot en Polidori meende het antwoord te weten, ten. In het stadion van Rennes vermoedde hij: „De renners van Mann, Grundig en ook wel van Mars/Flandria geven toch een beetje steun. Ik wil niet zeggen dat ze nu al in een combine rijden, maar zodra Merckx het tempo wil verhogen doen deze ploegen tot nu niets om dat te verhinderen". In elk geval: de acht koplopers wer den voor de finish reeds achterhaald. En ook pogingen van Benfatto. Van den Bossche, en later van Nuelant en Pinters moesten falen, omdat de Faemino's het tempo wéér afschuwelijk hoog hielden. Ottenbros, lachtend en opvallend fit gearriveerd in Rennes: „Het gaat veel te hard. Op deze manier moeten er nog voor de Alpen brokken vallen". En Jan Serpenti, de sprinter die zijn kans nog niet heeft gekregen: „Ik heb toch al gezien dat er een paar knechten van Merckx de grootste moeite hebben bij te blijven. Misschien dat anderen daar~straks van kunnen profiteren". Die gedachte wuifde Nuelant, de Belg uit de ploeg Willem II/Gazelle, losjes weg: „Het is erg jammer, maar Merckx is op geen enkele manier te kloppen". De Oostduitse atlete Karin Illgen bereikte maandagavond bij wedstrijden in Leipzig een afstand van 60.22 meter met de discus. Zij versloeg daarmede de Oostduitse kampioene Gabriele Hinz- mann, die tot 59.12 meter kwam. Zater dag en zondag worden in Erfurt de Oostduitse nationale a tletiekkampioen- schappen gehouden. „Zo gauw mogelijk moet ik die trui weer pakken", nam Jan Janssen zich vastberaden voor en klaagde vervolgens niet geheel ten onrechte over de dingen, die hem op deze zwarte dag waren overkomen. In de derde rit over slechts 140 kilo meter naar Rennes, die volgde op een tijdrace voor ploegen in Angers, hadden de Faemino's de zaken weer zo zorgvul dig gecontroleerd, dat zelfs de kleintjes onder de groten geen enkele speelruim te kregen. Daardoor kwam het weer aan op een massasprint op het smal le baantje van Rennes. Wetend dat het weer zo moest aflopen, hadden in de straten van Rennes tientallen coureurs gezocht naar de ideale uitgangspositie met een enorme valpartij als resultaat. Janssen: „Ik kon die mannen nog net ontwijken, maar ik verspeelde er wel mijn goede positie door". Die pech had trieste gevolgen. Cyrille Guimard, die daags tevoren het groene tricot ver speelde door een val, sloeg genadeloos toe. Kort nadat het op springen staande peloton de wielerbaan van Rennes op draaide met De Bie van Mann/Grun- dig, die de sprint zou aantrekken voor Van Ryckeghem, als drieste leider achterhaalde Guimard het tweetal. Toen sprong sprinter Godefroot naar de eerste linie en daarna drukte de Ita liaanse rasspurter Marino Basso de vertwijfeld spurtende sprintende Har- rie Steevens omhoog om vervolgens al zijn rivalen voor te blijven. Steevens werd met zijn elfde plaats nog de beste Nederlander. Maar naast Basso was Guimard die als derde eindigde, de grote winnaar. „In zo'n sprint", relativeerde hij zijn prestatie, „kan van alles gebeuren. En na mijn pech van gisteren had ik wel recht op een beetje geluk". In het duel met Janssen was Gui mard inderdaad veruit de gelukkigste