DOWNING STREET MISSCHIEN VOLLEDIG AFGESLOTEN West-Duitsland heeft de morele leiding in Europa overgenomen Niet meer wapens voor Nasser? Eerste contact in Luxemburg was voor EEG en Britten leerzaam Staking bij BEA Prestige Over de grenzen Toestemming vereist voor elke nieuwe actie Mevrouw Nixon brengt zelf hulp weg Nixons veto hielp niet Koeznetsof ziek terug uit Peking Maanvlucht uitgesteld Censuur op Censuur. Kikkerplaag in Belgrado Britten beperkt in «jokken Celstraf voor vlietftuigkaper HANOI Demonstraties bij bezoek koningin Elizabeth Servan Schreiber te Bonn: Dagbladtypojsrafen in Italië opnieuw in staking Vluchten afgelast WOENSDAG I JULI 1970 SENAAT ZET NIXON ZEER POSITIEF VOET DWARS WASHINGTON De Amerikaanse Senaat heeft na zeven weken debat, ten slotte het amendement van de republikein Johns Herman Cooper uit Ken tucky en de democraat Frank Church uit Idaho aangenomen, waardoor na 30 juni alleen nog met instemming van het Congres Amerikaanse grondtroepen, adviseurs en luchtsteun in Cambodja kunnen worden gebruikt. Aan de laatste stemming gingen vier mislukte pogingen van aanhangers van de regering vooraf, om de V.S. de inzet van huurlingen in Cambodja te laten finan cieren. Wel werd een amendement van de democraat Henry Jackson uk Washington aangenomen met 69 tegen 27 stemmen om Amerikaanse luchtsteun voor de Zuidvietnamese en Thaise troepen in Cambodja te verzekeren. De stemmenverhouding voor het amendement Church-Cooper was 58 voor en 37 legen. Het is de eerste keer sinds het uitbre ken van het Vietnamees conflict, dat de Senaat de president bevoegdheden tot optreden weigert. Waarnemers zien hierin een uiting van de mening der se natoren, dat president Nixon hun colle ge had moeten raadplegen alvorens zich in het Cambodjaanse avontuur te stor ten. Of het amendement tenslotte aan de president zal worden gepresenteerd, is nog lang niet zeker. In het Huis van Afgevaardigden is een grote stroom er sterk tegen gekant, zodat het wellicht alleen maar een uiting van de gevoe lens van de Senaat blijft. Het nü aanvaarde voorstel van Coop er en Church heeft in de praktijk slechts een beperkte betekenis .aange zien president Nixon het als amende ment op de wet op de verlening van militaire kredieten door een veto kan blokkeren. Psychologisch betekent deze overwin ning, die de grootste is welke de tegen standers van het Amerikaanse beleid ten aanzien van Indo-China ooit hebben bereikt, evenwel een zware nederlaag ▼oor de president. De leider van de democratische frac tie in de Amerikaanse Senaat, Mike Mansfield uit Montana, heeft ver klaard, dat de Vietnamese oorlog ver worden is tot een Indochinese oorlog. ..Als ook Thailand zich erin gaat men gen, wordt het een Zuidoost-Aziatische oorlog", President Nixon heeft dinsdag ter gelegenheid van het einde van de Ame rikaanse veldtocht van twee maanden in Cambodja, opnieuw bij de regering in Hanoi aangedrongen op onderhandelin gen over een rechtvaardige vrede „voor nog meer bloed wordt vergoten in de oorlog in Indo-China". Zijn 6.000 woor den tellende verklaring bevatte geen nieuwe vredesvoorstellen aan Hanoi en ook geen aanwijzingen dat Nixon van WASHINGTON Ondanks het veto van president Nixon heeft de Ameri kaanse senaat dinsdag besloten tot voortzetting van het programma voor federale hulp tot 1.26 miljard bij de bouw van ziekenhuizen. Op grond van het programma is reeds federale hulp tot een totaal van 3.1 miljard dollar verleend voor 9.780 zie kenhuisprojecten in het gehele land. Het huis van afgevaardigden had don derdag reeds tot voortzetting van het programma besloten. Het laatst dat het congres een veto van de president heeft overstemd was in 1960 nadat Dwight Eisenhower een wetsontwerp voor verhoging van de wedden in federale dienst had verwor pen. CONVENTRY Met een bomalarm en demonstraties werd koningin Eliza beth geconfronteerd, toen zij dinsdag een informeel bezoek aan Coventry