Voor vakantiegangers is het fijn dat er Caballero Vakantie-Voorraadpakken zijn Pot Augurken X 59 Slasaus \4iï U9 Boterhamworst 39 Kabeljauw J\Sf U9 Appelsap 8 Frankfurters XK Kwaliteit te kust en te keur Jaffa drinks Speelplaatsen krijgen tegels van rubber 2.10# Uitslagen draverijen 25- unox ju*r98 Koniplot in 1 anzanie ULBRICHT 77 Minister Luns naar Japan CUBA TEGEN KAPERIJ Voor doodslag jaar Tien maanden eis tegen schietende portier MISLUKTE DRENTSE ROOFOVERVAL BERECHT Handelaren in harddrugs voor rechter Zaterdag loting voor beker Het Einde van de Eindeloze Afvvasmisère! VanNelie Koffie Roodmerk nu in vacuumpak A propos: Caballero is ook verkrijgbaar in de sky shops van Zestienhoven, Schiphol Bahnhofskiosk Zürich op boten van de Mij. Zeeland, British Rail, Tor-Line, Norfolk Line, North Sea Ferries vliegtuigen van Martinair en Transavia Noordzeesportvisserijboten en Rijncruiseschepen. Maar voor al die andere buitenlandgangers is het zaak om Caballero tijdig in voorraad te nemen. Verpakt voor 'Constante Kwaliteit'. 10 pakjes in een pak - verpakt voor de vakantie koninginnesoep QQ aspergesoep JSa actie kabouters in Den Haag rri •••o ANTI-STALIN FILM IN Z.'SLAVIË 99 ,99 Nederlandse bridgers bij koplopers Centra's Ir.'*.: 4- *4 Vriendenprijzen: zoetzuur, van Frisco Brillant, fles 0,75 liter per 100 gram uit de diepvries, pak 400 gram Dr. Siemer, fles 0,7 liter Minos, per pot j Aanbiedingen geldig t/m 4 juli. Uitverkocht voorbehouden Nu is er de Centramatic. De Betaalbare Afwasmachine: f590.- contant en 3 volle Centra-spaarkaarten. - voortreffelijke kwaliteit robuuste makelij - 3 afwasprogramma's - grote laadcapaciteit - volledige garantie - uitstekende en snelle service Haal bij uw Centra-winkelier de gratis Centramatic-folder met uitgebreide informatie. Eerst zien? De Centramatic staat in de meeste Centra-winkels te kijk. VAN 1.22 VOOR UV OP 2 BLIKKEN tijdelijk korting bekers en driekantjes 4 stuks DEN HAAG B. en \V. van Den Haag hebben besloten met spoed de ge vaarlijke verharding onder klimrekken te laten verwijderen en te doen vervan gen door een zandbed. Zodra rubber te gels kunnen zijn geleverd, zullen deze op de speelplaatsen onder de klimrek ken worden aangebracht. Met de vervanging van de bestaande tegels door rubber tegels zal in Den Haag 1,8 miljoen gemoeid zijn. Dit delen B. en W. mee in antwoord op vragen van twee gemeenteraadsleden. De wijze waarop de politie maandag- bonen of gemalen per pak DAR-ES-SALAAM (Tanzanië) Een vooraanstaande Zuidafrikaanse natio nalist heeft voor de rechtbank ver klaard. dat de Zuidafrikaanse minister van Buitenlandse Zaken dr. Hilgard Muller in Londen met een vroegere mi nister van Tanzanië betrokken was bij een komplot om de regering van presi dent Julius Nyerere omver te werpen. Potlako Leballo. waarnemend presi dent van het Pan-Afrikaanse Congres, vertelde op de vijfde dag van het pro ces wegens landverraad, dat Muller in Londen een bespreking had gevoerd met de verbannen oud-minister Oscar Kambona. Bij het proces voor het hoge ge rechtshof worden zeven mensen be schuldigd, in oktober een staatsgreep te hebben willen ondernemen. Leballo zei van de verdachte Gray Mattaka, een journalist en bloedver want van Kambona, voor het eerst van de ontmoeting gehoord te hebben. Mat taka had hem