gebleken. En dat had heel wat te bete kenen, omdat de groten door de over macht van Merckx en zijn Faemino's die ook gisteren, de koers weer volledig beheersten hét groene tricot niet lan ger zien als eep troostprijs, doch als hoogst bereikbaar ideaal. Janssen over de pech, die hem eerder op de dag had getroffen in de ploegen- rit waarin hij door een wonderlijke bo nificatieregeling 20 seconden op leider Zilioli verspeelde: „Waarom zo'n korte ploegentijdrit op een parcours je van twee kilometer lengte? Je moet met tien man zien rond te komen en dat is veel te riskant eigenlijk". Daar kwam nog bij dat zijn equipe van Bic op papier een sterke forma tie met tijdrijders als Grosskost en Ocana volledig faalde. Deze ploeg leek niet vooruit te brandden. Janssen: „Ik wil niet klagen dat we een stukje in de regen hebben moeten rijden, want dat heeft Merckx ook moeten doen. Maar alleen Grosskost en ik moesten al het werk doen. Op die manier verspeel je te veel tijd." Janssen (30) raakte op een dag, waar op nauwelijks ontwikkelingen van be lang mochten worden verwacht de groene trui die hij drie keer eerder Formerie Buchy 113 km C.deDornëtal ROUENrêf CormHIe^jftibeuE C. de l'Aventure I veroverde in de Tour kwijt aan een zeven jaar jongere rivaal uit Frankrijk. De populaire Cyrille Guimard zal in het verloop van deze Ronde van Frankrijk een gigantisch struikelblok blijken voor de Nederlander wiens eindsprint in de loop der afgelopen jaren aan scherpte heeft verloren. LONDEN Tom Okker, optredend als zaakwaarnemer van de in Amerika verblijvende Hans van Dalsum, heeft de Australiërs Roche en Rosewall ge contracteerd voor de jaarlijkse Wimble don-exhibitie, die zondag a.s. op de Metsbanen in Scheveningen wordt ge houden. Beiden hebben op Wimbledon de kwartfinales bereikt en komen daarin zelfs tegen elkaar uit. De derde deelnemer is Tom Okker zelf en voor de vierde zal een keuze worden gemaakt tussen de Zuidslavi- sche professional Nikola Pilic en de Brit Roger Taylor. Zodra de wedstrij den in Scheveningen zijn afgelopen, keren de tennissers terug naar de En gelse grasbanen. Roche en Okker ne men deel aan het toernooi van Dublin en Rosewall gaat naar Newport. Beide evenementen beginnen de maandag erna. Merkwaardig was alleen dat juist Court en King in de gisteren nogal kille theetuin van de All England Lawnten- nis and Croquet Club een set verspeel den. Ze kwamen allebei zelfs met een set achter te staan. Court tegen de elegante Westduitse Helga Niessen en King tegen de in drukwekkend lange en uiterst solide gebouwde Karen Krantzcke. Maar alle bei slaagden ze er vervolgens toch be trekkelijk soepel in het naderende on heil in de kiem te smoren. De kleine Billie Jean King leek aan vankelijk het grootste gevaar te lopen. Krantzcke, die het racket hanteert als een matteklopper, is een typische expo nent van de degelijke Australische school waar ook de dames een behoor lijk pittig balletje kunnen meeslaan. Met een harde, diepe eerste service en een dynamische fore-hand zette ze haar tegenstandster geweldig onder druk en met opmerkelijk gemak haalde ze de