bracht. Voordat zij bij de universitiet van Warwick, even buiten de stad voor een bezoek van drie uur zou arriveren, kreeg de politie een anoniem telefoon tje dat er in het gebouw een bom was geplaatst. De politie stuurde onmiddellijk ver sterkingen naar de universiteit. Bij haar aankomst werd koningin Elizabeth ontvangen met de kreet: ..Laat Berna- dette Devlin vrij". Een groep leden van de „Beweging voor de bevrijding van de vrouw", de monstreerde voor het universiteitsge bouw met een spandoek in de vorm van een luier. Deze vrouwen eisten gelijke lonen en kansen, vrije abortus en anti conceptiemiddelen. Elder lagen en zaten studenten op de grond met borden waarop stond „Het onderwijs wordt ge wurgd". WENEN Vasili Koeznetsof. on der-minister van buitenlandse zaken der Sovjet-Unie, die de Russische dele gatie leidt bij de Chinees-Russische on derhandelingen in Peking, is dinsdag ochtend onverwacht per speciaal vlieg tuig naar Moskou teruggekeerd. Dit meldt het Hongaarse persbureau MTÏ. Volgens de Pekingse correspondent van het persbureau is Koeznetsof ern stig ziek geworden. Voort zijn vertrek uit de Chinese hoofdstad werd hij on derzocht door Russische en Chinese art sen. Aan welke ziekte Koeznetsof zou lijden is niet bekend. De Chinees-Russische besprekingen zijn 30 oktober in Peking begonnen en gaan in het bijzonder over de grensinci denten die zich tussen beide landen hebben voorgedaan. plan zou zijn het niveau van de Parijse vredesonderhandelingen op het oude peil te brengen door een nieuwe delega tieleider te benoemen. (Sedert het ver trek van Henry Cabot Lodge wordt de Amerikaanse delegatie geleid door tweede man Habib en ook Hanoi heeft daarna zijn delegatieleider teruggeroe pen). Nixon zei dat Zuid-Vietnam en Cam bodja nu het leeuwedeel van de oorlog voering op zich nemen en dat die lan den grotere militaire en economische hulp nodig hebben. Zo zal Cambodja alle tijdens de Amerikaanse campagne in dat land buitgemaakte wapens krij gen. De biut is voldoende voor de uit rusting van 74 infanteriebataljons en 25 artillerie-bataljons. De Verenigde Staten zullen voorts andere Aziatische bondgenoten aanmoedigen, de rege- ring-Lon Nol met troepen en wapens te steunen. Nixon herhaalde in zijn verklaring dat er, nu de Amerikaanse actie is af gesloten, geen Amerikaanse adviseurs in Cambodja zullen zijn. De enige Ame rikaanse militaire activiteit in dat land zal bestaan uit acties van de luchtmacht tegen communistische troepenconcen traties en aanvoerwegen. Ook de Zuid vietnamese troepen zullen voor het grootste deel uit Cambodja worden te ruggetrokken. Nogmaals herhaalde de Amerikaanse president, dat de Amerikaanse inval in Cambodja vereist was ter bescherming van de Amerikaanse troepen in Zuid- Vietnam. „Hadden wij werkeloos toege zien dan had het er nu donker uitge zien", aldus Nixon, volgens wie de te genstanders bezig zijn geweest het ge hele Cambodjaans-Zuid Vietnamese grensgebied tot een enorm steunpunt te maken. Hij somde in zijn verklaring een lange reeks voorraden en wapens op die zijn buitgemaakt. LONDEN Voor de Britse gokwe reld is de gouden tijd voorbij. Er zijn woensdag nieuwe wettelijke bepalingen van kracht geworden die het gokken drastisch inkrimpen, j Sommigen voorspellen dat er heel wat gokkerijen „ondergronds" zullen worden voortgezet. Er is een officiële raad voor kans spelen ingesteld met de 57-jarige Sir Stanley Raymond, voormalig directeur van de spoorwegen, aan het hoofd. Deze instantie houdt zich met de ver gunningen en het toezicht bezig. Het gokken nam in Engeland een enorme vlucht sinds in 1960 de bepalingen wa ren verzacht. Daarbij werden soms minder fraaie praktijken toegepast. Tot de slachtoffers van de „zuivering" be hoort Crockford's, eens betiteld als grootste gokcentrum van Europa. Het beoefenen van kansspelen is nu beperkt tot zevenendertig districten, alle gelegen in belangrijke bevolkings centra of