verteld dat Zuid-Afrika te verstaan had gegeven, dat het graag zou zien dat Leballo, wiens partij in de republiek is verboden, aan het komplot zou deelnemen. Leballo zei onmiddellijk contact opgenomen te hebben met de geheime dienst van Tanzanië. Hij verklaarde dat het de bedoeling was na de staatsgreep alle Chinezen het land uit te wijzen. Het proces duurt voort. Vrouw zonder kleren en geld achter gelaten NARBONNE (Frankrijk) Een Lon- dense vrouw, de 21-jarige Susan, is door haar echtgenoot aan een strand in Zuid-Frankrijk achtergelaten. Zij had alleen haar badpak aan. Susan heeft de politie verteld, dat de echtgenoot, een journalist, en zij van een vakantie in Spanje waren terugge keerd en op een strand bij Narbonne waren „neergestreken" voor een laatste zwempartij. Er ontstond ruzie en de man zei, dat hij even sigaretten ging halen uit de auto van het echtpaar. De man kwam niet terug en was weggereden met me deneming van de kleren en het geld van zijn vrouw. Susan probeert thans in geleende kle ren liftend thuis te komen. BERLIJN De Oostduitse partij- en regeringsleider, Walter Ulbricht, is 77 jaar geworden. Men maakte er in de openbaarheid niet veel werk van. Wel twee jaar gele den, toen de leider de historische leef tijd van 75 jaar bereikte. Alle bladen publiceren foto's van Ul bricht, waar hij op staat met jonge mensen, bloemen of partijfunctionaris sen. Ulbricht is geboren te Leipzig, een stad die nu ligt in het gebied van de DDR. Hij was de zoon van een kleer maker en werd communist in 1919. Tij dens het regime van Hitier vertoefde hij in de Sovjet-Unie. Op de dag van de val van Berlijn keerde hij terug naar de oude hoofd stad, en bleek al spoedig de man te zijn die door het Kremlin was uitverkoren om eerst partijleider en dan staats hoofd te worden, toen de DDR ont stond, in 1949. DEN HAAG Minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns zal van donderdag 9 tot woensdag 15 juli een bezoek brengen aan Japan. Hij zal onder meer de wereldtentoonstelling te Osaka bezoeken. BELGRADO De Franse film „L'A- vue" (de bekentenis) over het proces te gen Arthur London, onderminister van Buitenlandse Zaken in ,het Stalinisti sche Tsjecho-Slowakije van 1952, is dinsdagavond voor het eerst in een communistisch land vertoond, nl. in Zagreb in Zuid-Slavië. De première werd bijgewoond door de hoofdrolspelers Yves Montand en Simone Signoret, regisseur Costa Ga- vras, scenario-schrijver Jorge Semprun en de vrouw van London. De man over wie de film gaat, was zelf wegens ziekte verhinderd. Een daverend applaus kreeg me vrouw London tijdens een op de film volgende discussie, toen zij sprak over de veroordeling „van alles wat uit naam van het communisme, tegen het communisme is bedreven". Driehonderd studenten van de uni versiteit van Salisbury in Rhodesië zijn in hongerstaking gegaan uit protest te gen de verwijdering of schorsing van zeven studentenleiders die een bijeen komst van hoogleraren waren binnen gedrongen. Onder de hongerstakers bij eenkomst bevinden zich veel negers. De brand in een Japanse psychia trische kliniek die maandag aan zeven tien patiënten het leven kostte, blijkt te zijn aangestoken door zes pyromanen die in de inrichting werden verpleegd. Het was hun bedoeling van de ver warring gebruik te maken om te vluch