eerste set met 63 binnen. Wan neer het water King echter in wed strijdverband naar de verbeten lippen stijgt, begint ze opbeurend tegen zich zelf te praten. Zo van: „Sla die lange er toch af, je kan het toch". Zoals zwarte magiërs hun vijanden vernietigen door spelden te prikken in enge poppetjes, zo roept Billie Jean King dan met bezwerende formules de mysterieuze krachten in de sport op. En ze is dan op haar gevaarlijkst. Ook gisteren putte zij uit die geheim zinnige dialoog met zichzelf nieuwe moed en energie en halverwege de tweede set had ze het praktische plan ontworpen, dat haar tenslotte toch nog vrij gemakkelijk winst zou opleveren. Ze begon intensief Krantzcke's zwak ke backhand te bestokenen ze sloeg met geniepige dropshots listig munt uit de geringe molibiteit van haar rivale, die uiteindelijk met 63, 62 moest capituleren. Margaret Court, die tot gisteren toe de concurrentie zegge en schrijve acht games had gegund, verloor ook de eer ste set. Met 86 van Helga Niessen, die als een razendsnelle libelle over het Centre Court fladderde. De schone Helga speelde een puur vrouwelijk spelletje, dat de toeschou wers in hoge mate vertederde: geraffi neerd, maar zonder het spierballen werk dat je in dit stadium van de strijd ei genlijk niet meer kan missen. Deson danks bracht de Westduitse blondine, nerveus frunnekend aan een schattig rokje en verschrikte gilletjes slakend op reuze spannende momenten Marga ret Court serieus in moeilijkheden. Dat had de Australische kampioene, die in die eerste set zelfs een setpunt verspeelde, echter ook voor een deel aan zichzelf te wijten, want ze produ ceerde aanvankelijk een verbijsterend aantal dubbele fouten. Een daarvan sloeg ze op Helga's vijfde set, en dat betekende 86. Misschien had Helga Niessen die eer ste set toch maar beter kunnen laten lopen. Want de wraak van de getarte Margaret Court was verschrikkelijk. Met tweemaal 60 riep ze haar tegen standster meedogenloos tot de orde en marcheerde ze de halve finales binnen. Daarin ontmoet de Australische Rose mary Casals, de buitengewoon pinnige protégée van Billie eJan King ,die giste ren de vinnige Winnie Shaw met mate loos agressief tennis in de pan hakte: 6—2, 6—0. De vurige Casals, een verre nicht van de grote Pablo, maakte een zeer strijd lustige indruk. In deze vorm moet zij Margaret Court straks zware hoofdpij nen kunnen bezorgen. De Frangaise Frangoise Dur promo veerde zichzelf tot halve finaliste door een eind te maken aan de brutale op mars van Cecilia Martinez: 60, 64. Het Nederlandse duo Betty Stöve- Trudy Walhof slaagde er gisteren niet in om zich te plaatsen voor de kwartfi nales van het dames dubbelspel. Welis waar kregen ze in de tweede set tegen de Australische Helen Gourlay en de Zuidafrikaanse Pat Walkden twee set- punten maar konden niet doordrukken: 2—6, 10—12. Meer succes had Betty Stöve in het gemengd dubbelspel, waarin zij samen met haar Australische partper Bill Bowrey de Britse combinatie Mat thews-Ernest versloeg. De uitslagen zijn: Dames-enkelspel, kwartfinales: Ca sals (VS)-Shaw (Eng) 62, 6—0; King (VS)-Krantzcke (Aus) 