vakantieoorden. Mevrouw Nixon is in Peru aangekomen voor een goodwill-bezoek. Zij werd hartelijk verwelkomd door Consuelo Velasco (IJ, de vrouw van de Peru- vaanse president. LONDEN Downing Street, waar al 238 jaar de Britse regeringsleiders heb- j ben gewoond, zal misschien ophouden een van de belangrijkste toeristenattrac- ties van Londen te zjjn, en alleen nog maar voor officiële bezoekers toeganke- J ljjk worden. Scotland Yard heeft dit tenminste laten doorschemeren. In de afgelopen zes maanden, zijn zesmaal ruiten in de ambtswoning van de a premier ingegooid, de laatste maal gebeurde dit door een Indiër, die protesteer- I de tegen de gevangenneming van de Noordierse socialiste Bernadette Devlin. „Het zou wel eens kunnen gebeuren, dat de stenengooiers plaatsmaken voor bommengooiers", zei een rechercheur. Veel ernstiger dan alle ingegooide ruiten was echter dat een Duitse zeeman zich toegang had weten te verschaffen tot de geheime vergaderzaal in Downing j Street 10, en zich daar aan sigaren en cognac had gelaafd. Hij werd pas de volgende ochtend door schoonmaaksters ontdekt. J De man gaf tegenover de politie toe, dat hij naar geheime dokumenten had j gezocht, maar er geen enkele had kunnen vinden. STOCKHOLM De rechtbank in Stockholm heeft dinsdag de Griekse mijnwerker Giorgios Flamoridis tot een gevangenisstraf van tweeëntwintig maanden veroordeeld wegens vrijheids beroving van de bemanning en de 96 passagiers van een toestel van de Griekse maatschappij Olympic Air ways, dat hij vorig jaar dwong om naar Caïro te vliegen. Hij is vrijgesproken van de beschul diging van diefstal van het toestel. De rechtbank wees de eis van de openbare aanklager tot uitwijzing van de Griek af. De rechtbak heeft bij het vaststellen van het vonnis in aanmerking genomen dat Flamoridis al zeven maanden in een Egyptische gevangenis heeft gezeten. Flamoridis heeft in september poli tiek asiel gekregen in Zweden. Hij be kende de vliegtuigkaping, maar hij achtte zich niet schuldig aan een mis daad, omdat hij uit politieke overwe gingen had gehandeld. De Zweedse justitie bereidt ook een proces voor tegen de Griek Vasilios Tgi- ronis die een toestel van Olympic Aair- ways, heeft gedwongen naar Albanië te vliegen. Tsironis heeft eveneens politiek asiel gekregen in Zweden. BONN Jean-Jacques Servan- Sehreiber heeft dinsdagavond in Bonn West-Duitslaud gevleid, Amerika ge hoond. Rusland beklaagd en ex-presi dent Charles de Gaulle bespot. De journalist, die zondag in Nancy gekozen werd als lid van de Franse As semblee zei dat West-Duitsland ..de morele leiding van Europa heeft over genomen." Duitsland heeft de leiding bij het op nemen van de economische handschoen. Het mag paradoxaal schijnen, dat 25 jaar na de oorlog, Duitsland de morele leider van Europa moet zijn. Maar het is waar en ik hoop dat Frankrijk zijn krachten zal bundelen met uw land. zo zei hij in een lezing voor de Duitse Ver eniging voor Buitenlandse Betrekkingen. Over de besprekingen die president Pompidou en enige van zijn ministers vrijdag in Bonn zullen voeren zei hij: „Jarèhlang heeft Frankrijk gedachj, dat het 't machtigste land in Europa was.ftn dat Europese eeaheidcnietrnood zakelijk was. Nu voelt Frankrijk dat Duitsland te machtig is geworden, en sommige mensen menen dat wij beter kunnen wachten met het toetreden tot een Europa waarin Duitsland de mees ter is". „De schaduw van De Gaulle heeft 12 jaar lang over Frankrijk gelegen. Het is voor ministers op het ogenblik, na 12 jaar gehoorzaamheid aan één man, zeer moeilijk zelf initiatieven te nemen". Servan-Schreiber, die van plan is 30 juli Washington te bezoeken, zei dat de Verenigde Staten een verschrikkelijke gezagscrisis doormaken en tevergeefs proberen in andere delen van de wereld de democratie op te bouwen. Hij be schuldigde de Amerikanen oude mis vattingen te gebruiken om te proberen de economische uitwisseling tussen het westen en de