ten, aldus de politie van Sano in Noord oost-Japan. Het vorig jaar zijn door het kapen van vrachtwagens en soortgelijke dief stallen goederen ter waarde van 120.000 dollar die voor de Amerikaanse militai re winkels bestemd waren op de zwarte markt van Saigon terecht gekomen. avond in Den Haag optrad toen „ka bouters" een „tegelactie" uitvoerden en een zebrapad schilderden, is voor de Haagse „kabouters" aanleiding geweest om een brief aan de burgemeester te schrijven. „Het tactloze optreden van de politie leidde tot ranselpartijen, die gezien de situatie totaal overbodig waren (er was geen sprake van enige bedreiging of verzet). Zij hebben een sfeer geschapen waarin het onze fractie onmogelijk is aan het beraad van donderdag over de samenstelling van het college van B. en W. mee te doen, tenzij we voordien een gesprek hebben gehad met de burge meester in zijn functie van hoofd van de politie", aldus de „kabouters". MONTREAL Op de vergadering van de ICAO (de internationale organi satie voor de burgerluchtvaart) te Mont real is door Cuba verklaard, dat dit land kaperij van vliegtuigen en schepen veroordeelt, maar zich het recht voor behoudt politiek asiel te geven aan ka pers. De meeste kaperijen zijn tot nu toe verricht door „gewone misdadigers, cor rupte personen, mensen die geestelijk gestoord waren, door sociaal niet aan gepaste lieden, die de dingen in hun land wilden veranderen, of wier daad was ingegeven door zuiver-persoonlijke aandrang", en hun daad kan dan ook niet worden gezien als „van revolutio naire aard te zijn". Maar asiel zal worden verleend „als dit gerechtvaardigd schijnt te zijn", na melijk als de kapers mensen zijn „die in gevaar verkeren door hun politieke actiyiteiten". De kapers kunnen door Cuba naar hun land worden teruggestuurd, maar als die landen dit eisen, dan zullen de Cubaanse immigratie-autoriteiten eerst nagaan of deze eis wel wettig is. Cuba zal de multi-laterale overeen komsten, opgesteld door de Organisatie van Amerikaanse Staten niet aanvaar den, want die organisatie „is een mede plichtige in de imperialistische politiek van economische blokkade en agressie" jegens Cuba. De vergadering van de ICAO, die speciaal het euvel van sabotage van vliegtuigen behandelt, eindigt vandaag. Zij was op 16 juni begonnen en eraan is deelgenomen door 90 van de 119 landen die er lid van zijn. AMSTERDAM De 29-jarige G. B. B. is gisteren door de Amsterdamse rechtbank wegens doodslag veroordeeld tot drie jaar en zes maanden met af trek. B. had in januari bij een vechtpartij een glaszetter achter diens huis in Hil versum met negentien messteken ge dood. Aanleiding was de verhouding die B. met de vrouw van zijn slachtoffer had. De officier van justitie had vijf jaar geëist, maar de rechtbank achtte opzet niet bewezen. DEN HAAG De Haagse portier van de nachtclub Zero in de Casuarie- straat in Den Haag loste in de nacht van 10 op 11 april moeilijkheden met twee barbezoekers op door vanaf het dak van de bar op hen te schieten. Eén kogel trof doel en ging dwars door een been heen. De officier van Justitie, bij de Haag se rechtbank mr. dr. E. A. J. Hillen, liet zich ervan overtuigen dat er niet vol doende gericht geschoten was. Aanvan kelijk had hij de portier van een poging tot moord verdacht. Een poging tot zware mishandeling