3—6, 6—3, 6—2; Dur (Fr)-Martinez (VS) 6f—0, 64; Court (Aus)-Niessen (W.Dld) 68, 60, 60. Gemengd dubbel, tweetie ronde: Moore/Moore (Aus)-Rodriguez/Rodri- guez (Chili) 64, 61; Filol/Harter (Chili-VS)-Koudelka Wilshehe (Statenl. Z.Afr) 63, 64; Keldie/Harris (Aus) kwamen in volgende ronde doordat Ralston/Dur (VS-Fr) zich terugtrok ken; Taylor/Wade (Eng)-Mc Donald/Ho- gan (Aus-VS) 6—2, 6—3; Barlett/ o'Ha- ra (Aus-Can)-Hutchins/Bentley (Eng) 46, 64, 64; Bowreyi/Stöve (Aust- Ned)Matthews/Ernest (Eng) 64, 97. Gorman/Carter (VS)-Lumsden/Austin (Jam.-Aus) 64, 63; Fletcher/Gil- christ (Aus)-Mills/Mills (Eng.) 75, 46, 6—3. Derde ronde: Mc Millan/Dalton (Z-Afr-Aus)-Masters/Crooke (Aus) 63, 6—4; Silvester/Kirk (Z.-Afr)-Dibley/ Amos (Aus) 75, 63. Heren dubbelspel achtste finales: Cox/ Tilwell (Eng)-Lutz/Smith CVS) 9— 11, 6—3, 6—4, 16—14: Heren dubbel kwartfinales: Rosewall/Stolle (Aus) Emmerson-Laver (Aus) 6-4, 6-4, 13-11; Newcombe/Roche (Aus)-Addison/Car- michael (Aus) 64, 64, 64. Dames dubbelspel tweede ronde: Stö- ve/Walhof-Groenman (Ned.) 26, 10 12; Sawamatsu/Sawamatsu (Jap)-Esta- lella/Mandarino (Sp) 62, 36, 86; ChanfraayHunt (Fr. Aus)-Hogan/Mi- chel (VS) 6—3. 7—9, 6—1; Ed- 6—1, 6—8, 6—1. GRONINGEN De stichting Betaald Vpetbal GVAV in Groningen gaat ver dwijnen. In 1971 komt de club uit onder de naam FC Groningen. De sanering van de stichting gaat de geldschieters die GVAV in het verleden financieel steunden, veel geld kosten. In 1962 leende de gemeente Gronin gen driehonderdduizend gulden. GVAV Rapiditas, waaruit de stichting ont stond, leende eveneens drie ton. Be drijfsleven en particulieren verzamel den onder de naam „Topsport Noord- Nederland" een zelfde bedrag. B. en W. van Grongen stellen de ge meenteraad nu voor om die geleende driehonderdduizend gulden aan de FC Groningen te schenken. GVAV-Rapiditas heeft de helft van het geleende kapitaal geschonken. De resterende anderhalve ton moet in tien jaar worden terugbetaald. De laatste angel is „Topsport Noord Nederland", die gaat proberen of de houders van de in 1963 uitgegeven obli gaties van honderd gulden, deze voor een gulden willen inleveren. Slaagt men daar niet in, dan kan er van een FC Groningen geen sprake zijn. A De ploeg van Willem 2- Gazelle in actie tijdens de ploegentijdrit in Angers. Op kop Wagtmans, Van der Vleuten en Ottenbro». RENNES Onverwacht succes voor Willem II/Gazelle: een tweede plaats achter het onverslaanbare Faemino in de ploegentijdrit in Angers over 10,7 ki lometer. De Olympische kampioen in de Ploe gentijdrit van 1964, Eef Dolman, joeg gistermorgen in de beginfase zijn co- equipiers meedogenloos voort geassis- UTRECHT Bert Jacobs, die vorig jaar trainer was bij Velox, heeft zich bereid verklaard om een zelfde functie te vervullen bij de nog in oprichting zijnde FC Utrecht, de combinatie van Velox, Elinkwijk en DOS. Jacobs is op volger van Evert Mür, vorig jaar oe- fenmeester van Elinkwijk, die niet lan ger dan een week is aangebleven. De (financiële en andere) voorwaar den, waarop Jacobs zijn functie aan vaard bij de FC Utrecht, zijn dezelfde als bij Velox. teerd