Sovjet-Unie te bemoeilij ken. WASHINGTON De vlucht van de Apollo-14 naar de maan, die aanvanke lijk op 3 december was vastgesteld, is uitgesteld. Dinsdag is in Washington meegedeeld, dat de Apollo-14 in geen geval voor 31 januari 1971 gelanceerd wordt. Voor de ruimtevaartcommissie van de Amerikaanse Senaat verklaarde het hoofd van de NASA, dat het uitstel door de explosie in een zuurstoftank van het ruimteschip Apollo-13 nodig is geworden. Door de verschuiving van de vlucht van de Apollo-14 zal ook het verdere Apollo-programma gewijzigd moeten worden. De Apollo-15 kan thans op zijn vroegst in juli of augustus 1971 de ruimte worden ingeschoten. De kosten van het uitstel van de vlucht van de Apollo-14 worden op on geveer 15 miljoen dollar geraamd. ROME De Italiaanse dagbladtypo- grafen hebben dinsdagmiddag besloten opnieuw het werk voor 48 uur neer te leggen. Het is hun tiende staking in zes weken. Zij zijn tot deze acties overge gaan, nadat de besprekingen tussen hun vakbonden en de federatie van dag blad-uitgevers over een nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst werden afge broken. De Italiaanse dagbladen zullen na woensdagavond voor twee dagen niet verschijnen. De Italiaanse journalisten leggen za terdag voor 24 uur het werk neer omdat zij het er niet mee eens zijn. dat de dagbladdirecteuren hebben besloten op maandagmorgen geen kranten meer te laten verschijnen. PRAAG Het Tsjechische par tij-orgaan Rude Pravo heeft er dinsdag in een artikel bezwaar tegen gemaakt dat de paarderennen van afgelopen zondag in Praag door een paard met de naam „Censuur" ge wonnen zijn. Het blad vraagt zich af of .Cen suur misschien een provocatie is en veronderstelt dat het paard zeker geen bezwaar zou hebben tegen een andere naam. Het is ook „enigszins ongewoon", aldus Rude Pravo, dat het paard uit de stal komt van Maday Svet (Jonge Wereld), een tijdschrift voor de jeugd. MOSKOU President Nasser heeft dinsdag in Moskou met de Russische leiders gesproken over een uitbreiding van de samenwerking tussen beide lan den op ieder gebied. Aldus is door het Russische persbureau Tass meegedeeld. Tijdens dit overleg tussen de Egypti sche president en partijleider Leonid Breznjef, president Nikolai Podgorny en premier Alexei Kosygin is uitvoerig van gedachten gewisseld over de toe stand in het Midden-Oosten in het licht van de „Israëlische agressie" en de wei gering van dit land de resolutie van de Veiligheidsraad van november 1967 na te leven. Er is na afloop van de besprekingen geen officieel communiqué uitgegeven. Het .is niet bekend of ook een uitbrei ding van de Russische wapenhulp ter sprake is gekomen. Volgens waarnemers in Moskou is het A Gisteren zijn de besprekingen met de kandidaat-EEG-leden begonnen in LuxemburgFoto: minister Luns verwel komt zijn Engelse collega Sir Alec Douglas Hume(l.). LUXEMBURG Het Europees Cen trum in Luxemburg bood gisteren on derdak voor een historische gebeurtenis. Dat bleek al uit het kleurige vertoon voor dit Europese bolwerk: de vlaggen van Groot-Brittannië, Ierland, Dene marken en Noorwegen waren nauw omsloten door die van de Zes: West- Duitsland, Frankrijk, Italië, België, Ne derland en Luxemburg. De (Belgische) voorzitter van de Eu ropese Ministerraad, Harmei, heeft de vier toekomstige leden gisteren eerst verteld hoe de Gemeenschap over de uitbreidingsproblemen denkt. Onder het wat verstrooide oog van een gemakkelijk zittende Sir Alec Dou glas-Home, de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, zei hij onder andere dat: De Vier de Europese spelregels moe ten accepteren; Alleen kan worden onderhandeld over „overgangsmaatregelen", niet over wijziging van bepaalde regels; De eerste verlaging van de weder zijdse tolmuren (invoerrechten) „aan zienlijk" zal moeten zijn Onafhankelijke Afrikaanse landen, behorend tot het Gemenebest, associa ties met de Gemeenschap kunnen aan gaan. Handig haakte wat dit