bleef over. Hij eis te daarvoor een gevangenisstraf van tien maanden waarvan drie voorwaar delijk drie jaar proeftijd. De klant die buiten het bereik van de kogels was gebleven, kreeg toch zijn portie. Door de 36-jarige baas van de portier, de bareigenaar Johan van D. werd hij neergeslagen met een ijzeren staaf. Ook die was aanvankelijk ver dacht van poging tot moord. Het slacht offer had zich even schuil gehouden in een andere bar. Toen hij naar buiten stapte wist hij van niets meer. Wat eerst een kaakfractuur leek, ble ken later wat scheurtjes te zijn. Dit bracht de officier ertoe om wegens een poging tot zware mishandeling een ge vangenisstraf van een half jaar waar van drie maanden voorwaardelijk tegen de bareigenaar te eisen. De raadsman maakte bezwaar tegen de straf. Hij vond een voorwaardelijke straf meer passen in de sfeer waarin de klap was gevallen. De barbezoeker die een pijnlijke kaak had opgelopen vroeg aan de rechtbank het laatste woord: ..Mijn vrienden en ik hebben de moeilijkheden helemaal zelf uitgelokt", zei hij. „We waren erg ver velend en stomdronken". ROTTERDAM De vier Rotterdam mers die op 23 februari waren betrok ken bij de mislukte roofoverval op twee bejaarde boeren in het Drentse Ruinerwold, zijn gisteren door d'e Rot terdamse rechtbank veroordeeld. De twintigjarige Piet P„ de dertigja rige Gerrit B. en de 24-jarige Ton van G. werden veroordeeld tot een gevange nisstraf van vijftien maanden met af trek van voorarrest. De officier van Justitie had tegen Piet P. en Ton van G. een jaar geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De eis tegen Gerrit B. was acht maanden met aftrek waarvan drie maanden voor waardelijk. De 35-jarige Arend P. werd wegens medeplichtigheid veroordeeld tot een jaar met aftrek, waarvan twee maan den voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De eis tegen hem was tien maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Hun plan om de boeren (74 en 76 jaar) te beroven mislukte. HILVERSUM De uitslagen van de dinsdagavond op de renbaan in Hilver sum gehouden draverijen zijn: Lady Baker-prijs (eerste afdeling) 2000 meter: 1. Twin Buitenzorg (M. Bouwhuis) 2.52.2 1.26,1; 2. Gerard K; 3. Horma. Winn. 4.30; pl. 1.60, 2.80, 2.60: koppel 9; cover 8.80; trio 281.10. Lady Louiseprijs 1500 meter: 1. Jacco Buitenzorg (P. R. Koppejan) 2.17,2, 1.31,5; 2. Jacobus van A; 3. Junibes B. Winn. 7.30; pl. 1.90, 1.70, 4.10; koppel 15; cover 4.60. Lady Plutoprijs 2000 meter: 1. Hielke D (H. J. Pools) 2.52,9, 1.26,5; 2. Guit; 3. Henriette Signal. Winn. 9; pl. 2.80, 3.60, 2.40; koppel 10.30; cover 10.80; trio 673.10. Lady Terraiseprijs 2440 meter: 1. In Time (S. J. van Leeuwen) 3.48,1, 1.33,5; 2. Harold Hollandia; 3. Irma van Carlos. Winn. 5.70 (stalverband); pl. 4.20, 3.60, 2; koppel 15.20; cover 17.70. Lady Trotter-prijs 2.040 m.: 1. Ingrid Hanover (J. Wagenaar jr.) 2.55.1, 1.26,7; 2. Hibma A; 3. Gregor Hollyrood. Winn. 1.30; pl. 1.50, 5.10. 6.90; koppel 3.60; co ver 19.50. La .Rose-prijs 2.020 m.: 1. Faola Hol landia (A. Brouwer) 2.47,8. 1.23,1; 2. Fontanes; 3. Amad Kinley. Winn. 2.40; pl. 1.80, 1.90, 2.40; koppel 7.20; cover 6.40; trio 159.30. La Bella-prijs 2.400 m.: 1. Freddy Scotch (K. Woudstra) 3.22,1, 1.24,2; 2. Flying Lady; 3. Electra W. Winn. 2.50; pl. 1.40. 