door krachtpatser Van der Vleu ten. Daarna gingen, volgens de uitge stippelde taktiek, Pijnen, Wagtmans en Ottenbros heel hard aan het werk om uit te komen op een tijd, die goed was voor een tweede plaats. Alleen Frits Hoogerheide had moeten lossen, maar dat is geen ramp in een ploegentijdrit, waarin slechts de tijd van de vijf voorsten telt. Caballero's equipe kwam niet verder dan een vijfde positie. Kritiek van Gé Peters, de ploegleider: „Onze ploeg heeft een grote fout gemaakt. Die kna pen kwamen met tien man binnen en dat geeft te denken. Als ze echt snel hadden gereden, zouden er natuurlijk een paar gelost moeten hebben". Deze ploegentijd nu, ogenschijnlijk nauwelijks van enig belang, werd toch gewichtig omdat de gebruikelijke boni ficatie (20, 10 en 5 sec.) werd gegeven voor het individuele klassement. De rij ders van Willem II kregen daardoor 10 sec. tijd vergoeding. Nadat Eddy Merckx zijn steeds stun- Een adviescommissie zal de nieuwe structuur voor FC Groningen gaan uit werken. Het bedrijfsleven zal hierbij worden betrokken. Nog dit jaar zal de commissie verslag uitbrengen. Voorlopig willen B. en W. van Gro ningen ook voor het seizoen 1970-1971 een subsidie van minimaal honderddui zend gulden aan GVAV verstrekken. ROZENBURG Maandagmiddag is in de BP-filmzaal te Rozenburg een begin gemaakt met de beslissingsdrie- kamp om het Nederlands jeugdkam pioenschap schaken. Bij het toernooi om de jeugd titel, dat in april werd ge houden, eindigden drie van de achttien deelnemers op een gedeelde eerste plaats. Het waren de Amsterdammer Job de Lange, de Hagenaar Max Vier gever en de Rotterdammer Rob Witt. Besloten werd dat het drietal in de beslissingskamp twee maal tegen elkaar zouden uitkomen. De openingswedstrijd ging tussen de Lange en Viergever en eindigde in remise. APELDOORN AGOVV heeft, bij na op het scheiden van de (trans fermarkt, een nogal spectaculaire aan koop gedaan. Gisteravond werd name lijk de linksbuiten van DOS, Cor Ade laar, gecontracteerd. Adelaar staat be kend als een, vooral op de korte af stand, zeer snelle linkervleugelspeler met een bijzonder hard' schot. Hij is 27 jaar oud en heeft een winkel in sport artikelen in IJsselstein. Adelaar begon in die plaats zijn voet balloopbaan bij IJFC en speelde daarna achtereenvolgens voor Sparta, Go Ahead, het Belgische Lierse SK, Velox en DOS. Hij speelde verschillende ma len voor Jong Oranje en eenmaal voor het voorlopig Nederlands elftal. Cor Adelaar was het met de gang van zaken na de fusie in Utrecht niet helemaal eens en gaf er daarom de voorkeur aan weg te gaan. Zijn contract met DOS, dat ook nog voor het komende seizoen gold, werd op zijn verzoek verbroken. Over het komende seizoen bij AGOVV zei hij onder meer: „Ik ben al tijd een optimist geweest. We kunnen hier alleen maar omhoog en daarom heb ik goede hoop, dat we een leuk sei zoen tegemoet gaan". De foto toont het moment, waarop Cor Adelaar onder het toeziend oog van AGOW'si contactman Ruud van Veen zijn handtekening onder het contract plaatst. Landskampioen Ajax heeft de 18-ja- rige Israëlische iniddenveldspeler