laatste betreft de Britse onderhandelaar Barber in met de verwijzing naar oude toezeggingen van de Gemeenschap. Ook niet-Afri- kaanse Gemenebestlanden zouden op zo'n plezierige regeling met de Gemeen schap moeten kunnen rekenen. Daarbij dacht hij speciaal aan de (suikerproducerende) landen in het Ca- raïbische gebied. Een eerste geschilpunt dus in het onderhandellingsspel, dat pas op 21 juli in Brussel werkelijk gaat be ginnen. De nieuwe „Mr Europe", die gezien wordt als de koele uitvoerder van pre mier Heath, zag overigens nog wel en kele „bezwaren" op zijn weg. Hoewel hij de Europese spelregels accepteerde, kon hij toch moeilijk in zee gaan met strikte toepassing van de bestaande kostenverdeling in de Europese Ge meenschap (voornamelijk ten behoeve van de landbouw). Geen enkele Britse regering kon die prijs betalen, meende hij. Vandaar zijn pleidooi voor „billijke voorwaarden". Barber legde de nadruk op het poli tiek belang van de Europese eenwor ding. Vooral op het gebied van de De fensie. zou Europa meer verantwoorde lijkheid op zich moeten nemen. Hij pleitte voor nieuwe samenwerkingsme- thoden op dit gebied. De Deense minister P. Nyboe Ander sen (Economische en Europese Zaken) was gisteren duidelijk de populairste met zijn verklaringen. Zijn verlangen, deel te hebben aan de Europese (land- bouw)-markt was zo groot, dat zelfs geen overgangsperiode werd verlangd. Technisch zal dat niet kunnen, omdat de Vier slechts tegelijk lid kunnen wor den. De Noorse minister Svenn Stray (Buitenlandse Zaken) bleef bij hem duidelijk in de schaduw: een lange op somming van voorziene moeilijkheden (vooral in de landbouw) toonde hoe aarzelend het land de weg naar de Ge meenschap opgaat. Enthousiaster uitte zich de Ierse mi nister dr. P. J. Hillery (Buitenlandse Zaken). Ook voor dit land zal de toetre ding echter niet van een leien dakje gaan, zo maakte hij duidelijk. vrijwel zeker, dat Nasser zijn mening naar voren heeft gebracht over het Amerikaanse voorstel inzake een „staakt-het-vuren", een voorstel dat in middels al door de Israëlische premier, Golda Meir, van de hand gewezen is. Rusland is echter minder scheutig met zijn wapenhulp geworden. De Sovjet-Unie is ervan overtuigd dat in het Midden-Oosten een recht vaardige politieke regeling zal worden bereikt en dat de vrede in dat gebied zal zegevieren, aldus de Russische pre sident Nikolai Podgorny dinsdagavond op een diner dat ter ere van Nasser in Moskou werd gegeven. LONDEN I)e Britse luchtvaart maatschappij BEA (British European Airways) heeft dinsdagavond met in gang van middernacht alle vluchten uit Engeland moeten afgelasten als gevolg van een niet-officiële staking van de stewards en stewardessen, die het werk voor 24 uur hebben neergelegd. Hun vakbond heeft gedreigd de sta king voort te zetten als niet wordt toe gegeven aan de eis deze mensen evenals voor het vliegend personeel geldt op 55-jarige leeftijd te pensio neren in plaats van bij 63 jaar zoals nu het geval is. De BOAC (British Overseas Airways Corporation), die ook door de staking wordt getroffen, heeft voor woensdag nog geen vluchten behoeven af te ge lasten, maar men verwacht wel dat er vertragingen zullen optreden. De BEA, die ongeveer 700 stewards en meer dan 600 stewardessen in dienst heeft, staat een verlies te wachten van ongeveer 2.2 miljoen gulden door het niet doorgaan van 193 vluchten. Van ongeveer 15.000 vakantiegangers w or den de reisplannen in de war gegooid. "president Nixon heeft gisteren de -*■ beëindiging van de Amerikaanse interventie in Cambodja als een suc cesvolle actie beschreven. Hij zei o.a.: „Wij hebben een einde gemaakt aan een rechtstreekse bedreiging van onze troepen in Zuid-Vietnam. waardoor er in de toekomst minder Amerikaan se slachtoffers zullen vallen". Maar niet alle doelen die Nixon zich op 1 mei stelde, zijn bereikt. Toen hij op die dag de al begonnen Amerikaanse inval openbaar maakte, deed