1.50; koppel 3.20; cover 3.30. La Pcttcviniereprijs 2.000 m.: 1. Co- met Volann (S. J. van Leeuwen) 2.47,7, 1.23,9; 2. Filippine; 3. Fred Harvester D. Winn. 4.90; pl. 2, 1.90, 2.60; koppel 14.20; cover 4.60; trio 154.10. Lady Baker-prijs (2e afd.) 2.000 m.: 1. Hanita van Nathan (J. de Leeuw) 2.55,0, 1.27,5; 2. Faycon D; 3. Heracles. Winn. 2.20; pl. 1.10, 1.30, 2.80; koppel 3.60; co ver 4.30. Totalisatoromzet 237.107, c ROTTERDAM Tijdens het popfes tival in Kralingen vielen de muggen dood door de marihuana-walmen. De kranten hebben er jubelend over ge schreven. Er heerste een sfeer zonder agressie. Dit zei gisteren mevrouw mr. R. Len- sink-Bosman in haar pleidooi tijdens een rechtszaak tegen twee mannen aan wie handel in hard drugs ten laste was gelegd en vijf gebruikers van opium. De officier van justitie was echter bijzonder pessimistisch gestemd over het druggebruik in het algemeen. Hij eiste tegen beide handelaren anderhalf jaar, tegen vier gebruikers zes maanden met aftrek en twee maanden voor waardelijk en tegen een verdachte hon derd gulden boete en drie maanden voorwaardelijk. DEN HAAG Zaterdag wordt op het Sportcentrum van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond de loting ver richt voor de eerste ronde van de Ne derlandse voetbalbeker waaraan vijftig clubs uit het betaalde voetbal deelne men. Bekerhouder Ajax is voor deze ronde vrijgesteld. De vijftig clubs zijn in twee groepen verdeeld. In de eerste'groep worden de verenigingen uit de eredivisie en de eerste acht van de eerste divisie inge deeld. De overige clubs komen in de tweede groep. Zij zullen 'oten tegen een vereniging uit de eerste groep. De eerste ronde wordt op 16 augustus, een week voordat de voetbalcompetitie begint, gespeeld. ARNHEM Sparta zal het in de eerste weken van de nieuwe voetbal competitie zonder Charley Bosveld moeten stellen. Vandaag wordt Bosveld in het Arnhemse gemeenteziekenhuis geopereerd aan een knie. Het is een uit vloeisel van een blessure, die de Spar taan opliep eind februari in de ontmoe ting Sparta—Ajax. STOCKHOLM In het open paren- toernooi van de wereldkampioenschap pen bridge is de kopgroep, zoals gebrui kelijk, nogal wisselend van samenstel ling. Eén paar bevindt zich echter bijna steeds bij de eerste twintig. Die combi natie is Kaiser-Sint. Na drie van de elf zittingen staan de Nederlandse kam pioenen op de negende plaats. De titelverdedigers Kreyns en Sla venburg zullen er een schepje bovenop moeten gooien om de prestatie van vier jaar geleden te kunnen benaderen, want op het ogenblik behoren zij met hun 74e plaats echt niet tot de directe kanshebbers. De stand in dit stadium van de strijd is: 1. Saulino-Zanasi (Italië) met 7190 punten; 2. Rimington-Rowlands (GB) 7096; 3. Lindqvist-Sundelin (Zweden) 6976; Besse-Collings (Zwitserland) 6971; 5. Delmouly-Ghestem (Fr) 6882; 9. Kaiser-Sint 6776; 59. Nije-Oudshoorn 6076; 66. Jesserun-Van Oppen 6020; 74. Kreyns-Slavenburg 5989; 82. Rebattu- Rebattu 5921; 125. Bisht-Förch 5539; 150. Jansen-Jaspers 4884. Het gemiddelde is nu 5928. Bij de dames staan mevrouw Van Heusden en mevrouw De Kater met een achtste plaats bij de kop. Zij hebben 3225 punten bij een gemiddelde van 2940. De leiding is in handen van de Franse dames De Gailhard en Sichel met 3466 punten.

De Vallei | 1970 | | pagina 12