Ron nie Kalderon gecontracteerd. Kalderon is speler van het eerste elftal van Ha- poel in Tel Aviv. Bereikte Ajax volledige overeenstem ming met Ronnie Kalderon, een vraag is nog, of Ajax reeds het komende sei zoen de Israëliër kan opstellen. De Amsterdamse club stelt alles in het werk om bij de Israëlische Voetbal bond ontheffing te verkrijgen van het jaar speelverbod, dat de bond heeft op gelegd aan naar het buitenland vertrek kende spelers. De dertigjarige Uruguees Leonel Conde, doelman van Kansas City Spurs, is door het Zwolse PEC gecontracteerd. Ook Haarlem klopte bij DOS aan. Het nam doelman Van der Heuvel over. Sparta, dit seizoen weinig actief op de transfermarkt, heeft overeenstem ming bereikt met de 20-jarige vleugel verdediger Peter Drijver van het Dordtse DFC. Drijver speelde onder lei ding van Georg Kessler in het UEFA- jeugdelftal. EDO verkocht zijn aanvalsspits Rob Bosdijk, die twee seizoenen terug topscorer was in de tweede divisie, aan Blauw Wit. LAIGUEGLIA De topscorer van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal, de Westduitser Gerd Müller, heeft volgens zijn zeggen een aanbod gekregen van de Italiaanse club AC Milan, waarin ook Karl-Heinz Schnellinger speelt. Müller is momenteel met zijn vrouw op vakantie in Italië. Hij voelt veel voor het Italiaanse aanbod. Het is ech ter de vraag of het doorgaat, want tot 1971 mogen de Italiaanse clubs geen buitenlandse spelers meer aantrekken. Vermoed wordt zelfs dat dit verbod met drie jaar zal worden verlengd. De Spanjaard José Legra heeft in Madrid de Europese titel boksen in het vedergewicht veroverd door een over winning op de Italiaan Tommaso Galli. Legra, die in Cuba geboren is, zegevier de op punten. A Onder het toeziend oog van secre taris Van Veen tekent Cor Adelaar het contract. tende equipe triomfantelijk over de streep had gesleurd, vernam hij flauw glimlachend, dat er weer een zege was bevochten. Weer een imposante triomf, want deze formatie had de laatse kilometers in de regen moeten fietsen. Toch be droe p de voorsprong in deze race op de terecht uitbundige vechters van Willem II/Gazelle dertien seconden. Uitslag ploegentijdrit over 10,7 k: 1. Driessens 1 uur, 7 min. en 13 sec., 2. Vis sers 1.08.8, 3. Albani 1.08.26, 4. Cools 1.08.43, 5. Peters 1.08.59, 6. Martini 1.09.17. 7. Schotte 1.09.25, 8. De Muer 1.09.26, 9. Stabinski 1.09.45, 10. Pezzi 1.09.46, 11 Plaud 1.09.53. 12. Giganti 1.10.53, 13. Langarica 1.10.44, 14. De Gri- baldi 1.10.51, 15. Caput 1.12.01. Uitslag 3e etappe van Angers naar Rennens over 140 km: 1. Marino Basso (Ita-Albani) 3.20.06 met bon 3.19.46, 2. Walter Godefroot (Belg.-Pezzi) z. t. met bon 3.19.56, 3. Cyrille Guimard (Fra-Ca- pot) zt met bon 3.20.01, 4. Eddy Peelman (Bel-Caput) zt, 5. Eric de Vlaeminck (Bel-Schotte), 6. Van Rijckegehm (Bel- Cools), 7. Van de Berghe (Bel-Dries- sens), 8. Grain (Fra-De Gribaldy), 9. Ji menez (Spa-Langaraica), 10. Beghetto (Ita-Martini), 11. Steevens (Ned.-Peters), 12. Jotti (Ita-Gigant, 13. Pijnen (Ned.- Vissers), 14. Ottenbros (Ned.-Vissers), 15 Serpenti (Ned.-Vissers), 16. Wouters (Ned.