hij dat om: De Amerikaanse soldaten in Viet nam te beschermen: De Viet-Cong en de Noordvietna- mezen vleugellam te maken, door hun voorraden wapens, munitie en voed sel in het grensgebied tussen Cam bodja en Zuid-Vietnam te vernieti gen: Het hoofdkwartier van de tegen standers op te sporen van waaruit de actie in Zuid-Vietnam werden geleid. \Y7at de punten 1 en 2 betreft: het zal de tegenstanders een aantal maanden kosten om de door de Ame rikanen veroverde voorraden aan te vullen. Maar daarna kunnen zij zich weer op hun prooi, Zuid-Vietnam, werpen. En wat punt 3 betreft: dit hoofdkwar tier werd nimmer gevonden. In Wash ington wordt er plotseling helemaal niet meer over gesproken. De negatieve reactie op Nixons besluit tot interventie was enorm. Hij zag zich snel tot concessies gedwon gen: De Amerikanen zouden Cambodja niet verder dan 35 kilometer binnen dringen: Voor 1 juli zouden zij het land weer verlaten hebben. Aan deze twee beloftes heeft hij zich gehouden. Nixon is door de protesten kennelijk zo in paniek geraakt, dat er uit officiële bronnen in Washington tijdens die RICHARD NIXON draaien twee maanden een reeks tegenstrijdi ge berichten is gekomen. Op 8 mei zegt Nixon: „Ik verwacht dat de Zuidvietnamese troepen ongeveer gelijk met ons Cambodja zullen ver laten, omdat wij bij ons vertrek ook alle steun uit de lucht en op de grond zullen afbreken". Op 10 mei zegt de Zuidvietnamese pre sident Van Thieu, dat zijn troepen geen enkele tijdslimiet voor hun ac ties in Cambodja hebben. Op 13 mei zegt de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Rogers: „Wü moeten rekening houden met luchtacties boven Cambodja, ook na 30 juni". Op 14 mei zegt minister van Defensie Laird, dat de Zuidvietnamese troepen ook na 30 juni waarschijnlijk beperk te acties in Cambodja zullen blijven uitvoeren en dat hij erop zal aandrin gen dat de Amerikanen zonodig ook na die datum communistische stellin gen in Cambodja bombarderen. Op 16 mei zegt een Amerikaanse func tionaris dat de regering nog steeds verwacht dat de Zuidvietnamezen zich na 30 juni geheel uit Cambodja terugtrekken. Op 20 mei zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken in Washington, dat de Zuidvietnamese troepen moge lijk in Cambodja blijven nadat de Amerikanen dit land hebben verlaten. Op 22 mei zegt Laird dat de Amerika nen na hun vertrek geen adviseurs zullen achterlaten. Regeringsfunctio narissen zeggen echter dat Washing ton de Zuidvietnamezen geen wapen hulp kan onthouden, terwijl zij even min de hulp van adviseurs kunnen ontberen. Tie Zuidvietnamese vice-president Ky heeft inmiddels de mensen die verwachten dat zijn troepen Cambod ja zullen verlaten „naïef" genoemd De Cambodjaanse regering ziet de Zuidvietnamezen liever niet gaan. Het ongeoefende Cambodjaanse leger is geen partij voor de geoefende Vietcong en Noordvietnamezen. „Het grootste succes uit de Vietnamese oorlog", zo heeft Nixon zijn interven tie meermalen genoemd. Maar: Tijdens de actie in Cambodja zijn 337 Amerikanen gesneuveld en 1524 ge wond; Tweederde van Cambodja wordt nu door de Viet-Cong en Noordvietna mezen beheerst: Na Vietnam en Laos wordt nu ook Cambodja doo. oorlog verscheurd; Nixon heeft zijn eigen „Guam-doctri- ne" geen Amerikaanse interventie meer geschonden. TVixon heeft nu in Vietnam talrijke koersen gevaren, van zijn belof te in verkiezingstijd: een einde aan de oorlog in Vietnam te maken, is bitter weinig gekomen. Nu zijn macht in dezen door de Senaat is beperkt, zal hij aan persoonlijk prestige steeds meer verliezen. O BELGRADO Een nieuwe 100.000 inwoners tellende wijk van Belgrado, Novi Bcograd, beleeft op het ogenblik een kikkerplaag. De zware lenteregens hebben geleid to. een geweldige toena me van het aantal kikkers in de buurt. Ze trekken en springen met grote groepen rond en komen met tientallen tegelijk de huizen en voertuigen der mensen binnen.

De Vallei | 1970 | | pagina 11