- Peters), 17 Rentmeester (Ned.-Pe ters), 18. Zoontjes (Ned.-Peters), 19. Lie- vens (Belg.-Schotte), 20. Roger de Vlae minck (Belg.-Schotte), 24. Dolman (Ned.- Vissers), 29. Janssen (Le Muer), 45. Ben jamins (Peters), 47. Zoetemelk (Mars- Flandria), 68. Van de Vleuten (Vissers), 143. Van Katwijk (Vissers). Algemeen klassement Algemeen klassement: 1. Zilioli (Ita- Driessens) 14.01.41, 2. Merckx (Bel- Driessens) op 4 sec. 3.Van den Berghe (Bel-Driessens) op 26 sec.. 4.Janssen (Ned.-De Muer) op 27 sec., 5. Grosskost (Fra-De Muer) op 33 sec., 6. Mogens Frey (Den.-De Gribaldy) op 43 sec., 7. Guimard (Fra.-Caput) op 47 seconden, 8. Godefroot (Bel-Pezzi) op 49 sec., 9. Van Springel (Bel-Cools) op 51 sec., 10. De Vlaeminck (Bel-Schotte) op 55 sec., 11. Ocana (Spa-De Muer) op 57 sec., 12. Wagtmans (Ned-Vissers) op 58 sec., 13. Van de Vleuten (Ned-Vissers) op 59 sec., 14. exaequo: Petterson (Zwe.-Martini) op 1.01, 16. ex-aequo: Linares (Spa-Lan- garica), Zoetemelk (Ned-Schotte) op 1.02, 18. Huysmans (Belg.-Driessens) op 1.03, 19. Schutz (Lux-Labani) op 1.04, 20. ex aequo: Swerts (Bel-Driessens), Gos- ta Petterson (Zwc-Martini)op 1,05, 29. Duyndam (Peters) op 1.11, 36. Pijnen (Vissers) op 1.15, 51. Vianen (Peters) op 1.19, 57. Schepers (Peters) op 1.21, 60. Beugels (Schotte) op 1.23, 62. Zoontjes (Peters) op 1.25, 71. Dolman (Ossers) op 1.28, 90. Ottenbros (Vissers) op 1.42, 104. Rentmeester (Peters) op 1.55, 106. Ser penti (Vissers) op 1.59. 121. Den Hartog (Peters) op 2.35, 123. Van Katwijk (Vis sers) op 2.46, 133. Steevens (Peters) op 3.09, 134. Wouters (Peters) op 3.16, 136. Benjamins (Peters) op 3.16, 138. Hooger heide (Vissers) op 3.36. Ploegenklassement Ploegenklassement 3e etappe: 1. Ca put (Cuimard, Peelman, Labourdette) 10.00.18 33 pl, 2. Vissers (Pijnen, Otten bros, Serpenti) 10.00.18 42 pl, 3. Peters (Steevens, Wouters, Rentmeester) zt 44 pl. 4. Albani zt 49 pl, 5. Schotte zt 55 pl. Algemeen ploegenklassement: 1. Driessens 43.14.03, 2. De Muer 43.16.15. 3. Vissers 43.16.27, 4. Cools 43.16.45, 5. Albani 43.17.05, 6 Schotte 4317.17, 7. Peters 43.17.28. Bergklassement Het bergklassement werd gewonnen door de Portugees Agostinho met drie punten voor Duijndam met twee punten en Sweerts (Belg.) met één punt. Algemeen bergklassement: 1. Ghisel- lini (Ita.) 6 pnt., 2. Jotti (Ita.) 5 pnt.. 3. Guimard (Fra.), Vandenberghe (Belg.) Wolfshohl (W-Dld) en Agostinho (Port) 3 pnt, 7. Duijndam (Ned) 2 pnt. Puntenklassement Puntenklassement: 1. Guimard (Fr) 44 punten, 2. ex aequo: Janssen (Ned) en Godefroot (Belg) 33, 4. ex aequo: Zilioli (It) en Van Rijckeghem (Belg) 30, 6. v.d. Berghe (Belg) 29, 7. Merckx (Belg) 27. 8. Eric de Vlaeminck (Belg) 22, 8. Otten bros (Ned) 21, 10. Basso (It) 20 punten. GELSENKIRCHEN De Nederland se wielrenner Jan van Dam heeft de tweedaagse van Gelsenkirchen gewon nen. Beide dagen eindigde hij op de tweede plaats. De eerste dag achter Henk Nieuwkamp, de tweede dag ach ter de Belg Peeters. Nieuwkamp werd tweede in het eindklassement. Het ploe genklassement werd gewonnen door Nederland met dertig punten.

De Vallei | 1970 | | pagina 9